Par keer hav entjes nu op papier'maandag '"|rr" officieel de baan van Polderbestuur wil opruimen kroos niet van betalen Pool Leiderdorps schaakkampioen BENTHUIZEN CONSTRUEERT JURIDISCHE PRIMEUR Wassenaarse raad DONDERDAG 15 JUNI 1$;; BENTHUIZEN Kosten noch tijd heeft het Benthuizer dorpsbestuur gespaard om de bewoners van de Ds. Jans- zenstraat het uitzicht op andermans geparkeerde auto's te besparen. Nu is niet alle ende parkeerruimte voor vreemd volk niet voorhanden: ook de mogelijkheid dat dit ruimte er ooit nog eens komt zonder nieuw juridisch touwtrekken is van de baan. De omstreden parkeerhaventjes zijn van de plankaart gestuft. Helemaal officieel. De Benthuizer gemeenteraad' heéflfc, na het nachtelijke tumult over deze affaire vorige maand nog eens een aparte vergadering gehouden, en wel na rijp beraad, waar aan naar het schymt het halve dorp heeft deelgenomen: raadslid Leune. ale by burgemeester Keyzer om het uitschrijven van de extra bijeenkomst kwam verzoeken, bracht meteen de post van de Janszeixstraatbewonera aan de gemeenite mee. Het diraaide uit op drie uur lékeai- jurlisterij en zo had de Vereniging van Nederlandse Gemeenten al uit gepluisd een nieuwe bestuurlijke primeur voor Benthuizen. Heit be stemmingsplan, juist vorige maand door de gemeenteraad vastgesteld, werd herroepen en na aftrek van «]f parkeerplaatsjes opnieuw vastige- eteld. Er was al beloofd dat ze niet zouden worden aangelegd, maar het algemeen belang en de rechtszeker heid van de burger vereisten volgens cc gemeenteraad dat het officiële gummetje werd gehanteerd. Vorige maand was dat ook al ver langd, maar de raadsleden haalden toen bakzeil. Deze keer kwamen de vier (de socialist Seybel zit naar hij schreef aan een goudlgele kust 'te vervellen.1) als winnaars uit de slijta geslag. Het leek aanvankelijk een simpele ingreep, die het viertal in de zin had. De SGP-er Leune las twee dichtbetikite vellen voor, een betoog dat neerkwam op het, verzoekje: ge woon even wijzigen. Maar dat kan niet. zei wethouder Rensink, puütenid uil zyn wetskennis. Over het waarom nieit vergaderden vervolgens burgemeester en wethou ders een half uur achter gesloten deuren. Daarna mocht ambtenaar De Groot het uit de wet op de ruimte lijke ordening voorlezen. Hij had zich tevoren, toen de vergadering werd aangevraagd, trouwens al laten adviseren dooi- de Vereniging van Nederlandse Gemeenten. Aidvies: het oude raadsbesluit intrekken en een nieuw gewijzigd besluit nemen. De vier raadlslede-n zonderden zich ver volgens af om die ingreep op papier uit te wecken. Een complicatie bleek de afwezig heid van Seijbel. Leune, de initiatief nemer van de bestuurlijke manifes tatie gisteren, had niet de officiële weg behandeld. Hij bewerkstelligde de vergadering in z'n eentje zij het met morele steun van de overigen. Seijbel zou, zij het zonder die steun, hetzelfde kunnen verlangen. „Dat kan ik dan moeilijk weigeren", zei bui" gem eest er Keyzer. Wethouder Renstnk meldde dat de socialist al een brief heeft gestuurd waaruit blijkt dat hij ook niet tevreden is over de afloop van het vorige debat. Seybel had in het geruzie zijn argu menten meer naar voren willen bren gen. De raadlsleden protesteerden. Zon der hun morele steun ging het niet, Maar de burgemeester wilde niet met de zwarte Piet blijven zitten, en vroeg of hij Seijbel zonodig mag ver tellen dat diens collega-raadsleden geen behoefte hebben