chröder zeilt aar Europese innjollentitel Har Meijer maakt zich kwaad en wint Waterpoloploeg verliest van Zuidsla vie: 5-4 Ritzege Michelotto in Ronde van Zwitserland es Douze vijfde ouze voorgedragen ARE STRAF NDR oerstips Zoetendal in kielzog van Kist naar AZ VAN POLAKEN GEBLESSEERD Italiaan Bergamo bevangen door warmte In eerste ronde van sterk bezet tennistoernooi van Leidsclie Hout J w TONI 1972 JBLIK Er was maandag eigenlijk maar één gelukkig mens in Medemblik: o Schroder (28), die voor het eerst in zijn nog korte zei'lcarrière op het IJssel- Europese Finnjollentitel opeiste. Voor de concurrentie was de lol er op zondag rant nadat Schroder in de eerste race door pech moest stoppen, faalde hij niet dnoteerde 1-1-8-3-8; een indrukwekkende reeks. Ook tijdens het sluitstuk scha de Oostduitser zijn zwaarste tegenstrevers, de Zweden Olin en Lundquist, mees- Zijn titel kwam de gehele race niet in gevaar. EMBLIK Kees Douze triand in de Finjollen op ïpische Spelen vertegen en. Kees Kruijer is als aangewezen. Na langdu- [aderen besloot de Zeil- Idcommissie van het gezien de prestaties Mize met de nieuwe ma- ialuminium mast en zeil aan de deelnemers aan npische Finn-wedstrijden irden verstrekt) in het 6e kampioenschap, de 33- aannemer en boten- uit Breukelen aan het wr te dragen. Een ver- de aanwijzing van reserve. Kruijer: ld ik absoluut niet ver wacht en ben er erg blij mee. Ik neem het in ieder geval aan. Alleen moet ik op de zaak nog het een en ander regelen, want vier weken er tussen uit knijpen, dat kan bij ons zo maar niet". Woensdag zal het NOC aan het Verbond laten weten of zij de voordracht aanvaardt. Neemt het NOC de voorstellen van 't Verbond over, dan zal de Olympische zeilploeg er als volgt uitzien: Tempest: Ben Staartjes Kees Kurpershoek; Soling: Heike Blok Rolf Kur pershoek Nico de Jong; Finn- jollen: Kees Douze; Flying Dutchman: Fred Imhoff Si mon Korver. Voor de Nederlandse toeschouwers I was de aandacht ten volle gericht od de .Drie". Wie de titel zou win nen interesseerde hen minder. Bo vendien was na één ronde de zaak al rond. De Brit Ian McDonald Smith nam direkt een grote voor sprong op de Pool Wyszkowski en IG De in drafsportkrin- de Wateringse draver-ei- en Noordam is door de issie van de stichting Ne- Draf en Rensport het egd gedurende een perio- Ijf jaar de in Nederland draf- en renbanen te be- mmissie veroordeelde hem een boete van 250 gulden bezigen van onwelvoeg- tegen NDR-functionaris- i een eind maart in Hil- louden meeting, lar ontzegging werd hem naar aanleiding van een ove beschuldigingen, die mei op Duindigt aan het enkele hoofdbestuursleden fi had geuit, van de strafmaat werd laid door vonnissen die vergelijkbare overtredin- b eerder stadium waren Noordam is eigenaar van in training bij Gré waaronder derby-kandi- (d. Zeer recent ont- dochter van de NDR een vrouwelijke leerling-pi- van draverseigenaren GT, 21 JUNI - 2.30 UUR ni>: Juno Buitenzorg, Kees fonberley, Jeannette Ha- Scheveningenprijs: King Klif Areta. Isis du Coq Bvilleprijs: Henry Belwin. Joke, Ivan Holland ia ttprUs: Johan, Patati Pa- feh I Knew, S, Heros - Us: Unimel B Hardy ®öas, Fils du Coq d'Or - ^eprijs: Ivan Axkit, Icare O, Gonda Scotch - i: Intrepid Girl, Jupi- Buitenzorg, Jungle Boy •pit)»: Ambition, Josin.i, Katwijkprjjs: Inca, Iwan Hanover, Iwin Buiten- "dvoortprijsJos Westlan- V, Joop Hollandia. toonde men zich verbaasd over de zwaarte van het vonnis. In 1971 verloor de voorzitter van de eige- naarstvereniging de Drafsport. de heer G. A. C. van der Windt, twee tanden die hem tijdens een meeting in Duindigt uit de mond