5aneringsbries door het schoonheidsbos Alimentatieverzekering in Kamer weinig kans hH 1 PALET j ERING OP DE KPRODUKTEN VAARDELOOS PAGINA IJ het mooie cosmeticawe- ije gaan een paar lelijke jpen vallen. Pijnlijk voor die ze ontvangen, bevrij- voor de overlevenden de te overdadig met Eimakers beladen trans- Jfcband die leidt van fabri- tot consument. Er is een leringsbries opgestoken, die dertig procent van de nu de Nederlandse markt de merken en honderden oppunten van de schoon- isbomen zal schudden. Dat jtlthans de overtuiging van dot jr. (42), directeur van Factor-Nedrland N.V. in maandblad Succes, tametica is al lang geen ex- ef artikel meer voor parfu- jzaJken, beautyshops en sterijen. In iedere su- ïarkt kan men lipsticks en v tgelijke zaken kopen. r een aanwijzing dat de cos- icahandel „populariseert?" i ieder geval niet in de richting van de levensmiddelen- zalken. In 1965 namen die 6 pet. van de omzet in cosmetica voor hun rekening, dn 1969 was hun marktaandeel tot 7 pet gegroeid. Het artikel leent er zich voor het grootste deel ook niet voor. Bij artikelen in de huidverzorgings- en make-upsector heeft de klant advies nodig, zodat die zich niet lenen voor zelfbedieningszaken. Laat men de consument toch zelf aanmodderen, dan wordt het al snel een smeerboel, waarmee nie mand is gediend. Daarom vindt, men die artikelen ook alleen maar bij supermarkten met een apar te drogisterij-afdeling. „Toch verwacht ik voor de na bije toekomst een doorbraak naar de „easy shopping", het kopen van een wijde reeks artikelen on der één dak. Dat zal ten koste gaan van de parfumerieza ken. Dat zijn er in ons land zo'n vierhonderd, een aantal dat wei eens kon teruglopen tot twee- driehonderd (volgens de parfume riezaken zelf). Die verschuiving gaat dan ten gunste van de met een breder assortiment uitgerus te drogisterijen en de waren huizen. Maar ook onder de dro gisterijen gaan klappen vallen. Hun aantal bedraagt momenteel zo'n 3900, waaronder veel een manszaakjes, waarin de vrouw als het moet meewerkt. Die zullen steeds minder interessant worden. Voor de drogist zelf omdat er geen inkomen meer uit is te ha len, voor de leverancier omdat vertegenwoordigersbezoek aan die zaken en het leveren van show- cards en dat soort dingen te duur wordt. Daarom zie ik het aantal drogisterijen in Nederland terug lopen tot zo'n 2500 stuk6. Onder de overlevenden zitten met na me diegenen die zijn overgegaan tot de inrichting in hun zaak van schoonheidscabines, waarin een schoonheidsspecialiste advi seert en behandelt". Het cosmetica-artikel is voor de gemiddelde consument vrij duis ter. Men krijgt de indruk dat er voornamelijk wordt gekocht op de bekende klinkende naam of op de fraaie verpakking. Is die in druk juist? „De cosmeticamarkt is over voerd met merken. „Ik ge loof (soms weieens) zegt direc teur Met „dat we in Nederland meer schoonheidsseries dan vrouwen hebben. Dat betekent, dat er gesaneerd moet worden, wat ook gebeurt. Winkeliers gaan merken schrappen waarin ze niet genoeg omzetten. Dat betekent, dat we eindelijk tot een profes sionele aanpak komen, na een tijd waarin men veel te veel Individualistische politiek voer de". Welke merken ziet u deze slij tageslag overleven? „Als ik ze op een rijtje zet, waarbij de prijzen oplopend de volgorde bepalen, zijn de belang rijkste: Miss Helen (eigen merk Hema», Carmen eigen merk van Vroom en Dreesmann», Ponds, Cutex, Invite, Max Fac tor, Lancome, Elizabeth Arden, Rubinstein en Orlane. Misschien heb ik er wel eentje vergeten, en die collega moet het me dan maar niet kwalijk nemen maar dat zijn ze zo ongeveer