\1 icgend experiment p Duindigt geslaagd AS |K HAVENRESTAURANT Geslaagden aan Leids analisten-instituut UITKNIPPEN EN BEWAREN: kaart van HET MIDDEN-OOSTEN pSRDAO 29 JUNI 1972 VARIA PAGINA IS ins Bernhard vreest hoge bomen ,Ik was even bangnie dat wij graag ons volgend jaar bomen voor u te hoog wa- i weer op de renbaan Duindigt willen iar het liep gelukkig goed af. laten zien". arte gefeliciteerd met deze Of het nieuwe Duindigt-publiek iets ie. want ik vind het nog al jullie zo uit at te zien neerkomen". Aan oord Prins Bernhard. die agmiddag ere-gast was van oinklijke Nederlandse Hard en Renvereniging tijdens aindigtmeeting die door de ig Nederlandse Draf en en- de Koninklijke Lucht- ffas georganiseerd, n die betrekking hadden op ctaculaire sprongen in het im van de parachute-sprin- in de Koninklijke Militaire lie uit Breda. Zij vormden Luchtmacht-bijdrage van liddag betrof een absoluut lunt vijf prachutisten feilloos op de daarvoor n landingsplaats. Een e die werd gehonoreerd met cognac - veel applaus en iriftelijke aantekening in het sbrevet door Z.K.H. Prins rd. tyendekker s had het kennelijk naar tijdens deze „Duindigt ziet ;en-dag". Langer dan was bleef hij op en rond de en onderhield zich met de ellers van het programma, n zagen de ruim 8000 aan een gevarieerd programma ak zij een perfecte timing, schouwers tot laat in de na- in Wassenaar hield. parachutisten demon een Alouette-helicopter [demonstraties, was er een iper, die laag over de grond zijn wendbaarheid toonde er een Koninklijke Lucht- pel die zich o.l.v. de majoor van Diepenbeek onder groot asme van het publiek de ol blies. rt zeker dat deze Lucht- Paardesport-verbintenis ;n I omst zal worden geconti-"1 N. D. R.-secretaris Co Go- ons betreft is het expe- lagd. Het bezoekersaan- niet meegevallen, maar felijke ervaring hebben wij I edaan toen wij voor het Dag van het Paard organi- Zulke evenementen moeten Als het aan de N.D.R. ligt, volgend seizoen vast en ze- naals een dergelijke middag ren". de zijde van de lucht- 1 iel een dergelijk geluid te 1. „Mijn bazen" aldus voorlichting koninklijke cht Arie de Jong, „zijn bij- evreden over het slagen van i Het is duidelijk dat beide J vooraf te weinig publiciteit gebeuren hebben gegeven. uitkomst is toch wel zoda- i heeft begrepen an het koersverloop is een niet te achterhalen zaak. Vast staat echter wel dat het koersverloop van vele nummers bij zonder aantrekkelijk was. Daar was een Jan van Dooyeweerd die met Hercules V een schijnbaar niet te kloppen Helios CH in de eindfase van de draverij om de Whisky Four-prijs met ruime voorsprong voorbleef. De snelste tijden van de dag werden op de klokken gebracht door Happy First en Hit Parade. Beide paarden, afkomstig van noor delijke trainers, legden over een af stand van 1600 m. de rest van het veld een dermate hoog tempo op, dat ze kansloos werd. Happy First met Klaas Woudstra won de mijl in de zeer fraaie km. tijd van 1.18.9. Verrassend was het optreden van Indien, een zorgen kind van trainer Wim van Over- eem, die eindelijk weer eens buiten de fouten bleef en met winnaar Henry Belwin een adembenemend duel uitvocht. Zelfs bij de volbloeds, en dat is langzamerhand een unieke zaak. deden de favorieten him plicht. Zowel Bobelle als Sans Cesse wonnen hun rennen. Opmerkelijk