Verlepten" vrolijk op weg Z fZcZ'L L Gijzenij wil schroothoop niet hoger dan drie meter gd Kaagweekfeesten beg onneii Kleurrijk gezelschap op de bakfiets naar Noordwijk Wethouder De Vos j Y akantiebezigheden Voorschotense jeu J. Schouten 40 jaar bij Singer Wouter Fok dooi eerste ronde INBRAKEN LEVEREN NIETS OP 'V WOENSDAG 5 JULI ^OE LEIDEN „Pang" zei het klappertje van mevrouw Vis, de echtgenote van Leidens eerste man. „Hoera", juichten de 21 koppels verlepten. En daar gingen de bakfietsen van start. Een valse start natuurlijk. Maar goed, in dit wereldkampioenschap bakfietsen-koppelkoers mocht alles. Als het maar „verlept" was, wat volgens het meesterbrein achter deze bakfietsrace en mede-oprichter van de Club der Verlepten betekent: het nor male zo abnormaal mogelijk doen. VOORSCHOTEN De Voorscho tense Jeugdvakantiebezigheden ge organiseerd door de gemeente in sa menwerking met het verenigingsle ven bieden de Voorschotense jeugd op dinsdag 11 Juli een etalage-speur tocht. De start is om 9 uur bij het Cultureel Centrum. Bij 76 winkeliers in het dorp staat een woord in de etalage. Deze woorden moeten wor den opgezocht en samengevoegd. Woensdag 12 juli wordt op het grasveld foor de sporthal de vijf kamp gehouden. Aanvang 13 u. De deelnemers worden ingedeeld in drie leeftijdsgroepen n.l. van 6 tot en met 8 Jaar; 9 en 10 Jaar en van 11 Jaar en ouder. Zo begon het vanmorgen al lemaal bij Molen De Valk: forse emmers vers getapt water uit de sloot lees de Rijnsburgersingel) werden leeggemikt over de hoof den van de bestuurders. De eer ste schade was er al: het achter wiel was al niet meer van rubber omhulsel voorzien. Maar een kniesoor die daarop lette. (Foto Holvast) Donderdag 7 juli wordt de na- tuurtocht gehouden op het landgoed „De Horsten". Vertrokken wordt op de fiets onder deskundige leiding van het Cultureel Centrum. De wordt de tocht gehouden op vrijdag vertrektijd voor de leeftijd van 6 t. 14 Juli- m. 9 Jaar is 9 uur, terug 11.45 uur; j Voor alle aktiviteiten kan men leeftijd van 10 Jaar en ouder- lSSO ^ch opgeven op het gemeentehuis, j lemaal met kenneliik genoegen aan. uur, terug 16.30 uur. Bij slecht weer de heer T D. Bonhof, tel. 2141, toe- gekleed in de onderste helft van een I stel 08 en bij de start. rok-kostuum. De bovenste helft Nietwaar, op een bakfiets rijden mag en kan iedereen. Maar bakfiet sen die zo uitgedost, of zo men wil toegetakeld waren als de 21 die van ochtend vertrokken, heeft Leiden vermoedelijk nog nooit aanschouwd. Onbeschrijvelijke taferelen van de plaats bij Molen de Valk. Het gaat allemaal om het win nen van ook al zeer verlepte prijzeneen Solex uit 1954, een Puch uit 1936, met een stuur van een Spijker uit 1917 compleet met hou ten voet en gegraveerde koperen plaat als hoofdprijs. Om aanspraak op al deze fraaie trofeeën te kunnen maken moest men de afstand tussen Molen de Valk en de Koningin Astridboule- vard in Noordwijk in de kortste tijd overbruggen. Bij deze tijd kwamen echter direct bij Molen de Valk al de nodige strafpunten dankzij de handicaprace. Eerst moesten de deelnemers hun behendigheid in het snelle bochten werk demonstreren. Het aantal kop pels dat uit de bocht vloog, bleef hierbij opvallend klein. Tweede onderdeel van deze ouver ture: het leeggieten van een emmer zelfgètapt water over hst hoofd van de pedaleur, tot groot vermaak van de omstanders en vooia} van de verlepten zelf. Verdere problemen: het eten van een appeltje onder het trappen, het maken van een teke ning van Molen de Valk. Organisator Hans Seisveld zeg maar „bakfiets-Seis" zag het al- bungelde boven de behaarde benen van een pedalerende verlepte. Trouwens, de uitmonstering van de andere verlepten liet ook niets te wensen over. Motorpetten uit de twintiger Jaren, stofbrillen, helmen met pluimen, korte gestreepte broe ken. niets ontbrak er aan. Aangekleed" WIMBLEDON (ANP) De Ne derlandse Jeugdkampioen Wouter Fok uit Leiden heeft gisteren in de eerste ronde van het jeugdtoernooi van Wimbledon met 6—2, 4—6 8—6 