3o Didclley 3n Chuck Berry: het puilt bii yet oude, naar toch plijft het succesvol (fi De Rolling Stones gaan door op ,,Beggars"-pad vandaag ...en gist l programma] lock- en bluesfestival ;Hn Montreux OP TELEX ZOGEN SSLENNY Gouden Beer voor Canterbury Tales TV morgén] 5ENSDAG 5 JULI 1972 BO DIDDLEY Is me "I P g 1 rJ rb( efs ~K rits ën dop 0: i BO— 33-;et concert van Wings, dat op 32:juli aangekondigd was, wordt n ^e tijd uitgesteld. Nadere be- COten volgen nog..elke maan- ïkoimiddag tussen twee en half drie °P de VPRO-radio het uitste- bosde programma „Operatie. Pet- lie at" over de rock and roll te ho- LThe Who komt 17 augustus x ons land om een concert in du de RAI in Amsterdam te ge- 624 Hun nieuwe single heet „Join 87-'ether"Neil Young komt be- 64 volgend jaar naar ons land. 01 .fid Crosby en Graham Nash l25 ^en al in september..De nieu- 1-78 Single van Neil Young heet „The 13li" en is bedoeld om de cam- 85 pe van McGovern te ondersteu- 121...voor een tientje ligt er op ogenblik een Cuck Berry plaat al zijn hits in de winkel ion en Garfunkel zijn weer her- fd. Onlangs gaven zij in Madi- Square Garden een concert en nenkort nemen ze een nieuwe (speler op .Elvis trad on langs ook in het Madison Square Garden op, waarvan drie dagen na het concert de plaat al in de win kels lagPhonogram brengt bin nenkort een nieuwe LP uit van Freddie King. Evenals zijn vorige plaat, is het weer een Leon Russell productiebij Polydor zijn vier dubbelalbums verschenen met re- issues van albums van Joe Cocker, The Move, Tyrannosaurus Rex en Procol Harum..Sam Phillips gaat weer een platenbiz beginnen. Over vier maanden opent hij een studio in Tupelo, Missop 17 juli een TV-spccial rond de Earth en Fire LP „Song of the Marching Chil dren" in de nieuwe Oor staan weer uitstekende intervieuws met Don McLean, Joe Cocker, Spen cer Davis en Sneaky Peteop 8 en 9 juli is er een popfestival in het Limburgse Meerlo, waar o.a Genesis, Focus, Earth en Fire en een groot aantal andere Neder landse groepen optreden. Het weekeind van 16 tot en met 18 juni betekende een paradijs voor alle blues- en rockfans, die zich naar het Zwitserse Montreux begeven hadden om daar in in drukwekkend aantal artiesten te beluisteren. Nog nooit waren er zoveel namen uit de Chicago blues-wereld bijeen: rook en roll idolen Chuck Berry en Bo Didd- ley, Lafayette Leak, Muddy Wa ters, KoKo Taylor, T-Bone Wal ker, Lightnin' Slim, Whispering Smith, Doctor Ross, Jimmy Daw- kins, Willie Dixon en de begelei dingsgroep The Aces vormden de hoofdschotel van het gebeuren. Door Robert Briel De bluesfanaten waren uit alle delen van Europa ge komen: voor velen was het een soort reünie, zoals trouwens de meeste festivals van dit soort. Zweedse bluestijdschriften werden tegen Franse uitgewis seld. Iedereen maakte foto's van de sterren, de dapperen vroegen of ze mèt de sterren op de foto mochten. Vrijdagavond barstte het ge weld meteen los: the Aces be staande uit Louis en Dave My ers en Freddie Below zorgden voor de begeleiding, Bo Diddley en Chuck Berry voor het vuur werk. Hoewel Chuck als top- of-the-Bill aangekondigd werd, was het de corpulente Bo Did dley die de show stal. Beide artiesten hebben muzikaal op het ogenblik niet zo veel meer te betekenen getuige hun re cente plaat prestaties, en him hele reputatie steunt nog steeds op de dingen die ze tien, vijftien jaar geleden op de büne brachten. Bij Bo was dat niet zo'n probleem. Goed geluimd onder een enorme zwarte sheriffhoed wist hij in korte tijd de zaal in extase te brengen. Alle oude successen waren van de partij: "Bo Did dley", "I'm Sorry", en een aan tal duetten met zijn nicht Koo- kie Vee, die hij vroeger altijd