meestrijd Vries- eto wordt ogtepunt Basketbalteam toch niet Augsburg naar MAARDEN BANG VOOR WRAAK VAN PUBLIEK OP ASSER TT Jan Janssen in Aüderlecht eindsprint nog verslagen liet •te Feyenoorcl keihard vallen Jos Hermens Berlijn 5000 loopt in meter in nationale recordtijd I Tennistoernooi TEAN Asselbergs schakelt Paul Theunissen uit Koersen Duindigt 110'110'140 kopPm« M-d" F~d Vloot Grand Turismo's in GP van Zandvoort «g is JUNI 1972 DAM Rodriguez Soriano komt er hoogstpersoon- iar Nederland. De gezette Spanjaard wil zijn gril- noot Angel Nieto alle steun geven, die deze in de in Assen maar kan gebruiken in zijn tweegevecht lerlandse wereldkampioen Jan de Vries. ARNHEM Jan Janssen is giste ren in de profronde van Arnhem de eindsprint verslagen door de Belg Debosscher. Janssen, die met De- bosscher 30 kilometer voor het einde i van deze 90 kilometer lange ronde was weggesprongen, had in de vele premiesprints blijkbaar teveel van I zijn krachten geëist en moest in de j laatste en beslissende spurt het hoofd buigen. Uitslag: 1. Willy Debosscher (Bel) 90 km in 2.04.7; 2. Jan Janssen (Put te) zt; 3. op 30 sec. Leo Duyndam "Poeldijk»; 4. Harm Ottenbros (Hoo- gerheide 5. Gerard Koel (Hooger- heide i bonte in wierp de zui- s 'n bijeenkomst van de j> van de internationale (FIM) in Amsterdam mer van die organisa- fficieel heet de Grote erland der KNMV, diie mi op het circuit van gereden Vorig jaar Vries de heetgeba- enner, die twee jaar erland van zijn eerste de motorsport had we- Na twee races voert die beide malen zege- in eeuwige rivaal uit ijst van de 50-®s klasse maximale aantal pun- ieto staat met 24 pun- ede plaats. die zich voordeden .1 na afloop van de r.d Prix in Imola zijn rano's belangstelling ser TT-races. Angel zijn nederlaag niet ipte naar de Netier- iberts en poogde later snijden. Een handige- onvermijidelajike gevolg, ano s'luiit wraak van publiek kennelijk r op als FIM-waar- en te worden aange- er het publiek wat iets tegen Nieto zou enk Burik. de Neder- er van de PIM-sport,- zou dat alleen maar De Vries zijn. Ei ders opzitten dan de verklaren"., ce lichtste klasse wordt een hoogtepunt van 'armeer De Vries na- de acht wedstrijden, het wereldkampioen- hij zeker van behoud' Van Veen-Kreidler- in West-Duitsland en zondag de kans de Grand Prix op zijn en. Een derde en vierde zege zou het al in het begin van ale seizoen in zioht Groot De belangstelling van de renners voor de Dutch-TT is ook nu uitzon derlijk groot. Zo werden voor de kwart-liter klasse rond honderd in schrijvingen ontvangen, waarvan er 34 voorlopig werden geaccepteerd. In de training zullen nog eens zes ren ners moeten afvallen, omdat niet meer dan 28 coureurs in een race op het circuits van Drente mogen starten. Is voor de Nederland'se toe schouwers het duel in de lichtste klasse zonder twijfel de strijd-van- de-dag, voor de duizenden buiten landers is dat stellig de wedstrijd van de kwart liters. Dit jaar verrassend ster; naar voren gekomen Finse Ya- niaha-renner Jarno Saarinen voert namelijk het klassement om de we reldtitel aan. Oud-wereldkampioen Phil Read heeft inmiddels door een zege in de TT op het eiland Man zijn achterstand tot 2 punten weten te verkleinen en zal bij een zege in As sen de snelle Fin kunnen verdringen. "Het is Saarinen er alles aan gelegen zich in die 259 cc-klasse te handha ven. Temeer omdat na zijn sensa tionele overwinningen op de "tienvou dige wereldkampioen Giacomo Agos- tini, die hij tweemaal voor bleef, in middels wel duidelijk gaat worden dat de donkere Italiaanse vrijgezel Ge suprematie in de 350 cc-klasse heeft hersteld. In Italië schrok men er danig van dat de rode drie cilin der MV-Agusta die in meer dan veer tig wedstrijden tellend voor de we reldtitel ongeslagen