wel. Dan zijn er nog twee nieuwkomers, namelijk Ellen Betrix en Mary Quant. Ik schat dat dertig a veertig procent van wat vandaag aan de markt is, afvalt. En daar is weinig tegen te doen, omdat de Nederlandse markt te klein is om daar een zware campagne tegenaan te zet ten. In de Verenigde Staten ligt dat heel anders. Behalve dat die markt veel groter is. wordt er daar per hoofd ook veel meer aan cosmetica uitgegeven. Voor die markt ga Je knokken". .Daarbij moet onderscheid worden gemaakt tussen kleuren artike len, zoals lipstick, nagellak en oogmake-up, en andere arti kelen uit het assortiment. Voor de kleurenartikelen geldt dat met name het meisje en de Jonge vrouw steeds meer kleurenminded beginnen te worden. Vroeger had men één lipstick en maakte die op tot het bittere einde. Nu is men veel mode-gevoeliger. Schrijft de mode bruin voor, dan wordt er bruin gekocht. Het merk dat niet exact die tint voert, heeft pech, want men is ook veel min der merkentrouw. Wat betreft de verpakking: de sociale topgroep, dus die met de hoogste inkomens let niet zozeer op de verpakking maar kijkt, meer naar de naam. Voor de middelste groep speelt die ver pakking wel mee. maar daar moet het artikel verstandig geprijsd, zijn, wil het ook verkocht wor den. En voor de laagste groep gelden heel duidelijk prijsmaxi- ma, die voor lipsticks bijvoor beeld rond de vier gulden lig gen". Hoe zijn de ontwikkelingen in de sector mannencosmetica „Dat valt dik tegen. En hoeven we alleen maar over aftershaves te praten, want de rest van het mannenassortiment stelt hele maal niets voor. In de Jaren 1967 tot en met 1970 werd er in de af tershaves respectievelijk voor 19,8 18,4, 22,1 en 23,4 miljoen gulden omgezet. Een uiterst geringe stij ging dus. Het is ook een bijzon der moeilijke markt, die in fei te door drie merken wordt be- herfst: Valdelia (met Fresh- up), Tabac en Old Spice. Samen hebben die drie merken zestig procent van de Nederlandse markt in handen. Zeventig pro cent van onze mannelijke bevol king gebruikt after shave. Met heel voorzichtige geurtjes, want we zijn nog steeds een wat con servatief land. Gelaatsverzor- gingsartikelen voor de heren lo pen hier helemaal niet; wat dat betreft lopen we internatio naal achter. Als Je dat vergelijkt met typische „mannenlanden" als Italië en Spanje, stellen wij niets voor. Toch verwacht ik op deze markt nog wel een doorbraak". ai prei voor de deur, en dus nende kans op bederf fs die Je in huis hebt, flink aantal winkels at Je nu precies aan .um-stelsel hebt. Con- di nelk werkt het wel. don'lkprodukten niet. De sani ver de versheid van is er voor de klant anÉan kleiner op gewor- Die ioorten dateringen. De fc vaarbij je duidelijk in 'nd(fles of op het prijs- wa i plastic doos of kar- wat de uiterste ver- Dat staat er bijvoor- 'zlgDat betekent „de de zesde maand", «aJ au m|ieer veel voorkomende ;s de onleesbare. Bij i de winkel zie je voorzien bent van 00ip de zijkant van een v el wat krasjes inge- maar komt er niet voorstellen. Even on- elal de datering in de melkkartons gedrukt. ier le soort hebben we to- de Nederlandse Melk zich in bekwaamd) bben we aan de wel en opschriften? Voor ze naar moderne iten een redelijke Mie. Toen wij op 30 T sant-al winkels keken, Var melk met einddata li. Bij één supermarkt ,w k een voorraadje half- die al op 27 mei 's ikel uit had gemoeten, idukten was het heel We vonden vannille- yjSte verkoopdata 2, 3 en yoghurt met ver- i 9 Juni. Bij deze (ren vaker data over- bij melk. w vindt vla, pap en een week of tien da- 'inkel (of thuis in de ne «t, oud. Vroeger kon oj kei bijna nooit