werden geslagen. De onverlaat die daarvoor verantwoordelijk was werd gestraft met de ontzegging tot de draf- en renbanen voor de tijd van een jaar. Duidelijk is echter wel dat het vooral de niet waargemaakte be schuldigingen zijn geweest. Noor dam beschuldigde in het openbaar een hoofdbestuurslid van de NDR van de bookmakerij, die bij de be paling van het vonnis van doorslag gevende betekenis zijn geweest. Noordam heeft zich intussen tot het bestuur van de eigenaarsvereniging gewend en wil mr. J. L. Janssen van Raaij verzoeken hem als raads man bij te staan in de tweede ron de van deze zaak waarin de raad van appèl van de stichting Neder landse Draf en Rensport in het door Noordam aangetekende hoger beroep uitspraak zal doen. won de race. Opvallend hierbij was dat Mac Donald Smith, exbeman- ning van Olympisch goud winnaar Rodney Pallisson «Flying Dutch man). die er de gehele week niets van terecht had gebracht nu plotse ling met een forse dosis extra snel heid onhoudbaar was. Op de ranglijst kwam de Brit niet verder dan een 26ste plaats. Een voorbeeld hoe grillig een wedstrijd reeks bij het zeilen kan verlopen. Lunquist nestelde zich op een der de plaats en daar Olin als zesde fi nishte. werd diens opmars in het klassement gestopt en behield Tho mas Lundqusit. winnaar van de laatste Kieler Woche, zijn tweede plaats op de ranglijst- Olin bezet in totaal wel de derde plaats voor Ser ge Maury (Frankrijk). Zenuwoorlog Met deze Fransman heeft Kees Douze op de laatste dag. met een stevige bries een kleine zenuwoorlog gevoerd Douze: „Maury draaide voortdurend op mijn huid in het laveerrak en ik kwam maar niet van hem los. We vochten samen om een vierde plaats. Maury liet mij geen adem en ik heb mij laten in timideren en ben teruggevallen. Hij had zijn zin". Later in de race kreeg Douze. die ongeveer op een zevende plaats zeil de, het nog moeilijker. Laverende naar de finish begon het steeds harder te waaien en dat was te veel voor Douze. De 33-jarige bo tenbouwer kon het niet aan en zak te af totdat hij dicht bij de twee andere Olympische gegadigden, Binkhorst en Kruijer, lag. In een bijna gesloten finish werden Douze (20ste) Binkhorst (21ste) en Kruijer (22ste) afgetoeterd. Voordeel Beschouwd men deze titelstrijd in het licht van de Olympische voor bereiding, waardoor de Nederlandse Finnzeilers verplicht waren met metalen masten en met voor hen onbekende zeilen te varen, dan hadden de eerste drie van het klas sement, die met een houten mast en een eigen zeil voeren, een duide lijk voordeeL Maury zeilde met aluminium, maar de Fransman had aan de mast ge knoeid, hetgeen tijdens de O.S. niet is toegestaan. Vandaar dat de pres tatie van Douze een vijfde plaats in totaal een lovenswaar dige is. Temeer daar het de laatste dagen hard woei en juist dan bui gen de metalen masten niet vol doende om tot optimale prestaties te komen. In totaal eindigden Kruijer (21ste) en Binkhorst (22ste) met miniem verschil in het midden van het klassement. Ondanks goede tegenstand BOEDAPEST In het internationale waterpolotoernooi in Boedapest heeft Nederland de tweede wedstrijd, tegen Zuid- Slavië, met 54 verloren. De tussenstanden waren 10, 11, 01, 32. Vier seconden voor het laatste fluitsignaal was de stand nog 44. Toen maakte de Zuidslavische schutter Maro- wics gebruik van een klein misverstand in de Nederlandse de fensie en scoorde de winnende treffer. De eerste drie van het eind klassement: de Zweed Lundquist (links, ticeede), Christian Schro der i midden) en de Zweed Olin (derde). ADVERTENTIE Het Nederlands zevental heeft in de ontmoeting tegen Zuidslavië