oudse Cup voor Floreant artiniregatta stuk droog brood KARIN STELT KANDIDATUUR VOOR DERBY degraven bood felle tegenstand: 2-1 "WERELD OP WIELEN" STELT: DAF Middenvelder Krijgh tekent bij PSV Spannend cricket in Schiedam condities waterskiërs 0 JUNI 1972 SPORT pERDAM Het Boskoopse Floreant is erin geslaagd arde, maar beslist niet onsportieve wedstrijd, de Goud- 2 veroveren. Dat gebeurde zaterdag via een 21 over- op Bodegraven en daarmee is dan het succes voor compleet. De Boskopers werden dit seizoen ook al ivan de Afdeling Gouda en promoveerden daardoor KNVB, zodat men in Boskoop voor de tweede maal jrte tijd feest kon vieren. heeft echter hard moeten ioor de 2-1 triomf. Bo- lod namelijk bijzonder tand en was het eerste tlfs duidelijk in de meer- langzamerhand verzette je bakens. Toch moesten rs tot na de pauze wach- |de verwachte treffer kon en. Een kwartier voor het igen de Bodegraven-ver- i ruw met de Floreant- om dat de scheidsrechter s restte dan het toeken- ai strafschop aan de Bos- pscorer Kees de Jong he me t het karwei en dat 1-0. Vijf minuten later 2-0 toen de Bodegraven- irerkeek op een hoge voor zet en de altijd attente Gert Pan sier ter plaatse was. Bodegraven gaf zich echter nog niet gewonnen en toen Jan Hoge- boom vijf minuten voor het einde de bal uit een directe vrije trap kei hard langs Floreant-doelman Jan Mathot kogelde, kwam de spanning weer volledig terug: 2-1. De laatste minuten ondernamen de Bodegra vers nog enkele wanhopige pogingen om op gelijke hoogte te komen maar een „spelvertragend" Floreant gaf de zege niet meer uit handen. De heer P. Slingerland, voorzit ter van de Afdeling Gouda, reikte na afloop de fraaie wisselbeker aan Ploreant-aanvoerder Cors van Bem- mel uit terwijl ook de scheidsrechter, de grensrechters en alle spelers met een „aandeken" werden bedacht. SPORT ADVERTENTIE SPORT Automatisch rijden in opmars in Europa. In het bekendeTROS-programma "Wereld op Wielen"behandeIdepresentatorFredv.d.Vlugt afgelopen donderdag o.a. de vele voordelen van het automatisch rijden. Hierbij werd zeer positief gesproken over DAF's Variomatic. Wilt u meer weten Over dit deskundig en objectief oordeel, zendt dan onderstaande bon in en u ontvangt de tekst van dit TV- programma. Het kost u niets. Bon voor gratis brochure. (Opzenden in ongefrankeerde envelop aan DAF, antwoordnr. 2000, g Eindhoven). <x> EINDHOVEN Kees Krijgh, die het afgelopen seizoen uitkwam voor de FC Den Bosch, heeft zaterdagavond een driejarig contract met PSV afgesloten. De 22-jarige Krijgh is aanvallend middenvel der. Heereveens sterspeler Kees Kist jr. heeft een tweejarige verbintenis met het naar de eredivisie gepromoveerde AZ '67 aangegaan. Guus Hoevenberg van de Graafschap maakt eveneens het stapje naar de eredivisie. De 25-jarige spitsspeler werd het eens met het Nijmeegse NEC. Gert Pansier (links) scoort Floreants tweede doelpunt onder de goedkeurende blikken van clubgenoot Wim v. d. Werff (2e van links). Doelman Peter Broes en verdediger Alberson van Bo degraven staan machteloos. Zwemmen De Westduitse da meszwemploeg heeft d e interland wedstrijd tegen Italië met 79 tegen 69 punten gewonnen. In Bol zano won de Italiaanse Novella Cal- ligaris vijf onderdelen. Donatella Talop