SLIM EXCELSIOR 'VLOERT' SPARTA SIS-*1* opurs eerste punten kwijt Vitesse maakt zich los eerste divisie Skol spreekt uw taal, waar u ook bent. APPIE HAPPIE r>o r) Eredivisie in 't kort Truc van de bananeschiV m Smits vooraan VAN NOORT 3.80 METER Van Vliet ondanks vreemde stok 4m. LOTTC Vntei^ J aVBiet Zwart-Wit '28 in het KNVB-bekertoernooi PAGINA 12 MAANDAG 21 AUGUSTUS 1| LONDEN Clubs met roemruch te namen geven op het ogenblik de toon aan in de eerste divisie van de Engelse League. Arsenal, kampioen en bekerwinnaar in 1971, is als eni ge nu drie competitiewedstrijden nog geheel zonder puntverlies. Direct daarop volgen met één punt achter stand Liverpool, Everton, Chelsea, en West Ham United. Liverpool ver speelde zaterdag voor het eerst een punt, tegen Chrystal Palace, dat zich vorig seizoen nog ternauwernood wist te handhaven. Tottenham Hotspur stelde de aanhang nog meer teleur met een nederlaag na twee overwin ningen tegen Wolverhampton Wan derers. League kampioen Derby County kwam ook nu niet tot winst en heeft slechts twee punten uit drie duels. Een zeer beroemde naam ont breekt echter tussen de leiden de clubs. Manchester United, dat za terdag verloor van Everton, is do enige ploeg, die nog geen enkel nunt heeft verzameld. Ray Kennedy was de grote man bij Arsenal in de thuiswedstrijd Sto ke Citv. De jeugdinternational zorg de voor beide doelpunten (2—0). een andere Jonge aanvaller, John Richards, velde het vonnis over Tot tenham Hotspur. In de eerste helft bracht hij op Molineux twee maal vreugde onder de aanhangers van de Wolves, die bij de rust al met 31 voorstonden. De Spurs kon den na de pauze slechts een doel punt naderbij kruipen (32). Rentree Liverpool speelde 11 tegen Chrv- stal Palace dankzij een treffer in de tweede helft van international Emlyn Hughes. De grootste over winning kwam op het conto van West Ham United, dat Leicester Ci ty met 52 overvleugelde. Na een half uur stonden ..The Hammers" nog met 02 achter. In de 54e mi nuut sloeg de balans door een doel punt van Bryan Robson voor de eerste maal naar West Ham door. De van het onbetekenende Here ford United overgekomen Dudley Ty ler scoorde voor het eerst ten gun ste van zijn nieuwe club. Leeds Uni ted. dat vorige week van Chelsea verloor, speelde nu veel beter dank zij de rentree van Allan Clarke en Norman Hunter, Clarke scoorde na een half uur en een treffer van Johnny Giles in de tweede helft gaf de overwinning van 20 op West Bromwich Albion gestalte. Ook nu traden de scheidsrechters streng op tegen zondigende spelers en deelden een groot aantal w aar- schuwingen uit. In de tweede divisie gaf de arbiter Ian Goodwin, verde diger van Brighton, zelfs twee maal een aantekening voor overtre dingen tegen spelers van Blackpool Gevecht Bij twee wedstrijden arresteerde de politie zaterdag een aantal sup porters. Na afloop van het duel tus sen Oxford United en Middles brough voor de tweede divisie on- ondergingen twintig personen dit lot wegens agressief gedrag. Na een gp vecht onder het publiek bij de wed strijd Portsmouth-Cardiff City. eveneens voor de tweede divisie, ar resteerde de politie ook een aanta) toeschouwers. De uitslagen luiden: Arsenal-Stoke City 2—0, Coventry City- Southampton 1—1, Crystal Palace- Liverpool 1—1, Derby County- Chelsea 1—2, Everton-Manchester United 2—0, Ipswich-Town-Bir mingham City 2—0, Leeds United- West Bromwich Albion 20, Man chester City-Norwich City 30, Sheffield United-Newcastle United 1_2, West Ham United-Leices ter City 5—2, Wolverhampton Wan derers-Tottenham Hotspur 32. PSVNAC 5-0 4: v. d. Kuy- len 1-0; 17: v. d. Dungen 2-0; 54: Strik 3-0; 62: v. d. Kuylen 4-0; 86: Schmidt Hansen 5-0. Toeschou wers: 15.500; Scheidsrechter: Keizer. HaarlemFC Twente 4-0 37: De Goede 1-0; 47: v. d. Berg 2-0; 48: v. Breevoort 3-0; 89: Fernandez 4-0. Toeschouwers: 11.000. Scheids rechter: Geurens. 