Marcel Hageman na snelle tijdrit grote overwinnaar Speeltuinleden vochten om de 'hoogste eer REIS NAAR ZUID-AFRIKA Kijken naar kunst in gemeentehuis Tour de Lisse zit er weer op Gevonden GESLAAGD Leuke kinderdag Sassenheimse jeugd heeft wat te doen RAAD LISSE RECEPT VOOR SCHEIDENDE HUISARTS: MAANDAG 31 JULI 1972 PAGINA 3 LISSE De zestiende Tour de Lisse zit er weer op. Onder zeer grote belangstelling werd zaterdagavond op het parcours aan de Spekkelaan de laatste etappe als een tijdrit verreden en daarin bewees gele truidrager Marcel Hageman opnieuw zijn meesterschap door de vijf kilometer in de supersnelle tijd van 7 min. en 8 sec. af te razen. Er was niemand die daar ook maar even aan kon tippen. Zijn naaste belager Hans v. d. Voort deed er 27 sec. langer over en bleef net als Peter Langeveld en Wil Reewijk nog onder de grens van acht minuten. De gele trui van Marcel Hageman is in de slotrit helemaal niet in gevaar geweest en op overtuigende wijze legde de Hillegommer dan ook beslag op de eindzege. Hans Bierman kwam in het eind- genes en Angeliek Vrijbrug om al- Iklassement op de elfde plaat-s en was daarmee de beste B-rijder. Het le verde hem de eerste prijs op in het Toekomstklassement. Bovendien werd Hans Bierman tot de strijd- lustigste renner van de hele Tour uitgeroepen. De groene trui van het promotie klassement bleef in het bezit van Peter v. d. Weyden. Als de beste ploeg in deze Tour de Lisse kwam Faas-Simca uit de strijd. Er waren op de laatste avond twee Tourmissjes in actie Angela Ho- Financiën spelen geen rol bij UNI en corso KATWIJK AAN ZEE UNI- voorzitter N. Hoek is het-, niet eens met ons bericht, dat de Chr. Har monie "UNI" door financiële en or ganisatorische moeilijkheden niet zal deelnemen aan het op zaterdag 12 augustus te houden Katwijkse corso "Flora's kleurenpracht aan Dat er financiële problemen zou den zijn in de vorm, dat de VW niet akkoord kan gaan met de prijs voor deelneming aan de bloemen- stoet, ontkent de heer Hoek ten stelligste. Daarover zou men het reeds lang eens zijn geworden. Moeilijkheid is, dat UNI niet aan het mididiaig- en avondJcoireo kan diecl- UNI-voorzitter Hoek daarover: "Wij hebben in onze vereniging heel wat oudere en jongere leden voor wie het te zwaar is èn 's middags en 's avonds te lopen. Dat hebben wij VW-directeur Verplancke direct toen hij ons benaderde meegedeeld. Over die zaak is uitvoerig gespro ken. Er is vrijdagavond tijdens de lampionoptocht, waaraan UNI ook weer met veel succes heeft deelge nomen, een oplossing gevonden. Daarover zal in het bestuur worden Het is, zo menen wij oprecht, prettig, dat de Chr. Harmonie "UNI" waarschijnlijk toch in het corso "Flora's kleurenpracht aan zee" vertegenwoordigd zal zijn. Wij schreven vrijdag reeds, dat deze ai- oude Katwijkse muziekvereniging niet op het appèl mag ontbreken en dat wij van harte hoopten, dat er tussen beide partijen de organi satoren van het corso en het be stuur van de muziekvereniging toch nog overeenstemming zou wor den bereikt. UNI is zeker niet ongenegen deel te nemen aan dit grootste festijn tijdens het badseizoen, doch het be stuur meent, dat men niet alles kan en mag vergen van de leden voor wie het, gezien hun leeftijd, toch wel wat al te bezwaarlijk is met hun vaak zware