eboorteregeling oor astrologie :RZORGING VAN TUIN- KAMERPLANTEN s PALET j mm '"AT iedere dag van de maand vallen dus ook tijdens een menstruatie. Als een vrouw op een rode men- struatiedag gemeenschap heeft is de kans dat ze daardoor zwanger raakt 856 aldus dr. Jonas. Hij zegt hier mee de oorzaak van onverklaarbare zwangerschappen te hebben gevon den. Maar naast de extra vatbaar astro logische periode is er nog de gewo ne maandelijkse periode die samen hangt met de menstruatiedata. Dr. Jonas adviseert vrouwen de dag waarop zij ongesteld worden met blauw op de kalender aan te stre pen. Br vervolgens 15 maal 24 uur bij op te tellen en die datum groen te merken. Evenals de zes dagen ervoor en er na zodat een periode van dertien dagen ontstaat waarin de vrouw ook vruchtbaar is. De astrologische en gewone maan delijkse periodes kunnen uiteenlo pen maar ook met elkaar samenval len. En wanneer dat het geval is dan is zwangerschap alleen met de allerbeste voorbehoedmiddelen te voorkomen. En kinderloze echtparen die op die data gemeenschap heb ben kunnen er aldus dr. Jonas dan vrijwel zeker van zijn dat de vrouw dan in verwachting raakt. Vrouwen en cle STER Huisvrouwen vinden de advertenties in dagbladen betrouwbaarder dan de reclameboodschappen die hen via radio en tv bereiken. Tot deze con clusie komen de leden van de Ne derlandse Vereniging van Huisvrou wen die de afgelopen maanden uit voerig over reclame discussieerden. In een rapport waarin de belang rijkste tijdens de discussies gedane uitspraken werden samengevat schrijven de huisvrouwen dat ze nog het meeste bezwaar hebben te gen de wasmiddelenreclame op de tv omdat de vrouw daarin zo'n on benullige rol speelt. De leden van de Nederlandse Ver eniging van Huisvrouwen verzetten zioh ook tegen ongewenste verkoop methodes o.a. door bij bepaalde ar tikelen sleutelhangers aan de kinde ren aan te bieden waardoor de ou ders onder druk worden gezet om ter wille van een nieuwe rage pro- dukten te kopen die men eigenlijk niet nodig heeft. De huisvrouwen voelen ook niets voor colportage en vriendinnenver- koop en evenmin iets voor cadeau's en zegeltjes die uiteindelijk toch door de klant zelf moeten worden betaald. Wat de reclame betreft verwijten de huisvrouwen een gebrek aan goede manieren. Men vindt het bij zonder irritant dat in veel STER- spots onbehoorlijk wordt opgetre den en de Nederlandse taal niet juist wordt gebruikt. B.v. een over hemd dat aan rafels wordt getrok ken en het zondermeer uitzagen van de vloer. De leden dringen er bij het hoofd bestuur van de Nederlandse Vereni ging van huisvrouwen op aan om bij de STER tegen de manier van reclamemaken te protesteren. Bo vendien eist men een controle op de waarheid van de in reclames geda ne beloftes. boutique diefsteeg 3 leiden Wilt u de gestolen artikelen even betalen Verschillende grote waren huizen en zelfbedieningszaken leiden door diefstal een verlies van 17% op hun totale omzet. In Amerika heeft men een spe ciaal systeem ontwikkeld om onopgemerkt stelen onmoge lijk te maken. De methode wordt nu ook in Nederland toegepast. Uitgangspunt is dat men de meest waardevolle goederen met speciale labels voorziet die alleen bij de kassa te verwij deren zijn. Neemt iemand een artikel zonder te betalen mee dan treedt een alarminstalla tie vlak voor de uitgang in werking zodra men met 't nog gelabelde artikel 'n elektrisch oog passeert. Bij enkele zaken worden daarna de deuren au tomatisch gesloten, bij andere zaken flitst een bordje "Wilt u het door u gestolen artikel even betalen" aan. sen.