[IK KERDROOM VERWEZENLIJKT Z'67 polst Ruud Suurendonk van heV naar 5hemeV op nieuw Lugdunum v.v. LUGDUNUM k-Ajacied ontslagen bij Monaco Eerste duel tegen Ajax? KINDVALL HAD GEEN BEST SEIZOEN flSPAG 21 JUNI 1972 SPORT onum graat van een onbe- verklaarde krot, naar een mooi landhuis- Sterker I re gaan van de hel naar de zegt terreincommissaris en ouwuitvoerder Joop van Eg- "en het unieke is dat we dit en de kleedkamers bijna tl zelf gefinancieerd hebben, dat voor een amateurclub 'n se prestatie". Je Tombe Holvast [DEN Maandagavond, zeven uur. Er heerst een romme- irukte op een nieuw sportcomplex in de Leidse Kikker- r. Waar straks de toegangshekken tot een voetbalveld verrijzen, rommelen twee mannen bedrijvig in de Verder weg heerst koortsachtige activiteit rond twee opgetrokken gebouwen en een verrassend grote speeltuin, mum bouwt ijverig naar de officiële opening (zaterdag ai, 4 uur) van de nieuwe behuizing toe, Lugdunum bouwt Ie toekomst. Het fraaie uitzicht van de Kikkers: er is een b tilie als een voetbal-Hilton verrezen, hemelsbreed pal te- rer de wrakkige stulp die de club tot nu toe als onderko- diende. speeltuin.; een idee dat geopperd is door Joop de Roo (tweede penning meester, vlijtig medewerker). Hij is de geestelijke vader daarvan: de gedachte is verder uitgewerkt door de Jeugdbestuurders. De speeltuin wordt aangeboden door de jeugd commissie"., „Rijk" Weer zo'n blijk van de zelfwerk zaamheid die Lugdunum het afgelo pen jaar ondanks de bekende tegen slag heeft getypeerd. Waar op het sportieve vlak vaak gesproken werd over het "arme" Lugdunum, welt bij het zien van de bijna onwezenlij ke weelde het woord "rijk" over vloedig op. In dubbele betekenis want Lugdunum bleek rijk aan trouwe le den, Lugdunum bleek ook rijk in de andere zin van het woord. Er staat wel voor zo'n vier, vijf ton tegen over het Heempark. Eerste penning meester Daan van der Berg geeft een indicatie van de welgesteldheid van Lugdunum als hij op de financie ring van het complex ingaat. Van der Berg: "Door een zuinig beleid door de Jaren heen ook het vorige bestuur heeft nooit buitensporige dingen gedaan hebben we een aar dig kapitaal vergaard. Om een in druk te geven van de financiering uit subsidies (van de gemeente Lei den, Gedeputeerde Staten en de Ne derlandse Sportfederatie) kwam pre cies 49.500 gulden binnen. De verkoop van het oude clubhuis leverde 7000 gulden op (Er was op 20.000 gere kend), het aandelenpakket dat on der de leden werd uitgezet bracht 5000 gulden in het laats je. Verder le verden allerlei acties binnen de club een bouwfonds van ongeveer 12 tot 13.000 gulden op. De rest is zelf ge financieerd, en we hebben geen enke le schuld". Joop van Egmond speci ficeert de "rest": "Als het werk was uitbesteed had het vier a vijf ton gekost. Alleen het clubhuis had je dan al op drie en halve ton kun nen schatten. Nu we het zelf hebben gedaan, komen de kosten op pakweg twee ton. Zonder inventaris". dagavond, kwart over zeven, statie krijgt steeds meer re- het gesprek dat zich onitwik- een nog rommelige commis- van het splinternieuwe club- et bijna voltallige bestuur en ir noeste bouwers verhalen glad verlopen verwerkelij- de Kikkerdroom en het te effect daarvan. dat we hier een nieuw clu'oleven tegemoet ventileert voorzitter Jan eld zijn optimisme. "Dat aituurlijk toch wel, maar dat soms weieens stuk te lopen, lieve prestaties zullen onge- indirect beïnvloed worden, men de spelers beter worden in de oude knollen- oop