petty Stove zorgt voor verrassing: ;ege op eslev Hunt Fc Amsterdam doet druk voetbalzaken Ho Afscheid van Verhoeven ^follandse partij in derde Wimbledonronde: Stöve-Walhof VOOR UW VREEMD GELD LETOP HET GWK'EMBLEEM DE GRENSWISSELKANTOREN N.V. FISCHER WENST Wimbledoti-cijfers MEER GELD MET AZ'67 EN VVV OOK HENSGENS NAAR MUNCHEN Koerstips FEYENOORD OPTIE OP IVERSEN tWDAQ 30 JTTWI W72 ADVERTENTIE !>ONDEN Zodra Ilie Nastase ergens verschijnt, ontstaan Iproblemen. Of hij ze nu zelf uitlokt of niet. Gisteren in zijn irtij voor de derde ronde van Wimbledon tegen de Duitser ssbender was de jonge, als tweede geplaatste Roemeen, er et debet aan. Hij kon het niet helpen dat referee captain Ibson toevallig op zijn kleuren-televisie keek en daar ont aarde, dat Fassbender tegen de regels zondigde. aan- en verkoop van alle vreemde valuta tegen de officiële koersen alle courante valuta direkt leverbaar ook voor reis-, betaal- en Euro cheques alle reisverzekeringen spaar-, salaris- en depositoreke ningen aan-en verkoop gouden en zilveren munten 60 vestigingenopN.S.-statlons en aan de grenzen. Ruime openingstijden, ook 's avonds en in het weekend Vestigingen o.nrr. te: LEIOEN - station N.S. Samenwerking van: N.V. Nederlandse Spoorwegen. N.V. Amev en Pierson, Heldring Pierson. Centraal Station. Amsterdam. Tel.: 020-221324. Duitser droeg namelijk een ■t-wit geruite trui. Laat hem iddellijk iets wits aantrekken", Gibson de betrokken schéids- iter weten. Deze gaf het bevel aan Fassbender, die wijzend Ie stand, weigerde. Nastase stond twee sets voor en 53 in de Bovendien heb ik last van schouder. Die moet ik warm aldus Fassbender. Na enig bnisch overleg mocht de 24-ja- Duitser doorspelen. Hij verloor iet (en de partij) met 64. ok de andere grote kanshebbers Europa; de als vijfde geplaatste Kodes en de als derde geplaatste auel Orantes, handhaafden zich. ies had een gemakkelijke mid- tegen het "eigenbouw" tennis "Hillbilly" Dan Bleckinger. De larige Amerikaanse student, die de kwalificaties tot het hoofd- •nooi was doorgedrongen, ver met 60, 63, 62. Kodes was tengewoon in vorm. Hij stond in ,1 eerste set slechts vier punten af. ckinger, musicus, artiest en een 'ntje filosoof, verklaarde bij het ïafaten van de baan: "Kodes is een iige jongen. Maar ik mag hem omdat hij economie heeft ge- leerd. Economen zijn zo opge ien als wat. Ze veroorzaken al maar oorlogen", lanuel Orantes, wiens coach Lew id heeft gezegd, dat hij in één r zal doorstoten naar de top, had nig moeite met de buikige Nicola trangeli. De 38-jarige Italiaan >t. zijn achttiende optreden op nbledon af met een drie sets- ne- 1—2. 6—2, 6—1. lok voor de één jaar jongere Wil- m Bungert kwam gisteren het de. De Duitse sportwaren-fabri- it gaf zich tegen de "reuzendo- Onny Parun overigens niet nakkelijk gewonnen. Na vier innende sets (64, 46, 97, bereikte Parun voor de twee- achtereenvolgende maal de laat- zestien van Wimbledon. 'an de Amerikanen handhaafden li' de als eerste geplaatste Stan ith en de winnaar van Queens- b Jim Connors. De boomlange ith was enigszins onzeker op de lundiïitrokes. Zijn tegenstander ixander Meyer had goed het oog zijn krachtige service. Die twee ;en te zamen maakte het voor lith moeilijk het grote verschil in nding (nummer één tegen num- dertig van de Amerikaanse ïglijst) enigermate gestalte te ge- Met 6—3. 7—5. 3—6, 9—7 kwa- ceerde de grote favoriet van de dkmakers zich uiteindelijk voor vierde ronde-duel tegen Ian itcher. De 19-jarige Connors hield het centrecourt 2 uur en twintig mi nuten bezet alvorens de Italiaan nummer één Adriano Panatta opzij te schuiven <6—3, 0—6, 6—4. 