Raad vraagt dringend om verkeersmaatregelen bij het zwembad „Poelmeer" RAADSAGENDA ZOETERWOUDE Eind 1973 winkelen in Winkelhof •>r Postbode komt nog maar keer per dag een WAARDERING VOOR SPORTNOTA OEGSTGEEST Invaliden dagje uit DONDERDAG 29 JUNI 1972 Burgerlijke Stand van Leiden M. Windig; Monica, dr. van L. u. vogel en A. E. Loogman; Rlcardo, Laurentius. zn. van J. N. Overgaauw en M. C. Mooijman; Marcel Edgar, zn. van W van 't Zand en G. J^G^ de Vos; Hendrik Jan, zn van F H. A. i J. J. OEGSTGEEST De behandeling van de sportnota en de onderwijsnota in één raadsvergadering was voor de raad van Oegstgeest een te grote kluif. Toen de hamer gevallen was na behandeling van eerst genoemde nota was de tijd zover gevorderd dat men zich ging afvragen of het nog wel mogelijk was tot afdoening van de onderwijsnota over te gaan. Gevreesd werd dat het dan ongetwijfeld nachtwerk zou worden en dat alle onderdelen van die nota niet die aandacht meer zouden krijgen, die wenselijk werd geacht. Met instemming van de wethouder van onderwijs werd besloten de onderwijs nota later te behandelen en wel op 31 juli. Wel was er een rondvraag, die Sportnota leidde tot een geëmotioneerd de- 1 F bat. Raadslid Gmelich Meijling (VVD) wees op de levensgevaar lijke toestand bij het zwembad, zoaar zei hij vrijwel dagelijks on gelukken voorkomen. Hij vond, nu de schoolvakanties beginnen, het dringend noodzakelijk maatrege len te nemen om een betere ver keersveiligheid te garanderen. De verkeerslichten bij Poelmeer moe ten onmiddellijk in werking wor den gesteld, anders tijdens de De Sportnota kreeg vanuit alle fracties grote aandacht. P.v.d.A.-er De Graaf had veel waardering voor de nota, maar wilde toch niet voor bijgaan aan de financiële conse quenties. "Al gaat men de gemeen telijke belastingen verhogen, toch blijft de vraag: wat heeft men voor sport over? De inkomstenkant zal veel aandacht moeten hebben bij ie dere investering". Hij was niet 3 punten in de nota zouden kunnen worden geraldseerd n.l. reconstructie hockeyvelden en de tennisbanen, de bouw van één of meer gymnastiek 1 lokalen en de bouw van een over dekt zwembad, daar een 'bedrag mee gemoeid zou zijn van 6 i 7 miljoen met jaarlijkse kosten van min stens 6 ton. Daarom gaat het niet al leen om d'e centrale financiering, maar ook om de gewone dienst. Hij achtte het nodig dat de gebruiks- tarieven elk jaar worden opgetrok ken en dat de zelfwerkzaamheid door de verenigingen wordt bevor derd. Hij zou wel eens willen weten wat een voetballer, een korfballer, een hockyer, een zwemmer per jaar kost. Penning (PC) achtte de nota onvol doende waar het gaat om recreatie. Hij vulde een uitgebreid wandelge bied en meer aandacht voor Buiten- lust. Dit is wel een mooie naam maar is er zoveel "Lust?" Hij wilde dat bekeken wordt of de ijsbaan, die er komen moet, in dit gebied aan te leggen. ook dat uiterst zorgvuldig zal moeten worden gemanipuleerd'. Overigens was men van mening dat men ASC gerust als een Oegstgees- ter vereniging kan beschouwen en dat de zorg zich dus ook moet uit strekken over deze oude vereniging. l; Saskia Astrld, i Dop en w. Keij- I Sandra, dr. van H. Roest en A. Ouwehand; Sophie Stephanie Rita Ma- -an L. A. J. M. Vandeput en i M. Otte; Ayodele Babatiinde j do. zn. van K. O. Abraham NJoku. C.e'BdlA Olatokundo. GEHLV F. W. Verheus en M Eem; R. K. Sikkema ei a. P. M. Jakobs en B. :rghe. 81 J. C. Knuist; 64 Jr, echtgen. van L. Eradus; B. E. M. Godthelp. 