A Willem Buurman ware kunstenaar met bloemen Hillegoms raad komt bijeen PIPI LANGKOUS NIET IN KATWIJK Twee jubilarissen bij 'Sint Bavo' COOP. RAIFFEISENBANK „RIJNSBURG" A. G. de Jager ZATERDAG 5 AUGUSTUS 1972 Oegstgeestenaar artistiek adviseur van het Rijnsburgse bloemencorso RIJNSBURG/OEGSTGEEST Willem Buurman (65) vervult een belangrijke rol in het Rijnsburgse bloemencorso dat vanmiddag van Rijnsburg naar Leiden rijdt. Deze immer opgewekte Oegstgees tenaar is artistiek adviseur. Wat de bloemen en de arrangementen daarvan betreft. Hij moet er voor zorgen, dat de praalwagens en versierde personenauto's presen tabel zijn en dus voldoen aan de eisen van de bloemsierkunst. Buurman geeft adviezen aan het bestuur van de Stichting "Rijns- burg's Bloemencorso" en aan de arrangeurs, die met z'n allen van de bloemenstoet een kleurrijk ge heel moeten maken en reeds heb ben gemaakt. Daarom kon men hem de afgelopen dagen van 's morgens vroeg tot 's avons laat aantreffen in de Flora-hallen, waar donderdag werd begonnen aan het versieren van de "corso- vloot" en waarmee men gister middag gereed kwam. Door Cees Combee Foto Jan Holvast Willem Buurman is een innemende mens. Een man die zijn vak door en door verstaat. Iemand, die er houdt met de bloemen iets meer te doen, dan ze zo maar met de steel in een vaas met water te zetten. Meer dan 31 jaar heeft hij een bloe- menzaak gedreven in de De Kempe- naerstraat in Oegstgeest. Hij had vele buitenlanders tot klant en bloemsierkunstprodukten van zijn hand stonden tot ver over oi landsgrenzen heen in huiskamers zalen te pronk. Omdat Buurman gen opvolger had heeft hij zijn zaak rond 1954 overgedaan. Hij was daar na tot zijn pensionering in juni acht jaar vajksohoolleraar. Eerst in Aals meer en toen in Den Haag, waar hil een volledige baan kreeg. Nu wil men hem aantrekken als leraar voor de vakschool in Utrecht. Daarover heeft echter het ministerie van On derwijs het laatste woord, want Buur man is de 65 al gepasseerd. Artistiek De Oegstgeestenaar Buurman is een artistiek aangelegd iemand. Hij tovert met bloemen. Heel wat prachtige grote en kleine bloemver- sieringen heeft hij in de loop van de vijftig jaar, diie hij nu al in het vak zit, gemaakt. Bloemstukken, ta felversieringen, corsowagens en toe ven om kamers en zalen mee op te fleuren. De „blomme spreekt bij hem een tale". Met recht! Zijn kunstzinnigheid uit hij echter niet alleen in het maken van crea ties van bloemen. Hij doet dat ook op „koninklijk" instrument. Als hob by wel te verstaan. Iedere zondag weer neemt hij plaats op de orgel- bank in de Chr. Geref. Kerk aan de Steensohuur in Leiden. Met grote vaardigheid bewerkt hij de toetsen en pedalen met vingers en voeten om gewijde klanken door het bede huis te laten klinken. Improvise ren doet hij als de beste en het is zijn lust en zijn leven de gemeen tezang te begeleiden. Op zijn wijze wil Buurman jubelend van zijn Heer getuigen. Hij bezichtigde en bespeel de tijdens zijn vakanties vele orgels in het buitenland, zelfs in Amerika. Kompositie Nu heeft Buurman „Kompositie in kleur" gestalte gegeven. Hij zegt daarover: ,,'k Heb veel waardering, voor de Leidenaar Joop Visser en Wil lem Ziegelaar, die er steeds weer in slagen een prachtig corso te ontwer pen en te bouwen. Vier Jaar geleden heb ik de tekeningen gemaakt. Toen ,heb ik getracht de