een zeer goede indruk achtergelaten. Er werd snel gespeeld, de ploeg bezat veel vechtlust, maar alleen het schieten liet te wensen over. Vier maal had Oranje een numerieke meerderheid, maar geen enkele maal konden zij daarvan profiteren. In de eerste kwart ging het spel gelijk op, waarbfj vooral doelman Kroon en Mart Bras zich onder scheidden. Rudlc opende de score (10). een stand in de tweede pe riode door Zamdics tot 20 werd op gevoerd. Driemaal kreeg Nederland in deze periode een unieke scorings kans. slechts éénmaal slaagde Par rel erin een doelpunt te maken. In de derde periode werden de Zuidsla- viers, die op deze felle tegenstand niet hadden gerekend, geheel terug gedrongen. Mart Bras zorgde voor de gelijkmaker. Opnieuw namen de Zuidslaviers de leiding door Maro- wics, maar Bras maakte weer ge lijk. Marowics gaf zijn ploeg met 'n flitsende doorslagbal echter weer een voorsprong maar nu was het Parrel die de ploegen op gelijke hoogte bracht. In de spannende slotfase toonden de Zuid*laviërs zich koel- bloediger en konden vlak voor tijd de winst weer door Marowde- grijpen. De overige uitslagen waren: Zuid- sflaivüëRoemenië 43 (21, 00, 2—0, 0—2), HongarijeVerenigde Staten 9—4 (3—2, 3—1, 1—1, 2—0). I Zondagavond zijn nog gespeeld: HongarijeWest Duitsland 54 (2 0, 0—0, 12, 22), Roemenië Ver. Staten 6—1 (1—0, 2—1, 2—0, 1—0). Stand: Hongarije 4 punten 148, Zuii'=lavië 4 punten 97. Roemenië 2 punten 95, Nederland 2 punten 98, West Duitsland 0 punten 710, j Verenigde Staten 0 punten 515. PFT \yhet zorgeloze modepruikje Werkelijk alle voordelen die een pruik kan bieden vindt U terug in de Pelly. Pelly kost 72.- en is verkrijgbaar in prachtige natuur- tinten en diverse grijsnuances. Eenvoudig, zonder hulp van anderen in elk model te kammen of te borstelen. Schriftelijke garantie op kwaliteit. SPELATTI Leiden - Breestraat 32 Tel. 01710—25212 AMSTERDAM Ruud Krol heeft maandag zijn contract met AJax voor een periode van vier jaar ver lengd. Van de ploeg die voor de j tweede maal de Europa Cup 1 heeft gewonnen, heeft alleen Wim Surbier nog geen nieuw contract getekend. In het kielzog van spit» Cees Kist Jr. is ook Heerenveens dertig- Jarige aanvoerder Henk Zoetendal vertrokken naar eredivisieclub AZ'67. Henk Zoetendal heeft een tweejarig contract getekend. Volgens een clausule in zijn contract met Hee renveen mocht de Friese club geen hoger transferbedrag bedingen dan 17.000.-. Behalve AZ'67 waren ook DWS. Haarlem en Roda JC geïnte- I resseerd in de boomlange Zoetendal. Na Jan Kleingeld en Jan Coenen plaatste ook Excelsior Middenvelder Aad den Butter zich op de trans- ferlijst. Financieel kan hij niet tot overeenstemming komen met Excel sior. Evenals Thijs Kwakkernaat. Dick van Nierop en Gerrit den Butter, die vooralsnog weigeren het nieuwe contract te onderschrijven. Nog steeds vernam Sjaak Rogge veen na zijn oriënterende gesprek niets meer van de FC Den Bosch, dat hem beloofde na de verkoop van Kees Krijgh opnieuw te bena deren. Inmiddels onderhandelde het met Wagenings Hazelhekke. voor wie ook FC Den Haag belangstel ling schijnt te tonen. NEC loert op Matthias Maiwald, terwijl DWS praat met een andere Feyenoorder: Henk van Leeuwen. Weer een andere Feyenoorder, Ri- nus Bosgier onderhandelt met Roda JC. LEIDEIN Judoka Ari van Pola- nen, van „Sportschool Luiten", heeft enkele dagen geleden op de centrale training van de Nederlandse Judo kernploeg de banden van zijn duim gescheurd. Van Polanen, die gekozen was voor de Oostduitse Judokam- pioenschappen In Oost-Berlijn zal door deze blessure enkele weken geen wedstrijdsport mogen