J (rille Guimard en Lucien van Impe geblesseerd eel werk I oor rtsen an slot Tour an KAM/TEEG Eddy Merckx lost alleen het startschot APPIE HAPPIE CASSIUS CLAY SLOOPT LEWIS Etappe met weinig opwindend verloop Fischer blij met remise DERDAG 20 JULI 1972 CHAAM Eddy Merckx. die op weg lij kit opnieuw de Torn de France te winnen, ml op woensdag 26 Juli het startschot lossen voor de traditionele Acht van Chaam. Merckx zal zelf niet meedoen aangezien hij 's avonds reeds start in een cri terium te St. Pieters Woluwe en het is niet toegestaan tweemaal op één dag in een "kermis- koers" uit te komen. De Acht van Chaam zal dit Jaar niet zo sterk bezet zijn als anders. Daarvoor is de datum tus sen het einde van de Tour de France en de wereldkampioen schappen (start 6 augustus) te ongunstig. Hoewel de cri terium-agenda overbezet is zal manager Balemans zaterdag in Versailles nog trachten enke le aantrekkelijke vedetten te contracteren. De volgende renners staan nu reeds op de startlijst: The- venet, Berland. Delisle, Bellone (allen Frankrijk)Fuchs (Zwitserland)Abelshoven, Van Springel, Van Roosbroeck, Hut- sebaut, Rosiers, Van Vlierberhe, Leman, Julie Stevens, Peelman, Van Clooster, Walter en Willy Planckaert (allen België), Joop Zoetemelk, de renners van Goudsmit Hoff en Wybert, Jan Janssen. Gerben Karstens. Rene Pijnen en Eef Dolman lallen Nederland) NTARLIER Naarmate de Tour vordert, worden de ac- an de artsen talrijker in getal. Niet zodra is de Tourkara- vertrokken, of in de luidsprekerkastjes van de volgwa- ^kraken de mededelingen: Of één van de twee meerijdende w.1 maar zo vriendelijk wil zijn zich aan de staart van het ïh-on te melden. Als dat is gebeurd, volgt meestal het spee ds] re, steeds gretig gefotografeerde en gefilmd „rijdend ^idelen", hetgeen vrijwel altijd neerkomt op het toedienen en injectie. Doorgaans rijst hij het aanschou wen van zo'n visite aan de dokter de vraag of zo'n injectie niet wat eerder, vóór de start in het hotel bijvoorbeeld, had kunnen worden gegeven en verder neemt men voor kennisgeving aan dat deze of gene renner van de één of andere bles sure heeft te lijden. Zo'n coureur IRLIER x les Bains-Pontarlier km): 1. Teirlinck (Belg. 6—08.17. 2. Mortensen .—de Muer) z.t. 3. Verbeeck - Jossart) 6.09.03. 4. Verstrae- elg.Jossart) 6.09.03. 5. Kre- Ned.Pellenaars) 6.09.13, 6. nden (Bel. Driessens) z.t. 7. (Ned.-V. Vaerenbergh) Sasso (It. Adornï) z.t., 9. (W.-Dld.V. Vaerenbergh) Guimard (Fra.Caput) z.t. ight (Gb.Desvages) 6.09.13, ilfshohl (W.-Dld.—V. Vaeren- Sohet (Belg.—Jossart) uysmans (Belg.Albani) 15. Fra.Caput). 16. Ricci Stablinski) 17. Muddemann ld.V. Vaerenbergh), 18. lans (Ned.Pellenaars)20. (Fra.Stablinski), 21. G. Da- elg.—Schotte)22. Perin (Fra. it), 23. Hezard (Fra.Sta-, 24. Pustjens (Ned.Sta- i, 25. Aranzabal (Sp.De allen dezelfde tijd 6.09.13. ngen overige Nederlanders: anen (Pellenaars) 6.09.13, 38. ïelk (.Schotte) z.t., 49. Dol- (Schotte) z.t., 52. Tabak (Pel- i) z.t., 89. Prinsen (Pelle- 6.30.25. ■ansen Bolley (Desvages) en (Caput) 6taakten de strijd, sne klassement: 1. Merckx -albani) 84.29.16, 2. Guimard ■Caput) op 6.16. 3. Poulidor Caput) op 9.54. 