bloemenstoet een [hieuw gezicht te geven. Namelijk meer abstract. Het is de tweede keer, ik artistiek adviseur ben. Van het begin af aan ben ik al bij he Rijns burgse corso betrokken. M'n eerste wagen maakte ik in 1946 voor Cees Leeuwenburg, die thans voorzitter het stichtingsbestuur „Rijns- Bürg's Bloemencorso" is. Daarna heb c er vele met bloemen versierd. In de Bollenstreek, in Aalsmeer en be grijpelijk ook in Rijnsburg. Ook heb ik vaak deel uitgemaakt van jury's. Nog steeds van 't Bollenstreekcorso maar ik was ook in Utrecht, Paters- Wolde en Den Haag". Oegstgeestenaar Buurman werkt Artistiek adviseur Willem Buurman (65) uit Oegstgeest bekijkt de op de veiling „Flora" ge kochte bloemen voor het versieren van de praalwagens en personenauto's van het Rijnsburgse corso, dat hedenmiddag van Rijnsburg naar Leiden rijdt. altijd op zeer prettige wijze samen met de arrangeurs, die de Rijnsburgse corsowagens kleur geven. Mannen en vrouwen, die iets van de bloemsierkunst afweten en waar van er verschillenden zelfs grote faam in het buitenland genieten. Als hoofdarrangeur pleegt hij veel over leg met hen. Reeds lang voor het bouwen van het corso begint. Over de te gebruiken bloemen, over het groen, over de grootte van de toe ven en ga zo maar door. Er moet een goed samenspel zijn tussen allen, die zo'n bloemenstoet maken meent Buurman. Techniek, kleurencombinaties en juiste verhou dingen zijn dingen, die moeten klop pen als een bus, want daar wordt, door de juryleden in de allereerste plaats op gelet. Een toef mag bij voorbeeld niet te groot zijn en moet worden aangepast aan de on dergrond. Buurman wil het wel kwijt, dat deze „Kompositie in kleur" geen eenvoudige opgave is geweest voor München Met een glimlach vertelt Buurman, dat er van he;n ook een wagen in het corso meerijdt. De personenauto, van het stichtingsbestuur, die door hem van decoratieve bloemtoeven is voorzien. Voor deze openingswagen die echter buiten mededinging mee doet, heeft hij een zeer artistieke vorm geving gekozen met veel rozen. 't Gesprek wordt abrupt afgebro ken. Er is iemand van de Vereniging „De Nederlandse Bloemisterij" aan de lijn. Willem Buurman krijgt de ver erende uitnodiging drie weken naar de Olympische Spelen in München te daar in 't „Branhaus", waar alle ontvangsten zullen worden ge houden en waar diners aan de voor aanstaande gasten uit heel de we reld zullen worden aangeboden, ta felversieringen te maken. Een ver erende uitnodiging voor de Oegst geestenaar. Hij voelt er kennelijk veel f 49.000 HILLEGOM Donderdag komt i kopen tegen de prils - raad van Hillegom om 19 30 uur j voor de bouw van een bungalow, ten gemeentehuize in openbare ver- Voor aanschaffing van een blus- gadering bijeen, voor de afhandeling 1 voertuig t.b.v. de gemeentelijke vrij- 18 punten tellende raads- willige brandweer willen B en W Er dient een lid en j op begroting '72 een aankoop bedrag een plaatsvervangend lid in het al- voteren van f71.013,74. De subsidie kantjesteurharing f 80—f 87. votfé ha- gemeen bestuur van de vleeskeurings- voor de H'gomse bejaardenbonden i rin8 f D4f 117- Buurtvoetbal Sassenheim SASSENHEIM In het Sas- senheimse buurtvoetbaltoernooi. dat ondanks de wat tegenvallende in schrijving er hebben zich zeven elftallen gemeld, waarvan en kele als ..restteam" sportief ge zien na twee avonden al een succes genoemd