In Flora-veste klopt hart van het Rijnshurgse corso GEEN HUIZEN IN ZWANBURG agenda Niek Hemmes spil waar veel om draait Oscar Benton speelt in Kreatief Sentrum Raad Warmond EERSTE PAAL VOOR PAALZITTER Voorziening oevers gaat meer kosten "Het was voor mijn meisje Plaatselijke overheden krijgen weinig belastinggeld DONDERDAG 3 AUGUSTUS 1972 RIJNSBURG Het kost in deze dagen voor het 26e Rijns- burgse bloemencorso heel wat moeite Niek Hemmes (44) te pakken te krijgen. Thuis lukt dat nauwelijks en bij de bloemen veiling "Flora" evenmin. Hij staat voor de haast onmogelijke taak de belangen van "Flora" te behartigen en ook die van het corso, dat zaterdagmiddag onder het motto "Kompositie in Kleur" van Rijnsburg naar Leiden zal rijden. Hemmes is secre taris van de stichting "Rijnsburg's Bloemencorso". Alle orga nisatorische zaken lopen over deze joviale en internationaal befaamde rechterhand van het Flora-bestuur en dat houdt in dat hij in deze dagen voor het corso door "Jan en alleman" wordt benaderd. Om kleine en grote problemen op te lossen. Daardoor is hij vaak onderweg en slechts via een wachtlijst te bereiken. We troffen het. Na niet al te lang zoeken ontdekten we hem in een Flora-hal. Niek was in gesprek met enige TROS-mensen om de opnamen van een wagen te regelen, die van avond als shots te zien zullen zijn tussen de programma-onderdelen van de t.v.-uitzending van deze om roep. Het is "zijn" 21ste corso. In 1951 kwam hij bij "Flora" en reeds direct werd hij geconfronteerd met het corso. In het begin deed hij secretariaats-werkzaamheden, maar in 1954 trad hy toe tot het bestuur van de Stichting "Rijnsburg's Bloe mencorso". Als secretaris. Men had geen betere kunnen treffen. Hemmes is van alle markten thuis en beschikt over onnoemelijk veel relaties. Zelfs in Den Haag en in het buitenland. Leuk werk Over dat werken voor het corso zegt Niek Hemmes: "Bijzonder leuk werk. Het vergt wel heel wat van je vrije tijd en je vakantie schiet er in deze specifieke tijd vaak bij in, doch als je al die mensen langs de route ziet staan genieten het waren er vorig jaar naar schatting zo'n kleine Burgerlijke Stand van Leiden Doornik; Adriana A. Dekker en J. C. G. Faas; Rem- co zn. v. P. Beekman en G. M. van Es; Harpert zn. v. L. Hazenoot en I. Ver- loove; Elinde Eclrnée dr. v. J. F. van Rhede vain der Kloot en P. A. Heitzen Johannes Jacob zn, v. T. N. Beugels- dijk en J. van dier Plas. OVERLEDEN J. C. Kuijpers (70) echtgen. van A. Rijsbergen; A P. Bogerd (67) man: H. Paape (82) echtgen. van H. de Wit; D. M. Colpa (79) man: H. Timmer mans (54) echtgen. van A. Huls; A. Smit (82) vrouw; N. Kluivers (58) man; C. Devilee (88) gehuwd geweest met H, A. Franken; G. Laven (62) man; M. H. de Vreede (50) man. Leiderdorp Geboren: Hubertus J. B.. z. v. H. J. M. Oostdam en C. J. E. M. Balk; Koert, z. v. H. Ittersumen H. Henniphof; Auke, z. v. B. Teenlnga en A. van Wlierlngen; René A„ z. v. H. Vas Dtas ear A. H. Visscher; Maaike C. M.. d. v. F. W. d'e Winter en C. W. M. Schmidit. Overleden: M. F. van Velzen, 68 jr.; K. Spaargaren, 74 jaar; S. A. Wieg man, 73 jr.; H. Hulsman, 68 jr. Ondertrouwd: P. J. Jürgens en I. L. van Waveren. M. J. Llndhout en A. M. J. Janssen; J. A. Karstens en M. Strik. Getrouwd: T. W. van Dulvenbole en M. M. Hoogervorst; B. J. Bekooij en T. Reljneveld; H. v. Vliegen en W. E. Hoefnagel; G. Olijhoek en G. L. Everts Leiden; G. van der perk en D, W. van Bruchem; E. J. de Boer en M. R. van Zeist. 