emt 'scheid in Coen Tennisprofs (32) van Hunt gaan spelen in Rotterdam Basketbalbond opgelicht door The Lions ben er zelf niet zo bij betrokken Maar één partij Afscheid O Hulshoff en Neeskens tekenen voor 4 jaar WCT-toernooi in november in sportpaleis Ahoy Merckx slaat toe AG 8 JUNI 1972 >AM Coen Moulijn, 1 uur voor de ochtendtraining jonkantine. In burger een broze, lichtvoetige jongen, bie, Spaans uiterlijk, aflopende schouders, kleine ^rtel hem dat ik geen sportjournalist ben. Kan mis- belemmering zijn in het gesprek. „Welnee", zegt ïadruk, „ik ben er juist blij om. Want hoeveel sport- n hebben nou werkelijk verstand van voetbal? De ebben nog nooit tegen een bal getrapt. En dat is jorwaarde. Geregeld kijken is niet voldoende". icht, roert in zijn kof- sliert werklieden pas- Itje. Een van hen geeft a klap op zijn m reageert er nauwe- rijn twintigjarige voet wilden zoveel mensen ïeid vertoeven, dat hij ten is daarin een ge ldelijke bejegening te iel beoordelen of ie- d heeft van voetbal?" 3 ik. Als een verslag- het lucky was of de een linksbuiten dat op het hoofd van de (recht komt, dan lain dat hij het spel kent". goal van Cruyff te- s dat lucky of bedoe- ledoeling. Heel duide- ew mag niet langer f kwartier. Achter ons, tje, Ernst Happel met blik naar buiten, d geluiden van dicht- tieren Laseroms, Van Jansen sjokken naar r. Coen maakt geen ||uk, hoewel er ieder aan hem getrokken in met mensen van isie, verslaggevers van aan de telefoon, op ;en met trainer, be- vertegenwoordigers if ioomité's. Voetballlend it nt afscheid van Coen. Iet gebeurt allemaal i, ik ben er zelf niet en. Ik zal wel kijken strandt. Ik vind het feel mensen komen, ik 3£pat er nu al 55000 rkocht". it iemand de talent. Als ik op n passeer, dan heb rie er voor het doel moet de bedoelingen nnen en de techniek, ijk om uit te leggen, koulijn, Cruyff, Kei- uegem topvoetballers? wel eens grote fou- c een heleboel voet- iallers genoemd die jen niet zijn. Het is van verkopen. Neem en, een van de be- sen in ons elftal. HU ffaard. maar hij ver- Een veel te beschei- ar daar kan hij niets jl om tien uur trekt poenen uit. U zult ze (trekken. Het bewon- b uw prestaties klinkt leeft u angst voor dat 1 onherroepelijk af- Izal inderdaad niet heb twintig jaar ge- is het belangrijkste b geworden, dat sluit Jar af. Daarom ben je trainingscursus in (Onderaan de ladder, sven aan wennen na baar ook lichamelUk passen. MUn lichaam ballen. Ik heb al die P 2% uur per dag haar eens narekenen ht zijn. Dat is min- K Jaar lang trainen her worden. Kunt u B overweg?" „Ja. ik heb daar nooit moeite mee Maar daarmee ben ik nog geen goeie trainer. Je hebt twintig jongens on der je. je hebt te maken met be stuursleden. He feit dat ik goed kan voetballen wil nog niet zeggen dat i!k een goede trainer ben. Het is na tuurlijk wel zo, dat je weet wat er in de mensen omgaat. Je weet hoe je ze op moet krikken, heb je ze moet op peppen als ze dreigen te degraderen hoe Je een speler moet begeleiden als hij uit vorm is of een blessure heeft. Het publiek kent mij alleen als voetballer. Zij hebben sympathie voor mij door mijn gedragingen op het veld". De Top „Bent u al benaderd door clubs?" „Er zijn er al behoorlijk veel die hebben gevraagd of ik trainer bij