gewonnen van de Fransman Gau- vain. ZOETERWOUDE In twee zelf bedieningszaken in Zoeterwoude is afgelopen nacht ingebroken. Bij C. Janson aan de Dorpsstraat wist men door inslaan van een ruitje zich toegang te verschaffen tot de win kel. Een kassa, die niet geopend was, werd naar buiten genomen. Hierin zat geen geld. Ondanks dat aan de binnendeuren sleutels zaten om zo doende de zaak te kunnen verlaten, verliet men wederom door het open geslagen ruitje de winkel. Eveneens heeft men bij de zelf bedieningszaak van Van Roeleven door een niet gebruikte deur dit pand „bezocht". Deze eigenaar is met vakantie en liet dit door een aanplakbiljet weten. Voorzover na te gaan heeft men het speciaal op geld gemunt, aangezien ook de kassa van i de heer Roeleven buiten werd ge- j vonden. Na de beproevingen van de han dicaprace kon men dan koers zet ten naar Noordwijk. Voorop een mini-bakfiets met twee aspirant-ver lepten van 6 en 7 Jaar, daarachter de hele karavaan van met balon- nen, vogelkooitjes slingers, muziek instrumenten en vooral de nodige kratten bier "aangeklede" mobielen en wat minder aangeklede beman ningen. Uiteraard moest het gebeu ren gepaard gaan met enig laweit. Derhalve waren de meeste karren voorzien van toeters, sirenes, bellen, ratels en dergelijk speelgoed. In de loop van de middag hoopte de club Noordwijk te bereiken, waar twee wethouders uit die gemeenten zich bij het gezelschap zouden voe gen. de verlepten Jansen en Van Duijn. Op de Koningin Astrid Boulevard moesten ook weer de nodige al dan niet halsbrekende toeren met de bakfietsen worden uitgevoerd, on der het toeziend oog van bur gemeester Bonnike. Vanavond wordt dan de grootste verreweg het meest belangrijke eve nement van deze dag. Want de Club der Verlepten is ontstaan uit een groep dames en heren die elkaar merkwaardigerwijs telkens tegen kwamen op plaatsen w-aar het bier rijkelijk pleegt te vloeien. Men dronk zich vanmorgen dan ook al vroeg enige moed in. En dat was hard nodig, want Noordwijk is nog een heel eind. en als dan je ach terband al een laatste rustplaats heeft gevonden in de sloot bij Molen de Valk valt het allemaal niet mee. Maar de echte verlepte geeft na tuurlijk geen krimp. Waarvan morgen in deze krant acte, wanneer de gebeurtenissen in Noordwijk zoveel mogelijk uit de doeken gedaan zullen worden. Want verlepte dingen zijn, nogmaals, soms onbeschrijfelijk. VOORSCHOTEN De Voorscho tense wethouder van Openbare Wer ken tevens loco-burgemeester, mr. R. W. baron de Vos van Steenwijk legt zijn functie neer. In een brief aan de gemeenteraad van Voor schoten schrijft de wethouder: ,.De thans geldende constellatie noopt mij daartoe. Het zou voor de voort gang van zaken ongewenst zijn, wanneer de plaats op dit moment onvervuld zou blijven. Ik ben daar om bereid met het neerleggen van mijn functie te wachten totdat de raad zich over de opvolging heeft kunnen beraden". Het aftreden van de heer De Vos van Steenwijk als wethouder komt niet geheel onverwacht na de laatst gehouden raadsvergadering, waarin de moeilijkheden tussen de burgemeester en de heer De Vos van Steenwijk in de openbaarheid gebracht werden. Sinas september 1970 is de heer De Vos van Steen wijk wethouder, daarvoor was hij reeds vier jaar raadslid en fractie voorzitter van de V.V.D. in de ge meenteraad. Wethouder baron De Vosreri Steenwijk bij de installatie ree burgemeester Van der Haar. Vjac (Foto HolvPer< Bromfietser rijclt door na botsing LEIDEN Een 4-jarige Jol uit Leiden werd gisteren de Steenstraat aangereden door 1 bromfiets, toen hij plotseling de c baan overstak. Het kind (k^a behalve een soheur in de bove een bloedneus. De bromfietser ii f het ongeval doorgereden.. LEIDEN De heer J. Schouten ontving gisteren uit handen van burgemees ter Vis de ere-medaiile in brons verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Al 40 jaar werkt de heer Schouten bij de naaimachine fabriek Singer N.V. Hij begon als leerling-monteur bij 't Leid- se filiaal van het bedrijf maar in