was gebleven, plotseling tweemaal een nederlaag leed. Phil Read kreeg een MV-Agusta ter beschikking om de topman van het Italiaanse merk af te schermen. En MV stel'de Ago stint zelf een su persnelle viercilindermotor ter be schikking, die ae nodige successen opleverde en hem terugbracht, aan de kop van het 'klassement. pioenschap zal doen. tegen topren- nera als Alberto Paganii, de Zweed (Husqvarna-renner) Bo Granath en de Franse kampioen Oristian Bour geois. Ongenaakbaar Ongenaakbaar is de 28-jarige Ita liaan, die in Imnola voor ruim zes tigduizend uitgelaten landgenoten op de Eerste Pinksterdag zijn 90-ste Grand Prix-zege boekte, bij de halve liters. In de Engelse TT zegevierde hij met een voorsprong van acht volle minuten op zijn stadgenoot. Alberto Pagani. Ook in Assen dtart hij, wan neer de pech niet itoesflaat, als een zekere winnaar. Interessant is even wel wat Rob Bron, vorig jaar derde tn de eindstand van het wereUdkam- BERLIJN - Jos Hermens heeftNOC gestelde limiet voor Mün- gisteren bijj internationale wed- I c Jos Hermens vestigde ook strijden in Berlijn een nieuw Ne derlands record gevestigd op de 5000 meter. Hij realiseerde een tijd van 13.32,8, waarmee hij zijn oude record, dat op 13.35,6 stond, ruimschoots verbeterde en waar mee hij tevens onder de door het ADVERTENTIE Wilma van Gooi de aandacht op zich door op de 200 meter een tijd te lopen van 23.3. Het was de tweede maal dat Wilma de Olympische limiet evenaarde. Zij werd met deze pres tatie vijfde. De race werd gewon nen door de Poolse Szewinska in 22.9. Op de 400 meter eindigde Tru dy Ruth als zesde in 53.5 sec., 0.3 seconden boven de Olympische eis Dit nummer werd gewonnen door de Cubaanse Carmen "Trustee in 52.1 sec. De Bulgaarse Diana Jorgo- va tenslotte won het verspringen door een afstand van 6.48 meter te overbruggen. Op d'eze wedstrijden werden enkele schitterende prestaties geleverd. Die ter Fromm kwam met zijn 1.45.4 op de 800 meter tot de beste seizoen- prestatie van dit Jaar en verbeterde tevens het Oostduitse reoord dat mei 1.45.7 op naam stond van Manfred Matuschewski. Enigszins teleurstel lend daarentegen was de speerworp van de kersverse wereldrecordhoud ster Ruth Fuchs, die na de sensatio nele verrichting van enkele dagen geleden, nu slechts tot 61.56 meter kwam. De»ruim 21.000 toeschouwers za gen de Oostduitser Manfred Kokot in 10.1 de 100 meter winnen voor zijn landgenoot Schenke even eens 10.1. Deze laatste won de 200 meter in 20.5. Bij het kogelstoten be reikte de Europese kampioen Brie- senick een afstand van 21.13 meter, waarmee hij de Pool Pomar (20.85) ruim achter zich liet. Ook Gies <20.68 m) en Rothenburg (20.53 m) bleven boven de 20 meter. Een zeer snell etijd liet de Oost duitse Ebrhardt afdrukken op de 100 meter horden: 12.7. De Poolse Sukniewicz werd tweede in 12.8, een tijd die ook voor de Roemeense Bu ff anu werd geklokt. Magnifieke tij den werden geregistreerd op de 800 meter dames: Gunhilde Hoffmeister zegevierde in 2.01.0 vóór de Roe meense Ileana Silai *2.01.3) en de Oostenrijkse Maria Sykora *2.01.5). Ruzie in het koninkrijk... PARAMARIBO Het voort bestaan van de zogenaamde Ku- ninkrijk&pelen dreigt in gevaar te komen nu er een conflict is ontstaan tussen de Nederlandse en de Surinaamse leden van het hoofdbestuur van de Konink- rijks Sportliga, waarvan prins Claus beschermheer is. Zonder de mening van de Surinaamse leden Essed en Kamperveen aan tc horen hebben jhr. mr, Feith 'Ned), dr. Verhoeven (Ned), minister Elhagc "Ned, Ant.) eri Maduro (Ned. Ant.) besloten dat tennis van het programma zal worden afgevoerd. Bovendien wees men om financiële redenen een voorstel van Suriname af basketbal op de lijst van sporten van het evenement, dat jaar lijks in een der