Sterke Martien v. cL Hoorn j strijkt titels en record op MADERA BEWIJST GOEDE VORM MET ZEGE IN ALPHEN Strijd gaat buiten Nederlanders om LZ'86 kan nog steeds geen vuist maken... Ook goudvoor Hennie Grimbergen en Mieke van Doorn Wightmancup RONDE VAN ZWITSERLAND INTERESSANTE KRACHTMETING JIAANDAG 19 JUNI 1972 PAGINA 9 ALPHEN Bram Madera steekt de laatste weken in zeer goede vorm. Na zijn winst in de districtskampioenschappen, ze gevierde de Roomburger gisteren ook in het herenenkelspel B van het tennistoernooi van TEAN in Alphen. In de finale versloeg Madera de als nummer één geplaatste Jan Theunissen overtuigend: 63, 60. Jan Theunissen, in de finale terechtgekomen dankzij een „papieren" zege op Hans Kei zer (die veel te laat verscheen), stak niet in zijn normale vorm. Daardoor kon hij de gevarieerd spelende Madera slechts korte tijd goede tegenstand bieden. Madera kon dan ook gemakke lijk op de overwinning afsteve nen. Wachtend op de missers van de aanvallende Theunissen sloeg hij zich naar 63 en 60. „Ik moest wel aanvallen", sprak Theunissen later teleurstellend, „als ik vanaf de achterlijn ge speeld zou hebben zou het al vanaf het begin een uitgemaak te zaak zijn geweest. Dat ik van hem zou verliezen, zat er na tuurlijk dik in, maar ik had ge hoopt hem meer tegenstand te kunnen geven". Dat kon Theunissen echter niet, waardoor de finale als kijkspel maar weinig inhoud had. Madera was overigens tot de eindstrijd door gedrongen door een zege op Henny Koe mans, die ondervond dat je als aanvaller heel wat in de mars moet hebben tegen de Roombur ger. Madera won met 63, 62 van de man die zelf verrassend Baard had overwonnen (61, 6—2). Jan Theunissen nam in het herendubbelspel revanche voor zijn in het enkelspel geleden ne derlaag. Met de ronduit subliem spelende Ruud Bos versloeg hij de Roomburg-combinatie Made- ra/Monod de Froideville75, 46, 63. Zoals noodzakelijk voor een dubbelspel van eniige allure, was deze finale een ser vice-volleyslag, waarbij de re turn echter niet zo kansloos werd weggeveegd als in de „grote" toernooien steevast het geval is. Daardoor bleef de strijd het aankijken waard. Het damesenkelspel B bracht de finale mevr. OvertoomJo- sine Teeuw. Mevrouw Overtoom bleek in de halve finale te sterk voor Anja Monod de Froide ville (die desondanks bewees nog een leuke partij te kunnen spelen ook al draait ze niet meer mee in de competitie)Mevr. Overtoom won met 64. 62. Niemand had verwacht dat Jo- sine Teeuw in de finale zou aantreden, maar die speelster is in haar spel gegroeid. Zij tennist niet langer louter en alleen op veiligheid, maar durft nu ook risico's te nemen. Haar halve finale-zege op mei. Den Elzen (75, 61) was dan ook ver diend; de vastheid van mevr. Overtoom was ook haar echter teveel. Josine Teeuw verloor met 6—3. 6—3 In het damesenkelspel C greep Josine Teeuw eveneens naast het Maxplyframe. Ineke van der was haar evenals tijdens de districtskampioenschappen in twee sets de baas: 63, 64. Het herenenkelspel C werd op naam geschreven van Van Neutegem, na een pittige strijd tegen Charles Asselbergs, waar in de spelers de aanval niet schuwden (63, 64). Broxterman won met Van Zuiddam het herendubbelspel C van De Groot en Verdeman (61, 60) en mevr. Hage en mej. De Nooyer eisten de titiel in het damesdubbelspel C op door een driesets-zege