Adviesraad binnenstad waarheen? agdgeslaagdgeslaagdgeslaagdgesl 'i Dubbele gouden huwelijkstrouw Samen op dievenpad Kant en Klare kunstbars vnlpasta PORIOKfl HEI KARPEÏÏENHUIS VRIJDAG 30 JUNI 1972 h OMBUDSFUNCTIE OF NIET? LEIDEN Letterlijk genomen kan de vraag "adviesraad binnenstad waarheen?" beantwoord worden. Met ingang van 1 augustus krijgt de adviesraad de beschikking over een eigen gebouw in het centrum van Leiden, waar de werkgroepen kun nen vergaderen, waar een leestafel komt en waar iedereen wel kom is. Binnenkort wordt bekend waar de adviesraad zich gaat vestigen. Moeilijker te beantwoorden is de vraag wat de adviesraad precies gaat worden. Intern is de vraag aan de orde of de raad van burgers er alleen is om adviezen te geven, die het algemeen belang raken, of dat hij meer een ombudsfunctie krijgt om ook belangen van burgers te behartigen. Wie met de secretaresse Francisca Jansen—Hoonhout de resultaten door neemt van de eerste contactavond van de adviesraad, komt tot de con clusie, dat hier de ombudsfunctie duideltfk speelde. Burgers kwamen met problemen, die in het geheel klein lüken, maar voor henzelf belangrijk f1®4" waren niet alleen problemen, die de binnenstad raken. Duidelijk is, dat burgers in de adviesraad een soort ombudsman zien. Enkele voorbeelden: geklaagd werd over overlast van autospuiten en zware motoren van een bedrijf aan de Rijnsburgersingel; gevraagd werd te verhinderen, dat op de hoek Rapenburg—Kaiser- 6traat een sherrybar met jukebox komt; enkele klachten over „rumoerige panden" van de stichting Studen tenhuisvesting. Ook „grotere" onderwerpen kwamen ter sprake. Gevraagd werd om één- richtingverkeer en opneming in het blauwe-zonegebied van de Raamsteeg. Kan de stoep langs het museum smaller worden gemaakt, zodat daar auto's kunnen staan? was de vraag. Gemeentelijke instanties zijn ermee bezig. Gevraagd werd wanneer de brug komt tussen de Vijf Meilaan en de Voorschotense wijk Noord-Hofland (beslist geen binnenstad). Gevraagd werd de ingang van het Academisch Ziekenhuis te verplaatsen naar de Vondellaan, omdat op de Wassenaarseweg gevaarlijke situaties ontstaan. Nog een vraagje. Waarom wordt de verbinding Hooigracht—Pauwbrug niet doorgetrokken via het terrein van de lichtfabrieken en de Marnix- straat naar de Willem de Zwijgerlaan? Dan is de dam in de Korte Mare overbodig en hoeft er geen tweede Valkbrug te komen. Behalve met al deze vragen is de adviesraad momenteel bezig met het plan van het Springteam voor het Stadhuisplein en dat van Lidie Bossen voor het Marendorp-oost. Beide zijn te zien op de expositie in het stad huis (op woensdagmiddag en donderdagavond) LEIDEN In een week tijd was in 21-jarige loswerkman in Leiden omgeving fors aan het inbreken met zijn vriend, een uit Voorhout. 