Sportverenigingen boos op B. en W. Warmondse tafeltennis kampioenschappen TIG: hoogte dieptepunt en Niet gereageerd op brievennog altijd geen besluit Winnaar van haring' prijsvraag woont in Katwijk aan Zee Gerard Akkerhuis speelde natuurlijk PAGINA 2 MAANDAG 29 MEI 191 LEIDEN „Niet elegant", noemt het PvdA-raadslid Kwik in een bierf aan B. en W. van Leiden he feit dat het college nog altijd niet heeft gereageerd op twee brieven van de afde ling tafeltennis van de sportvereniging Docos. „Voor een deel van de Leidse sportwereld zijn hierdoor problemen of plannen langer dan noodzakelijk is verlengd, zonder dat er uitzicht wordt gegeven op verbetering", is d'e conclusie van het raadslid. In een brief van 4 november 1970 vroeg de vereniging het college om aandacht voor de slechte accommo datie waarmee zij te kampen had. Men speelde sinds de oprichting van de afdeling tafeltennis in de gymnas tiekzaal van de Maria-Mavo aan de Potgieterlaan. Op 1 juli 1970 werd aangekondigd, dat het éénjarig con tract, dat de vereniging had met de Stichting R.K. scholen, niet zou wor den verlengd in verband met het vernieuwen van de vloer. Toen het voor Docos onmogelijk bleek om andere accommodatie te vinden, werd het contract toch ver lengd, maar aldus Docos, „onder uiterst strenge voorwaarden". De vereniging was van oordeel dat dooi ae slechte accommodatie de leef baarheid van de vereniging werd be perkt. Als oplossing suggereerde zij dat er in het aan te leggen sport- J?/T1 rr\ ?J lante loos ïuim afscheid LEIDEN Zaterdagavond was het de laatste keer dat Toos Falleaux de biertjes en kopjes koffie aanreikte aam de jeugdige bezoekers van 'haar' kantine van sportpark Roomburg aan de Nieuwe Vaart. Acht jaar lanig heb ben zü en haar man Daan deze kan tine beheerd. Daan overdag en zij 's avonds. Vergaderingen en feesten van diverse sportverenigingen waren hij Toos altijd welkom. Hookey en handbal, voetbal en klaverjasclubs. badminton en zwemverenigingen, ze konden het zo laat niet maken of Toos Falleaux was paraat. Al di,e verenenigingen zullen "tante" Toos erg missen. Alleen de tafeltennisclub Scylla waarvan haar zoon Ed Falleaux nog lid geweest is, heeft eigenlijk nooit van 'haar' kantine gebruik gemaakt. Zij heeft als behee-rder van die kan tine ook aan de wieg gestaan van de oprichting van de Bakerstreet jazz band en van de Leidse rugbyclub Diok. Ook de popgroep 'Folkbeat' is bij Toos in de zaal geboren. Het waren deze drie laatsten die Toos Falleaux deze afscheidsavond aanboden. Nico van Zeggelen bood haar namens deze groepen een sche merlamp aam met de woorden: "U hebt ons van de straat gehouden. Vroeger mochten we er repeteren als 14. 15 jarigen met de Folkbeat en la ter, to enwe wat ouder werden met de oprichting van de rugbyclub Diok". Discjockey Teun de Reede en de Ba ker Street-Jazzband maakte er voor Toos een dolle avond van. Afgevaar digden van verschillende verenigingen kwamen nog in de loop van de avond afscheid nemen. Zoeterwoude (Gemeentehuls) Open bare vergadering Industrieschap de Grote Polder 10 uur voorm. Stadhuis (kamer 503). Spreekuur Alg. Burgerlijk Pensioenfonds. 