4. Gimondi (dorni) op 10.01, 5. Van Impe -Stablinski) op 14.03, 6. Zoe- (Ned.Schotte) op 15.43, 7. )ex (Rra.Driessens) op 17.16, Dstinho (Port.Driessens) op Hezard (Fra.Stablinski) 10. Janssens (Belg.—Dries- op 34.23, 11. Thevenet (Fra. ld) op 34.36, 12. Delisle (Fra. idi op 41.01, 13. Houbrechts -Adorni) op 42.28, 14. Mor- (Denm.De Muer) op 44.11, (erts (Belg.Albani) op 45. in den Bossche (Belg.—Alba- 50.14, 17. Verbeeck (Belg. op 51.23, 18. Aimar (Fra. fenbergh) op 56.46. 19. Perin -Caput) op 57.34. 20. Tabak -Pellenaars) op 59.17, «Wdld.v. Vaerenbergh) op 22. Danguillaume (Fra.— op 1.05.05, 23. Beysens (Belg. essens) op 1.09.22, 24. De ninaecker (Belg.Albani) op 25. Moneyron (Fra.Caput) 16.46. 27. Pustjens (Ned.Sta al op 1.20.15. laats)ngen van de overige Ne- iders: 53. Prinsen (Pellenaars) ■19.28, 61. Wagtmans (Pelle- op 1.56.02, 63. Karstens (V. lobergh) op 1.56.35, 71. Vianen toaars) op 2.06.19, 75. V. de (Pellenaars) op 2.09.16,0, Hs op 2.17.07, 83. Dolman op Door Fred Racké kan dan vaak nog vele dagen in het peloton meerijden, krijgt hier en daar in de krant een regeltje, of is goed voor de bekende, in aanhef al gesignaleerde foto. Maar in de laatste dagen is dat an ders geworden en gisteren bereikte het bezoek aan de dokter een hoog tepunt. En de rondekaravaan sloeg dat alles nauwlettender gade dan ooit. Niet zozeer omdat ook de klei ne Wim Prinsen bij het rijdend consultatiebureau werd gesignaleerd, maar vooral omdat de na-men van Cyrille Guimard en Lucien van Impe door de ether schalden. Opschrikken Guimard, Frankrijks nieuwe held, die door Jacques Anquetil in het lijfblad van de Tour „l'Equipe" in zijn vragenrubriek al grote kansen op het winnen vam een vol gende Ronde werden toegedicht, blijkt last van een knieblessure te hebben en elke sportman zal op schrikken bij het horen van de bidependieiite akkoord met data van Ajax BUENOS AIRES Het bestuur van de Argentijnse voetbalclub Inde- pendiente is gisteren akkoord ge gaan met de door Ajax voorgestel de data 6 september en 4 oktober voor het spelen van de wedstrijden om de wereldbeker. Het eerste duel is in het Avellaneda stadion in Buenos Aires, de tweede wed strijd in Amsterdam. Volgens het persbureau UPI moet de Argentijn se voetbalbond (AFA) ook nog goed keuring aan deze data hechten. Bij Ajax was men nog niet op de hoogte van het besluit van Indepen- diente. Trainer Kovacs. die met zijn spelers in een trainingskamp in Hoo geveen vertoeft, zei: "Ik geloof niet dat de Argentijnse bond zal tegen werken. Dus het zal wel 6 september en 4 oktober worden. Overigens zijn die data veel gunstiger voor Inde- pendiente, dat dan reeds midden in de competitie zit en helemaal inge speeld is. In Nederland zijn we dan nauwelijks op gang gekomen. Maar gelukkig is het in setpember en ok tober nog niet zo heet in Ar gentinië". Jan Krekels was in Pontarlier attent en snel genoeg om alle snelle mannen uit het peleton ach ter zich te houden. Krekels werd vijlde. diagnose van Guimards soignour: „Hij moet al zo'n dag of acht water in zijn knie hebben". Mocht dat inderdaad zo zijn, dan ziet het er voor Guimard niet al te best uit, want zo'n „knietje" mag natuurlijk nooit worden geforceerd op de manier waarop Guimard dat nu wel