drie rijksdelen wordt gehouden, toe te voegen. Toen Suriname hierop voorstel de de speciale costuums en de recepties af te schaffen en het aantal officials, die bovendien geen daggeld meer zouden ont vangen en de eigen passage moesten betalen, te verminde ren, werd van de zijde van het hoofdbestuur van de liga geen reactie vernomen. Wel arriveer de er in Suriname een telegram uit Den Haag waarin werd ge steld dat door de Surinaamse houding niet alleen de Konink- rijksspelen van dit jaar in ge vaar kwamen, maar ook alle toekomstige spelen. Van Neder landse zijde werd medegedeeld dat men de organisatie van de wedstrijden, die op 19 juli op Curasao zouden beginnen, zou stopzetten Jan de Vries - race naar nieuwe wereldtitel - TENNIS Betty Stöve uit Rotter dam heeft gisteren in de eerste ron de van een internationaal teniiTi'sitoer- nooi in Bristol in drie sets gewon nen van de Australische Judy Dalton. De setstanden waren; 4-6, 7-5, 6-1. In Beckenham bewees de Ameri- kaanse oude meester Pancho Gon- zales "44* dat leeftijd niet alles zegt. In de kwartfinales van het toernooi om het kampioenschap van Kent gaf i hij de Australiër John Bartlett geen I schijn van kans; 7-5, 6-4. Wielrennen Cor Schuuring heeft gisteren de Ronde van Honse- lersdijk op zijn naam gebracht. De Amsterdammer bleek de rapste sprinter van een kopgroep van acht coureurs, die in het laatste gedeelte van de goed bezette ronde waren weg gesprongen. I ALPHEN De grote verrassing in het damesenkelspel C door naar in het tennistoernooi van T.EA.N. was gisteren wel de uitschakeling I van de no. 1 geplaatste speler in het I herenenkelspel C, Paul Theunissen door Charrel Asselbergs. Natuurlijk ging dat Asselbergs niet gemakkelijk af. maar Theunissen was in dit tref fen ditmaal toch wel de mindere. Niet zozeer omdat hij in slagen bij Asselbergs tekort kwam, integendeel, maar wel omdat hij de zenuwen meer en meer in de benen kreeg toen bleek 'dat Asselbergs hem het vuur na aan de schenen ging leggen. Asselbergs voelde uitstekend aan dat hij steeds betere papieren kreeg, naarmate hij Theunissen onder druk wist te hou den. Na de winst van de tweede set j (7-9, 6-4» laad 't er veel van weg dat Theunissen zichzelf had hervonden. Weer echter kropen duidelijk merk- j baar de zenuwen in hem omhoog in de derde set toen Asselbergs onver droten druk bleef uitoefenen. Het zettf-1 vertrouwen van de Leiderdorper wankelde en triomfantelijk ging Asselbergs door naar een davtrende surprise. 6-3. Direct daarna speelde hij zich in de halve finale door een zege op Langelaan (6-4. 6-3). Een andere geplaatste speler R. de Mei je worstelde zich in drie sets langs de Wit: 4-6. 6-4. 6-1. In het heren enkelspel B schakelde Fed van der Bruggen, die niet uit balans werd gebrachc door het vaste halfhoge spel van zijn tegenstander, Hoying uit met aan duidelijkheid niet te wen sen latende cijfers: 6-1, 6-3. Kouw had met Tiele van Roomburg heel wat moeite, maar won toch: 6-3, 10-8. Josine Teeuw werkte in het dames- enkefispei B mej. Snellenberg aan de kant: 6-4, 6-3. Mej. Prager stootte WASSENAAR In de interna tionale draverij voor leerlingen boek te gisteren Cozijn op Duindigt met Gudo van Bonni een fraaie zege. Carel Roodenrijs had weinig geluk. In de Kyfhoekprijs werd hij met In- trepide met miniem verschil geklopt door de slecht dravende Hanmle Jud- son W '1.24.4) en in de Zorgvliet - prijs ontnam Wim van Overeem met Goodwill hem op de streep een bijna zekere zege van Istanbul in een ove rigens prima 1.20.9 km-tijd. Op foto werd Francina (Harmsen» derde. Een verrassende 1.26.4-zege van Jtilia Silk, gevolgd door Jerry en Isa bel G bracht in de Ter Horstprijs een trio van ruime drie mille op. Bond annuleert inschrijving Van onze speciale