was de tweede plaats van Yvancka in de tweede afdeling van The Flying Dutchman-prijs. Dat had echter meer te maken met de steeds groter wordende rijderskwali teiten van leerling Eric Bloem dan de capaciteiten van de toch wel moeilijke merrie. Niet alleen de winnaars van drave rijen en rennen gingen na afloop van deze exclusieve Duindigt-mee- ting met prijzen naar huis. De Prins ontving van de Koninklijke Luchtmacht zijn eerste verjaardags geschenk: een miniatuur parachute. Reactie van de vandaag jarige Prins: „Hartelijk bedankt - ontzet tend leuk, daar zullen mijn klein zoons straks ook wel belangstelling voor hebben". Uitslagen Soesterberg-prijs1. Karoline N (G, Kleyweg) (1.27.9), 2. Juan Carlos, 3. Klair L. Toto w. 22.60. pl. 2.60. 3.10, 2.40. kop. 20.60. trio 1.027.80. Wlsky Four-prijs: 1. Hercules (J. van Dooyeweerd) (1.21.). 2, Enterprise Hol- landia. 3. Helios CH. Toto w. 3,-, pl. 2.10, 1.80, kop. 6.10. Grote Prijs van de Kon. Luchtmacht 1. Happy Firts (K. Woudstra) (1.18.9). 2. Hit Parade. 3. Hardy Reglna. Toto w. 1.90, pl. 1.50. 1.50. kop. 3.40. trio Sir Wessel. Tto kop. pl. 1.30. 1.70, -uchtmacht-prijs1. Henry Belwin 10. van Klaveren) (1.24.8). 2. Indien, 3. Ivan Hollandia. Toto w. 2.50. pl. 1.20. 2.10. 1.40. kop. 14.90. trio 133.20. Hunter-prJjs1. Just in Time (L. Schoonhoven Jr.) (1.24.6). 2. Isard H. 3. Jack Fortuna. Toto w. 9.40, pl. 3.20, 2.80. kop. 17.20. Polly Krey-prijs: 1. Jaspis du Bois (R. v. d. Lubbe) (1.22.4). 2. Iwan Mac H. 3. John Buitenzorg. Toto w. 2.70, pl. 1.30, 1.90, 1.30. kop. 6.50, trio 99.20. The Flying Dutchman-prijs: 1. Sans Cesse (mej. R. Schwartzkachel2. Yvanka. 3. Miss Rosy. Toto w. 1.90. pl. 1.60. 5.90. kop. 33.60. Friendship-prijs1. Intrepid Girl (G. Roodenrijs) (1.25.6), 2. Kees, 3 Ivan Braun. Toto w. 9.70. pl. 1.70. 1.70. 4.-. kop. 13.-. trio 261.90. Spitfire-prijs: 1. Kolja T (A. Harm- sen) (1.25.0). 2. Kei Buitenzorg. 3. King Westlandia. Toto w. 4.20. pl. 1.30. 1.40. 1.50. kop. 8.90. Totalisator-omzet f. 308.604 - Stichting eg: Eindrapport commissie- Volmiüler teleurstellend DEN HAAG -ANP» Teleurstel lend noemt de Stichting Weg het eindrapport van de Commissie be vordering openbaar vervoer westen des land. dat een geïntegreerd open baar railvervoer voorstaat. Na acht Jaar studie is een eindrapport gere digeerd. dat aan zeer essentiële za ken voorbijgaat, onder meer de fi nanciële en milieuaspecten en het ruimtebeslag van een fijnmazig rail- net, zo verklaarde de stichting. Ondanks het feit, dat de commissie een voorstander blijkt te zijn van de harde lijn. als het er op aankomt het publiek van het openbaar ver voer gebruik te laten maken, heeft zij aldus de stichting —niet kun nen aantonen, dat het openbaar ver voer in staat zal zijn de toekomstige verkeersstromen te kunnen opvangen. Niet alleen, ontbreekt een raming van het aantal te vervoeren reizi gers, maar ook de zekerheid, dat een voldoend aantal reizigers inderdaad bereid zal zijn op het openbaar ver voer over te stappen. Het percenta ge, dat op het ogenblik hiertoe bereid is ligt niet hoger dan tien procent. Een jojigerenmuziekkorps uit Noorwegen maakt dezer dagen een rondreis door Nederland. Gis- I teren waren de kinderenvan de Rotnesschool uit Altendal bij Osic in Amsterdamwaar ze een j prachtig stukje