70 Jr., zenbeek, 64 jr., echtgen. van n Glasbergen; A. L. C. Drost, 62 Jr., i LEIDEN Een 58-jarige inwoon ster van Leiden kwam gisteravond op de oversteekplaats Boommarkt- Kort Rapenburg zo ongelukkig te vallen dat zij haar rechterarm brak. De EHD bracht haar over naar het Academisch Ziekenhuis. LEIDEN Voortaan krijgt ook de Leidse burger zijn post maar één keer per dag. Bovendien zal een groot gedeelte er genoegen mee moeten nemen de post pas 's mid dags in de bus te horen vallen. "Het ls gewoon een afwegen tegen de kos ten geweest", legt Leidens PTT di- rekteur J. Mourik uit. Het was de PTT na een onderzoek in '69 geble ken, dat de rondgebrachte middag post maar een heel klein gedeelte bedroeg. Een kleine hoeveelheid, waar toch dezelfde afstand door de postbestellers voor moest worden thousiast bouiovakv akant ie afsluiting van j draagt deze raad nu eigenlijk de Sportraad. "Watgrenzen moest kijken c de weg. Wethouder Van der Voet, die wegens vakantie van de bur gemeester de vergadering leidde, jvilde alleen toezeggen, dat alle aandacht aan die verkeersveilig heid zou worden geschonken, maar van afsluiten van de weg wilde hij niet zoeten. „Dat moet eerst zorgvuldig worden bekeken". Fractieleider Brouwer (P.C.) wees erop, dat de de raad niet de be voegdheid heeft een zoeg af te sluiten. Gelukkig kon de zoethou der meedelen, dat er alles aan gedaan zoordt om de verkeerslich ten deze week nog te laten bran den. bijzonder aandacht het Zonnig begin van jaarmarkt WASSENAAR De oud-Hollandse Jaarmarkt in de Langstraat en op het Plein, georganiseerd door de winkeliersvereniging, heeft gister middag een zonnige- start gekre gen .Burgemeester Staab. vergezeld van zijn echtgenote, verrichtte de opening, nadat hij, geëscorteerd door ruiters en door in fraaie oude kostu- mes gestoken leden van het bestuur en actie-comité in een paardetram van het raadhuis naar de Lang straat was gereden. De postkoets, waarmee deze rit gemaakt zou wor den, had enige vertraging, zoals vroeger ook wel met postkoetsen het geval was. Er was een grote menigte belang stellenden op de been toen de burge meester en mevrouw Staab en de bestuursleden van de winkeliersver eniging het podium betraden, dat op de parkeerplaats bij de Molenstraat is aangebracht. Burgemeester Staab hield een toe spraak, waarin hij zijn waardering uitsprak voor de activiteiten die de winkeliers in de Langstraat en op het Plein aan de dag hebben gelegd om van deze jaarmarkt weer een feeste lijk evenement te maken. Voorzitter ter, bood mevrouw Staab bloemen J. Hilhorst bedankte de burgemees- aan, nodigde Staab uit een heildronk uit te brengen en wandelde daarna met het burgemeesterspaar door de Langstraat en over het Plein. Inderdaad hebben de Langstraat- en Pleinwinkeliers dit Jaar bijzonder veel werk gemaakt van hun aandeel in de markt. Er zijn veel meer kra men en oud-Hollandse huisjes en ook veel meer gecostumeerde verkoop sters en verkopers dan het vorige jaar. Het middengedeelte van het Plein, dat gewoonlijk ontsierd wordt door geparkeerde auto's, is nu door een ondernemend leverancier van planten en tuinbenodigdheden her schapen in een groen paradijsje. Iedereen die het ziet slaak de ver zuchting: dat zou zo altijd moeten blijven! Alleen blijft dan de vraag: waar laat men de auto's? Op het pleintje bij de hoek met de Achterweg draait een caroussel. Het paardetrammetje maakt ritjes door het dorp. Er is een poffertjeskraam en in het kader van de Anjeractie is er een kunstmarkt en worden er an jers verkocht. Verschillende winke liers hebben in hun