2.30 4.30 nam. Oude Singel 26. Informatie-avond Baha'l. 8 uur nam. Stadhuis. Gemeenteraad 7.30 nam. DINSDAG Stadhuis (kamer 204). Openbare vergadering commissie voor het onder wijs. 7.30 uur nam. Zijlsingel 2 Evangelisatiecentrum. Spr. evang. G. van Huet. 8 uur nam. Breestraat 19. Sociëteit Twentwel (voor kamerbewoners en alleenstaan den) 912 uur nam. Het Mierennest (Morsweg 59). Be jaardensociëteit. 24 uur nam. Diamantplein 27. Gespreksavond Baha'l. 8.15 uur nam. Breestraat 19. Spreekuur Chr. Emi- gratlecentrale. 78 uur nam. Hooigracht 38. Spreekuur Stichting hulsvesting werkende Jongeren. 7.30J 8.30 nam. Gew. Arbeidsbureau. Spreekuur Man-Vrouw-maat6Chapplj over part time werk. 9.3010.30 voorm. Driftstraat 49, Spreekuur sociale raadsvrouw. 10.3011.30 uur voorm. Breestraat 19. Sociëteit voor gehan dicapten. 25 uur nam. Apothekers De avond-, nacht- en zondagsdienst wordt waargenomen door apofh. Van Driesum. Mare 110. Van Breest Smal- lenburg. Loevestein 6 Leiderdorp en apotheek Voorschoten Leidseweg 66. SOS-dienst SOS-Telefonische Hulpdienst nr (01710)—25202. Voor alle die Ld moei lijkheden verkereD bereikbaar elke werkdag van acht uur nm tot acht uur vjn doorlopend In het weekeinde d.w.z. van vrtlaag acht uur n.m tot maandag acht uur vm Gezinsverzorging AanvrageD nulp oejaarden en lang durig zieken en gezinsverzorging Mors singel 8. tel. 24800, 910 uur voorm Release complex in het Morskwartier ruimte voor de tafeltennissport zou worden geschapen. Zolang net complex nog niet was verschenen, vroeg de ver eniging B. en W. om een tijdelijke, passende accommodatie elders. Opnieuw Op 25 oktober 1971 richtte Docos. afdeling tafeltennis, opnieuw een schrijven aan B. en W.. In deze brief werd opgemerkt, dat men nog altijd geen antwoord op het eerste schrij ven had ontvangen. „Inmiddels", vertelde men. „zijn wij erin geslaagd onze trainingsmo gelijkheden iets uit te breiden door de huur van een tweede zaal". Als gevolg daarvan zag men zich echter voor hoge financiële lasten geplaatst .Bovendien achtte men het spelen in twee zalen niet bevorder lijk voor de eenheid van de vereni ging. Het ledental van de afdeling tafel tennis van Docos kon door dit alles nauwelijks worden uitgebreid. Ook het eerste team. dat een goede kans maakte de promotie-ereklasse te be reiken, kon met de accommodatie niet voldoende uit de voeten. In de brief vraagt Docos het col lege om een gesprek, waarin men over de oplossing van de problemen van gedachten zou kunnen wisselen. Tot nu toe is op dit verzoek nog niet gereageerd. Korf bal velden Ontevreden over het optreden van B. en W. is ook de korfbalvereniging „Noorderkwartier". In een brief aan het college zegt het bestuur „ernstig ontstemd" te zijn over het uitblijven van een be slissing om de Groenoordv 'tien de finitief te bestemmen voor korfbal- velden. zonder dat aan dr repland' „bestaande" afmetingen van de grasmat iets zou worden veranderd. Het bestuur merkt op, dat deze kwestie al sinds 1969 „loopt". Het dringt er op aan, dat v£et col lege nu zeer spoedig een beslissing neemt en de nodige voorzieningen laat treffen opdat „Noorderkwar tier" in het komende seizoen defi nitief de beschikking krijgt over het terrein. Bovendien wil de vereniging binnen afzienbare tijd een door de gemeente te plaatsen kleedruimte hebben. Zij huist nu in een tent. Men kondigt in de brief aan. „niet akkoord te zullen gaan met het af halen van zelfs maar één meter van de bestaande kostbaar aangeleg