Boekingskantoor stoot door naar de groten D Nieuw! pondje Bona C/ÏDID\mgmmma] ...en gisteren I New Holland Management steunt nieuw talent Poptelex TV morgén] WOENSDAG 14 JUNI 1972 DEN HAAG „We moeten gaan behoren tot de groot ste boekingsbureaus van Nederland, anders kunnen we er beter mee ophouden". Deze woorden komen uit de mand van Frits Hirschland, zakelijk leider en financieel ^'interesseerde van boekingskantoor en theaterbureau New Holland Management". Drie jongens zijn op het moment bezig te zorgen dat dit boekingskantoor van popgroepen, jazzbands, entertaining-muziek, zelfs clowns, disco drive-in shows en lichtshows tot die groot ste gaat behoren. Hiervoor is veel geld nodig. Het enthou siaste drietal heeft de steun gekregen van een aantal za kenlieden die het trio de onontbeerlijke financiële steun geeft om hun revolutionaire plannen uit te werken. Frits Hirschland: „Revolutionaire plannen, inderdaad. Dit is de enige mogelijkheid om uit het moeras van de honderden kleine boekingsbureaus, die Nederland rijk is, raken". De plannen van New Holland tó Management zullen alle in zeer korte tijd worden gerealiseerd. „Het de bedoeling, dit Jaar nog alles rond te krijgen". De plannen hou- den in: vestigingen van New Hol- er< land Management in België, "ÏJuits- land, Frankrijk en Engeland, een 011 eigen produktiemaatschappij voor h' plaatopnamen en fikse kortingen optredens van groepen. Naast v4ieze zakelijke toestanden blijft het 1 rerk voor Frits Hirschland, Don ^Hansen en Peter Hollander vooral ericht op de artiest. „Het belang- ijkste voor ons blijft," aldus Don lansen, „het contact tussen boe- ingsbureau en artiest. Er moet Door Peter van Beem naast de zakelijke besprekingen ook ruimte blijven voor vriendschappe lijke gesprekken. We proberen vooral nieuw talent aan te trekken en Juist daarvoor is een goede ver houding met het boekingskantoor op basis van vertrouwen wenselijk". Op jong en/of nieuw talent gaat New Holland Management zich eigenlijk een beetje specialiseren. Dat wil niet zeggen, dat bekende groepen zoals bijvoorbeeld Golden Earring of Focus niet zijn te be stellen, maar: „We willen al die groepen, die tot de sub-top behoren en die ongetwijfeld op een gegeven moment gaan doorbreken graag exclusief hebben", zegt boekings specialist Peter Hollander. „Boven dien kunnen wij die groepen een beetje begeleiden bij de ontwikke ling. Vooral bij het maken van platen, en zeker de eerste, is die steun erg nuttig". Nieuw talent Helaas is het zo, dat de verse ta lenten niet zomaar uit de lucht ko men vallen en daarom zijn een zes tal medewerkers aangetrokken om Reclame een oogje in het showbusiness-zeil te houden en de veelbelovende ar tiesten warm te maken voor New Holland Management. De artiesten vallen dan meteen met de neus in de boter, want het boekingskantoor heeft zeven componisten tekst schrijvers gecontracteerd, waaron der de bekende Gregory Elias, om eventueel liedjes voor de nieuwe oogst te schrijven. De geschiedenis van New Hol land Management begint in het oude Leiden. Hier is men enkele jaren geleden begonnen met een boekingskantoor. Erg enthousiast, maar door gebrek aan zakelijke er varing bleek men toch niet goed opgewassen tegen de harde wereld van de showbusiness. Om een lang verhaal kort te maken: het hele zaakje liep in het honderd. Lang zaam maar zeker kwam men de klap te boven. Alleen een ding bleek duidelijk: in Leiden was de financiële armslag te gering om uit te groeien tot een gerenomeerd boekingsbureau. Don Hansen, een vergelijking makend tussen Leiden en Den Haag: „Alles is nu veel pro