verplicht is te doen met de groene trui en de tweede plaats in het algemeen klassement in V ineen- nes in het vooruitzicht. Guimards ploegleider Caput: „Cyril le heeft inderdaad flink wat last. We hebben er zo weinig mogelijk over gesproken en ook tijdens de koers niet de dokter laten komen, uit voorzorg omdat men anders Guimard op ongelegen ogenblikken zou gaan aanvallen." Daar staat tegenover de koele beoordeling van Anquetil: „Ik heb van die blessure gehoord. Die kan natuurlijk niet zo heel erg zijn, want was dat wel het geval, dan klom en sprintte hij lang niet zo goed als hij nu doet." En wat ook nog voor het behoud van Guimards positite spreekt: hij is keihard, slim en durft risico's te nemen omdat hij dat altijd al heeft moeten doen in zijn strijd om de top te bereiken Daze „man met de ijzeren neus", zoals hij wordt genoemd sinds een journalist van „France Solr" heeft ontdekt dat Guimard in het begir van zijn tienerjaren eens een onge luk is overkomen, waarbij zijn neusbeentje werd verbrijzeld en vervangen zou zijn door een stalen plaatje. Gewrichten Dc andere zieke van enige voor naamheid in de karavaan is Lucien van Impe. Die tijdens het beklim men van de Mont Revard bij een onverwachte manoeuvre zó hard met de knie tegen het stuur blijkt te hebben gestoten, dat de gewrich ten nu alleen nog maar ten koste van veel pijn dienst doen .Een Van Impe, die in de rit van gisteren toch nog wel zó hard tegen wat cols van mindere categorie op bleek te kunnen, dat hij Merckx in het bcrgklasscment voorbij stevende. Maar dat forceren had weer tot re sultaat, dat Van Impe gedurende de laatste tachtig kilometers de peda len bijna niet meer rond kon krij gen en door ploegmaats in het pe loton moest worden geholpen. Wat weer niet zo eenvoudig was, want die makkers waren nodig om vóór in de groep de vlucht van Teirlinck met Mortensen te beschermen. Het hep voor Bolonor en zijn opeens beproefde ploegleider Sta blinski nog wel goed af met de winnende sprint van Teirlinck, maar Van Impe stond er na afloop minder florissant bij. En tenslotte kwamen er zelfs tranen: .Als ik deze pijn blijf houden zal ik mor gen niet eens kunnen vertrekken." Ocana ziek uit de Ronde, Guimard en Van Impe geblesseerd. Men zal op die gronden in Frankrijk wel weer aan Merckx' aanstaande zege willen gaan tornen. En dat zou dan erg Jammer zijn, want hoe goed Van Impe ook pleegt te klimmen en hoe fantastisch deze Guimard zich ook tot een zeer geducht ron derenner blijkt te ontwikkelen, Eddy Merckx is ook deze Tour de sterkste. Zuidsla visch elftal naar u. gastvrij Zeist Eenzijdige strijd in Dublin DUBLIN Cassius Clay, de ex- wereldkampioen boksen in het zwaargewicht, heeft gisteravond in Dublin door interventie van de scheidsrechter in de elfde ronde ge wonnen van Al "blue" Lewis (VS) Lewis, die boksen leerde in de ge- DEN HAAG Ter voorbereiding I vangenis, was geen partij voor Clay, van de wedstrijd voor de voorron- l De 29-jarige Amerikaan werd volle den van het wereldkampioenschap dig gesloopt door de oud-wereldkam- op 21 oktober tegen Spanje in Ma- pioen. Op het moment dat scheids- drid heeft de Zuidslavische voetbal- rechter Lew Eskin na één minuut en bond besloten