Kostelijke in Verdi's karakters 'Falstaff r(fvw^." HOHE MESSE VERJONGD ...en gisteren l Alles in de wereld is scherts Letterkimde-prijs voor (lichter Breytenbach Vertederende onschuld in Japanse musical TV morgén] MAANDAG 19 JUNI 1972 PAGINA 5 RADIO - TV - KUNST „Alles in de wereld is scherts". Deze woorden grijnsden zater- vond de operabezoeker in het circustheater tegemoet. Woorden die gedurende de ge hele voorstelling die de Neder- Operastichting van Verdi's pFalstaff" gaf zichtbaar waren op een zij doek naast het toneel. Götz Friedrich had de waarmee de groteske slotfuga begint als motto gekozen en wat deze produktie te zien gaf droeg daar alle mogelijke sporen van: een voorstel ling als een voortdurende schater lach. als een wervelwind in tekst, muziek en gebaar. Friedrich heeft de ongemanierde schelm Falstaff als het ware omhelsd om hem speels ook nog even een paar oorvijgen te geven. Niet omdat Shakespeare's onsterfe lijke verloederde edelman zo sympa thiek zou zijn, maar omdat hij het geordende leventje in het vriende lijke plaatsje Windsor zo verstoort niemand nog over koetjes en es kan praten. Deze Holland Festival-voorstelling gold voor de toekomst van de Ne derlandse Operastichting in zekere als het moment van de waar heid. Voortgekomen uit de eerste jamenwerking van dirigent Michael Gielen en regisseur Götz Friedrich loopt deze produktie vooruit op de Tervulling van de functies van chef-dirigent en chef-regisseur bij onze nationale opera-instelling van af september 1973. Ten overstaan van de Falstaff-par- tituur hebben de heren elkaar in leder geval gevonden. Ze waren be- d aan elkaar gewaagd: Gielen met zijn intelligente, spitse di rectie het bijzonder fraai spelende Rotterdams Philharmonisch Orkest de muziek tintelend liet voor tove- en ook op het toneel alles ge weldig coördineerde, Friedrich die het stuk met een overrompelende beweging en kostelijke karakterty peringen, af en toe verrukkelijk ri diculiserend, had geregisseerd. Haar wat had dit alles gebaat wan- leer er niet een Falstaff van het ormaat van de Franse bariton Ga briel Bacquier was geweest, de on sterfelijke dikbuik ten voeten uit. Nico Boer en Henk Smit waren twee werkelijk schurkachtige knech- David Oistrach meer violist dan dirigent David Oistrach in zijn dubbelfunc tie van dirigent en viool solist voor het eerst samen met het Concertge bouworkest: de Amsterdamse RAI was nauwelijks groot genoeg om de toeloop voor dit evenement te kun nen verwerken. De naam Oistrach staat borg voor iets bijzonders, maar er moeten hier wel een paar kritische kanttekeningen gemaakt worden betreffende de combinatie van dirigentschap en solist in het vioolconcert in A van Mozart. In Mozarts tijd was een dergelijke combinatie gewoon, maar het is verkeerd om te stellen, dat dit te genwoordig net zo eenvoudig gaat Ten eerste was Oistrach als gast bij het Concertgebouworkest. terwijl Mozart doorgaans met dezelfde hof kapel concerteerde. Verder was men toen veel meer op deze vorm van sa menwerking ingesteld. Dit laatst9 miste men vooral in het eerste deel van Mozarts concert soms pijnlijk. Zowel bij het weinig soepel reage rende orkest als bij Oistrach ge beurde opvallend veel onnauwkeu righeden. Bij de solist was dat dui delijk een gebrek aan concentratie, die hij gelukkig gaandeweg weer hervond En daarbij blijven klank en techniek altijd van een zeer gro te klasse. ten Bardolfo en Pistola, zuipend schransend en konkelend. Van de vrouwtjes acteerde vooral Ruth Hesse als Mrs. Quickly bijzonder le venslustig, maar Antigone Sgourda en Sophia van Santé waren ook niet te versmaden. En dan was er het lieve liefdespaar Nannetta en Fenton, zonder over drijving gevoelig gedaan door