Verkeer tussen Leiden en kust- bollenstreek leeft 't moeilijk Fotowedstrijd om f 500 op praten het Pieterskerkplein over Witte Singelplan Doe mee met uw Dagblad: FOTOGRAFEER CENTRA VAN LEIDEN EN ALPHEN HBS-DIPLOMA Inspectie- Duik met Den pensioen EATERDAG 17 JUNI 1972 LEIDEN LEIDEN De redactie van Leidsch Dagblad/Alphens Dagblad organi seert deze zomer een fotowedstrijd met een prijzenpakket van vijfhonderd gulden. Onderwerp zijn de centra van Leiden en Alphen a. d. Rijn. Wat Leiden betreft haken we daarmee in op de toenemende belangstelling voor de binnenstad, die ook in onze rubriek „Binnenstad onder de loep" wordt gesignaleerd. Het gaat dus om door u zelf te maken opnamen van Leiden binnen de singels en het centrum van Alphen, een onderwerp, waarmee de fotograaf vele kanten uit kan. Het gaat uitsluitend om foto's in zwart-wit. Voor publicatie in ons dagblad zijn kleurenfoto's niet geschikt. En publicatie is het doel van deze wedstrijd. In „Binnenstad onder de loep" zullen ingezonden foto's worden geplaatst, die daarvoor in de ogen van de samensteller van deze rubriek in aanmerking komen. Publicatie geeft geen recht op een prijs. Door inzending geeft men het Leidsch Dag blad/Alphens Dagblad het eenmalig publicatierecht van een foto. De inzendingstermijn van de wedstrijd sluit op 1 september. Wie foto's terug wil hebben, dient een gefrankeerde enveloppe bij te sluiten. De uit slag zal begin september worden gepubliceerd. De foto's worden beoordeeld door de fotografen Jan Holvast (Leidsch Dagblad), Wim Dijkman (Alphens Dagblad) en de journalisten Hans Melkert (stadsredacteur Leidsch Dag blad) en Pieter Taf fijn (streekredacteur Leidsch Dagblad/Alphens Dagblad). Er zijn twee leeftijdsklassen. Voor de jeugd tot en met 14 jaar zijn er twee geldprijzen te winnen: eerste prijs van f 50; tweede prijs van f 25. Zes geldprijzen zullen worden toegekend aan deelnemers boven 14 jaari hoofdprijs van f 100; 9 één prijs van f 75; O twee prijzen van f 50; drie prijzen van f 25. Voor de als beste beoordeelde foto van Alphen a. d. Rijn Is er een extra prijs van f 75. De foto's kunnen met ingang van heden en uiterlijk tot 1 september worden ingestuurd aan: Redactie Leidsch Dagblad Redactie Alphens Dagblad Witte Singel 1 Julianastraat 19 Leiden Alphen a. d. Rijn. Op de enveloppe: Fotowedstrijd Binnenstad onder de loep. hts de Rijnsburgerweg ln J, die een „zandgracht" in het öen heeft nu er werkzaamhe- worden verricht voor de recon- stie van het kruispunt bij de x ssenaarseweg, 'n werk, dat nog u maanden zal duren. Het verkeer er kruip-door-sluip-door langs, it geeft behalve in de spits- niet zoveel moeilijkheden het verkeer. Het geeft wel over- g veel drukte in de wijk bij de ie Hout, waar het verkeer sluip- heeft gevonden. Er ontstaan door gevaarlijke situaties, vooral "'nabijheid van de scholen. KLOKKEN Friese staart en Stoeltjes, Êaanse- en Sallanders. Echte atieke Franse en Comtoise klokken, enz. Iw specialist met vak-service v. d. Water w paarlemmerstr. 