„Laat Frazier nu maar eens uit zijn hol komen floriade „De Pel" welgemoed naar Tour biet Betty Stöve zonder moeite ronde verder Clay na imponerende zege op Quarry: 55 Oostduitser Hüttner al zeker van titel Alles wat deze ploeg wint is meegenomen WOENSDAG 28 JUNI 1972 PAGINA 11 LAS VEGAS De boksende broers Mike en Jerry Quarry zullen zich het avondje van de 27ste juni nog lang heugen. Mike kwam in een titelgevecht uit tegen wereldkampioen half zwaargewicht Bob Foster en werd in de vierde ronde knock-out geslagen. Jerry trok ten strijde tegen Cassius Clay, alias Muhammed Ali, die nog altijd rekent op een revanche tegen wereldkampioen Joe Frazier. Jerry kreeg er zo stevig van langs dat arbiter Mike Kaplan in de zevende ronde tussen beide kwam en de strijd staakte. Het gevecht was op twaalf ronden vastgesteld. mij nu maar Joe Fraaier. Ik ed voor hem", dart; schreeuw- Clay, tegenwoordig ker Muhammed Ali genoemd, opge wonden na zijn voortijdige over winning op Jerry Quarry in Las is. „Ik zal zorgen dat Fraaier pak slaag krijgt", vervolgde Aid tierend. „Laat hem maar komen". een bijzonder ongelijk ge vecht. Hoe Quarry ook probeerde z'n hoofd te verstoppen achter enige dek king, Clay wiist altijd wel een gaat- wnjden om zijn dreunende linkse hoek te plaatsen. In de eerste twee ronden viel de schade voor Quarry nog mee. Hij wist Clay tweemaal in een hoek van de ring drijven, maar de oud-wereld- kampioen trok zich daar niets van ADVERTENTIE overdekt •Jf 4 dagen Amstelhal - RAI - as. vrijdag t/m maandag onze ere-gaste .ilïade -Akersloot lelie's - lelie's - lelie's lathyrus enz. van 's werelds beste kwekers lot en mot v1 oktober Amsterdam Jfeio/toegangskaart]es NS*stations en met vi OKiooe openlucht op de Rotonde 4000 M2 aan en liet zelfs uitdagend zijn dek king zakken. Muhammed Ali kon zich die vrij heden gemakkelijk permitteren. Zijn conditie leek weer als vanouds en Quarry kwam er in feite na de tweede ronde niet meer aan te pas. Quarry, die twee jaar geleden al tegen dezelfde tegenstander in de ring stond maar toen verloor door een gapende wond boven het linker oog. werd in de zesde ronde behan deld als een punchbal. Clay raak te hem waar hij wilde en het einde kon niet lang meer op zich laten wachten. In de zeven-de ronde begon Clay direct met een serie slagen op zijn slachtoffer. Demonstratief hield hij op een bepaald ogenblik zijn handschoen boven de wankelende Quarry als om te beduiden dat het zo welletjes was. Na een laatste serie van Clay greep scheidsrechter Kap lan inderdaad in. Cassius Clay had gewonnen. Opnieuw. Hij staat klaar om de enige nederlaag in zijn car rière. tegen wereldkampioen Joe Frazier, te wreken. „Laat Frazier uit zijn hol komen. Hij kan zich nu niet langer meer verbergen voor me". Clay verdiende met dit gevecht 500.000 dollar, Quarry 80.000 dollar Zo mogelijk nog kanslozer dan Jer ry was zijn broer Mike Quarry te gen de sterke en-varen wereldkam pioen half zwaargewicht Bob Foster. De titelhouder joeg zijn uitdager voortdurend voor zich uit en sloeg hem tenslotte aan het eind van de vierde ronde knock-out. Het duurde een hele tijd voor Mike Quarry weer bij zijn positieven was. Mike Quarry is door de we reldkampioen in het half zwaar gewicht Bob Foster zeer krachtig het beivustzijn ontnomen. Nog ruim na de tiende tel van de arbiter ligt de uitdager plat op de rug. Foster is naast Mike