„Brittenstein" in Leiderdorp geopend Vragen over voetbalveld II ETAGES VOOR BEJAARDEN Kwart eeuw hulp in de huishouding Brandweer Voorschoten provinciaal kampioen Onrust over zeilveteraan VRAGEN OVER BOOTJESHAVEN MAANDAG 26 JUNI 1972 LEIDERDORP Wethouder Engbert Drenth trok met een forse ruk het plastic weg en de naam Bnttenstein blikkerde in het licht (foto links). Zaterdagmiddag kwa men burgemeester en mevr. Van der Have, wethouder Meerburg en di verse raadsleden, architect Kamsteeg en aannemer Nagte.gaal plus diverse bejaarden en genodigden bijeen in de fietsenberging van Brittenstein om dit mooie bejaardengebouw offi cieel te openen. In zijn welkomstwoord vertelde Ir. F. v. Straaten, voorzitter van de Vereniging algemene bejaardenzorg Leiderdorp, dat de fietsenberging was gekozen omdat straks ook offi cieel de gemeenschapsruimte geopend bou worden. Na hem schetste wethouder Drenth LEIDEN Aangespoord door de wat hij noemt bijna ontmoedigende gang van zaken rondom de aanleg van een vierde voetbalveld voor Roo- denburg en de bezorgdheid, die de Sportstichting begin van dit, jaar al aan de dag legde, heeft het KVP- raadslid Coraelissens deze vragen ge steld aan burgemeester en wethou ders. Welke beleidsvoorbereidingen heeft het college getroffen sinds de totstandkoming van de nota van de sportstichting? Acht het college het mogelijk thans een plan op korte termijn voor te leggen, waarin duidelijk naar vo ren wordt gebracht, op welke wijze het meent te kunnen voorzien in de 6teeds stijgende behoefte aan sport velden? Zo ja, wanneer kan de gemeente raad dan worden ingelicht over de situatie ib haar geheel ten aanzien van de sportvelden? Welke contacten bestaan er tus sen het college en de sinds 1971 in functie getreden bewindsman voor sportzaken en welke zijn de ervarin gen met dergelijke eventuele contac ten? Kan het college mededeling doen Burgerlijk Pensioenfonds 2.30- 4.30 u. Oudé Singel 26 Informatie-avond Ba- ha'i 8 uur nam. Stadhuis Gemeenteraad 7.30 uur na middag. DINSDAG Rijnsburgerweg 163 Spreekuur Alg. Bureau voor levens, en gezinsvragen 7.30-8.30 uur nam. Kreatief Sentrum (Breestraat 66) 7- 12 uur nam. Stadhuis Werkgroep leefbaarheid/ 19 Societei twel (v dhr. D. Fairbairn "Jo. alleenstaai Het Mierennest (Morsweg 59) Be- aarctensocletelt 2-4 uur nam Diamantplein 27 Gespreksavond Ba- Breestraat 19 Spreekuur Chr. Emi- ;ratlecentra)e 7-8 uur nam. Hooigracht 38 Spreekuur Stichting J aardensociete it Diamai 1 ha l 8.15 Breesti gratiecentrale Hooigracht hulsvesting werkende jongeren 7. 8.30 uur nam. Gew. Arbeidsbureau Spreekuur Man vrouw. Maatschappij parttime sociale raadsvrouw 10.30-11.30 19 Sociëteit voor gehandi- Mytylschool Afscheidsreceptie mej. de Lakenhal. Spr. drs. J. R. ter Molen over ..De familie Fortman, zilversmeden te Leiden in de 18e eeuw" 8 uur nam. WOENSDAG Kreatief Sentrum (Breestraat 66) 7- 12 uur nam. Breestraat 19 Sociëteit Twentwel (v. kamerbewoners en alleenstaanden) 9- 12 uur nam. DIJkstraat 2a (Morskwartier) spreek uur sociale raadsvrouw 10-11 uur Stadhuis Spreekuur sociale raads vrouw 4.30-6 uur nam. Oegstgeest (Geversstraat 65) Socle •taanden 8 Oegstgeest Kenau formatie-avond Ba'ha' ■rbewoners en alleen lylaa® 11) In Apothekers H. zondagsdienst waargenomen door de Haven- SOS-dienst Release Hulpverleningsdienst Release: Nieu we Rijn 20a, tel. 24556. Maandag t/m vrijdag 2022 uur; dinsdag t/m don derdag ook 1518 uur. Wetswinkeltje gmdT Juridisch adviesbureau vc rechtshulp. Werkdagen (beb. 913 uur: zaterdag 1012 uur; don derdag ook van 1922 uur, Adres: Leidse Volkshuis, Apothekersdijk 33. over het te volgen gedrag met be trekking tot een, naar vernomen werd, bestaand meningsverschil tus sen de sportstichting en de recreatie- raad ten aanzien van de eventuele