instrumenten bei de keren mee te marcheren. LISSE Gevonden in Lisse bankbiljet f25, handdoek, leger- slaapzak, damesportemonnee met inhoud, badtas, 4 sleutels aan ring, baddoek en bril. Verloren in Lisse: herenportemon nee met inhoud, portemonnee met inhoud, zwarte portefeuille, donker blauw meisjesjasje, bruine heren- bril, zeiljack, portemonnee, dames sjaal, slippers, aansteker. Boek over de familie Kroon HAZERSWOUDE "Vier eeuwen familie Kroon" is de titel van een door de Rotterdamse heer D. van Wingerden geschreven boek. In dit met foto's geïllustreerde werk be steedt de auteur over 125 pagina's aandacht aan het wel en wee van de familie Kroon, in Rijn-, Bollen en Duinstreek een vaak voorkomen de familienaam. De auteur neemt de familie Kroon vanaf 1570 onder de loep; ba kermat van de familie is het Noord brabantse Werkendam, van waaruit de Kroonen sinds 1750 uitzwierven naar allereerst Woubrugge en later naar de rest van ons land en bui tenland. Ie winnaars te huldigen. Overtuigend Dat Marcel Hageman de Tour de Lisse zou gaan winnen, was voor de insiders al voor de start van de tijdrit een zekere zaak. Dat hij het echter zo overtuigend zou doen, was ook voor hen een verrassing. Als laatste man van de 59 rijders al leen Martien Duivenbode was op de eerste dag door een val uitgevallen maalde Hageman in een hoog tempo over het parcours, kreeg geen erfkele terugslag en toen de tijd- waamemers voor hem indrukten ble ven de chronometers op 7.08 staan. Een tijd die nog niet eerder in de geschiedenis van de Tour de Lisse in de slotrit werd verwezenlijkt. Voor zijn naaste belager Hans v. d. Voort werd 7.35 afgedrukt. Hij stond voor de start van de tijdrit al twaalf seconden op Hageman achter. LISSE De heer W. N. Grimme, voorzitter van de afd. Lisse van de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw- en Plantkunde, is aan de Hogere Kader School, h/eit i!n|:e:in'a:ttom!le Instebuuit vooir het schriftelijk Lamld- en Tuinbouw onderwijs voor de E.E.G. te Apeldoorn, geslaagd voor het di ploma Tuinarchitectuur. Zijn „zelf studie" handelde over stede- bouw, openbare groenvoorzieningen en landschapsopbouw, speciaal de educatieve en recreatieve en hygiëni sche functies van het groen. Voor 't examen HBS-B slaagde W. Algera (Lisse) Peter Langeveld werd in 7.49 derde in 2.22.55, 5. Frank Rubingh (Jan klom daardoor in het eindklasse- mnet van de elfde naar de negende plaats. Het leverde hem de promotie- prijs van de dag op. Hans Bierman tijdrit weliswaar van de negende naar de elfde plaats terug gevallen, maar hij bleef toch de bes te B-rijder en werd winnaar van 't Toekomstklassement. Dagklasseringen Tijdrit: 1. Marcel Hageman, de 5 km in 7.08, 2. Hans v.d. Voort dn 7.35, 3. Peter Langeveld in 7.49, 4. Wil Reewijk in 7.54, 5. Dirk Jan Colijn 8.01. 6. Piet de Ridder in 8.02, 7. Martien Koomen in 8.04, 8. René v.d. Berg in 8.07, 9. Frank Rubingh in 8.09. 10. Peter v.d. Berg in 8.19. 11. Henrie Augustinus in 8.20, 12. Hans Bemelman In 8.28, 13. Leen v.d. Lin den in 8.30, 14. Hans Bierman in 8.32. 