;Fischer moet IJsland nieuwe sage schenken Wagtmans: Bang voor vernedering Eerlijke sport verdient eerlijke namen "REYKJAVIK: TREURIG DORP MET WATERHOOFD 'Fischer of geen Fischer' Openingsceremonie gaat gewoon door 'Kleine kans Parijs te halen' OLYMPIQUE „VERBAASD ^ATERDAG 1 JULI 1972 PAGINA 15 REYKJAVIK Vlak onder de Poolcirkel staat een schaak bord. Het bord heeft een marmerachtige kleur, het weegt 150 kilo en het is gemaakt uit een zeldzame IJslandse steen soort, gedolven in de kale, vulkanische bergen ten westen van 3ie ontzagwekkende gletsjer Vatnajokull die groter is dan ^lle gletsjers op het vasteland van Europa tesamen. IJsland is het land waar de eeuwen oude sagen over prinsen en reuzen Jog als bestsellers verkopen; een eeg en rotsachtig land zo gauw men je grijze nederzettingen aan de kust tchter zich heeft gelaten. De aarde 6 er landinwaarts een van vulka nen, ponypaarden, geisers en de oude nythen over heroïsche gevechten, jet reusachtige schaakbord is werke- jjk niet voor niets uit het verleden ran het binnenland naar de air conditioned toernooizaal van de hoofdstad gekomen. ÜurU IJsland krijgt zijn levende sage: Jiorgen in de namiddag is het uur J voor het kolossale gevecht tussen 5passki en Fischer, twee reuzen van léze tijd. De sporthal in een van de buiten dijken van Reykjavik kan meer dan 1000 toeschouwers bevatten: het is latuurlyk niet alleen om hun inge boren voorliefde voor spectaculaire .weegevechten dat de IJslanders lopen op een enorme belangstelling (oor de slag tussen Spasski en zijn litdager. Aan prijzengeld is 125.000 lollar uitgeloofd (78.125 voor de Door ™\ry Jassies pinna ar en 46.875 voor de verliezer), naar alleen al aan entreegelden zal let dubbele binnenkomen wanneer Ik van de vierentwintig ronden door 000 toeschouwers (vijf dollar voor ién kaartje) wordt bijgewoond. „En op die tweeduizend durven we och wel te rekenen", zei ons de Jslandse schaakbond-president Tho- arinson, „zo'n genie als Fischéï op jün eentje tegen die geweldige Spass- Ci met al zyn helpers, dat is inder- laad de match aller tijden. Boven- lien moet u niet vergeten dat er lok in IJsland zelf een enorme be- bngstelling is. Al hebben we maar lOO.OOO inwoners, waarvan de helft n Reykjavik woont, we zijn het enige and ter wereld waarin praktisch edereen kan schaken. Het is een lationale hobby. Velen zullen een >aar keer willen komen kijken". Ook over het bezoek van de bui- enlanders koestert hij grote ver pachtingen. En inderdaad: voor het erst sedert mensenheugenis zitten liet alleen de vijf hotels van Reyk- avik met hun 1100 bedden afgela ten vol. maar zijn ook op particu- lere adressen al enkele honderden iuitenlanders ondergebracht. Praten over schaken kan men in- lerdaad met iedereen in Reykjavik, ien treurig soort vissersdorp met en waterhoofd van nieuwbouwwy- ten dat zich aan de toeristen toch tiaar als „de noordelijkste metropole er wereld" aanbiedt. De enigen die iwygen of zich enige nietszeggende iliché's willen laten ontvallen zijn le helden van het verhaal. hield deze week een pers- tonferentie waarop hij zich liet ken den als een beminnelijk man, die lest wilde vertellen dat hij IJsland len mooi en belangwekkend land jchtte. Hy liet ook nog wel weten lat. behalve hij zelf. ook Fischer zich neer dan eens een voortreffelijk ichaker had getoond. Maar meer wilde er niet over de lippen komen van Boris VasiljevitsJ (35), de man die wereldkampioen is sedert 1969. We ontmoetten de als een atleet zo sterk en robuust gebouwde Rus ook nog even op een tennisbaan in Reyk javik waar hij met een ernstig ge zicht en snel als een hazewind ach ter de ballen aandraafde. „Ik heb veel respect voor Fischer", zei hij ons toen na afloop zijn schild wachten-peloton even was