24-jai Het was van beiden eigenlijk een terugkeer op het pad van de mis daad, waar zij reeds stevige gevan genisstraffen voor hadden onder gaan. In de dagvaarding noemde de officier van Justitie o.a. inbraak in Oegstgeest met diefstal van een auto uit een garage aan de Rijngheester- straat, in Lisse diefstal van een bromfiets, in Noordwijkerhout dief stal van benzine uit een in de Dorps straat geparkeerde auto, in Sassen- heim diefstal van een krat bier aan de Hoofdstraat en in Voorhout in braak in een winkel aan de Heren straat met radio, scheerapparaat en geld. De zeeman is nog niet zo lang ge leden veroordeeld tot een jaar ge vangenisstraf waarvan vier maanden voorwaardelijke, maar volgens ver dachte begint de gevangenis hem te vervelen en wil hij liever weer gaan varen. Omdat ook de reclassering wel lichtpunten zag, wilde de offi cier nu volstaan met een eis van drie maanden gevangenisstraf. Het vonnis werd twee maanden Wat de loswerkman betreft, toen diens huwelijk op de rotsen raakte, ging het met hem opnieuw mis, na dat het geruime tijd goed was ge gaan. Eis en vonnis werden overeen komstig die jegens de De eerste foto's zijn binnen. De eerste zwart-ioit-platen, die meedingen naar één van de prijzen in de foto-wedstrijd van dit dagblad (totaal prijzenpakket f500). Onderwerp zijn de centra van Leiden en Alphen a. d. Rijn. Alleen ter opwekking publiceren we vandaag één van de ingezon den foto's. Publicatie geeft nl. geen recht op een prijs. Door inzen ding geeft men onze krant het eenmalige publicatierecht. Gepubli ceerde foto's ondergaan na 1 september, de sluitingsdatum, dezelfde boor delingsprocedure als niet in de krant geplaatste. Deze foto van de Leidse stadhuistoren is genomen vanaf de Burcht, waar dergelijke "lijstjes" te vinden zijn. A. Trompert uit Noordwij kerhout maakte de foto Binnenstad onder de loep Door Hans Melkert LEIDEN „Ik ben stapel op m'n kinderen. Van hen kreeg ik notabe- ne de uitnodiging om onze eigen re ceptie bij te wonen. Ik heb ook geen flauw idee wat er zaterdagmiddag allemaal gaat gebeuren". Dit vertelt mevrouw H. Ernst-de Laaf over de viering van haar vijftigjarige huwe lijksfeest. Met haar man, de heer P. Ernst woont ze al 36 Jaar in de Parkstraat, waar ook hun drie kin deren geboren zijn. De nu 73-Jarige mevrouw Ernst heeft tot haar 67-ste als werkster bij de PTT gewerkt: „Ja, ze wilden graag, dat ik bleef, en dat heb ik toen maar gedaan". Haar man kan zich erop beroemen chauffeur te zijn geweest op de eerste bus toen nog een busje dat van Leiden naar Warmond gereden heeft. Na diverse andere busdiensten ging hij later over naar Paam's kledingma gazijn op de Papengracht, waar hij privé-chauffeur geweest is. Autorij den is nu nog steeds zijn grote hobby. Zijn filosofie bij het autorijden?" „Alle bestuurders en al wat er langs de weg zit. is stapelgek, behalve Jij zelf. Als autorijders daar maar aan zouden denken," meent hij „krijg Je geen ongelukken, want dan houdt iedereen elkaar goed in de gaten". En de heer