-„Hell Drivers" in Leiden ien aan kust DAGBLAD-FOTOWEDSTRIJD: LEIDEN, STAD VOL WATER Redder beloond Solglytt kwart eeuw oud pioemenmiss naar Mallorca Bloemen-mrs. naar Wenen CISBUREAUS HAKEN IN OP DAGBLAD-VERKIEZING A. J. L. Tromm rector St. Agnes Lyceum alles Vlieland LpHOAO a JTCE M72 De inzendingen van de foto wedstrijd van Leidsch Dagblad/ \lphens Dagblad onderwerp: 'e centra van Leiden en Alphen - droppelen binnen. In deze tia warme dagen gaat men natuur- jjk niet in de eerste plaats iii' iroeterige binnensteden in om ,m oto's te maken. Leiderdorper D. C. Binnendijk \ond verkoelende foto's in de bin- E lenst ad. In zijn serie maakte hij i.a. dez „natte" foto's van Lei- en. tweemaal een singel en een- ,f iaat de Nieuwe Rijn U hebt nog de tijd om uw foto's te sturen. Dat kan tot 1 sep- yriber aan de reductie van het ,eidsch Dagblad. Witte Singel 1 k Leiden of aan de redactie van iev|iet Alphens Dagblad, Juliana- \traat 19 in Alphen aan den Rijn. ',r is f 500 te winnen. LEIDEN De "Hell Drivers" zijn in Leiden, Op het parkeer terrein bij de Groenoordhal beginnen ze vanavond om acht uur net sensationele stunts in auto's„We rijden twintig oude "Juto's totall loss". En dat gebeurt, behalve vrijdag ook zater dag en zondag. [Zes mannen en drie stuntmeisjes [komstig van Engeland tot Spanje het Heil Driversteam. Een i die is opgericht door de cir- is-familie Traber, die tot voor kort optrad als draadkunstenaars nuit kerktorens. In De Verenigde aten zagen ze stuntrijders en toen ook begonnen met een i show. Alle zeven mannen heb- de stuntschool in Los Angeles fevolgd en sommigen van het team |jn ook geweest op de "Ecole de jTot de vaste attracties van het op motor en in auto behoort yt rijden op twee wielen, het ma- van sprongen over een lengte circa twaalf meter en het rij den door een brandende muur. Ook het zgn. "spinnen" (een volle draai maken) staat op het programma. "Het zijn gevaarlijks dingen", zegt iemand van het team, "maar wij zijn geen doodskandidaten. Als je het gevaar kent is het niet zo'n ge vaar meer. Dan heb je het zelf in de hand en heb je controle over de situatie". De Hell Drivers komen net uit Spanje, waar ze meegewerkt heb ben aan een televisiefilm. Vorig jaar waren ze in de zomer ook in Leiden en was hun stuntwerk een groot Ze blijven drie dagen in Leiden en aijn volgende week in andere I dinsdag Katwijk (maandag en Noordwijk Zoetermeer zal ge beuren zal later bekend worden. at LEIDEN Twee in Leiden ge- [Jtoj vestigde reisbureaus haken in op de verkiezing van bloemenkoninginnen, die de redactie van Leidsch Dag blad/ Alphens Dagblad organiseert op „Bloemetjes Buiten", het festi val rondom het Rijnsburg Bloemen- so, dat op vrijdag 4, zaterdag 5 zondag 6 augustus in de Leid- Groenoordhal wordt gehouden. Mallorca Voor de bloemenmiss stelt Gul liver's Reizen (Nieuwe Beesten markt 18) een appartementsreis Mallorca voor twee personen ter beschikking in het komend nasei zoen of 't volgend voorseizoen. Het appartement staat in Santa Ponsa, dat op 20 km. afstand ligt van de hoofdstad Palma. Er is een baai met strand. Het appartement ligt J op enkele tientallen meters van dit strand. De reis gaat per vliegtuig en de reis duurt 15 dagen. muiier i 'enen Het in hetzelfde pand gevestigde reisbureau Intra stelt voor de win nares van de mrs. verkiezing be schikbaar een reis voor twee per sonen per touringcar naar Wenen- Wienerwald, eveneens in dit na seizoen of het volgend voorseizoen. Dit is een tiendaagse reis met als standplaats Ried op twintig kilo meter van het centrum van de Do- naustad. Onderweg wordt over nacht, in