vestigde op de 100 meter vlin derslag met 1.07.4 een nieuw Ita liaans record. WASSENAAR Afgaande op de straatlengte waarmee Ka rin, gereden door de Limburgse pikeur Sjeng Hendrikx, de Grote Prijs der 3-jarigen won en het volledig falen van Korjak en Kapitein Scotch is het nauwelijks voorstelbaar dat de con currentie nog enige hoop heeft op een Derby-overwinning. De km-tijd van 1.23.1 spreekt voldoende tot de verbeelding. Met nog groter verschil won de winnaar van de debuterende 2-jarigen. Fokker-trainer-eigenaar-rijder Rees v. d. Lubbe gaf aan zijn vreugde duidelijk uiting door juichend de finishpaal te passeren. WIJK Op het toot- Te-meer bij Harderwijk Grote Pi-ijs van Neder- terskiërs gehouden. Will ie Brit J. T. Neale, d'ie de légde in 1 uur 26 minu- Eonaen. De Nederlander werd tweede in 1.28.55 en Vos derde op twee ron- winid en de anderhalve golven maakten het de erg moeilik. tan de mat twee buiten en van 125 of 140 pk uit en bleek de voorruit tegen ran de elementen be- bot'en keerden met aan erf de haven van Ha-r ug. De Grand Prix van «as de tweede in de serie 4 Prix van Europa. Triomfantelijk steekt Plo reant-aanvoerder Cors van Bem- mel de fraai "Goudse Cup" om hoog. Zijn Bodegraaf se collega (rechts) kan het kennelijk nau welijks aanzien. (Foto Will Dijkman) SCHIEDAM In de uitwedstrijd tegen het Schiedamse Excelsior 2 moest Ajax, de toss verloren hebben de als eerste het wilgenhout han teren. De opening was boven alle verwachting goed (F. A. de Jongb 16.)Ajax dat weinig moeite had met de consequente aanval van de te genpartij vergat niet de zo noodza kelijke runs te scoren. A. Eldering scoorde een snelle 32. terwijl zijn broer Danny nog 10 runs in de boe ken liet noteren. De Ajax-innings werden echter ge dragen door de Tonny Kantebeen die een kansloze innings speelde. Op vaak weergaloze wijze bracht hij het Ajax-totaal op 156 toen hij na een persoonlijke score van 64 runs, 5x4 en 2x6. moest retireren. Tevoren had j N. Burning nog 16 runs aan het to taal toegevoegd. Hittingorders van Ajax-captain R. Veldhuizen waren er de oorzaak van dat de staart snel aan de kant zat. Was het in de ochtend en voor middag goed weer geweest, tijdens de Excelsior-innings ging het rege nen. De aanval van Ajax had van dit regenachtige weer duidelijk last (natte bal, gladde mat)Op de eer ste bal konden de talrijke toeschou wers echter reeds het eerste palenge- rinkel horen. Maar daarna kreeg Ajax het duidelijk moeilijk tegen de alles hittende Schiedammers. Bij het totaal van 123 waren pas 4 wickets down. Fel vechtend voor de overwin ning kon Ajax Excelsior voor 132 aan de kant zetten. F. A. de Jongh 6—50, J. A. de Jongh 2—19, D. El dering 123. Door de nederlaag van koploper SSCC tegen het Wassenaarse Kie viten leidt Ajax nu in zijn klasse. Zondag a.s. SSCCAjax. Het tweede elftal van Ajax ontving de koplopers van zijn klasse, de Gro ningen C.C. Ajax, eerst fieldend was vastbesloten zijn eerste thuiswed strijd op sportpark Roomburg in een winst om te zetten. De Groningers wisten ondanks het gevarieerde bowlen van de Leidenaars een score van 185 runs in de boeken te bren gen. Ajax hield 6 vangen vast. J. Langenhorst 219, Sj. Wolters 226, J. J. de Jongh 411, W. Molenaar 27. Ajax