Ernst kan het weten na een 52-jarige rijervaring zonder ooit brokken gemaakt te hebben. Morgen wordt van twee tot vijf uur een receptie gehouden in het Ontmoetingscentrum op de hoek van de Boshulzerlaan en de Vijfmeilaan. Behalve het vijftigjarig huwelijks feest van de heer en mevrouw Ernst- de Laaf. herdenken maandag as. de heer en mevrouw De Does-Overdijk, hun bruiloft die dan het zelfde aan tal jaren geduurd heeft. Een dubbel feest in dit geval. Mevrouw W. de Does is namelijk ook bijzonder blij en dankbaar, dat zij na een ernstige ziekte nu weer een heel eind opge knapt is. Op het ogenblik verblijft ze nog in het verpleegtehuis Zuydt- wijck aan aan de Aaltje Noorder- wierlaan. Dit gebouw wordt officieel pas in september geopend, maar heeft nu reeds 60 patiënten. Afgelo pen maandag werd het echtpaar op heel bijzondere wijze in het zon netje gezet. Artsen en verplegend personeel waren hierbij aanwezig, en men had een apart ziekenzaaltje heel feestelijk ingericht. De 78-jarige heer A. F. J de Does is Jarenlang als typograaf werk zaam geweest bij drukkerij IJdo op de Hooigracht. Binnenkort hoopt mevrouw Does weer naar haar huis in de Trompstraat 52 te caan. In ieder geval gaat ze maandag voor een dagje voor de viering van het 50-jarig huwelijksfeest. Dat wordt een dagje voor alle kennissen en fa milie, en ongetwijfeld zullen dan ook haar pleegzoon, en haar dochter met man en kinderen aanwezig zijn. ADVERTENTIE STUDIEREIS LEIDEN De Leidse hoogleraar prof. dr. J. W. Schulte Noordholt, gaat een studie-reis maken naar het Verre Oosten, Australië, Nieuw Zeeland en de Verenigde Staten. Hij doet dit op uitnodiging van de „American Council of Learned So- cietis" die de studie van Amerika in het buitenland stimuleert en iede re twee jaar een Europese geleerde naar Azië zendt voor het contact tussen de organisaties van Ame rican studies in Europa en Azië. Prof. Schulte Noordholt zal morgen vertrekken en 1 december in Neder land terugkeren. LEIDEN Aan de Rembrandt- Scholengemeenschap in Leiden zijn Gymnasium A: C. J. M. Boon. Lei derdorp, M. J. Brouwer, Leiderdorp, B. J. J. Dettingmeyer Leiden, L. Hin- derdael Leiderdorp, E. L. Louwerens, Leiden, A. C. Taconis Leiden. R. H. L. Tegelaar, Leiden. Gymnasium B: R. Dekker, Lei derdorp. J- G. van Evert, Leiderdorp, J. A. Siepert, Leiden, L. T. Vlas veld, Leiden. R. J. Knaap, Leiden. Mavo Mavo 4: H. Been, Leiden, T. de Beer, Leiden. R. E. van Beest, Lei den, I. M. van Bemmel, Leiden, J. H. J. v. d. Berg, Leiden, C. J. Berg man. I. E. Beij Leiden, E. G. Blok, Leiden, J. Boom, Leiden, J. G. Ciere Leiden. M. A. Clements Lei den, F. W. van Dam Leiden, J. Dek ker Hazerswoude, P. A. Dekker Lei derdorp, R. J. G. Derogee Leiden, J. A. C. Gerretse Leiderdorp, J. J. Goris Hoogmade, J. Gorlee Leiden, J. Gijsman Leiden, J. Hansen Lei den. A. Hoek Leiden, F. L. Huizin- ga Leiden, U. F. Janzen Oegstgeest, ADVERTENTIE