Cees Kist is nerveus gemaakt door scouts Dubbelspel klapstuk van avond ATRIA UW DAGBLAD 1k wil het zo ver mogelijk schoppen Feyenoord heeft veel evoel vöor humor. m itvs pnieuw verlies «».et één jeffer verschil KOERSEN IN HILVERSUM vVimbledon WIEDERKEHR I PRIJST AJAX mee op vakantie Ronde van Zwitserland NEDERLANDERS PEDALEREN IN ACHTERHOEDE Hout Tennistoernooi Leidsche WOENSDAG 21 JUNI 1972 REERENVEEN Voor Cees Kist jr., de negentienjarige spits üe Heerenveen heeft moeten laten gaan naar AZ '67, was de ffeg naar het vijandelijke doel de afgelopen maanden nu niet bepaald bezaaid met rozen. Dat had als voornaamste oorzaak hij zó frequent werd gadegeslagen door scouts van allerlei clubs uit het betaalde voetbal dat hij, er hypernerveus door rerd. Zijn verrichtingen op het groene 'laken' werden er dui- ielijk minder acceptabel door als gevolg dat een aantal clubs FC Twente, FC Groningen en FC Utrecht Cees Kist lie ten voor wat hij was. AZ'67 echter haakte niet af en dat bete- tende dat de kleine blonde doorzetter het komende seizoen toch in de eredivisie speelt. to ontwikkeling, die exact past in jn visie op de toekomst, „want", gt hij, "ik wil proberen in de voet- ilsport mijn brood te verdienen, erst als full-prof en daarna als efenmeester. Voetbal betekent alles jor mij en daarom wil ik er car- ère in maken". Dist heeft een aantal fikse hreden gezet op de wg die zal neten leiden naar wellicht een lu- ■atief bestaan als full-professional jetballer. Het is hem gelukt na seizoen bij eerste divisieclub serenveen gespeeld te hebben over wippen naar de eredivisie. lezierig hem is dat uiteraard een ple- aige ontwikkeling. Hij zegt dan „Als je full-professional wilt men, moet je je kans grijpen, als club uit de eredivisie je graag dienst wil hebben. Bovendien i ik voetballen een bijzonder gierige belevenis. Ik trap bij wijze d spreken op ieder moment van de dag met even veel plezier tegen de bal aan. Omdat ik geloof dat ik toch wel een beetje talent heb wil ik ook proberen het zo ver mogelijk te schoppen". Er zijn natuurlijk niet zo erg veel voetballers, die erin slagen van hun hobby een lucratief beroep te ma ken. Ziet Kees Kist die mogelijkhe den? "Als je goed kunt voetballen is dat net zo'n gave als wanneer je goed kunt schaatsenrijden. Natuur lijk zal het bijzonder moeilijk zijn om een bestaan als full-prof op te bouwen, maar ik vind het de moeite van het proberen waard. Wie niet waagt wie niet wint". De blonde wervelwind, die bij ama teurtweedeklasser Steenwij k zijn eerste schreden op het voetbalpad zette wordt ten aanzien van de fi nanciële kant van de zaak bijge staan door zijn vader. "Teen Cees vorig jaar naar Heerenveen ging, hebben we tegen elkaar gezegd: het einddoel is de eredivisie. Heerenveen heeft het niet gehaald, dan maar naar AZ'67", aldus vader Kist. 1 Fheo Laseroms: tterdam Morgen dient voor de sident van de Rotterdamse itbank het kort geding dat Theo tfèeroms tegen Feyenoord aanspan- in verband met het opzeggen zijn contract. Gisterochtend jnam Feyenoord dit; gistermiddag 'I ving Laseroms een per expres "zonden nieuw contract van yenoord. ;roms: „Maar het kort geding uiteraard door. Trouwens, dat tract leg ik zo naast me neer. is maar een éénjarig en veel en slechter dan het vorige. Alleen It Feyenoord wel erg veel gevoel humor, want er staat ook in als we de Europa Cup volgend oen winnen, de premie die erop t wordt verdubbeld. Zeer