aanleg van een voetbalveld voor nioren aan de Willem de Zwijger- laan? Is het college niet met de onder getekende van oordeel, dat met de aanleg van een voetbalveld op be doelde plaats de recreatie op betere wijze zal zijn gediend dan met de huidige bestemming, dit mede gezien de moeilijke problemen, waarmede zowel de verenigingen U.V.S. en Do- cos worstelen? Zo neen. welke andere oplossingen ziet het college dan op Universiteit vergadert vanavond Geslaagde actie voor Botswana OEGSTGEEST De actie "On derwijs in Botswana" heeft totaal f 7.728,64 opgeleverd. Het zal eer daags worden gegeven aan het Unes co Centrum Nederland, die het be drag zal gebruiken voor de opleiding van onderwijzers in Botswana. De voorjaarsactie die in de laatste week van april werd gehouden is voor al financieel een succes geworden, door de inspanningen van het Neder lands Padvindstersgilde, afdeling Oegstgeest en het Dienstverlenings centrum. Een paar tekeningen, ge maakt door leerlingen van het Rijn lands Lyceum in Oegstgeest zullen naar de school in Botswana voor on derwijzers worden gezonden. BC Leiden FUSIE VAN SMASHEN RACKETEERS LEIDEN De twee grootste bad mintonverenigingen in Leiden zijn gefusioneerd. Na onderhandelingen, die ongeveer een jaar geduurd heb ben. hebben 'Racketeers' en 'Smash' de handen ineen geslagen en gaan nu samen verder badmintonnen. De nieuwe vereniging zal B.C. Lei den gaan heten en 180 leden telllen. Dit seizoen gaat de B.C. Leiden met 11 seniorenteams de competitie in. Het 1ste team gaat 3de klasse lan delijk spelen. Zeven juniorenteams duiken dit seizoen de competitie in. De speelavond is op vrijdag in de 5-Mei-hal aan de Boshuizerkade. Voorzitter von B.C. Leiden is J. Pison. Trainer gaat worden Leo Fortunati, talentscout in de bad- mintonwereld. Een van de redenen van deze fusie is het feit, dat de gezamenlijke speelaccommodatie van de 5 Mei hal nu beter en effectiever benut kan worden. LEIDEN Het kan gebeuren, dat de Eerste en Tweede Kamer beslui ten om aanstaande eerstejaars door louter loting op de universiteit toe te laten. Mocht dat gebeuren, dan laat de universiteitsraad het voor nemen van prof. J. Jeuken om als voorzitter van de subfaculteit biolo gie te vertrekken, voor zijn eigen geweten. Zo luidt een concept-brief ter beantwoording van de open brief van prof. J. Jeuken, opgesteld door de voorzitter van de universiteitsraad D. L. Couprie. Prof. Jeuken verweet de universi teitsraad voor een belangrijke kwes tie als toelating van eerstejaars, niet naar de mening van de subfacul teitsraad te hebben gevraagd. In de concept-brief is daartegen het ver weer dat de regering de laatste tijd op zó korte termijn 'n standpunt vraagt dat alleen al de behandeling door de raad tijdsmoeilijkheden geeft. Voor behoorlijke overlegproce dure is geen tijd. Zoals bekend wil minister De Brauw (Wetenschapsbeleid) bij de studierichtingen waar teveel stu denten zich hebben aangemeld gaan schiften met eindexamencijfers (de beste eruit halen) en loting. De universiteitsraad heeft daarte gen scherp geprotesteerd bij de mi nister. Als er geschift moet worden: dan alleen door loting. Prof. Jeuken is het daar niet mee eens en dreigt met ontslag als voorzitter van de sub faculteit biologie, als er alleen geloot wordt. Vanavond zal deze kwestie bespro ken worden in de vergadering van de universiteitsraad in Groot Audi- taurium aan het Rapenburg. Voort zullen twee andere zaken worden be sproken, maar in besloten vergade - dering, de benoeming van twee nieuwe kroon leden en de rector, magnificus en de subsidie aan prof. van Rood. Over het weigeren van de militaire subsidie aan prof. van Rood zijn vragen gesteld aan minister De Brauw, waarop het College van Be stuur een conceptantwoord heeft op gesteld. LEIDEIN