Restauratie Elisabeth Gasthuishof kost nu tweeënhalf miljoen Echtpaar 50 jaar Van lief en de Reijden: leed Investeringsheffing ramp In 1963 driekwartin 1965 bijna éénin 1969 bijna anderhalf milj. ,,P De restauratie van de Elisabeth Gasthuishof is een dure zaak geioorden, maar de Camp heeft er een sieraad door gekregen. Het gebouw is in gebruik als verpleeghuis voor bejaarden. De oude hof jeswoningen zijn ingericht voor verpleegsters. Links de oude situatie, rechts de nieuwe. (Foto's Holvast LEIDEN De totale restauratiekosten van het Elisabeth Gasthuishof hebben f2.473.478 bedragen. Het restaura tiebedrag is flink opgelopen. In 1963 werd het op drie kwart miljoen geraamd, in 1 963 op bijna een miljoen en in 1969 op bijna anderhalf miljoen. De gemeente wil f 241.373 als subsidie geven. Dit voorstel is gisteravond besproken in de raadscommissie stadsontwikkeling. Betere straat verlichting De commissie voor volkshuisvesting en openbare werken vergadert don derdagmiddag om 4 uur in kamer 204 van het stadhuis. Behandeld wordt een urgentieschema voor ver betering van de openbare verlichting ln de komende vijf jaar. De Stede lijke fabrieken van gas en elektri citeit hebben dit schema aangepast aan de volgens het gemeentelijk investeringsplan beschikbare bedra gen tussen 1972 en 1976. Dit jaar is beschikbaar f 339.000. WOENSDAG Kreatief Sentrum (Breestraat 66) 712 uur nam. Breestraat 19 Sociëteit Twentwel (voor kamerbewoners en alleenstaan den) 912 uur nam. Dijkstraat 2a (Morskwartier) Spreekuur sociale raadsvrouw 1011 uur voorm. Stadhuis Spreekuur sociale raads vrouw 4 306 uur nam. Oegstgeest (Geversstraat 65) Socië teit voor kamerbewoners en alleen staanden 8 uur nam. Oegstgeest (Kennedylaan 11) Infor matie-avond Baha'i 8 uur nam. Rehoboth (Rapenburg 10) Oranje- congresdag 10 uur voorm. DONDERDAG Rijnsburgersingel 22 Ouderbijeen- komst LOM-school „De twee sleutels", 8 uur nam. Kreatief Sentrum (Breestraat 66) 712 uur nam. Stadhuis Spreekuur sociale raads vrouw 68 uur nam. Breestraat 19 Sociëteit voor gehan dicapten 25 uur nam. Volmolengracht 19 Rode Kruis 79 uur nam. Tltus Brandsmalaan 76 „De Duik boot" Clubhuiswerk handenarbeid 81 uur nam. Praethuys Vrouwenkerkkoorstraat 9) Gesprek over Witte Singelplan en zijn gevolgen voor de stad 8 uur nam. Welfare-winkel Met fiets gevallen LEIDEN Een 58-jarige inwoon ster van Leiderdorp kwam gistermid dag lelijk te vallen itioen zij fietsend op de Rijnsburger weg tijdens pas seren van een autobus haar even wicht verloor. Zij brak haar arm en kreeg schaafwonden aan de knie. Het ongeluk gebeurde op een gedeel te van de Rijsnburgerweg dat in ver band met wegwerkzaamheden voor fietsers is afgesloten. VRAGENOVER LEEGSTAANDE WONINGEN LEIDEN PSP-er Amptmeijer i heeft aan B en W gevraagd waar- om lange tijd leegstaan twee huisjes i op het Jean Pesijnhof (door onenig heid tussen regenten en B en W) en een huis in de Smidssteeg (van ga rage Blonk, die er een bedrijf-ipand van wil maken». Amptmeijer dringt aan op vordering. Geslaagd voor doktersassistente LEIDEN Bij de school voor Me dische Praktijkassistenten van de LOI in Leiderdorp slaagden voor het di ploma doktersassistente: mej. J. M. van Egmond (Rijnsburg), mej. C. J. Jonkman (Lisse), mej. P. J. M. Lan- gelaan (Lisse) en mej. A. Passchier (Noordwijk). Hiervoor kan worden verbeterd de verlichting in de Koningstr. f 23.500. De Laat de Kanterstraat f 18.100, De Kooi f 80.000, Driftstraat f 20.000, Su- matrastraat f 30.000. Lusthof laan en Sophiastraat f23.000, Fruinlaan en Roomburgerlaan f 30.000, Bloetmen- wijk (Meidoornstraat e.o.) f 26.000. Hoge Morsweg f 29.000, Haagweg f 20.900, Rijndijk f 39.000. In 1973 is beschikbaar f 180.000: Burgemeesterswijk f 130.000, Vijf Meilaan f46.000. In 1974 is beschikbaar f 150.000: Maresingelwijk f 100.000, Marnixstr. f 25.000. Hooigracht f 25.000. In 1975 