aan nog eens een bespreking. De oollega's wilden al evenmin de kwaaie pier zijn. Het duurde aan ook de onvriendelijke kon het debat snel worden beëindigd. Op een voorstel van wethouder Slootmaker om de zaak uit te stellen tot Seijbels terugkomst, ging niemand in. De wethouder wilde by een vol gende gelegenheid ook nog even op andere aspecten van het bestem mingsplan terugkomen: het bezwaar schrift met alternatief plan van de heer Zonneveld bijvoorbeeld. Hy wist dat de indiener op een gedegen ant woord had gehoopt, maar dat is er vorige maand bij ingeschoten. LEIDEN De Grote Westeind- Leiden Zuid-West is er nog steeds sepolder zit met een vuilwaterlozing omhoog. Een vuilwaterlozing van de gemeente Zoeterwoude, die in het polderwater de kroosgroei bevordert. Dat kroos komt in het boezemwa ter van 't hoogheemraadschap Rijn- niet. ..Het is voor mij een onbegrijpe lijke zaak", aldus de heer van Swie- ten". „dat gedeputeerde Staten de bouw van een zuiveringsinstallatie in Zoeterwoude niet goedkeuren, maai land, dat het liever ook niet heeft. I dezelfde Gedeputeerde Staten keuren Het hoogheemraadschap ruimde wel bestemmingsplannen goed alsme- het kroos op, maar stuurt de re- de de bouw van honderden woningen kening aan het bestuur van de Gro- I in dit gebied, terwijl er geen mo te Westeinde polder. En dat weigert gelijkheden zijn om het afvalwater te zuiveren of het ongezuiverde water af te voeren. Begrijpelijk dat de polder dan in moeilijkheden komt omdat er alleen maar in de polder geloosd kan wor den, terijl de polder dan maar moet zien. hoe uit de moeilijkheden te komen. Wanneer deze er zijn, dan krijgt ook de Grote Westeindse pol der de rekening nog gepresenteerd". Verder merkte de hoofdingeland op „Voor mij staat het vast dat het kroos aan de bovenzijde van ons ge maal mede afkomstig was uit ande re polders". Daarnaast meent het'pol derbestuur dat kroos wel meer voor komt, ook in grote hoeveelheden, bij andere polders. Dat vindt zijn weg wel als er gemalen wordt. „Dat was in dit geval niet mogelijk omdat er bij werkzaamheden aan de Asch- schuurbrug in Zoeterwoude 'n vaste balk op de waterlijn heeft gelegen, waardoor het kroos zich onmogelijk kon verspreiden". Over deze zaak vroeg de heer Zwetsloot aan de dijkgraaf: „Is het te voeren proces tegen het polderbe stuur geen proef-proces?" „Nee", was het antwoord van de dijkgraaf. Be sloten is door de vergadering nog eenmaal een gesprek te hebben met het polderbestuur. „Ik verwacht daarvan niet veel", aldus de dijk graaf. Er zijn al meer gesprekken geweest. De heer van Swieten „In augustus 1971 vond een vergaderin; te betalen. De verenigde vergadering van Rijnland, gisteren bijeen in Lei den, besloot nog éénmaal te praten met het polderbestuur over deze kwestie en als daar geen resultaten vaar komen, een rechtszaak tegen het bestuur te voeren. Hoe is deze kwestie ontstaan? In een toelichting op het besluit vertellen dijkgraaf en hoog heemra den dat zij op 4 augustus 1971 het bestuur van de polder een aangete kende brief gestuurd hebben. Daar in zeggen zij, dat als het kroos niet opgeruimd zou worden, dat zou ge beuren door Rijnland zelf. op kos ten van het polderbestuur. Een dwangbrief dus. Voor zes augustus (een dag later) moest het polderbe stuur hierop reageren, anders zou met het werk worden begonnen. Het pol derbestuur reageerde niet. En het kroos werd door Rijnland wegge haald: kosten I 