uvs Vreemde inzinking van en Roodenburg Ter Leede verslaat ASC RCL klopt ock Docos in nederlaagse-ie: 5-0 Lugdunum - Ajax B Noordwijk niet erg efficient PAGINA 8 MAANDAG 21 AUGUSTUS Blauwwitten winnen nog (5-4) Roodenburg verliest met 2-3 Reinier Verkuylen (Foto Jan Holvast) LEIDEN Er was een vreemde overeenkomst: zowel UVS als Roodenburg kregen gisteren in hun oefenwedstrijden te kampen met een plotselinge inzinking. Zowel Roodenburg (tegen EDO) als UVS (tegen Elinkwijk) zagen in die periode een 20 voorsprong omgebogen in een achterstand: het verschil was dat UVS tenslotte toch nog winnend finishte op 54 en dat Roodenburg met 23 verloor. De "veilige" 20 voorsprong die UVS op eigen veld al na 23 minuten tegen het Utrechtse Elinkwijk zo mc had opgebouwd bleek toch niet zo rr*lig. Een merkwaardige inzin king van de blauwwitten kort na rust stelde Elinkwijk in staat om o.a. met behulp van twee straf schoppen de achterstand om te zet ten in een 24 voorsprong. Een voorsprong die overigens ook niet zo veilig bleek, want UVS toonde gis termiddag moreel te bezitten en fi nishte tenslotte met een 54 over winning UVS startte hoopgevend. Met Jan van Duyn, die na zijn betaal de ADO-periode is terug gekomen in de gelederen etaleerden de Lei- naars het spelpatroon van de laatste weken, waarin het verras singselement van snel opkomende vleugel-verdedigers een grote rol speelt. Na ruim 20 minuten had UVS al een comfortabele 2—0 voor sprong opgebouwd. Jan van Duyn, die een bruikbare indruk achterliet, bediende uit een vrije trap op de rand van het strafschopgebied Ge rard Désar met een listig schui- vertje langs het "muurtje". Désar deed wat van hem verwacht werd en scoorde beheerst. Vijf minuten later tilde Jan van Duyn de stand naar 20, met een afstandschot. Een tegendoelpunt van de geyaar- lijkste Utrechtse spits Frits Brou wer kort voor rust was de inleiding tot de (kortstondige) inzinking van de blauwwitte achterhoede. Koos Hannaart en Bart Lardé brachten Frits Brouwer binnen drie minuten twee maal in onzachte aanraking met de Leidse aarde. Gevolg: twee strafschoppen, die beide keren door Henk Rijnshouwer werden benut Twee minuten later was het. alweer raak. De Leidse verdediging ver zuimde in te grijpen bij een Elink wijk aanval, waarna een hoge bal plotseling achter de onthutste doel man Wijnand Sloos verdween: 2— 4. Een plotseling wakker geschud UVS had echter al snel een ant woord klaar. Een half door Désar gemiste bal werd door Gilles Hen- drikse overgenomen en doeltreffend afgewerkt (34) en een minuut la ter bracht een fraaie kopbal van Jan Verver de ploegen weer op ge lijke hoogte. De makkelijk passe rende Gilles Hendrikse zorgde er kort voor tijd nog voor dat de vol le winst in Leiden bleef, toen een foute terugspeelbal in de Elinkwijk verdediging hem in staat stelde te doelpunten. UVS: Sloos. Balkhoven, Hannaart, Rol. Lardé. Bloemheuvel, Lagendijk, Van Duyn. Hendrikse. Désar. Ver- Plotseling De nederlaag die Roodenburg gis teren op Sportpark Noord tegen het Haarlemse EDO leed, "zat" er met nog een half uur te spelen beslist niet in. Op dat moment stond Roo denburg met 20 voor door doel punten Wetselaar (derde minuut eerst helft) en Verkuylen (derde minuut tweede helft). Plotseling echter stortte Roodenburg volkomen in elkaar en EDO won nog met 2— Na vroege treffer van Wetse- Verkuylen, van Kooperen, Wetse laar ging de strijd gelijk op. al Roodenburg wel de meest aanval lende ploeg. EDO toonde echter toen al over een technisch vaardig elftal te beschikken en speelde in een zeer hoog tempo. Bij die snelle tegen aanvallen bleek