bedrijven en aan deze kampioenschappen niet kunnen deelnemen. Voetbal De Engelse voetbalbond heeft gisteren twee voetballers van de League ontheven van de levens lange schorsing, die hen zes jaar ge leden was opgelegd. De spelers. Peter Swan en David Layne werden tot deze straf veroordeeld wegens omko ping. Een commissie van vijf man van de bond behandelde het beroep dat door Swan en Layne was inge diend. De secretaris van deze com missie. verklaarde dat „de spelers de verzekering hadden gegeven dat zü in de toekomst niet meer tot derge lijke daden zouden overgaan, waar op de commissie had besloten hun straffen onmiddellijk maken". MOEREL Van de start af werd i de wielerkaravaan in de vijfde etappe van de Ronde van Zwitser- j land begeleid door voortdurende re- j gen. Het zware wolkendek dat boven de renners hing maakte het weer zwaar en broeierig en één van de favorieten werd hiervan het j slachtoffer: Marcello Bergamo (It) die bevangen door warmte en aange- tast door een lichte griep de strijd i moest staken. De vijfde etappe werd wederom een rit zege voor een buitenlandse renner: de Italiaan Claudio Mi chelotto die zich in de eindsprint de sterkste toonde voor de Zwitser Kurt Rub. Het was het slot van een 150 kilometer lange vlucht, maar geen van beiden waren een gevaar voor de leiders in het klassement zodat zij alle kans kregen. De vijfde etappe telde tevens de eerste berg die reeds na 29 kilo meter moest worden beklommen, dc 1445 meter hoge ooi des Mosses. Rub kwam als eerste boven voor Michelotto, de Belg David en de toen nog dapper in de voorste gele deren vechtende Italiaan Bergamo. Op de col de la Croix, 1752 me ter hoog na 60 kilometers waren het wederom Rub en Michelotto die zich de beste klimmers toonden en in deze volgorde de top passeerden. Bij de afdeling formeerde zich een trio met Michelotto. Rub en Fuchs, maar de laatste maakte een val en moest zijn medevluchters laten gaan. Bij de voet van de berg had den de twee vluchtelingen 30 se conden voorsprong op een groep van 26 man en 1.45 op een tweede groep van 16 renners. Het tandem Rub Michelotto werkte voorbeeldig sa men en vergrootte de voor sprong steeds meer. De derde col in Montana, 1495 meter hoog na 154 kilometer, werd opnieuw het eerste bereikt door Rub voor Michelotto. met op 3.45 Dancelli, David, Polido- ri en een langgerekt peloton. Met nog 45 kilometer te fietsen hadden Rub en Michelotto hun voorsprong uitgebouwd tot 4 minuten op een groep van 27 renners. In de laatste kilometers werd door die groep ech ter zeer hard gereden zodat bij de finish nog amper de helft van de voorsprong van Rub en Michelotto was overgebleven. Uitslag 1. Claudio Michelotto (It) 5.42.58, 2. Kurt Rub (Zw) 5.43. 3. Ugo Co lombo (It) 5.45.47, 4. Michele Dan celli (It) z.t., 5. Franco Balmanion (It) 5.45.52, 6. Georges Pintens (Bel) z.t.. 7. Eddy Janssens (Bel) 5.45.56. 8. Enrico Maggioni (It) 5.46.09 9. Wilfried David (Bel) z.t. 10. Erich Spahn (Zw) z.t.. De plaatsingen van de Nederlan ders 18. Tino Tabak 5.45.17. 29. Wim Schepers 5.46.37. 37. Gerben Kars tens 5.52.57, 49 Gerard Vianen 5.57.57, 51. Jan Krekels z.t., 56. Ger Haring z.t., 59. Wim Prinsen 6.11.26. Algemeen klassement 1. Louis Pfenninger (Zw) 20.09.16, 2. David op 14 seconden, 3. Roger Pingeon «Fr.) op 15 sec., 4 Spahn z.t., 5. Dancelli op 17 sec., 15. Sche pers 20.15 4. 23. Tabat 20 20 03. 39. Vianen 20 34.21. 47 Karstens 20.40.32 54. Krekels. 20.49.31. 