200.000 die het hebben zien voorbij rijden of de wagens hebben bewon derd in de veilinghallen dan heb je als comitélid toch wel voldoening van je werk. Daarbij komt ook nog, dat we in 1971 enorm vele succes in Keulen en Hiittenthal oogstten. Het gaat tenslotte om de propaganda voor de bloem en als die door zo'n corso het nodige effect oplevert, dan profiteren de kwekers van Rijnsburg en wijde omgeving, de handelaren en "Flora" er ook van. Dit jaar gaan we niet zo ver van huis. Negen wa gens zullen 12 augustus in Den Haag rijden en vier gaan er op die dag naar Katwijk om daar "Flora's kleurenpracht aan Zee" op te luiste ren. Hoewel er dus lang niet zoveel werk aan verbonden is als vorig jaar met die twee buitenlandse corso's moet je je er toch mee bezig hou den". Veel drukker Hemmes heeft het de laatste week drukker dan andere jaren. Dat komt door het plotseling overlijden van stichtingsbestuurslid Piet van der Kwaak. Een harde, stille werker, die jarenlang enorm veel heeft gedaan voor het Rijnsburgse corso. Corso- secretaris Hemmes: "We missen Piet erg. Eerst nu blijkt wat hij voor het corsobestuur heeft betekend. Je stuit op dingen, die hij altijd deed. Piet verrichtte namelijk veel meer arbeid dan alleen het inkopen van de bloe men. Als er iemand in de veilinghal- lennaar mij vroeg om over het corso te spreken, dan was het Van der Kwaak als chef-keurmeester was hy toch altijd "beneden" die pro beerde zo'n vragensteller te helpen Dat lukte meestal wel. want het wa ren veelal vragen, die op bloemen be trekking hadden. Het heeft er even naar uitgezien, dat we zelf de bloe men moesten kopen. Gelukkig reikte Frits Keijzer, directeur van de N.V. "Sierafor" ons de helpende hand door zijn inkoper Wim Zwaan be schikbaar te stellen. Daar zijn we erg gelukkig mee. Wim kent het klappen van de zweep. Hij zit al ja renlang in het vak. Eerst als zelf standig exporteur en nu als inkoper bij Sierafor". Boekje Wanneer we tegenover Hemmes onze teleurstelling uitdrukken, dat er dit jaar geen programma-boekje verschijnt en opmerken, dat dit een Door Cees Combee Foto Holvast onvervangbare gids is voor de vele tienduizenden kijkers, onder wie on noemelijk veel buitenlanders, die zo'n boekje graag mee naar huis nemen om het aan vrienden en bekenden te laten zien. laat het antwoord niet lang op zich wachten. Zegt Niek Hemmes nadrukkelijk: "We hebben aanvankelijk gedacht, aat zo'n boekje niet meer nodig was. Het tegendeel blijkt nu. De vraag is namelijk groot. Voor volgend jaar zullen we zeker weer overwegen het uit te geven. Nu gaat het helaas niet meer. We zullen proberen lijsten te laten drukken, waarop in volgorde de deelnemende praalwagens en per sonenauto's staan vermeld met de namen van de deelnemers en de ar rangeurs. Dan hebben de kijkers toch wat. Goed. dat je dit punt ter sprake brengt. Na al de argumenten voor het uitgeven van zo'n boekje zie ik de noodzaak er wel van in. Het is het eerste punt, dat bij de voorberei ding van het corso 1973 aan de orde komt. Reken daar maar op. Voor nu hopen we op mooi weer en veel kij kers. Ook in Leiden tijdens de show- in de Groenoordhal". Niek Hemmes achter zijn bureau in zijn privé-kantoor in het gebouw van de bloemenveiling "Flora" bezig met de voorberei dingen voor het Rij?isburgse bloemencorso "Kompositie in Kleur", dat zaterdagmiddag van Rijnsburg naar Leiden rijdt. WARMOND In de woensdag 9 augustus te houden raadsvergadering komen o.m. de volgende voorstellen aan de orde: aankoop van gronden in het leader van Endepoel II, het verlenen van een aanvullend krediet voor de verbetering van het ge meentehuis en van een krediet t.b.v. het wijzigen van het brand- alarmeringssysteem. Voorts zal in deze zitting het voorontwerp streek plan plassengebied in behandeling komen. Louis van der Meer. organisator van het paalzitten, slaat hier de eerste van de 31 palen in het water. Het gaat hier om het wereldkampioenschap paalzitten dut morgen begint en waaraan dit jaar 'tioee maal zoveel mensen meedoen als vorig jaar. Het kampioenschap begint dus al, mede door de aandacht die de televisie eraan schenkt, veel bekendheid te krijgen. Zo is er deze keer een complete Duitse t.v.