Joan na Bruno en Harald Ek. Jan Derk- sen speelde de getergde echtgenoot Ford In zijn voetspoor liep Her mann Schnok als de ietwat bela chelijke Dr. Caius. In al die gevallen was er sprake van kostelijk acteren, in vrijwel alle gevallen van fraai zingen. Inventie ve decors met veel trappen en Louis-Paul Boon erelid Maatschappij deurtjes van Reinhart Zimmerman en bijpassende kledij van Jan Ska- licky. Voor wie zich door deze „Fal staff" wil laten overrompelen: van avond weer in het Circustheater, op 21, 23 en 25 juni in Amsterdam en op 27 juni in de Rotterdamse Schouwburg. Aad van der Ven LEIDEN (ANP) De Lucy B en W. van der Hoogt-prijs (f 1500) Maatschappij der Nederland se Letterkunde is zaterdag in Leiden toegekend en uitgereikt aan de Zuid- 10 ifrikaanse dichter Breyten Breyten bach, die als balling in Parijs woont en werkt, voor diens in 1970 onder het pseudoniem Jan Blom versche nen bundel 'Lotus'. Volgens de jury is 'Lotus' tot op id heden duidelijk het hoogtepunt in Breytenbachs werk, dat in Nederland ie nog slechts voornamelijk bekend is U- door de gedichten, die sinds 1969 ge- van hem in het tijdschrift afrftaster' gepubliceerd worden. „Door «n bewonderingswaardig samengaan a ha vitaliteit en intellectualiteit, van ro. zinnelijkheid en verstandelijkheid n0. staken deze gedichten uit boven het ij, meeste dat aan poëzie in Nederland- ij te tijdschriften wordt gepubliceerd", tldus de Jury, gevormd door H. C. ten Berge. K. Fens en H. Oosterhuis. Breytenbach debuteerde in 1964 in 6jn geboorteland met de prozabun del 'Katastrofes' en de gedichtbun- el Die Ysterkoei moet sweet'. De bijzonder kwaliteiten van zijn terk werden dadelijk herkend. Hem *erd een belangrijke prijs voor let terkunde toegekend, die hi) om po- htieke redenen niet in ontvangst kon temen. De Jury voor den Van der Hoogt es vond, dat de structuur van TLo- Breytenbachs doordachtheid van *erken toont: de bundel bestaat uit tegen afdelingen, de negen kroon raderen van de lotusbloem. De af- ige dingen werken vaak op ingenieuze op elkaar in: de afzonderlijke *rzen echoën dikwijls wnap in el- is; kar waardoor de omvangrijke bun- fC tel tot een prachtig sluitend geheel s geworden. De verzen verwoorden tegenstel- hagen en paradoxen: minnaar en heminde, ik en JÜ, liefde en dood, tandaag en gisteren, geweld en teer- held. Naar het oordeel van de jury v hvan de negen reeksen die met een ffoot aantal liefdesverzen het hoog- tepunt. de Jaarvergadering van de J^tschappij is de Belg Louis-Paul tot erelid benoemd. De benoe- tot erelid berustte op de over- **ging, dat Louis-Paul gerekend il» moet worden tot de grootste schrij- )trs van het Nederlandse taalgebied. De vergadering koos dr. Gerrit orgers tot voorzitter van de maat- ida jchappij als opvolger van prof. H. A. Gomperts. LOUIS-PAUL BOON Vanavond op tv: Documentaire over 'harde' psychiatrie Vanavond brengt de KRO-tv een bijna twee uur durende documen taire, waarin een unieke methode om psychiatrische patiënten te ge nezen wordt behandeld. De uitzending, getiteld „Andere stemmen" (Nederland II: 20.45 uur), geeft een methode weer, die wordt toegepast in een kleine parti culiere kliniek in Pennsylvania. In deze Amerikaanse staat leven de patiënten niet geïsoleerd van elkaar, maar zijn opgenomen in de gezin nen van de stafleden. Hoofd van deze kliniek is dr. Albert Honig, die op zijn patiënten de zo genaamde .confrontatie-techniek" toepast. Deze staat bekend als een vrij harde methode, waarmee hij probeert de onwerkelijke wereld van deze mensen aan te vallen door directe confrontatie. Hiermee valt hij niet de patiënt als mens aan, maar diens irreële denken. Hoe dit gevecht van de patiënten met hun psychiaters tegen de „an