van Egmond vult aan: imp Jaar hebben we gehad brand en de degradatie, 't het clubleven dat er on- neergang toch nog zo'n ent je bestond. Met een gemid- 35 (onbezoldigde) werkers we gedraaid. Soms twee per week, plus de zaterdag, sel langer elke avond plus >rp dag. We hebben dan ook ge it we een aantal mensen in lging hebben, waarop we al ien rekenen. Ik heb er veer- mden van staan kijken dat .J [gegaan. Kijk, in het begin |Q enthousiasme "nol-maal", dat vol te houdenOh natuurlijk een tijd geweest il de kantoormensen die in. het niet meer zo zagen, duurde niet lang. Hoe bouw vorderde, des te be zien waarvoor de ge- adden: voor een complex, «n heel gezin kan worden op gedachte zijn we uitge- gezinsleven moet hier kun- öen. Als Pa naar het voet- Nog wordt er noest gewerkt op het nieuwe complex van Lug dunum. Maar dat is zaterdag af gelopen. Dan kan het nieuwe, zelfgebouwde clubhuis (een ge deelte op de foto links boven) en de kleedgelegenheid (foto rechts Politie-agent Om de op 40—50.000 gulden ge schatte aankleding te beveiligen, heeft Lugdunum het nieuwe clubhuis voorzien van een speciaal alarmsy steem, waarover de bestuurderen echter niet willen uitweiden. ("Stel je voor dat er mensen zijn die dan zeg gen: is dat zo goed beveiligd? mooi, dan zullen wij dat eens uitprobe ren"). Grapjas Joop de Roo zegt al leen: "We hebben een politie-agent gekocht. Maar goed, de grollen terzijde. De consequentie van het zuinige Lugdu- num-beleid, leidde tot "verwaarlo- ADVERTENTIE LEDEN EN DONATEURS Zaterdag 24 juni a-s. houden wij vanaf 19.00 uur een FEESTELIJKE OPENING in ons nieuwe clubhuis. Wij hopen U die avond allen te begroeten. HET BESTUUR. boven) aan den volke worden ge toond. Met gepaste trots kan Lugdunum dan zeggen "van de hel in de hemel" gestapt te zijn. Een zelfgemaakte 'voetbalhemel' die verrezen is onder de handen zing (al is dat een groot woord) van de jeugd. En dat wil de club op het nieuwe complex eens even stevig gaan rechtzetten, vooral omdat er door de gunstige ligging en de faci liteiten een grote aanwas van jeugd leden wordt verwacht. Elftalbegelei der Henny Bekkering zegt het vol gende. „Er is altijd gespaard en gespaard en gespaard. We hebben dus minder aan de jeugd kunnen doen dan bijvoorbeeld UVS en Roodenburg. Die tijd is nu voorbij. We gaan nu stevig aanpakken met de jeugd. Met de aanvang van het nieuwe seizoen komt er een pupillen-training onder leiding van Joop de Busser en er zal een Jeugdtrainer worden aange trokken. We gaan vanaf heden meer op de jeugd mikken". Kritiek Maandagavond tegen achten. Lug dunum blijkt al aardig ingeburgerd. Er komt een kritische noot los: de „hemel" blijkt maar moeilijk te be reiken. „Er is nog geen officiële toe gang tot het veld. Zoals de situatie nu is moet het terrein over Oegst- geest worden bereikt. Om naar een van de leden, waarvan (op de de bestuursleden zijn geplant, foto rechts boveneerste-elftal- V.l.nr. zitten 'daarin'Joop de spelers Wim Oppelaar en Hans Roo, voorzitter, voorzitter Bree- van der Starp te herkennen zijn. develd, penningmeester Daan ixin Het complex bevat ook een speel- der Berg, terreincommisscoris Joop tuin waarin op de montage-foto van Egmond, secretaris Henny I Doove en commissaris Leest. Leidse club te gaan, moet Je straks via Oegstgeest rijden, óf je moet te gen het verkeer in over het fietspad rijden, óf je moet de snelweg over steken. De beide laatste gevallen zijn het gevaarlijkst, vooral voor de jeugd. Jeugdleden gaan