15. André Reewijk in 8.33. Van der Linden was de eerste B-klasser. Bierman de tweede en Reewijk de derde. Dag ploegenklassement: 1. Faas- Simca in 24.12, 2. Jan v.d. Reyden in 24.41, 3. Melkhandel in 25.21. Eindstanden: Individueel: 1. Marcel Hageman (Ons Weekblad) in 2.19.43, 2. Hans v.d. Voort (Faas-Simca) in 2.20.22, 3. Wil Reewijk (Melkhandel) in 2.21.38, 4. Dirk Jan Colijn (Caspers) LISSE De kinderen van de le den van de buurtvereniging „Wil- helmina" hebben dezer dagen een fantastische uitgaansdag gehad. Het bestuur wist voor de kinderen een uitgaansdag naar de Efteling te or ganiseren. Ruim 100 kinderen hebben de bustocht met „Het Centrum" mee gemaakt en in de Efteliing reusachtig genoten van alles wat daar voor de jeugd te genieten valt. Vermoeid van het spelen kwamen de kinderen 's avonds weer thuis, af gehaald door vele ouders. Het Be stuur wist zich verzekerd van de dankbaarheid van kinderenèn ouders! HILLEGOM De speeltuinver eniging van de groeiende woonwijk Elsbroek (achter de Leidschestraat) heeft in competitie met de andere plaatselijke speeltuinverenigingen nabij het verenigingslokaal in de eigen speeltuin de spelen-dag ge houden. Slechts 91 kinderen namen aan deze wedstrijden deel. Dat is 25% van het totaal aantal kinde ren. dat als lid staat ingeschreven. De leden van het dagelijks bestuur begeleidden deze dag, waarvan met name de dames Van Dijk en Hey dienen te worden vermeld. De weersomstandigheden waren zaterdag van dien aard, dat alle spelen buiten konden worden ge houden. Om kwart voor tien sprak voorzitter Brouwer een woord van welkom tot de aanwezigen en spoor de de kinderen aan om hun uiterste best te doen. De drie best geklas- seerden van elk spel doen namelijk mee aan de olympische dag, die op de speeltuin van de vereniging "Kindervreugd" op zaterdag 19 au gustus zal worden gehouden. Ge streden is er die dag. Het was op merkelijk te constateren met wat voor inzet de kinderen voor de over winning vochten, alsof er "een reis naar Mtïnchen" te verdienen viel. De uitslagen luiden als volgt: Zaklopen Jongens 6 Jaar: 1. Men- no Reumerman, 2. Pieter Axel de Vreugd, 3. Gijsbert Ooms. Vlaggetje steken jongens en meis jes 4 en 5 Jaar: 1. Mar jon van Hurck, 2. Robbie van der Meer, 3. Edwin Jongbloed. Zaklopen meisjes 6 Jaar: 1. Yvon ne Uitendaal, 2. Irene Bultink, 3. Angela v.d. Zijden. Muurtje bouwen Jongens 9 en 10 jaar: 1. Han van der Lee, 2. Je roen Huiskamp, 3. John van Lee- den. Autostepraces jongens 7 en 8 Jaar: 1. Ingrid Uitendaal, 2. An- gelien van Bakel. 3. Bernadet van BakeL Hindernisraces meisjes 9 en 10 Jaar: 1. Monique Bultink, 2. Fresa van Hurck, 3. Marlies Otte. Autosateprces Jongens 7 e n8 Jaar: 1. Peter Blokker, 2. Eric van Schie. 3. Martin de Haas. Doelschieten Jongens 11 en 12 Jaar: 1. Marcel van der Meer, 2. Wim Scheffers, 3. Albert Revers. Kaarshappen meisjes 11 en 12 jaar: 1. Ingrid de Vries, 2. Daniëlle Revers. De belangstelling van de zijde der ouders bij de verrichten van hun kroost viel sterk tegen. Hopenlijk is die groter, wanneer de prijswinnaars van de drie Hillegomse speeltuin verenigingen eikaars krachten gaan meten in de speeltuinvereniging "Kindervreugd" (ingang Pr. Mla- rijkestraat) op zaterdag 19 au gustus. V.d. Reyden) in 2.23.05. 6. Peter Berg (Beyersbergen) in 2.23.23, 7. Piet de Ridder (Jan v.d, Reyden) in 2.23.33, 8. Martien Koomen (Faas- Simca) in 2.23.50, 9. Peter Lange veld (Schrama-verf) in 2.24.27, 10. René v.d. Berg (Beyersbergen) in 2.24.36, 11. Hans Bierman (Jan v.d. Reyden) in 2.24.40 (1ste B-kl.). 