zien of fa wel. Maar koopt zij die Je niet meer sma- a 'kunt noemen? Zijn "oor, om te weten of niet? chap voor Zuivel heeft de datering zo moest nu is. ban dat Produktschap bepaald hoe lang van e (brikant melk en melk- pn einddatum mag ge- df KIELTJE NIET ALLEEN VOOR CARNAVAL. ADVERTENTIE Al is hij dan niet altijd blauw geruit, zoals die van Michiel, toch staat het kieltje in de zomer-top- tien hoog genoteerd. Het is een kledingstuk waar je tenminste al le kanten mee op kunt. Is het een mooie zomerse dag wappert het lekker luchtig om je heen en bij minder mooie dagen kan er een blouse en pantalon onder worden gedragen. Bij Dijn 19. aan de Haarlemmerstraatontdekten we deze leuke combinatie. Coxy draagt hier op de foto van Hol vast een rode overhemdblouse (f 29,95) een wit kieltje met wat klokkende mouwtjes dat met rood is doorgestikt (f 59,95) daaronder draagt ze een pantalon in de zelfde kleur rood als de blouse f 59,95). De compositie doet het bijzonder goed tegen de achter grond van het Jean Pesijn-hofje maar zal ook in andere omgevin gen zeker in de smaak vallen Dijn 19, draait nu bijna een jaar in Leiden en Coxy, die meestal zelf in de zaak te vinden is. is lang niet ontevreden over de keus van de jeugd in Leiden en omgeving. „De trend wordt hier goed ge volgd. Bij Dijn 19 (wat eigenlijk het jouwe betekent) is vooral deel Franse confectie te koop. „Dat komt", zegt eigenaar Van Veisen „omdat de Engelse niet exclusief genoeg meer is". wordt er een nieuwe datering voor melk en melk- kiigehanteerd. Tot dan toe stond er op melk op zij in de handel kwam, en op melkprodukten A1n of nooit iets waaraan je houvast had. Nu moet ertterste verkoopdatum op staan. Op melk, op vla, on2J, enzovoort. Alleen niet op gesteriliseerde melk ]dukten, omdat die toch wel lang houdbaar zijn. heeijg is voorgesteld als zou het een hele vooruitgang consument. ven en hoe lang ze in de winkels mogen staan? Het Produktschap: Nee, wij hebben alleen vastgesteld dat er een eind datum op de verpakkingen moet staan, en dat de produkten na die datum niet meer in de winkel mo gen liggen. De fabrikanten zijn vrij om zo lang tevoren te dateren als zij willen. Ze zullen wel geen be dorven waren willen verkopen Vraag aan het Produktschap: Is er dan te zeggen hoe lang de dingen in het algemeen goed blijven? Daar weten wij niet van. Misschien weet men dat wel bij het Nederlands Instituut voor Zuivelonderzoek. Vraag aan het Nederlands Instituut voor Zuivelonderzoek te Ede: Hoe lang blijven melk en melkprodukten bij een behoorlijke koeling goed? Van het Instituut (daar hebt u het dan) Dat hangt er vooral van af hoe hygiënisch het vul len van de verpakkingen is ge beurd. Een zuivelfabriek hoeft niet smerig te zijn, maar een onzorgvul digheid waardoor na het pasteurise ren bijvoorbeeld wat condenswater in het produkt loopt, maakt al een groot verschil. En verder is natuur lijk de bcwaartemperatuur van be lang, en wat er met de koeling ge beurt tijdens het transport en de bezorging". Al deze noodzakelijke slagen om de arm houdend, komt het Instituut tot de vuistregel dat melk, mits constant bij een temperatuur van 5 graden Celsius bewaard, tussen de zes dagen en twee en een halve week goed blijft. En datzelfde geldt ook voor melkprodukten. Met andere woorden, met die bakjes vla die je tien dagen in de winkel ziet staan (iemand meldde er zelfs èen van twee weken) blijft het avonturen. Vooruitgang Vooruitgang voor de consument? Welnee. De nieuwe regeling schept hoogstens verwarring en argwaan. Want één ding (het enige dat de consument interesseert) laat zij in het midden: hoe