muziek brachten i bij het havengebouw. De jeugdige muzikantjes zijn tussen 7 en 14' jaar oud. Overleg Bahr en Winzer De Westduitse staatssecretaris Bahr heeft gisteren onverwacht in Oost- Berlijn een ontmoeting achter ge sloten deuren gehad met de Oost- duitse minister van Buitenland se Zaken Winzer. De reis van Bahr naar Oost-Berlijn volgde na een ontmoeting van de Westduitse staatssecretaris met zijn Oostduit- se collega Kohn. die klaarblijke lijk geen resultaat opleverde Truman gevallen Oud-president Harry S. Truman is gisteren te Kansas City in een ziekenhuis on derzocht nadat hij in zijn huis in het nabijgelegen Independence (Missouri) was uitgegleden. De rönt genfoto's waren negatief en de 88 jarige Truman, die klaagde over pijn onder in zijn rug, keerde korte tijd later naar huis terug. De toestand de oud-president werd goed ge noemd. LEIDEN Aan het Leidse oplei- dingsinistituut voor analisten zijn geslaagd H.B.O. A medische afdeling, kli nisch chemische richting. T. C. Broekhof. Hillegom; N. M. Ham, Leiden; A. van der Lelij, Haarlem mermeer; M. G. Nauta, Leiden; M. stapper. Alphen a/d Rijn: A. A.Tuyn, Roelof arendsveenC. J. W. M. Schweers-Westgeest, Leiden. -zwemsters ïineren fIJK In zwembad de ide in Katwijk werd gister- ipnieuw een deel van de mkampioenschappen van Gouwe Rijnstreek ver- n. Op het programma ston- 200 m. schoolslag, de 200 m. en enige estafettenum- vlinderslag en vooral het derd meter-nummer is in de >g niet zo geliefd .Op de 200 ilslag voor meisjes onder 14 mineerden de AZC-zwem- nummers één en twee, An- Sarskamp en Hanna Wage- ven onder de limiet voor de ïdse kampioenschappen. Belkum (ZiJl/LGB), was lfde nummer de sterkste bij ins onder 14 Jaar, en bleef limiet voor de NK. Bij ns onder 16 en heren had- ir Wolters en Kees Uitten- eiden Zijl/LGB) natuurlijk eite met de limieten of de aders in hun categorie, ttenhout bleef zijn jeugdi- rrent ditmaal net iets voor. tweehonderd meter vlinder - rde alleen Reneé Platje een ike prestatie. Ze werd kam de meisjes onder 16 in een 2.57.8. Daarmee zwom ze nieuw kringrecord, maar ze it iets te kort om onder de or de NK te blijven. 1/LGB, dat in de kring over 1ste top beschikt, probeerde estafettenummers nog de aor de NK te halen, maar s. rijkste uitslagen schoolslag meisjes 0/14, lim. 1. Anja v. Harskamp AZC Hanna Wagenaar AZC Marli van Winsen AZC em meisjes 0/16, lim. NK Ans v. d. Geest Zijl/LGB José Neuteboom Zijl/LGB lem Jongens 0/14, lim. NK Uex van Belkum Zijl/LGB Jacques v.d. Worp BZ en 1, idem jongens 0/16, lim. Wolters Zijl/LGB 2.46.2, 2. nirman Gouwe 2.58.2. idem n. NK 2.50, 1. Kees Uitten- /LGB 2.45.8. HET ARABISCH SCHEPT MOEIl'JK- HEDEN lav.DE AARDRIJKSKUNDI GE NAMEN. ONDERSTAAND VOLGT EEN OVERZICHT HOE DE SPELLING IN DE KAART 00K GELEZEN OF GESCHREVEN KAN WORDEN: Au is ook ie lezen als: Aoe Bu= Boe El Al Ei Ay G=DsjoFDj J Dj Kaap- Ras Koe - Qu Q=Kw of G Sh=Sj U Oe Wadi Waterloop oF dal Y=Ij Bir berekenh Bron Gebel Berg, gebergie Madiq=r Sfraaf C. H. Burki. Voorschoten: M. K. Groeneveld. Wassenaar: M. Horsman Lisse; H. F. Jager, Wassenaar; P. Nagtegaal, Leiden: Chr. Remijn, 's- Gravenhage; M. C. van Steensel, Lisse; W. L. Stuyfzand. Leiden: A. J. CJittenbogaard. Oegstgeest: A. D. Vis- scher. Zwartsluis; M. A. van Wijk, Leiden. H.B.O. B