etalages attri buten tentoongesteld, die herinneren aan oude ambachten. Kortom, er is een heel bijzondere sfeer in de Lang straat en als het weer goed blijft, zal het ongetwijfeld in de komende da gen tot en met zaterdag, terwijl de markt iedere avond tot 10 uur ge opend is, heel erg druk en gezellig zijn in de Langstraat en op het Plein. Hij miste een visie t.a.v. regionale zaken. D '66-er Olivier vroeg nog samenwerking. De behoefte aan de eens aandacht voor speelstraten sportaccommodatie in de regio komt volgens hem in de nota niet voldoen de naar voren. Wat de voetbalvereni ging ASC betreft zou hij graag zien dat er contact kwam met de Leidse Sportstichting om te bezien op het sportpark Leidse Hout uitkomst kan bieden, zij het met financiële steun van Oegstgeest. De verschuiving van sportvelden voor ASC naar het noor den lijkt hem ni'et zo aantrekkelijk. De KVP-fractie wi'lde bij monde van mevrouw Gouverneur aandacht voor gehandicapten in het bijzonder bij het toekomstige overdekte bad. Raadslid O omen drong aan op voort durende bijsturing van de nota, en toonde zich voorstander van planning op lange en minder lange termijn. Bepaalde uitspraken vond hij te vaag en betere motivering gewenst. Ook al is dit moeilijk vond hij een financiële prognose noodzakelijk. Ook hij vroeg aandacht voor regionale samenwerking. P. van Veen (P.C.) had berekend dat wanneer de eerste schooltuincomplexen. De voorzitter, dankend voor de milde kritiek, gaf zijn collega Thorn gelegenheid op al le bemerkingen in te gaan. "De no ta is een eerste aanzet, een discus siestuk. Men kan zijns inziens pas tot regionale samenwerking komen als alle gemeenten die daarbij zouden worden betrokken bereid waren een behoeftepeiling te doen en over te gaan tot inventarisatie. Overigens merkte hij op is er wel een ambte lijk contact met andere gemeenten, o.a. t.a.v. tariefvaststellingen. Hij kon geen speciale cultuurnota toe zeggen. De sportraad is niet meer dan een adviescollege waarvoor hij grote waardering had. Wethouder Temminck was er zich van bewust RIJPWETERING Honderd in validen van de Invalidenbond Alke made en omstreken vertrokken met twee bussen voor de uitgaansdag. Via Schiphol en Amstelveen ging de rat naar Vinkeveen, waar de koffie al stond te pruttelen. Vandaar ging de reis naar Amersfoort, waar de koffie tafel werd gebruikt. In Haarzuilen was het diner georganiseerd en in mening Zeist werd vooraf nog geborreld de j Hier werd het bear-uur van de bond even in het zonnetje gezet: 'Het is ons een raadsel, waar toch de finan ciën vandaan komen om dieze dag te bekostigen." vroeg reisgenoot Van der Wereld zich af. De thuishaven Rijp- wetering 'werd om half'tien 's avonds weer bereikit. Voorzitter Bouma ver telde daar nog: 'Het is erg fijn cm vcor deze mensen iets te doen. We wililen als bestuur geen waardering. Het is gewoon fijn ais je merkt dat die waardering wel aanwezig is. Wat levensvreugde betreft, kan je trou wens van deze invaliden erg veel le ren. Het grootste probleem is, dat deze mensen eigenlijk nog niet hele maal als volwaardigen worden be schouwd in onze samenleving. Ais het sociaal denken in de werel'd zo was, als bij deze mensen, zag de wereld er waarschijnlijk al een stuk beter uit," aldus een vrij felle voorzitter Bouma. ZOETERWOUDE De Zoeter- woudse gemeenteraad vergadert vanavond om acht uur in het ge- meeiïtehiuüs. De agenda ziet er als volgt uit: Voorstel van burgemeester en wet houders tot verhuur van plantteen- grond aan de heer H. ZUideTduin, Bernhardistraat 