op mej. Lange veld en mevr. Van Neute gem: 62, 63, 61. Bram Madera (Foto Wim Dijkman) LEIDEN In de waterpolo- competitie verloor LZ'86 dit weekeinde opnieuw van Walvisch. Bleven de Groningers in hun thuiswedstrijd met 10 de baas. nu was LZ'86 in Leiden met 31 de mindere. Door dit resultaat zakte LZ'86 naar de derde plaats van klasse 2B. In zwembad die Vliet bleek ook nu weer, diat LZ'86 aanvallend geen vuist kan maken tegen stug verdedigende ploegen alJs Walvisch. Als door fou ten in de achterhoede een kleine achterstand is opgelopen, zien de rood-wit-blauwen geen kans die on gedaan te maken. Walvisch heeft dan ook in deze wedstrijd weinig an ders hoeven doen dan heit spel zoveel mogelijk te verdragen. In die eerste periode namen de fysiek sterkere Groningers de leiding dJoor Schuiink. De Leidemaren zagen in het tweede kwart kans door hun wat grotere zwemsneflheid meer greep op het spel te kijrgen. Gerard Soet kon toen ook met een boogbal de score weer in evenwicht brengen: 11. Deze stand bleef in de derde periode ongewijzigd. In het laatste part kwam de Walvisch snel op winst. Door fouten in de Leidise defensie lie pen de Groningers via Heinink en Ter Beek uit naar 13. Daarna kon- de Leidenaren geen gevaar meer stichten voor het vijandelijke doel, zodat de Groningers op hun gemak naar het einde toe konden spelen. De reserves van LZ'86 doen het nog eteedb goed. Ditmaal speelden de Leidenaren met 22 gelijk degen Meeuwen 2 en handhaafden zo hun goede klassering in de reserve hoofd klasse. Beide Leidfce doelpunten wer den gescoord door Ko OudShoom. De Zijl/LGB heeft zondag de eerste prijs van het door haar ge organiseerde jeugd-waterpolotoernooi in de eigen prijzenkast mogen zet ten. De Leidenaren wonnen beide wedstrijden in de finalepoule, tegen GZC met 3—2 en tegen AZ&PC met 6—3. GZC bleef AZ&PC met 6—1 d« baas en deepte zo de tweede prijs weg. E; waren zondag negen jeugdploe- gen naar zwembad de Zijl gekomen, dat met negentien graden nog een goede watertemperatuur had. Een aantal teams moest één of meer sterspelers missen. Het Nederlands Jeugd/waterpoloteam speefldie namelijk in Yersey Engeland. HZC/De Rob- benben miste daardoor drie spedert en de Zijl/LGB kon niet over Jacob Spijker beschikken. De Zijl/LGB kwam in die finale poule door een 1—0 over winning op HZ&PC en 52 zege op PSV. In de eerste finale-wedlstrijd was de Zijd/ LGB in een rommelige wedstrijd te sterk voor AZ&PC: 63. De tweede finale-wedlsltrijd tegen GZC moest de besttüssing brengen. De afrijd ging lange tijd gelijk op, maar Albert Spijker bracht kort voor het einde de beslissing. Met een mooi afstand schot zorgde hij voor de dende Leidise treffer. Eindstand: 3—2. De andere Zijl/LGB-goals kwamen van Paul Bélt en Albert Spijker (strafworp). Tot beste speler van het toernooi werd uitgeroepen de zeer jonge Tom v. d. Bosch (Zijl/LGB). De eind stand van het toernooi luidt: 1. Zijl/ LGB; 2. GZC; 3. AZ&PC; 4. HZC/ De Robben; 5. PSV; 6. Neptuin» Amersfoort. GRONINGEN Martien van de Hoorn, de sterke jeugd- atleet van het Leidse AV Holland, heeft dit weekeinde weer enige prachtige successen op z'n „ere-lijst" laten bij schrijven. Tijdens de Nederlandse jeugdkampioenschappen in Groningen griste de 19-jarige junior uit Ter Aar de titels op de 2000 m steeple chase en de 3000 meter voor de neus