Quarry geknield om hem weer op de been te helpen. Argentinië geeft data voor duel om wereldbeker BUENOS AIRES (ANP) De Ar gentijnse Voetbalbond heeft bekend gemaakt dat de wedstrijden om de Wereldbeker (het officieuze wereld kampioenschap voor clubs) tussen Independiente en Ajax zal plaats vinden op 4 en 18 oktober. De eerste wedstrijd zal in Argentinië worden de tweede in Amsterdam. Indien een derde wedstrijd noodza kelijk is, zal deze gespeeld worden in :n nader aan te wijzen Europese ad. Secretaris Westrik van Ajax gaf als commentaar: „Het zijn de data die Ajax heeft voorgesteld, maar wij hebben tot nu toe geen contact ge had met Independiente. Waarschijn lijk zullen zij deze data hebben ge kregen via de KNVB of de UEFA. Er heeft echter tussen Independiente en Ajax over deze wedstrijden nog geen plaats gehad". M FD-KAMPIOENSCHAP Onderweg van het IJsselmeer naar haven van Medemblik rekende i Oostduitse coach gisteren snel uit at zijn pupillen Herbert Hüttner lietmar Gadde na een sublieme ierde en vierde plaats en met nog a.ce voor de boeg, nu reeds de rotse beziters zijn van de Neder- andse Flying Dutchmantitel. De «sde race is alleen nog interessant oor de verdeling van de overige ilaatsen op het ereschavot. De Ne- lerlandse zeilers, ook Fred Imhoff, Ün in deze titelstrijd met matige irestaties uit de bus gekomen. Merk aardig was het opgeven van Im- ioff in de ochtendrace. Samen met ie Oostduitser Rutz was Imhoff to- aal de verkeerde kant uitgevaren odat de achterstand op kopgroep norm was. Rutz zette moedig door n werd toch nog 22e. Imhoff zag er ADVERTENTIE geen brood meer in en staakte de strijd, hetgeen voor een Olympisch kandidaat een zwak punt is. In de vijfde race ging het iets beter met de vaderlandse zeilers en finishte Hellemans een plaats voor Imhoff (8). De strijd om de zeütitel was toen al door Hütter beslecht. De 28-jarige Oostduitse onderofficier bij de marine schaduwde in de morgen zijn gevaarlijkste concurrent, de Australiër Bethwaite. Hüttner volgde hem overal. Zelfs toen de Australiër fouten ging maken. Pas op het mo ment dat deze in een hopeloze posi tie was gemanoeuvreerd, ging Hütt ner zijn eigen weg en boog een twaalfde plaats in een vierde positie om. De Fransman Payot won. Daar Bethwaite als zevende eindigde, kon Hüttner in de middaguren zijn eigen race zeilen. Van achter de kopgroep ondernam de Oostduitser een felle aanval die op de finishlijn tussen Hüttner en de Zweed Kolni tot een adembenemend duel leidde. Met een verschil van luttele seconden won Hüttner. Na aftrek van het slechtste resul taat is Hüttner en zijn lange trape ze man Gadde in het klassement on bereikbaar voor de door 14 sterk naar voren gekomen Fransman Pa yot. Imhoff is op de ranglijst nog steeds de beste Nederlander. Hij is van de zevende plaats teruggevallen naar een tiende, hetgeen insiders een tegenvallend resultaat vinden. LONDEN (ANP) - Niet lang na- 7—5, 6—4, nadat Goven in de eer- dat op de tweede dag van Wimbledon de dames hun entree hadden ge maakt, greep de regen in. Dikke druppels die uit een loodgrijs zwerk vielen, maakten een ontijdig einde het meesit interessante treffen de dag: de 34-Jarige oud-Hunt-professional Andreas Gimeno tegen de Nieuwzee- lantier Otrmy Parun. De broodma gere Parun, die verleden Jaar bij verrassing de laatste acht bereikte, leek op weg naar een vlotte drie- sets-overwinning