dere stemmen", die in hun binnen ste spoken, verloopt, wordt duidelijk gemaakt aan de hand van de be handeling van vijf patiënten in deze kliniek. Men maakt kennis met Pat (27), die onhandelbaar is en haar moeder haat, Peter (22), ex- student die in moeilijkheden kwam door druggebruik, oud-oorlogsvlieger Bill (32), die hallucinaties heeft, een patiënte, die denkt Marilyn Monroe te zijn en Max (14), die zelfmoordneigingen heeft. Aan het slot van de film geven Jean Foudraine, psychiater in Am sterdam en auteur van „Wie is van hout" en dr. J.C. Marlet, genees heer-directeur van een psychiatri sche inrichting, toelichting op het De Franse bariton Gabriël Bacquier als de onsterfelijke dik buik Falstaff. Athene en Cyprus De Griekse lpaatsvervangend minister van Bui tenlandse Zaken Palamas heeft za terdag op een persconferentie in Athene verklaard dat zijn regering voldaan is over de jongste kabinets wijziging op Cyprus. "Wij hopen dat dit het begin betekent van het her stel van de nationale eenheid op het eiland en de normalisering van de be trekking tussen Nicosia en Athene, 't nationale centrum", aldus Palamas. Vrachtwagen verliest tonnen vis EMMELOORD (ANP) Enkele wegen in en rond Emmeloord raak ten zaterdagmiddag over een leng te van vijf kilometer bezaaid met vis. Het bleek, dat een vrachtwa gen uit Urk enkele tonnen afge keurde schol had verloren als ge volg van een scheur in het dekzeil. AutoanobiliEten hadden nogal wat last van de her en der over de weg verspreide vis, maar na enkele j uren was de inmiddels nogal rieken- de massa opgeruimd. Persoonlijke ongelukken hebben zich niet voorgedaan. Wel heeft de politie de chauffeur van de vracht wagen uit Nederasselt eind van de middag aangehouden. NEDERLAND I 6.45 De fabeltjeskrant (NOS) 9.15 10.00 10.50 Journaal (NOS) 'n Avontuurlijke vakantie in Afrika, tv-serie voor de jeugd (AVRO) Sebastien en de Mary Morgane, tv-serie (AVRO) Journaal (NOS) Concert door de Popgroep The New Seekers (AVRO) Peyton Place (AVRO) AVRO's Televizier Magazine Journaal (NOS) NEDERLAND II 6.30 Samenvatting koninklijk bezoek aan Parijs (NOS) 6.45 De fabeltjeskrant (NOS) 6.55 Journaal (NOS) 7.05 Lippy de leeuw, tekenfilm (KRO) 7.10 Charlie de bokser (KRO) 7.30 Sessie - 1: Pop-ensembles (KRO) 8.00 Journaal (NOS) 8.21 The best of the Comedy Machine: inzending van de ITV naar het tv-festival In Montreux (KRO) 8.45 Other Voices (Andere stemmen), film over een psychiatrische kliniek in Amerika (KRO) 10.40 Journaal (NOS) Tokyo Kid Brothers: Oost is dan wel oost en west west, maar hun uitingen gaan zich blijk baar steeds meer vermengen Dat viel zaterdagavond in het Haagse Ontmoetingscentrum voor Theater kunsten te constateren, waar de Tokyo Kid Brothers hun festival aandeel voor het eerst kwamen la ten zien met de musical „Saiyuki" („The moon is east, the sun is west") die men kortweg een Japan se „Hair" zou mogen noemen, een show trouwens, welke vele oosterse elementen annexeerde. De jonge groep, niemand is ouder dan 28 jaar, ook wel La Mama To kyo genoemd is gerecruteerd uit een commune van een tweehonderd Jon geren uit Japan, die in hun vader land naar nieuwe levensvormen te zoeken om te ontsnappen aan de verwarringen van de moderne wel- vaatsstaat, heeft voor een verfris sende theaterervaring gezorgd. Dat hier geen beroepskrachten aan het werk zijn hoewel een profes sioneel niveau op de meeste mo menten ruimschoots wordt gehaald is eigenlijk niet van wezenlijk belang. Hoe geïnspireerd en overtui gend komt de muziek en de voor dracht van een bepaalde geestesge steldheid er uit en hoe sterk wordt de toeschouwer daarin opgenomen, is wat voornamelijk telt. Die ver- Ik kom niet al te dikwijls in een kerk, maar als ik