8—6». De jonge Amerikaan had al het ge luk aan zijn zijde. Talrijke netbal- len kwamen op de voor hem goede plekken neer. De vitale "break" in de vierde set kwam tot stand door een foutieve beslissing van de lijn rechter. Dames Betty Stöve en Trudy Walhof plaatsten zich beiden voor de derde Betty Stöve ronde van het dames enkelspel, waarin zij tegen elkaar zullen uit komen. Trudy won verdienstelijk in twee sets (6—3, 64) van Wendy Gilchrist. Betty Stöve zorgde voor een verrassing door de Australische Lesley Hunt, die enige illusies koes terde opgenomen te worden in het plaatsingschema in drie sets te klop pen: 5—7, 7—5, 6—2. Blonde Chris Evert had bij haar eerste optreidén op het cer.ibrecourt de zenuwen beter in bedwang dan daags tevoren op baan één. Het als vierde geplaatste Amerikaantje won haar partij tegen de 18-jarige Ja- net Newberry met 63, 6—0. Op nieuw viel het de kenners op de vol gepakte tribunes op, hoeveel over eenkomst het apel van Chris Evert heeft met dat van wijlen Maureen ("Little Mo") Connolly, die twintig jaar geleden eveneens op 17-jarige leeftijd het Wimbledon gebeuren beheerste. •'J REYKJAVIK/NEW YORK (ANP, vtfiwmn- Dames enkelspel: Tweede ronde: Chris Evert (VS)- Janet Newbury (VS) 6—3, 60, Marina Kroshlna (R)-Mona Schal- lau (VS) 6—4, 2—6, 6—1, Kerry Harris (Aus)-Alex Cowie (GB) 86, 6—2, Wendy Overton (VS)-Ko- ra Schediwy (W.dld) 6—1, 6—4, Nell Trumarm (GB)-Irene Fernandez (Col) 6—2. 6—4, Trudy Walhof Ned. Wendy Gilchrist tAustr.) 63, 64. Francoise Durr (Fr)-Esme Emanuel (Z.A.) 61. 61, Judy Dalton <Aus) Kazuko Sawamatsu (Jap) 63, 79. 9—7, Nancy Gunter (VS)-Christine Sandberg (Zweden) 57, 61, 62, Du Pont (VS-J )oyce Williams (GB) 79, 86, 6—2, Laura Ros- souw (ZA)-Daphne Paktison (Rhcdi 46. 63. 75. Olga Morczova (R) ROTTERDAM Jan de Jong, de ex-DFC doelman van NAC, blijft in Breda. De Jong onderschreef gisteren een contract dat hem tot aan het eind van het voetbalseizoen 1976-'77 aan de Peeters-elf bindt. Voor de doelman bestond belangstelling van NEC-zijde, dat een remplacant zoekt voor de naar Racing White vertrokken Nico de Bree. Harry Schellekers krijgt nu een kans. ADVERTENTIE Nastase en Smith naar Metsbanen SCHEVENINGEN Voor de Wimbledon-exhibitie van zon dagmiddag 9 Juli op de Metsba nen in Scheveningen de twin tigste in successie heef t direc teur Hans van Dalsum iets bij zonders in petto. Hij is vrijwel zeker van de komst van Stan Smith en Ilie Nastase, de num mers één en twee op de plaat singslijst van Wimbledon. Voorts is hij in onderhandeling imet de Linkshandige Spanjaard Manuel Orantes. Volgende week hoopt hij ter completering van zijn kwartet nog één van de hal ve finalisten van Wimbledon te contracteren. Tom Okker zal voor het eerst sinds vele Jaren op de Metsbanen ontbreken. De Wimbledon-exhibitie vindt n.l. plaats drie dagen voordat het officiële akkoord tussen de ILTF en de Hunt-professionals wordt bekrachtigd. Voor het eerst zal op Scheveningen om prijzengeld worden gespeeld. De winnaars van de beide enkelspelen ontvan gen elk 600 dollar. Er wordt ge speeld om twee gewonnen sets. DEZE WEEK IN Hella's vlucht in de huwelijksnacht 'Meneer pastoor' had moeite met het Latijn Het wonder der gouden naal den Eerste operatie zonder verdoving Matildes eenzaamheid De kinderen wilden geen andere vader Nieuw: De miljoenenkrakers Ex-gangster over zijn vrienden Pakistaanse smeekbeden worden verhoord Bertus Quaars, NAC's vrije midden velder, die door PSV en Cercle Brugge werd begeerd blijft even eens. De functie van Belgische gast arbeider werd voor Quaars onbe reikbaar omdat de club van