met zijn vrouw The Dutchess placht te zingen. Hoewel Chuck niet min der succes oogstte, bleek hij nog maar een schaduw van vroeger te zijn. Het vuur was er volkomen af, routineus han delde hij zijn successen af: "Sweet Little Sixteen", "Nadi- ne", "Thirty Days", "Roll Over Beethoven", ze waren allemaal weer te horen. Het publiek reageerde ent housiast: de meesten zagen hem kennelijk voor het eerst. Enkele taferelen deden aan vervlogen dagen denken: de president van de Franse Chuck Berry fanclub sprong op het podium om samen met het idool te dansen en te springen, weldra gevolgd door nog een aantal dansende rockers. De zaterdag en de zondag avond moesten het met minde re namen doen, maar er viel nog voldoende te beleven. Za terdag waren het Koko Taylor, Muddy Waters en T-Bone Walker. Koko is een middelma tige blueszangeres, die indertijd een aardige hit scoorde met Wang Dang Doddle", dat we bij ons van Livin Blues ken nen. Muddy Waters was heel wat beter op dreef dan hier in ons land, hoewel hij apezat was. Evenals Muddy, is T-Bone Walker één van de mensen die een enorme invloed op de he dendaagse pop hebben gehad. T-Bone's gitaarspel is via zijn discipel BJB. King door heel wat popgitaristen overge nomen. De laatste avond ten slotte zorgden Lightnin „Slim, Doctor Ross, Whispering Smith en Jimmy Dawkins voor de pret. Doctor Ross is een één- mansband. In zijn eentje speelt-ie gitaar, maakt wat deuntjes op zijn harmonica en slaat wat op zijn drums. Heel curieus, maar te weinig boei end om er een vol uur naar te luisteren. De ontdekking van de avond was Jimmy Dawkins. Toen Jimmy een paar maan den geleden in ons land een concert gaf, was het nog alle maal oude, traditionele muziek wat de klok sloeg. Dat was nu helemaal voorbij. Kennelijk omgeturnd door zijn nieuwe producer, de Engelse Mike Ver non, zorgde hij voor een vol uur funky rhythm and blues. Mi ke Vernon is stellig van plan een grote ster van Jimmy Daw kins te maiken. Begin oktober komt Jimmy's eerste plaat on der supervisie van Mike uit, we zijn benieuwd! De drie dagen blues beteken den ruim achttien uur blues en rhythm and blues achter el kaar. En dat was soms wel een beetje te veel van het goede. Monumentale manifestaties ze ker voor herhaling vatbaar. En waarom niet eens in ons land? The Rolling Stones „Exile on Main Street." Rolling Stones Re cords COC 69100, 2 LP's f 30. De nieuwe dubbele elpee van de Rolling Stones is alweer even uit. Het lange wachten op de echte nieuwe Stones (want er werden in de tussentijd wel heel wat oude nummers door Decca uitgebracht) is niet tevergeefs: het is een uit stekende plaat geworden, waarmee Mick Jager en zijn boys nog steeds bewijzen 's werelds beste rock groep te zijn. Het vuur spat er bij deze dubbelset van alle kanten af: er is niet één langzaam num mer of ballade te bespeuren. Daar mee zet de groep de stijl voort, waar met „Beggar's Ban quet" mee is aangevangen en die in „Let it Bleed" en „Sticky Fin gers" verder werd ontwikkeld. Bij „Exiledoen de Stones geen enkele concessie aan modernistisch trends, waaraan ze zich in het ver leden nogal eens schuldig maakten. Geen country deuntjes, geen moog- synthesizers, mellotrons of sym- phonieorkesten of andere preten ties. Nee, recht voor zijn raap rock 'n' roll. De Stones zijn daarmee de enige groep die voldoende muzikaal zelfvertrouwen heeft om nu met dergelijke muziek aan te komen. Gelukkig maar, want het is een uit stekende dubbelaar geworden. Kant één en vier zijn de meest rockende zijden, met o.a. de single „Tumblin' Dice" „Rock Off," het Slim Harpo nummer „Shake Your Hips". Allemaal bewijzen dat mu ziek ook nog aangenaam is als het maar drie minuten duurt, er met pen conventionele bezetting ge werkt wordt en Je er nog gewoon op dansen kan. Jerry Lee Lewis „The Killer Rocks on" Mercury 6338 088, f 21, „The Very Best" Sun HJS 168. f 10,- „Rockin' with Jerry Lee" Mer cury 6336 300, f 10.