ging direct voor de runs. P. Kantebeen 27, F. Woortman 42, J. J. de Jongh 33. De Groningers konden Ajax echter niet uit krijgen. Resultaat: Ajax 131 voor 6. Draw. Zondag a.s. Ajax 2—Groen Geel op Roomburg. De deze zaterdag gespeelde wedstrijd tussen de AJax-Jeugd en een verte genwoordigend Haags elftal had ze ker door het goede spel van de jongens propagandistische waarde. Ajax eerst fieldend, nam direct het heft in handen door fel te bowlen. Alleen Bart Visee van het Haagse HBS wist zich in de dubbele cijfers te spelen met een score van 12 runs. Het H.C.B.-elftal werd in toom ge houden door Eric Spruyt 4—18. Ro gier v. d. Brink 214 zie ook foto) Jan Wolter IJssel de Schepper 23 en Ruud de Groot 1—0.Voor de H.C.B. all out voor 45 runs. Van de Ajax-bats wist alleen captain Rogier v. d. Brink lange tijd de doortasten de aanval van de gasten te weer staan. Hij scoorde 5 runs in maar liefst 1 uur 15 minuten: een knappe prestatie. Bart Visee met 3—1 en Derk Maarleveld met 3—10 waren de snelste bowlers bij de H.C.B.- jeugd. Zij werden uitstekend ge steund door J. Revenhill met 1—2 en Theo Willen met 3—13. Het Ajax-to- taal bleef op 39 steken. Een zeer eervolle nederlaag voor de Ajax- Jeugd tegen het vrij sterke bondself- tal. Zaterdag a.s. AjaxNed. Jeugdelf- «feai 19—23 jaar. Aanvang: 11 uur in het sportpark Roomburg. Van start tot finish had Lord Eas ter het elf dravers tellende veld zijn wil opgelegd, om tenslotte te finishen in de fraaie km. tijd van 1.28. De grote Lord-Easter-aanhang is van mening dat de rest van het veld op dit moment nog moeizaam aan het binnenkomen is- Vast staat wel in ieder geval dat de Fern an- del-zoon zaterdagmiddag op Duin- digt met zijn tegenstanders heeft gespeelt. Door Jan Leijendekker ment uit de cricket- 'ussen de Ajax-jeugd tl elftal. V.l.mr.: Hoes, l BrinkMaarenveld, i Slaghek. (Foto Holvast) ÏGEN De door de Groninger Roeibond georgani- tini-regatta zal het gering aantal toeschouwers maar Ïier hebben bezorgd en de meestal jonge roei- listers waarschijnlijk evenmin. De matige organisa- ig nog voor mooi maar „traag" roeiweer zorgen, 'ter was een steeds onstuimiger wordende tegenwind lak van, dat de ongelukkige roeiers en roeisters bijna zo lang. als normaal moesten zwoegen. werden de schanda- tolven nog veroorzaakt organisatie een paar su- •aje speedboten als volg eren, die eerder thuis- -fa Riviera-jachthaven 1 roeibaan. 's Zondags f boten maar voor een fl. nu echter was de te slim af eia Door M. A. Werner produceerde aan het eind van de dag hooggolvend roeiwater dat voor al in de kleine nummers, normaal roeien onmogelijk maakte. Kortom, voor de roeiers en toeschouwers wat dit weekeinde een taai en oud stuk droog brood. Aan deze wedstrijden deden geen elite-roeiers mee, zodat de senior- roeiers de volledige aandacht kon den krijgen. En dat ook in dit veld best goed geroeid kan worden, ook al werken de omstandigheden niet mee, bewezen enkele Leidse ploe gen. Zo won de lichte senior B-acht van Asopos -na een bijzonder knappe eindsprint met enkele centimeters van Argo en werd de eerstejaars- acht van Njord net tweede achter de tweedejaars-acht van Aegid. De Aso- pos-skiffeur Van der Vliet, die tech nisch nog steeds abominabel roeit, toonde hoe