in de week van 9 tot vijftien seconden in de elfde ronde en met 17 oktober a.s. een trainings- j het gevecht staakte, was Lewis nau- kamp te houden in het KNVB sport- j welijks meer in staat iets te zien. centrum in Zeist. De Zuidslavlers Zijn gezicht was gezwollen en met maken de reis BelgradoMadrid via bloed bedekt. Nederland omdat zij naar hun zeg- Het geVecht in Corke Park in Dub- gen nergens zulk een prima sfeer en dat door 15 m toeschouwers gastvrijheid hebben aangetroffen als Juist in het KNVB sportcen trum. Het is waarschijnlijk dat de Zuidslaven tijdens het trainings kamp een wedstrijd in Nederland zullen spelen. OEFENDUELS AMSTERDAM De eredivisie clubs zijn druk aan het oefenen voor het nieuwe voetbalseizoen. Gis teravond won Haarlem een oefen- j zUn conditie testen, maar ook het wedstrijd tegen de derde klasse Publiek waar voor zijn geld geven werd bijgewoond, was voor Clay een training. De oud-wereldkampioen die dagenlang last had ondervonden van een verkoudheid was oppermachtig in de ring. Lewis, die aan het eind van de vijfde ronde na een combi natie op het hoofd en lichaam zwaar neer ging maar door de gong gered werd, bracht alleen zijn moed en doorzettingsvermogen in de ring. Clay had het gevqcht veel sneller kunnen beëindigen. De oud-wereld kampioen wilde echter niet alleen amateur DSS met 4—1, Sparta ver sloeg eerste klasser Rietvogels (in Almelo) met 71 en NEC won in Nijmegen met 9—0 van Juliane, dat uitkomt in de eerste klasse van de onderafdeling. klassement 227 pnt., 2. 3. Zoetemelk 1. Guimard Mercks (Belg.) (Ned.) 100, 4. (Fra.) 99, 5. Gimondi Verbeeck (Belg.) 84. :ment: 1. Van Impe (Belg.) 191 pnt., 2 Merckx (Belg.) 187, 3. Agosthinho (Port) 124, 4. Pustjens (Ned.) 90, 5. Zoetemelk (Ned.) 83, 6. Poulidor (Fra.) 69. Ploegenklassement zestiende etappe: 1. Stablinski (Teirlinck, Ricci, Guyot) 18.26.43, 37 pnt., 2. De Muer (Mortensen, Aranzabal, Vasseur) zt 71 pnt.. 3. Jossaxt 18.27.18, 4. V. Vaerenbergh 18.27.39 28 pnt., 5. Pel lenaars z.t. 42, 6. Caput z.t. 47. Algemeen ploegenklassement: 1. Ca put 256.07,32, 2. Driessens 256.10.07, 3. Albani 256.25.59, 4. Stablinski 256.28.26, 5. De Muer 256.47.48, 6. Adorni 257.01.07, 10. Pellenaars 259.06.27. PONTARLIER De zestien- Je etappe heeft een weinig ener verend verloop gehad. De groten in de karavaan wilden rust en daardoor kregen de lager geklas- seerden een kans. Direct na het begin van de 198,5 km lange rit in Aix les Bains trachtten Ma- tignon en Tabak weg te komen maar daarvan was het peloton niet gediend. De twee werden teruggehaald evenals kort daarop een groepje met o.a. v i. Vleuten en opnieuw Tabak. De ontsnapping die Rolf Wolfs- liohl op vijftig kilometer voor de finish inzette had wel suc ces. Enkele kilometers verder op werd de Westduitser inge haald door Mortensen (Den), Beysens (Belg) en Teirlinck (Belg). Mortensen en Teirlinck raakten hun medevluchters snel kwijt en op 20 km voor de fi nish had het duo anderhalve minuut voorsprong. In de sprint versloeg Teirlinck de Deen ge makkelijk. Cyrille Guimard, de nummer twee in het algemene klassement moest gisteren ver schillende malen de Tour-arts raadplegen omdat hij last van een knieblessure had. De