181 - Leiden De druk op Rijnsburgerweg en dus de wijk is minder geworden doordat de Oegstgeesterweg na as faltering (foto onder) weer open is voor het verkeer tussen Willem de Zwijgerlaan en Warmonderweg. Het werk is nog niet helemaal af en bij de aansluitingen moet men goed uitkijken. Die aansluiting is aan de kant van Oegstgeest op de route Warmonder weg- Abtspoelweg, die tot in het na- Jaar in reconstructie is op het ge deelte bij het zwembad. Oegstgeest trekt daarmee een wissel op de toekomst als er aansluiting nodig is op een nog aan te leggen provin ciale weg. Voorlopig is het een zin loze verbreding van een klein ge deelte van een smalle route, die ver der niet ruimer wordt. Voor „even de ruimte" zijn gezelligheid en groen opgeofferd. Een gedeelte van de gerecon strueerde weg is alweer in gebruik en ook over het wegdeel in uitvoe ring gaat verkeer (foto midden). Dat geeft gevaarlijke situaties op de krui sing met de Lange Voort. Kinderen op de fiets en lopend steken hier van de Lange Voort over naar het zwembad Poelmeer zonder be- LEIDEN Iedereen in handel of bedrijf die te maken heeft met in voerrechten. accijnzen en vooral omzetbelasting (BTW), kent wel het hoofd van de inspectie der invoer rechten en accijnzen in Leiden. Distillateurs, bierbrouwers met bouwplannen, grote chemische auto- of andere industrieën, laborato ria en andere universiteitsinstitu ten komen met hem dagelijks in contact. Sedert 1961 is de hoofdin specteur drs. A. C. den Duik, die per 1 Juli a.s. de dienst met pensioen verlaat. Sinds 1926 in dienst bij het mi nisterie van Financiën in Den Haag, na een vakopleiding van o.m. bij oudere Leidenaars wel bekende in specteurs H. L. Boot, heeft hij van 1929 t/m 1937 in Limburg (Kerkra- de en Maastricht) als inspecteur met het vak der invoerrechten en accijnzen aan de grens kennisge maakt. Van 1938 t/m 1948 heeft hij ln Rotterdam de zware oorlogsjaren meegemaakt, eerst op de inspectie der directe belastingen, later ter di rectie meegewerkt aan de opbouw van Rotterdam. Als organisator werd hij van 1948 t/m 1957 op het ministerie in Den Haag geplaatst. In het kader van zijn werk werd hij o.m. door de USA uitgenodigd voor een studiereis. In 1957 keerde hij terug tot zijn oude liefde, de in voerrechten en accijnzen door de benoeming tot hoofd van de inspec tie in Zaandam. Zijn drs.-titel in de economie be haalde hij in de avondstudie in 1947 aan de Economische Hogeschool in Rotterdam. Als docent aan de rijksbelasting- academie in Rotterdam van 1941 t/m 1966 heeft hij vele topfunctio narissen in de belastingdienst en het abedrijfsleven hun fiscale oplei ding gegeven. Hoewel in Den Haag wonend, voelt hij zich in de Leidse gemeen schap geheel opgenomen door zijn contacten met de Leidse hoofden van diensten en bedrijven, lidmaat schap van de Rotaryclub en socië teit Amicitia. Ook op politiek en kerkelijk gebied geniet hij bekend heid. Sinds 1966 heeft hij voor de CHU zitting in de Provinciale Sta ten van Zuid-Holland. Op vrijdag 30 Juni van 4 tot 6 uur is er in de kantine van het be lastinggebouw aan het Stationsplein in Leiden een afscheidsreceptie. LEIDEN Aan het christelijk lyceum Dr. W. A. Visser 't Hopft zijn geslaagd voor het diploma HBS-A: Jaap van der Bent. Katwijk; Arend van Duijn, Katwijk; Tirke Karim, Leiden; Margreeth Kloos, Noord- wijk; Christoffel Middeldorp, Oegst geest; Addy Olivier, Katwijk; Peter Oudshoorn, Rijnsburg; Heieen Smaal Katwijk; Niek Smittenaar, Voorburg; Anke Timmers, Rijnsburg; Heieen Westrik Broeksma, Oegstgeest; Carla van Woerden, Nieuw Vennep; Jan van Wolf eren, Katwijk; Debby van Zonneveld, Sassenheim; Fred Ba- rendsma. Katwijk; Tonnie Brussee, Leiden; Arnold Diemer, Leiden; Ju dith van Dommele, Leiderdorp; Leen van Duyn, Katwijk; GerdavanDuy- venvoorde, Wassenaar; Piet Freke, Katwijk; Hanneke de Jong, War mond; Wim Koelewijn, Katwijk; Han Marinus, Noordwijkerhout; Cor- rie Pullen, Katwijk; José van Roon, Sassenheim; Wim van