en om Wenen worden ex cursies gemaakt. Het zijn niet de enige prijzen, die totnogtoe zijn aangeboden, maar ze springen er wel even uit. De an dere prijzen zullen wij volgende week publiceren. Ook voor de ver kiezing van het bloemenmissje en de winnaars van het concours „Ik en mijn dier" kinderen met huis dieren zijn er aantrekkelijke Jury's prijzen. j)e jury Al met al reden genoeg om in te staat uit schrijven voor één van de wedstrij- vrouw va den. Nu kan het nog, straks mis- der, G. schien vanwege de grote toeloop niet meer. U vindt 't inschrijffor- nood. Stuur een kaart of brief naar de redactie van Leidsch/ Alphen Dag blad, Postbus 54. in Leiden onder het motto „Bloementjes Buiten". U zet uw naam, adres en leeftijd erop en verder als het kan enige bijzon derheden over de manier waarop u deelneemt aan of „bloemenkonin- gin" öf „Ik en mijn dier". Inmiddels heeft wethouder J. Lijten van Economische Zaken, waaronder de Groenoordhal ressor teert, zich bereid verklaard de prijs uitreiking te verrichten van beide Dagblad-activiteiten. Ook is voor beide wedstrijden een jury samen gesteld. phens Dagblad, die drie „organen" vertegenwoordigen, waarop „Bloe metjes Buiten" mede steunt. Het concours „Ik en mijn dier" wordt gejureerd door mevr. Van Es voor de combinatie en de dieren arts L. T. S. van Ekdom voor de verzorging van de huisdieren. LEIDEN De St. Agnes Scho lengemeenschap heeft een nieuwe de missverkiezing be- rector: de 33-jarige A. J. L. Tromm r. Tine van Es-Kop, uit Alphen a. d. Rijn. De heer n Leidse boetiekhou- Tromm was vanaf 1970 conrector n Bueren, inspecteur aan het Ignatiuscollege in Amster- Heineken Nederland en Pieter dam en heeft sinds 1963 Duitse les Rosier, kunstredacteur Leidsch/Al- gegeven aan het Michaelcollege in Zaandam en aan het Fons Vitae-ly- ceum in Amsterdam. Hij is ge trouwd en heeft twee kinderen. De nieuwe rector is de opvolger van J. J. A. Zonneveld, die dit jaar een benoeming tot rijksinspecteur van t onderwijs in Limburg aannam. LEIDEN Vorig Jaar in de win ter zakte de 14-jarige Onno de Mey- door het ijs op de Witte Singel. De heer G. A. van der Oord uit Leiden haalde hem eruit. Gistermid dag kreeg hij voor deze daad een oorkonde van het Carnegie Helden- ionds uitgereikt. Dat gebeurde door burgemeester Vis van Leiden in zijn kamer in het stadhuis. Eerst werd er wat voorgelezen uit politierapporten. Het gebeurde alle- VERLOVINGSRINGEN Blijvende service. De ruimste maten. De beste merken. Gratis graveren, desgewenst handgravure. De KONING der VERLOVINGSRINGEN. Uw Juwelier v.d. WATER Haarlemmerstraat 181. maal jaunarl 1971. 's Middags schaatste Onno op de Witte Singel, hij zag een stuk ijs waar niemand nog geschaatst had en ging daarnaar toe. Plotseling zakte hij door het ijs, op drie meter uit de kaait. Het wa ter is daar 1.70 meter diep zodat hij er net niet kon staan. Hij probeer de naar de kant te komen, maar het ijs brokkelde steeds af. Hij riep om hulp. De heer van der Oord ver telt: „Mijn zoontje zag hem in het water en riep tegen mij: „Kijk, een jongen!". Ik heb mijn auto mid den op de weg gezet zodat iederaan moest stoppen en ben toen naar hem toe gegaan". Daar kroop de heer van der Oord op het ijs, maar dat zakte door, zodat ook hij in het kou de water kwam. Een lange lat en vlonders werden door de mensen die erbij stonden aangereikt en Onno kon die grijpen. De heer Van der Oord gaf hom vanuit het water ten slotte een duwje en Onno was op de kant. Behalve een oorkonde kreeg de red der een mooie asbak en een kleurig bloemstuk. LEIDEN „Huize Solglytt" in het Plantsoen 1 in Leiden (op