0 MVV—FC Den Haag 4-1 1: Bregman 0-1; 2: Bonfrere: 1-1; 54: Redel 2-1; 60: Redel 3-1; 81: Den Rooyen 4-1. Toeschouwers: 8.000. Scheidsrechter Pijper. Go Ahead EaglesTelstar 2-1 8 1: Jonker 0-1; 73: Andre (eigen doel) 1-1; 90: Onderweg 2-1. Toe schouwers: 12.000. Scheidsrechter: Weerink. 0 FC Utrecht Feyenoord 0-4 24: Ressel 0-1; 25: v. Hanegem 0-2; 51: Ladinsky 0-3; 65: Schneider 0-4. Toeschouwers: 23.500. Scheids rechter Korver. 0 AZ '67FC Den Bosch 0-0 Toeschouwers: 10.000. Scheidsrech ter: v. d. Kroft. FC AmsterdamAjax 1-2 11: Neeskens 0-1; 38: G. Mllhren 0- 2; 69: Cruyff (eigen doel) 1-2. Toeschouwers: 40.000. Scheidsrech ter Van Gemert. 0 SpartaExcelsior 0-1 10: Meutstege 0-1. Toeschouwers: 14.000. Scheidsrechter Hoppenbrouwer. NECFC Groningen 1-1 57: Meilaard 1-0; 77: Streuer 1-1. Toe schouwers: 10.000. Scheidsrechter Vervoort. Er is gisteren op de vader landse voetbalvelden weer heel wat keren de gele kaart getoond. Op de foto (rechts) laat arbiter Ver- Voort het "geel" zien aan Peter Eimers van FC Gro ningen. Hoewel de transferperiode reeds lang voorbij is, slaag de Roodenburgs eerste elf talspeler Hennie de Klerk er toch nog in 'n verbinte nis te sluiten. Zaterdag te kende de middenvelder een "contract voor het le ven" met Wilma Boehlee. Op de foto (Jan Holvast) feliciteert aanvoerder- doelman Mat Keereweer de bruidegom. ROTTERDAM „Verschrikkelijk Het is in één woord verschrikke lijk", kreunde Leo Steegman na de derby. De reactie van de diep ont goochelde trainer van Sparta viel te begrijpen. Want zijn kwalitatief toch veel betere formatie was afge gaan tegen het slimme, gretig pro fiterende Excelsior: 0-1 voor de energieke pupillen van Joop Casten- miller. Een klein wonder was ge schied. Sparta, het favoriete Sparta, viel gistermiddag te vergelijken met een zelfbewuste man die niets ver moedend op straat zijn krantje loopt te lezen en dan ineens een enorme smak maakt over een bana- neschil. Whaaaaammm. En dan verandert zo'n man plotseling in een nogal zielig persoontje, dat voor de omstanders verwoede pogingen doet om zijn image te herstel len. De bananeschil op het zon nige Kasteel heette Wim Meutstege, die na tien minuten verrassend raak kopte. De klap die Sparta er door maakte, dreunde heel lang na. Natuurlijk, de ploeg wilde dolgraag zo snel mogelijk zijn image van „de betere" waar maken; viel aan voor de gelijkmaker; wilde voor de 10.000 kijkers bewijzen, dat „iedereen wel eens uit kon glijden". Maar de po gingen waren te lief: te chaotisch; te onintelligent. En op het laatst geloofde warrig Sparta er zelf niet meer in. Het legde er zich bij neer. Twee punten waren verloren ge gaan. En waarschijnlijk méér dan twee punten.... Misstap Hoe kwam het nu dat Sparta na de „Excelsior-truc van de bananeschil" niet terug kon komen? De afgelo pen twee seizoenen was Excelsior op het Kasteel immers steeds met 1—0 voorgekomen, maar vertelde het scorebord na negentig minuten dat de misstap weer goedgemaakt was: 5—1 voor Sparta luidde de laatste twee Jaren de einduitslag. Maar dit keer was de Steegman-elf niet in staat om een schoonheidsfoutje weg te werken. Waarom niet? Eén van de hoofdoorzaken was. dat Sparta gisteren in de frontlinie niet beschikte over twee beweeglij ke, individueel sterke vleugelspitsen. Geen mannen als een Kristensen en een Heijerman. spelers die te genstanders naar zich toetrekken voetballers die meer in hun mars hebben dan alleen „een hoge voor zet geven'.' Dit