Kapsel kroon op werk van k modekoning I PALET i fcP§ I Mh Petticoat Lane zo voor Londenaars en toeristen... CJ Spaken de man is een bekende Nederlandse zegswijze maar voor vrouwen zou oor „Het kapsel maakt de vrouw" veranderd kunnen worden. Hoeveel beter modieus jurkje niet als ook de haardracht daarmee in overeenstemming is k waarmee vrouwen zich aanpassen aan de nieuwe kledingmode verbaast soms Na heftige protesten tegen bepaalde nieuwe dingen, loopt iedereen er toch na een jnden in. Ook met nieuwe dingetjes op make-up gebied laat de vrouw zich ge in. Dan denkt ze, nu is het welletjes ik wil nog een beetje me zelf blijven en daar- ,t het modieuze kapsel een beetje in de knel te zitten. latste drie maanden kan |at de jongeren in Lei- dat het niet bij "leding kan blijven, dat jen goed kapseltje bij -jTom Westen (26) eige- petiek Tom Westen aan at. "Een modieus kap- sjit niet te betekenen dat «k bij de kapper zit. Laat 'Ir een goed model in ^kom eens in de maand .jt bij te houden; de rest J doen. Ik heb liever Jregelmatig komt om de 3e houden dan een klant J ziet voor re gelegenheid en die dan een lang durige en kostbare behandeling neemt". JUNIOR-PAS "Ik wil van dat image "duur en chique" wat Westen altijd heeft ge had, af. Daarom ga ik di't invoeren". Enhousiast wappert hij met een pa pier dat hij opvouwt in de vorm van een betaalpasje. "Kijk dit is mijn Junior-Pas. Voor meis jes die jonger zijn dan 21 of dege nen die een collegekaart bezitten, betekent dit op dinsdag, woensdag en donderdag 20% korting op een behandeling". Op deze manier hoopt Tom Wes ten de jeugd vertrouwd te maken met de loop naar zijn boetiek en hun dan meteen te laten zien dat hij voor het geleverde werk echt niet duur is. "Als ik driekwartier bezig ben om een goede coupe te knippen kost dat natuurlijk meer als dat ik me er snel met een minuut of vijf van zou afmaken" (De schilder werkt ook niet voor f 5 per uur) De sportief modieuze Leidenaar zit al tien jaar in het vak. "Waar van het eerste jaar met forse tegen zin" bekent hij heel eerlijk. "Al zou ik niet anders meer willen of het zou een kleding-boetiek bij de be staande zaak moeten zijn". Na dat nutteloze iaar "thuis" ging hij Duitsland (Keulen), Frankrijk - T *l m 23?J I v .'Ms .fl PARIJS Voor draagsters van lang haar wordt de "harde lijn" van het stijle haar verzacht door wat binnen vallende krul len. De foto boven toont een kap sel vor de wat klassiek ingestelde vrouw (natuurlijk Parijs) en de Verenig de Staten (New York). "Als je hard werkt willen ze je overal graag hou den" is zijn commentaar. Deson danks is hij naar Leiden terug ge- Toch .moet ook de haarspecialist zich regelmatig oriënteren. Vakbla den zeiden Tom Westen niet genoeg en dit voorjaar ging hij met enkele assistentes toch zelf poolshoogte ne men in Parijs. Hij zag Alexander en Carita en Maurice Franck aan het werk en was weer helemaal bij. Het worden deze zomer weer vo lumineuze kapsels, geen korte kopjes, maar losse krullen en vooral de nek- lijn is lang gehouden. Tom Westen: „Als je in de spiegel kijkt moet je het haar in de nek kunnen zien. De Hollandse vrouw heeft een te breed gezicht om het in de nek kort te kunnen dragen". Dat volumineuze (volle) wordt niet bereikt door touperen maar door een watergolf op permanentba sis. Waar het haar echt bol moet komen worden permanentwikkels in gezet de rest wordt met watergolf- rollers afgemaakt. Voor het geheel wordt een permanentvloeistof ge bruikt. Het lange haar is deze zomer niet stijl meer, de punten moeten wat krullen zodat het geheel een wat speelser indruk maakt. Ook nieuw is de colour-relief in het kapsel. Voor Dit wat krullende kapsel past uitstekend bij de stijl voor deze zomer die de Rock-In 64 lanceert. Links een maxi-jurk in de schort- stijl; rechts een lange rok met daarover een schilderkiel-achtige blouse. Het dessin bestaat uit speelgoedbeesten. van experimenteren houdenhet voorste haar is heel licht van tint en deze tint wordt naar mate we de nekpartij naderen steeds donkerder. Nee, verven is niet echt slecht voor Je haar. vindt Tom Westen, als je en dat geldt eigenlijk voor alle behandelingen, maar de goede pro- dukten gebruikt. Is hij een voorstander van grijs haar in de oude kleur verven? Tom Westen: „Hangt er vanaf. Je wordt natuurlijk niet voor niets grijs. Dat grijze haar moet de harde lijnen die het gezicht krijgt als een vrouw ou der wordt verzachten. Het is daarom soms beter de grijzende slapen van donkere types blond