afgeleid. „Maar als ik hem was geweest zou ik wel veel eerder zijn gekomen om te acclimatiseren". In Reykjavik was de Zuidslavische grootmeester Gligoric er om ons mee te delen dat Spasski's resultaten van de laatste jaren niet in de schaduw kunnen staan van de fabelachtige come-back van Fischer met zyn 18,5 uit 23 in het zonetoernooi van 1970 en de opwindende 18,5-2,5 score in de drie tweekampen tegen Taima- nov, Larsen en Petrosjan van 1971. „Spasski heeft in die jaren in drie kleinere toernooien gespeeld, Waar van hy er maar één heeft gewon nen, en vorig Jaar in het grote tour- nooi van Moskou, waarin hy zesde werd. Maar op die uitslagen mogen we ons niet verkijken. In een twee kamp van zó lange duur en van zó veel belang spelen ook andere fac toren mee, denkt u maar eens aan het psychologische aspect", aldus Gligoric. „Spasski", zei grootmeester Olafs- son, die in Reykjavik een advocaten kantoor heeft, „is een IJzersterke. Daarom behoor ik tot de minderheid die Fischer nog niet zien winnen. Spasski heeft het karakter van iemand die bijna niet klein te krij gen is. In zo'n tweekamp beschikt hij bovendien over het vermogen om zich helemaal in de psychologie van zyn tegenstander in te leven". Vredelievend Deze, het biergebruik niet schu wende, Rus geniet alleen al vanwege zijn gelijkmatige en vriendelijke ka rakter de sympathie van het IJs landse volk, dat de sagen maar ook het schaken als nergens anders ter wereld in ere houdt. Maar die voorkeur heeft ook al zijn politieke redenen. Het vredelievende IJsland heeft nimmer een leger of een vloot willen bezitten: het koestert de heroïek liever in de oude verhalen. Fischer heeft niet alleen deze een voudige, melancholieke IJslanders beschimpt, hy is ook nog eens de vertegenwoordiger van de natie die IJsland, zeer tegen de zin van de sterk communistisch georiënteerde bevolking, heeft uitgerust met een militaire vloot- en luchtmachtbasis. Op 45 kilometer afstand van Reyk javik bivakkeert het Amerikaanse leger in Keflavik; de Amerikaanse droom op IJsland is er een van I whisky-bars, straaljageroefeningen j en de eigen popmuziekzender. Het is een stukje ontwikkelingswerk onder de stille Poolcirkel dat lang niet al tijd evengoed valt in het land dat zich gaarne „het meest onbedorven ter wereld" vdl blijven noemen - on langs trok er opnieuw een anti- i Amerikastoet van 6000 IJslanders j door de altijd winderige en naar geestige straten van Reykjavik. „IJsland", zei een van onze ge- sprekspartners in een restaurant waar een treurige menigte zwijgend j 1 „IJsland spoorlijnen heeft. We hebben wel pony's. Dagenlang kun je rijden zon der een huis of een mens of een boom te zien. Alleen maar IJsland, begrijpt u wel. Ons land is vroeger van de goden geweest, nu is het van ons. Laat Spasski maar winnen". Secretaris Johansson van de IJs landse schaakbond zei: ..Men stelt zich hier inderdaad negatief tegen Fischer op. Maar ik denk dat het verdwijnt wanneer hij die hemelse dingen laat zien die eigenlijk iedereen van hem verwacht. Dan denken we hier met z'n allen weer als schakers, hoor". Eerzuchtig Gaat Robert James Fischer (29) de magiër die uit een mislukt huwelijk in een achterbuurt van Chicago werd geboren, die in armoe en zonder liefde werd grootgebracht op een boerderij in Arizona en die vanaf zijn achtste jaar ziel en zalig heid aan 't schaakbord toeevrtrouw- de omdat hij zijn brandende eer zucht toch ergens kwijt moest gaat deze meest besproken, geado reerde en verguisde schaker sedert Aljechin van de dertiger jaren ein delijk de Russen van hun schaak- De IJslandse schaakbond president Thorarinson voor de sporthal: „We durven wel op 2000 toeschouwers per ronde te reke nen". almacht beroven? Miljoenen in de wereld hopen het: pas