- Ter gelegenheid van Jerry's be zoek aan ons land kwamen er nog al wat platen uit van deze rocker Twee albums met verzameld oud werk en een gloednieuwe schijf. Eerst de oudjes, die beiden een tientje kosten. De Sun plaats is daarvan verreweg de beste, want hierop vind je de originele hits uit vervlogen Jaren: „Great Balls of Fire", „Sweet Little Sixteen", „Whole Lotta Shakin" het staat er allemaal op. Bij de Mercury-koppeling gaat het om latere, nieuwe opnamen van de ou de successen. Het swingt natuurlijk even lekker, maar is toch honderd karaats. Overbodig materiaal eigen Lijk, nu de Sun opnamen overal verkrijgbaar zijn. Hoel andere koek is de nieuwe Mercury elpee. „The Killer Rocks On," met daar op Jerry's twee recente hits, „Me and Bobby McGee" en „Chantilly Lace". Zoals bekend geacht mag worden was Jerry na de rock de rug te hebben toegekeerd een ooun- tryartiest geworden en oogstte hij ook op dit gebied enorme successen. Maar sinds kort waagt hij zich zo af en toe weer eens aan oude rock nummers. De „Killer" elpee staat er vol van: oude klassieken zoals „Turn On Your Love Light," ,J'm Walkin," en „C.C. Rider" met daarnaast recenter rock werd zoals de Joe South composities „Walk a Mile In My Shoes" en „Games People Play". Dat repertoire. Jer ry Kennedy's productie werken niet te vergeten onze held zelf staat borg voor een uitstekende plaat. ROBERT BRIEL ADVERTENTIE Alle L.P.'s NU i*- 14,90 -»i Witte Kiosk HOGEWOERD 11 LEIDEN PLATENOORLOG w 14,90 "»i 775 636 SJZ//JV DE SMOOISTE 791 MONACO Een jury van 468)urnalisten heeft gisteren 1231 Monaco de 22-jarige Ne derlandse zangeres Lenny 84Ihur gekozen als houdster 124£n de mooiste ogen aan de 119pte d'Azur voor de zomer an 1972. Lenny Kuhr geniet op het yenblik in Frankrijk een 2gfer grote populariteit. ,87' Vandaar ook dat zij werd ïtgenodigd deel te nemen .,n an het Festival de la Rose 138 f0r d'Antibes. Het festival 155 \iurt tort zondag. WEST-BERLIJN (AP) Eliza beith Taylor is op de slotavond van het. 22ste jaarlijkse internationale filmfestival van West-Berlijn onder scheiden met de Zilveren Beer voor de beste actrice. De Jury kende de Amerikaanse actrice deze onderscheiding toe voor haar rol in de Amerikaanse film "Hammersmith is out', waarin ook haar echtgenoot. Richard Burton speelt. Peter Ustinov, die de film regis seerde en er bovendien zelf een rol in speelde, kreeg een speciale Zilv- ren Beer voor „de originaliteit van zijn totale bijdrage De Zilveren Beer voor de beste regisseur ging naar de Fransmau zijn film NEDERLAND 1 6.55 Journaal (NOS) 7.05 Van gewest tot gewest (NOS) 7.50 Tips van het Nationaal Bureau voor Toerisme (NOS) 8.00 Journaal (NOS) 8.20 Uitzending Stichting Socutera: film van Caritas Neerlandica 8.25 Three hours to kill, speelfilm van Alfred Worker (NOS) 9.40 Holland Festival 1972: hoogtepunten uit het thans plaatsvindende Holland Festival - Laborintus II, muziektheater van Luciano Perio (NOS) 10.25 Journaal (NOS) NEDERLAND H 6.25 Tour de France (NOS) 6.45 Brigadier Dog (NOS) 6.55 Journaal (NOS) 7.05 Eddy Ready Go (NCRV) 8.00 Journaal (NOS) 8.21 Doek Green, politle-serie: De slager (NCRV) 9.05 Spel zonder grenzen (NRCV) 10.30 Kenmerk: wekelijkse informatierubriek over kerk en samenleving (IKOR/RKK) 10.45 HIRO-M&gazine (H1RO) 11.05 Journaal (NOS) 11.10 Filosofie (herh. les 15) (TELEAC) Voor de oorlog, en ook nog een tijdje na de oorlog, luisterde iedereen naar de radio, een mooie uitvinding. Toen