ga, ga ik ook naar de Westerkerk in Amsterdam, waar Rembrandt ligt begraven. Het was tien mi nuten na de oproep van ka mervoorzitter Van Thiel om te doen wat ons hart ons ingaf, te weten: de 75 miljoen inwo ners van Bangla DesJ ..een kans te geven". De vrijwilliger die in de Westerkerk de giften in ontvangst nam. vertelde me dat er op dat tijdstip een veer tiental mensen was geweest. Even verderop is de Onze Lieve Vrouwenkerk van altijd Duren de Bijstand, want als ik offer discrimineer ik niet tussen ka tholiek en protestant. Daar stond een bus. De man die er bij hoorde (maar er niet bij zat) zei waarlijk niet te weten- hoeveel mensen er nu geweest waren. Het liep ook daar be paald niet storm. In de enkele minuten dat ik er draalde kwamen drie oude vrouwtjes hun bijdrage storten, terwijl het in de Westerkerk voorna melijk Jongeren waren geweest. Deze kleine, niet representatie ve steekproef, doet me vrezen dat de 23 miljoen van de vori ge keer bij lange na niet ge haald zal worden. Hoe komt dat? De oproep van mr. Van Thiel was toch voor afgegaan door „een prachtige documentaire,', zoals hij zelf recenseerde. Ik zou liever zeg gen: een rustige documentaire. Een vrouw die vertelde hoe zij de kost voor haarzelf en haar twee kinderen moet verdienen met rijst dorsen, zodat zij ze een keer per dag eten kan ge ven Een man die als enige hulp tot nu toe twee dekens had ontvangen. We zagen hoe de 100.000 huizen waren ge bouwd. die 100 per stuk kostten en kregen te horen dat er in dat gebied (Dinjapur) nog 200000 huizen bij moeten ko- We zagen de schamele bezit tingen van een gezin. En hun rust. zo werd gezegd, was maar schijn, want het was de rust van de bittere armoe: „Omdat ze zo weinig hebben, kunnen zij zo weinig doen". Ook hoor den we een man klagen dat hij geen land had om te be werken (..Maar wie geeft mij land"?). Dat lijkt op het eerste gezicht geen al te groot pro bleem in zo'n groot land, maar het landoppervlak is ruim vier maal dat van Nederland, de bevolking daarentegen is bijna zes keer zo groot, waarmee ons de titel van dichts bevolkte natie ter wereld is ontnomen. Misschien dat zo'n vergelijking veelzeggen der was geweest dan de toch al desolate beelden die we nu zagen, want in wezen zagen we niet veel anders dan we donderdag zagen bij de VPRO. over die Indianenstam in Zuid-Amerika. waarbij het essentiële verschil <als die In dianen geen voedsel meer heb ben. gaan ze het even plukken of doodsteken om de hoek) misschien niet helemaal duide lijk werd. Je krijgt geen miljoenen meer bij elkaar als Je vooraf een ta melijk ingetogen en geen aan grijpende documentaire maakt Ook niet, als Je dat program ma op beide zenders tegelijk uitzendt, waardoor een soort kijkdwang wordt gecreëerd dip mij strijdig lijkt met de ge dachte aan opofferingsgezind heid waaraan geappelleerd wordt. De steun van de kijkers moet een vrijwillige steun blijven, anders kan men beter belasting gaan heffen. En daar volgt weer uit dat ook het kijken naar zo'n programma vrijwillig moet geschieden, waarbij de andere zendgemachtigde hoog uit behulpzaam kan zijn door gelijktijdig iets heel moois met een hele lage kijkdichtheid uit te zenden, bijvoorbed dat ge sprek van Brugsma met Pom pidou. Daar zullen weinig men sen naar gekeken hebben, en toch was het een interessant gesprek. NICO SCHEEPMAKER overing wordt met de hulp van een simpel Engels, dat door het grootste deel van de show wordt toegepast, ten volle tot stand gebracht. Er komt een ontwapenende onschuld over uit deze eenvoudige mengel- vorm van Amerikaanse invloeden en oosterse tradities van folklore en Kabuki-theater. Nog wel het tref fendst gesymboliseerd in de vijftien maanden oude Mai. Ze kan nog maar net lopen en als ze op het to neel ronddrentelt volgens haar eigen scenario kan daar geen Kid Brotner ziek tegenop. 