8 te Zoeterwoude/ Rijndijk Aankoop van een perceel grond van de heren J. W. en M. Schipper te Zoeterwoude; In eigendom overnemen van het oostelijk gedeelte van de Rijnegom- mer sloot 9 Be;chikbaarstellen van een krediet ten behoeve van de uitvoering van rioleringswerkzaamheden in de Zuid hof; Besohikbaarsitellen van een krediet ten behoeve van demping van de sloot nabij de Anitahttusstraat; Bedrijfsvestiging in het bestem mingsplan 'Tndtistnieterrein Grote Pollder" van Prince Cladding N.V. Wassenaar; Nemen van een voorbereidings- besiluit ex artikel 21 van det Wet op de Ruimtelijke Ordening ten behoeve van een gebied gelegen aan de Hoge Rijndijk; Instellen van beroep op de Kroon tegen het gedeeltelijk goedkeuren door gedeputeerde staten van Zuid- Uolland van het bestemmingsplan "Landelijk Gebied"; Onteigening van gronden ten be hoeve van de aanleg van de Burge meester Smeetsweg; Onteigening van gronden in het bestemmingsplan "Zonnegaarde", ten behoeve van de volkshuisvesting; Beschikbaarstellen van een krediet tien behoeve van de asfaltering van een gedeelte van de Noordfbuurtse- weg; Weigeren van een medewerking ex artikel 50 van de Kleuterond'er- wijswet ten behoeve van de rX. kleu terscholen "Hummelhof" en "Zonne gaarde"; Weigeren c.q. verlenen van mede werking ex artikel 72 van de Lager- onderwijswet 1920 ten behoeve van de r.k. school voor basisonderwijs St. Aloyisius; Vertenen c.q. weigeren van mede- we rkinig ex artikel 72 van de Lager- onderwijswet 1920 ten behoeve van de r.k. school voor basisonderwijs St. Bernatdois; Beschikbaars tellen van een krediet ex artikel 72 van d'e Lageronderwijs- wet 1920 ten behoeve van de r.k. school voor basisonderwijs St. Ber- nardus; Besohrkbaarstellen van een krediet ten behoeve van een bij scholingspro ject kunstzinnige vorming; e Uitbreiding van het aantal verte genwoordigers in de mii'düenistanids- voot'1 ichtingscommdiss'ie Samenstelling structuurschets be stuurlijke indeling; <§@Kfe« «frWjlVrt? bsdopdoof 'afgelegd. Deze hoeveelheid middag post wordt steeds kleiner, aange zien men steeds meer gebruik maakt van andere communikatiemogelijk- heden als telefoon. En Ja, dan die kosten: "elke procent loonsverho ging kost de PTT een twintig miljoen gulden" meent direkteur Mourik. Tot nu toe wordt het systeem landelijk gezien in 45% van de bestellingen toegepast. Wat Leiden betreft, heb ben Oegstgeest, het gebied rond de spoorlijn en Zuid-west er al aan moe ten wennen. Of er klachten zijn ge weest van de kant van de bevolking? Tot nu toe twee, waaronder één van de kant van een bejaardencentrum: men wil de post liever 's morgens zoals vroeger. "Maar een zakenwijk vinden wij belangrijker dan een jaardencentrum, want dat zijn veel grotere afnemers". De PTT zorgt er voor dat de post daar 's morgens bezorgd blijft worden", vertelt PTT-beambte. In septémber/oktober zal het e bestellingsysteem in de bestel kring Leiden voltooid zijn. Een postbus men, is een mogelijkheid om toch de post 's morgens te blijven ontvan gen. Nou Ja, ontvangen: het kost di bezitter een gang naar het postkan toor en vijftien gulden. Maar dan kan hij er op rekenen elke morgen om half negen de post al in te kun nen zien. Verder: de invoering van het sy steem in Leiden zal geen personeels inkrimping tot gevolg hebben. clubhuiswerk handenarbeid 8.10 Volmolengracht 19 Welfare-wii gehand icap- j spreekuur soc. raads Rode Kruis 7—9 i 19 Soc. ten 25 uur nam Stadhuis Lelden i alleenstaanden 91 UKreatief Sentrum Film Corporal, )legg 8 uur nam. Belasitnggebouw afscheidsreceptie Irs. A. C. den Duik 46 uur nam. Geversstraat 65 Oegstgeest kamerbf alleen- Fred. Hendrikplants. 