hen wil worden. Maar daar moet ik mee oppassen. Het zou niet verstan dig zijn direct toe te happen. De cur sus in Zeist duurt vier jaar. Ik heb er nu één jaar opzitten. Ik mag dus een derde klas amateur gaan trainen, ik wil oclk griaag in het trainen de top bereiken". „Liever buiten de stad. Te veel mensen kennen mij hier en ik ken te veel mensen. Ik ben er een beetje op uitgekeken". „Is de cursus lastig?" „Ja, dat valt tegen. Je moet veel van het menselijk lichaam kennen, je krijgt psychologie, ga zo maar door". "Ik heb wel eens gehoord Van sportlieden, die na jarenlang grote offers te hebben gebracht, na hun carrière een borreltje gaan pakken, het bonte leven gaan leiden dat de sport hen vroeger heeft ontzegd". "Het zal mij niet overkomen. Voetballen was toch een deel van mijn leven? Ik heb schitterende mo menten in mijn loopbaan gehad. Ik heb gereisd over de hele wereld, ik heb de mooiste steden gezien, dat is toch een rijk bezit?" „Nog behoefte om in een ander club je voor plezier te voetballen?" "Nee, ik speel per se niet meer. Het zou een afgang voor mezelf worden als ik het wel deed". "Aan welke wedstrijd bewaart u de schoonste herinnering?" "Met het militair elftal tegen de Turkse militairen. Ik was 18 Jaar geloof ik". "Niet de Europa- en wereld cup?" "Dat waren evenementen, niet mijn beste wedstrijden. Ik heb het gevoel dat ik nooit meer zo goed gespeeld heb als tegen die Turken". "Wat heet eigenlijk in vorm zijn en wanneer voel je dat?" "Je draait goed. Als Je ballen gaat ophalen bij de keeper, als Je veel praat op het veld, dan weet je dat je in vorm bent. Houd Je Je stil, afzijdig, verschuil Je je zoals wij dat noemen, dan is het mis". "Rudi Carrell heeft eens gezegd: "Ik voel mij als een God wanneer de mensen mij nakijken en zeggen: "Kijk, daar gaat Rudi Carell". Heeft u dat ook gehad of werkt populari teit drukkend?" "Alleen in de privé-sfeer heeft het nadelen. Er is een bepaald image om Je heen gebouwd. Daardoor zit Je nooit zo vrij, er wordt te veel op je gelet". „Dat image houdt nu op te bestaan". "Ach, als je goed gespeeld had, dan waren ze er allemaal om Je dat te zeggen. Als Je een inzinking hebt, blijken er niet zo erg veel vrienden te zijn. Trouwens, hoeveel vrienden heeft een mens? Als Je daar van moet hebben, kleun je zo vaak mis". LEIDEN Dinsdag kon er nog op timistisch gezegd worden dat de re gen uitgebleven was, maar gisteren is het voor het tennispark Unicum blijkbaar onontbeerlijke water weer met bakken uit de hemel gevallen, 's Morgens leek het nog een zeer zonnige dag te worden. Toen de wed strijdleiding echter om twee uur met het te spelen programma een aanvang wilde nemen begonnen de eerste regendruppels langzaam maar gestaag naar beneden te vallen. Bin nen een uur stonden de banen dan ook helemaal blank en viel er aan tennissen niet meer te denken. Tot ieders verbazing begon de lucht om een uur of zes echter te breken en met kunst- en vliegwerk slaagde men erin om zeven uur een baan droog te krijgen. Zo kon er toch nog een partij uit het herendubbel-C be ginnen. Ondanks deze tegenslag verwacht de wedstrijdleiding die in dit op zicht wel wat gewend is dat dank zij de niet zo erg grote deelname de afwerking van het wedstrijdprogram ma haar voor