fessioneler opgezet. Het bureau in Leiden was uit haar voegen ge groeid en de verhuizing naar de Laan van Nieuw Oost-Indië 207 is wel een grote verbetering. Tegelij kertijd zijn er een aantal nieuwe medewerkers bijgekomen en ook nieuwe groepen, waaronder Gala- xis. Think Tank, BZN, Carter Mil- lon, Brainbox enzovoort. Bovendien ligt Den Haag voor onze activitei ten veel meer centraal". Axis, oftewel Chamberlain zoals het nu heet, komt uit Lei den. De groep bestaat v.l.n.r. uit de volgende personen: Ben Wem- pe (orgel), Erwin van Prehn (so logitaar). Dick C oppenhagen (zang), onder hem Geertjan Hes- sing (drums) en Aart Mol (bas gitaar) Het repertoire bestaat voor het grootste gedeelte uit eigen num mers. De groep is technisch erg goed en is in staat om zowat alle stijlen pop te spelen: van soul tot progressief. De stijl waarmee ze op het moment het meeste succes oogsten is het rock 'n roll stamp werk. Bij elk optreden is succes verzekerd. Het gebeurt dan ook vaak, dat de groep in een bepaal de zaal wordt teruggevraagd. In België is de formatie nog beken der dan in Nederland. Over plaatopnamen zijn de onderhan delingen al in een vergevorderd stadium. ADVERTENTIE Haagse Comedie Ned. Danstheater samen met het Residentie-Orkest (seizoen '72-'73) vraag folder: firma Bender. Hogewoerd 90. telefoon 20097 Stereo-plaat cadeau bij elk abonnement Natasja en Emile vormen sa men het duo Lotus. Natasja is half Nederlands, half Russisch en heeft, misschien wel hierdoor, een heel aparte stem. Zij woont met haar begeleider Emile Mie- dema in Leiden en ze hebben daar, vooral in café-chanlbarut Soarabee en in het Doelenlhuisje In de Doelensteeg erg veel suc ces. De muziek, die het duo Lotus maakt is moeilijk in een hokje onder te brengen. Het meest dicht bij de waarheid komt de term pop-folk. De be kende tekstschrijver Gregory Elias heeft voor Natasja een uit gebreid repertoire geschreven. Het duo is inmiddels al weer zes jaar bezig en onder begeleiding van New Holland Management lijkt de doorbraak nu te begin nen: er komt 22 juli een tele visie-optreden waarschijnlijk ge volgd door een tweede in augus tus. Als dit allemaal aanslaat, hebben de plaitemjonigenis onge twijfeld nog een plaatopname voor het Leidse duo in het valt zitten. De overgang van Leiden naar Den Haag is gepaard gegaan met het uitbrengen van een visitekaart- Je van de eerste orde: een profes sioneel opgezette map met veel in formatiemateriaal en foto's. Deze map is inmiddels naar iedereen die iets met pop te maken heeft ge stuurd. Er zijn aparte stencils uit gebracht voor scholen, waarvoor New Holland Management een zwak, en dus speciale programma's heeft. De grotere financiële arm slag heeft ook geleid tot aanschaf van een bus, voor het vervoer van popgroepen en hun materiaal. Aan het eind van het jaar zal de be kende Leidse formatie Axis de bus in bezit krijgen. Wat Axis betreft kunnne we er nog even een pri meurtje doorgooien: de naam Axis wordt namelijk vervangen in Chamberlain. Een mooie naam, die het onthouden waard is. „In recla memateriaal is erg veel geïnves teerd," zegt Don. „Als reclame aan slaat, en dat lijkt wel waarschijn lijk, wordt de toekomst goed. Het motto, dat we in Leiden eigenlijk een beetje opgeprikt kregen (Voor ons 25ste binnen zijn) is nu wel heel anders geworden door onze ervaringen. Het is veel belangrijker om een goede naam te krijgen en dat kan alleen door erg hard te werken en eerlijk en reëel te zijn. De samenwerking met de andere boekingskantoren loopt sindsdien ook veel beter". New Holland Ma nagement is dus duidelijk van de „harde