is beschikbaar f 150.000: Kooilaan f 10.000, Lage Rijndijk f 18.000, Professorenwijk f 75.000 van 't Hoffstraat f 17.000, Straten ten sltie Hannie Bal (Griekse landschap pen) en An Blesiot (schilderijen en grafiek) 2—5 en 7—9 uur nam. 8 uur nam. Kreatief Sentrum Breestraat 66 Kltsavond en Chaplinfilms 8 uur nam. Leiderdorp (Fred. Hendrikplantsoen 25) Gespreksavond Balia'l 8.15 uur nm Breestraat 19 Sociëteit Twentwel (voor kamerbewoners en alleenstaan den) 912 uur nam. Het Mierennest (Morsweg 59) Klaver jassen 8 uur nam. Oegstgeest (Geversstraat 65) Socië teit voor kamerbewoners en alleen staanden 8 uur nam. Oegstgeest (LIJtweg 7) Spreekuur v. bejaarden Soc. Med. Adviesbureau 2 Voor de hervormde evangelisatie in Rijnsburg vervult ds. Tj. de Jong uit Nieuw Lekkerland vrijdagavond om acht uur een spreekbeiirt in de zaal achter de chr. geref. kerk. Apothekers De avond-, nacht- en zondagsdienst wordt waargenomen ooor apotheek Centraal, Breestraat 74. apotheek Voor schoten. Leidseweg 66 en Apotheek Oegstgeest, Wllhelminapark 8. SOS-dienst SOS-Telefonlsche Hulpdienst nr (01710)25202 Vooi alle die ln moei lijkheden verkereD bereikbaar elke werkdag van acbt urn a.m tot acht uur vm doorlopend ln bet weekeinde d.w.z. van vritdag acht uur n.m tot maandag acbt uur vjxx. Release Hulpverleningsdienst Release: Nieu we Rijn 20a, tel. 24555. Maandag t/m vrijdag 2022 uur; dinsdag t/m don derdag ook 1518 uur. Wetswinkeltje Juridisch adviesbureau voor gratis rechtshulp. Werkdagen (beh. maand.) 913 uur; zaterdag 1012 uur: don derdag ook van 19—22 uur. Adres: Leldse Volksbuis, Apotliekersdijk 33. Burgerlijke Stand Voorschoten Geboren: Rogier S., z v. R. W. Landing en N. Hoekstra. Derk J., z. v. B. J W. Bothe en N. Korthals Altes. Inge M.. d. v. J. B. A. Zeldenthuis en M. Soest Chantai M„ d v. G C. Kneiiber en G. «tradin gen. Pieter B. J., z. v. J P Schudde- beurs en A. J. A. van Vliet. Hubert B.. z. v. H. J. M. Crijns en E. S. M. Hol. Cornelia A H. d. v B. Waar denburg en H. M. W. van Wissen. Da mon D.. z. v. W. L. C. van Luijk en E. Verhagen Alexandra M., d. v. Th. H. Does en Th. M. Steenbergen. Anne E.. d. v. R. A C. Ingenluijff en M. H. Scheffer. Linda d. v. K. E. Salaba eee H P. Gijzenburg Ondertrouwd: Frederlk Meijer te Vel- sen en Joanna C. M. van Leeuwen. Johannh. p. smit te Sassenheim en Antje M. Ravensbergen. Oscar J. Smit te Leiden en Anna W. M. StLkvoort. Jacobus R. Roodakkers en Cornelia M. J. van den Berg. Leonardu6 J. E. de Ridder te Noordwijk en Huberta P. de Jong. Johannes P. D. Bonefaas en Louise de Best. Geert Popma te Am sterdam en Adelheld T. M. Schneider. Getrouwd: Lucas A. Berk en Wilhel- mina van Beveren. Bartholomeus H M. Karremans en Catharlna H. Roos te Den Haag. Jaap Kramers en Jan- tlne Willighagen. Overleden: Wilhelmus C. Warmer dam. oud 65 Jaar (Veruseweg 149). Wilhelmlna Van Wissen e.v. Zoete melk. oud 46 laar. Anton lus Schaap, oud 81 Jaar Helena H. Elferink w. v. Jeursen, oud 77 Jaar. ARRESTATIE TE WATER LEIDEN Bij de politie kwam gisteravond omstreeks half twaalf de telefonische melding binnen dat er werd ingebroken in een glashandel aan de Korte Mare. De politie trof er twee jongemannen aan die echter de vlucht namen. De inbrekers sprongens tijdens hun vlucht in de Maresingel maar zagen toen geen kans om uit het water te komen. De po'l'itde-agenben moesten van een roeiboot gebruik maken om het in brekersduo in de kraag te kunnen pakken. Het bleken twee Leidenaars van resp. 21 en 18 jaar te zijn. Voorschotense Kunstkring houdt weekend- tentoonstelling VOORSCHOTEN De Voorscho- tens Kunstkring houdt in het atelier Molenlaan 3 te Voorscheten een weekend-tentoonstelling, bestaande uit werken van Hannie Bal (Griek se landschappen) en n Biesiot (schilderijen en grafiek) De openingstijden zijn vrijdag 23 Juni van 14 tot 17 u en van 19 tot 21 uur; zaterdag en