niet eerst op de fiets naar Oegstgeest en om dat het verboden is een snelweg over te steken, zullen ze wel tegen het verkeer in over het fietspad gaan. Daar gaan ongelukken van komen en dat moet natuurlijk niet. Moge lijkheden zouden zijn: een toegang bij het Zweilandbad. of een door snijding van de snelweg De kritiek op de toekomstige si tuatie wordt verdrongen door een fors brok achterhaalde kritiek uit het verleden: 17 februari 1967 staat een ieder met groenwit bloed nog in het geheugen gegrift. Voorzitter Breedeveld laat Lugdunum vallen, heette het destijds toen Jan Breede veld als dagelijks bestuurder van de Leidse Sportstichting meegewerkt had aan het besluit dat het pas naar de eerste klasse gepromoveerde LFC naar het nieuwe sportpark aan De Vliet zou gaan inplaats van Lugdu num. De groenwitte club sprong bijna van woede op de voorzitter, vooral toen later bleek dat LFC niet eens over wilde. Maar Breedeveld bleek goed gegokt te hebben: „Ach tergrond van dat besluit was des tijds dat Lugdunum dit stuk grond toegewezen kreeg. Het blijkt dat die beslissing toch goed was. Op dit complex kunnen we tenminste de naam „Lugdunum" bevestigen, op de Vliet had dat niet gekund. De rel ontstond toen omdat niemand had gedacht, dat we zoiets zouden kun nen maken". Wie Inderdaad. Wie had gedacht dat Lugdunum voor een parkeerruimte voor zo'n 200 auto's had kunnen zor gen, mag het zeggen. Wie had ge dacht dat Lugdunum een clubhuis met alles erop en eraan (tot een feestelijk lange bar en een afgescho ten biljartruimte toe) van 36 meter lang en gemiddeld 12% meter breed, had kunnen verzorgen, mag ook al spreken. En wie had gedacht dat Lugdunum ooit de beschikking zou krijgen over zes kleedkamers? Lug dunum heeft t allemaal. Lugdunum heeft twee voetbalvelden, een vol- leybalveld, een springbak en een TERDAM Het kooplustige AZ'67 Kist jr., Zoeten- blijft rammelen met de buidel. Gisteravond belde het 5" «d Suurendonk, inmiddels terug in Amsterdam. De ex- j8 I werd onlangs ontslagen bij Monaco. „Om twee rede- erduidelijkte hij. „Vanwege al die slechte publiciteit, n ik dan schuldig zou moeten zijn. En om het feit, dat i is gedegradeerd". lUcmaal geen beste reclame, i Suurendonk (27) werd derhalve it voorzitter me. Dat was ontheven van zi|n contract, dat nog I gevallen bij het gouverne- voor twee jaar geldig was. „Ik kreeg prins Rainier heeft het ,vel het voor elkaar, dat Monaco geen j leggen bij de voetbalclub.' bedrag meer voor mij zal vragen Ik ^"ftgelegd, dat me van alles in lien dus transfervrij. Ik ben nu op is gelegd. De voorzitter wil- j zoek naar een Franse. Belgische of ik wel aannemen, maar ik Nederlandse club. In Frankrijk onmogelijk blijven". 1 kijkt Bart Carlier voor me rond. Als er iets goeds opdaagt, ben ik direct terug. Er zijn heus wel betere clubs in Frankrijk. Monaco niet; qua voetbal was dat nihil". Weer in zijn oude Amsterdamse flat, bemerkte Suurendonk een vrij vijandige stemming jegens hem. De achtergrond: circa een maand gele den zou hij in een zuidfranse krant de aankoop van Van Dijk ten sterkste aan Nice hebben ontraden. Hij zou daarbij de capaciteiten van zijn vroegere clubgenoot volledig lebben gekraakt. „Ik zal wel niet worden geloofd. Maar er was geen woord van mij bij. Ik heb inmiddels al met AJax contact gehad. En ook met Van Dijk. Maar het is moeilijk hen van mijn gelijk te overtuigen". Helt belette AZ-'67 niet hem gister avond te polsen. „Molenaar infor meerde naar mijn wensen. Nee. hij