aanpak" afgestapt. Don: "Veel topgroepen gaan uit elkaar. Dat houdt in, dat wat minder be kende groepen, zoals Chamberlain (Axis), nu een kans krijgen. Er moet alleen hard worden gevochten om ze die kans te geven. Daar wil len wy ons als boekingskantoor graag voor inzetten. Dit geldt ook voor plaatopnamen. Het gebeurt maar al te vaak, dat de iets minder bekende groepen aan het lijntje worden gehouden door de platen- bonzen, en vaak onterecht. Ook hier moet wat aan gedaan kunnen worden. Zo gaan we bijvoorbeeld zelf ook veel optredens organiseren. Dit zullen dan promotie-optredens worden, waarbij minder bekende groepen de kans krijgen voor het voetlicht te komen. Het belangrijk ste blijft voor ons het nieuwe image van New Holland Manage- men: vriendelijkheid en eerlijkheid ten opzichte van de artiesten." Het concerteetizoen loopt zo lang zamerhand af: Neil Diamond op 16 juni, in het Amsterdamse Con certgebouw zal zo'n beejife het laat ste evenement zij!n per 1 juli verhuizen de Atlantic-groep labels van Polydor naar Negram. Dat houdt o.a. in dat de Stones, Crosby, Nash en Young onis land binnen komen van Janos Joplin komt er binnenkort een diubbelelpee uiit, helemaal "live' opgenomen en met drie geheel nieuwe nummers van het uit Oegstgeest afkomstige duo Alderman, dat bestaat uit Bob Zimmerman en Wilflem-Gert Al- dershoof kunnen we binnenkort een nieuwe single verwachten. Het tweetal was onlangs in de Phono gram studio mét producer Rob Pil grim om hun nieuwe schijf voor Polydor op te nemen Op het Montreux jazz Festival zullen op het weekend van 16 t/m 18 juni de rockers Bo Didldley, Chuck Berry en Mudldy Waters optreden Rick Hall's Fame label wordt van af nu wereldwijd verspreid door United Artists. Fame's artiesten zijn o.a. Oandi Staton en Clarence Cartereen nieuwe LP van Randy Newman is op komst met twaalf songs, waaronder 'Political Scienece", "Simon Smith and the Amazing Dancing Bear" en "Sail Awayin de Supremes wordt Cindy Birdsong vervangen door Lynda Lawrence, afkomstig uit Philadelphia en a! (twee jaar in d< begeleidingsgroep van Stevie Won der te horendrie léden van de groep King Crimson vertrekken naar Alexis Kormer's groep Alexis. Het zijn saxofonist Mel Collins, bassist Boz en drummer Ian Wal lace. op Island verschijnt binnen kort die nieuwe LP van Free, geti teld "Free at Last.nieuwe single van Argent is "Tragedy" van de elpee "AM Together Now" Smithers wil van de Lomfdense Kings Cross Cinema een nieuwe poptempel voor Londen maken. Dat was hard nodig nu er geen pop concerten meer in de Royal Albert Hall gehouden kunnen worden en. het Rainbow Theater failliet ós. ROBERT BRIEI ADVERTENTIE NEDERLAND I 6.45 De fabeltjeskrant (NOS) 6.55 Journaal (NOS) 7.05 Llppy de leeuw, tekenfilm (KRO) 7.10 Pebbles en Bamm-Bamm, tekenfilm (KRO) 780 Nationaal Koreaans kinderballet (KRO) 8.00 Journaal (NOS) 8.21 Uitzending van het GPV 8.31 Uitzending Stichting Socutera 8.36 Paul Vlaanderen, tv-serie 9.26 St.-Kilda, natuurfilm uit de serie Survival 9.50 De smokkelaars, Deense tv-fihn 11.20 Journaal (NOS) 11.25 Den Haag vandaag (NOS) NEDERLAND II 6.45 De fabeltjeskrant (NOS) 6.55 Journaal (NOS) 7.05 Tarzan, tv-film voor de jeugd (AVRO) 7.55 Voetbalwedstrijd BelgiëW.-Duiteland, halve fi nale Europees kampioenschap voor landenteams 8.50 Journaal (NOS) 8.55 Voetbalwedstrijd België—W.