kan worden, is het krachtsverschil tot nog toe gering. Slechts het elftal van 10-12 jarigen uit de Bloemenbuurt, de Bloem Boys, steekt er bovenuit. Twee keer werd voor de wedstrijdjes op de het schoolsportveld (mini-velden van 60x 38 meter met aangepaste doelen van 5x2 meter) aangetreden en beide malen werd gewonnen. Eerst met 60 tegen het restteam de Goal Getters en daarna met 1—0 van het elftal van de Ter Leede-buurt. Hol- landia. Het buurttoernooi, georganiseerd in het kader van de activiteiten van de Stichting Jeugdrecreatie Sas senheim, zal overigens pas volgende week maandag worden afgerond. Or ganisator Graf: „Er is besloten een hele competitie te spelen in de twee leeftijdsgroepen en dat redden we juist niet voor zaterdag". De uitslagen: 79 jaar: Ger maanse Boys (Frankenhorst/ Sak- senhorst) -Calimero II (Hovenbuunt) 11, Calimero n-FC Knudde (rest- elftal) 3—2. 10—12 jaar: Bloem Boy (Bloemenbuurt) -Goal Getters (rest XI) 60, Calimero I-Hollandia (ter Leede-buurt) 1—1, Bloem Boys-Hol- landia 1—0. Goal Getters-Calimero I 3—3. Spreekuur wethouder J. van Dijk KATWIJK -V- Het wekelijkse spreeikuur van wethouder J. van Dijk wordt verplaatst naar de woens dagmiddagen en wel tussen 3 en uur in het raadhuis. Wethouder vai Dijk behandelt grondbedrijf, eigen dommen, inclusief aankoop, verkoop verhuur, verpakking, sanering, krot- opruimiing, huisvestingsaangelegen heden, markt- en middenstandsza ken en garanties hypothecaire geld leningen. Van 't Haring- en Visfront i de markt i 183.575 aan verse vis. Verder werden er 660 kantjes gezou- haring aangevoerd. Notering per wordt de volgende aanbeveling '72 als lid burgemeester J. Ch. Ndekerk en voor plv. lid de wethouder van volksgezondheid, de heer C. van Rede. De instelling van een commissie midden- en kleinbedrijf en de be noeming der leden dient te worden bekrachtigd. De commissie zal bestaan uit drie raadsleden en 6 leden uit de plaatselijke ondernemersverenigin gen, werkzaam zowel voor de detail handel, het ambacht, het vervoer, de kledn-industrie, de horeca en de dienstverlenende sector, en een vertegenwoordiger uit de plaatselijke werknemersorganisatie. Als leden worden voorgesteld de heren J. P. A. Verschoor, N. Hey, H. Roeland, A. Kalkers, P. P. J. Bnaas, A. G. i Trigt en de heer Th. Kokkel- koren. Door B en W is wethouder Rede aangewezen als voor- zitter en wethouder Jac. v. d. Vin als zijn plaatsvervanger. wordt bekrachtiging krediet, groot f 427.600 ge- >or het bouwrijpmaken der grond op een terrein t. en extra uitgaaf van f 750.- en I 1973 een extra uitgaaf van f 975.- vergt. Een verhoging van subsidie voor de Fed. Raad Bejaardenwerk- Hillegom (overkoepelend orgaan) wordt gevraagd ter hoogte van een geraamd krediet van f 1500. 121 12 k. f 135,f 159,. k.k. f 120,f130,- f 177, k.k. f 85—f ADVERTENTIE N.V. Chemische Industrie „KATWIJK" POSTBUS 6 PRINS HENDRIKKADE 11 KATWIJK AAN ZEE. KATWUK 1 Op onze afdeling verpakking is momenteel plaat9 voor een vlot en accuraat meisje. Vereiste leeftijd 18 jaar. Afwisselend en verantwoordelijk werk. Beloning volgens geldende C.A.O. Zij, die voor deze functie belangstelling hebben kunnen zich voor nadere inlichtingen wenden tot de personeelschef telef. 