ook dat de achter hoede van de Leidse ploeg nog niet goed op elkaar is ingespeeld en het was vooral aan Mat Keereweer te danken dat Roodenburg met een 10 voorsprong kon gaan rusten Kort na de hervatting scoorde Ver kuylen 2—0, maar dat was tevens het laatste wapenfeit van Leidse zijde. In de vijftiende minuut ver kleinde Kamoen de achterstand tot 21 en dat betekende voor de blauwzwarten het begin van het einde. Maarten van Kooperen ver oorzaakte in de 30ste minuut een strafschop, die door Boon naar be horen werd benut: 2—2. Een fou tieve terugspeelbal van Verkuylen betekende voor attente Kamoen de kans om EDO op winst te zetten: 3—2. Nederlaag LFC Na de nederlaag tegen Terneuzen vorige week is tweedeklasser LFC ook tegen zaterdag-tweedeklasser CS- VD uit Delft niet tot winst kunnen komen. Pluspunt was wel het veel betere voetbal van de geelzwarten. In de beginfase was daar nog maar bitter weinig van te merken, want CSVD nam een snelle 2-0 voor sprong. Het eerste doelpunt werd gescoord uit een strafschop', terwijl de tweede een cadeautje was omdat Chris Gubler verkeerd terugspeelde. Nog voor de rust wist Peter v. Laar hoven de achterstand terug te bren gen tot 2-1. Na de pauze nam LFC het initiatief in handen. Cockie van Weerlee maakte al na een paar mi nuten gelijk. CSVD kwam echter weer terug en nam opnieuw een voor sprong. Weer kwam LFC (Theo van Seggelen) langszij, maar het laatste woord was aan de Delftenaren: 4-3. LFC: Bouwmeester: Chris Gubler. Leo de Jong (Braxhoven), Hoek, RCL's Leo van der Berg gaat Docos-doelman Hennie Rozier voor de vijfde maal passeren. Ditmaal gaat het feest niet door. Van der Berg heeft de bal met de hand gespeeld en scheids rechter Van der Linden keurt de treffer terecht af. (Foto Jan Holvast) Holswilder; van Seggelen, Moesman, van Laarhoven: Pardon, van Weer lee en Piet Gubler. Lugdunum twaalfde Lugdunum heeft dit weekeinde meegedaan aan het sterk bezette Twentse Ros Toernooi van Ensche- dese Boys. Er deden dit Jaar veer tien eerste- en twee tweedeklassers De Leidse groenwitten eindig den op de twaalfde plaats, in de poule speelde Lugdunum gelijk tegen AFC (0-0) en verloor met 1-0 van het Brabantse TOP. Die resultaten be tekenden dat de „Kikkers" verder moesten spelen in de troostronde. Daarin werden drie wedstrijden (evenals in de poule van 2 x 20 mi nuten) gespeeld. De eerste eindigde In een 1-1 gelijkspel tegen Emmen (1-1). In de tweede partij konden de eerste Leidse punten worden ge noteerd. Daarvoor waren we! na het 0-0 gelijke spel tegen Alcides straf schoppen nodig. De laatste wedstrijd werd met 0-2 van Achilles verlo- In de strijd om de elfde en twaalf de plaats ging Lugdunum roemloos ten onder tegen het organiserende Enschedese Boys: 0-3. Velocitas uit Groningen won het toernooi door na strafschoppen van SDW te winnen. Sneek veroverde op dezelfde wijze de derde plaats voor DESK. Van 3-0 weid het 3-2 SASSENHEIM Cees Duindam, de nieuw aangetrokken trainer van Ter Leede, is bij de Sassenheimsr ploeg nog steeds in het experimen tele stadium. Zaterdag, tegen hei naar de (zondag) derdeklasse ge promoveerde Leidse ASC kwam hi met een 'nieuw* Ter Leede in hei veld. Het centrum van de verdedi ging, jarenlang het terrein van Lig- tenberg en De Bruin, werd beze- door de jeugdigen Schoen en Spaar garen, terwijl de 'oude' Dick vai, Biezen en de jeugdige Jan van Leeu wen ook een plaatsje in de ploe- hadden gekregen. Een experiment dat zeker in de eerste helft geei gekke indruk achterliet, al viel dc Sassenheimse formatie na een 2— (en later zelfs 3—0) voorsprong uil eindelijk door nonchalance nog