zondag van 11 tot 17 uur. Bij aankoop is beperkte rijkssubsidie mogelijk. noorden van de Morsweg f 20.000. In 1976 is beschikbaar f 150.000 Churchill-laan f 67.000. Zijlsingel- buurt f50.000, Omgeving Johan de Wittstraa't f 40.000. Addie de Jong speelt op de 1 oorschotense beiaard VOORSCHOTEN De serie orgel- wordt dit jaar geopend met een con cert door Addie de Jong. Addie de Jong is in 1941 te Delft geboren. Hij studeerde aanvankelijk orgel bij Jan v. d. Berg en piano bij Leen 't Hart en vervolgens aan het Rotterdams Conservatorium resp. bij Piet v. d. Kerkhoff en Jacques de Monchy. In 1966 behaalde hij de einddiploma's piano, orgel en beiaard. De laatste twee instrumen ten „met onderscheiding". In 1968 verwierf hij de Prix d'excellence voor orgel, dit is de hoogste onder scheiding die een organist kan ont vangen. j Ook won hij prijzen op orgel- en beiaardconcoursen o.a. de Wisselprijs voor orgel van het Rotterdams Con servatorium en de eerste prijs voor beiaard op het Internationaal Beiaardconcours te Eindhoven ('68). Addie de Jong is cantor-organist van de Goede Hederkerk te Rotter dam en beiaardier van Voorschoten. Verder dirigeert hij koren en een orkest, geeft muzieklessen op scholen voor voortgezet onderwijs en compo neert. Hij schreef werken in op dracht van de gemeenten Amsterdam en Rotterdam. Op 26 juni zal Addie de Jong op de prachtige beiaard van de Ned. Her vormde Kerk spelen. Het concert be gint om 20.00 uur en is gratis toegan kelijk. Gouden doctoraat LEIDEN Morgen hoopt de heer L. A. M. van der Spek te her denken dat het vijftig jaar geleden is dat hij is gepromoveerd in de fa culteit der geneeskunde. De promo tor was toen prof. dr. Vught. VOORZITTER R. SLOOS VAN LVI: i LEIDEN In het Juninummer van "Industrie Rijnland", het kwar taalbericht van de Leidsche Vereen i- ging van Industrieelen, noemt de j nieuwe voorzitter R. Sloos de inves- Anneliesjes plezierritje kostte f. 100.- LEIDEN De 20-jarige Annelies- je uit Leiden spreng wat vreemd om met de bromfiets, die zo veronder stelde de officier bij de Haagse po litierechter wel eens gestolen zou kunnen zijn. Annelies ontkende echter dat zij de brommer zelf ontvreemd had. Ze had hem van een vriend te leen gekregen, niet wetende dat de brommer was gestolen. Het vreemde echter was. dat het meisje toen ze door de po litie werd aangehouden, een valse 1 naam opgaf. Dat gaf te denken De officier wilde niet het kwaad ste veronderstellen, maar hield het op een plezierritje, en volstond met een boete van f 50 voor de valse naam en f 50 voor het plezierritje. Dat werd ook het vonnis van de rechter. teringsheffing rampzalig voor de Leidse regio. De heer Sloos stelt het volgende Het is voor Leiden van het groot ste belang, dat op korte termijn kwalitatief hoge arbeidsplaatsen ge schapen worden zowel in de techni sche als in de administratief/econo mische sfeer. Het voorgestelde wetsontwerp kent nauwelijks het verschil tussen indus trie en de dienstverlenende sector Voor Leiden, dat een vrij oneven wichtige bevolksingsopbouw heeft is een uitbreiding van het bedrijfsleven met name in de dienstensector van het grootste belang. Voor de kleinere en middelgrote ondernemingen is de voorgenomen investeringsheffing zonder meer ka- tastrofaal. Wanneer een dergelijke ondernemer een uitbreidingsinveste ring tot stand brengt, is deze gewoon lijk niet van dien aard, dat hij zelfs maar kan overwegen om tot split sing van zijn bedrijf over te gaan en de uitbreiding tot stand te brengen buiten de Randstad om voorts over de financiering van de extra lasten maar te zwijgen. Juist de financie ring voor de kleine en middelgrote ondernemer is dikwijls een uiterst moeilijke zaak, mede omdat hij veel al niet de nodige garanties kan bie den aan de kredietgever. Het behoeft geen betoog, dat Juist de bovengenoemde sector van hetfK drijsleven voor