ko- 5h". ADVERTENTIE 3EDAPEST Het Nederlandse rpolo-zevental heeft gisteren in Internationale toernooi van Boe- st voor de tweede achtereenvol- maal met één doelpunt ver- verloren. dat maandag Zuidslavië vier iden voor tijd het winnende )unt maakte, versloeg nu het team van de Verenigde tn Nederland met 65. Halver had Nederland nog een voor- ig van 4—3. De tussenstanden: 1_2, 0—2, 1—1. West Duits dat zondag van Nederland Jr, zorgde gisteren voor een )Q fusing door gelijk te spe- 8-3) tegen Zuid Slavië. ADVERTENTIE SaMaisk- zuiver plantaardige, lie gevende mais-biscuit. tigd door de Rotterdamse advocaat mr. J. J. M. Kaulingfreks. Lase roms: „Een oude tegenstander van me. Destijds deed hij ook die zaak van Sparta tegen mij, toen ik naar Amerika was gegaan". HILVERSUM De uitslagen vap de gisteren gehouden koersen te Hil versum zijn: Jasmijn-prijs (le afd.)1. Jung Ben- to (J. Wagenaar jr.) (1.28.1), 2. Kwlta Norma, 3. Korstina. Toto w. 7.90, pl. 2.20, 1.30, 1.80, kop. 3.90, trio 120.60. Linda Hollandia. Toto 1.60, 2.10, kop. 6.60. Lidcactus-prijs (le afd.): 1. Hit Pa rade (J. Verhoeve) (1.23.2), 2. Illya Kuryakin, 3. Faola Hollandia. Toto w 2.30. pl. 1.20. 1.10, 1.70, kop. 3.70, 39.10. Jasmijn-prijs (2e afd.): 1. Julius Caesar (J. Leeuwenkamp) (1.24.6), 2. Karper T. 3. Kampiko T. Toto w. 2.70, pl. 2.-, 2.10, 2.60, kop. 3.90. Oleander-prijs: 1. Giovanni (P. Smit) (1.22.5). 2. Iris van Buren, 3. Frlscoline Mac. Toto w. 2.30, pl. 1.90 2.10, 4.30, kop. 4.70, trio 177.80. Maranta-prijs1. Komtesse D (J. de Jong) (1.26.7), 2. Jerolimo, 3. Judit Buitenzorg. Toto w. 5.30, pl. 2.-, 4.70, 3.50, kop. 4.60. Neoreglia-prijs1. Ida S (P. Stroo- per) (1.22.1), 2. Ike Padua B, 3. Idas. Toto w. 5.30, pl. 1.50, 1.60, 2.20, kop. 5.40, trio 136.-. Orchidee-prijs: 1. Jello (M. v. d. Togt) (1.24.7), 2. Indus Thar, 3. Kap- tein Six. Toto w. 1.90, pl. 1.30. 1.70, kop. 7.50. Lidcactus-prijs (2e afd.): 1. Hea Al- kestis VE (M. Bouwhuis) (1.24.2), 2. Hornblower, 3. Feny Hollandia. Toto W. 7.90, pl. 1.80, 1.50. 3.-. kop. 15.50. trio 258.80. Kalanchoe-prljs1. Kristalprise (K. W. Oudstra) (1.24.8), 2. Korry Buiten zorg, 3. Karin van Hovi. Toto w. 2.30. pl. 1.40, 3.-. kop. 10.70. Totalisator-omzet f. 322.663,-. WIELRENNEN Eddy Merckx heeft gisteren in de Belgische plaats Zomergem een wegwedstrijd over 140 km gewonnen. Hij finishte in 3 uur 10 minuten en had een voorsprong van 35 seconden op Walter Plan- ckaert en Joop Zoetemelk die tweede en derde werden. De rest van het veld eindigde op 50 seconden. ATLETIEK Bob Beamon heeft in New York bekend gemaakt dat hij zich terugtrekt uit de atle tiek. De thans 25-jarige Beamon, die tijdens de Olympische Spelen van Mexico de sportwereld verbaasde met zijn wereldrecordsprong van 8.90 me ter, heeft dit besluit moeten nemen wegens een achillespeesblessure. ATLETIEK Juha Vaatainen, de Europese kampioen op de 5 en 10 kilometer, heeft in Helsinki tijdens een persconferentie verklaard dat een blessure aan zijn knie zijn voor bereidingen voor de Olympische Spe len van München ernstig heeft ver stoord. De Europese kampioen kon digde aan dat hij aan het eind van dit jaar in ieder geval zal stoppen met atletiek. „Ik wil nu wel eens wat geld gaan verdienen en ophouden met op tijd te lopen", zei hij. Cees Kis - kans grijpe'i Smith, die vorig jaar in de finale van het heren enkelspel verloor van John Newcombe, is als eerste ge plaatst voor de Wimbledon