mooi Natasja en Emile: om er flink tegen aan begin te gaan Universiteit wil panden Witte Singel laten staan LEIDSE WINNAARS VAN AVNIEUWE OOGST: ZWAAR PAKKET VRAGEN OVER LOFLIED (3) Slj HAANDAG 21 AUGUSTUS 1972 LEIDEN LEIDEN Natasja en Emile, sinds zaterdagavond driftig weg om in de ogen van het publiek naaste concurrenten te worden van een Mouth en McNeal, Saskia en Serge en Sandra en Andres, kunnen het allemaal nog niet geloven. Het Leidse duo, dat tien maanden geleden besloot zowel muzikaal als privé onafscheidelijk te blijven, keek in eerste Instantie terug op zijn Nieuwe Oost-finale met een „we hebben het verpest". Er werd echter anders beslist tijdens Je opname van het programma. Het trio Telkamp/Van Jer Molen/lbo kende hun de hoogste onderscheiding toe, een Loekie Knol en een André van Duin de vooraf gaande Nieuwe Oost-jaren mochten ontvangen van de AvRO-teIevisie. Het Is even wennen, uto, jaautastisdh, tot 'n paar seconden bied roor de uitslag hadden we echt nog ddee, dat wij het hadden ge- Tenslotte was de kwaliteit omjran de concurrentie erg hoog" laten 21-jarige Natasja Hoonhout en laar jaar 22-jarige verloofde Emile MSe- Ntjdema weten. Bescheiden daaropvol- ;nd: „We zijn er echter nog niet. >'n finale hangt natuurlijk rg veel af, tenslotte heeft Nieuwe 3osgt altijd mensen opgeleverd die rerkelijk bleven. Voor ons is die ótverkiezing dus een geweldige sti- ïulans en een reden om in de toe- omst keihard te werken. Van di- se kanten is gezegd: jullie zijn Leuk natuurlijk als het zo zou ijn. Voor ons betekent dit eerste laats echter meer een mooi begin i te gaan werken". raswr Natasja en Emile mag dat erken nu al vertaald worden met brood op de plank. Ul mile, geboren in Semarang, moest Spi ijn baan als klerk opzeggen, omdat erkgever de PTT zijn hobby eeleisend vond. En Natasja, ilefoniste/telexiste in Leiden, weet Bfch zodra er een opvolgster gevonden is, ontslagen. uitleg: Wel een beetje gloor eigen schuld. „Ik had me ziek pneld toen we op moesten treden ,Van twaalf tot twee" (KRO). JGjn directeur bleek naar dat pro- te luisteren. Jeiden kunnen er nu om glimla- vpen. Want een nieuwe werkgever gevonden. Platenmaatschappij i™ bvema wist het tweetal te acteren. Een single met )uwe Oogst -nummers „Sweet taiteeny" (finale) en „Take me dwon' roorronde) is van vandaag af te oop. Over de nieuwe baas zijn Na> sja en Emile een en al lof. a geleurd te hebben bij CNR lionogram, die in het begin weinig it geen interesse toonden, de eerste Nieuwe Oogst-uit- eiAnding aan de lijn hingen, heeft jvema zich over het tweetal ont- Via wderzijdse kennissen ontmoet ten ze elkaar ongeveer een jaar ge leden. Toen de verhouding ook mu zikaal bleek te kloppen en vrienden hen stimuleerden om in het open baar op te treden - „jullie zijn toch altijd aan het spelen" - is het vol gens het duo snel bergopwaarts ge gaan. Via clubs en eventuele platen zagen ze een toekomst wel zitten. Waarom dan toch 'n talentenjacht? Emile, samen met Natasja wonend op een Leidse huurkamer (een huis, het liefst in Leiden, is nog niet ge vonden) „In principe waren we er tegen, omdat die talentenjachten toch meestal weinig populariteit op leverden. Nieuwe Oogst is echter dusdanig gerenommeerd, gezien pre sentatie en begeleiding, dat een dergelijke samenstelling je alleen maar goed kan doen. Toen we door de selectie in Bellevue (Amsterdam) .waren, kregen we al het idee het is toch niet zó slecht wat we doen. Na de eerste uitzending waren Natasja en ik helemaal tevreden, gezien de opvallende motivering van de jury". Voor AVROIs Nieuwe Oogst hadden zich dit jaar 800 formaties, zangers e.a. opgegeven. Zag het tweetal grote