de en gedraineerde grasmat". Voorts is men van mening, dat de te bouwen kleedgelegenheden in be heer moeten komen bij de Leidse sportstichting. LEIDEN In de prijsvraag, die wij verbonden aan de jacht op de Hollandse Nieuwe, hebben twee inzenders de prijs van het eerste kantje groen ha ring, dat aan de Katwijkse af slag werd verkocht, tot op twee gulden nauwkeurig geraden. Velen hebben een gokje in on ze prijsvraag gewaagd. Natuur lijk waren er veel inzenders uit Katwijk: daar weet men immers het best hoe het in het verleden met de prijzen is ge gaan. Eén inwoner van de vis serplaats zag het wel heel som ber in voor de visserij hij ta xeerde het eerste karntje op niet meer dan 299 gulden. Een plaatsgenoot van hem zag het duurder afslaan. Dat de vis duur wordt betaald wist Her man Heijermans al. maar de vijfduizend gulden van een in zender uit Leiden was wel wat erg aan de hoge kant. Zoals gezegd: er waren twee inzenders die er maar twee gul den naast zaten. Na loting ging de eerste prijs (van honderd gulden) naar W. van Duyn. Hoorneslaan 30 in Katwijk aan Zee. Mevrouw de Romijn uit de Wiecherlinckstraat 138 in Zwolle verdiende met haar voorspelling van f 640 de twee de prijs, een bedrag van f 50. De derde prijs ging ook naar Kat wijk aan Zee. Met een taxatie van f 648 zat W. Kuyt, Hein- siusstraat 20, er zes gulden naast en dat was precies ge noeg voorspeld om f 25 te ver dienen. De vijf prijzen van f 10 gin gen naar: W. Guijt, Paul Krugerstraat 6 Katwijk aan Zee (f 650); C. v. d. Panne, Adm. de Ruyter- laan 19, Katwijk aan Zee (f 650)M. Berkheij, Varkevis- serstraat 193, Katwijk aan Zee (f 655)W. P. Jagel, Morslaan 51, Leiden (f 629.75) en Mevr. Le Mair. Cathrijnestraat 4a, Lei den (f612). De tien prijzen van vijf gul den kwamen terecht bij G. Oudshoorn, Vinkeweg 25, Katwijk aan den Rijn f 672.15) Chr. van Duyvenbode, Male- fijtstraat 57, Katwijk aan Zee f 675)W. Dool, van 's Grave- sandestraat 131, Leiden (f 675) P. Guijt, Seinpostdwarsstraat 14, Katwijk aan Zee (f675); G. Remmelzwaal, Nassaudreef 12, Katwijk (f602): A. Rietho ven, Bejaardencentrum Rijn en Vliet, kamer 316, Leiden (f601); P. Guijt, Rijnmond 10, Kat wijk aan Zee (f600); Me vrouw Berkheij, Nieuwstraat 11, Katwijk aan den Rijn (f 600) D. Versteegen, Eikenlaan 9, Leiderdorp (f 598.50) en G. Roest, Seringenstraat 20a, Lei den (f685.75). LEIDEN De klucht na de pau- te zijn. Kortom: het puh]i<>k zat er ze was een ware herademing. Na en- al gauw helemaal in. kele minuten was de "Schuchtere En als pensionhoudster op een Aamadeüs" al helemaal uit de verf gegeven moment heel spontaan de sekomen. Gedwee beloofde hij de schuchtere Amadelis om de hals ;oveelste hum-verhoging aan zijn valt en hem helemaal "platdrukt", reïision! dster Zijn vriend i'red, zoals hij zelf later relaas doet aan gespeeld door Lex Kerkvliet, moest zijn vriend, ontstaan er grote hila- Burgerlijke Stand van Leiden GEBOREN Robertus Sicco. zn. van T. Meershoek en M. E. J. Zandt; Johanna Elisabeth Theodora, dr. van P. C. T. van Tol en T. M. M. Vermin; Michael Pieter Hen drik Johan, zn. van P. Korbee en A. H. Glasbergen: Gijsbert Uco. zn. van J. F Borghouts en C. A. Buenlnck; Johanna dr. van J. Slngerllng en M. van Noort; Jasper Jurriaan Gerard, zn. van P. J. G. Buschgens en C. E. M. Wensveen; Alfred, zn. van