als de gentleman-achtig ogende Fischer van het sage-bord van IJs land wereldkampioen wordt schenkt hy zijn aanhang rust en zekerheid. Het kan want. Fischer schaakt zo als een ander ademhaalt. Ameri kaanse journalisten in Reykjavik vertelden ons dat zelfs het behang in zijn hotelkamers een schaakmo tief moet bevatten. Fischer drinkt noch rookt, het is geen wonder dat hy ook niet getrouwd is. Fischer schaakt. Ook de komende maanden in Reyk javik zal Fischer als een vier ster ren-filmster omringd zijn door een sportpaleis vol bewonderaars en vij anden. Vrienden heeft hij niet. Fischer staat niet in deze maat schappij. Hij staat er ook niet naast: Fischer staat er boven een genie dat na eeuwen IJsland weer een sage zal schenken wanneer hy op zijn eentje het rode leger verslaat. REYKJAVIK „Fischer of geen Fischer, de openingsceremonie gaat gewoon door", verklaarde de voorat- ter van de IJslandse schaakbond Gudmundur Thorarinsson gisteren. Hij weigerde commentaar te geven op het feit dat Fischer nog steeds niet in Reykjavik is gearriveerd, waar volgens plan morgen de strijd om de wereldtitel schaken FischerSpasski begint. Hij zei alleen: „Fischer heeft toegezegd te zullen komen en hij is er niet de man naar om zyn woord te breken". Overigens begint Fischer in tijdnood te geraken, als zevende dag adventist weigert hy op zaterdag te reizen en het is niet zeker of het vliegtuig van morgen op een zodanig tijdstip landt dat Fischer om vyf uur achter het schaakbord plaats zal kunnen ne- Fischer had oorspronkelijk geboekt in het toestel van woensdagavond. Twee uur voor het vertrek liet hij weten niet mee te zullen reizen. Inmiddels heeft het Russische pers bureau Tass een aantal onvriende lijkheden geuit aan het adres van Fischer. Men verwijt hem een weer zinwekkende geldzucht. „Hij zoekt, eerder het gezelschap van advocaten dan van schaakvrienden". ANGERS Zonder iets van de allure van de vedette, die hij Vorig jaar zelfs in een knechtenrol voor Merckx was in de Ronde van Frankrijk, is Rini Wagtmans in Angeres aangeko men. Een volledig mislukt voorseizoen heeft hem net niet hele- hiaal gebroken. Zes weken geleden behoorde Wagtmans tot de Vergeten coureurs. c/c P rföflee 2 JULI-1e etappe- 235 krry De drieste durfal was machteloos leworden: Wagtmans kon zijn iracht niet meer op de pedalen 'Verbrengen. De renner die aan het legin van het Jaar als kopman bij toudsmit Hoff was binnengehaald, ie toen zo overtuigd was van de igen kwaliteiten dat hij voorspelde beste Nederlander in de Tour te uilen worden, was niet eens meer eker van zijn plaats in de ploeg. Daarin wilde Wagtmans en dat ton ook niet anders met zijn karak ter echter niet berusten. Hij wilde f.et goede contract van Goudsmit ttoff niet afwerken zonder er alles >or te hebben gedaan. Dat voelde hij als een morele ver plichting. Hij begreep dat het niet alleen de infectie in zijn darmen was, die van hem de gevallen held had gemaakt. Hij miste de zeker heid de overtuiging, die zijn herstel zou kunnen inluiden. Het begrip van Kees Pellenaars hielp hem dan ook niet: hij had zekerheid nodig. Een bezoek aan prof. P. A. Bier steker hielp hem op de goede weg. Een intensief onderzoek leerde dat zijn lichamelijke conditie goed was. Dat hij lichamelijk tot hetzelfde in staat moest worden geacht als in vorige jaren. De mentale conditie moest Wagtmans zelf op peil brengen en zijn twijfel op dat punt was nog niet verdwenen. Direct na het bezoek aan prof. Biersteker had Wagtmans de gedachte terug dat hij de Tour '72 niet helemaal hoef de af te schrijven. Hij had alleen een 'prestatie nodig om het mini maal noodzakelijke zelfvertrouwen weer enigszins terug te krijgen. In de Ronde van Zwitserland had hij daarvoor nog onvoldoende macht, maar Wagtmans greep de laatste kans die hem werd geboden. In de Caubergstrijd om de Nederlandse titel bepaalde hij het wedstrijdbeeld door direct in de aanval te gaan: hij werd derde achter Tabak en Zoetemelk. 