# Dr. N. G. Payot komt voor de zomer met een nieuwe verfris sende reinigingsmelk: de lait dema- quillant héméra. Deze melk is zoals natuurlijk met bijna alle nieuwe produkten op biologische basis. Maak hier een goede gewoonte van: eet stokbrood steeds zonder boter, dat doen de Fransen ook koop een doosje zoettabletten voor koffie of thee als je niet zonder zoet kunt vraag altijd ijs zonder slagroom neem liever heldere dan gebonden soep laat Je nooit voor de tweede keer opscheppen wees matig met orgaanvlees, room* boter, spek en spekvet, viskuit, mayonaise en eieren. Vanaf april is er rauwe melk in de handel. De verkoop is nog niet stormachtig geweest maar mocht Je gaan kamperen en zo bij de boer rauwe melk kopen, hier de kooktips. Omdat de melk snel aanbrandt kun je met best op de volgende manier te werk gaan. Neem een pan met een dikke bodem, spoel hem om met koud water en breng de melk al roerende aan de kook. Laat de melk daarna snel, liefst roerend af koelen of plaats de pan in een teil tje met koud water. Gebruik de pan alleen voor melk te koken. Er zijn op deze pagina al veel badpakjes te zien geweest, mar deze wilden we niemand onthouden. Het is niet bedoeld om echt mee te zwemmen. Flaneren langs het strand zal beter (en doeltreffender» zijn. Dit pakje is ontworpen voor Tweka. chische arts ontwikkelt nieuwe methode mest. Enkele weken geleden hebben wij een proef genomen met een nieuw soort mest. De mestkorrel van deze „Park" meststof is inge pakt in een capsule, die de dosering regelt. Bij nat weer wordt meststof afgegeven, bij droog weer sluit de korrel zich. Een bijkomend voordeel is dat niet alle meststof ineens in de grond verdwijnt en men maar twee maal per jaar hoeft te strooien. Een deel van het gazon kreeg een normale bemesting met superfos faat, patentkali en kalkammonsal- peter. Het proefpakje werd voor één vierkante meter gebruikt. Dat stuk is volkomen groen en de groei was bepaald beter dan op de rest van het gazon waar enkele gele plek ken zijn ontstaan. Deze Park ga- zonmest is iets duurder, maar om dat het maar tweemaal per jaar hoeft te worden gestrooid komt men gemiddeld niet duurder uit. Zaaien Ondanks alle zorgen voor bloei dit jaar moet ook al weer worden ge dacht aan het volgende seizoen. Veel tweejarige kunnen nu al wor den gezaaid. Neem daarbij ook eens de ouderwetse f let ten of muurbloe men (Cheiranthus cheiri). Geur en kleur geven deze muurbloemen, die echt niet beslist tegen een muur hoeven te staan, al vroeg in het nieuwe seizoen. Ze mogen wel tegen een muur worden geplant maar staan ook goed in een rotstuin, als we tenminste de lagere soorten kie zen. Wat de grond betreft zijn ze niet veeleisend. Zelfs zandige en steenachtige grond verdragen ze. Van die tweejarige kunnen nu ook op een zaaibed worden gezaaid de Campanula medium. Digitalis en Primula veris. Met de andere moet nog enkele weken worden gewacht. DAMESMODE ,7 u in exclusief jonge stijl... nni3©<ütèfe®WL BREESTRAATI08O-II2 LEIDEN °°k in de tuin re- 1 bijgehouden. Als ^Jarige eenmaal iat" zijn mag weer torder worden ge- 111 krijgt regelmatig Een probleem bij ;ld de verbranding tooien van kunst- Exclusieve DAMES HERENSCHOENEN Lederwaren Donkersteeg 12-14 - Lelden Telefoon 42738 lllllllllllllllllllllllllllllllllllllll! Als Je eens helemaal naar Engel se inzichten wilt picknicken, kun Je het beste terecht bij de Britse fir ma Brexton (Trading Estate in Brierley Hill Staffs). Daar verkoopt men, met tal van andere kampee- rartikelen de mooiste picknickkoffer die Je Je maar kunt denken, de prijs voor een zespersoonskoffer bedragt in Engeland 34 pond. Vorig jaar heeft de Nederlandse dameskousen-industrie 108,3 miljoen paar dameskousen/panties verkocht. De sokken produktie kwam uit op 20,5 miljoen paar. Op de Duitse modebeurs voor heren, die in Keulen werd gehouden bleek dat voor het winterseizoen 72/73 de belangrijkste kleuren wor den: pacific: een donker, enigszins roodachtig blauw met nuances naar middelblauw, kokos: een neutrale bruine of beige kleur; agave: een donker, enigszins blauwachtig groen maar nuances naar middelgrijs groen. In Nederland zijn heel wat Italiaanse tassen te koop. Vorig Jaar bedroeg de import, afgezien van de toeristische cadeautjes die over de grens gaan. 400.000 tas- Samenstelling Henriëtte v. d. Hoeven jaar geleden liet de Amerikaanse hoogleraar, prof. Brown, een voorraad oesters van Long Island naar Evanston in Illinois, ruim 1200 kilometer landin- jverbrengen om ze daar in een geheel van de buiten- geïsoleerde tank op te slaan. Het bleek dat deze verplaatsing geen enkele invloed op de oesters ze openden en sloten zich in hetzelfde ritme als ivolging van hoog en laag water in Long Island. later openden de oe- plotseling bij hoog water. 