deed in 1951 de televisie officieel haar intrede in Nederland en het grote wonder geschiedde, dat alles wat de mensen vroeger alleen maar gehoord hadden, nu ook te zien was. Sam McCloud overkwam gisteren iets soortgelijks. Door betaalde oogdruppels, die ik niemand kan aanbevelen izeker tv-critici niet), was hij tijdelijk niet in staat te zien, maar hij kon wel allerlei din gen horen vanuit de ruimte waarin hij zat opgesloten. Een helikopter, een stoomfluit, een drilboor, dat soort dingen. Hij wist te ontsnappen, zijn gezichtsvermogen keerde terug, waarna hij op zoek kon gaan naar de plek waar men hem gevangen had gehouden. En zie: radio werd televisie, opeens zag hij die dingen die hij tevo ren alleen maar gehoord had: de drilboor de stoomfluit en de helikopter aanschouwelijk onderwijs van de ontwikke lingsgang in de massamedia. „Zo maar een zomeravond" en met name Herman Stok, had daar iets van kunnen leren, te weten de Juiste volgorde in dit communicatieproces. Voor acht uur was er in dit grotendeels muzikale programma (straks zullen Herman en Letty ook alleen nog maar musiceren, of neuriën, vrees ik) plaats Inge ruimd voor een panfluitist, die werd voorafgegaan door Sedje Hèmon die een panfluit liet zien en meldde, dat het spelen erop gemakkelijk te leren is. Toen zij Letty aanbood er even op te blazen, werd het haastig afgekapt door Herman, die lie ver de echte panfluitist wüde horen. Maar als Je een perso nality-show maakt, is het na tuurlijk wel de bedoeling dat je ook even op een panfluit blaast als dat Je wordt aange boden. Tenslotte gaat Willem Duys ook altijd even onder een oli fant liggen. En zo hoort het ook. Willem zou de panfluit zelfs opgegeten hebben, als dat in Roemenië een goed gebruik zou zijn geweest. Toen kwam het nieuws en na het nieuws het tweede deel van „Zo maar een zomeravond". Herman Stok vertelde dat veel mensen inmiddels opgebeld hadden, dat zij graag iets meer over die panfluit hadden ver nomen. Dat kon, zei Herman, want za terdagochtend had „ZO" zijn radioprogramma en daarin zou dan nadere informatie over het instrument worden verstrekt. Hallo, wat zit-ie daar nu te maken, een televisieprogramma (dat dankbaar zou moeten zijn voor reacties van de kijkers en daar meteen op zou moeten in haken) of een reclamespot voor zyn radioprogramma? Letty en Herman zijn prima radio-pre sentatoren, maar ze moeten blijkbaar nog even wennen aan de televisie. Ook op enkele andere momen ten bleek gisteravond dat radio het gehandicapte broertje is van de televisie. „Achter het nieuws" liet het duel tussen Goering en Dimitrow tijdens het Rijksdagbrandproces herle ven, met enkele filmbeelden, maar vooral via het bewaard gebleven radioverslag. Toen bleek toch weer. dat „echt" (en echt is in dit geval televisie) niet te vervangen is. Dimitrow behaalde toen de grote overwinning. Inderdaad maakte Goering de indruk van een krankzinnige patjepeëer en was het duidelijk dat Dimitrow zich niet liet intimideren, maar waarom hij nu precies won, NICO SCHEEPMAKER DONDERDAG 6 JULI Jean Pierre Blanc "La Vieille Fille" De Italiaan Alberto Sorgi kreeg de Zilveren Beer voor de beste acteur voor zijn rol in de film "Detenuto in attesta di Giudizio" van regisseur Nanni Loy. De Gouden Beer voor de beste speelfilm ging naar een andere Ita liaanse film, "Canterbury Tales" van regisseur Pier Paolo Pasolini. De Gouden Beer voor de beste korte film ging naai de Engelse in zending "Flyaway" Een tweede Amerikaanse speel film "Hospital' kreeg een Zilveren Beer voor zijn satirische perfectie f De film was .geregisseerd door Ar- j t/hur Hiller en in de hoofdrol speel- I de George C, Scott J 7.00 Nieuws. 7.02 Het levende woord. 