lang Je de dingen nog kunt eten of drinken. Daarover zegt het Produktschap in zijn verordening nadrukkelijk niets. Natuurlijk, men weet niet hoe die consument zijn spullen bewaart. Maar de consument weet dat ook niet van fabrikant, vervoerder en winkelier, voordat hij ze koopt. Zo'n Produktschap zou, samen met het Instituut voor Zuivelonderzoek, eens een aardig verantwoord tekstje moeten bedenken om bij die uiter ste verkoopdatum te zetten. Zoiets van:.... bij een constante koeling van zoveel graden nog zoveel dagen te eten of te drinken. O \V ■HP DEN HAAG Bij de mee ste tweede kamerleden bestaat wei nig belangstelling voor de invoering van een huwelijksrisicoverzekering. Het voorstel van de interdeparte mentale commissie voor onvolledige ADVERTENTIE iir- f DAMESMODE ia exchtsiel jttage stql_ ■km BREESTRAAT1000-112 IBDFN gezinnen om het alimentatlevraag- stuk op te lossen door de invoering van een algemene volksverzekering, maakt bij de volksvertegenwoordigers weinig kans. De Kamerleden geloven nl. dat het niet verstandig is om de huidige ge- gespannen economische situatie de sociale premiedruk te verzwaren. De Interdepartementale Commissie gaf de regering het advies om te kie zen tussen een huwelijksrisicoverze kering, de instelling van een over- heidsfonds voor gescheiden vrou wen of een verbetering van het be staande stelsel van alimentatie en bijstand. Verschillende Kamerleden vinden echter onjuist om gelukkig ge trouwde echtparen of ongehuwden Exclusieve DAMES HERENSCHOENEN Lederwaren op te laten draaien voor de misluk te huwelijken van anderen. Volgens het tweede-kamerlid voor de PvdA dr. H. J. Roethof, zit ten er aan een huwelijksrisicoverze kering wel aantrekkelijke kanten maar moet de financiering eerst zorgvuldig worden bestudeerd. Het tweede-kamerlid voor deVVD mr. A. Geurtsen is bang dat er mis bruik van de huwelijksrisicoverzeke ring kan worden gemaakt. Een overheidsalimentatie ziet hij niet als oplossing maar als een conservering van de bestaande toe stand. Volgens mr. Geurtsen is het veel belangrijker dat iedere vrouw, een zodanige opleiding krijgt dat zij later ook na een eventuele echtschei ding in haar eigen onderhoud kan voorzien. Wat te doen tegen acné Nederlander heeft minder over voor inrichting van zijn huis De Nederlander heeft tegenwoor dig minder geld over voor het in terieur van zijn woning dan vroe ger, dat blijkt uit het jaarverslag van enhet Algemeen Verbond Winkelbe drijven en Woninginrinchtingen. Andere uitgaven in zijn beste dingspatroon hebben duidelijk de voorkeur, zoals de eigen auto, de va kantiereis en allerlei vormen van ontspanning, terwijl er natuurlijk ook de noodzaak is om voor de ge zondheidszorg steeds hogere uitga ven te doen. Sinds 1968 is de totale bevolking met 3,5 procent gestegen. In 1971 namen de totale consumptieve be stedingen in duurzame verbruiksgoe- deren toe met 8 tot 9 procent, die in de woninginrichting met slechts 4,5 procent. Ook langs andere weg is aantoonbaar, dat de consument in Nederland minder geld uitgeeft voor de inrichting van zijn huis uit het prijsindexcijfer van de gezinscon sumptie, zoals het CBS dat opstelt, blijkt dat de uitgaven voor woning inrichting in 1964 op 5,3 procent Van het totaal te bedragen. In 1972 werd een nieuwe basis voor dit indexcijfer gekozen (1969) en daar uit blijkt dat de uitgaven voor het huis gedaald zijn tot 4,8 procent van de totale uitgaven. Hepta, Amsterdam, is op de markt gekomen met de Soundseat. Het is een combinatie van een luid sprekerbox en een zitje. In de box is gemonteerd een tweeweg systeem met dometweeter, continue