concurrenten in de eindstrijd Emile: „Ze waren het natuurlijk allemaal. De groep Young Tradi tion vond ik erg sterk. En Aad Jajjs uit Schcedam". Gelukkig over het jury-oordeel zijn Natasja en Emile, hoe kan het anders. Door het grote enthousias me van de fans uit Leiden - er werd driftig meegeklapt - waren ze bang te weinig tot ontplooiing te komen. Gelukkig bleek, gezien de reacties, niets minder waar. Natasja vertederend: „Nou ik viind Wdm lbo een vreselijk leuke man". Eigen repertoire is er niet gebruikt bij de talentenjacht. „Sweet Neeny" bijvooiibeeld is een nummer van componist Lally Stott, dile vele hits Middle of the Road schreef. Toch wil Emile, die z'n stem beslist niet het einde vindt, zó nu ©n dan op de proppen komen met een ei gen vers. Meer werk voor een even tuele langspeler dan voor een sing- j le. „Te weinig commercieel" vindt hij. Want Natasja en Elime, spoedig op- ?ld met een drietal begeleiders achter zich, hopen zich zó veelzijdig mogelijk te kunnen verkopen. Niet alleen in het Engels, maar even tueel ook in het Nederlands en Duits als de gelegenheid daar is. Misschien dat wij ook de richting inslaan van een Abi en Esther Ofa- rim van weleer. Daar zijn tenslotte nooit echte opvolgers voor gevon- Bestuur gewest Leiden: LEIDEN De raad van het gewest Leiden komt donderdagavond om 8 uur bijeen in het stadhuis van Leiden. In discussie komen de uitgangspunten van een nieuwe gemeenschappelijke regeling voor het gewest Leiden. Die punten zijn: Het dagelijks bestuur is van oor deel, dat de gewestelijke samen werking geïntensiveerd dient te worden, hetgeen tot uitdrukking moet komen in een nieuwe ge meenschappelijke regeling, onder de naam gewest. Het dagelijks bestuur is van me ning, dat een nieuw op te stellen gemeenschappelijke regeling bere kend moet zijn op een zwaar ta ken- en bevoegdhedenpakket, met dien verstande dat vanuit een aanvankelijk licht taken- en be voegdhedenpakket allengs moet worden toegegroeid naar een zwaar taken- en bevoegdheden- pakket. Het gewest dient in ieder geval van af de aanvang belast te worden met de zorg voor de coördinatie en integratie, ter verwezenlijking van een evenwichtige ontwikkeling van zijn gebied. Als voorbeeld kunnen worden genoemd: a. de ruimtelijke ordening; b. de vólks huisvesting; c. de economische ontwikkeling; d. het verkeer en vervoer; e. de zorg voor het mi lieu; f. de sport en recreatie. Het gewest dient tevens de bevoegd heid te krijgen een maatmaat- schappelijk ontwikkelingsplan op te stellen hetgeen uiteenvalt in een aantal deel plannen. Ten ein de de diverse deel plannen te rea liseren, dient het gewestbestuur te beschikken over de bevoegdheid tot het geven van "richtlijnen en aanwijzingen" aan de deelnemen de gemeenteraden. Het dagelijks bestuur gaat in eerste instantie uit van de 11 deelnemende gemeenten. Ge discussieerd dient te worden over het territoir van het toekomstige gewest, met name met die ge meenten, wier grond gebied vol gens het advies van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten ge heel of gedeeltelijk bij dat van het huidige gewest zou kunnen worden gevoegd. LEIDEN Het rayon Zuid-Hol land van de Nederlandse Kapperspa troonsbond houdt woensdag 30 au gustus de openingsavond in de Klei ne Burcht in Leiden. Spreker is P. v. d. Tuin, directeur van het cen traal bureau van het kappersbedrijf. Morgenavond om 8 uur vergadert in „De Roode Leeuw" in Oegstgeest de afdeMng Oegstgeest-Rijnland van D'66. Punten van bespreking zijn o.a. de politieke situatie i.vm. de kabi netscrisis en de gewestelijke pro blematiek. ADVERTENTIE w Iet die talentenjachten waren ze :t eigenlijk niet