12. André Reewijk (Faas-Simca) in 2.25.14 (2e B-kl.). Dirk Jan Colijn had in de tijdrit een te groot "ver zet" gestoken en liep daardoor 15 strafseconden op in de eindklasse ring. Ploegenklassement: 1. Faas Sim- i in 7.17.24, 2. Jan v.d. Reyden in 20.14, 3. Melkhandel in 7.23.57, 4. Beyersbergen in 7.2932, 5 Ons Weekblad in 7.32.38. 6. Schrama-verf in 7.36.53, 7. Graficus in 7.41.28, 8. Caspers in 7.45.00, 9. Heemskerk- Fiat in 745.19. 10. Dirk Schouten L 7.53.02. De winnende ploeg van Faas-Sim- i met Peter Koomen als ploeglei der, werd gevormd door Hans v.d. Voort, André Reewijk, Martien Koo men, Nico Opdam, Johan v.d. Aart en Martien Duivenbode. Deze laat ste was op de eerste dag door een valpartij uitgeschakeld en was de enige uitvaller in de Tour. Hij werd dan ook tot de ongelukkigste ren ner uitgeroepen. Huldiging Meteen na afloop van de strijd vond bij de finish aan de Spekke laan de huldiging plaats. De sterke Marcel Hageman mocht daaarbij tweemaal de hoogste trede van het erepodium beklimmen. Eerst als winnaar van de tijdrit en daarna als algeheel triomfator van de Tour. Hans Bierman werd gehul digd als winnaar van het Toekomst klassement, Peter v.d. Weyden als de beste in het promotieklassement en Hans v.d. Voort als bergkoning. Ook de Faas-Simca ploeg werd door speaker Siem v.d. Poll, voor zitter van het organiserende De Bollenstreek, het ereplatform opge commandeerd. De Tour-missjes An gela Hogenes en Angeliek Vrijburg kweten zich daarbij voorbeeldig van hun taak. Sportief en organisatorisch bezien is deze zestiende Tour de Lisse goed geslaagd. Er is bovendien door de rijdertjes met veel strijdlust en enthousiasme gestreden. Ook de be langstelling van ouders, supporters en - nderen was alle avonden heel SASSEN HEIM De Stich ting Jeugdrecreatie Sassenheim gaat maandag de vierde en laatste week vasn haar adövibefflben van dit zevende zomerseizoen in. Deze laat ste week telt naast veel sportieve uit schieters ook weer de „Kmderstad", een evenement, dat de laatste Jaren door gebrek aan leiding van het pro gramma moest worden geschrapt, maar nu dankzij de inspanningen van om. Kooi-bewoners weer tot le ven is geroepen. Van maandag tot en met vrijdag is het (bij regenval snel natte) terrein van de ijsbaan, het gebied van de uit planken en andere ma terialen opgebouwde kinderstand. Sportieve hoogtepunten de komen de week rijn het (een week uitgestel de) voetbaltoernooi voor straat en buurtelftallen op het terrein van het gemeentelijk sportpark en de sport en spel tienkamp, die samen met de wedstrijd- en prestatieloop de vele activiteiten afsluit. Het porgramma voor de laatste wee luidt: maandag 31 Juli: kreatief in het Velthuys (9—12 uur), kinder stand op de ijsbaan (9—5 uur), voet baltoernooi op het gemeentelijk sportpark (6.45 uur); dinsdag 1 au gustus, kinderstand op de ijsbaan (95 uur), voetbaltoernooi op het gemeentelijk sportpark (6.45 uur); woensdag 2 augustus: kinderstand op de ijsbaan (9—5 uur), poppenkast in de kinderstand (9.30-11.30 uur), voetbaltoernooi op het gemeentelijk sportpark (6.45 uur); donderdag 3 augustus: de laaste van de serie kreatieve ochtenden in het Velthuys (9-12 uur), kinderstand op de ijs baan (9-5 uur), vliegerwedstrijd