-Duitsland (2e helft) 9.40 Televizier Supplement (AVRO) 10.05 Kenmerk de wekelijkse informatierubriek over kerk en samenleving (IKOR/RKK) 10.30 Jonrnaa! (NOS) 10.40 Filosofie, les 12 (herh.) (Teleac) Een van de grote voordelen van „Zo maar een zomer avond" is dat Je halverwege best een half uurtje naar „Mijn idee" van de concurrent kan kijken, zonder dat Je be vreesd hoeft te zijn dat Je iets onmisbaars mist. Je zou lrzo maar" een soort „wegkijkpro- gramma" kunnen noemen. In „Mijn idee" intrigeerden me twee dingen: de uitvindingen (in mindere mate de uitvin ders) en de beoordeling van de Juryleden, die een cijfer voor originaliteit en doelmatigheid moesten geven. De heer Sanders uit Den Haag had uitgevonden, dat Je met behulp van een diaprojector en een voorzetdingetje. in een oogwenk fotovergi-otingen kan maken, wat mij als leek een nogal oiginele gedachte lijkt Toch waren er van de vijf Ju ryleden twee, die hem qua ori ginaliteit op een lijn stelden met pater van der Staay, die voor invalidenkarretjes ten dienste van de spoorwegen een oprijbruggetje had uitgedok terd. Erg nuttig en doelmatig, maar bijster origineel lijkt het me niert. Toch vond een vrouwelijk Ju rylid het wel origineel (8) maar niet erg doelmatig (6) omdat de meeste invaliden toch wel per auto zouden rei zen. Zulke uitspraken maken zo'n programma boeiend, vind ik. Iets niet doelmatig vinden, omdat andere mensen voor wie het niet bestemd is er geen ge bruik van zullen maken! Te recht won de heer Sanders met 76 punten (hij voerde nu in „Mijn idee" nieuwe stijl het klassement aan), gevolgd door de pater (74) en de heer Visser, die een soort bezin ningsmoment had ingebouwd voor het openen van het auto portier. Na de tweede helft van „Zo maar een zomeravond" (negen tig minuten met niets werke lijk vermeldenswaardigs is mis schien toch wat te veel van het weinig zeggendei de onver beterlijke „McCloud", waar ik altijd met heidens plezier naar kijk. En toen begon pas het echte leven. Van de echte mensen, met hun echte proble men. Bij Achter het Nieuws, dat het overigens ook weer aangekocht had, waren we veertig kilome ter achter de communistische linies in Zuid-Vietnam. bij de mont-agnards (bergbewoners) die letterlijk tussen twee vuren zitten. Het stadje Kontoem. be kend om zijn ruiterstandbeeld, verlaten door de Vietnamezen, maar nog bevolkt door die berg bewoners en hun bisschop. De Zuidvietnamese soldaten die de helikopters besturen waar mee de dagelijkse rijstdropping plaatsvindt, vertrekken weer met lege helikopters, de wach tende vluchtelingen achterla tend omdat, die hen niet inter esseren en omdat ze hun ruimte liever vrijhouden voor diegenen die bereid zijn ervoor te betalen. "We zijn beleefd, we leven net jes naast elkaar", zei het stamhoofd van de Nederlandse verkeersvliegers, maar dat sloeg op vliegtuigkapingen, zeeroverij van eeuwen her en dat soort zaken. Ik vrees dat ik de din gen nu een beetje door elkaar begin te halen, maar dat is bijna onvermijdelijk. Eerst zie Je die bergbewoners daar zit ten. terwijl op enkele honder den meters afstand de Ameri kanen. de communisten besto ken, die elk ogenblik kunnen binnenrukken, en wie zou dan nog een piaster willen geven voor het leven van die bisschop en voor zijn dode zielen, die in de ogen der Vietcong ongetwij feld hebben gecollaboreerd? En daarna komt een Engelse dokter vertellen dat er elk ogenblik hongersnood kan uit barsten in BangladesJ als er niet grootscheeps hulp wordt geboden. Bovendien, zegt hij chanterend, zal dan de huidige regering van Moedjib vallen, de China-communisten zullen de macht overnemen, India komt dan in gevaar. Ik dacht: kan het ln het ver volg niet zo geregeld worden dat er onder auspiciën van de Verenigde Naties maar een land per drie maanden in doodsnood verkeert, zodat we het allemaal nog een beetje kunnen overzien? NICO SCHEEPMAKER 7.00 Nieuws. 