steden ter van Leiden van het allergroot^ lang is. Demonstratie g schapenscheren! in Leidse IIouU LEIDEN Veehandelaar W. van der Hoeven uit Zoet L= woude zal zaterdag bij gun: weer zowel in de hertenü van de Leidse Hout als in Hooghkamerpark in Zuid-H een demonstratie 'schapensd ren geven. In de Leidse Hout m ram om 2.30 uur worden gesd ren en in het Hooghkamerp gaan om 3.00 uur twee oo en een ram onder het elektij soheerapparaat. Het sche duurt ongeveer vijftien minui Alleen de regen kan spelt ker worden: natte vachten niet te scheren. Maar als eventjes wil met een zo; dan gaat het gewis door. LEIDERDORP Het echtpaar Van de Reijaen is vandaag 50 jaar getrouwd. De bruidegom vertelt: „Ja. we ontmoetten el kaar in een melksalon. Ik weet nog goed dat het even voor Kerstmis was. Ik raakte met haar aan de praat, l^ter zijn we uit gegaan, en zijn we verloofd". Na vier jaar verkering trouwden Cornelia Louwrier en Jacob van de Reijden in het Leidse stad huis. Mevrouw Van ae Reijden her innert zich dat het toen geen al te beste tijden waren, rond het jaar 1922. „Ik werkte als 12-Jarig meisje als machinebrefcter in een bedrijf op de Lammermarkt in Leiden. Van zeven uur 's morgens tot zes uur 's avonds. Voor vijf gulden in de week. Je mocht niet zingen onder het werk. En ik moest zingen, ik kan niet zonder. Dan zei de chef„Louwrier, een kwartje!". En dan ging er weer een kwartje van mijn loon af". Toen zij trouwde hield zij op met dit werk. Maar omdat er geen werk was voor haar man, begon het echtpaar een oonsumptietent in Katwijk. De 72-Jarige bruidegom: „Dat was niet makkelijk. We konden alleen zomers staan natuurlijk. En we had den hele slechte zomers met veel regen. Dat hebben we twee Jaar ge daan, toen kon ik een betrekking krijgen bij de Grof". Zijn 71-Jarige vrouw gaat verder: „Je was blij dat Je wat had. Mijn man kreeg een betrekking als algemene hulp bij de Grofsmederij". Haar man: „De laat ste 20 Jaar heb ik bij Smit-Röntgen gewerkt als chef van het magazijn" In 1938 verhuisde het bruidspaar naar de Dr. de Bruynstraat 5 in Lei derdorp waar zij een sigarenzaak be gonnen, waar mevrouw Van de Reij den tot het pensioen van haar man achter de toonbank heeft gestaan. Nu is de sigarenzaak een gezellige zitkamer geworden. Het gouden bruidspaar heeft drie kinderen, tien kleinkinderen en drie achterkleinkinderen. Cactussen „Mijn man is iemand die zich nooit verveelt", zegt mevrouw Van de Reij den. En hij zelf zegt: „Van mijn 25e jaar heb ik cactussen gekweekt. Ik had er na een tijdje enige duizen den". Waarom speciaal cactussen? „Ze zijn zeldzaam mooi", antwoordt Ja cob van de Reijden, „de bloemen zijn heel mooi. Ik ben begonnen toen ik op de markt een paar cactusjes kocht en die onder een glasplaat ging kweken. Van het een kwam het ander: achter in de tuin bouwde ik tenslotte een kas. Wat er op de markt staat is uiteindelijk niet veel bizonders voor de liefhebbers. Je hebt cactus-soorten die je als zaadje plant, die na een Jaar nog maar een knikkertje zijn. Voor Je een beetje plant hebt. gaat er drie Jaar over. Ik heb nog in het bestuur gezeten j volgende week, samen met de van de Nederlandse Cactusvereni- lie gevierd. ging, afdeling Leiden. Twee Ji leden toen ik van een week lfl van mijn dochter terug kwam het gevroren te hebben. Al platen in de kas dood. Ik niet opnieuw begonnen. Ik heb] een vogelkooi van gemaakt. En de bruid vertelt: „Mad knutselt nu veel. Hij is nu bezil een zwaluw". "Ja", zegt hij» ijzer. Voor mijn dochter om muur te hangen. Ik heb overs! ten zoeken naar een model vanp zwaluw. Op een luciferdoosje' ik wat; ik heb het vergroot, het is eigenlijk nog te klein alles op te zien". Maar toch! ferii Nj het iets moois geworden te de heer Van de Reijden de laat zien. Het gouden huwelijksfeest *et -:!1 y isfl

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 2