4.631,91 door de Grote Westeindse polder te betalen. En dat weigert de polder. Hoofdingeland van Swieten van het bestuur van de Grote Westeind se polder vertelde de vergadering dat het kroos vooral aanwezig is in het water, omdat de gemeente Zoeterwou de vuil water loost in de polder. Dat doet de gemeente al honderd Jaar, maar de laatste tijd zijn de lozin gen steeds intensiever. In het gebied komen 2000 mensen te wonen. De lidschap persleiding naar de installatie In gemeente Zoeterwoude mocht geen plaats in het gemeentehuis van Zoe- ïuiveringsinstallatie bouwen en een 1 -h- w».rhi| het he*t„,,r van de LEIDERDORP Nu reeds denkt i In de onderlinge competitie van Lei- terwoude waarbij het bestuur van de Grote Westeinde Polder aan een soort kruisverhoor werd onderworpen over het geconstateerde kroosdek. Hierbij is niet komen vast te staan dat de Grote Westeinde Polder als de schuldige van dit kroosdek kon worden aangewezen". LEIDEN Gezellig als de zon schijnt en onder de grote bo men kmgs de Witte Singel henge laars in het gras zitten. Gisteren waren het vijftig leerlingen van de Zuiderparkschool, die slechts 20 vissen vingen, maar veel ple zier hadden. De grootste vis icas een baars van 40 cm. Ada Kretsch won de eerste prijs. (Foto Holvast) WASSENAAR In de Komver- i Onderwijswet 1920; aanschaffli. ordening Wassenaar-dorp is een meubilair en gootsteen Chr. Lag^ doorbraak geprojecteerd van de Van school Middelweg 33: Hogendorpstraat naar de Lang straat. Er is een plan ontworpen voor de reconstructie van het kruis punt Van Hogendorpstraat, Achter weg en Tuinpad. De grond' voor de ze reconstructie komt binnenkort beschikbaar na het slopen van het pand Achterweg 8. In het plan wordt de Van Hogendorpstraat doorgetrok ken naar de Langstraat en worden het Tuinpad en de Achterweg haaks op de Van Hogendorpstraat aange sloten. Daarbij is rekening gehouden met het wijzigen van het eenrich tingsverkeer in het Tuinpad, dat na het gereedkomen van de promenade in de Langstraat in omgekeerde richting moet plaatsvind'en. De kosten van de reconstructie worden geraamd op f 26.000. In de ze raming zijn begrepen de kosten van het doortrekken van de riole ring en de btw. De kosten voor het aanpassen van kabel- en leiding netten en van het verbeteren van de openbare verlichting ramen wij op f27.350 (inclusief btw). B. en W. stellen de raad voor kre dieten van respectievelijk f 26.000 en f 27.350 beschikbaar te stellen. De Wassenaar raad krijgt de ne gentiende (19.15) een 33 punten tel lende agenda te behandelen. Deze agenda ziet er als volgt uit: Baatbelasting riolering Kieviets- d'uin, Schouwweg en Raadhuislaan Extra afschrijving nutsbedrij ven 1971: 9 W atertar ie ven Garantielening (en) Stich ting "Zomerland" i.vjn. bouw Ser viceflat; Gehandicapten op Duinrell WASSENAAR Recreatiecen- men in de schaakkringen van Lei derdorp aan het volgend seizoen. Men hoopt het komende schaakjaar te openen met de persoonlijke kam pioenschappen van Leiderdorp. Dit schaakfestijn zal gespeeld worden in vierkampen waarschijnlijk op 28 augustus en verder op 5 en 12 sep tember. Voor deze vierkampen zijn ook de huisschakers uitgenodigd. Al dus kan wellicht de drempelvrees van sommige, misschien wel sterke schakers weggenomen worden. Als het ledenbestand van Leiderdorp met ongeveer een dozijn spelers hier door verhoogd zou kunnen worden, dan kan Leiderdorp volgend seizoen met vier