van de concurrentie weg. Bovendien bracht Van de Hoorn op de steeple chase een nieuw Nederlands record op de chronometers: 6 min. 00,6 sec. Eveneens twee titels kwa men terecht bij Hennie Grimbergen uit Lisse. De Spartaan atlete was zowel op de 800 als op de 1 300 meter de sterk ste. Haar clubgenote Mieke van Doorn veroverde het „goud" op de 100 m horden. Het hoogtepunt van de kampioen schappen was het hoogspringen van Ria Ahlers. De Drentse atlete ver beterde het nationale seniorenrecord tot 1.79 m, een hoogte die zij in haar derde poging haalde. De Em- mense liet daarna 1.82 m, de NOC- eis voor München, opleggen maar die hoogte 'b'eek haar nog te macn- tig. Zij won ook het verspringen met 5.80 m. Op dit nummer onder vond zü echter teveel ruggesteun van de wind. Martien van de Hoorn gaf zater dag op de 2 km steeple chase Henk van Emaus, recordhouder op dit nummer sinds vorige week zondag, geen schijn van kans. Van de Hoorn. die pas zijn tweede steeple-race liep, draaide zijn 'rondjes' zo gemakkelijk dat Van Emaus duidelijk moest af haken. De AV Holland-atleet be kroonde zijn solo met een tijd van 6.00.6, waarmee hij ruim zes secon den onder het oude record bleef (6.07.0). Van Emaus finishte ontmoe digd als tweede met maar liefs!. 13 seconden achterstand. Op de 3000 m had Van de Hoorn gisteren meer tegenstand tc duchten. Van wege de felle wind had niemand veel trek om op kop te lopen, het geen het tempo nogal drukte. Toen de Holland-junior eenmaal het ini tiatief nam viel het lopersveld ver uiteen. Alleen Groninger De Broek klampte zich aan hem vast. Tot op de eindstreep bleef De Brock Van de Hoorn bedreigen: 9.01.3 tegen 9-01.4. Eenzelfde felle strijd moest Hennie Grimbergen bij de meisjes op de 800 m leveren met de Rotterdamse atlte Van Wingerden. Ook hier was de marge slechts ééntiende seconde: 2.18.2 tegen 2.18.3. Op de 1500 m nam de Spartaan-atlete moeiteloos de 'titel van haar zus Carla over. Zonder bedreigd te worden passeerde ze na ruim 5 min. 2 sec. de eind streep. Nummer twee. de Woerdensa Mouris, had ruim 16 seconden ach terstand. Met Mieke van Doorn wil het bij het hoogspringen niet meer zo best lukken. De Lisser atlete, enige jaren geleden Europees jeugd kampioene, bleef steken op 1.65 ni, wat haar slechts een vierde plaats opleverde. Zij stelde zich echter „schadeloos" via een zege op de 100 m horden in 15.0 sec. Verdere dubbelkampioenenMar jan v. d. Voet (Sparta) 100 m-12.5 en 200 m-25.8; Marijke Lodder (Sparta) discus 39.80 en speer 44.12; Sam Monsels (AAC) 100 m-10.9 en 200 m-22.6; Evert Hoving (GVAV) 800 m-1.57.4 en 1500 m-4.09.2; Rob Hermans (Achilles) kogel-15.60 m en j disous-47.34 m; Eltjo Schuttel (Quick) 400 horden-55.3 en pols- hoog-4.20 m. GSTAAD Buiten de Nederlandse deelnemers om (Gerben Karstens werd zaterdag tweede en gisteren waren Schepers en Tabak in de vierde rit de beste Nederlanders op ruim zeven minuten achterstand) ontwikkelt de Ronde van Zwitserland zich tot een interessante krachtmeting. Na de vierde etappe, van Solothurn naar Gstaad, staan zeven renners in het algemeen klassement op min der dan één minuut van leider Louis Pfenninger, namelijk Bergamo (It), Pingeon (Fra), David (Bel), Spahn (Zwi) en de Italianen Dancelli, Pao- lini en Giuliani. Michele Dancelli won gisteren de rit over 214 kilometer na een solo