niet al te grote moei lijkheden zal plaatsen. GERALD V. D. SLUIJS. Twee contracten met Mars ZAND VOORT/AMSTERDAM De Basketbalvereniging Mars Energie Stars heeft de Basket bal Bond voor enige duizenden guldens opgelicht. Dat is aan het licht gekomen, toen de coach van Mars Energie Stars, Boogaerd met ruzie bij de Zandvoortse vereni ging vertrok, met in zijn bezit foto-kopieën van de contracten die aan het begin van dit basket balseizoen zijn gesloten tussen de basketbalvereniging The Lions en Mars Verkoop Maatschappij. Op verzoek van Lions werden er namelijk twee contracten opgesteld, een officieel en een schaduwcontract ADVERTENTIE "Wanneer voelde u dat u ouder begon te worden?" "Als je ouder wordt, kost het voet ballen veel meer inspanning. Je bent ook veel meer gespannen. Op twintigjarige leeftijd sta je niet stil bij de wedstrijden die je moet spe len. Je voetbalt gewoon. Later merk je dat je minder snel op een bepaal de bal reageert, Je snelheid wordt minder, je neemt minder risico's uit angst voor blessures. Geestelijk gaat het veel meer van je vergen dan vroeger .En dan valt het niet mee om aan de top te blijven. En hier moet ik het dan bijlaten. Kwart voor tien op de kantine klok. Tien minuten later Ernst Happel torst de juten zak met de ballen en loopt het veld op. Daarachter twin tig Feyenoorders. Happel laat aftrap pen voor een onderling partijtje. Een voortsnellende man in blauw trainingspak. De man met de eigen, specifieke dribbel. Coen Moulijn. Een actiefoto van Coen Mou lijn. Hier is hij (in een oefenwed strijd) in duel met de SVV'er Langhorst. ROTTERDAM In het Feyenoord- stadion wordt vrijdagavond niet al leen afscheid genomen van Coen Moulijn. Het publiek zal in de met bloemen versierde Kuip ook vier scheidsrechters uitwuiven. Dat zijn Koen Brouwer, Ad Bo- gaerts en Jef Dorpmane, die de voor wedstrijd tussen oud-internationals en oud-Feyenoord arbitreren en Lau van Ravens, die Moulijns offi- NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK Een bank die vruchten afwerpt In het officiële contract wordt ge sproken over een sponsorbedrag van 5000. Het schaduwcontract handelt over ongeveer ƒ30 000. De beweegre denen van het bestuur van de ver eniging lagen hierin, dat r>?n zo de regeling van de Basketbal Bond dat tien procent van het sponsorbedrag (de eerste ƒ3000 zijn vrij) aan de Bond moeten worden afgedragen, kon ontduiken. Nu behoefde men dus slechts 200 te betalen, terwijl anders een bedrag van ƒ2700 ver schuldigd zou zijn geweest. Manager Ton Vissers, nog niet in dienst bij Mars toen de contracten werden gesloten en nu ook niet meer bij deze firma werkzaam weet: „Ik had van die contracten wel gehoord, maar degene die ze had afgesloten was naar het bui tenland vertrokken. Ik heb toen wel een rapport gemaakt voor de di rectie, die er zeker niet geüukkig mee was. Er zijn toen zelfs andere contracten geweest, maar die zijn verstuurd". Vissers heeft begin deze week nog I geprobeerd de zaak voor Mars te „redden", maar publicatie van de desbetreffende contracten kon toen al niet meer worden tegengegaan. Aangenomen mag worden, dat de renouneuze coach Boogaerd hiervoor heeft gezorgd. De Nederlandse Basketbal Bond zal i volgende week tijdens een bestuurs vergadering