1?°**°). DINSDAG 20 JUNI 7.00 Nieuws. 702. Het levende woord S) klassieke, en moderne mu- (gr. (7.30 Nieuws; 7.41-7.50 8.24 Overweging 8.30 Nieuws. De" presenteert sich over een muzleï',g? "uo.ai™0 10.Ü symbolische brug op een vierkant Nieuws. n.OO Voor de zieken. 11.30 podium voor haar ontdekkingstocht. Bejaardenprogramma, 11.45 Konink- De collectieve dans- en stammum llJk bezoek aan Frankrijk. 1155 Me- ue couecneve aans en zangnum- d3deling?n 1200 <S) gevarieerd pro- mers vormen de hoofdmoot in hun gramma. (12.22 WIJ van het land: reis, die gebaseerd is op een Chine- 12.26 Mededelingen t.b.v. land en se fabel van een hnerlrlliKt dlr> naar I tuinbouw; 12.30 Nieuws; 12.41-12.5Q v,. Vl Doeaamsi'» aie naar Echo. 13.00-13.05 Raden maar 14.05 verlichting zoekt. Schoolradio. 14.30 (S) muzikaal mid- Deze wonderlijke en bekoorlijke be-I dagmagazine. (15.30-15.32 Nieuws; levenis, welke met veel oosterse ln-!1600- 00 Vraapsprckl 17.00 eurl- naamse luchtpost. Afzender: TJark nemendheid de problemen van het Petzoidt - Paramaribo. 17.10 (S) Het Japan van dit moment bezingt islMetropole Orkest. 17.25 Voor de kin dinsdag en woensdag nog in heti^ei"e.n- 17-30 Nieuws. 17.82 Echo. 18 00 licht programma. 18.19 Uitzending HOT te zien, van 22 tot en met 26 Van de Christ. Historische Unie. 18.30 Juni in het Rotterdamse Trefcen- Nws. 18.41 Echo, 18.50 Voorbeschou- trum en van 7 Juli tot en met 5wln(t over de KRO-programmas. 19.00 augustus in het Shatfy Theater ln Jg. k™enITVü Amsterdam. klassieke grammof oonmuzlek. 21.00 'Visite (Die Gaste), hoorspe P Riiirhnirnmn ,s> Klassieke orkestwerken (gr.) r. Kuivenkamp 22.25 Overweging. 22.30 Nieuws. 22.38 Den Haag vandaag, 22.50 Echo. 23.15 licht programma met muziek. 23.55 (Nieuws 8 02 Onderweg. 9.00 Nieuws. 9.03 Plaatjes voor de pep 10.00 .00 Nieuws). 11.00 Nieuws. 1103 Een op vallend vrolijke gevarieerde visite (12.00 Nieuws). 13.00 Nieuws. 13 03 De Eddy Becker Show (14 00 Nieuws). 15.00 Nieuws. 15.03 Drie- draal 16.00 Nieuws. 16.03-18.00 Mix (17.00 Nieuws). Nederland I NOS: 18.45 (K) De Fabeltjeskrant NOS: 18.55 (K) Journaal. VARA: 19 05 (K) Zo maar een Zomeravond. NOS: 20.00 (K) Journaal. VARA: 2020 (K) Z.O. maar 'n Zomeravond (dl. 2). te 21 00 u. (K) Mc Cloud. TV-fllm 22 15 (K) Achter het Nieuws. NOS: 22.55 23.00 (K) Journaal. Nederland II Holland Festival in Leiden LEIDEN In de Pieterskerk heeft gisteravond de enige Leidse bijdrage aan het Holland Festival plaatsge vonden, welke bestond uit een uit voering van Bachs Hohe Messe. Een dergelijke manifestatie dient, zo meent 't Holland Festival-bestuur, te worden gegeven in een historische omgeving, zodat wij met verlangen uitzien naar het moment dat de res tauratie van de Hooglandse Kerk zal zijn voltooid. Ook nu werd dit meesterwerk van Bach ten gehore gebracht door het Toonkustkoor, maar nu onder leiding van de nieuwe dirigent Gerard Ak kerhuis, die uit de Hofstad het Re sidentie-Orkest had meegenomen. Akkerhuis heeft in vele opzichten met de Aribo-traditie gebroken. Zijn visie was sterk „historiserend". Dat kwam tot uiting in vlotte, puntige tempi, stuwende ritmen a la Harnon- court, en een bijna lichtvoetige bena dering van de polyfone structuren. Met dynamiek en accenten was hU aanvankelijk erg voorzichtig, wat een zekere vlakheid als resultaat had, maar gaandeweg kreeg het geheel meer levendigheid. Het koor bleek door Akkerhuis uit zijn winterslaap te zijn gewekt. Alle inzetten waren uitstekend, behalve die van het Gratias en Dona nobis, waarbij bovendien het één een pa rodie is van het andere. De klankver houdingen waren ook goed, slechts