01718—13541 en vanaf 18.00 uur 01718—12913. Ons kantoor is geopend van 912 uur en van 14—17 uur. doch wil het eerst even door- ELsbroskerend en ten oosten i i dit verzoek niet naast zich neer j ^en> het leggen van rioleringen, het graven van waterpartijen op en na bij het perceel waar de Vleugelschool in Elsbroe-k gaat verrijzen. Een krediet van f 15.075,63 is voorts nodig voor de inrichting van het 4e leerjaar der O.L. Remibrandtschool. Voor het doen van opmetingen en het in kaart brengen voor bestem mingsplan „Horst ten Daal" o.m. is een krediet van f 25.000 benodigd. Een voorbereidingsbesluit voor de gronden aan de Veenenburger- en Frederikslaan is nodig, nu het bloem- bollenbedrijf „Veenenburgh N.V." haar bedrijf wil uitbreiden. Daarna komt het voorstel ter tafel tot aankoop van het pand Hoofd straat 139, dat gebruikt moet worden voor uitvoering van het bestemmings plan Elsbroek L Met eigenaar J. Witteman is overeenstemming be reikt voor de prijs van f 68.000. Op de hoek Treslonglaan- Trompenburg Voor aanslag op Wallace: 63 jaar WASHINGTON (DPA) Kort nadat een jury de 21-jarige Arhur Hernan Bremer toerekeningsvatbaar had bevonden toen hij 15 mei de aanslag op gouverneur George Wal lace pleegde, heeft rechter Ralph Powers in Upper Marlboro (Mary land) hem gisteren tot 63 jaar ge- renisstraf veroordeeld. De jury had slechts 100 minuten nodig om tot een eenstemmig oordeel te komen, wil de heer G. Diek te H'gom grond ADVERTENTIE WIJ SPAREN ALLEMAAL BIJ DE RENTE NAAR SPAARVORM V/i% KATWIJK AAN ZEE De echte Pipi Langkous (het Zweedse meisje Inger Nilson) stapte gistermiddag niet uit de heli kopter van de Marine Luchtvaartdienst, die landde op het terrein van het Rotterdamsch Zeehospitium. Wel haar vriend jes Tommy en Anita. Grote teleurstelling dus voor de Zeehos- jeugd, die haar wel eens in levende lijve wilde zien en ook voor de mannen van de M.L.D., die zich bereid hadden verklaard Pipi naar Purmerend te brengen als zij ook naar de gehandi capte jeugd in Katwijk wilde komen. Dat aanbod werd dooi de vader van geaccepteerd. Wie er kwam, Pipi niet. In Pur merend niet en in Katioijk niet. Ze was spoorloos. Tommy en Anita weerden zich in Katurijk echter dapper. Ze probeerden te praten met hun gehandicapte leeftijdgenootjes. Dat lukte niet al te best. Zweeds verstonden de Zeehos-jongeren niet en pogingen gesprekken te voeren in het Engels of Duits strand den ook omdat de Zweden dat niet voldoende beheersten. NOORDWIJKERHOUT De he ren E. J. M. Broug en L. Beniers uit Noordwijkerhout, zijn gistermiddag hartelijk gehuldigd in verband met hun 40-jarig dienst jubileum by het Psychiatrisch Centrum Sint Bavo. Tijdens de recptie die in de feest zaal van het Centrum werd gehou den ontvingen zij uit handen van burgemeester H. J. M. Bosma de ere medaille in zilver verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. De heer Bosma verrichtte deze daad met toe passelijke woorden. Namens de directie van Sint Bavo werden woorden van oprechte dank gesproken door de heer S. A. Bakker van de afdeling personeelsleden. Als blijk van waardering ontvingen de jubilarissen, die door hun grote inzet en enthousiasme in het belang voor de verpleging van de psychisch ge stoorde mens veel aan de ontwikke ling van Sint Bavo hebben bijgedra gen, een geschenk onder couvert. De beide echtgenoten werden bij de hul diging niet vergeten en mochten bloemen en cadeau's in ontvangst ne- De heren Broug en Beniers wer den namens de verpleging toegespro