-ploeg gearriveerd. Hannes de Jong uit Roelof arendsveen heeft al aangekondigd 100 uur op ie paal te blijven zitten(Foto Will Dijkman) LEIDEN Eén van de meest pro minente Nederlandse blues-groepen, de Oscar Benton Bluesband, Is vrij dagavond te beluisteren in het Krea tief Sentrum aan de Breestraat. Oscar Benton is enkele jaren ge leden "uit het niets", zoals dat dan heet, omhooggeschoten nadat hij op het Loosdrechts Jazzconcours de eerste plaats in de categorie "blues" weghaalde. Zijn muziek is vooral opmerkelijk doordat zij de authentieke Chicago- blues vrij dicht benadert. Bluesgro ten als Muddy Waters zijn enthou siast over de verrichtingen van Ben ton c.s. Het optreden van de Oscar Ben ton Bluesband begint vrijdag om 8 uur. Het programma van het Kreatief ziet er voor de komende dagen verder als volgt uit: zaterdag om 1 uur: rommelmarkt en kreatoestanden; om 8 uur: integra- tiefeest m.m.v. "hot swing show"; zondag om 1 uur: kreatoestanden; om 8 uur: folk-country. Begrafenis ds. M. Ottevanger LEIDEN De teraardebestelling van het stoffelijk overschot van ds M. Ottevanger zal zaterdag op Rhijnhof plaatsvinden. Vooraf wordt om elf uur in de aula een rouwdienst gehouden. Burgemeester bij bruidspaar LEIDEN Burgemeester en me vrouw Vis hebben vanochtend in Huize Groenhoven een bezoek ge bracht aan het bruidspaar Van der Horst-Wolters, dat in deze dagen zijn 65-jarige trouwdag herdenkt. WARMOND De raad heeft enige tijd geleden kredieten gevoteerd tot een totaal bedrag van f732.000,- voor j het treffen van een oevervoorziening langs de Grote Sloot en de Zijl. In i dit krediet was f. 25.000,- voor onvoor- j ziene uitgaven begrepen. In de des- I tijds door de Heide Mij. gedane aan- bieding werd o.m. medegedeeld dat j naast het door haar te verrichten oriënterend grondonderzoek ook door j de N.V. Fugro een grondmechanisch onderzoek zou moeten worden ver- richt. De kosten van dit onderzoek waren toen nog niet bekend, aange- I zien dit mede afhankelijk zou zijn j van het door de Heide Mij. te ver richten oriënterend onderzoek. Het grondmechanisch onderzoek heeft in- middels plaats gevonden en heeft be staan uit het uitvoeren van vier mid- i delzware sonderingen; vier boringen, het nemen van tien ongeroerde mon sters en het doen van acht traxiaal- proeven en tien samendrukkingsproe- ven. Tevens zijn nog kosten ontstaan die bij het opmaken van de begroting niet zijn voorzien. In verband hier mede moet het reeds eerder gevo teerde krediet van f. 732.900,- met f. 18.632,- worden verhoogd. B. en W. stellen voor deze kosten uit de post onvoorziene uitgaven van de begro ting te voldoen. WARMOND Het Warmondse plan om op een woomedland in de Zwanburgerpolöer 500 woningen neer te zetten gaat niet door. Hoewel gemeenteraad en Gede puteerde Staten akkoord gingen met het plan de polder onder water te zetten en in het midden van het water een eiland met huizen te creëren heeft de Kroon geweigerd goedkeuring te verle nen. Daarbij speelden vooral landschap pelijke overwegingen een rol. Het eiland mag er wél komen, alleen mo gen er geen huizen op worden ge bouwd. Plan Zwanburg vervalt dus als uit' breiding van de woningenvoorraad van Warmond. De gemeenten heeft wel huizen nodig voor de bewoners en zoekt nu naar een andere oplos sing. B. en W. menen die gevonden te hebben in plan Endepoel. Naast het al gerealiseerde plan Endepoel I zou een uitbreidingsplan, Endepoel II kunnen komen. Op de komende raadvergadering, die op 9 aug. wordt gehouden, zal uitgebreid worden ge praat over dit alternatieve plan. Er zal een krediet van 16.000 gulden worden gevraagd voor het uitwerken van het bestemmingsplan. Verder hebben B. en W. al enkele percelen grond op het oog, nu nog eigendom van de gebr. Van de Voet en van het rk. parochiehuis in Warmond. De grond kost in totaal 345.295 gul den en de raad krijgt dan ook het voorstel dat bedrag beschikbaar te stellen. Verder moet de somma van 2895 gulden beschikbaar worden ge steld voor de aankoop van een strook grond die nodig is voor een weg tus sen de Endepoellaan en de Bijleveld- laan. Overigens moeten B, en W. nog bekijken wat er nu met plan Zwan burg kan gebeuren. Het eiland koant er wel, maar er is nog niet bekend wat het koninklijke besluit toelaat. Woningbouw is uitgesloten, mis schien kan er een park of een re creatie-centrum komen. „Het