Fransman kreeg pijnstillende injecties en kon de wedstrijd vervolgen. De beste Nederlan der was Jan Krekels, die de sprint van het peloton won en als vijfde eindigde. Zeilen Theo en José van Tuber- gen hebben gisteren op het Uisel- meer voor Medemblik het open Ne derlandse kampioenschap zeilen in de (niet-Olympische) Stern-klasse be haald. Het Nederlandse duo finishte in de zeven races achtereenvolgens als derde, zesde, tweede, eerste, eer ste, valide en zeventiende. Atletiek Op d'e tweede dag van de Russische atletiekkampioenschap. pen in Moskou was het hoogspringen heren het beste nummer: vier atleten haalden 2.21 meter. Daarbij w»s niet Joeri Tarmak, die in de kwalificatie met 2.25 meter voor de beste wereïd- seizoenprestatie had gezorgd. De titel ging naar de Europese kampioen Kestoetis Sjapika. Achmetov, Abra- mov en de 33-jarige veteraan Viktor Bolsjov, die in Rome 1960 al vierde was, haalden ook 2.21 meter. Vanaf de achtste ronde was Lewi: niet meer in staat zich te verdedi- gen en het was dan ook een verade- ming dat de scheidsrechter in de elfde en voorlaatste ronde de "strijd" staakte. Voetbal Willi 'de eend' Lippens, die éénmaal in het Nederlands elftal is uitgekomen-, heeft zijn contract men regionalligaclub Rot Weiss Essen ver lengd. Lippens was eerder niet inge gaan op aanbiedingen uit Frankrijk. TENNIS De Nederlandse tennisspeelster Betty Stöve heeft gis teren in de tweede ronde dames enkelspel van de open Noordengelse kampioenschappen in Hoylake ge wonnen van de Rhodesische Diane Pattison met 8-6 6-2. OLYMPISCHE SPELEN Groot Brittannië heeft by de Westduitse regering officieel geprotesteerd tegen de deelneming van Rhodesië aan de Olympische Spelen in München. Het protest van Groot Brittannië is ge baseerd op een indertijd door de VN aangenomen resolutie, waarin Rho desië niet werd erkend als een onaf hankelijke staat. ADVERTENTIE geeft tot f 300.- korting op elke nieuwe VW of V-occasion. geldt t/m 5 augustus a.s. REYKJAVIK Schaak-kroon prins Bobby Fischer, die het moet doen met de presidentiële suite in het Loftleidir-hotel in Reykjavik, is opgelucht dat de dinsdag gespeelde vierde partij van de tweekamp te gen Boris Spasski hem nog een re mise heeft opgeleverd. De Ameri kaan bracht een groot gedeelte van de dag door met het bestuderen van de vertaalde analyses van de IJslandse grootmeester Fridrik Olafs- son (een vaar zijn weinige vrienden en knikte bij diens kritiek op een zijner zetten: „Ja. dat was geen bes te". Intimi menen verder te weten dat Fischer zeer verrast was door Spasski's aanvallende tactiek en dat hij „maar al te blij was er een half punt te hebben uitgesleept". Fi schers secondant Pater Lombardy: „Ik heb altijd gezegd dat ze elkaar niet veel ontlopen als het op tac tiek aankomt. Het is bijzonder zwaar, maar Bobby is goed in vorm. hij slaapt veel en rookt niet van die dikke sigaren als ik, noch ook eet hij tientallen sigaretten als grootmeester Byrne". Thoraxinsson is woensdag nog even op bezoek geweest bij Spasski en kon mededelen dat de Russische wereldkampioen „ontspannen is, lachte en zeer tevreden is over alles, vooral het eten".

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 11