N. Noort en A. Bosveld: Mark Iestvan. zn. van A. G. J. Weers en A. M. P. van Basten; Caroline Ja- coba Catharina, dr. van K. Koopmans en G. M. Baijer; Tobias Ian. zn. van I. H. Kaberry en E. P. Walker; Ardita. dr. van T. Ouwehand en A. de Mooij: wilhelmina Maria, dr. van J. J. Ver ver en W Fllppo; Adrlana Claudia Ma ria dr. van M. M. van der Vlugt en A C. M. Klein; Brigitte Janine Maria, dr. van T. W, van der Horst en M. A. van Duijn. GEHUWD B. van Houten en T. Jansen; G. N. M. van der Klauw E. H, G. Kostjens, F. de Meunlng en M. J. T. Zwetsloot; H. J- M. Vedkooijen en J. M. H. J. van Sportvierkamp in Oegstgeest OEGSTGEEST De door Fiks In Oegstgeest georganiseerde sport vierkamp heeft zaterdagavond een uiterst verrassende start beleeft. Er ontspon zich een voetbalgevecht tus sen de elftallen van de voetbalvere niging Oesgteest en ce korf balvereniging Fiks. Bij de wisseling was de stand nog steeds 00. In de 16 minuut scoorden de korfballers de winnende treffer. Op het tjveede veld won L.M.H.C. met 2—0 van Vivax. In de tweede ronde won Oegstgeest met 50 van Vivax en hielden Fiks en L.M.H.C. elkaar in evenwicht (00). De laat ste ronde bewees Fiks zijn kwaliteit door de uiterst sportieve waterpolo- ers met 7—0 te verslaan. L.M.H.C. bood Oegstgeest goed tegenstand doch ging toch mot 32 ten onder. de vlotte jongen uithangen die hem vanaf het begin stuk op het lijf geschreven scheen Duivenvlucht vanuit Corbeil LEIDEN Tal van duivenvereni- gingen uit Leiden en omgeving na men zaterdag met ruim duizend dui ven deel aan een wedvlucht vanuit Corbeil, een afstand van circa 425 k De resultaten (eerste tien binnen komende duiven) waren als volgt. Het Oosten (232 duiven) 1. C. Se ller. 2. H. de Haas, 3—5 I. Mooten, 4. P. Juffermans. 6. G. Grebel, 7. C. Gij «mail, 8. W. Gijsman, 9. I. v. d. Dop, 10.T. v. As. De Snelvlieger (2751. J. de Koek koek, 2. A. Compier, 3. J. den Dunne, 4 J. Roest, 5. M. de Lange en Zn. 6. M. v. Polanen, 7. J. Degen en Zn. 8. F. Jansen, 9. J. Schouten, 10. A. v. Noord. De Blauwkras (190) 1. J. Vinkestein 1—3—9, W. Siera 2. F. v. d. Wetering 4, H, Moenen 5, 5. W. de Wetering 6, P. J. Hansen 7, F. H. Franken 8, A. v. d. Lee 10. P. V. Leiderdorp (94)1, 9 en 10 C. Dokkum, 2. J. Brantenaar, 34 J. v. Laar 5. C. Neuteboom, 6. W. de Haas, 7. W. Hendriksen, 8. L. Robbers Leidse Postduivenclub (156): 1, 3 7. 9 en 10. W. v. d. Hoogt, 2 en 6 H. Fasel 4. J. v. Alphen, 5. G. v. Stein, 8. G. v. Stein P. V. Warmond (83) J. Siecker 136, Q. Beugelsdijk 24, J. Colsen 510, A. v. d. Drift 7—8, J. 'en rol riteit in de zaal. Janneke Kouwen had deze rol haast niet levensech ter kunnen brengen. De "Schuchtere Amaleüs' ls on getwijfeld een hoogtepunt geweest tijdens de feestavond van toneel vereniging "Tot Ieders Genoegen" Maar aan het succes van het to neelspel "Greet Terburg" dat voor de pauze opgevoerd werd. valt wel een beetje te twijfelen. Erg veel meer dan koffie drinken ial of niet met gebak), sigaretten roken en de krant lezen w-as er niet te zien op de planken van het Antoniusclub- huis. De ^nige hoop die Je op een ge geven moment dan nog over hebt, is op de ontknoping van het stuk ge vestigd. Deze was helaas erg slap. Heel jammer, dat een amateurto neelvereniging waarvan je merkt, dat er toch echt wel war, inzit haar toevlucht neemt