Rijn, Kat wijk; Jan Schaap, Katwijk; Pleun Stehouwer, Sassenheim; Maart de Vries, Katwijk; Hans Wijntjes, Sas senheim; Peter Benoist, Lelden; Ad dy de Bruyn, Katwijk; Jan Cramer, Leiden: Jaap Dubbeldam, Katwijk; Jan Hazekamp, Katwijk; Rieke Hoek, Katwijk; Alex Hoppener, Voorhout; Truus van der Marei, Katwijk; Johnny Manuputty, Oegstgeest; Jan Muizelaar, Katwijk; Gert Parlevliet, Katwijk; Gert Pullen, Katwijk; Pe tra van Roon, Katwijk; KidSchwarz, Leiden; Marian Slootweg, Lisse; Henk Tiesma, Oegstgeest; Ans van der Vlist, Leiden; Jacqueline v. d. Vel den, Katwijk en Marianne Zandber gen, Rijnsburg. Aan de Christelijke Scholenge meenschap Zuid-West zijn geslaagd voor HBS-B: Arnold Arnoldussen, Leiden; Maja Breuker, Leiden; Ada Buys, Voorschoten; Hans van He- mert, Leiden; Hans de la Mar, Voor schoten; Jan Miedema, Voorscho ten; Sietske de Raaf, Leiden; Maai ke Rietveld, Leiden; Rob de Voa, Voorschoten; Jaap Wassenaar, Lei den; Wilma Wynands, Leiderdorp. Aan het Rijnlands Lyceum ln Oegstgeest zijn geslaagd voor hbs A: Frits van Diggelen Sassenheim. Sieb van Dijk Katwijk, Barbara Glastra van Loon Oegstgeest, Murk Hoekstra Oegstgeest, Claire de Jong Oegstgeest, Jet de Jonge Leiden, Marijke Keuning Noordwijk, Linda Oele Leiden, Annemioke Reynder» Katwijk en Rogier Smeele Noord- wijk. Aan het Rijnlands Lyceum ln Oegstgeest zijn geslaagd voor hbs B; Anneka Abma Oegstgeest .Pie ter Bertz Katwijk, Jacques van Bre da Sassenheim, Franky Brugman Oegstgeest, Iris de Jong Valkenburg Pieter de Jong Voorschoten. Karin Kleiverda Sassenheim, Marga van der Kreek Oegstgeest, Jan Kuil Kat wijk, Lex Mesman Den Haag, Gij» NieuwenhuUs Warmond, Herbert Nou wens Oegstgeest. Robert den Ouden Katwijk, Annet Sikkel Oegst geest, Han Six Dijkstra Oegstgeest, Wim Stenfert Kroese Oegstgeest en SJoerd Vollebregt Warmond. EIDEN Uitgerekend in 't zomerseizoen liggen er ver- leidene handicaps voor het verkeer tussen Leiden en de it- en bollenstreek. Op drie foto's (van Holvast) van- g een beeld van de vordering van enkele werken ten :van het verkeer. scherming van verkeerslichten of ze- brapaden. Dat is gevaarlijk. HANS MELKERT Twee activiteiten im de Leidse binnenstad komende de aandacht verdienen. Woensdagmiddag organiseert het ,In de vrolijcke arke" in samenwerking met het comité binnenstad" een kinderfeest op het Pieterskerk- een keur van activiteiten, afgestemd op kinderen in de van 4 tot en met 12. Er zijn kraampjes, waar kinderen voor „uJflDartje kunnen hengelen, ballen gooien, touwtje trekken, voor grabbelen en voor een stuiver stuivertje gooien. Er creatieve hoeken, waar de kinderen kunnen werken met papier enz. door het gemeentebestuur beschikbaar gestelde plein is voor kleintjes met o.a. een zand- en een watertafel. Om begint het feest. Om 3 uur geeft sportschool Luiten een judo-demonstratie. Daarna is er een straattekenwedstrijd met een kinderfototoestel als prijs. Praten over het Witte Singelplan kan donderdagavond om 8 uur in het Praethuys ofwel de Stichting Gesprekscentrum Leiden in de Vrouwenkerkkoorstraat 9. Leden van de werkgroep milieubeheer van de Leidse universiteit zullen spreken over het plan en de ge volgen voor de stad. Bezwaren, die onder de loep zullen worden ge nomen zijn: de overheersende toren van 128 meter de enorme verkeersdruk in de buurt van het gebouw als er geen universitair gebouw komt. kunnen huizen worden gebouwd, waardoor de binnenstad meer mensen krijgt.

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 3