25, Leiderdorp, gesprekavond Baha'ls, 8.15 uur nam ZATERDAG Breestraat 19 soc. Twntwel voor ka merbewoners en alleenstaanden 91 Geversstraat 65 Oegstgeest Stichting Soc. voor kamerbewoners en alleen- Morsweg 114 Leidse Jeugd Schaaksoc. 85 jaar 101 uur voorm. ouder dan 15 2-5.30 uur nam. Bij molen De Valk Postzegelmarkt alleenstaanden 111 12 uur nam. Oegstgeest Stich ting soc. voor Kamerbewoners en al leenstaanden 112 uur voorm. en 8-12 Ho ge woerd 175 Jehovah's Getuigen 2.30 uur nam. Vestestraa/t 39-49 Jehovah's Getuigen 10 uur voorm en 3 uur nam. Wllhelmlnastraat 10 Leiderdorp ge- spreksavond Baha'ls. 8.15 uur nam Rijnl. lyceum Oegstgi oorstjr. christendom, sdi ugge. 7 30 t heiligen der laatste Zljlslngel 2 Evangel est gem. evang. i Steenschuur 6 Kerk J. Zljlstn Apothekers De avond-, nacht, wordt waargenomen door apotheek Haven 18 en a Voorschoten, Leidseweg 61 SOS-dienst SOS-Telefonls» (01710)—25202 UJkhedeD verkei zondagsdienst de Haven- iotheek doorlopend In l Release Hulpverleningsdienst Release: Nieu we Rijn 20a, tel. 24555. Maandag t/m vrijdag 20—22 uur; dinsdag t/m don derdag ook 1518 uur. LEIDERDORP Zo gaat het er uit zien! Het winkelcen trum Winkelhof in Leiderdorp. Met rond de 1600 parkeerplaat sen. Een woontoren van 50 me ter hoog met daarin vooral dc kleinere woningen <2-kamer- flats». Ruimte voor twee warenhuizen. Winkeleenheden van 8 meter en 40m lang, uit te breiden tot 3 eenheden diep. Hoogte in de winkels 3.20 M. Er komt een wijkcentrum, waar ook een biertje te drirtken is. Een restaurant. Medisch centrum. Ruimte voor een tandarts. Een garage een loop brug over de Engelendaal en een loopbrug naar het Voor dorpterrein vlak bij de plaats waar de sporthal gepland ls. Er is ook een plek gereserveerd waar de Leiderdorpse markt gehouden zal worden. Tijdens de openbare vergadering van Ruimtelijke Ordening en Open bare Werken onder voorzitter schap van wethouder Meerburg gaf de ontwerper van het plan Winkelhof architect Ir. M. P. Evelein gisteravond in het ge meentehuis een explicatie van het in fasen uit te voeren pro- jekt. Zou door eventualiteiten tconjucturele terugslag b.v.) de bouw ingetoomd moeten wor den. dan staat er altijd nog een afgerond geheel. Het plan heeft een grote flexibiliteit die tij dens de gehele bouw te hand haven is. Het gegeven is een be- tonskelet, dat echter met een luchtig materiaal omhuld wordt. Gedacht, wordt aan bruine platen met rood opgefleurd. Daarboven kantoorruimten die dan weer "glazig" worden. Het moet een gezellig geheel wor den met veel kleuren. Een ge deelte van de parkeerruimten komt in parkeergarages, ande re parkeervakken zijn op 't dak achter de toren geprojec teerd. Er is een bedieningsweg van I6V2 meter breed. Achter de wirfkels is gelegenheid voor de winkeliers om te parkeren. In de winkels zelf kan de win kelier zoveel mogelijk bouwen en "mooimaken" tegen de bouwsegmenten aan als hij maar wil. Er komen overdekte winkelpleintjes en galerijen. Een loopbrug naar de kantoor ruimte. Voor de brandveilig heid wordt het Sprenklersy- steem gebruikt. De loopbrug over de Engelen- daal wordt niet overdekt. Hij zal verlicht kunnen worden, re clames kunnen er op aange bracht worden. De bouw van de woontoren heeft prioriteit omdat in Leiderdorp behoefte is aan de kleine wooneenheden. Wanneer alles goed gaat zal de eerste paal in september of ok