belast baarheid 25 watt piekvermogen 35 watt bij 4-6 ohm. Kantelfrequen- tie 40 tot 22000 Hz bij 2000 Hz. De afmetingen van de box zijn 40x 50x32 cm. Het skaikussen is in ver schillende kleuren leverbaar. Het Amerikaanse bedrijf ICI is druk bezig met de ontwikkeling van een proces, dat fabricage van hoog kwalitatief eiwit uit aardaas moge lijk moet maken. De huidige modetrend in het stoffenbeeld is de wollen look. waar-- in ook klassieke stoffen als flannels, tweeds en whipcords in zwaardere kwaliteiten passen. Rood en hard geel spelen een be langrijke rol in het modebeeld voor herfst/winter 1972/73, terwijl voorts een uitgebreid gamma van groene tinten en heldere blauwe kleuren worden getipt. De trend in de welvaartsstijging, uitgedrukt in dollars, loopt van 1650 dollars in het Jaar 1965 tot 3500 in het Jaar 1985. In het Jaar 2000 zal dit 6300 bedragen. Hierbij kan een toename van consumptie ge constateerd worden eerst kwan titatief later kwalitatief Acné is geen teken van ongewas sen en vies zijn. Het is een gewoon huid probleem dat het meeste voor komt bij teenagers. Bij meisjes en Jongens in deze leeftijdsgroep veran dert de functie van de klieren en hieronder bevinden zich ook de klie ren. welke de mannelijke en vrou welijke hormonen onderscheiden. Juist deze hormonen stimuleren de vetkliertjes in de huid tot een gro tere vetafscheiding, en deze vergro te (voor de huid onverwerkbaar» vetafscheiding is de hoofdoorzaak, van een acné. Acné is dus niet iets om Je voor te schamen, maar Je moet het wel proberen onder controle te houden, omdat een slechte verzorging van 'n acné in de toekomst een mogelijke permanente huidbeschadiging tot gevolg kan hebben. Acné is een te veel aan vet in de huid en de puis tjes ontstaan door het verstopt ra ken van diverse huidkliertjes. Zulke verstopte kliertjes zijn een geweldige broedplaats voor bacteriën daarom nooit met je vingers aan de puistjes, hierdoor maak Je de kans op infectie van de andere delen van Je gezicht alleen maar groter. De be langrijkste regel voor de bestrijding van een acné is: „wassen, wassen en nog eens wassen". "Was Je gezicht minstens drie maal per dag en hier voor gebruik Je b.v. Max Factors ^.cosmetic soap" (f6,95). Na het gebruik van deze zeep moet Je echter weer een gezichtslotion gebruiken en de beste voor Jouw huid is „astringent" (f8,95) die Je op een nat watje aangebracht over Je ge zicht in opwaartse richting bet. Je hebt nu je gezicht grondig schoongemaakt en het enige wat Je nu nog te doen staat is om een be- beschermende vochtinbrengende crème aan te brengen. Deze crème zal Je huid dag en nacht bescher men tegen plaatselijk uitdrogen en schilfering, het beste hiervoor is de .moisture essence under make-up lo tion" (f7,95). Ook kun Je de puist jes plaatselijk bestrijden door des nachts een antipuistjeecrème „cor rective cream" (f9,95) te gebruiken. Samenstelling Henriëtte van der Hoeven Tenslotte moet je enkele punten goed onthouden: was nooit Je gezicht met vuile ongewassen handen, (let ook op Je nagels) zonlicht en ook ultra-violet (hoogtezon) licht zijn erg goed te gen acné mits met overleg toegepast. was regelmatig Je haar en ge bruik bij roos een speciale anti-roos shampoo, aangezien omlaag dwarre lende roos de acné kan verergeren, of genezing ernstig kan vertragen. gebruik eenmaal per week een masker. Natuurlijk brengen ook an dere firma's speciale acné-prepara ten. Gebruik Je een bepaald merk make-up artikelen, vraag dan of zij deze ln hun assortiment een derge- gelijke serie hebben opgenomen.

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 15