vlucht van meer dan 100 kilometer. De echte strijd begon nadat er bijna tachtig kilometer in een gezapig tempo werd afgelegd. Dancelli ont stak het lont. Hij kreeg gezelschap van Rub, Millard en Bellone. Dan celli vond echter dat hij van zijn makkers te weinig steun kreeg en Stag alleen verder. Zijn grootste winst bedroeg, na 150 kilometer, zes- en-een-halve minuut. De grote groep reageerde flauwtjes en pas een tegen aanval van Roger Pingeon vergroot te de activiteit van de anderen en verkleinde de voorsprong van de 30- jarige Italiaan. Op weg naar de Jaunpass (180 km) verloor Dancelli minuten op Pingeon, die het „gat" terugbracht tot min der dan twee minuten. De groep volgde op vier minuten. Ook op de volgende berg kwam Dancelli nog als eerste boven, maar op de Saanen- moeser (205 kilometer) had Pingeon de Italiaan bijna achterhaald. In de afdaling naar Gstaad slaagde Dan celli erin nog dertien seconden van zijn winst vast te houden. Pingeon was hem tot op 150 meter genaderd, toen de Italiaan winnend over de streep kwam. De grote groep, met de nieuwe leider Pfenninger, kwam ADVERTENTIE Zeg meneer, met die moeilijke hnid van n moetndatellendige scheren eens besluiten met DDD Medicated After Shave ^Wjjjy Vooralsu pukkels, puistjes, een moeilijke of een vermoeide huid hebt twee-en-een-halve minuut na Dan celli binnen. UITSLAGEN: Tweede etappe: 1. Polidori (It) de 95 km in 2.33.07, 2. Karstens (Ned) z.t., 3. Caverzasi (It) z.t.. 4. Vianen (Ned) z.t., 5. Spahn (Zwits.) z.t. Derde etappe: tijdrit: 1. Joaquin Agostinho (Port) 27 min. 15 sec., 2. Roger Pingeon (Fr) op 35 sec., 3. Raymond Deslisle (Fr) op 49 sec., 4. Mariano Martinez (Fr) op 50 sec., 5. Josef Fuchs (Zwit) op 53 sec., 28. Wim Schepers (Ned) op 2.29, 41. Gerard Vianen (Ned) op 3.23, 43. Tino Tabak (Ned) op 3.41, 44. Wim Prinsen (Ned) op 3.44, 55. Gerben Karstens (Ned) op 4.21. Vierde etappe: 1. Michele Dancelli (It), 6 uur 17 min. 57 sec. (gemidd. 33,971 tan/u), 2. Rog ei" Pingeon (Fr), 6.18.10, 3. Marcello Bergamo (It), 6.20.39, 4. Enrico Paolini (I), 6.20.42, 5. Silvano Schiavon (I), z.t., 23. Wim Schepers (Ned). 6.25.18, 27. Tino I De Italiaan Polidori sprint I naar de ritzege in de tioeede etappe van de Ronde van Zwit serland. Gerben Karstens (links) reikt juist iets te kort. Tabak (Ned), 6.25.25, 40. Gerard Via nen (Ned), 6.31.07, 49. Wim Prinsen (Ned), 6.31.35, 56. Jan Krekels (Ned) 6.39.59, 58. Gerben Karstens (Ned), z.t. Algemeen klassement: 1. Louis Pfenninger (Zwits) 14.22.59, 2. Bergamo 14.23.11, 3. Pingeon 14.23.14, 4. David, 14.23.21. 6. Spahn, 14.23.22, 6. Dancelli, 14.23.46, 7. Pao lini 14.23.51. 8. Giudiano 14.23.58, 9. Andre Doyen (Belg) 1455.56. 10. Delisle, 14.26.00, 17. Wim Schepers, 14.28.37. 28. Tino Tabak, 14.33.46, 33. Gerard Vianen, 14.35.24, 47. Wim Prinsen, 14.39.59, 56. Gerben Kars tens, 14.47.35, 61. Jan Krekels 14.50.34. Midi Libre De Franse wielrenner Cyrille Gui- nard heeft de 23e Midi Libre ge wonnen. Hy eindigde met acht secon den voorsprong op Joop Zoetemelk. De zege van Guimard is in het week einde niet in gevaar geweest. Zater dag won zijn landgenoot Bernard Thevenet de vierde rit, gisteren won de Portugees Andrade de laatste etappe, waarin de aanvallen van Luis Ocana (Sp) op de positie van Guimard door Raymond Poulidor steeds in de kiem werden gesmoord. Joop