keer Janusz Kowalik op luiKs. Met opzet zeggen we „op links" en niet „linksbuiten". Want Kowalik wil geen linksbuiten spelen en draagt daarom zelfs geen „elf" op zijn rug. (Kowalik droeg het num mer vijftien). De Pool nestelde zich dan ook herhaaldelijk in het cen trum. Maar daar stonden dan steeds al zoveel aanvallers. En die kregen dan ,te maken met hoge voorzetten. Hoge voorzetten, waar mee ze weinig deden. Hoge voorzet ten, die elke keer weer een prooi werden van de machtige Eddy van der Roer. En als Van der Roer eens mistastte, was er niemand om toe te happen. Steegman: „Ja op zulke momenten mis Je toch wel vreselijk een voetballer als Heijerman. Een speler, die tijdens de wedstrijd denkt; die nagaat waar de kansen liggen". Pingeldoos In de frontlinie telde het constant aanvallende Sparta gisteren nie mand die doordacht te werk ging. Arie van der Sluis speelde er voor j „pingeldoos"; Willy Kreuz was niet bij machte om via solistisch werk uit te breken al kopte hij eenmaal op de lat en Bosveld was ook wei nig agressief, hetgeen waarschijnlijk iets te maken had met de „Haagse gele kaart" die nog boven zijn hoofd zweeft. En elke keer deed Sparta het weer DEN HAAG Vitesse heeft zich in de eerste divisie na de derde ronde voorzichtig los gemaakt van een tweetal achter volgers, Wageningen en Rhoda JC. De Arnhemmers behaalden de derde zege ten koste van Hee renveen: 1-3. Verrassend was de nederlaag die Volendam op de Wageningse Berg leed: 2-1. On deraan veroverde De VolenwiJ- ckers het eerste punt, na een doelpuntloos treffen tegen Eind hoven. De Limburgse streekder- by tussen Roda JC en Fortuna SC trok liefst 18.000 toeschou- „_rs, een record voor Roda JC, dat behalve een bijzonder re cette ook nog een 2-1 overwin ning boekte. Roda Jc—Fortuna 2-1 (1-1). 2. Van Leeuwen 1-0. 12. Stovers l-l. 75. Boennen 2-1. Toe schouwers: 18.000. Scheidsrech ter: Derks. PEC Zwolle—Cambuur 2-1 (1-0). 3. Rorije 1-0. 53. Hes kamp 2-0. 80. Zuidema 2-1. Toe schouwers: 3500. Scheidsrechter Van Gastel. 0 De Volewijckers— Eindho ven 0-0. Toeschouwers: 1500. Scheidsrechter: Wellinga. Fortuna VI.)—Helmond Sport 0-0. Toeschouwers: 4500 pers Scheidsrechter: Jonker. 0 De GraafschapVW 0-0. Toeschouwers: 4500. Scheids rechter: Vermey. 0 Veendam— FC Dordrecht 0-0. Toeschouwers: 4000 pers. Scheidsrechter: Klopper. 0 Wageningen— Volendam 2-1 (2-0) 32. Hazelhekke 1-0, 43. Hazelhekke 2-0, 73. Jan Mühren 2-1. Toeschouwers: 6500. ScheidsrechterDe Vos. 0 HeerenveenVitesse 1-3 ti ll30. Meijerink 1-0 40. V. d. Kerkhof 1-1. 52. Veenendaal 1-2. 70. Somer 1-3. Toeschou wers: 7000.*? Scheidsrechter Berrevoets. 0 SC Tilburg—HVC 2-1 (0-1) 8. Maas (strafschop) 0-1. 86. V. d. Klift (eigen doel) 1-1. 89. V. Meteren 2-1. Toeschouwers vijf duizend. Scheidsrechter Ram. 0 Heracles—SVV 2-0 (1-0). 44 Grobben 1-0 59. Feyer 2-0. Toe schouwers: 3500. Scheidsrech ter: Schuurman. niet beter. Hij raakte volledig inge speeld". Nol Heijerman op de tribu ne: „Maar bij zo'n voorzet viel nie mand de keeper aan. Hij kon steeds vrijuit springen". Leo Steegman: „En als Van der Roer de bal dan wegstompte, kwam die in een soort niemandsland. Er was zelden een speler van ons bij om hem op te vangen". Door de onmacht van Sparta, won tachtisch slim Excelsior uiteindelijk. Excelsior, dat in Wim Meutstege zijn uitblinker had. Excelsior, dat be schikte over elf keiharde werkers, die allen bereid waren om „fouten van een ander" op te vangen. Daarom was het na afloop feest in de kleedkamer van Joop Castenmil- ler. Feest vanwege dat ene doelpunt na tien minuten. Toen Frans van de Heide voorzette; G'er ter Horst niet bij de bal kon en Wim Meut stege een kopbal