Han Grijzenhout de handtekening van Sparta's Peter de Quant „ving". Jan Bom een UEFA-speler van zater dagclub Good Luck speelt straks ook voor NAC. De kersverse FC Amsterdam doet in afwachting van gemeentesubsidie druk zaken. Zo legde de vereniging beslag op AZ '67 middenvelder Abe van der Ban. Een transactie, waar bij anderhalve ton over de toon bank ging. Wat een voordelig han deltje voor de Alkmaarse club was omdat men amper twee jaar gele den slechts vijftigduizend gulden aan ZFC overmaakte. Siem Jan Dekker werd door AZ '67 geruild voor Gerrit Doesburg van de FC Amsterdam. Tom Dekker verhuisde eveneens van Alkmaar naar Am sterdam, waardoor er met inbegrip van Chris Dekker straks drie broers in het Olympisch stadion ronddra ven. AZ'67, dat Gerrit Vooys kwijt dreigt te raken (het loze vissertje droomt van België of anders de zee) strikte Telstars reserve doelman Bert Blauw. Verder schrok de FC Am- jterdam terug van de door AZ'67 gevraagde 175.000 gulden voor ver- ediger Theo Vonk (remplacant voor Nelis Overweg) en werd spits Gerrit Kramer door FC Amsterdam aan VVV overgedaan. |Wiel Coerver heeft een opvolger i voor vrije verdediger Miel Pijs, die naar FC Den Bosch gaat. Vitesse- voorstopper Gerritsen wordt derhal ve omgeturnd. NEC legde eveneens beslag op Joep Leidekker, een aan vallende middenvelder van Heracles. Excelsior laat bij monde van Ad Libregts weten dat het nog steeds op Sjaak Roggeveen loert. En het laatste gerucht van Spangen luidt, dat Bert van Marwijk van de Go Ahead Eagles op het Kasteel op be zoek zou zijn geweest. Als opvolger van Kristensen voor wie ook Bos- hardt wordt genoemd, als het alle maal lukt. Heerenveen contracteerde Joegosla vische Paul Bolezar voor een Jaar als full prof. Dolezar die het laatst voor Go Ahead Eagles opereerde gaat eveneens jeugdtrainer Ate Bouma assisteren. Munnik-toernooi Fiorella Bonicelli (Ur) 75, 75, Cecilia Martinez Va)-Nancy Orn- stein (VS) 7—5, 6—3, Betty Stöve (Ned)-Lesley Hunt (Aus) 5—7, 7—5, 6—2, Lita Liem (Ind)-Charles (Gb) 75t 46, 75, Mary Ann Eisel (VS)-Shirley Brasher (GB) 62, 4—6, 6—3, Kerry Melville (Aus)- Sonja Pachta (Oosten) 60. 97, Pat Pretoorius (Za)-Helem Amos, (Aus) 61, 62, Jill Cooper <Gb)- Vera Vopickova (Tsj SI.) 6—3. 6—2, Helen Gourlay (Aus.)-Kathy Blake (VS) 75. 64. Rosemary Casals, (VS)-Cynthia Doerner (Aus) 62. 68, 60. Olga Morozova (R)- Fransisca Bonicelli (Ur) 75. 75. Barabara Hawcroft (Aus)-Eugenia. Biroekova (R) 63. 26, 64, Pam Teeguarden (VS)-Raquel Giscaffre. (Arg) 61. 10. opgegeven, Ingrid Bentzer (Zwe)-Pat Ccleman (Aus) 63, 63, Julie Anthony (VS)-Vp- ronica Burton (GB) 75. 57, 61. Ingrid Bentzer (Zwe)-Pat Cole man (aus) 63. 63, Julie Anthony (VS)-Veronica Burton (GB) 75, 26, 62, Susan Stap (VS)-Ada Bakker (Ned.) 6—6, 5—1. 6—1, Patti Hogan (VS)-Lind Tuero (VS) 61, 64. Marcelyn Louie (VS)-Ju lie Heldman (VS) 7—5, 4—6. 10—8. Herenenkelspel: tweede ronde: Jaime Fillol (Chili)-George Mas ters (Aus) 4—6. 8—6, 7—5, 64, Francois Jeuffret (Fr)-John Feaver (Gb) 62. 63, 64. derde ronde: Jim Connors (VS)-Adriano Panat ta (It) 6—3. 0—6, 6—4. 8—6. Stan Smith VS)-Alexander Mayer (VS» 63, 75. 36, 97. Alexander Me- treveli (R)-John Palsh (Gb) 7—5 63. 3—6, 64. Manuel Orantes. (Sp)-Nicola Pietrangeli (It) 62, 62, 61. Jan Kodes (Tsj. si.)-Dan Bleckinger (Vs) 6—0, 6—3, 6—2 Ian Fletcher (Aus)-Frantisek Pala Tsj. si. 61, 60, 61, Ilie Nastase <R) Jurgen Fassbender (W.dld) 9—8, 6-3 6—4, Onny Parun (NZ) -Wilhelm Bungert (W.dld) 6—4, 4—6, 9—7, 9—7, Pat Cramer (Zai-Mike Estep (VS) 98, 64, 97, Jim McMa- nus (Vs)-Patrick Hombergen (Belg), 6—0, 6—4, 6—1, Ion Tiriac <R)- Barry Phillips Moore (Aus) 8—6, 6—1. 