schrok er niet van. Maar dat bete kent niets. Verder wacht ik maar af. Morgen (woensdag) zou hij me terugbellen en eventueel een tegen voorstel doen". Naast Suurendonk staan van Wensveen (back van Heerenveen), Bosgieter en Van Daele (beiden Feyenoord) op het verlanglijstje van de zich driftig roerende Alkmaarders. Spartaan Jan Klijnjan is op ei gen verzoek op de transferlijst ge gaan. Overigens hebben zich offi- Fortuna SC heeft dinsdag twee spelers gecontracteerd. Van streek genoot Roda JC nam FSC de 22-ja- rige linkerspits Willy Brasse over, terwijl de 24-jarige bart Stovers een aanvallende middenvelder, van Vi tesse werd gekocht. De gemeenteraad van Dordrecht heeft dinsdag besloten het betaalde voetbal in de gemeente te subsidië ren onder voorwaarde dat de naam van DFC wordt veranderd in FC Dordrecht. Het besluit houdt in: een jaarlijkse subsidie van 25.000 gedurende drie seizoenen. Voorts LEIDEN Lugdunum wil het fraaie nieuwe complex op passende manier inwijden. Voor 13 augustus staat een officië le openingswedstrijd op het programma tegen.Amster dams Ajax. De onderhandelin gen zijn weliswaar nog gaande, maar de toezegging is al binnen dat er in ieder geval '^betaalde voetballers" uit Amsterdam zullen komen. Er wordt gespro ken over een elftal met vijf spelers met een A-contract. Hennie Bekkering (onder lei ding van hem Jan Mooten. Joop van Egmond en Joop de Roo is de bouw uitgevoerd): "Kijk, Cruijff zal natuurlijk niet komen, maar de komst van bijvoorbeeld Johnny Rep, Ar nold Mühren en Schilcher zit er toch wel in. Dat zou na tuurlijk verdraaid aardig zijn, vooral omdat de opbrengst van die wedstrijd ten bate komt van de school voor geestelijk gehandicapte kinderen in Lei den. Als AJax komt, en dat ge beurt in ieder geval dan staat het Leiderdorpse aannemersbe drijf Noorlander garant voor het bedrag waarvoor ze zullen komen spelen. unieke speeltuin. Lugdunum» heeft tribunes met een accomodatie voor 800 toeschouwers die straks ondanks alle extra[s dezelfde prijs blijven be talen om de bal tussen de ronde doelpalen te zien verdwijnen. Als primeur voor Leiden. Lugdunum heeft opnieuw grote plannen. Voorzitter Breedeveld: „Zodra we weer geld hebben gaan we begin nen met een overdekte tribune, dat is ons volgende project Pikant Maandagavond kwart voor negen, In de schemering werken in de Kikkerpolder (hoe komt het toch dat die naam opeens zo toepasselijk klinkt?) zo'n dertig Lugdunum-le- den gestaag voort. „De schoonmaak ploeg staat al te trappelen om te beginnen" zegt Joop de Roo, als Joop van Egmond („de samenwer king met aannemer Proper is zeer goed geweest) zich een pikant de tail herinnert: ,3iJ de bouw van het vorige clubhuis degradeerde Lugdunum van de tweede naar de derde klasse. En terwijl we met dit alles bezig waren moesten we weer een klasse lager. Een vreemde sa menhangZegt Joop de Rooi „We bouwen dan ook nooit meer een clubhuis Ruud Suurendonk geen prater? zullen de aan DFC verleende voor schotten tot f 100.000 worden kwijt gescholden. Dit alles geschied onder voorwaarde dat ook het bedrijfsle ven een bijdrage zal leveren. STOCKHOLM (AP) Ove Kind- vall, destijds de grote man bij Feyen oord heeft bij zijn nieuwe club Norr- koeping geen best seizoen achter de rug. Hij heeft nogal wat verwondin gen opgelopen en in totaal maar vier doelpunten gemaakt. Maar in zRn club en in Zweden geldt hij nog steeds als een speler van grote klaas*

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 11