DOE-HET-ZELVERS ATTENTIE! Wat slecht te repareren lijkt lukt met PORION, de in Zwitserland ontwikkelde universele kunsthars VUL STOP /PLAMUUR-MASS A. Gebruiksgereed, geen verlies van resten, onbeperkt houdbaar. On misbaar bij elk karwei. Hecht op al les; op hout, steen, beton, metaal, tegels, glas, noem maar op, en zowel op droge als vochtige ondergrond. Onschadelijk voor de handen. Krimpt niet, zet niet uit, scheurt niet. 1 kg /8.55, 2 kg ƒ15.30, 5 kg 29.95 E. Kemner Leiden. P. C. Kettenis. Leiden, G. J. Koelewijn Leiden, E. F. Koning Leiderdorp, J. Kooreman Lei derdorp, C. S. van Krieken Leiden, N. J. de Lange Leiden, S. van Leeu wen. Leiderdorp. R. A. F. v. d. Mark Leiderdorp, E. Mazurel Leiden, O F. Meijers Leiderdorp, W. E. Mod derman Leiderdorp. M. A. de Nes te Oegstgeest, R. E. Opdenberg Leider dorp, H. Petersen Leiden, P. J. Post Leiden, I. v. d. Reijden Leiden. J. Rusman Leiden, S. C. Segijn Leiden, J. S. Serdijn Leiden, A. J. Siebert Leiden, J. A. van Slee Lei den. E. Smit Leiden, M. Toereppel, Leiderdorp, A. Tor Leiden, F. M. E. Valk Leiderdorp, G. M. van Velzen, Leiden, E. A. T. Vermond Oegst geest, J. H. A. Voortman Leiden, G. de Water Leiden. A. J. Weima, Lei den, C. R. L. van Weizen Leiden, M. C. A. van Westrienen Leiden, B. Wouters Leiden, D. Wijsman Wou- brugge. MAVO-3: W. F. l'Ecluse Leiden, A. J. v. d. Heiden Leiden. H. M. Kel der Hazerswoude, S. M. Klein Leiden, W. P. M. Kuijf Nieuwkoop. MAVO-4: J. Baaris Leiden, H.Ba- velaar Leiden. N. van den Bos Lei den. F. E. Bosch Leiden, B. I. Bou- man Leiden, L. Braggaar Leiden, W. Breuren Leiden, J. P. v. d. Broek Leiderdorp, M. J. J. Brugman Lei den, J. E. de Bruin Leiden, J. H. van Caubergh Leiden, L. G. Comelis- se Leiden, P. van Dam Leiden, C. R. A. Dingjan Voorschoten, D. Dirk- se Leiden, W. C. v. d. Doe Leiden, L. Dubbelaar Leiden, J. C. v. d. En- de Leiden, J. van Eygen Leiden, A. H. v. d. Eynden Leiden, S. Fisser, Lelden, C. S. Grootes Leiden, H. J Hasselbach Leiden, L. Henzen Leiden, R. v. d. Hoek Voorschoten, L. B. Hofker Leiden, M. G. H. Hoogeveen Leiden, A. B. Isaak Leiden, J. R. Janssen Voorschoten, A. S. v. d. Kaay Leiden, I. Koopmans Leiden, J. F. R. Kop Leiden. L. Loof Lei den, Y. van Looy Leiden, P. J. J. Lut Leiden, R. v. Mastrigt Leiden, A. J. v. d. Meer Leiden, U. J. Men- des Leiden, W. Merts Leiden, P. A Mizee Valkenburg Z.H. L. ten Na pel Leiden, J. Neuteboom Leiden, H W. van Oosten Leiden, M. J. Piers- ma Leiden, R. v. d. Pot Leiden, J. C. Ranselaar Leiden, J. E. Schoor Leiden, C. N. Spoelstra Leiden, J. v. d. Steen Leiden, W. van Strien Lei den, I. K Tan Leiden. M. Voorzaat, Leiden. Y. de Vries Leiden, E. v. d. Wijngaard Leiden, A. C. Zwart Leiden, R. Tan Leiden. Zuidwest Aan de Christelijke Scholenge meenschap Leiden-Zuidwest zijn geslaagd voor Mavo-4: Peter Arnol- di, Anja Brussee, Cobie Dekker, Het ty van Drie, Aad Dijkman, Geeke Eriks, Gerrit