eens. Eerlijk, ze oesten er niet veel van hebben. itasja deed al een keer solo mee in een jacht van de TROS, waar- et ze haar eerste TV-optreden Emile: „We proberen zolang moge- 8®J reeg. Emile speelde daarnaast in i lijk muziek te bljjv enmaken en zul- !Q tiental groepen in Utrecht. Erg len trachten mee te switchen met rel bekendheid hebben beiden er de trend. Er is nu meer zelfver- j immer door genoten. trouwen en dat is erg veel waard. I HORLOGES De mooiste en de ruimste keuze, in de allerbeste merken. SEIKO - ETERNA - CERTINA CITIZEN - PRISMA - LASITA JUNGHANS - EWE ANCRE Voor f39,50 heeft U by ons al een echt Anker Uurwerk, schokvry, onbr. veer. Door eigen ateliers, de beste vakservice. Uw horloger v. d. Water Haarlemmerstr. 181 - Leiden LEIDENVanmorgen zijn leerlingen van de rk technische school Don Bosco aan de Boer haavelaan voor het eerst in de nieuwbouw aan de overzijde van het oude pand getrokken Ten teken van de ingebruikneming map per de de nieuwe schoolvlag. Het nieuwe gebouw zal hall oktober ojfideel worden geopend door Leidens burgemeester Vis. (Foto Jam Holvast) Verantwoordelijkheid voor gemeente LEIDEN Vanavond (oan tien uur, na afloop van een informele vergadering) behandelt de gemeen teraad van Ledden opnieuw de zaak van de ontruiming en de af braak van de panden Witte Singel 11 t.e.m. 17, welke grond nodig is voor verwezenlijking van het uni versitaire nieuwbouwplan (op foto Jan Holvast. Het college van bestuur van de uni versiteit heeft burgemeester en wet houders laten weten in principe be reid te zijn een voorstel in gunstige overweging te nemen om panden, die nog bewoonbaar zijn nog niet af te breken. Het college verwacht een dergelijk voorstel vóór 19 september. Onverwijlde sloop van het pand Wit te singel 14 (de wasserij van Vasen» ïykt het college thans onvermydehjk Sloping van de andere panden zou niet langer dan een jaar kunnen worden opgeschort. De universiteit wil de verantwoor delijkheid van de bewoning niet dra gen. Anderzijds heeft het college van bestuur begrip voor het eventuele belang dat het gemeentebestuur er aan zou kunnen hechten, dat die panden, welke nog behoorlijk be woonbaar zijn niet eerder zullen worden afgebroken dan voor de uit breiding van de universiteit strikt noodzakelijk is en dat dan wel licht tot die tijd de overige panden, voorzover daartoe nog bruikbaar, nog op verantwoorde wijze zouden wor den benut voor sociaal aanvaardbare doeleinden. Indien de gemeente van oordeel zou zijn dat dit belang zwaarder dient te wegen dan de ïisico's en I zij dienovereenkomstig bereid zou zijn de volledige verantwoordelijk- heid op zich te nemen en de uni- I versiteit te vrijwaren voor alle scha delijke gevolgen, die zouden kunnen voortvloeien uit het opschorten van de sloopwerkzaamheden, dan is het college van bestuur bereid hierover te denken. LEZERS SCHRIJVEN Hopelijk heeft het college van burgemeester en wethouders de ar tikelen gelezen van stadgenoten Hakkert en Hemerik, betrekking heb bend op overlast van de HCW en NEM werkplaatsen. Naar aanleiding daarvan enkele vragen. Is het college van B en W bekend, dat klachten gericht aan bovenge- noemde maatschappijen en de ge meente Leiden (secretarie afdeling Hinderwet) geen enkel resultaat heb ben opgeleverd? Wil het college bevorderen dat door TNO metingen worden gedaan van de geluidshinder, veroorzaakt door werkzaamheden van HCW en NEM. Wil het stadsbestuur de inspectie der volksgezondheid in Zuid-Holland verzoeken om onderzoek, welke scha de verspreiding van roest, kan ver oorzaken op longweefsel? D. DE GRAAF Leuvenstraat 50 Leiden.

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 3