Aan de dames M. en J. Schouten zijn de zilveren medail le en de daarbij behorende oorkon de van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen toegekend voor hun 25-jarig Jubileum als hulp in dé huishouding. In restaurant Bernsen werden za terdag de onderscheidingen uitge reikt tijdens een gezellig samenzijn voor beide jubilarissen De voorzitster van de afdeling Lei den mevr. Van Aken speldde mej. M. Schouten de broche op voor haar 25 jaar trouwe dienst aan mej. dr. A.M. M. Smit te Leid'en, Mevrouw Stam, voorzitster van de afd. Leiderdorp, reikte de. onder scheiding uit aan mej. J. Schouten, die 25 Jaar in dienst is van de fam. Carrière in Leiderdorp. De zusters Schouten zijn elk al 50 Jaar werkzaam in de huishou ding. Voor het eindexamen gymna sium bèta is geslaagd A. J. D. Ver steeg te Leiderdorp. in het kort de historie van de bouw van Brittenstein. die begon op II mei 1966 toen het voorstel om de 24 bejaardenwoningen te bouwen in de raad kwam. Het betrof een vleu gel van 2 en een vleugel van 3 ver diepingen, prachtig gelegen aan hei water van de Tollenaersingel. Na wat schermutselingen werd op 12 mei 1970 de bouw in handen gegeven van de Vereniging Algemene Bejaarden zorg Leiderdorp. In februari 1972 konden de eerste bewoners al hun Intrek nemen. Totale kosten van het project: 1,3 miljoen gulden. Het deed wethouder Drenth per soonlijk veel plezier, dat het gebouw er nu staat en dat het beheerd en bewoond wordt door dezelfde ver eniging. Het is een algemene vereni ging, iedereen kan er in, maar iedereen heeft ook inspraak in het te voeren beleid van de vereniging Alvorens de aanwezigen naar bui ten gingen om wethouder Drenth stein erg prees. In de schitterende, door de heer Van Wijk ontworpen en aangelegde tuin, hees de oudste mannelijke be woner van Brittenstein, de heer Catin samen met de 'jongste' dame, mevrouw Neuteboom, de driekleur en ook de tuin was officieel geopend (foto rechts). De gezellig door mej. v. d. Voort ingerichte gemeenschaps ruimte werd toen 'te water gelaten' in een plas sherry. Architect en aan nemer boden respectievelijk een pa rasol en een (Foto's Holvast) Burgerlijke Stand van Leiden der Plas; Monique, M. C. Zandvliet: Ja: Harrevelt; Pie- i Elisabeth, dr. Groenenberg: B van J. F. Meursi Chan Pin Jin en E. G. Munoz da Cruz; A. Pleguezuelo Ferrer W. H. Witte: C. P. M. Omzlgt e Dijke en L. J. Roozemond; J. M. Blöte en H. R. Voll; H. Siera en J. M. Rama ker; J. H. G. Medenblik en E. J. Veer man; L. Hartevelt en D. A. Reedijk; Develing; H. J. P. gers; J. P. C. Wor H. T. J. van den W. de Wolf en 1 Hietbrlnk i M. Bon- Schvvarz; Berg en T. Zijlstra; H. J. Jansen; M. H. E. C. Ritter; E. G. Scheltens; P. Lens en nkamp; K. Hamerllng rg; P. H. Kriek en A. C. V. van Raemsdonck Couwenberg; P. H. Kriek C. Klein.' BEHUWD P. M. Jacobs R. M. Pouw. weer is zaterdagmiddag provinciaal kampioen geworden in de klasse n en bereikte hiermede hetzelfde resul taat als de eerste ploeg, die reeds provinciaal kampioen in klasse I i& Aan de kampioenschappen in de 2- de klasse namen 120 ploegen deel Na een eerste selectie kwamen terdag in Sommelsdijk 20 ploegen, verdeeld in 2 x 10, om onderling uit te maken, wie de kampioen van Zuid-Holland zou worden. Voorschoten en Oostvoorne ein digden gelijk en een kampwedstrijd was nodig. Deze werd met groot ver schil gewonnen door Voorschoten met een gemiddelde puntenwaarde ring van 8,72. De ploeg stond onder leiding van Th. F. Oorschot en zal eind september met de andere Voor- schotense ploeg deelnemen aan de landskampioenschappen Burgemeester J. van der Haar ver welkomde de winnende ploeg bij te rugkeer in eigen dorp. LONDEN (AP) Gevreesd wordt dat de vermaarde zeezei ler sir Francis Chichester, die deelneemt aan de internationale