tennis kampioenschappen, die maandag in Londen beginnen. Bij de dames is titelhoudster BERLIJN Gustav Wieder - kehr, de 67-Jarige Zwitserse voorzitter van de Europese Voet bal-Unie heeft gisteren in Oost- Berlijn AJax lof toegezwaaid voor de aanvallende speelwijze, die deze club heeft ontwikkeld. „Samen met het nationale elf tal van West- Duitsland heeft Ajax bewezen, dat het tijdperk van het „catenaccio" (een in I- talië ontwikkeld systeem, dat ge heel op een verdedigende taktiek gebaseerd) in al zijn variaties voorbij is", aldus Wiederkehr. j Minder gelukkig toonde de Zwit ser zich met 't volgens hem nog steeds toenemende geweld op en rond het voetbalveld. Hij verweet met name de pu bliciteitsmedia, dat zij weinig opvoedkundig te werk gaan. Wat het geweld betreft, maakte Wie derkehr een onderscheid tussen het nationale en het clubvoet bal. In de eerste helft van Europa- cupcompetities voor clubs, dus tot eind december 19 kregen 266 spelers een waar schuwing en werden er negen tien het veld uitgestuurd. In de meer dan honderd wedstrij den van 't Europees kampioen schap voor nationale elftallen daarentegen behoefde geen en kele speler te worden verwij derd". Wiederkehr is van mening dat dit opvallend verschil wordt veroorzaakt door de veel hogere financiële beloningen, die de profclubs stellen. De UEFA-voorzitter toonde zich geen voorstander van het plan het aantal deelnemers aan het wereldkampioenschap 1978 in Argentinië van zestien tot vierentwintig uit te breiden. „Ik zie geen mogelijkheid om pas sende data voor een dergelijk monstertoernooi te vinden". Wel wil hij de verdeelsleutel verand ren en op die manier voorkomen dat volstrekte outsiders, zoals bijvoorbeeld El Salvador en Is raël bij het wereldkampioen schap in Mexica, tot de eind ronden doordringen. Uw dagblad wil gaarne mee met vakantie als U wilt helpen, door gebruik te maken van het hieronder afgedrukte vakantieformulier dit tenminste 8 dagen voor Uw vakantie aan ons In te zenden, ons niet op te bellen voor opzending of Inhouding van de krant. Tele fonische opdrachten kunnen wij niet aannemen. Als brief verzenden rrankeren met 30 ct. Ons HUISADRES is: Straat: no. Wij hebben een Maand doorhalen wat niet van toepassing is. Ons VAKANTIEADRES ls: van S.v.p. In blokletters. KOSTEN VAN OPZENDING. Voor Nederland. België en Luxemburg gratis. De overige Europese landen uitsluitend per luchtpost. Kosten f 1,— per dag. De praktijk neelt ons geleerd, dat de bezorging van kranten in de Zuld- Europese en Noord-Afrikaanse landen nog al eens te wensen overlaat. Wy kunnen daarom geen verantwoording nemen voor kranten, welke niet tijdig op het vakantieadres worden ontvangen. Beroepingswerk Ned. Herv. Kerk Beroepen te Den Haag-Loosdui nen, Ph. L. Krijger, te Wisse-'s-Hee- re Abtskerke, te Weesp, W. Verboom, te Benschop, te Woudenberg, N. Warns, te Gendringen-Megchelen. Aangenomen naar Katwijk aan Zee, J. Ca/tsburg, te Sint-Maartens dijk, voor Hoornaar, G. F. Smaling, te Dussen. voor Sprang H. J. de Bie, LONDEN —.De Amerikaan Stan i Wierden. voor Achterberg B. Ha verkamp, te Nijkerkerveen, voor Den Haag-Loosduinen, dr. K. Han- hart. hoogleraar Dubuque semina rie te Iowa (VS). Geref. Kerken Aangenomen naar Rotterdam E. Groenenberg, te Vianen. Bedankt voor Lisse J. de Waard, te Z andvoort. Geref. Gemeenten Beroepen te Oud-Beierland C. de Ridder, te Nunspeet, te Lisse D. Hakkenberg, te Dordrecht. Aangenomen