de oorlog iverd dat deel van Singer door de Duitsers opgeheven en wefi-k- te de heer Schouten in Den Haag. Na de oorlog kwam hij terug in Leiden. Momenteel is de 58-jarige Leidse jubila ris als monteur werkzaam in dierist van Singer bij scholen en bedrijven en ook veel in de werkplaats van de naai machine fabriek. Nadat de burgemeester de versierselen behorende bij de onderscheiding had opge speld dronken familie en kennissen in de burgemees terskamer een kopje thee. Daarna ging men Jiaar Den Haag, waar met personeels leden van Singer het jubi leum wetd gevierd. Boskoper redt moeder en kind uit het water ZOETERWOUDE De start van de 25ste Laura is gistermorgen met enkele ongelukken gepaard gegaan. Omstreeks negen uur ontsnapte een groep fietsers aan een ongeluk toen op het kruispunt op de Zuidbuurt- seweg bij een botsing een DAF en kele meters werd weggeslingerd en over de kop sloeg. Hierbij werd nie mand gewond. Ook de Zoeterwoudse bestuurder, die geen voorrang ver leende aan een NSU, ook bestuurd door 'n ingezetenen van Zoeterwoude bleef ongedeerd. Niet veel later wer den de Laura-rijders geconfronteerd met een ongeluk op het Watertje. De 5-jarige Marco van der Loo raakte daar in het water. Zijn moe der sprong hem achterna maar slaagde er niet in haar zoon op het droge te brengen. De heer Pellekoo- ren uit Boskoop, die langs fietste, trok zowel moeder als kind naar het droge. Beroepingswerk NED. HERV. KERK Beroepen te Wassenaar, gods dienstleraar Rijnlands Lyceum; A. van Buuren, kandidaat te Wasse naar. Aangenomen naar Den Haag- Loosduinen Ph. L. Krijger te Nisse's Heer Abtskeilke; naar Zuidland G. H. van der Graaf, kandidaat te Utrecht, die bedankte voor Ooster- •land. Bedankt voor Wekerom E. J. Schimmel te Harderwijk. GEREF. GEMEENTEN kamerbewoners en alleens den) 912 uur nam. Kennedylaan 11 Oegstgeest Inforir tie-avond Baha'is 8 uur nam. Dijkstraat 2a Spreekuur soc. rai vrouw 1011 uur voorm. Stadhuis Spreekuur soc. raadsvrj 4 30—6 uur nam. Geversstraat 65 Oegstgeest Stichj R)C. voor kamerbewoners en staanden, 8 uur nam. Burgerlijke Stand van Leiden Brik W. z.v. C. van Dijk en E Bou- ma. Jan C.h. F. z.v. T. F. M. Steine- bach en H. M. Meyer, Sander z. v. E. W. Keuris en C. P. N. den Hollander, Esther dv. J. C. Verplancke en E. M. Neuteboom Jesaja z.v. J. F. Strang en E L. J. Hombergen, Gerardus J. z.v. G. J. Boeff en E. Y. D. van Kempen, Abele 11 ah H. M. z.v. J. C. Verhaar en M. VelthuLjzen, Joanna M. d.v. L. H. Kerkvliet ên A. M. J. Lourier, Nico- letta P. J. A d.v. C. J van der Slot en C. M. Molenkamp. Maarten C. z.v. C. van Duljn en N. C. de Vreugd, Anick M. d.v. j. van de Kraats en C. D. Oos- terwold, Danielle E. M, d.v. A. van cler Holst en A. C. M. de Haas, Lambertus Th. M. z.v. L. T. Burgmeijer en H. M E. Ligtvoet, Gwendolyn A. M. d.v F. K. van der Zant en M. Faust. Overleden J. A. Bronsgeest 77 jr, geh, gew. m. M. de Wit. G. Boonstoppel 67 jr, man, C. M. Luijk 19 jr. zoon T. Beeuwkes 76 Jr. man, G. van Kuijk 77 Jr. man. Woensdag Breestraat 19 Sociëteit Twen fcer Donderdag sticht T Volmolengracht 19 Welfare-winkel B de Kruis 79 uur nam. Tltus Brandsmalaan 76 De Duikt clubhuiswerk handenarbeid 810 Zoeterwoudsesingel 21 Huize Jei Brandrecorderdienst spr. Wim Ma 7.30 uur nam. Breestraat 19 Soc. voor gehandió n 25 uur nam. Vrijdag Koningskerk Ruilclub 7.3010 ut Kreatief Sentrum Breestraat né-club The Kid, 9 uur nam. weekend Dream. 