Zoetemelk eindigde in de laat ste etappe als derde en verdrong Yves Hezard daardoor van de tweede positie in de eindklassering. EINDKLASSEMENT 1. Guimard (Fra) 22 uur 22 minu ten en 27 seconden, op 8 seconden 2. Zoetemelk (Ned), op 0.10: 3. He zard (Fra), 4. Poulidor (Fra), op 0.12: 5. Van Impe (Bel), op 0.22: 6. Van Neste (Bel), 7. Ocana (Spa), op 0.31: 8. Thevenet (Fra), op 0.32: 9. Van Clooster (Bel), op 0.36: 10. Danguillaume (Fra). Roger Swerts, in de tijdritten van de Ronde van Italië alleen over troffen door Eddy Merckx, heeft gis teren in Castrocaro Terme (It) de traditionele tijdrit gewonnen. Swerts reed de 76,020 km in 1 urn- 54 minu ten en 35 seconden en was daarmee ruim één minuut sneller dan zijn naaste concurrent Felice Gimondi. Cees Koeken is gisteren derde geworden bij een wegwedstrijd in Brugge. Winnaar van de 195 km lange rit, waaraan 44 profs deelna men, was de Belg Dirk Baert. Tegen hem werd een protest ingediend door de als tweede aankomende Ludo van Stayen. Baert zou Van Stayen op 150 meter van de finish hebben weg gedrukt. Harm Ottenbros werd vier de, René Pijnen zevende. De volslagen onbekende ama teurwielrenner Co Hoogendoorn uit Zwanenburg heeft zaterdagmiddag de Kersenronde gewonnen, een klas sieker over 182 kilometer met start en finish in Mierlo. Hoogendoorn deed een tijd noteren van 4 uur 7 minuten en 27 seconden. Als tweede en derde (in dezelfde tijd als de win naar) finishten Wim de Vlam (Sam- beek) en Dirk Groen (St. Pancras). De Nederlandse amateurstayers hebben zaterdag in Bamberg- een landen wedstrijd tegen West-Duits- land met 4428 punten verloren. De verrassing in deze wedstrijd, bestaan de uit ritten over 30 en 40 km, was dat wereldkampioen Horst Gnas tot tweemaal toe door zijn landgenoot Jean Breuer werd geklopt. Beide malen werd Gaby Minneboo derde en beste Nederlander. Wielrennen De Fransman Da niël Moreion heeft voor de zevende maal in zijn sprintersloopbaan de Grote Prijs van Kopenhagen gewon nen. Moreion versloeg in de finale de Deen Peder Pedersen in twee rit ten. Autosport Toine Hezemans is op het circuit van Silverstone met zijn Abarth 2000 derde geworden in een race, die meetelde voor het Euro pees kampioenschap sportrenwa- gens en prototypen. Kanoën De Nederlandse dames (kano) hebben in Nottingham een overheersende rol gespeeld. Marls Holst-Blijlevens won de race in de K1 over 5000 meter voor Mieke Jaapies en Emmy Lagrand. "Ijsberg" Chris Evert I LONDEN De zeventienjarige I Amerikaanse Chris Evert uit J Fort Lauderdale heeft in de I wedstrijden om de Wightman- I cup op Wimbledon tussen Ame rika en Engeland haar aanspra ken om straks de Jongste Wlm- bledonwinnares uit de geschie denis te worden onderstreept. „Lisberg" Chris Evert won haar beide enkelspelen en het dub- j belspel en legde daarmee de ba- j sis voor de 37ste overwinning j van Amerika. Haar zege op Vir ginia Wade met 61 en 64 had al indruk gemaakt. Maar daarna kwam zij pas goed los te gen Joyce Williams, tweede van 1 Groot Brittannië. Die werd met 62 en 63 kansloos van de I baan geveegd. Zwemmen Hansje Bunschoten heeft gisteren haar derde lange- baanzege van dit seizoen behaald. In Tiel bleef zij over twee kilometer Astrid Verver de baas. Bij de heren was de zege voor Ton van Klooster,

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 9