to 32 terug. Ter Leede bereikte de 2—0 scou binnen een half uur. Eerst benut tf Cor Vreugdenihil (in tweede instan tiè) een strafschop, toegekend na dat de doorgebroken Jan van Leeu wen goed aangespeeld door Coi Vreugdenhil door doelman Roe- doe onreglementair was gestuit (er waren toen twee minuten gespeeld) en daarna scoorde linksachter Frits Zandbergen, nadat een vrije rchop van Nico van de Fange door ieder een was gemist. Ter Leede en ASC traden na de rust met enkele nieuwe spelers aan Vooral bij de Leidse ploeg waren dat verbeteringen. Zo zorgden de snelle en Jeugdige spitsen Leo Zwart en Douwe Splinter in de beginfase reeds voor meer gevaar en ook de De ASC-verdediging moest af en toe alle zeilen bijzetten. Boot (Ter Leede) tracht een door braak te forceren terwijl clubgenoot Vreugdenhil gespannen afwacht. (Foto Jan Holvast) op het middenveld teruggekeerde 26ste minuut echter voor Ter Leede Huub de Goey speelde toen een i nog de paal had geraakt werd het goede wedstrijd. Toch werd het vier minuien later 3—1. Een knappe nog eerst 30 (kopbal Cor Vreug- pass van *V'*ib de Goey bereikte de denhil). voordat het betere ASC- weer in ^p-elf van ASC terug- spel in de score tot uitdrukking gekeerde Staal die met een kwam. Ter Leede hield het daarmee- slimme 1, Van Harskamp kansloos voor gezien. Defensief werden er j liet. Tien minuten later kopte Huib door nonchalance wat fouten ge- de Goey na een voorzet van Leo maakt en nadat Houwers in de Zwart hard raak: 3—2, LEIDERDORP Zelden zal een nederlaagserie een dergelijk vreemd verloop hebben gehad als RCL's Zilveren Sleutels toernooi van dit jaar. De eerste wedstrijd tegen Rijnsburgse Boys werd door de Lei derdorpers met maar liefst 40 ge wonnen en de „nederlaagserie" werd voortgezet met een 20 zege op SMS. Zaterdagmiddag op „De Bloemert" werd de derde ontmoeting gespeeld en opnieuw won RCL. Met een niets aan duidelijkheid overlatende 50 nederlaag werd zondag-derdeklas ser Docos naar Leiden terugge stuurd. Alleen UVS dat zaterdag met een combinatie-elftal naar Lei derdorp komt maakt dus nog een kansje op de „Sleutels". Alleen in de eerste tien minuten heeft Docos redelijk partij kunnen ADVERTENTIE DINSDAG 22 AUGUSTUS A.S. OM 18.30 UUR ren bate van set geestelijk gehandi- Prijzen zit-tribune f 2, Staanplaats f 1,50; jongens f 0,75. Terrein Oegstgeesterweg. Leden en donateurs hebben geen vrije toegang. Boksen De Argentijn Carlos Monzon heeft zaterdag in Kopenha gen zijn wereldtitel in het middel - gewicht met succes verdedigd. Uit dager de Deen Tom Dogs ging in de vijfde ronde driemaal tegen het can vas, waarna de scheidsrechter het ge vecht stopte. Quick Boys 'speelt' met Volewijckers KATWIJK Bij Quick Boys blikte men zaterdag (terecht- met voldoening terug op het oefenduel met het B-team van de Amsterdamse eerste divisie- club De Volewijckers. Niet al leen omdat de wedstrijd cp Nieuw Zuid in een 20 zege voor de Katwijkers eindigde maar ook „omdat Quiok Boys een technisch en tactisch goede partij speelde" zoals trainer Halkes het uitdrukte. In het aantrekkelijke duel heeft de thuisclub vrijwel constant hei initiatief gehad. De Vole wijckers slaagde er nauwelijks in èoht gevaarlijk te worden. De enige reële scoringskans die de Amsterdammers kregen ont stond enkele minuten voor het einde toen een overtreding van Jan v. d. Plas met een straf schop werd bestraft. Q.B.