tegen de als vierde geplaatste Spanjaard, toen hij bij 54 in de derde set aan service kwam. Bij 40—30 bereikte hij zelfs matchpoint. Maar op dat moment, volleerde hij iets te gretig. De bal ging in het net. Dat was het beetje geluk dat Gimeno nodig had. Zijn slagen werden vaster. Met een schit terende return langs de lijn kwam hij op 5—5. Daarna won hij de set In de veertiende game. Nog behield Parun de beste kansen. In de vier de set was hij bij 54 weer in de gelegen/heiii de partij uit te serveren. Maar eens te meer volleerde hij te wild: 55. Bij 88 trad de tie- breakregel in werking. Gimeno kwam met 13 achter, maar won uiteindelijk met 75. Een regenbui halverwege de vijfde set (3—3) halverwege de vijfde set '33) stelde de ontknoping van deze dramatische strijd een d&g uit. Vorm verlies Zowel Evonne Goolagong als Stan Smith, resp. eerste geplaatst bij de dames en bij de heren konden de aan dacht niet lang gevangen houden. Bij haar eerste grote titel won, bleek die court, waar zij 12 maanden geleden haar eerste grote titel won, bleek de 20-jarige dochter van een schapen scheerder veel van haar vorm verlo ren te hebben. Ze won weliswaar in slechts 42 minuten van Marylin Pride. Maar de struise Nieuwzee- landse hield zich dan ook hoofdza kelijk op aan de achterlijn, op gras de beste taktiek als men snel wil verliezen. Stan Smith slaagde er net in te camoufleren dat hij teveel op hard court en te weinig op gras heeft [gespeeld om in topvorm te zijn voor j Wimbledon. Hij won weliswaar met 164, 9—3, 6—3, van de 29-jarige Rhodesische schoolmeester David Ir vine, maar zijn spel was onzeker. Vooral in de tweede set. Pas toen 'hij overschakelde op stolvolleys en j plaatsballen naar de hoeken kreeg hij enig overwicht. Voor het overige I handhaafde hij zich op service. Ir- ivine slaagde er niet in een ..break" te forceren. Tot degenen, die zich I handhaafden, behoorde de Neder landse Betty Stöve. Voor de regen vertier spelen onmogelijk maakte, won zij in vlot tempo van de Ita liaanse Lucia Bassi. ste set een voorsprong van 42 had genomen. De linkshandige Spanjaard die dit seizoen de titels van België, Italië en West-Duitsland heeft ge wonnen, imponeerde het meest op service-return. Met Stan Smith en Alexander Metreveli behoorden ook de Australiër Ian Fletcher en ijzeren Wilhelm Bungert tot degenen die zich voor de derde ronde plaat ste. Ia<n Fletcher, een jongere broer van de oud-dubbeükam- pioen Ken, won in vier sets van oud- Wimbledonkampioen Olmedo. Bun gert wegens drukke zaken min der voorbereid dan ooit, manifesteer de in een slopende vijfbeüter over meer uithoudiingsv er mógen bleek te beschikken dan John,Cooper, de jon gere broer van Ashley to wie men en», kele jaren geleden een toekomstig Wimbledonkarmpioen zag: 5—7, 6—4, 0—6, 6—2, 6—3. Een de aantrekkelijkste centre-court-partijen Jerry Quarry loopt hier nogal i handschoen van Cassius Clay. einde va?i het gevecht. Het was jdie tussen Manuel Orantes en van onfortuinlijk in op een opwaartse Evenmin als zijn broer Mike tegen me het avondje wel voor de ge- Georges 9°ve1)- als derd® 8 klap met de binnenkant van de Foster, haalde Jerry Quarry het I broeders Quarry. plaatste Spanjaard s met 86, Uitslagen Dames enkelspel, eerste ron- Laura Rossouw (ZA) - Gail Chanfreau (Fr) 75 60, Sonja Panchta (Oost) - Sue Mappin (GB) 6—3, 3—6, 7—5, Nancy Richey (VS) Lancaster (Austr) 62, 61, Kerry Melville (Austr)-Vicki Berner (Can) 6—2, 6—2 Cowie (GB) - Carter (VS) 62 62, Janet Newbury (VS)- Katja Ebbinghaus (WDld) 63 61 Veronica Burton (GB) Lindsley Beavan (GB) 2—3, 62, 6 4, Bet ty Stöve (Ned) - Lucia Bassi (ItV 6—3, 6—0, Pam Teeguarden (VS) - Christine Molesworth (GB) 98. Mary Ann Eisel CVS)- Michele Gurdal (Belg) 62, 64, Lesley Hunt (Aus) - Brenda Kirk (Z-A) 7—5, 6—4, Jill Cooper (GB) - Rose Faulkner (Aus) 60, 63, Linda Charles (GB)-Nathalie Fuchs (Fr) 6—2, 6—3. Tweede ronde Evonne Goolagong (Aus) - Maralyn Pryde (NZ) 63, 64. Heren enkelspel eerste ronde: Meiier (Wdld) -Mandarino (Bra) 6—4, 6—2, 6—1, Van Dillen (VS) Stewart (VS) 7—5, 8—6, 6—1, Oran tes (Sp)-Goven (Fr) 86, 75, 6—4, Hrebec (ZSl)-Vilas (Arg) 7—5, 75, 75, McDonald (Austr) -Plnto Bravo (Chili) 64, 36, 6—3, 60, Lall (India) -Gerken (VS) 5—7 6—3 6—2, 3—6. 6—3, Proisy (Fr)- Likhatsjew (Rusl) 6—4, 9—8, 8—9, 6—4, Crealy Austr.)-Spear (Zei), 9—7, 6—2, 1—6, 7—5, Phillips-Moore (Austr) -Loyo-Mayo (Mex) 63, 6—2, 6—2. Gorman (VS)-Mignot (Belg) 6—4, 7—5, 6—2, Stockton VS Koch (Braz) 8—9. 4—6, 6—3, 6—2, 64, Tanner (VS)-Velasoo (Col), 6—3, 2—6, 6—4, 7—9, 7—5, K^kal (TsJ)-Vasquez (Arg) 4—6, en 8_9, 6—4, 64. 8—6, Jauffret (Fr) - Bengtsson (Zwe) 1—6, 7—5, 89, 6—1 7—5. Tweede ronde. Fletcher (Austr)-Olmedo (V6) 6-0 6—4, 1—6, 6—3, Smith (VS)-Irvine (Rhod) 6—4, 9—8, 6—3, Metreveli (Rusl)-Doninquez (Fr) 79, 61, 6—4, 6—4, Bungert <Wdld>-Cooper (Austr) 5—7, 6—4, 0—3, 6—2. DEN HAAG Kees Pellenaars vertrekt toch nog redelijk welgemoed naar de Ronde van Frankrijk. Vrijdagmorgen vliegt hij met zijn ploeg naar Nantes om vandaar op de fiets naar de negentig kilometer verderop gelegen startplaats Angers te koersen. Een ploeg die het van in cidentele successen moet hebben, maar die, gelooft Pel, zitten er dan toch nog wel in - nadat de be proefde ploegleider in de afgelopen weken ernstig begon te vrezen dat voor zijn équipe in deze (volgens kenners sinds een decennium zwaarste) ronde helemaal niets zou zijn weggelegd. „In de eerste twee dagen van de ronde van Zwitser land", herinnerde zich gistermiddag in Schevenings Europa-hotel Pelle naars, „dacht ik: ach, waar moet ik hemelsnaam i de Tour?" Maar volgens de ploegleider herstel den zijn maanschappen zich in de finale van de Zwitserse ronde toch zeer behoorlijk en de recente suc cessen bij die nationale kampioen schappen wekken de verwachting, dat er in de Tour voor de Neder landers hier en daar nog wel prijs en premie zal zijn weggelegd. In de eerste plaats natuurlijk voor Tino Tabak, na zijn rush naar de natio nale titel toch wel de onbetwiste kopman van d'e ploeg. Maar ook voor Rini Wagtmans. Pellenaars: „als 'ie de eerste dagen goed door komt, dan gaan we nog van hem horen. Ik zal in die dagen dan ook Wagtmans een paar mensen toewij zen, die bij hem moeten blijven om hem er doorheen te helpen, zodat hij niet teveel achteraan gaat suk kelen". Beschermd Hetgeen dus inhoudt, dat de Pel twee „beschermde" renners in zijn ploeg heeft, waarvoor een aantal knechten zal moeten opdraaien. En die nu zijn er „op het oog" niet al te veel in de formatie. Het sprin- tertje Ger Harings zal zich zo goed en zo kwaad als dat gaat moeten „zetten" voor de spurts, die de etappes besluiten, Jan Krekels en Cees Koeken hebben op dat punt ook mogelijkheden, Wimke Prinsen is bepaald niet het prototype