tot een dergelijk stuk, waarin de schrijver bovendien voor het gemak maar „lekker veel dingen" vaag gehouden heeft. VERA GAIKHORST Anneke 'judoof internationaal LEIDEN Anneke de Vos. brui ne band. 19 jaar en lid van sport school Luiten heeft bij een interna tionaal judotoernooi voor dames waaraan Duitsland. België, Enge land en Nederland deelnamen, de 3e plaats bij" de middengewichten be haald. Voor de eerste keer in de geschiedenis van het damesjudo nam Nederland aan zo'n toernooi deel, dat in Gelsenkirchen (West-Duitsl) gehouden werd. Anneke won al haar partijen bin nen de minuut met een volpunt, maar verloor in de halve finale op beslissing scheidsrechter van een Duitse, de latere kampioene. Door deze prestatie en dour haar 3e plaats bij de onlangs gehouden Nederlandse judokampioenschappen voor dames is zij door dc Budo Bond Nederland geïnviteerd om in No vember aan de Engelse judo kam pioenschappen deel te nemen. Wassenaars burgemeester Staab heeft zaterdag vis uitgezet in de PaauwvijverDe Wassenaar- se Hengelsportver eniging bood een partij vis aan uit dankbaar heid voor de plaatsing van een fontein ter verbetering van het zuurstofgehalte in het vijverwa ter. Tot de partij behoorden kar pers. De vereniging haalde er f200 voor uit de kas. (Foto Holvast) Omgekomen gezin wilde dochter afhalen van Schiphol LEIDEN —Bij het ernstige auto ongeluk zaterdagochtend op d'e rijks weg 4 tussen de afrit Zoeterwoude en de afrit Hoge Rijndijk zijn het echt paar Van Dyck uit Dordrecht en twee dochtertjes, de 10-jarige An gela en de 5-jarige Renate, om 't Leven gekomen. De wagen is zoals al eerder gemeld door een rukwind tegen de vangrail geslagen en ver volgens tegen de leuning van het spoorwegviaduct gebotst. Het gezin Van Dyck was op weg naar Schip hol om een 19-jarige dochter die van vakantie in Roemenië terug zou keren af te halen. Een andere doch ter kreeg de onheilstijding toen zij ergens in Nederland op een camping verbleef. Met dit ongeluk is het aan tal dioden in het Leidse verkeer sinds het begin van dit jaar geste gen tot zeven. KATWIJK De in de wandeling „de acht kleine" Preludia en Fugae van Bach genoemd vormden de kern van het orgelprogramma van Gerard Akkerhuis (van de Haagse Klooster kerk) in de Triumfatorkerk. Ze dra gen in de katalogisering van Wolf gang Schmieder (Bach Werke Ver- zeichnis) de nummers BWV 553—560. Aan een programma-noot ontlenen we de toelichting „die ook wel wor den toegeschreven aan Bach's leer ling en schoonzoon Johann Ludwig Krebs ofwel aan diens vader Johann Tobias Krebs", Is deze aantekening historisch juist, dan vielen die zes tien appelen niet ver van de boom. Vader Krebs is jaren lang regel matig van zijn verre woonstee voor les naar Weimar komen lopen en Krebs junior is zelfs nog lid geweest van Bach's koor in de Leipziger Tho- maskirche. Interessant is de toon aardenopvolging van die „acht klein tjes": C, d, e, F. G. a, a, Bes. Aan vullend zijn nog verklankt (alles Bach) de koraalbewerking Ich ruf zu dir. Herr Jesu Christ, twee Trio's (super Herr Jesu Christ, dich zu uns wend en super Jesus Christus unser Heiland), en Concerto IV in C (een Bach-bewerking op basis van een compositie van Johann Ernst von Sachs Weimar, bij wie Bach als vio list en organist in dienst ls geweest). Praeludium in C