in kinderstad (2 uur), voetbaltoernooi op het gemeentelijk sportpark (6.45 uur); vrijdag 4 augustus: kinderstad op de ijsbaan (9-5 uur), finale voet baltoernooi op het gemeentelijk sportpark (6.45 uur), dropping-uzzel- tocht Sassenheim bij nacht (21.45 u) zaterda g5 augustus: sport en spel tienkamp op het gemeentelijk sprt- park (vanaf 10 uur), wedstrijd en prestatieloop (start gemeentelijk sportpark, prestatieloop 3 uur, wed strijdloop 4 uur). LISSE De raad van Lisse ver gadert komende woensdag, 's avonds om 8 uur in het gemeentehuis. Er zal een voorstel aan de orde ko men, tot aankoop van het grote ge bouw van het bejaardencentrum Huize Pius". Dit gebouw zal half december leeg komen te staan omdat het nieuwe bejaardencentrum „Berkhout" aan de Stationsweg dan gereed komt. Huize Pius zal worden afgebroken om zo een belangrijke verbetering Heerweg-Schoolstraat te realiseren. Van 't Haring- en Visfront SCHEVENINGEN, 29 aug. Zater dagmorgen waren aan de markt de trelLloggers SCH 9 mét f 3920, de SCH SASSENHEIM Het „recept", dat de uit Sassenheim vertrekkende huisarts (H(ero) Kwint zaterdag middag van zijn patiënten kreeg uit gereikt, werkte zeer snel. Enkele tel len keek hij sprakeloos naar de „en velop met inhoud", die hem en zijn vrouw voldoende armslag boor om in november naar hun zoon in Zuid Afrika af te reizen. Het „recept" was het hoogtepunt van het bezoek, dat dokter Kwint na bijna 26 jaar aan de „spreekkamer" van zijn pa tiënten moest brengen. Dokter Kwint heeft met ingang, van 1 augustus zijn huisartspraktijk in Sassenheim neergelegd. Od 20 november 1946 vestigde hij zich in het bollendorp. In die meer dan een kwart eeuw heeft hij rich begrijpe lijk een plaats verworven binnen de gemeenschap, die hij in lief en leed deelde. Een plaats, die nadrukke lijk onderstreept werd door een niet aflatende rij van afscheidnemenden. die ook na het sluitingsuur" van het spreekuur nog tot buiten gebouw Ontmoeting uitstrekte. De voorzitter van het comité af scheid dokter Kwint, oud-raadslid P. J. A. de Nennie, die dokter Kwint de wachtkamer vol presenteerde en hem na die bijna 26 Jaren graag eens zelf op het patiëntenspreekuur zag: „Medisch was enig sadisme dr. Kwint niet vreemd, administratief hield hij er een geheel eigen geheim schrift op na en menselijk was hil slechts half. Zijn vrouw (Do) was de andere helft. En dan serieus: Ttuim 25 jaar heeft hjj lief en leed ge deeld. Hij had de pech, dicht bij het meest beruchte Sassenheimse kruis punt te wonen, waardoor hij nog al eens bij aanrijdingen werd inge schakeld. Dokte Kwint was een huis arts oude stijl, met patiënten ver bui ten Sassenheim (Voorhout en Receptie van dr. Kwint. Op de foto v.l.nr.: mevrouw achmidt, dr. Schmidt (de nieuwe arts), me vrouw Kwint. dr. Kwint en de "burgemeester plus echtgenote. De Kaag o.a.) en met liefde voor het ter Kwint hij verhuist naar Heem vak". Als recept van de patiënten volgde: „Nil u als medicus iets meer rust krijgt, moet u uw lijn in de gaten houden en iets meer bewegen In een moment van hartstocht wil de u gaan vissen. Welnu: een hengel (voor beginners) met visacte en een envelop die u een tijdje doet ver dwijnen". De afscheidsrecepte dok- itede, gaat daar waarschijnlijk nog iets voor 't GAK doen en wordt in Sassenheim