tober van dit Jaar al de grond In kunnen gaan en (kunnen de Leiderdorpers en de omliggende plaatsen eind 1973 al winkelen in De Winkelhof. Deze snelheid is dan voornamenlijk te dan ken aan het "prefabriceer- systeem. Firma Matser in Hil versum is de promotor van Winkelhof. Volgens wethouder Meerburg waren er al legio aanvragen voor winkelruimten bij de fa. Matser binnengeko- Op de tekening van de archi tect, gefotografeerd door Hol vast, zie u hoe het winkelcen trum met woontoren en loop brug er vanaf de Engelendaal uit gaat zien. Op de achter grond de huizen van Binnen hofs Geen verrassingen in toernooi van De Munnik LEIDERDORP Evenals d< voorafgaande dagen hebben zich ir het tennistoernooi van De Munnik nog geen verrassingen voorgedaan. In alle B-onderdelen hebben de ge plaatste spelers en speelsters tot toe hun partijen zonder veel moeite kunnen winnen. Bij de heren had Robert Jan van der Feen het (net als in zijn partij tegen Ted van der Bruggen van gisteren) niet moeilijk tegen de overgangs-B speler vi rescate Henny Koemans. De lange drives van de Hagenaar waren lastig voor Koemans. Ondanks de enkelblessure waai* v. d. Feen mei kampt hoefde hij maar drie game; af te staan (60, 63). Lodewijk Kallenberg maakte er tegen D. Om- mers weer een "eindeloze" partij van. In de eerste-set kwam hij op een verdiende 53 voorsprong 1 pas na zeer lange games bracht hi de set op Zijn naam (86). Ook d( tweede set leek zo voorbij te glijder maar Ommers kwam goed terug won met 8—6. De laatste set was m 62 weer voor Kallenberg. De tw De Munnik-spelers Jan Theunissei en Jaap van der Nat werden versla gen door resp. Dekker (63, 63) ei Jan Lind (63. 6—1). De Haagsi Jeugdspeler Louk Klippel maakte Eddie de Vries erg moeilijk. Dezi verloor dan ook zijn eerste set 62. De tweede en derde won met (61, 61). In het dames enke won Annette van der Mey gèmakke- lijk van de Unicumspeelster Koosji van Leeuwen (63, 6—1). Leden ontbrakei WARMOND Het Wit Gele Krui in Warmond hield een buitengewoni ledenvergadering en omdat als agen dapunt het opgaan van de oud kruisverenigingen in een nieuw op t< richten „Vereniging Gezondheids zorg Warmond" stond vermeld, ver wachtte het bestuur wat me langstelling voor haar vergaderini dan gewoonlijk. Kennelijk hebben de leden echte een enorm vertrouwen in hun be stuur, want zo goed als allen ont braken. De voorlopige voorstellen tot he aangaan van een fusie kregen daar door automatisch de vereiste goed keuring. Toch ontspon zich nog eei discussie over de taxatiewaarde een van het Groene Kruis te Sassen hedm over te nemen pand, waarc een door erfrecht beperkende bepa ling rust. Terecht merkte de hee Merks op, dat de reële waarde hier door aanmerkelijk wordt verlaagd hij vreesde dat mede hierdoor kosten vxan dit te verkrijgen pan hoger zullen zijn, dan de opbreng sten De voorzitter deelde mee, dat me dio augustus een vergadering worden belegd. Hij sprak de hoo uit ln deze vergadering ook de War mondse bestuursleden van het Groe ne Kruis te Sassenheim te kunne verwelkomen. In september zullen leden nader worden ge informeel over de automatische overgang va de oude naar de nieuwe vereniging In oktober hoopt men de eerst ledenvergadering van de nieuwe ver eniging te Voorhout en Warmond kunnen houden. Tevens bestuursver kiezingen. In november/decembe opheffingsvergadering oude vereni gingen. In december notariële over dracht van de panden. In jan. 19< hoopt men dan te kunnen starten.

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 2