HOFJES-DOOLHOF f Tpntipnp Welke prijzen er te winnen zijn Doe mee met uw Dagblad Fotograferen WA T U KUNT DOEN WAAR EN W ANNEER KINDEREN PUZZELEN lezers Voor de jeugd tot 10 jaar PAGINA 2 ZATERDAG 1 JULI ■sggm/gmm Fotograferen is één van de mo gelijkheden om mee te doen aan onze creatieve hofjes-doolhof. Maarniet iedereen heeft een fototoestel. Speciaal voor de op groeiende jeugd heeft Vroom Dreesmann de beschikking over honderd Kodak-camera's, die men vanaf 28 juli één dag kan lenen bij de foto-afdeling van het wa renhuis. Over fotograferen gesproken, u denkt toch aan de tweede doe- mee-actie van dit dagblad: de fotowedstrijd van "Binnenstad onder de loep". Opdracht: foto grafeer de centra van Leiden of Alphen a. d. Rijn. Inzenden tot 1 september in zwart-wit. Totaal prijzenpakket f500. Historische documenten liggen niet voor het opscheppen, maar Als u gewoon naar uw boekhandelaar stapt, kunt u er wel een in handen krijgen. Want daar is de uitgave van het boek „DE LEIDSE HOFJES" verkrijgbaar. Dit historisch document is in een kleine oplage uitgegeven door het Leidsch Dagblad en bevat foto's van alle hofjes met een beschouwing over elk hofje. Dat zijn er 35 in totaal Over al die 35 hofjes schreef de heer R. J. Spruit; duidelijke teksten, die uitvoerig informatie geven over de geschiedenis van een stuk lokaal verleden. Een verleden met een romantisch tintje. Zoekt u een geschenk Geef een boek, geef een historisch document, een bedrag van f 15,is waarachtig niet veel voor een historisch geschenk. LEIDEN De redactie van de combinatie Leidsch Dagblad/ Alphens Dagblad haakt deze zomer in op de expositie over de Leidse hofjes in de Lakenhal (van 28 juli tot en met 10 septem ber) en de aandacht, die het warenhuis Vroom Dreesmann in Leiden ïtan dit onderwerp besteedt van 28 juli tot 19 augustus. Wij organiseren een creatieve prijsvraag voor onze lezers. U kunt u er alle kanten mee uit als u maar bij de Leidse hofjes blijft. Vandaar de naanrO Hofjes-doolhof. Iedereen kan eraan meedoen, als het maar creatief is. Welke mogelijkheden zijn er? U kunt fotograferen, tekenen, boetseren, een werkstuk maken of een project, verhalen of ge dichten schrijven. Er zijn wellicht veel meer mogelijkheden. Zo als gezegd, u kunt er alle kanten mee uit. Als een bezoek aan hofjes nodig is (voor foto's of tekeningen bijvoorbeeld), is uw keus beperkt tot deze hofjes: Elisabeth Gasthuishof, Meermansburg, Jean Pesijnhof, Jean Michelhof, Brouchovenhof, Loridanshof, Eva van Hoogeveenhof. Samuel de Zeehof, St. Jacobshof, Bethlehemhof, Tevelingshof, St. Anna- hof, Schachtenhof en Houttij nhof. U kunt vandaag beginen en u hebt de tijd tot 15 augustus. Dat is de uiterste datum voor inlevering van uw creatieve bijdrage. De inlevering moet geschieden bij het: Gemeente-archief Boisotkade Leiden. Het archief werkt mee aan deze prijsvraag. Men kan er dage lijks terecht van 9 tot 12.30 en van 2 tot 5 uur. Na de prijsuitrei king op zaterdag 2 september zal het ingezonden werk hier wor den geëxposeerd tot 10 september. De uitslag van de prijsvraag publiceren we op 26 augustus in dit blad. Voor de kinderen tot 10 jaar, die niet op een andere manier creatief met de hofjes bezig kunnen of willen zijn, is er ook een mogelijkheid om deel te nemen. Onderaan deze pagina staat de opgave voor het maken van twee legpuzzels, die moeten worden ingestuurd ook vóór 15 augustus aan: Redactie Leidsch Dagblad Witte Singel 1 Leiden Op de enveloppe „Hofjes-doolhof". Redactie Alphens Dagblad Julianastraat 19 Alphen aan den Rijn Onze tekenaar heeft erg zijn best gedaan om tekeningen te maken van twee Leidse hofjes. Het zijn inderdaad erg leuke tekeningen ge worden. hoewel jullie dat niet zou den zeggen als je de plaatjes hier bij ziet. Maar dat is zijn schuld niet. Wij hebben die tekeningen in stukken geknipt, elke tekening in 18 brokken Die stukken hebben we allemaal door elkaar gegooid en er toen weer twee „plaatjes", van gemaajkt. De hoofdpri Hofjes doolhof is een _,se vlieg reis naar Lon i-oor twee personen, geheei verzorgd en met zakgeld. Vroom en Drees mann stelt deze prijs beschik baar voor de inzending in onze prijsvraag, die de jury als de beste en meest creatieve vair het geheel beoordeelt. De jury bestaat uit mej. A. L. Jullie begrijpen wel, dat het er daarom zo vreemd uit ziet, en dat de plaatjes hierbij ogenschijnlijk, niets met Leidse hofjes te maken hebben. Kunnen jullie de stukjes weer zo bij elkaar voegen, dat de oorspron kelijke tekeningen tevoorschijn ko- De twee tekeningen hebben de zelfde vorm als deze lapjesdekens. Een tekening is dus „staande" en een tekening „liggende" en die twee H. O. Redleé, hoofd van educa tieve dienst van de Lakenhal, drs. B. N. Leverland, ohef van de studiezaal en plaatsvervan ger van de gemeente-archiva ris, J. Melkert. redacteur Leidsch Dagblad/Alphens Dag blad, R. J. Spruit, secretaris van de stichting Leidse Hofjes en G. Ph. Uythoven, chef van de etalagedienst van V en D tekeningen zijn allebei even groot als die van de opgave. Maar de stukjes liggen allemaal anders dan in de opgave. Het is dus gewoon een legpuzzel, waarvan we de stukjes helemaal door elkaar hebben gegooid. In de oplossing hoeft het echt niet allemaal zo erg nauwkeurig geplakt te zijn. Als we maar kun nen zien, dat de inzenders het goed bedoeld hebben» Er zijn meer prijzen. De direc tie van Leidsch Dagblad/Al- phens Dagblad en het bestuur van de stichting Leidse Hofjes hebben elk een bedrag van f 100 beschikbaar gesteld. Hier voor zullen prijzen worden aangeschaft in de vorm van foto- en tekenmateriaal. Het aantal is afhankelijk van de hoeveelheid rubrieken, die de 10 exemplaren van het foto boek „De Leidse Hofjes', een uitgave van het Leidsch Dag blad. De Lakenhal stelt beschikbaar: 10 reproducties van Jan van Goyen's „Ijsvermaak". Deze pagina is samengesteld door P. Bok en Hans Melkert Foto's Holvast Puzzeltekeningen Joop Walenkamp

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 2