deze zaak behandelen. Waarschijnlijk maakt het bondsbe- stuur een strafzaak aanhangig te gen de vereniging Mars Energie Stars, die dan door de Straf en Ge- schillencommissie van de Basketbal Bond zal worden behandeld. Ook zal de Bond een onderzoek instellen naar de andere contracten die tus sen verenigingen en sponsors in de basketballerij zijn gesloten. AMSTERDAM Zowel doelman Heinz Stuy. centrale verdediger Barry Hushoff als middenvelder Johan Neeskens zijn een langdurige verbintenis aangegaan met hun huidige werkgever, Europacuphou- ciële afscheidswedstrijd Feyenoord der, nationaal bekerwinnaar en landskampioen Ajax. Stuy tekende •Urugay leidt. woensdag voor drie jaar, Hulshoff en Neeskens beiden voor vier jaar ROTTERDAM Nederland mag dan zo langzamerhand een tennisminnende natie zijn geworden, echt toptennis heeft men in ons land nog niet te veel kunnen aanschouwen. Dat kan dan nu gebeuren in het Rotterdamse sportpaleis Ahoy, waar van 13 tot en met 18 november een van de toernooien zal plaats vinden, dat meetelt voor het wereldkampioenschap proftennis Alle 32 toptennissers van de groep Lamar Hunt zullen in Rotterdam spelen e'n onder hen is natuurlijk Tom Okker, die gistermorgen op de persconferentie mededeelde, „dat dit toernooi een enorme propaganda kan betekenen voor het Nederlandse tennis." Het toernooi in Rotterdam is het elfde in het wereldkampioenschap 1972-73. In totaal zullen 22 toer nooien worden gehouden. De finale is in mei 73 in Dallas. Dat deze tennissterren onder wie Rod Laver, John Newcombe, Cliff Drysdale, Arthur Ashe en Tony Roche naar Nederland komen is te danken aan de sigaret ten-fabriek Ed. Laurens, die dit toernooi Caballero Wereldtennis noemt. „En wanneer het een succes blijkt te .zijn, zullen we er voor zor gen, dat dit toernooi ook in Neder land een raditie gaat worden," al dus directeur Klijn. AMSTERDAM De Nederlandse sportwereld heeft er weer een belang rijke sponsor bijgekregen. Vanoch tend tekende Raak Frisdranken con tracten met de honkbalvereniging Haarlem Nicoïs en de volleybalver eniging SFC uit Assen. Bovendien heeft men contacten met clubs in het basketbal en het zaalhandbal, maar deze onderhandelingen zijn nog niet afgerond. Haarlem Nicols zal zaterdag in het belangrijke duel tegen Sparta al in de nieuwe uitrusting aantreden. Volgend jaar zullen deze toernooien nog meer aan belangrijkheid win nen, omdat in juli in Helsinki de vrede zal worden getekend tussen de ILTF en Lamar Hunt. In de toekomst zullen de profs dan ook weer deel kunnen nemen aan de toernooien in Wimbledon, Forest Hills enz. Deze toernooien worden dan gewoon een onderdeel van hei wereldkampioenschap proftennis. Afvalsysteem In Rotterdam, zal zoals overal el ders worden gespeeld volgens een afvalsysteem, verliezen betekent uit schakeling. Plaatsing van de spelers vindt plaats naar aanleiding van de punten die de spelers in vorige toernooien hebben „verdiend." Alle wedstrijden, zowel enkel - ah dubbelspelen zijn op basis van „best-of three" en hebben de nor male puntentelling. Alleen bij de stand 5-5 of 6-6 in de beslissende set wordt de tie-break-regeling toe gepast. Elke service gaat dan over een punt. Wanneer een van de spe lers zeven punten heef verzameld heeft hij de