8 uur nam. Geversstraat 65 Oegstgeest Stich Soc. voor kamerbewoners en all staanden, 8 uur nam. Breestraat 19 Sociëteit Twen (voor kamerbewoners en alleenst! den) 91 uur nam. Fred. Hendrikplantsoen 25 Lei dorp Gespreksavond Baha'is 8.15 Apothekers De avond-, nacht- en zondagdl wordt waargenomen door apotl Kok in Leiden, apotheek Voorschi en apotheek Leiderdorp. SOS-dienst SOS-Telefonische Hulpdienst werkdag van acht uur n.m tot b| uur v.m doorlopend in bet weekeli d w.z van vrijdag acht uur n.m I maandag acht uur van. Release Hulpverleningsdienst Release: N we Rijn 20a, tel. 24555, Maandag vrijdag 2022 uur; dinsdag t/m r derdag ook 1518 uur. LEIDEN De firma T. Gijzenij. die een werk- en opslagplaats heeft aan de Soembastraat in de Kooi, heeft aan de gemeenteraad ver zocht te bevorderen, dat zij op haar terrein zonder in strijd met enig wettelijk voorschrift te komen op normale wijze mag voortgaan met haar arbeid als zij ervoor zorgt, dat de schroothoop de hoogte van drie meter niet overschrijdt. De firma schrijft aan de raad: Ons machinepark is verouderd, zowel in mechanisch als in econo misch opzicht. De oude machines, twee scharen en een pers, kunnen, doordat zij uit de produktie zijn genomen, niet meer worden her steld: er zijn geen onderdelen meer te koop. Wij werken thans dan ook 6lechts met een gebrekkige schaar, Om hierin te voorzien hebben wij reeds zes Jaren geleden een hinder wet-vergunning aangevraagd. Her haaldelijk hebben wij. daarin mede gesteund door de Kamer van Koop handel aangedrongen op het ver lenen daarvan. Wij hebben die ver gunning nodig voor het in werking stellen van een moderne schroot- verwerkende machine. Bij onze laatste aanvraag hebben, in ver band met vrees van omwonenden over last van ons bedrijf, de Tech nische Physische dienst T.N.O.- T.H. en het Instituut voor Ge zondheidszorg, afdeling buitenlucht, van dezelfde instelling een uitvoe rig onderzoek, waarvan de kosten rond f. 1.600.— bedroegen, inge steld. De conclusie luidde dat deze vrees ongegrond genoemd moest worden. Doordat de vergunning uitbleef hebben wij, ook tot ons nadeel, de aangevoerde oude materialen niet regelmatig kunnen verwerken. Hier door ontstond op ons terrein een grote schroothoop, waaraan velen terecht aanstoot hebben genomen. Met inspanning van alle krachten en het met verlies afvoeren van onverwerkt schroot hebben wij de schroothoop kunnen verminderen tot de toegestane hoogte. Wij tekenen hierbij aan, dat ons ongeveer acht jaren geleden ver gunning werd verleend tot het in stalleren en in werking houden van een rijdende hijskraan ter hoogte van 15 meter met een opname capaciteit tot 10 meter. In het ver lenen van die vergunning hebben wij gezien een stilzwijgend verlof om bij grote aanvoer zo nodig tot 10 meter te mogen gaan. Door het uitblijven van de Hinderwetvergun ning zijn wij in een noodtoestand gekomen, omdat de bestaande machine ten enenmale onvoldoende capaciteit heeft om de aanvoer snel te verwerken. In dat euvel kunnen wij thans voorzien door het aanschaffen van een Luges-schrootschaar. Van deze schaar kan worden verwacht, dat zij niet alleen het schroot op mo derne wijze verwerkt, doch ook het tempo van de aanvoer zal kunnen bijhouden. De nieuwe schaar, die uit het buitenland moet komen, zal buiten fiscale rechten, ongeveer f 600.000.kosten, buiten de plaat singskosten. welke op f 100.000 zijn begroot. Het is duidelijk, dat we een der gelijke investering, die niet alleen in het belang van ons bedrijf en de daaraan verbonden werkkrach ten is, doch ook in het belang van de gemeenschap, omdat de machine bijdraagt tot het verkrijgen van toeslag-materieel uit eigen land en bovendien zorgt dat de verontrei niging beperkt kan blijven, niet j zonder meer kunnen doen. Het1 heeft voor ons geen zin deze inves tering te doen, indien de gemeente j Leiden het gebruiken van onze op- j slagplaats in de weg zou staan. j WARMOND De Warmonders storten zich gisteren in de festi viteiten rond de Kaagweek. Om dat het mooie weer opeens was doorgebroken trok iedereen te gen half acht naar de Pomp om de muzikale show van St. Mat thias bij te wonen. Het programma voor morgen ziet er als volgt uit: De hele dag kermis op de ge meentehaven en Kunstmarktje op het plein bij de Pomp. 15.00 uur kinder matinee in park Groot Leerust met het optreden van de i „Harlekino's"20.00 uur Disc avond in de jeugdsociëteit ..Flo house" voor 14. 15 en 16-jarig tot 24.00 uur. 20.15 uur jazzgro ..Banten" in „Ut Sloepie" en r uur diverse spelen in 't Trefpw (Foto Holvai

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 2