de hoek van het Levendaal) bestaat 1 augustus 25 jaar. „De eerste augustus 1947 zijn mijn man en ik op de Hooi gracht 95 met een rusthuis voor bejaarden begonnen. We hadden maar één kraan. Het huis is nu gesloopt. Hier in het Plantsoen zijn we in 1950 gekomen". Dat vertelt zr. M. L. Tesink-Bruins, directrice van ver pleeginrichting „Huize Solglytt". Een kwart eeuw geleden begon dit tehuis met elf bejaar den. Van een rusthuis veranderde het langzaam tot een ver pleeginrichting. In 1956 kwam naast Plantsoen 1, het huis 3 en 3a erbij en liep het aantal mensen op tot 89. „Maar dat was vóór de brand", vertelt zr. Tesink-Bruins, „vier jaar ge leden. Na de brand is het hele huis volgens de voorschriften verbouwd". Welke mensen komen in Huize Solglytt Solglytt betekent Zonnegloed)? Zr. Tesink-Bruins„De patiënten die wij hier hebben worden weinig opgenomen; bijna 95% is dement of psychisch gestoord. De verpleging is vaak moeilijk. We staan in nauw contact met Endegeest voor de ernstig gestoorden waar we als dat nodig is een patiënt aan kunnen doorgeven. Op dit moment zijn er gemiddeld 69 patiënten; de oudste is 94, de jongste 40". Een jaar geleden is de heer Tesink overleden en daarom wil mevrouw Tesink-Bruins niet al te veel ruchtbaarheid aan het jubileum geven. Mevrouw Tesink, 51 jaar en geboren in Leiden kreeg haar verpleegsters-opleiding tijdens de oorlog in het Binnengasthuis in Amsterdam. Een van de andere mensen die al lang aan het huis is verbonden is de heer Strum pel, bedrijfsleider en administrateur. „Huize Solglytt" neemt een bijzondere plaats in omdat het één van de weinige particuliere tehuizen is van deze grootte in Zuid-Holland. Het heeft een grote keuken, afdelingskeu ken, eigen wasserij, lift een kantine en modern ingerichte zalen. „Sociale werkers kennen dit tehuis en daarom krijgen we mensen uit heel Nederland hier. Mannen en vrouwen. En ook van alle gezindten, want we zijn neutraal", vertelt zr. Te sink-Bruins. En de heer Strumpel: „De stemming is hier goed. Er is een soort vertrouwensgevoel tussen personeel en de patiënten. Bij de brand vier jaar geleden was er helemaal geen paniek. Iedereen bleef rustig en niemand had een schrammetje". Voor de patiënten zal het jubileum gevierd worden met ge bak, corsage, draaiorgelmuziek en 's middags een voorstelling van het „Jordaan-cabaret". Ook voor het personeel zal er iets gebeuren, maar dat blijft nog even in het vage. Hoe zal de toekomst van het tehuis zijn? Zr. Tesink-Bruins antwoordt: „Mijn zoon is bezig met een verpleegkundige stu die in de Van de Berghstichting in Noordwijk. Ik hoop dat hij mij kan opvolgen". Huize Solglytt op het Plantsoen. Met mooi weer zitten de be jaarden liever buiten op het terrasje vochr het huis dan bin nen. (Foto Holvast) Links Onno de Meyer en naast hem redder Van der Oord met burgemeester Vis. (Foto Holvast) ZOEK JE NA JE VAKANTIE EEN (NIEUWE) BAAN IN EEN SPECIAALZAAK voor huisdieren, vogels, tropische vissen en tuinartikelen? Dan moet je bij ons eens komen praten. Door de steeds groeiende verkoop in onze zaak, hebben wij nieuwe medewerkers (sters) hard nodig. Vooral zoeken wij een ERVAREN VERKOOPSTER eventueel LEERLING-VERKOOPSTER en voor onze magazijnen en expeditie een FLINKE, JONGE MAGAZIJN-BEDIENDE die na een inwerkperiode, zelfstandig onze magazijnen kan gaan beheren Je bent dagelijks welkom (behalve op de gesloten maandag) van 9.00 tot 6.00 uur, of 's avonds na een voorafgaande telefonische- of schriftelijke afspraak. weet heeft NIEUWE RIJN 50 - TELEFOON 2 0824 (01710)

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 3