'Niets over' Het bezorgde Wagtmans de over tuiging dat hij nog niet had afge daan. maar hij heeft realiteitszin genoeg om te weten dat dit ene suc cesje niet zonder meer perspectie ven opent voor een redelijke Tour. In vorige Jaren", vertelde hij, "zou ik in een tijdrit bij de eerste vijf kunnen rijden. Nu zal waarschijn lijk niet eens bij de eerste dertig kunnen komen. Ik heb niets "over" In de vorige Tour moest ik slechts af en toe mijn reserves aanspreken en dat kon ik ook opbrengen. Nu niet. Ik wil de Tour uitrijden, maar ik weet niet of ik het zal halen. Als het niet gaat zal ik niet om hulp vragen. Ik wil geen blok aan iemands been zijn. Zo is mijn men taliteit niet. Het herstel van Wagtmans wordt geremd door angst: "Ik ben bang te worden vernederd. Ik zou tekenen voor een plaats bij de eerste twin tig. Dat moet ik wel. Ik heb even veel gedaan als in andere Jaren, maar ik kan veel minder. Als ik trainde ging ïk slechter fietsen, in- plaats van beter. Ik moest afzien om bij een groep te blijven, werke lijk lijden. Daarom ben ik nog al tijd niet blij in de Tour te moeten rijden". "Het is een werkelijk zware Ron de. het aantal favorieten is klein, het traject is erg bergachtig. Ieder zal zijn slechte dag(en) hebben, dat geeft me toch nog moed. Toch ge loof ik niet dat ik meer dan 40 pro cent kans heb om Parijs te halen Voor de Pyreneën al zal blijken of dat percentage groter kan worden". Het Nederlandse voetbal zal vanaf het nieuwe seizoen verrijkt zijn met twee fail liete combinaties, de FC Am sterdam en de FC Dordrecht. Het was al enige tijd duide lijk dat Blauw Wit het niet lang meer zou bolwerken in het betaalde voetbal, dus het verdwijnen van de club. en van de naam. uit het hogere, aandachttrekkende voetbal is geen schok voor mij, al ben ik al zo'n dertig jaar lid van de zebra's (die paden zijn nog naar ze genoemd, zo le ven zij toch nog voort in de herinnering van de voetgan gers). Maar ik vraag mij wel af. wat men nu eigenlijk van FC Amsterdam verwacht: een ver zwakt DWS (Overweg en Dey- kers verkocht. Nuninga met pensioen. Jongbloed en Flinke- vleugel op hun laatste voetbal benen lopend met hun 31 en 32 jaar), aangevuld met een paar Blauw-Wit'ers die ook niet zo goed kunnen voetballen.In Utrecht heeft de fusie tussen DOS, Elinkwijk en Velox ver frissend gewerkt, maar ik zie dat in Amsterdam nog niet ge beuren, te meer niet omdat er geen of te weinig geld zal zijn voor enkele noodzakelijke aan kopen. Daarom heb ik een praktisch voorstel. We laten in het Olym pisch stadion een benefiet-wed strijd spelen ten bate van FC Amsterdam, met enerzijds de nieuwe FC Amsterdam-combi natie en anderzijds een elftal van eredivisiespelers die voor heen in DWS of Blauw Wit hebben gespeeld. Dat "Nostalgie- „al "ziet er aan ais volgt uit. DoeI( Piet Schrijvers (Twente). Achter: Martin Koeman (Gro ningen), Rinus Israel (Feye- noord), Daan Schrijvers <NAC) en Jos Dijkstra (PSV). Midden Ruud Geestman (Go Ahead Eagles), Theo de Jong (Feye- noord) en Kick van der Vall (Twente). Voor: Henk Wery (Feyenoord) en Wytze Coupe rus (Haarlem) en Felix Muller (NEC). Reserves: Karei Bon- slnk en Finn Seeman (Utrecht) en Joop Wildtbret (Twente). Dat zijn acht ex-DWS'ers en zes ex-blauw wit'ers. Ik neem trouwens aan, dat FC Dordrecht ook graag de be schikking zou hebben over een paar ex-DFC'ers, zoals Jan Klijnjan (Sparta), Jan de Jong en Ad Bakker (NAC), Piet Vrauwdeunt (Amsterdam) en Peter Drijver (PSV). Het kan best iets worden, daar in Dord recht, onder de bezielende lei ding van Ad