naar Goudswaard H. Hofman, kandidaat te Klaaswaal. Betty Stöve, die met de Ameri kaanse Billie-Jean King een dub bel vormt, is als eerste geplaatst in het dames dubbelspel. LUGANO Voor de derde maal had Sepp Vögeli, de organisator van de Zwitserse ronde, de hoog ste pas van Zwitserland, de Nu fenen (2480 m), in het schema opgenomen. Tweemaal moest hij wegens te zware sneeuwval het parkoers verleggen, nu kreeg hij eindelijk zijn zin. De weg was in gesloten door een hoge sneeuw- muur. maar een stralende zon be geleidde de karavaan naar boven. Od kop pedaleerde de Italiaan Sil- vano Schiavon, die 40 sec. voor sprong had op de Portugese Agos- tlnho en 1.45 op een langgerekt pe- ADVERTENTIE Cricket ZATERDAG AjaxNederlands jeugdlelftal (19 23 jaar)Sportpark Roomburg, 11 uur. ZONDAG Hoofdklasse: Quick Hg.VRA; VOC—HCCI; HCC II—HBS; ACC— Rood en Wit. Tweede klasse A-I: SSCCAjax. Tweede klasse B-I: Ajax II Groen Geel. LEIDEN Het klapstuk van de dag kwam gisteren in het toernooi van de Leidsche Hout aan het slot. Het was de heren- dubbel in de B-categorie tussen Van der Sluys/Scheeres en de combinatie van het Rotterdamse Racketeers Gustaafson/v. Leeuwen die de aandacht van het publiek, dat in groten getale was opgekomen om de verrichtingen op de Leidsche Hout te volgen, van begin tot eind gevangen hield. De Racketeers-dubbel leek met sluilbend serveren en volleren naar een gemakkelijke zege te zuilen gaan, owd&nkis de sterke tegenistanid van de tenrnmtiSleraar op d'e Leid'-che Hout, -ekenen we dan ook tPt de Leidlsche Hout) mett 64 won de Rotterdamse formatie de eerste set. zeever dat daar van de zijde van I^id-che Hout veel tegenover kor »n ge steld. Maar in de tweede et namen Scheer en Van der Sluys het initia tief over. Fraaie voliiey-dluelis en kinet- Door Frank Bonte terende services wisselden él kaar ai en via 7-5 werd de stand één set- geJijk. In de besiiissenide set kwam laaitstegenoemd'e dubbel op 41 en zag de score door een verwoed vech tende Racketeers-dubbel gelijkgetrok ken en zelfs in een 65 voorsprong omgezet. Drie matchpunten vergaar den de Rotterdammers. Alle drie gin gen teloor. Het was terMotlte bij 97 de Leddische Ho uit-combinatie dae de winejt opeiste. In het herenenlkelispel B mag wor den genoemd de zege van Jean Mo- nod de Troidevüle op Jan Theumis- sen: 63. 16, 61 voor de Room- burger, die in de tweede set zijtn ver vaarlijke topspin-forehand steedts zag miüukkien als hij hei veld al wijd had opengelegd. ("Ik kon op die fo rehands gewoon geen antwoord vin den", aldus Jan Theundssen) maar tn de beslissende set weer oppermachtig het spel dirigeerde. Jan Lind daverde met imponerend geweld over de op het gravel bepaald niet als een nieu weling opererende Lustaffson en dat Ls zonder meer een verdienste van formaat: 63, 61. 'Die jongen was gewoon noet te bespelen", vertelde de Rotterdammer. „ALs hy deze vorm blijft houden, kan hy nog menige reputatie doen struikelen"! Rob Kogginik had met Lucas alleen In de tweede het enige moeite, maar dat lag voornamelijk aan het gebrek aan concentratie zynerzydis na een zeer vHot gewonnen eerste set: 6—1. 