verslaggever Rotterdam Ergens in de kluis van Anderlecht-voorzitter Constant Vandenstock zweeft een document, waarop zwart op wit de transfer van Jan Mulder naar Feyenoord, met een handtekening van secreta ris De Louvien bekrachtigd Ander - lechts Raad van Beheer had hem daartoe opdracht gegeven. Feyen oord beriep zich bij Vandenstock na de openbaring Mulder naar Aiax op ddt papiertje, waarvan Anderlechts voorzitter ineens het bestaan ontkent. Dat kan hij, omdat helaas voor Feyenoord een duplicaat ont breekt. j Te goeder trouw aanvaardde Feyen oord deze gang van zaken, maar verkeek zich op de wendbaarheid van Vandenstock. die zonder blozen Feyenoord keihard liet vallen. Dinsdag in de voormiddag wreef Guus Brox zich nog vergenoegd in de handen. Zijn reis naar Brussel bleek goed voor een contract met Jan Mulder. Vorige week woensdag, 7 juni al, bevestigde Vandenstock de overeenstemming tussen Feyen oord, Anderlecht en Jan Mulder met een stevige handdruk. De Feyenoord-afvaardiging leefde met het idee: „nu kan er niets meer mis gaan", en zegde tegelijkertijd Twente's Jan Jeuring af. Fe yen oor ds Juichstemming werd dinsdag nog eens bevestigd. „We wa ren toen opnieuw rond met Mul der", zegt Brox, „ook bleek er, evenals de woensdag ervoor, geen vuiltje meer aan de lucht over de overeenstemming inzake het trans ferbedrag". Waardoor de Feyen- oord-afvaardiging opgelucht Brussel verliet. Het stond immers vast: Jan Mulder komt naar Feyenoord! Dat hij nog niet had getekend, Veront rustte Feyenoord niet. De handteke ning van De Louvien, bevestigde de verkoop, daaraan was niet te tor nen. Brox: „Wij waren zelfs ter plaatse aanwezig, toen De Louvien AJax opbelde met de mededeling dat Mulder naar ons zou komen". Waarna Ajax voorzitter Jaap van Praag ziedend uitviel en De Lou vien liet weten „dat hij het er niet bij zou laten zitten". Zelfs met een proces dreigde, waarna het gesprek werd afgebroken en Feyenoord af reisde. Ontgoocheld Anderlecht wist het tenslotte ook niet meer en stelde Mulder zelf voor de keus. Die gedecideerd voor Ajax koos. Dinsdagavond stelde hij I vuoiagviP Brox hiervan op de hoogte, die to- I Ti™ taal ontgoocheld het nieuws aan- hoorde. Brox: „We snappen er geen donder van. Ik maak er geen ge heim van, dat ik over deze gang van zaken diep teleur gestemd ben. Voor ons is het een compleet raad sel hoe dat allemaal is gegaan. Vandaar dat we ons Juridisch laten' adviseren om de zaak uit te doeken te doen. Dit hebben we de KNVB bekend gemaakt". Gerard Kerkum: „We moeten ons nog beraden. Het Is ook nog niet bekend wie ons gaat voorlichten. Een ding is wèl zeker: bij ons was 2. Jefferson: 3. Ilona Car- Mulder beter af geweest". Wat de blonde spits zeker niet ontkent: Bij Feyenoord had ik meer kunnen AMSTERDAM Het Nederland se heren basketbalteam zal niet deel nemen aan het voor-Olympisch toernooi in Augsburg. De Nationale Bond heeft de inschrijving geannu leerd. Bij deze beslissing, die door de NBB na ampele overweging is ge nomen, heeft de bond zich laten lei den door het feit dat een groot aan tal spelers wèl beschikbaar zou kun nen zijn tijdens het toernooi, maar dat er geen zekerheid kon worden verkregen dat zij de noodzakelijke voorbereidingen voor dit toernooi zouden kunnen volgen door vakan ties en andere afspraken. Boven dien bleek bij een bespreking met de verenigingen dat er van die zijde bezwaar werd gemaakt tegen het zware programma. De competitie zal voor maart 1973 zijn afgewerkt in verband met de voorbereidingen voor de Europese kampioenschappen, die van 5 tot en met 13 mei in We nen worden verspeeld. De NBB die daardoor meende dat er niet zou kun nen worden voldaan aan de eisen die door het NOC waren gesteld een minstens gelijkwaardige presta tie te leveren als tijdens het voor- olympisch baksetbaltoernooi dat in mei in ons land ls gehouden heeft daarom in overleg met trainer-coach Mol besloten de inschrijving voor het toernooi in Augsburg terug te trekken. I Uitslagen Eikenhorslprijs: 1. King Westlan- dia *G. van Eykelenborg.» (1.20.9); 2. Jarvis; 3. Karoline N. Toto 1.60, pl. 1.20, 2.00, 1.40 kopp. 3.20 trio 132,-. Boschgcestprijs: 1. Karin "J. Hen- di'ikx) *1.26.3»; 2. Judit Buitenzorg; 3. Intrepid! Girl. Toto 1 30 pl. 1.10. 