Boogaerts en Bob Janse, tenslotte is Dordrecht 'n stad met 100.935 inwoners (op 1 januari 1971) en daarmee de vijftiende stad des lands. Maar Cees Buddingh, de Dordtse dichter die er in ieder geval voor gezorgd heeft dat de naam DFC via zijn poezie de eerste drie eeuwen zal blijven circuleren binnen 't Nederland se volk (voor zover dat gedich ten leest althans), is pessimis tisch gestemd. "Men heeft de patient van het ene ziekenhuis naar het andere gebracht" zei hij. Hij heeft weinig hoop dat de ongeneeslijke zieke (die geen ingebeelde zieke is) het in dat nieuwe "Academische" zie kenhuis wel zal overleven. Overigens mag DFC nog niet klagen, vergeleken met Blauw Wit, want een groot deel van de oude naam (ruim 66 procent kan Je zeggen) is in de nieuwe naam bewaard gebleven: FC Dordrecht. Hoe gelukkig zou den de Blaunw Witters niet ge weest zijn, als de nieuwe combi natie niet FC Amsterdam maar BW Amsterdam had geheten, want BW is het merkteken van Blauw Wit dat sinds decennia op de clubspeldjes prijkt. Ja maar. zult u zeggen, dat kon natuurlijk niet, want FC bete kent nu eenmaal Ja, wat be tekent FC nu eigenlijk? Faillie te combinatie of falend compro mis? Of wellicht fiscal? conces sie? Dan valt BW toch te pre fereren, want dat betekent, zo als bekend, beste wensen. Er zijn insiders dié menen te weten dat FC "football club" betekent, maar dat weiger ik te geloven. Waarom zou Je een voetbalclub anno 1972 nog met die Engelse benaming opzade len? Dat ze bij de introductie van het voetbal zulke Engelse namen gebruikten was noe be grijpelijk, omdat Engeland nu eenmaal de exporteur was van het voetbal, de bakermat zoge zegd (spreek uit: bekermet) AFC betekende dus Amster- damsche Football Club RFC be- Cees Buddingh weinig hoop tekende Rotterdamsche Foot ball Club en HFC: Haagsche Football Club. O nee. Haarlem- sche Football Club in Den Haag waren ze toen al wijzer, daar noemden ze HVV de Haag- sefte Voetbal Vereniging. Die FC voor de naam is dan ook niet Engels, moet ik helaas melden, maar Duits. De Duit sers zijn verzot op dat soort voorvoegsels, zoals zij ook altijd prof. dr. ir. voor hun naam zet ten. Ik noem alleen even de BundesMga-clute met zo'n wormvormig aanhangsel Hertha BSC. MSV Duisburg, Schalke 04. Hamburger SV, 1. FC Kai- serslautern. VFL Bochum. 1. FC Köln, VFB Stuttgart, RW Oberhausen. Hannover 96 .De overige clubs hebben geen let- er- of cijfercombinatie aan hun naam toegevoegd, maar zijn toch wel van adel. getuige hun dubbele namen: Borussia Mön- cnengladbach, Bayern München Eintracht Braunschweig, For- tuna Düsseldorf, Werder Bre men. Arminia Bielefeld. Ein tracht Frankfurt en Borussia Dortmund. Het is hoogst merkwaardig, maar het Duitse betaalde voet bal kent ook in de regional-li- gas geen enkele enkelvoudi ge naam, zoals Ajax of Feye- oord. Arsenal of Chedsea. Beer schot of Anderlecht, Juventus of Cagliari, Benfica of Setubal. Partizan of Zeleznicar, etc. Is dat niet wonderbaar? En is het niet erg irritant, dat wij nu de Duitsers achterna gaan met on ze FC Dordrecht, FC Amster dam, FC Groningen. FC Den Bosch. FC Den Haag, FC Utrecht. FC Twente. FC WV, Roda JC. Fortuna SC, SC Cam- buur, AZ '67 en PEC Zwolle. Geef mij maar mooie, enkel voudige namen als Ajax, Feye noord. Sparta, Telstar, Ex celsior en Volendam. Wat man keert er aan Haarlem en Hee renveen. of aan Wageningen Eindhoven en Veendam? Is er iemand die zich vergist en denkt dat niet de voetbalvereni ging, maar de stad Haarlem straks tegen Ajax voetbalt? Ik heb het al eens eerder geschre ven, maar toen zonder succes: laten wij, de sportjournalisten, gewoon die FC's en SC's nege- Het is al erg genoeg dat we nog steeds worstelen met die overgeleverde lettercombina ties als MVV, PSV en SVV, waardoor Je