te maken". Wat mag je nooit doen? Tom Westen: Haarversteviging ge bruiken. Daar wordt het haar op den duur echt slecht van. In de zaak gebruik ik het alleen wanneer ik het de klant niet uit 't hoofd kan pra ten. Met de biochemische verzor- gingsprodukten die in de handel zijn, is het echt niet nodig, die verstevi ging al moet ik zeggen dat juist op dergelijke produkten de groot ste winst zit". s In Maleiaië kunnen Chine zen voortaan van hun vrouw schei den op grond van geklets, jaloezie, overspel, diefstal, onvruchtbaarheid, een ernstige kwaal of gebrek aan eerbied voor de schoonouders. Dit heeft het Hoog Gerechtshof in dit land bepaalt. Men volgt daarmee het advies op van de voorzitter van de Chinese Culturele Vereniging Lie Tsjou Mong, die zegt dat zeven gron den waarop een man zijn vrouw kan verstoten nog een legaat van het ou de China zijn. De zeven gronden wer den al ruim vijfhonderd Jaar voor Christus in een Chinees wetboek op genomen. Een opinie-onderzoek heeft eohfcer uitgewezen dat verreweg de meeste Maleisische vrouwen het be spottelijk vinden dat het Hoog Ge rechtshof nog rekening houdt met deze totaal achterhaalde nonnen. ADVERTENTIE boutique diefsteeg 3 leider Het Franse huls Guerlain komt deze zomer met een vloeibare make up (Le fond de teint traitant). Een make-up die ook een verzorgende werking heeft. Helena Rubinstein heeft een kruidenmasker op de markt gebracht voor de wat oudere huid (f 11) en voor de tiener een bio clear maak tf 8,50). De Franse firma Blotherm brengt sinds kort een hele serie „plankton cremes in de handel. Deze produkten, die al enige Jaren te krijgen waren worden gemaakt op basis van vita minen, mineralen, proteïnen en plankton waardoor de vochtigheids graad van de huid op peil wordt ge bracht. ADVERTENTIE De kam in het haar is deze zomer helemaal "in". Het laag vallende haar op het voorhoofd wordt door een kam in bedwang gehouden. DAMESMODI io exclusief jonge stgl_ BREESTRAATK)8a-H2 LEIDEN De zondag in Londen is eigenlijk een beetje saai, behalve als je gaat kijken in Petticoat Lane, de groot ste zondagmarkt van Londen. Het is er vol met fotograferende toe risten. maar als je een beetje af dwaalt naar de zijstraatjes van Middlesex Road, kun je de echte straathandel nog 2 De Engelsen kopen nog op deze zondagochtend markt, vooral kinder kleding al hebben de grote waren huizen een deel van de klanten weg gezogen. Mrs. Mummery, een gebo ren Londense van omstreeks veertig jaar kan zich nog goed herinneren, dat haar grootmoeder en moeder in Petticoat Lane kochten. Je kunt het zo gek niet denken of het is in Pet ticoat Lane te krijgen. Paskamers voor de dames zijn er natuurlijk niet. geen bezwaar, de oude verkoper wil best even je maten opnemen. Petticoat Lane, hoe komt de markt eigenlijk aan die naam. niemand kan het precies vertellen maar vroeger waren de verkopers in de kramen hoofdzakelijk vrouwen.Dus het heeft niets met ons petticoat tijd perk te doen Wat de mode betreft is de enige zondagmarkt verdraaid goed bij. Jurkjes die Je op King's Road ziet hangen daar voor zeker twintig gulden minder. Een beeldig négligé, dat in een zaakje op Bromp- ton Road negen pond koste <f72.-> is daar de helft goedkoper. Hoe dat allemaal kan? „Ach er zijn veel din gen bij die zomaar van een lorrie vallen, of de verkoper toevallig in handen lopen „maar dat is natuur lijk niet in alle gevallen zo. Er mag veel, eigenlijk alles in Petticoat La ne Een Jonge, goed van de tong riem gesneden Londenaar, pakt een krat, gaat er op zitten en opent dan. zomaar midden tussen het grasdui nende publiek, zijn koffer met han delswaar, in dit geval leren porte- monnee's. en gaat die ztiten uit venten. Bij een groentekraam vertelt de verkoper een lang verhaal, maar gooit daar iedere keer hetzelfde zinnetje tussendoor. Na een minuut of vijf naar de echte Cockney geluisterd te hebben, kom ik er achter dat hij roept ..Ive cox in the box ladies", de man prijs gewoon zijn appels aan. Wie een paar voordelige laarzen, "n goedkoop jurkje of leuk leren Jasje wil hebben moet naar die zondag markt gaan alleen ruilen is er na tuurlijk niet bij. Wie echt oude. Vic toriaanse kleding en veel „antieke" spulletjes zoekt met de Porto Bel- lo Market eens met een bezoekje vereren. Het is niet ver van Hyde Park. De Londense Jeugd sleept daar de dingen vandaan die de modema kers vaak tot een nieuwe stijl heeft geïnspireerd. HENRIETTE VAN DER HOEVEN

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 19