solo-wedstrijd van Engeland naar Amerika, in moeilijkheden is. Acht dagen na het vertrek van de 70-jarige zeiler is er niets meer van hem gehoord. Hij zou drie radio-oproepen hebben gedaan maar er is niets ontvan gen. De organisatoren geloven dat Chiohester van zijn plannen is afgeweken en nu bij de wedstrijd die gaat van Plymouth naar Newport in Rhode Island, de kortste route heeft gekozen met zijn 17 meter lange kits Gypsy Moth V. Die route is de noor delijkste en heeft een lengte van zo'n 4500 kilometer. Het gevaar bestaat dat men dan een stuk oceaan door moet waar veel ijsbergen voorkomen. Bij dit alles komt nog, dat 'het weer daar de laatste tijd slecht is ge weest. Chichester was medisch niet in goede toestand toen hij de reis begon. Zijn artsen hadden hem aangeraden niet te gaan. Een oude vriend van de zeiler zei gisteravond: "Als Francis zegt zich te melden per radio doet hij dat ook, het zou niets voor hem zijn zich niet aan de af spraak te houden". Of de radio van de Gypsy Moth V is uitgevallen is iets dat men in dit geval alleen maar kan hopen. De 25-jarige zoon Giles van de zeezeiler is nog niet be zorgd. Hij vindt dat zijn vader er lichamelijk beter aan toe is dan sommigen denken en dat de reis de oude heer goed zal doen. LEIDERDORP „In de brand, uit de brand". Begin van dit jaar brandde een deel van de Willem de Zwijg er school aan de Willem de Zwijgerlaan af. De school is herbouwd (op achtergrond). De leerlingen maakten er zaterdag een feest van met een optocht, waarin een vnini-brandnoeer niet ontbrak. (Foto Holvast) WARMOND Door het comité Bootjeshaven" is bij monde van voorzitter H. J. Naber en secretaris H. ter Haar, aan B. en W. gevraagd welk plan nu definitief gereali seerd' gaat worden, en wat dit plan gaat kosten, met daaraan verbon den de financiële opzet in ver band met de exploitatiekosten). Voorts vraagt men welke vorm van beheer zal worden gekozen, een stichting, een vereniging of een combinatie van beide. De bedoeling is dat voor het aan leggen van de bootjeshaven ge bruik zal worden gemaakt van de speelweide. Deze aangelegenheid zal in de vergadering van dinsdag a.s. worden behandeld. Wel personenwagens LEIDEN Garage Van Ulden blijft het Daf-personenwagenbedrijf beheren. De na ontslag overblijven de 23 personeelsleden blijven hier voor in dienst. Van der W illigenhof aan Apollolaan: LEIDEN In augustus zullen 151 sleutels uitgereikt zijn aan bewo ners van de Willigenhof. Vanmor gen mochten mevrouw en de heer J. van Es officieel de eerste van de ze reeks in otvangst nemen. Het bejaardencomplex aan de Apollolaan met uitzicht op de Voorschoterweg gaat plaats bieden aan 81 personen in het tehuis zelf. 63 echtparen zul len onderdak kunnen vinden in het lagere vier en vijf verdiepingen ho- te) gedeelte, waar ruime woningen voor hen ter beschikking staan. Ze zullen daar niet de volledige verzor ging vinden, die men in het tehuis kan genieten. Wel beschikt men o.a. over een alarminstallatie en de vuil niszakken zullen op tijd weggehaald worden,. Mevrouw J. van Sohaick wordt, directrice van de elf verdiepingen hoge vleugel; het tehuis van de Stichting Leids Vrijzinnig tehuis voor Ouderen, zoals het officieel heet. Als leidster heeft ze tien Jaar ervaring in de bejaardenzorg bij 'n afdeling van de Stichting Interkerke lijke Gezinszorg. De bewoners van de woningen zullen iedere maand f290 plus f65 servicekosten moeten opbrengen, „maar dat proberen we nog naar beneden te halen" aldus de heer L. Zitman, voorzitter van de j Stichting. Op de foto (Holvast) het over-de heer L. Zitman, de heer J. van I en de heer R. Marree, reiken van de eerste •leutel. V.l.n,r. I Es, mevr. van Es, mevr. van Sohaick 1 van de stichting.

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 2