wedstrijduitslagen krijgt als FC VVV—SVV 1—1. of NACAZ '67 67. Een mooi ding van die fusies is wel, dat die lettercombinaties er door worden opgeslokt: DWS. DOS, VSV, BW, GVAV en ADO zijn op die manier al van de sport pagina's verdwenen. Het wach ten is nu nog op Nijmegen, Maastricht Philips, Breda, Amersfoort, Venlo, Schiedam of aanverwante namen. Een eer lijke sport verdient eerlijke na men. die geen schuilevinkje spelen. Een van de onbegrijpelijkste kijksporten vind ik motorraces. Er waren weer 130.000 mensen komen opdagen bij de TT-races dat is twee Feyenorodstadions propvol, allemaal mensen die van heinde en ver, in auto's of op motoren en brommers naar Assen reden, want van Assen zelf met zijn 40.000 inwoners hoeft de TT het niet te heb ben. We slaan onze handen al in elkaar van verbazing als via een luchtbrug 30.000 Nederlan ders naar Parijs trekken om Benfica—Ajax bij te wonen, maar het gros van die mensen is korter onderweg geweest dan het gros van de TT-liefhebbers. bovendien waren het er 100.000 minder. En wat zie Je dan nog, ln As sen? Je ziet om de zoveel tijd een jongeman in een lederen motorpak voorbijrazen, zonder dat je hem herkent. Je herkent zijn nummer, dat wel, maar hoe velen zouden het in de ga- en hebben als Nieto en De Vries ergens halverwege, op een par keerplaats, voor de gein hun nummers omwisselden? Boven dien krijg Je als toeschouwer geen hoogte van het wedstrijd erloop, al is het wel handig dat iemand je steeds vertelt wie voorop ligt, en wie een ptich-sto moet maken. Het is hetzelfde als wanneer een voetballief hebber er genoegen mee zou nemen dat hij van AjaxFey- noord alleen het spel in de buurt van een van de vier cor- nervlaggen te zien zou krijgéh Af en toe ziet hij SJakie en The m het hardst voorbij hollen, en daar blifjt het zo'n beetje bij. Het zou mijn sport niet zijn Ik kan me best voorstellen dat die mensen overkoken van on vrede. en dat het daardoor on vermijdelijk is dat de politie er zo'n stuk of dertig per keer ar resteert. Dat is trouwens een eerder laag dan hoog aantal. Deze week is bekend geworden dat Nederland een gunstige misdaadstatistiek heeft, met slechts 25,4 gevangenen per 100 000 inwoners. De 30 arresta ties in Assen op de 130.000 be zoekers geeft zelfs 'n nog gun stiger beeld, want dat waren 23 arrestaties op 100.000 gegadig den. Het TT-publiek is dus min der misdadig dan het Neder landse volk 55 PARIJS Marcel le Clerc, de ac tieve voorzitter van Olympique Mar seille, die van „O M" een team wil maken dat in het toernooi om de Europese voetbalbeker succes heeft, toonde zich zeer verbaasd toen hy gisteren vernam dat Wim van Hane gem niet naar Marseille komt. Er waren nog slechts wat geschil punten met de KNVB ten aanzien van de transfer van Van Hanegem" zei hy in Parys, „Ik heb de bond echter verzekerd dat Van Hanegem voor het nationale elftal kan biyven spelen. We zullen opnieuw rond de tafel moeten gaan zitten. Ik geloof dat deze transfer toch nog zal wor den verwezeniykt". Sjaak Roggeveen, spitsspeler van FC Den Haag. zal volgend sei zoen uitkomen voor de Rotterdamse eredivisieclub Excelsior. Hy heeft een contract voor twee jaar. De eredivisieclub NAC heeft de 24-jarige Westduitse middenvel der Werner Korndörfer aangetrok ken, die voor de eerste-divisieclub Heracles uitkwam. Daarvoor speelde De Nymeegse eredivisieclub NEC heeft drie spelers gecontrac teerd, Joop Leidekker van Heracles, de reserve-doelman van PSV, de 25- Jarige Eddy Sobczak (voorheen Llm- burgia) en de 22-jarige Ben Gerrit sen van Vitesse. O Frans Guns, de linkervleugel- verdediger van FC Groningen, gaat voor de eerstedivlsieclub Eindhoven spelen. De transfersom bedraagt i5.000 gulden.

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 13