7.02 Het levende woord. klassieke muziek (gr.). 8.30 Nieuws. 8.41 (S) Podium voor de vrouw. 9.10 Klassieke, en moderne muziek (gr). 10.00 Zondagslled bij de schoolradio. 10.04 Schoolradio. 10.30 Nieuws. 1083 (S) Voor de zieken. 11.05 (S) ver- zoekprogramma van klassieke muziek (gr.) (11.30-11.32 Hier en Nu) 11.55 Mededelingen. 12.00 gevarieerd pro gramma. (12.10-12.15 Kunst- en vliegwerk; 12.26 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Nieuws; 12.41-12.50 Hier en Nu; 13.00-13.04 De tafel van dirle). 13.30 volksmuziek. 13.45 Vertaalde gedichten: Het Mid den-Oosten. 14.05 Schoolradio. 14.25 (S) Oude kamermuziek (opn.) 15.00 Protestante mlddagdlenst. 15.30 Nieuws. 15.33 Lichte orgelklanken. 15.45 (S) Koorzang. 16.00 (S) pro gramma voor de Jeugd. 17.00 (S) Popmuziek. 17.30 Nieuws. 17.32 Hier en Nu. 18.00 Country en weaternru briek. 18.24 Op de man af, praatje. 18.30 Nieuws. 18.41 Wereldpanorama. 18.50 (S) Fanfare-orkesten en solis ten. 19.20 Muziek vam het Leger des Hells. 19.35 Ontvoerd een radiospel voor de zomeravond. 21.00 (S) Neder landse kleinkunsttheaters. 21.20 (S) amusementsmuziek. 21.50 (S) klassie ke en moderne muziek. 22.20 Avond overdenking. 22.30 Nieuws. 22.40 Den Haag vandaag. 22.50 Rondom 1572, lezing. 23.10 (S) licht platenprogram- ma. 23.55 Nieuws 7,00 Nieuws. 7.11 Ochtendgymnastiek. 7.20 (S) Dag met een gaatje (gr). (8.00 Nieuws; 8.11 Radiojournaal). 8.50 Morgenwijding. 9.00 Toppers van toen (gr.) 9.35 Waterstanden. 9.40 Schoolradio. 10.00 (S) Voor de kleu ters. 10.10 Arbeidsvitaminen (gr). (11.00-11.02 Nieuws). 11.30 porgram- ma voor de vrouw. (11.55 Beursbe richten). 12.30 (S) Sportrevue. 13.00 Nieuws. 13.11 Radiojournaal.. 13.30 (S) klassieke en seml-klassieke mu ziek. 14.00 (S) licht platenprogramma met Nederlandse artiesten. 15.00 Voor de zieken. 16.00 Nieuws. 16.03 kunst programma. 17.00 een beweeglijk pro gramma voor beweeglijk© mensen. waarin om: 17.55 Mededelingen; 18.00 Nieuws: 18.11 Radiojournaal en om 18.20 Uitzending van het Gerefor meerd Politiek Verbond 19.00 (S) nieuwe liedjes, chansons en songs. 1955 Gesproken brief. 19.30 vragen rondom schrift en samenleving. 20.00 Nieuws. 20.05 (S) Holland Festival 1972 22.55 Mededelingen; 23 00 Nieuws; 23.10-23.20 AVROs Radio- Journaal). 23.55 Nieuws. Hilv. 111 240 m en FM-kanalen. 7.00 TROS. 11.00 E.O. 12.00 KRO 7.00 Nieuws. 7.02 De Hugo van Gel- deren Show. (8.00 Nieuws) 9.00 Nieuws. 9.03 Take nine. 10.00 Nieuws. 10.03 Robbie Dale on Radio. E.O. 11.00 Nieuws. 11.03 verzoekplatenpro- gramma. 12.00 Nieuws. 12.03 Van twaalf tot. twee, pauzeprogramma. (13.00 Nieuws; 13.03 Raden maar. 14.00 Nieuws. 14.03-18.00 Dlscjockey- show. (15.00. 16.00 en 17.00 Nieuws.) Nederland I (K) Zingen op Je beurt, kinderprogr 19.15 (K) Stenen gaan spreken archeo logische film over Israël. VPRO: 19.30 Navy Gravy, film met Laurel en Har dy. 19.47 (K) Popeye tekenfilm. NOS: "\00 (K) Journaal. VPRO: 20.21 Be- pen. 21.00 (K) Disappearing world do- Kumentalre fllmserie. 21.40 (K) John ny Carson and his Sun City-Scandals, showprogramma. NOS: 22.3022.35 (K Journaal. Nederland II 19.05 (K) Callmero tekenfilm. 19.10 (K) Nancy, TV-serie (7). 19.35 (K) Omni bus maandelijks magazine. NOQ: 20.00 uur (K) Journaal. TROS: 2081 :K) De F.B.I.-dokumentalre serie (2) 21.15 (K) Wereld op wielen 21.50 (K) Liefde op z'n Amerikaans: Liefde en het kontrakt. TV-fllm. 22.15 (K) Po dium: programma over ballet-oplel- dlngen. NOS: 22.35 (K) Ter Visie: par lementair en politiek weekoverzicht. 23.00—23.05 (K) Journaal.

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 5