chemische afdeling, ana lytische richting. T. van Beyeren Bergen en Henegou wen. Leiden; A. Di Bon. Leiden; A. F. Gumbs. Amsterdam: M. M. Red dering, Voorschoten; R. Steenlage, Voorschoten; C. J. M. Willemse, Haarlem: G. A. Albada, Leiden; J. A. P. P. van Dijk, Voorhout; M- C. M. Kaiser, Leidschendam: M. Noort, Oegstgeest: G. M. Overvliet, Sassen- heim (met lof); J. P. M. van der Ploeg, Noordwijk; M. van Wijk, Ptfn- acker. HB O. A chemische afdeling, ana lytische richting. A. H. van der Bent. Katwijk: M. M. Bergshoeff, Boskoop: M. de Bruijne, Leiden; B. J. L. Hoogeveen, Reeu- wijk; A. Kogelenberg, Voorburg; E. J. M. Kokshoorn. Voorschoten: E. W. J. M. Samwel, Leidschendam: M. A. Span, Voorburg; H. de Vries, Hazers- woude. H.B.O. A medische afdeling, micro biologische richting. H. van Batenburg-Langen, Delft: G. Saab. Oegstgeest; A M. L. van Stijn, Warmond: P. J. M. Vroonhof, Voor hout; C. A. Zaal, Leiden. H.B.O. medische afdeling, morfolo- logische richting. P. W. Arentz. Rotterdam; J. H. Baars. Sliedrecht; A. Wijsman-Grootendorst I Leiden; A. P. T. Kersjes, Ruurlo; A. Niewenhuijsen-Schaap, Krimpen a/d IJssel; M. R. J. van de Pol. Be neden Leeuwen; H. A. W. M. Verhof - stad-van de Pasch, Baarlo; M. N. Visser-van Dijk, Capelle a/d IJssel; I H. Wierda-Roukema, Leeuwarden; P. H. Th. H. van der Zanden, Nij megen. i M.B.O. analytische chemische rich- 1 ting, algemeen chemische differen tiatie. P. J. Boot. Leidschendam; B. Dop- pert, Leiden: W. J. Dusoswa, Leiden: A. Dijkstra,Leidschendam; R.Frank huizen, Leiden; J. C. M. Gerrits, Zandvoort aan Zee: M. Ghafoerkan. Leiden: P. de Keizer. Wassenaar: A. M. J. de Kier. Leiden: J. L. E. M. J. Kouwmans, Alphen a/d Rijn; Y. O. Lieuw. Leiden; M. Meters, Lei den: T. Neuteboom. Leiden, J. M. van Nispen, Leimuiden: W. M. Rie- beek. Utrecht; A. H. Spaargaren, Heemstede; M. A. M. van der Voort Lisse; M. J. Zuidwijk, Koudekerk a/ d Rijn. SABOTAGE PARIJS 'Reuter) Een voor malige Amerikaanse marinier heeft gisteren in Parijs onthuld dat Amerikaanse militairen die zich tegen de oorlog in Vietnam verzetten. vliegtuigen aan de grond hebben gehouden, bommen onschadelijk hebben gemaakt en napalmbommen in zee hebben ge gooid in plaats van op doelen in Vietnam. De marinier, een zekere Thomas Zangrill, die in 1968 en 1969 dienst heeft gedaan bij de luchtmacht basis Da Nang in Zuid-Vietnam, verklaarde voorts dat sabotage er de oorzaak van is geweest dat de Amerikaanse vliegdekschepen Kit ty Hawk, Constellation en Han cock voor herstelwerkzaamheden naar het dok moesten. Zangrilli is een van de vijftien Amerikaanse oudstrijders die naar Parijs zijn gekomen om daar sa men met him vroegere Vietname se tegenstanders de strategie voor een gemeenschappelijke actie uit te werken die het einde van de oorlog moet bespoedigen. De Amerikanen zijn lid van de linkse organisatie van oudstrijders tegen de oorlog die het vorig Jaar veel aandacht kreeg door haar betogin gen in Washington. Mazelen Een mazelen-epidemie heeft het leven gekost aan tenmin ste 50 kinderen in een afgelegen deel van oostelijk Bolivia. Dokters in dat deel van het land vinden het moei lijk de epidemie te bedwingen door gebrek aan personeel en vaccin en door de slechte verbindingen.

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 15