was voor mijn meisje", zo deel de een 19-jarige drukker uit Leiden aan de Haagse politierechter mee als verklaring, waarom hij in een waren huis allerlei snuisterijen had gesto len. Overigens had het meisje zich even min onbetuigd gelaten en haar han den royaal naar diverse artikelen uit gestoken, zodat het motief van de drukker nu niet zo erg zwaar woog bij de rechter. Armbanden, oorbellen, ringen en nog tal van andere artikelen had het tweetal in samenwerking gestolen. „Wanner u die dingen zo mooi vond, waarom kocht u die dan niet", op perde de politierechter, doch daar ontbrak het geld voor, zo luidde de informatie van de drukker. Zijn meisje, een bejaardenverzorg ster, liet verstek gaan. Het zou nu allemaal anders zijn en verdachte werkt, zodat hij geld heeft om te kopen. De Officier vond het maar een ver velende streek door het tweetal uit gehaald, maar vanwege de jeugd, wilde hij nog geen gevangenisstraf opleggen doch volstaan met een eis van f 100 boete en voorwaardelijk twee weken gevangenisstraf met proeftijd van 2 jaar. „Voortaan de mooie dingen maar kopen", adviseerde de rechter, die conform de eis veroordeelde. Bromfietser breekt been LEIDEN Op de hoek Boerhaave- laan-Van Swietenstraat had gister middag een botsing plaats tussen een auto en een bromfiets. De bestuur der van de bromfiets, een Oegstgees- tenaar, brak als gevolg van deze aan rijding zijn reöhterbovenbeen. De EHD zorgde voor vervoer naar het ziekenhuis. DEN HAAG (ANP) De plaatselijke publiekrechtelijke lichamen ontvan gen in Nederland een geringer per centage van de totale belasting ont vangst dan overeenkomstige instellin gen in andere landen van de gemeen schappelijke markt. In Nederland schommelde dit per centage in de jaren 1960-'70 tussen de 2,2 procent (in 1970) en 2,6 uro- cent (in de jaren 1961-'63), in Frank rijk bedroeg het in 1970 16 procent (het hoogste percentage) en in 1960 13,4 (het laagste percentage). Dit blijkt uit het antwoord van de Euro pese commissie op vragen van een Gaullistisch lid van het Europese parlement, Pierre-Bernard Couste. In Italië schommelde het percentage tussen de 13,5-en 11,6, in West-Duite- laud tussen de 12,2 en 10,5, in België tussen de 7,5 en 6,1 en in Luxemburg tussen de 18,6 en 14,2. DONDERDAG Stadhuis Spreekuur soolale raads- Breestraat 19 Sociëteit voor gehan dicapten 2-5 uur nam. Tltus Brandsmalaan 76 „De Duik boot" Clubhuiswerk handenarbeid 8- 10 uur nam. Zoeterwoudsesingel 21 Huize Jeruel Bandrecorderdienst Wim Malgo 7.30 Stadsgehoorzaal Jeugdvakantlebezig- heden Conny Vink Show 2 uur nam. VRIJDAG Kreatief Sentrum (Breestraat 66] Chaplin film "The Kid" 9 uur nam. Breestraat 19 Sociëteit Twentwe •oor kamerbewoners en alleenstaan den) 912 uur nam. Het Mierennest (Morsweg 59) Kla verjassen 8 uur nam. jegstgeest (Geversstraat 65) Socië teit voor kamerbewoners en alleen staanden 8 uur nam. Konlngskerk Ruilclub 7.3010 Leiderdorp (Fred. Hendrikplantsoeu 25) Gespreksavond Baha'i 8.15 uui nam. Groenoordhal Bloemetjes bulten Apothekers SOS-dienst SOS- reiefonlsche Hulpdienst (01710)25202 Vooi alle die In moet HJkheden verkereD bereikbaar elk! werkdag van acht uui njn tot ach uur v jn doorlopend Id bet weekeind! dwz van vrfldag acht uur n.ir maandag acht uur vjn. Release Hulpverleningsdienst Release: Nieu we Rijn 20a, te] 24555 Maandag t/B vrijdag 2022 uur; dinsdag t/m don derdag ook 1518 uur Gezinsverzorging Aanvragen nulp Dejaarden en lang durig zieken en gezinsverzorging Mor singel 8. tel 24800. 910 uur voorn Wetswinkeltje Juridisch adviesbureau voor gratl rechtshulp donderdag 79 uur nam zaterdag 9 uur voorm. 1 uur nam Adres: Leidse Volkshuis, Apotheken dijk 33. Mr. YScholten, de man die het kabinet-Biesheuvel moet proberen te lijmen ontving voor een langdurig gesprek de fractievoorzitters van de regeringspartijen. Van links naar rechtsTilanus (CHU). Andriessen (KVP), Scholten (adviseur), Berger (DS'70), Wiegel (VVD) en Aantjes (ARP).

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 2