afvuurde, die over Pim Doesburg heen in het net zweefde. Een enigszins gelukkig doelpunt. Dat wel. En toch mag men de zege van Excelsior beslist geen louter geluk noemen. En dat deed eerlijke Leo Steegman na af loop dan ook niet. HOLTEN De Vlaardingse at leet Johan Kijne heeft zaterdag in Holten een nationale 20 km weg wedstrijd gewonnen in 1 uur 2 mi nuten 4 seconden. Uitstekend was het lopen van AV Holland-veteraan Jacques Smits die na Kijne, De Ruijter. De Schipper en Zuidema als vijfde over de eindstreep kwam in 1 uur 5 minuten en 30 seconden. De avond tevoren had Smits reeds op fraaie wijze de Sylvesterloop in Gouda gewonnen. DEN HAAG —Tijdens gisteren in Den Haag gehouden atletiek wedstrijden slaagde de Leidse pols stokhoogspringer Mark van Vliet er niet in zijn prestatie van afgelopen donderdag in Hilversum (4.20 m) te herhalen. Wel begrijpelik want de AV Holland-atleet brak zaterdag tijdens de training zijn glasfiberstok en moest gisteren met een geleende stok aan de slag. Desondanks sprong hij 4.00 m. Zijn clubgenoot Hans van Noort hield het op 3.80 m. Van de AV Holland waren voorts op de sprint present Alfred Verhoef (100 m.) in 114 met stevige tegenwind) en Frans Kroone (100 m. in 12.2). Kroone verraste later op de middag met 52.2 op de 400 m. Ron Landré noteerde op deze afstand 54.4 Eddy Eveleens liep bij de B-jongens een goede 1500 m. (4.37.0) terwijl Aart Mulder op de 5000 m. heren ook verdienstelijk voor de dag kwam: 16.46.8. Van De Bataven trad A-junior Rob Rijskamp op de voorgrond. Hij liep de 110 m. horden in 17.5, noteer de op de 100 m. 12.1 en kwam bij het hinkstapspringen tot 12.10 m. Arie van Tol liep een gezien de om standigheden prima 1500 m: 4.07.3. Ook de tijd van Ton van Velzen op de 400 m. (52.3) was van goed ge halte. Henk van Aken draaide op de 400 m. naar 55.2 en Mirjam Brug man sprintte op de 100 m. dames naar 14.3 sec. Wilma Neuteboom (A-meisje) deed van de AV Leiden het meeste van zich spreken. Floppend bewong ze een hoogte van 1.55 terwijl ze op de 100 m. 14.5 noteerde. Els Wink kwam resp. tot 1.40 m. en 14.4 Mar jan Bruinsma sprong 1.45 m.hoog. 0 Golf Het internationaal golf- kampioenschap voor dames van Ne derland is op de banen van „Tox- andria" bij Breda gewonnen door de Engelse Miss Carol. De amateur titel ging eveneens naar Engeland. Ben- ka toonde zich veruit het sterkst. Eli Vermond liep de 100 m. hei 12.5 Van de AV Leiden kwam dag in Rotterdam C-Juniore ry van Haarlem in actie. Zij i 80 m. met overmacht in 11.0 sec, SPORTTOT Sparta-Excelsior MVV-FC Den Haag AZ '67-FC Den Bosch I Haarlem-FC Twente FC A'dam-Ajax Go Ahead E.-Telstar I NEC-FC Groningen FC Utrecht-Feyen. Heerenveen-Vitesse Veend.-FC Dordrecht Roda JC-FSC Wageningen-Volend. De winnende getallen in de Lotto zijn: 7, 10, 16, 23, 25, 29. vegetal 3. Olympianummer 1 0 Tennis Tom Okker dag in het toernooi van Fort in de halve eindstrijd verslage John Newcombe. Samen me vaste partner Marty Riessen 1 te Okker wel de finale in he ADVERTENTIE ROTTERDAM Zwart-Wit '28, landskampioen in het zaterdag- voetbal, heeft van de sectie betaald voetbal bericht ontvangen dat de vereniging kan deelnemen aan het toernooi om de KNVB-beker. Hetzelfde recht hebben de zes districtskampioenen van het zondag- amateurvoetbal. Zwart-Wit '28, dat om principiële redenen niet op zondag speelt, heeft toestemming gekregen zijn eerste wedstrijd op een weekdag spelen. De Rotterdamse zaterdagvereniging zal zijn eerste ontmoe ting ln het toernooi om de KNVB-beker moeten spelen ln de week voorafgaand op zondag 29 oktober (eerste bekerzondag) of in de week daarna.

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 12