Gerritsen, Hendrieka Groenenberg, Wichert Harmsen Wil ly Kinkel, Nelly Koenen, Lineke Kraaij, Kees Landman, Dirkjan Lek ikerkerker, Marijke Markenstein, J. Mol, Elly Mook, Els Neuteboom, Go- vert van Nimwegen, Kees van den Oever. Gerdien Planje Margreet Prudhomme van Reine. Henny Ra- vensbergen, Thea Schipper, Nicolien Segaar, Ruud Trok, Joke Verschoor, John Vreeswijk. Duinzicht R.K. IVO Scholengemeenschap te Oegstgeest „Duinzicht". De uitslag van de MAV04 en de MAVO 3 examens vraagt enige ex plicatie. Aan deze school wordt 4x per Jaar gelegenheid gegeven in een of meer vakken examen af te leg gen w.o. 3x per Jaar gelegenheid be- ADVERTENTIE VERLOVINGSRINGEN Blijvende service. De ruimste maten De beste merken. Gratis graveren, desgewenst handgravure v.d. WATEl' Haarlemmerstraat 181. staat mee te doen aan het centraal schriftelijk examen. Het gehele exa men moet „rond" zyn in een periode van 11 maanden. Volledig geslaagd zijn voor MA VO 4: A. Brama, L. Disseldorp, J. Fleur, E. Frissen, J. de Gier. Y. de Grave, P. Groenendijk, T. Ha ver, A. Heemskerk, M. Heymans, K. den Hollander, T. Hoogeveen, A. de Jonig, P. Jonkman, M. Klassen, M. Koomen, D. Kuiper, P. van Lae- re, M. v. d. Loos, H. Mascini, H. Mosseveld, L. Olsthoorn, C. Rotte veel, J. Rutgers, T. Schrama, G. Steen voorde, B. v. d. Tol. M. van Ton geren, J. Waalwijk, R. Wassenaar, V. Woelders. Volledig geslaagd zijn voor MAVO. 3: A. Blommer, M. Huisman, E. Leenhouts, Y. van Loe, N. v. d. Meer M. Onderwater, A. v. d. Water. 16 kandidaten MAVO 4 en 3 kan diaten MAVO 3 hopen het examen af te sluiten in augustus a.s. Techn. school Aa-n de Technische School (dag school) Haagweg zijn vandaag de di ploma's uitgereikt. Timmeren: I. Bekooy, Leiden. L. F. de Boer Hazerswoude (D) P. M. van Duyvenbode Oegstgeest. J. G. Gou- wentak Leiden. Ch. Th. Rombaut W. Rijsdam, A. H. Akerboom R. Barend se W. Bavelaar J. J. Botermans allen te Leiden R. Bouwman Noordwijk H. C. van Egmond Wassenaar A. Flo rijn en J. A. Kanbier Leiden J. Klees Rijnsburg, M. Kleis, Leiden, F. A. L. Kruit Leiden, J. Rotteveel Noordwijk, R. N Scheffer Leiden, A. J. G. Ver haar R'a-veen, J. A. Wallaard Lei derdorp E. J Webber Leiden. Metselen: F. Bleijenberg en P. Dubbelaar Leiden P. N. M. de Jong Zoeterwoude P. Kuiken Leiden G. P. Steenvoorden Noordwijk. Meubelmaken: A. P. Delforterde, Leiden. P. J. de Haas Noordwijk/B J. Hoek Katwijk aan Zee I. P. Klui vers Leiden L. W. M. Koning Leider- dorp, A .J. van Leeuwen en M. C. I Chr. Martens Leiden J. A. van No- belen Abbenes (H'meer), I. den Os Leiden W. van Putten Leiden E. J. J. Schipper Lisse C. Groen Wasse naar A. Rotteveel Noordwijk. Schilderen: J. L. M. van Gent te Zoeterwoude. L. C. M. de Haas Stompwijk (L'dam) M. Harteveflit en D. v. d. Heiden Leiden A. Hellen- beng Katwijk aan Zee, J. Ohr. Hen- niepe Leiden, G. J. Ie Feb re Leiden, A. J. M. Senne Leimuiden. W. Zand bergen