tientallen in de LSB gaan derdorp is intussen het laatste kruit verschoten. Geholpen door Demmen- dal. die Verschoor een gevoelige ne derlaag toebracht, werd Pool kam pioen van Leiderdorp met een sco re van 18 punten uit 21 partijen. Hij behaalde deze titel door in de be slissende ronde Goeman knap te Nieuwe uitgaven Misdaad in Amsterdam i Schatgra vers aan de Amstel/ Een Rubens op drifti door W. H. van Eemlandt. Uit- DOYDERDAG Het Praethuys (Vrouwenkerkkoor- steeg) Gesprek over Vietnam-proble- matiek 8 uur nam. Gorlaeuslaboratoria Wassenaar, seweg 76 Film "Proefmonsters voor Vietnam" en gesprek over de chemi sche oorlogsvoering in Vietnam 11 uur voorm Adlerkantine (Rooseveltstraat 20) - Contact-avond „De Natuurvriend" 8 u Kreatief Sentrum (Breestraat 66) 7- 12 uur nam. Stadhuis Spreekuur sociale raads vrouw 6-8 uur nam. Breestraat 19 Sociëteit voor gehandi capten 2-5 uur nam. Volmolengracht 19 Welfare-winkel. Rode Kruis 7-9 uur nam. Titus Brandsmalaan 76 „De Duik boot" Clubhuiswerk handenarbeid 8-10 Kantine Clos en Leembruggen (3e Binnenvestgracht) Ruilavond I.V. Philatelica 7.30 uur nam. Stadsgehoorzaal PMC muziekfestijn Waaggebouw Openbare vergadering Culturele Raad 2.30 uur nam. Scarabee (Pieterskerkchoorsteeg 24) Joop Mackenbach zingt liedjes 8 uur Kreatief Sentrum (Breestraat 66) Cinéclub "De hopelozen van Miklós Jancsó 9 uur nam. Leiderdorp (Fred. Hendrikplantsoen 25) Gespreksavond Baha'l 8.15 uur Breestraat 19 Sociëteit Twentwel (voor kamerbewoners en alleenstaan den) 912 uur nam. Oegstgeest (Geversstraat 65) Socië teit voor kamerbewoners en alleen staanden) 8 uur nam Koningskerk Ruilclub 7.3010 uur nam. Voorschoten Kasteel Duivenvoorde Ellen MacGillavry (fluit) en Jaap Spigt (klavecymbel) 8.30 uur nam. Stadhuis (Burgerzaal) Contact avond Adviesraad voor de binnenstad 8 uur nam. ZATERDAG Kreatief Sentrum (Breestraat 66) Rommelmarkt 1 uur nam., optreden Amerikaanse Folk Rock Group 8 u. Bij molen De Valk Postzegelmarkt 2 Breestraat 19 Sociëteit Twentwel (voor kamerbewoners en alleenstaan den) 912 uur nam. Het Mierennest (Morsweg 59) Koffie bar 122 uur nam Oegstgeest; (Geversstraat 65) Socië teit voor kamerbewoners en alleen staanden 8 uur nam. Schaakzolder (Morsweg 114) Leidse Jeugdsohaaksocieteit 25.30 uur nm. te; Tarieven sporthal; Naamgeving sporthal; Subsidie schaatscentrum De Uithof; Verlenging huurcontracten ten aanzien van het gebouw Jeugd- en Jongerenwerk, alsmede voor Cultu rele doeleinden; Bijdrage aan Streekmuziek- school Leiden en Omstreken; Transformatorstation Joh. de Wittstraat nabij voormalig politie bureau; 9 Opslag straatzand, strooizand en wegenzout op de gemeentewerf aan de Johan de Wittstraat; 9 Doortrekken Van Hogendorp- trum en Camping Duinrell ontvangt straat naar Langstraat: 24 juni geestelijk en lichamelijk ge- Verkoop aan de Van Hallstraat handicapte kinderen uit het Johan- I gelegen grond aan Riva NV; na Frederikahuis in Almelo. De ,an tweeëntwintig pleegkinderen, waar- J p van de ouders de ouderlijke macht i Is ontzegd zullen van 24 Juni tot Aankoop' van 2 garages iv en met 30 juni een gratia vakantie sc^id ^u-opabouw NV op campmg Dumrell aangeboden p krijgen. Ontslag onderwijzeres Europa- Deze vakantie werd mogelijk ge- j school; maakt door de grammofoonplaat Ontslag onderwijzend personeel ..Een kleintje feest", die vorig jaar wethouder Huibregtseschool op Duinrell is opgenomen en is ge- j 9 Benoeming