7.08 Gewijde muziek (grammof.) 7.30 Nieuws 7.41 Hier en Nu. 7.55 (S) Klassieke muziek (gr). 8.30 Nieuws. 8.41 (S) Podium voor de vrouw. 9.10 Seml-klassleke en moderne mu ziek (opn). 10.30 Nieuws. 10.33 Pro gramma voor de zieken. 11.05 (S) Verzoekprogramma van klassieke en moderne muziek (gr). (11.3011.32 Hier en Nu). 11.55 Mededelingen. 12.00 Gevarieerd programma. (12.26 Mededelingen t.b.v. land- en tuin bouw. 12.30 Nieuws. 12.4112.50 Hier en Nu. 13.00—13.04 De tafel van drie). 13.30 Volksmuziek. 13.45 Keer ik van ver naar u weer, literair ge sprek 14.0.5 (S) Lichte gitaarmuziek (gr). 14.30 (S) Seml-klassleke. mo derne en hedendaagse pianomuziek. 15.00 Hervormde middagdienst. 15.30 Nieuws. 15.33 Lichte orgelmuziek (gr). 15.45 (S) Lichte muziek. 16.00 (.S) Jeugduitzending. 17.00 (S) Elpee pop in stereo. 17.30 Nieuws. 17.32 Hier en Nu. 18.00 Country Wes tern rubriek. 18.24 Op de' man af. 18.30 Nieuws. 18.41 Wereldpanorama. 18.30 (S) Gewijde koorzang met or gelbegeleiding. 19.20 (S) Muziek van het Leger des Hells. 19.35 Een radio spel voor de zomeravond. 21.00 Nederlandse kleinkunst. 21.20 (S) 2'-^ Internationaal Orgelconcours Haar lem. 22.20 Avondoverdenking. 22.30 Nieuws. 22.40 Den Haag vandaag. 22.50 Waarom is schaalvergroting In de sector van de maatschappelijke dlenstverelnlng gewenst?: caus 23.10 (S) Licht platenprogran 23.55 Nieuws. Hllv. II, 298 m en FM-kanalen. 7.00 AVRO, 19.30 IKOR, 20.05 NOS. 7.00 Nleuw6. 7.11 Ochtendgymnastiek. 7.20 (S) Lichte grammofoonmuzlek, met o.a. om 8.00 Nieuws en om 8.11 Radiojournaal. 8.50 Morgenwijding. 9.00 Toppers van toen (gr) (9.35 9.40 Waterstanden). 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Populair verzoekpla- tenprogramma met om 11.00 Nieuws 11.30 Programma voor de vrouw. (11.55 Beursberichten). 12.30 Modern platteland. 12.35 Sportreveu. 13.00 Nieuws. 13.11 Radiojournaal. 18.30 (S) Moderne muelek. 14-00 (S) Lich te platen van Nederlandse artiesten. 15.00 Programma voor de zieken. 16.00 Nieuws. 16.03 Kunstprogramma. 17.00 Een beweeglijk programma voor beweeglijke mensen, waarin om 17.55 Mededelingen, om 18.00 Nieuws en om 18.11 Radiojournaal. 19.00 (8) Amateurs musiceren. 19.25 De gespro ken brief. 19.30 Vragen rondom schrift en samenleving. 20.00 Nieuws. oo'oÜ 'NOS) De Ronde van Frankrijk. 22.20 Partners ln Europa. 22.55 Mede delingen. 23.00 Nieuws. 23.10 Radlo- Jottrnkab 23.20 Literaire uitzending. 23.55 Nieuws. Hllv. III, 240 m en FM-kanalen. 7.00 TROS. 11.00 EO. 12.00 KRO. 13.00 NOS 18.00. 7.00 Nieuws 7.QC De Hugo van Gel- deren Show (8.00 Nieuws). 9.00 Nieuws. 9.03 Take Nine. 10.00 Nieuws. 5°bbie Dale °n Radio (EO 11.00 Nieuws). 11.03 Verzoekplaten- programma voor de zieken. 12.00 Nieuws. 12.03 KRO's pauzeprogram ma, met om. Raden maar 13 00 Nieuws. 13.03—18.00 Radio Tour de France: Popmuziek, afgewisseld met directe reportages van de Ronde van FTankrljk <14.00. 15 00. 16 00 en 17.00 Nieuws). Nederland I NOS: 18.45 (K) Brigadier Dog. NOS: 18.55 iK) Journ. TROS: 19.05 (K) Callmero, tekenfilm. 19.10 iK) Wat een familie!, TV-sene. 19.35 iK) Het adelaarsjong, natuurfilm. NOS: 20.00 (K) Journ. TROS: B0.21 Tatort: Verraden en verkocht misdaadfilm. 22.15 (K) En publio.Jackie Trent en Tony Hatch, amusementsprogram ma. NOS: 22.40—22.45 (K) Journ. Nederland II NOS: 18.25 (K) Tour de Franoe. 18.45 (K) Brigadier Dog. NOS: 18 55 (K) Journ. NOS: 19.05 (K) Graag ge daan. VPRO: 19.30 Betty Boop. teken film. 19.35 (K) Popeye, tekenfilm. 19.40 VPRO-Jazz NOS: 20.00 (K) Journ. VPRO20.20 iK) Figuranten dromenTV-fllm. 21.05 Los Olvi- dado6, speelfilm uit 1950 van Lula Bunuel. NOS: 22.20—22.25 (K) Journ.

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 5