van de krachtige knecht en ontplooit zich pas als de hellingen zich aan kondigen en Leo Duyndam, die de hellingen juist als ergste vijanden kent, gaat mee naar de ronde om - op grotnid van zijn glarosworm in dp laatste weken - vooral in de eerste Tourperiode op jacht te gaan naar etappewinst. Resteren nog drie coureurs om het echte knechtenwerk op te knappen: Haagse Harry van Leeuwen, vlijtig en betrouwbaar, hetgeen ook geldt voor Jos van der Vleuten en (in mindere mate) Jan van Katwijk. De man, die de ploeg completeert is Gerard Vianen. Ook hij zou een goede knecht kunnen zijn, maar daar staat tegenover dat de ervaren renner uit Kockengen zijn ploeglei der wel zal willen houden aan de afspraak, die al aan het begin van het seizoen werd gemaakt, en die „vrijbuiten" inhoudt. Zware taak Toch ziet de Pel wel mogelijkheden in deze samenstelling, al valt het op, dat Jos van Beers niet is opge steld. Temeer omdat hij nog eergis teren in Beveren. Was een behoor lijk sterk bezette kermiskoers won, daarbij o.a. Ronny van de Vijver en Valeer van Swee-:!t achter zich la tend in de finale. Veel meer moge lijkheden om andere coureurs in te zetten had Pellenaars overigens niet. want de Goudsmit-Hoff ploeg bestaat vandaag de dag nog maar uit 13 „elementen", nu eerder to dit seizoen Matje Gerrits en Harry Steevens afvielen. Toch krijgt de nu afgevaardigde équipe een behoorlijk zware taak op de schouders gelegd: het in twintig Jaar naar grote allu re (Janssen, Zoetemelk» gegroeide Nederlandse element in de Tour 6teun geven en verstevigen. Goudsmits directeur Van Himbeek zei het in zijn inleiding naar de voorstelling van zijn Tourploeg: „het is onze aanpak geweest, die in een minder goede periode voor de vaderlandse profsport - toen twee genommeerde sponsors zich terug trokken - nog veel heeft kunnen redden. En mede daardoor is Ne derland met een ploeg in de Tour gebleven, wat dam ook weer heeft geleid tot de beslissing van de Tourdirectie om de start van vol gend jaar aan Den Haag'Scheve- ningen toe te wijzen". Behalve Zoe temelk. die tot de „top-vijf" van het veld moet worden gerekend, zullen dus ook de Goudsmit-Hoff- coureurs de basis moeten leggen, voor een geslaagd Tour-evenement op 30 Juni en 1 juli van het vol gend Jaar. Beste wensen Met het oog op die gebeurtenissen was het dan ook, dat de Pel-ploeg ditmaal in Scheveningen werd voor gesteld. Een deel van het team be gaf zich dan ook met een uit de grijze oudheid daterende, meervou dige fiets op het parkoers van de tijdrit van volgend Jaar. en tijdens de voorstellingsceremonie kregen de Pellenaars geflankeerd door twee van zijn ..azen": Tino Tabak links) en Rini Wagtmans. coureurs ook de beste wensen mee van de Haagse wethouder voor Jeugdzaken, recreatie en sport, de heer Vink. En de vice-voorzitter van het Nederlandse Tour-comité, de heer Goedhart, citeerde ook tot een brief van de commissaris der koningin, mr. Vrolijk, aanmoedigen* de zinsneden. Waarbij zich onge twijfeld veel Tourliefhebbers zullen aansluiten in de wetenschap, dat met déze formatie alles wat wordt bereikt „meegenomen" is. Aan de andere kant: al vele malen eerder vertrok een vaderlandse Tourploeg onder een ogenschijnlijk minder goed gesternte naar de ronde. Vaak deden dan Jui-it die reninens eer1 verrassend goede greep in de prij- zenpot.

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 11