75. De groundötrokes van de no 1 van de Noordwijkse LTC waren voor Lucas te solide om ook maar enige illusie te koesteren over een gunstiger afloop. Hans Keijser drukte Kerne- ling met zijn fore- en backhands zo diep tegen de achterlijn aan, dat deze, naast zeer goede slagen, vele missers van zijn racket liet komen: 61, 62 voor Hans Keijser. Bram Madera leek teg eneen naar onze mening boven zyn normale niveau spelende Van der Meer zo waar in moeilijkheden te zullen komen toen hij in de eerste set op een 24 achterstand kwam Maar ae Voorschoteme import van Room burg versaogde niet, hield het hoofd koel en won tenslotte overtuigend met 64, 60. Veel minder eenvou dig haalde Jan de Groot de winst binnen tegen Ted van der Brugge: 36, 61, 63. "Volgend jaar pak Ik hem", zei de verslagene resoluut. De no 1 geplaatste speelster in het damesenkelspel B, Eveldin de Weger, speelde zich vlot langs Marjan Pra- ger: 6—1, 6-4. loton. waarin al de favorieten voor de eindzege. In de afdaling ging de Italiaan Caverzasi er vandoor. Met Agostinho in zijn spoor haalde hij de koploper Schiavon in, waarna hij op 66 km van de start met een felle tussensprint zijn twee metgezellen verliet en alleen verder ging. Het pe loton reageerde aanvankelijk to taal niet en op de helft van de koers was er reeds een half uur ver traging op het schema. Lang heeft Caverzasi echter niet van zijn vlucht genoten. Toen het de groten ln het peloton begon te vervelen en het tempo even werd verhoogd was het snel gedaan met de vluchtelingen. Tien man Onder aanvoering van Pfenninger, SDahn. Dance 111, Ping eon, Harrison, Wehrli. Schiavon en Lanzafame ruk te deze groep snel naderbij en na 88 km had zich een kopgroep van tien man gevormd, die met 3.30 minuten voorsprong op een tweede groep van 27 renners, de koers regeerde. Het bleek de beslissende klap te zijn ge weest, want gestadig werd de voor sprong van het tiental voorbeeldig samenwerkende reneners vergoot vijf minuten op 98 km, 6.10 na 107 km en 7.10 na 116 km. De tweede col de Monte Ceneri (554 m hoog na 141 km), werd met een achter stand van 40 minuten op het sche ma gepasseerd. Caverzasi won daar de sprint vóór Sdhiavon, Wehrli en Dancelll De groep bereikte ongebro ken de eerste straten van Lugano, maar toen werden Spahn, Wehrli Caverzasi en Harrison toch gelost. De leider in het algemeen klasse ment, Pfenninger, moest als enige Zwitser de eindsprint gaan uitvech ten tegen drie Italianen. Dancelll Schiavon en Lanzafame) één Portugees (Agostinho) en één Fransman (Pingeon). Het was on begonnen werk. Dancelll sprint te naar de etappezege, Pfennin ger werd vijfde. Uitslag 1. Michele Dancelli (It) 4.59.54, 2. Arnaldo Caverzasi (It) z.t. 3. Roger Pingeon (Fr) z.t. 4. Joaquin Agostinho (Por) z.t. 5. Louis Pfen ninger (Zw) z.t., 6. Silvano Schia von (It) z.t. 7. Mario Lanzafame (It) 5.00.03, 8. Erich Spahn (Zw) 5.00 08, 9. Fritz Wehrli (Zw> 5.00.12, 10. De- rek Harrison (GB) 5.01.28, 11. Lesll West (GB> 5.1520. 12 .Jan Krekels (Ned) 5.20.34, 15. Harings, 19. Sche pers. 27. Tabak, 39. Karstens, 43. Vianen, allen dezelfde tijd als Kre kels. Algemeen klassement: 1. Louis Pfenninger 25.09.10, 2. Roger Pin geon 25.09.25, 3. Dancelli 25.09-27, 4. Spahn 25.09.39, 5. Schiavon 25.12 47, Agostinho 25.14.04, 18 -»rs Vermeldenswaardige uitslag ln het herenenlkeispel C was de benauwde zege van de no 1 geplaatste speleT en districas C-kampioen "Bub" van j 25.35.48. 26. Tabak 25 4037 i- der Zee op een fanatiek tegenstand I nen 25.54.55, 46. Karstens 2( j2. biedende Elmert Ploos van Amtitel: Krekels 26.10.05, 56. Prinsen 26.16.40, 86, 5—7, 8—6! Een pilütige partij. I 57. Harings 26.20 42.

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 13