personeel Wethou- zongen door kinderen van de cam- der Huibregtseschool; ping. De volledige winst op de ver- koop van deze plaat zal worden be- Subsidiering nazorg oudleerlin- steed voor de vakantie van deze ploeg j ^en Buitengewoon Lager Onderwijs; kinderen uit Almelo die anders niet 9 Vaststelling vergoeding art. 101 der Lager Onderwijswet 1920 over het jaar 1971; 9 Aanavrage artikel 72 der Lager met vakantie hadden kunnen gaan. Baldadigheid in Steenstraat De leerlingen van de Zoeter woudse basisscholen begonnen gisteravond aan hun „avondwan del-driedaagse". Vanaf de Aloy- LEIDEN Een groepje Jongelui, dat verbolgen was omdat het de toe- gang tot enkele café's in de steen- siusschnol aan ie Schenkelweg straat werd geweigerd, heeft zijn vertrokken ruim 500 kinderen woede daarover kort na middernacht gekoeld door zich te buiten te gaan riagezwaaii door vele papas en aan ernstige baldadigheid. In de mama's. De leerlingetjes van de Steenstraat werd een verkeerszuil eerste en tweede klas liepen 5 km, vermeld en verder werden stoelen Apothekers f 14.90. Honden zijn om van te houden. Wezen en gedrag van onze hond, door E. Trumler. Geïll. met foto's en tekeningen. (Wereldvenster prijs f 23.50. Bijbel voor de kinderen. Nieuwe i Testament, door Dr. .J L. Klink. 11e verslaan. Opmerkelijke resultaten be- drulc Paperback. f 12,5o. .Wereld- hnfliHpn hel. leuedhd Steffelaar (de haalden het Jeugdlid Steffelaar (de zesde plaats) en de new-coming-man Otto (zevende plaats). Volgens het systeem Keyser ziet de eindstand er als volgt uit: 1 en Kampioen van Lei derdorp Pool. 21 gesp. 18 pt. 2186 Key ser punten; 2. Verschoor 24. 17Ms, 2011: 3. v. d. Leek Jr. 21 15'j, 1835: 4. Demmendal 24, 16, 1807: 5. Goe- opereren. zodat ook de pas geboren man 25. 16U-. 1788: 6 Steffelaar 18. derde klasse C een volledige compe- 13%, 1685; en 7 Otto 24, 17, 1560. titie kan aanschouwen. venster Het nieuwe kookboek, samenge steld door H. H. F. Henderson. H. Toors en H. M. Callenbach, 8e druk van „Neerlands kookboek" met meer dan 1000 recepten voor dagelijkse en feestelijke maaltijden, geïllustreerd met 24 kleurenplaten en 76 in structieve zwart/ wit foto's. Uitg Zomer en Keunings, Wageningen. f 16 90. Smallenburg. Loevestein 6 Lei derdorp en Apotheek Oegstgeest, Wll- helminapark 8. SOS-dienst SOS-Telefonische Hulpdienst nr (01710)—25202 Vuoi alle die Lu moei lijkheden verkereD bereikbaar elke werkdag ?an acht uur n.m tol achl uui vm doorlopend In het weekeinde d w.z van vrydag acht uur n.m tot naandae acht uur vjn. Release Hulpverleningsdienst Release: Nieu we Rijn 20a. tel. 24555. Maandag t/m vrijdag 2022 uur; dinsdag t/m don derdag ook 1518 uur. Wetswinkeltje Juridisch adviesbureau voor gratis rechtshulp Werkdagen (beh. maand.) 913 uur; zaterdag 1012 uur: don derdag ook van 19—22 uur. Adres: Leidse Volkshuis, Apothekersdijk 33. van „De Turk" op de rijbaan ge plaatst. fietsen omver geworpen en de inhoud van plastic vuilzakken over de straat verspreid. Ter kalmering van hun woede heeft de politie de jongelui een nachtje onderdak verschaft. 