opgevolgd door dokter G B. Schmidt werd zaterdagmiddag door honderden bezocht. De beslo ten voorreceptie werd o.a. door bur gemeester en mevr. van Knobelsdorf, collega-artsen, vertegenwoordigers, van kerken en organisaties bijge woond. Voor deze gelegenheid was ook zijn (Foto Jan Holvast) in Zuid Afrika wonende zoon over gekomen. Iets, dat dokter Kwint („Ik had nooit gedacht dat ook ik met mijn 65ste jaar mijn praktijk zou neerleggen, ik dacht altijd nog wel enige tijd door te kunnen gaan, maar men ziet het, 't is er toch van gekomen, gelukkig gezond") en zijn vrouw er echter niet van weerhoudt binnenkort toch naar Zuid Afrika te trekken. RIJNSBURG Van 25 Juli tot en met 16 augustus exposeren in de aula van het Rijnsburgs gemeente huis drie jonge kunstenaars, allen leerlingen van de Aoademie voor beeldende kunsten te Rotterdam al waar initiatiefnemer en organisator, van deze tentoonstelling de heer A. Hasenoot praktijkleraar is. Klokkenspel in Noordwijkerhout NOORDWIJKERHOUT Op maandag 31 juli, dinsdag 1 augus tus en woensdag 2 augustus komt de beiaardier Mar Bruinzeel (24) met rijn rijdend klokkenspel naar Noordwijkerhout. Het carillon zal telkens worden bespeeld van 10.30 uur bot 11.30 uur, van 16.30 uur tot 17.30 uur en van 20.30 uur tot 21.30 uur en wel op het parkeerterrein aan de Haven straat. Dit optreden van de bei aardier, die zijn opleiding heeft ge noten aan de beiaardierschool in Amersfoort, gebeurt in het kader van de toeristische evenementen van de VW en het WAK. De heer Bruinzeel is vaste beiaardier van de carillons van Naaldwijk en Zwijn- drecht. De organisatie hoopt dat deze at tractie zowel bij de zomergasten als bij de bevolking van Noordwijker hout in de smaak zal vallen. Opzet van de heer A. Hasenoot is, de belangstelling voor hedendaagse kuituur in rijn gemeente wat op te wekken. Al geruime tijd liep hij met plannen rond. Hij meende dat de ruimte in het raadhuis te weinig voor 'kunstuitingen werd gebruikt. B en n de plaatselijke middenstand verleenden alle medewerking om de ze expositie te doen slagen. Selectief De heer Hasenoot is wat de expo santen betreft selectief te werk ge gaan. Er waren diverse gegagdigden. Maar hij moest terdege rekening houden met de Rijnsburgse sfeer 33 werkstukken rijn dagelijks van 9 tot ir Cs zondags gesloten) te be zichtigen. De exposanten zijn: Anneke van Santen, uit Middel burg, die uitgaat van willekeurige ïen, die ze verwerkt tot haar ontwerpen van textielcollages. Hier bij vallen de vormen vaak weg door het te gebruiken materiaal. Haar ge voel speelt hierbij een grote rol. Dies de Jonge uit Brouwershaven. Jn poppen zijn geïnspireerd op mensen in zijn naaste omgeving of karakters uit verhalen c.q. boe ken. Iedere gelijkenis met bestaand? figuren is toevallig. Hij probeert me rijn etsen de mensen hun fantasi de vrije loop te laten. Victor Honig van den Bossche ui Den Haag. Heeft geen boodschap i zijn werk. Probeert dingen te ver talen die tamelijk persoonlijk ziji maar in grote trekken bij vele be schouwers aanwezig zijn en hoopt daarmee dat het „clict". - /V Drie jonge kunstenaars van de kunstacademie in Rotterdam exposeren bi de aula van het gemeentehuis van Rijnsburg. (Foto Jan Holvast)

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 3