-goa- lie Verdoes hield met een snelle reactie de gasten op de nul gekluisterd. De doelpuntenproductie van Quick Boys werd zaterdag door Wim van der Plas verzorgd. De blonde Katwijker rondde na tien minuten een vloeiende aanval van de thuisclub be heerst af. Een kwartier na rust werd hjj uitstekend gelanceerd door Piet Haasnoot en dat be tekende 20. Overigens had v. d. Plas de Katwijkse zege nog wel een rianter aanzien kunnen geven maar hij liet het enkele malen heel nadrukkelijk afweten. Uit de vele goed opgebouwde aanvallen kwam ook nog een doelpunt van Piet Haasnoot voort. Attente Haasnoot school bij een scrimmage voor hei Amsterdamse doel raak maar de arbiter had hierbij een over treding geconstateerd hetgeen een nogal discutabele zaak leek Opvallend in dit duel was hel sterke middenveldspel van het "Quick Boys-rif" Gert Zwaan, Sis nu Pan en Jan van der Plas Quick Boys A. Verdoes, A Remmelzwaal, A. Haasnoot. H. Plug (J. d. Hollander), A. Ver does. G. Zwaan, S. tu Pan. J v. d. Plas, W. v. d. Plas, P Haasnoot, K. Klinkenberg. geven aan »CL. Daarna keerde hê tij, maar Dijos vergat de bakens verzetten. Nssclhien was het daar toe niet in taat, want de roodwit ten kwamen saterdag wel zeer zv voor de dag. De schade bleef in eerste helft «eperkt tot 10 Holl rondde en knappe dieptep van Bas Edereen naar behoren en daarmee 'kram Docos goed we Na de hervating toonde RCL waar het bi de Leidenaars mankeerde: oeliiizidht en Binnen twintig minuten zette Toi Ederveen de leidse ploeg op 4—0 achterstaan. Dat Hennie Roe denburg twee ninuten voor tijd score nog naar 5—0 tilde, na i enorme blunder an doelman Rozie was nauwelijks log van belang. E strijd was reeds ing gestreden, Hulshojf en Ger Mühren trappen af LEIDEN Gerrie Mühren en Bi Hulshoff zullen morgenavond de trap verrichten van de wedsti Lugdunum tegen Ajax-B. Belde 5 1 Iers zullen tevens de jury vormi t wiens taak het is de beste Lek speler aan te wijzen. De opbrea van de wedstrijd, die om half zei begint, komt ten goede aan het ge b telük gehandicapte kind. NOORDWIJK Noordwtfk in de wedstrijd tegen het B-el van de IJmuidense eredivisie-( Telstar zaterdag precies 10 mimi gevoetbald. Dat dat niet genoeg to winst te komen is op de vinj na te tellen en na 90 minuten st het dan ook 4-1 voor Telstar, ploeg van jeugdig talent met rd nier Leen van der Lugt als regele organisator. Enige standaardsjié Cees de Vries, die het na 1 sure weer eens probeerde. Dat jeugdige Telstar leefde zich de eerste helft uit in prijsschieten een zwakke doelman. Want Westerhout had öf zijn dag niet hij moet nog veel leren, vooral di zijn toedoen was de stand na tv tig minuten al 3-0. Dat ging zo. dertien minuten passte de falc Aad Glas een bal recht in de voi van Dick Jonker, die zonder hoop maar op het doel schoot I was Piet Westerhout al op weg t de hoek, de bal daalde in het H (0-1). Twee minuten later lepe Van der Lugt de bal in de doelmd Westerhout riep 'los' en wachtte bal met open armen op. Dat wordt door profs heel vaak tT straft: Dick Helling kopte de stij naar 0-2. En vijf minuten da kwam Westerhout uit zijn doel Helling, Jonker in de diepte stuli Een lichte aarzeling en de stand 0-3. Noord wijk raakte geïrrlteeti Telstar tikte terug: via Dick M die de marge op vier goals bral Na de rust leek het erop of» een herhaling van de eerste helft voordoen. In omgekeerde ricl dan, want Albert Spaanderman direct na de aftrap 1-4 noteren. 1 Spaanderman bleek de enige Noordwijk die door had dat schl met de wind mee erg nuttig kao De rest volharde in onefficiënt 0 bineren. Slechts Hans Westgeest (alweer) Frans van Veen haal' een voldoende. NOORDWIJK: Westerhout, der Veen, Glas. C. SpaandernH 3 Van Kesteren, Westgeest, Duinds (Barten), Plaafczer, Bröring, A. Spaanderman.

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 8