men een manco aan tech niek kan goedmaken door mentaal sterker te zijn en sleurde zijn skiff- Je meedogenloos als eerste over de finish. De stuurmanloze senior A-vier van Njord vertoonde zich nu ook een paar maal met stuurman op het wa ter en wist zaterdag een halverwege opgelopen achterstand van bijna 5 lengten op tweede Aegir vieren te reduceren tot een krappe lengte achterstand op een van hen en een halve lengte voorsprong op de an der. Omdat een twee met stuurman nu eenmaal het zwaarste gladde num mer is en lichte roeiers per definitie geen van spieren bolstaande armen en benen hebben, lijkt het nummer lichte nieuwelingen twee met stuur man paradoxaal of misschien zelfs een grap. Dat het eerste wel waar is, maar het tweede niet bleek uit de wedstrijd tussen Njord en Asopos op zondag. Het goed roeiende Asopos won dit met een geweldige voor sprong voor de hard knokken de Njordmannen. De Njord dames wonnen dit weekeinde twee blikken, een viertal uit de eerstejaars acht won de senior vier met stuurvrouw en de eerstejaars dubbelvier won de sprint, hoewel ze op de "lange af stand" de zege niet kon grijpen. De eerstejaars dames van De Vliet won de nieuwelingen vier met stuur vrouw. Van Die Leythe waren d? jon ge meisjes succesvol, in de categorie 1516 jaar wonnen zij de dubbeltwee en de skiff. „Als mijn eigenaren het er mee eens zijn start er dit seizoen geen volbloed van mij meer in Neder land". Een epiloog uitgesproken dor trainer Herman de Graaf na afloop van de semi-klassieke Trial Stakes. Uitslagen van rennen hebben de laatste tijd veel gemeen met de uit komsten van de staatsloterij. Zo ook het resultaat van de Trial Sta kes. Huizenhoge favoriet Persian Darling eindigde teleurstellend op de vierde plaats. Verklarende toe lichting van trainer Joep Dekkers jockey Rob Wetemans en eige naar Ger Kroes: „De merrie is veertien dagen ziek geweest en werd bovendien tijdens de ren tot twee maal toe gehinderd". Boos De laatste visie werd onderstreept door het rencomit' die. voor de tweede maal in dit seizoen, de Joc key van Stormklee John Dodd, voor acht dagen te voet stelde. Trainer Herman de Graaf is over deze strafmaatregel bijzonder ver ontwaardigd. „Men schijnt tegen woordig alleen maar op John te letten. Zijn straf houdt in dat ik nu op zoek moet gaan naar andere jockey's voor de belangrijke num mers die te wachten staan". Een mening die door Dieter Weiss, jockey van de als tweede aanko mende Pallieter wordt gedeeld. „Al lan Jones was minstens even schul dig". „Schuldige" Allan Jones: „wanneer ze hier een vlieg onderweg tegenko men willen ze al protesteren". Vast staand feit was wel dat Stormklee en Persian Darling het onderweg tot twee maal toe met elkaar aan de stok kregen en dat in de eind sprint tenminste drie Jockey's zich de reglementen niet meer wisten te herinneren. De jockey van de winnende Donna Maria werd met Rob Wetemaas en Dieter Weiss vrijgesproken. John Dodd daarentegen tot de grote boosdoener uitgeroepen. Nasmaak Blijft over de vraag waarom het spelende publiek vooraf niet werd ingelicht over de conditie van favo riet Persian Darling. Trainer Joep Dekkers: „Ik heb bij de vooraangifte daarvan mededeling gedaan". Volgens ohef renwezen Pim Kohier, die deze