57. Prinsen 20.51.25, 59. Harings 21.00.08. LEIDEN De meest merkwaar dige uitslag van het tennistoer nooi van de Leidsche Hout, dat traditioneel weer sterk is bezet in de herenafdeling, viel te noteren Ln het herenenkelspel B. Har Meijer klopte in de eerste ronde Willem Hoying met 06, 60, Door Frank Bonte 6—0. In de eerste set ontlokte het op vastheid gebaseerde spelletje van de no. 2 van de Leidsche Hout zoveel missers van het slag instrument van de man aie bij Unicum al vele jaren achtereen onaantastbaar op de eerste plaats prijkt, dat de kijkers al serieus begonnen te denken aan een vroegtijdige afgang van de om zijn dodelijke forehand gevreesde Meijer. Maar nadat- deze zijn woede over eigen domheden in de eerste fase van de wedstrijd luidkeels over het park had gespuid tot niet geringe vreugde van het publiek dat altijd zijn partijen volgt omdat Meijer ziich immer ten volle geeft en om ieder puntje knokt als gaat het om de Da- vis Cup zette de Unicummer alles wat hij aan vaart kon geven met zijn beruchte forehand in. Voor Hoying die niet zonder enige reden, hoop vol naar de tweede ronde blikte be tekende dat het begin van een roem loze afgang. Mokerhard daverde Meijer zijn forehands over het net en de toch heus wel snelvoetige Hoving kon die eenvoudig niet meer bijbe nen. Zitten Andere uitslag die mag worden ver meld is de 62. 62 zege van Schee- res tennisleraair op de Leidsche Hout op Paul Theunissen. Laatst genoemde speelde helemaal niet slecht maai- de vaart van Scheeres was teveel voor hem. Op gegeven mo ment ln de wedstrijd kogelde Schee res een bal zo hard op de zijn racket nog vertwijfeld uitstekende Theunis sen dat deze even het contact met moeder aarde verloor en van een staande in een zittende positie over ging. EJrik de Boer had verder met André Klein weinig moeite ondanks diens allure bij het inslaan, 62, 63. De langste partij van de dag kwam op rekening van El pert Ploes van Amstel die de in het herenenkel spel C no. 2 geplaatste Harry Verde- gaal met 119, 26, 75 terugwees. In het damesenkelspel B leek Mevr. van Berge-Henegouwen tegen Catie Brooihoofd op winst af te zullen gaan toen zij de eerste set met haar sterke groundstrokes met 61 bin nenhaalde. Maar Catie Brooslioofd zette zich schrap, werkte elke haal bare bal retour over het net en won de tweede set met 75. In de be slissende set echter bleek zij teveel van haar krachten te hebben ge bruikt en de onbetwistbaar betere techniek gaf de doorslag voor de no. 1 van de Leidsche Hout, 61. Anja Monod de Froideville had voor een moedig tegenstand biedende Esther Mulder teveel routine, 62, 6—4. Koosje van Leeuwen gaf Marjan van der Linden geen kans. 6—2. 6—2. Beter Was de strijd ln de eerste ronde van loet hoofdnummer, het herenenkel spel B, al de moeite van het aankij ken waard, dat zal in de komende dagen alleen nog maar beter worden. De deelnemers die elkaar de titel be twisten staan daar borg voor, te we ten Blommendaal. glorieuze winnaar van vorig Jaar. Bouman. finalist van vorig jaar, Madera, districtskampioen 1972, Koggink, no. 1 van de Noord- wijkse LTV, Scheeree, Jan de Groot, Hans Keizer (dat ze me in Alphen hebben geschrapt was een lachertje. Ik had graag tegen Theunissen ge speeld), Ed de Vries en Jan Theunis sen Om dan maar van Meyer, die met zijn forehand al meer reputaties op B-niveau ernstig aantastte te zwijgen. De combinaties ln het heren dubbelspel B mogen er ook zijn Kog- gink/Posma, de Groot/Madera, de Vries/Treffers en Monod de Froide ville /Bouman.. Het laatstgenoemde duo zal wel als winnaar uit de bus komen. B. van der Zee van Room is ln het herenenkelspel C als no. 1 geplaatst en het zal hem ook wei lukken om die plaatsing waar te ma ken.

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 11