3 kwam tot de conclusie rendering samenhing met de maan. Slowakije probeerde de J-, Eugen Jonas in- grond van dezelfde invloed van de maan jsche geboorteregelings- ontwikkelen. Hij kwam hij in zijn praktijk de ovulatie bij veel een heel ander tijdstip dan de tot dusver al raarde data tussen twee 'onderzoekingen kwam de conclusie dat iede- maand niet één maar s heeft. Eén gebaseerd uptijd van de zon en ander op de men- vrouw bijvooi'beeld een dag met volle ze als ze volwassen is ar zijn op dagen met a aldus de Tsjechoslo- ordt volgens hem het het kind bepaald door maan op het tijd- w wordt bevrucht, er dan vanaf of de moment een positieve taèeve plaats in de die- ipï •rijs deze stelling bereken- voor 250 zwangere insen op een jongen ie. Zijn voorspelling pallen juist te zijn. neerkomt op een per- na enkele jaren bij m steun kreeg van n de vrouwenkliniek rsiteit van Boedapest. Kurt Rechnitz, lan- se Érologische geboortere- let n gelingsmethode als een alternatief voor de pil. En op grond daarvan slaagde hij er in 1968 in om van de regering in Praag een subsidie voor een kliniek voor astrologische ge zinsplanning los te krijgen. Samen met professor Rechnitz werkte dr. Jonas zijn methode ver der uit. Van 1968 tot het voorjaar van 1970, toen de kliniek op last van het nieuwe communistische be wind werd gesloten, schreef dr. Jo nas meer dan 30.000 recepten uit. Ruim 1200 vrouwen maakten meer dan een jaar gebruik van zijn me thode, hetzij om kinderen te krijgen hetzij om ongewenste zwangerschap te voorkomen. Het succes was 97.5%. Ondanks dat de kliniek van dr. Jonas werd gesloten is de belang stelling voor astrologische geboorte regeling in Tsjechoslowakije en Hongarije nog steeds erg groot. En het ziet er naar uit dat ook in de Verenigde Staten artsen en astrolo gen interesse voor de nieuwe me thode zullen tonen. Dat zal onge twijfeld het geval zijn nadat bin nenkort bij de Amerikaanse uitge verij Prentice Hall het boek „Astro logical Birth Control" van Sheila Ostrander en Lyn Schroeder ver schijnt. De schrijfsters hebben in het blad McCall alvast een voorbe schouwing over hun interessante boek gegeven. Geen reactie Maar reacties daarop van de Ame rikaanse NVSH zijn tot dusver uit gebleven. En ook artsen van Neder landse consultatiebureaus hebben voorlopig nog geen commentaar. Deskundigen beschouwen de theorie van dr. Jonas als een wellicht wat verbeterde methode van periodieke onthouding. Als de cijfers van dr. Jonas juist zijn is zijn astrologische methode betrouwbaarder dan perio dieke onthouding waarmee zwanger - schap maar in 61% van de gevallen kan worden voorkomen. De methode van dr. Jonas komt er in het kort hier op neer dat een T, 3 als de tuinbezitter en schoffel han- rond in de border inden, teneinde de beter in be- n zo goed is het ook Jfond van de kamer- legenheid te geven op te nemen en irtels toe te laten. '^Janden water geven nodig om de bo- eens los te maken, potgrond droog is pOfl je zonder scherpe •sen voor het be de wortels. en Fuchsia's kun- dkonbak en borde Wie Pelargoniums lien wil of noodge lden, doet er goed fcter te geven, daar teveel in het blad lig bloemen zal ge- 023! tea kan nu buiten ïcn. Kies een matig Om enige kans op fl is het beslist de plant ook bui- y dagelijks met de bewerkt. Desnoods dag voor vocht °ok met het mes- aan. vrouw door een betrouwbare astro loog de positie van de zon en de maan op het tij stip van haar ge boorte moet laten uitrekenen. Aan de hand hiervan kan men dan haar vruchtbare dagen vaststellen. Per jaar zijn er gemiddeld dertien da gen (ongeveer een per maand» dat de zon en de maan in precies de zelfde positie als op het geboortetijd stip staan. Deze dagen merkt dr. Jonas met rood aan. Deze rode astrologische data waarop de wouw bijzonder vruchtbaar is kunnen op compacta3 rj| van [BH LEWENSTEIN P|| klein, licht, handig, en ó-zo-kompleet L. WESTERDUIN MAARSMANSTEEG 8 I LEIDEN TEL. 01710-20685

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 19