1 40 kopp. 3.50. er Horstprijs: 1. Juliana Silk (P. Zandt) (1.26.8); 2. Jerry; 3. Isabel G. Toto 7.60 pl. 2.30, 3.40, 1.90 kopp. 34.30, trio 3.074.-. Reabprys: 1. Chouttin (R. David) 2. Snowboy; 3. Gaily. Toto 8.80 pl. 2.70, 1.40 kopp. 7.00. Koningsbosprys: 1. Inca (P. Smit); «1.24.-» bonari. Toto 240 pl. 3.20, 2.70, 4.50 kopp. 5.40 j trio 259.10 Duttendelprys: 1 Gudo van Bonni verdienen". IE. Conijn» *1.23.3); 2. Vigriano; 3. Foxtrot. en met dinsdagmiddag waande Toto 2.30 pl. 1.10, 1.30, 1.20 kopp. 4.50. Mulder zich Feyenoorder, totdat hij Kijfhockprijs: 1 Hannie Judson W iP Zandt. 11.24.4i; 2. Intrepide; 3.' k'U5 werd do"r Hellen Carbonari Vandenstock, die in het gesprek Fueeurglauzprijs: 1. Artois Dyk); 2. Jock; 3. Robert. Toto 3.40 pl. 2.40. 1.80 kopp. 7.40. Zorgvlietprijs: 1. Goodwill (W. van &csPeeld, Anderlecht niet. Ik koos Overeem) (1.20.9); 2. Istanbul; 3. uiteindelijk voor Ajax uit moreel Francina. Toto 2.30 pl. 2.10, 2.70 kopp. 8.10 trio sPort,ef en vriendschappelijk oog- 32.30. punt, omdat ik met Ajax het eerst Te Werveprijs: 1. Jojo Buitenzorg met van wapperhand afdeel. Mulder: „Ajax j en Feyenoord hebben het sportief (J. van Dooyeweerdt (1.26.-); 2.Gio vanni; 3. Hovi Lady. Toto 1.80 pl. 1.60. 1.40 kopp. 2.80. Totalisator-omzet f 261.389.-. DEN HAAG Een vloot van 34 wagens is ingeschi'even voor de Grand Turismo-race, die zondag sa men met de formule superveewed- stryd het hoogtepunt vormt van de internationale autoraces om de Grote Prijs van Zandvoort. Het vervangen de programma van de Grote Prijs van Nederland, die moest worden af gelast omdat de baan niet voldeed aan de hoge veiligheidseisen die voor een dergelijke wedstrijd worden ge steld, bestaat voorts uit een race voor Ford Escort Mexico-wagens en voor toerwagens groep II. In het bijzonder de zware GT's zijn met 21 wagens maar liefst sterk vertegenwoordigd. De Zwitser Joe Kretschi zal een Chevrolet Cor vette 7 liter rijden, de Duitser Her- bert Muller een Tomaso Pantera uit gerust met een 5,7 liPer Ford V 8-mo- tor. De Fransman Daniel Rouveyran schreef in met een Ferrari Daytona GTB 4400, voorts starten een vijf tiental Porsches. In de zwaarste klasse zal één Nederlander rijden: Rob Jansen met een Datsun 240Z. De race, waarin maximaal 30 deelnemers mogen uitkomen, gaat over 40 ron den (167,72 km». De Nederlandse Autorensport Ver- In zee ben gegaan en ondanks de mindere verdiensten". Vijf jaar Jan Mulder, die vanavond ten huize van Ajax penningmeester Timman een vijfjarige verbintenis zal onder schrijven, waarna hij vrijdag door dokter Rolinck wordt gekeurd. On- enig ing ontving 45 Inschrijvingen (lanks de eIenllltIt Juridischt voor de wedstryd van formule super «me stap vee-renwagens, tellend voor het offi- I pen te8en Anderlecht kan Feynoord cieuze Europese kampioenschap. Een vijftiental coureurs zal hiervan moe ten afvallen. Mogelijk zal Ron Swartsenburg als enige Nederlander in de race uitkomen. De kans be staat dat een Kaimann van een Weens racingteam voor hem vrij komt. hem byschryven in de ry van spit sen, die op de rand van de Kuip zaten, maar er nooit invielen; zoals Keita, Müller, Koppel, Grabowski, Lippens, Libuda, Keiler, Rivcros, Jeuring, Dcvrindt en Gruyff

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 17