veerde weg op een elastische pedaalbeweging en al dit heerlijke speelgoed werd geprojec teerd in een zeer natuurlijk gehouden deel geheel verhouding, geprojec teerd door een die er een overschui- mende liefde aan gegeven heeft. Toch is deze doorgaans zeer opgewekt ge stemde en rechtstreeks mededeel zame acht-cyclus zelf nog over- schuimd geweest en wel door Trio op de melodie Jesus Christ! unser Heiland. De kleine Preludes Fuga's zijn vrij zeker lesmateriaal g weest (we denken dus dat ze van Bach zijn), waarmee de vadt zijn zoon Friedemann onderricht! Men mag dat zo denken: tes. Van klavecimbel met deze acl over naar orgel. Maai- vermeld Tri was kerkelijk bestemd, is een virtuoj doorsnellend welbespraakt super meesterwerk geworden en daarm|e heeft Akkerhuis zijn visitekaart nr gelaten. Superieur is dit Trio hef" uit handen en voeten gegleden, Successen voor accordeonisten WARMOND Grote deelname en veel publieke belangstelling wa ren de basis voor het succes van de zondag gespeeldie tafettenniskam- pioenschappen. Vele partijen waren spannend. Toen 's morgens om 11.30 de wed strijdleiding het toernooi open de. stonden zij voor een bijna on mogelijke taak de ruim 400 te ver spelen wedstrijden voor 7 uur af te werken. Door een strak tijdschema te hanteren, is zij hierin prak tisch geslaagd. Gestart .werd met de kleinsten, waarvan Marian Zoete melk en Liesbeth v. Winsen de finale bereikten, welke door Liesbeth werd gewonnen. Hierna, kwamen de heren aan bod en al direct in de eerste ronde een fel gevecht tussen Ton v.d. Voort en Louis Ritzen. een strijd die pas na 3 lange games werd beslist in het voordeel van Ton. Jan de Prie, eveneens kansheb ber, verloor al na 3 games van Ton v.d. Voort. Nol Sikking had Iets gunstiger geloot en ontmoette ALPHEN AAN DEN RIJN Door kortsluiting in de bedrading is gistermiddag een auto aan de Ziende in brand geraakt. Ijlings rukte de Aarland'erveense brand weer uit maar zij hoefde niet in actie te komen want vlammen wa ren er niet te zien. Wel was er een enorme rookontwikkeling, die kor te tijd later snel minder werd. alleen als sterke Joop v.d. Zwet. die hij gedecideerd na 2 games terug wees. De finale tussen Ton v. d. Voort en Nol Sikking was een glansrijke ze ge voor Nol Sikking, die na 3 ga mes achter elkaar te hebben gewon nen zich voor de 11de keer clubkam pioen mag noemen. Ton v.d. Voort verkeerde in een goede vorm. Na zich geplaatst te hebben voor d'e finale enkel, bereikt? hij ook nog de finale om het War mondse kampioenschap. Ook hier ging de strijd tussen Nol Sikking en hem, een strijd die na 2 games (21— 8 en 2115) door Nol Sikking werd gewonnen. De dubbels, altijd een open strijd leverden als finale op. Nol Sikking— Louis Ritzen en Ton v.d. VoortJan de Prie. Dit was zonder meer di mooiste wedstrijd van de dag Schitterende aanvalsslagen van Rit zenSikking, even schitterend gere- touneerd. Pas na 2826, 1821 en 2224 mochten Ton v.d. Voort en Jan de Prie zich dubbelkampioen noemen. De grote verrassing bij de mixed dubbels was wel dat Nol Sikking, die met de 14-jarige Paula Buters een dubbel vormde de finale wist te be reiken en deze zelfs nog te winner, van Jan de Prie en Annemieke Broxtei-man. Bij de dames won Nel van Rijn Foto Holvast. M

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 2