set met 7-6 gewonnen De finales worden gespeeld op basis van best of five, met ook weer df tie-break-regeling. Door de sponsoring van Caballero de medewerking van de AVRO-tv en natuurlijk het sportpaleis, is het mogelijk geworden de toegangsprij zen zeer redelijk te houden. Een pas separtout voor drie ochtenden, zes middagen en zes avonden kost f 60. m De andere toegangsprijzen zijn nog j maar daar ziet men dan ook topten niet helemaal vastgesteld, maar I nis van het allerhoogste niveau voor. 's avonds zal dat op f 10 neerkomen. Tom Okker: ..Toernooi kan enorme propaganda betekenen voor het Nederlandse tennis". LIVIGNO Eddy Merckx, reeds vele dagen drager van de rose leiders trui, heeft gisteren de 16de etappe van de Ronde van Italië gewonnen. Het was de langste en zwaarste etap pe van de Giro, over 256 kilome ter van Parabiago naar Livigno. De Belg had een voorsprong van 18 seconden op de Spanjaard Francisco Galdos, die tweede werd. 1. Merckx (Belg.) 83,41.02, 2. Fuen- 7.43.59 «gem. 33.013 km/u) 2. Gal- <Sp.) 7.44.17, 3. Bergamo (It.) 74.4.59 4. Panizza (It.) z.t. 5. Fuen- te (Spa). 7.45.02, 6. Lasa (Sp.) 7. 45.21, 7. Lopez Carrll (Sp.) z.t. 8. iRitter (Den.) 7.46.03, 9. Lazcano (Sp.) z.t. 10. Pesarrodona (Sp.) z.t. Algemeen klassement: Jl. Merckx (Belg.) 83,41.02, 2. Fuen- te (Sp.) op 5,49, 3. Gosta Pettersson (Zwe.) op 5.52, 4. Lopez Carril (Sp.) op 10.01, 5. Galdos (Sp.) op 10.18. LINZ Ook de zevende etappe van de Ronde van Oostenrijk is in een Nederlandse overwinning geëin digd. In het vrijwel complete veld was Jan Spetgens het snelst aan het eind van de etappe over 122 kilome ter van Salzburg naar Linz. Fedor den Hertog verscheen niet aan de start. Hij had zeer veel last van een steenpuist. 1. Spetgens (Ned.) 122 km van Salzburg naar Linz in 2 uur 47 mi nuten en 2 seconden, 2. Mitteregger (Oos.) 3. Füzi (Oos.), 4. Van Kat wijk (Ned.) 5. Verbeek (Bel.) 6. Bachmaier (Oos.) 7. Van der Hoek <Ned.) 8. Stizwohl (Oos.) 9. Szeke- li (Roe.) 10. Dal Castagne (It.). Algemeen klassement: 1. Stemmayer (Oos.) 25.14.43, 2. Mitteregger (Oos) 25.16.27, 3. Mo- relli (It.) 25.21.47 4. Oberndorfer (Oos.) 25.24.34, 5. Langen (Ned.) 25. E7.55, 6. Summer (Oos.) 25.35.47, 7. Clementi (It.) 25.35.54, 8. Van Katwijk (Ned.) 25.36.06, 9. Van Don gen (Ned.) 25.36.40. SCARBOROUGH Jan Allng heeft het eerste gedeelte van de ne gende etappe van de Ronde van En geland gewonnen. Aling reed de 119 km, met start en finish te Scarbo rough. een badplaats aan de oostkust, in 2 uur 52 min. en 9 sec. Tweede werd Zwirko (Pol.) en derde Joer- genssen (Zwe.), beiden in dezelfde tijd als Aling. De Fransman Marcel Duohemln won later het tweede gedeelte van de negende etappe, een individuele tijd rit over 5.6 km. Hij veroverde daar door de eerste plaats ln de algemene rangschikking op de Tsjech Alex Svoboda. De uitslag van de tijdrit is: 1. Duchemin (Fr.) 10 min. 21 sec., 2. Lloyd (Gb. A.) 10.30. 3. Clewarth (Gb. A.) 10.34, 4. Bourrear (Fr.) 10.36, 5. Kuiper (Ned.) 10.37. Algemeen klassement: 1. Duchemin ZFr.) 30.48,30, 2. Svo boda (Tsj. 81.) 30 48.54. 3. Kuiper (Ned.» 30.48.56. 4. Zwirko (Polen) 30.49,48, 5. Edwards (Gb. A.) 30.50, 12, 6. Priem (Ned.) 30.51,30.

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 15