mededeling eerst ontkende, zou trainer Dekkers niet Juist heb ben gehandeld. „Wanneer een trai ner van mening is dat zijn paard niet in optimale conditie is, zeker wanneer het een favoriet betreft, dan moet hij daarvan vlak voor de ren mededeling aan het rencomité doen. Joep Dekkers heeft dit nage laten en daar zal liij wel zijn verkla ring voor hebben". Trainer Joep Dekkers: „Ik was niet zeker van mijn zaak en wanneer Je wint na eerst gevraagd te hebben buiten weddenschappen te mogen lopen dan tracteert het publiek Je op een fluitconcert". Deze muzikale bijdrage bleef uit, de nasmaak is echter gebleven. Wan neer de rensport in Nederland wer kelijk van de grond wil komen dan zal men intern, vooral ten aanzien van de interpretatie der reglemen ten, eerst eens orde op zaken moe ten stellen. De Trial Stakes waren dit seizeon de zoveelste aanfluiting, om van de gewichten die de handicapcommissie had vastgesteld nog maar te zwij gen. UITSLAGEN: pl. 1.70. 2.10. 2.20. kop. 11.40. Trial Stakes-prljs1. Donna Maria (A. Jones), 2. Pallieter, 3. Gerabher. Toto w. 3.70. pl. 2.50, 2.50, 4.00, kop. 11.40. Prijs der 3-Jarigen: 1. Karin (J. Hen drikx) (1.23.1), 2. Kid D, 3. Kastalldes J. Toto w. 8.10. pl. 2.40. 1.50, 5.50. kop. 8.00. De Lord-prijs: 1. Jonathan (A. Knij- nenburg) (1.24.4). 2. Ivan van Barke. 3. Iron.. Totol w. 8.20, pl. 3.10, 2.90. 2.50, kop. 10.80. trio 551.80. Mattie Brown-prys: 1. Daimler (W. Strooper) (1.23.3). 2. Calumet Bul wark. 3. For Ever. Toto w. 9.30, pl. 2.90 5.10, 2.50. kop. 48.50. El Toro-prys: 1. Isard H (W. Velis) (1.25.-), 2. Ingrid Roodnoot, 3. Just in Time. Toto w. 10.50. pl. 2.20, 1.60. 1.40. kop. 8.-. trio 255.-. I Wish I Knew S-prijs: 1. Sans Cesse (mej. R. Schwartzkachel2. Bebe-Boo 3. Germa. Toto w. 2.90. pl. 1.90, 2.00.' landia. Toto w. 17.00, pl. 5.20. 2.7Ö, 2.20, kop. 9.20. trio 659.70. Beau Supreme-prljs1. Jojo Buiten zorg (J. van Dooveweer) (1.24.2), 2. Guido Six, 3. Idas. Toto w. 1.60. pl. Alkmaar Zoete Franjes-prijs: 1 Kokette R (M. Bouwhuis) (1.29.1), 2. Kei Buiten zorg. 3. Karla v. d Lente. Toto w. 5.60. pl. 1.40, 1.60, 2.60. kop 8.-. trio 382.30. Fragarla-prijs: 1. Goudhaartje (P. Koppejan) (1.25.2). 2. Girl van Hid- dum, 3. Idle Way. Toto w. 5.50. pl. 2.40 2.80. 2.20, kop. 15.30. Mizzle Schindeler-prys: 1. Inflame Hanover R (J. Paulusma) (1.26.-) 2. Heno Victoria. 3. Govert. Toto w. 12.30 pl- 4.70. 3.10, 5.40. kop. 10.90. trio 1.347.50. Moulin Rouge-prys: 1. Detra (M. C. ergay) (1.24.4). 2 Christian de Wet Dumas. Toto w. 2.70. pl. 2.00. 2.00 3.50. kop. 5.40. De Gouden Armband VII: 1 Jona Buitenzorg (mej. A Makkes) (1.28.5) 2 Hasty, 3. Izanto R Toto w. 2 10 Dl 1.30. 1 80. 1.80, kop. 7.30 pl. 1.70, 1.40, 1 40. kop. 24.60. 2.10. 2.70. kop. 7.60. Amazone-prijs: 1. Hildo O <T. Koov- man) (1.24.2). 2. Godfried van S. '3. Empereur CH. Toto w. 6.40. pl. 2 40 3.10. 11.-. kop. 15.30, trio 1.438.30 Aardbeien-prys: 1. Kwik Hanover (T Kooyman) (1.31.2), 2. Joviaal. 3. Ineke. Toto w. 2.10. pl. 1.60. 1.80. kop. 3.30. Totalisator-omzet f. 274.849,-. Voetbal Wacker Innsbruck is zaterdag voor de tweede achtereen volgende maal kampioen van Oosten rijk geworden. Austria Wien eindig de als tweede.

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 11