Leiden J. A. M» Sohavema- ker Warmond. J. Varkevisser Kat wijk. MetaalbewerkenL. van B. Hene gouwen Sassenheim. S. Flink Leiden, A. K. R. v. Naerasen Leiderdorp, R. van den Oord Leiden. W. Rasser Zoe terwoude (HR) W. van den Wijn gaard Leiden, H. de Boer en A. Peet Leiden, P. van Polanen Oegstgeest J. Bekooy Leiden D. van Duijn Kat wijk aan Zee P. den Hoed en P. Hoe ven Leiden E. Lammers Leiderdorp C. A. N. v. d. Meer Voorschoten, U. F. de Jong Oegstgeest, H. J. Glasber gen Rijnsburg Th. G. Buis Leiden H. Baart Leiden. Motorvoertuigentechniek: L. J. de Frankrijker H'woude(D), J. W. Kee- sen Alphen a.d. Rijn, H. J. Th. v. d. Sohatte Olivier Sassenheim, W. Schiebroek Leiden O. Stephanus Lei- don, K. Verbeek Sassenheim, A. M. van Leeuwen Stompwijk (L'dam), J. H. van der Mey Leiden, D. Vijs- ma Leiderdorp, J. B. van Duyven bode Katwijk aan Zee P. J. Meers hoek Leiden, P. G. van Noord Lei den. R. A. Rijnaars Oegstgeest, P. Uljé Leiden Elektrotechniek: R. Beekman Voor schoten, A. J. Cuvelier Leiden. M. C. Hansen Leiden, R. Kekkevoet Lei den, A. Korbee Noordwijk G. J. Kor- bee Noordwijk, P. C. van Leeuwen Leiden, R. van Putten Leiden M. C. Rodenburg Woubrugge, L. de Ro- mijn Leiden, A. Schouten Leiden, G. R. Stammers Leiden, P. Stouten Lei den, P. Tuythoff Leiden, J. Verhoogt Leiderdorp, A. P. Aukes Oegst geest, D. F. Bol Leiden J. E. D. Dias Alphen a d. Rijn, M. P. van Gaa ien Wassenaar, W. Hamerling Lei den, R. Thomas Leiden, J. M. van Duivenboden Oegstgeest, W. Schreu- der Leiden. Fijnmetaalbewerken: H. J. Bakker Leiden, F. J. A. Groenewegen Was senaar, C. F. van Nierop Leiden, D. I. van Veldhuizen Voorschoten H. Al- tink Leiden, Th. J. N. Elderhorst te Zoeterwoude, J. L. Ouwehand Kat wijk aan Zee W. L. Rietkerk Leiden J. Rijsdam Leiden A. J. M. Waege- makers Leiden L. G. de MooiJ Lei derdorp R. J. de Goede Leiderdorp .Grafische techniek: M. D. Bonnet Leiden, L. Dieleman Sassenheim P. j J. van Eijk Alphen aan den RiJnA W. van Gent Alphen aan den Rijnl (Ridderveld) B. Hoogeveen Boskoopl F. W. Montanus Leiden, M. Monte- ba Leiden J. C. Pouw Leiden, Th. A. i Rasser Oegstgeest, A. van Santen Wassenaar, J .J. Sierat Leiden, E.d.t Sinteur Leiden, F. E. M. Vorst Lei-wi.l den, P. B WUlemse Lelden, L, C. P^°l van Haasteren Voorsohoten, P. Re-<oi i mery Katwijk aan Zee. elJ 1. ADVERTENTIE Als het om een goed betaalbaar kamerbreed tapijt of klassiek kwaliteitsmeubel gaat moet u eens gaan informeren bjj Dealer van alle bekende merktapjjten, uit voorraad leverbaar o.a. DESSO, K.V.T., VENETA, HATEMA, enz. Dealer van kwaliteitsmeubelen Koekoek Raanhuis, Rego. Sprei, Maasland, Moh. Jongh, Anker. Reeds meer dan 40 jaar uw voninginrtchter. KLASSIEKE KWALITEITSMEUBELEN DEALER VAN ELK BEKEND KAMERBREEDTAPUT LEIDEN. HERENSINGEL 10-1112 TEL. 26003 ESS RUNSBURG, OEGSTGEESTERWEG 46. TEL 01718-16813 Ijr h'

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 3