6—2, Pierre Barthes (Fr)- Rlchard Stockton (VS) 6—3, 6—3, 57, 64, Colin Dibley (Austr.)- Tanners (VS) 9—8, 6—4, 9—8. DEN HAAG Na de atletes Wil- ma van Gooi en Els van Noorduyn is ook 800 meterloper Jos Hensgens aangewezen voor de Olympische Spelen in Müochen. Hensgens heeft de limiet van 1.46.5 weliswaar nog niet gehaald, maar zijn opvallend stijgende prestatiecurve en de ge rechtvaardigde verwachting dat hij strijd zal kunnen leveren op werke lijk Olympisch niveau, heeft het Ne- derlandsch Olympisch Comité doen besluiten .Hensgens in dit (vroege) stadium al zekerheid te geven. De aanwijzing van Hensgens houdt ove rigens niet in dat het NOC een soe peler houding gaat aannemen t.a.v de limieten die het heeft gesteld. Het behoudt zich volledig het recht voor aan deze aanwijzing geen verdere consequenties te verbinden. Keizer geklopt cloor Dekker LEIDERDORP In het herenen kelspel B van het tennistoernooi op De Munnik heeft Hans Keizer het niet kunnen redden tegen Coen Dek ker. Keizer, na een maltige start dit seizoen toch in de finale gekomen van het Leidsche Hout toernooi, werd ln staat geacht ook op De Munnik ver te reiken. Gisteren echter bleek hij met zijn berekende baseline-spel net ndet uitgekiend genoeg om dek ker er onder te kunnen houden Deze laatste won met 64. 86. De Katwijker Jan de Groot stelde teleur tegen Eddy de Vries. De twee forehands van de Hagenaar brach ten De Groot kennelijk in de war. Zonder al te veel moeite won De Vries dan ook met 64, 60. De als nr. 1 geplaatste Bollerman trad in het strijdperk tegen- KeméMng. In een aardige partij zegevierde Bollerman onbedreigd: 63. 62. In het damesenkelspel had Josine Teeuw bijna voor een verrassing ge zorgd door van de als eerste geplaat ste Anja Monod de Froideville te winnen. Met veel moei'te kon Anja Monod de eerste set op haar naam brengen (75) om de tweede royaal te verliezen (6—3). In de beslissen de set bleek Anja Monod toch de sterkste: 63. Een niet geringe surprise deed zich voor in het herenenkelspel C. Bob van der Zee, als eerste geplaatst, ging ten onder tegen de 14-jarige Amsterdammer René Gorter, die nu ln de achtste finales is gekomen. Het weekeinde belooft veel kijk plezier voor het publiek te brengen. In het herenenkelspel A (dit Jaar voor het eerst bij De Munnik) ls Hans Haks nr. 1 geplaatst. Verder nemen deel: Peter Soeters, Nico Wel- schen, Peter Blaas en Hans Adema van Scheltema. Boksen Het Neder laardisch Olympisch Comité heeft besloten twee boksers naar München af te vaardigen: James Vrij <welterge- wicht) en Anthony Richardson (zwaarweltergewicht) REYKJAVIK/NEW YORK (ANP, AP) Robert Fischer is drie da gen voor het begin van zijn twee kamp met Spasski nog altijd niet in Reykjavik gearriveerd. Wel had hij gisteren een plaats geboekt in een toestel dat van New York naar IJsland vloog, maar op het laatste moment had hij de reservering la ten annuleren. De Amerikaan zou van de vliegtuigmaatschappij heb ben geëist da.t er geen personen in de rij vlak voor en vlak achter hem mochten plaatsnemen. Algemeen wordt aangenomen d<at Fischer uit de verte een soort ze nuwenoorlog voert tegen Spasski. Dat hij daarin ver durft gaan. is nu zo langzamerhand wel duidelijk. In Reykjavik hebben functiona rissen die betrokken zijn bij de or ganisatie van de match meegedeeld dat Fischer een "ultimatum" heeft ingediend. Hij wil meer geld hebben. Eerder had zowel Spasski als Fi scher ingestemd met een regeling van de IJslandse Schaakbond. De winnaar zou vjjfachtste van de (totale prijzenpot (een kleine 450.000 gul den», krijgen, de