9 Aanvrage artikel 72 der Lat. Onderwijswet 1920: aanschaff» leer- en hulpmiddelen St. Jo®(. school; 9 Aanvrage artikel 72 der La^ Onderwijswet 1920; diverse schaf fingen St. Jan Baptistschool;" 9 Aanvrage artikel 72 Lager O:- derwijswet 1920; aanschaf nieu? leesmethoden en verduistering gordijnen chr. lagere school Blog-, kamp; Voorbereidingsbesluit t-a.y. noordwestelijke noordoost^ hoek van wijk Zijlwatering; Voorbereidingsbesluit voor be bouwing terrein tussen paafe Schouwweg 86 en 95; Beantwoording van vragen. g> steld door raadslid Elout over 3 fluoridering van het drinkwater; ▼▼▼▼▼▼▼TTTVVVVVTVTVTH MINI-nieuws i uit MAXI-Leiden 9 Zaterdag is het 12'.2 Jaar gi den dat de eerste Albert's Corner de Amsterdamse Kalverstraat) 0 ging. De directie van de AH-resr. rant nodigt ter gelegenheid van1 jubileum alle echtparen die i week van 11 t/m 17 juni 12y2 jj zijn getrouwd een gratis fondo maaltijd aan in een van de eethia Jes. Voor Leiden en omgeving u het eethuisje De Munnikhof, aar Persant Snoepweg. telefoon 0171! 22020. 9 De echtparen die voord attentie in aanmerking komen m ten zich voor 25 juni telefom j melden bij een van de eethuisjes, datum waarop men wil komen neren kan men zelf kiezen tussen juni en 30 november. 9 De bejs den van Benthuizen maakten g ren een tochtje naar het Dolfinar II en de Flevohof. Tijdens het namen de bejaarden afscheid v voorzitter van het bejaardencoe Van der Maas en mevro Velde-Dogterom, die na vijfentwi: .1 Jaar hun functies overliéten aan jongere krachten. 9 De voetMi eniging Meerburg in Zoeterw houdt woensdag 21 juni de algen ledenvergadering om acht uur clubgebouw. 9 Mr. G. W. M. wes, wetenschappelijk medetn Ran de RU in Leiden is benoemd rechter in de arrondissementen ut bank in Haarlem. 9 Zondag staande zal de jongerengroep va m gereformeerde kerk; jeugdkoor, een eucharistie-vii verzorgen in de Bijkerk-Le; I11 Noord (aula van de Alphons school aan de Timorstraat). thema van deze dienst is geko^'i De Tuin van Heden. Op de lijkt deze aanduiding precie; tuin, van „Eden" ofwel het pari n Aan de hand van teksten en lied a] gespannen rondom het verhaal Suikerbaron" uit: het is toch lijk. geschreven door Jan RutgenjHe nader ingegaan worden op de schillen tussen „de tuin van Hi a en de „tuin van Eden". De dien» worden geleid door pater C. Vliet; aanvang van de dienst; 11 9 In het gemeentehuis van li dorp heeft burgemeester Van Have gisteravond het Anjero geïnstalleerd. Dit comité gaat d! lectie die tussen 26 Juni en 8 Ju worden gehouden organiseren. I opbrengst van de collecte hooj valt kan Leiderdorp in aanm« komen voor een extra prijs, di|^ steed mag worden aan doeleinden. 9 Aan de unit van Amsterdam slaagde fx 5 op or live LEIDEN —In een koffietent aan de Zoeterwoudsesingel is ingebroken. Ontvreemd werden blikken koek en ballen gehakt, eieren en frisdran ken. Men was binnengekomen door het vernielen van een ruit. dc andere klassen legden 10 km af. De tochten blijven vooral op j doctoraal examen sociale geef' Zoeterwouds gebied. Het was he lemaal echt, ivant ook de bezem wagen, getooid met ballonnetjes volgde die jeugdige ivandelaars. Vrijdagavond zullen de 'stappers' feestelijk door de drumband VIOS worden ingehaald. In het 'Wandelcentrum'' aan de Schen kelweg zal de jury hierna de me dailles uitreiken. (Foto Holvast) mevrouw L. C. op de Hoek- Apf Leiden. 9 Het Leidse viscol' Gulden Voorn viste op het zeekanaal. De uitslag van de strijd zit er als volgt uit: 1. H Houten 3450 gram; 2, F. Sml' gram; 3. S. Weynands 1290 4 G. Harland 1160 gram; 5 Hoogkamer 1050 gram; 6. G. laar 1000 gram: 7. H. v. Alpb '"z 965 gram; 8. J. v. d. Mev 790; G. A. van Tongeren 610 g1"3^, A. Schippers 610 gram. tvi

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 2