de tenoren waren wat zwak ln aamtal, maar zij begingen niet de fout zich te overschreeuwen. Dit laatste was helaas een enkele keer wel het geval met de bassen. Van het solistenkwartet was bas Henk Smit de minst goede; vooral het Et in spiritum scheen hem moeite te kosten. Sopraan Rina Cor- nelissens was af en toe wat onzeker van intonatie, maar haar grote klas se bewees zij o.a. in het Donine Deus. De alt- en tenorpartijen werden zeer fraai vertolkt door Elisabeth Cooy- mans en Dieter Ellenbeck. De eerste bracht een ontroerende Agnus Dei. de tweede een prachtige Benedictus, waarbij hier gekozen was voor de versie met fluit en continuo, in plaats van de gebruikelijke viool. Vian de instrumentale solisten ver dienen hoboïst Frank Minderaa. fa- go ttist Ton Kerstens en fluitist Koos Verheul een woord van lof. Violist Jaring Walta had een wat nerveus vibrato, Vincente Zarbo speelde zeer bevredigend de corna da caccia- partij. en de trompettisten vond ik uitgesproken slecht. Het continuo was in goede handen bij Wim van Beek (orgel), Piet Veenstra (cello) en Jan van der Meer (klavecimbel). Het publiek gaf openlijk blijk van zijn voldoening, door alle medewer kenden een welgemeend applaus te geven. Intussen zien we met belang stelling uit naar een volledig histori sche uitvoering van dit werk. welke wanneer Akkerhuis op de door hem Ingeslagen weg voortgaat er zeker zal komen. R. G. HARMS Nieuws. NOS: 18.55 (K) Journaal. 19.05 (K) Follyfoot. TV-serle voor de jeugd 19.30 (K) Dier en vriend. TV- serie. NOS: 20 00 (K) Journaal. NCRVl Die Gaste), hoorspel. 21.45 20.21 (K) Olymplcomedladeamuse mentsprogramma, Noorse bijdrage a. het Festival ln Montreux. 21.05 (K) Spel zonder grenzen. 22.20 (K) Ander Nieuws. NOS: 22 45 (K) Journaal 22.45 22.50 Den Haag Vandaag. 7.00 Nieuws. 7.11 Ochtendgymnastiek 7.20 Dag met een gaatje (gr) (8.00 Nieuws; 8.11 Radiojournaal). 8.50 Morgenwijding. 9.00 Nieuwe grammo foonplaten met toelichting. <9.35-9.40 Waterstanden). 10.00 (S) Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminen (gr) (11.00-11 02 Nieuws). 11.30 program ma voor de vrouw. (11.55 Beursbe richten). 12.30 Uitzending voor de landbouw. 12.40 radloverkeersmagazi- ne. 13.00 Uitzending voor de land bouw. 12.40 radioverkeersmgazlne. 13.00 Nieuws. 13.11 Radiojournaal. 13.30 op het vlak van muziek en maatschappij. 14 00 lichte muziek en Informatie. 15.00 (S) reportages en commentaren uit alle delen van het land en veel muziek en o.m. Konln- lljk bezoek aan Frankrijk. (16.00- 16.02 Nieuws). 17.00 Mobiel, een be weeglijk programma voor beweeglijke mensen, waarin om: 17.55 Mededelin gen. 18.00 Nieuws, 18.11 Radio Jour naal. 19.00 (S) The Skymasters. 19.25 Paris vous parle 19.30 gevarieerd orogramma. (20.00 Nieuws).. 22 00 be schouwingen over aktuele zaken 22 00 (S) licht programma met ak- tuallteiten. (22.55 Mededelingen; 23.00 Nieuws; 23.10 Radiojournaal) 23.55 Nieuws. V. III 240 m en FM-kanalen. 7.00 IA. 7.00 Nieuws. 7.02 Dag dinsdag. 8.00 Beroepingswerk NED. HERV. KERK Bedankt voor LJsselstein A. J. Tim mer te Woudenberg, voor Drieber gen dr. W. Bloemendaal te Apeldoorn, voor Zevenhuizen Groningen)W. Kruidenier te Surhuizen, voor Oude water A. Gooijer te Delft. Beroep baar: J. J. F. van Melle, Bilderdam 33 te Lelmuiden. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Hoogeveen, Terneu- zen en Waardenburg; A. Bak, kan didaat te Moerkapelle, te Bors- sele. Goudswaard, Krimpen aan den IJssel. Nieuwdorp, Rllland-bath Scherpenlsse, St. Annaland en Rot terdam: H. Hofman, kandidaat te Klaaswaal. Baptistengemecnten Beroepen te Muntendam: W. Hes sels te Lemmer, te Enschede: J. van Dam te Sneek.

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 5