verliezer drie achtste. Verder zouden de beide schakers 30 procent krijgen van de opbrengst van de tv- en film rech ten van de wedstrijd. De IJslandse organisatoren hebben nu bekend gemaakt dat Fischer ook nog der tig procent van de opbrengst van de entreegelden wil hebben. De IJs landse Schaakbond zou naar een compromis streven om het niet doorgaan van de match te vermij den. De officials in Reykjavik zijn tot vrijwel alles bereid, zoals zijzelf verklaren, om het Fischer naar de zin te maken. De president van de FIDE, prof dr. Max Euwe. heeft gezegd dat Fischer in elk geval zondagavond achiter het, bord behoort te zitten in Reykjavik. 'Ts hij h'ier niet dan is hij zijn rechten op de tweekamp kwijt". Duindigt, 1 juli - 2.30 uur. GeesterenprijsKerry, Kitty G. Ko- 1 by Eemshorn, Jothro J.. Junior Sa tans, Hoofddorpprijs: Lucky Lady, Lana Rodney. Helleen V, Lady Lo- J rona. Blaricumprijs: Impuls V. Isa bel G, Keif Areta. Imone. Poly Ro- seprijs: Gaily. Ronald. Moonstream 1 Royal Hunter. Utrechtprijs: Ina van Hovi, Famous Mac, Gyas, Hartin j Gercia. Amsterdam prijs: Jonathan 1 Ingrid. Roodnoor. Ida Belwin, Hel- i len Carbonari. Tilburgprijs: Good- wil. Foxtrot. Higgins, Dumas. Babi- neprijs: Corrien, Parkia. Melisse, Bebe-Boo. Eindhovenprijs: Junafrau Intrepid Girl, Jubar Oaktree Icarus. Zwolleprijs: Joke, Ido van Alkes- tis, Ilse Hannover, Irwin Buitenzorg. Zwemmen Hansje Bunschoten is haar 800 meter vrije slag record al weer kwijt. Gisteravond zwom de Italiaanse Novella Calligaris naar een Europees record met een tijd van 9.13.4. Hansje Bunschoten had woensdag 9.15.4 gezwommen. Zeilen Het Nederlandse Jacht "Second Life" met Gerard Dijkstra aan he>t roer ls gisteren waargeno men op 900 mijl ten westen van de Scilly-eilanden. Hij maakt deel uit van de kopgroep van de Transatlan tische solo-zeilrace. Sir Chichester vaart terug. ROTTERDAM Omdat re geren nog altijd vooruit zien is, heeft Feyenoord maatregelen genomen in de december-trans- ferperiode wél een echte spits aan te trekken. Aangenomen mag namelijk worden dat de Noor Odd Iversen van Racing Mechelen. waarop Feyenoord een optie heeft, niet in augus tus reeds in de kuip zal rond draven. Die optie bedong Feyen oord tijdens de onderhandelin gen over Hans Posthumus. Wan neer Odd Iversen komt zit Feyenoord overigens in de knoei met het aantal buitenlanders. En omdat regeren vooruit zien is, zette Feyenoord Ladinsky, die op uitleenbasis tijdelijk weg moet totdat Peter Ressel Ne derlander is, nu reeds op de transferlijst. Voetbal De premie voor sport - toto nummer 48 is ten deel gevallen aan de houder van formulier 3373899. Deze winnaar ontvangt nu aan prij6 en premie in totaal een bedrag van i 147.399.. bnrto. LEIDEN Gistermiddag is in de koffiekamer van het stad huis afscheid genomen van ge meente-ontvanger A. Verhoeven, chef van de afdeling financiën en directeur van de dienst kas- en kredietwezen, die morgen met pensioen gaat. Hij is sinds sep tember 1970 reeds met ziektever lof. De heer Verhoeven begon in 1927 zijn ambtelijke loopbaan in Deventer en zette die in 1946 in in Alkmaar en in 1948 in Leiden voort. Secretaris v. d. Poel sprak de scheidende financiertoe na mens de secretarie, dr Bazuin namens de hoofden van diensten. Oud-wethouder Piena sprak na-1 mens de ouwe hap", waarvan aanwezig waren oud-burgemees ter v. d. Willigen, de oud-wethou ders Sannes en Menken en oud secretaris Bool. Op de foto drukt de nieuwe directeur financien Visser de heer Verhoeven rechts de hand. In het midden mevr. Verhoeven. (Foto Holvast)

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 19