ken door de heer J. Smits die hun prees voor de wijze waarop zij hun Sassenheim bij nacht volgeboekt SASSENHEIM Vandaag en mor gen zijn de laatste dagen met acti viteiten van de Stichting Jeugdrecre atie Sassenheim. Vanavond (start kwart over negen) de bijna traditio nele dropping-puzzeltocht „Sassen heim bij nacht", waarvoor zich geen deelnemers meer kunnen aanmelden (volgeboekt) en morgen (zaterdag) twee sportieve evenementen. Voor beide, de om 10 uur 's morgens star tende sport- en spel tienkamp voor jongens en meisjes van 12 tot en met 16 jaar, en de in de middaguren te houden wedstrijd- en prestatieloop ls inschrijving aan de star', nog moge- De wedstrijd- en prestatieloop (over een afstand van ongeveer 5 kilometer met als parcours na de start bij het sportpark aan de Men- neweg de Vyfmeiweg, Kagerdreef, Industriekade, Parklaan, provinciale weg, rijwielpad langs rijksweg, via duct Menneweg en vervolgens de fi nish nabij het sportpark) zijn ook open voor niet-Sassenheimers. De prestatieloop (ieder die de afstand binnen de limiet van 40 minuten af legt ontvangt een vaantje) start om 3 uur, de wedstrijdloop (met als prij zen o.a. 3 bekers waaronder de door sportschool Aarts beschikbaar gestel de wisselbeker) begint een uur later. taak vervullen. Woordvoerder van de personeelsvereniging Onderling Ge noegen, mede opgericht door de heer Beniers, was de heer A. T. v. d. Lem. Van de receptie hebben vele colle ga's en talrijke vrienden en bekenden gebruik gemaakt om de Jubilarissen de hand te drukken. Foto Holvast Raadsagenda voor Lisse T iTSaK De raad van Lisse is voor een openbare vergadering bijeen geroepen tegen woensdag 9 augus tus voor de behandeling van een agenda waarop de volgende punten voorkomen: wijziging van de bouw verordening; instelling hoorcommis- sie beroepsschriften ingevolge de woningwet en de bouwverordening; voorstel tot onbewoonibaarverklaring; aankoop van grond aan de Stations weg van de stichting Huisvesting Bejaarden Lisse; aankoop grond van fa Gebr. Ten Hagen; aankoop van Huize Pius en enige percelen in plan West; aankoop woning Heere- weg 360; ruiling van grond aan do Stationsweg met de N.V. „H.L.S."; grond aan de Stationsweg het G.W.B.; verkoop van grond aan de Koningstraat aan de heer J. Imthora; verkoop van grond naby de Van Ostadestraat aan het Hoog heemraadschap van Rijnland; over eenkomst met het Hoogheemraad schap RJjnland inzake de bouw van een rioolwaterzuiveringsinstallatie en een poldergemaal in de Poelpolder; vaststelling lozingsverordeningaan gaan geldlening f98.000.—; idem een lening van f800.000.—; garantie le ning particuliere woningbouw; ver hoging garantie bejaardencentrum „Berkhout"; wijziging subsidierege ling Kruisverenigingen, subsidie aan leg landijsbaan; medewerking vor ming van een documentatiecentrum rk. scholen; aanschaffing meubilair lagere scholen; medewerking vernieu wing vernielde leer- en hulpmiddelen Flamingoschoolmedewerking aan schaffing verrijdbaar bord voor Fla mingoschool; medewerking plaatsen zandbak voor kleuterschool Mariëu- burcht; begrotingswijzigingen; be spreking inzake gewesbvorming. ADVERTENTIE ARTS Katwijk aan Zee AFWEZIG TOT 21 AUG. Waarneming de artsen A. F. Bijderwellen, Boulevard 28. teL 12182 en I. J. W. Schonenberg, Voorstraat 131, telefoon 12336.

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 3