^acchetti gaat gebukt onder letze in taliaanse pers migeteld méér rente van uw geld. -tCoerstips Varkevisser slaat remise-aanbod van Vndreiko af, maar „ziet" winst niet Schotten geven schuld aan Spaanse politie Ik ben nog lang niet aan mijn pensioen toe NEDERLANDSE DAMMERS VERSLAAN RUSSEN: 8-6 En let op de voorwaarden. Staal Co RIJDAG 26 MEI 1972 MILAAN Na België-Italië dankte een Milanese krant breed uitgemeten Giacinto cchetti (30) af als international. De aanvoerder van het gekraakte Azzuri-team dien- na het record van 65 interlands als eerste de jeugd voor te laten. Naar vast gebruik jefcaerde de bewuste Corriera della Sera die conclusie dagen achtereen. Facchetti „Ze nn^WL wel zoveel beweren. Ik ben nog lang niet aan mijn pensioen toe. Ik handhaaf mij ig tenminste drie jaar aan de top'' :h valt het niet te verloochenen, de lange slungelig aandoende isback van Inter in een depressie keert. Een goede maand terug eerde trainer Invernizzi hem Ws voor de duur van twee wed. jden. Facchetti, al bijna elf jaar Q fgebroken in het eerste, sputter- tegen„Een maand eerder rust toe. Nu ben ik rheen". enden als Burgnich, Corso (de captain van Inter) gden Invernizzi van zijn stand- it af te brengen, maar de trainer zich nu eens niet bewegen. Fac- rcs tti, toch al gauw ontmoedigd, late wel degelijk uit balans door ingreep van Invernizzi pbo-prijs: 1. Bigg Patrick Outs. ^ist-prijs: 1. Brameloup 2. Evolu- Tzivist Outs.: Kazaohka en [hal. [verijen |lew-prijs: 1. Jane Areta 2. Kees (kerk 3. Idylle O. Outs.: Kimber- Ivar. in-prijs: 1. Kolja T 2. Kastalides Kstara Woelwater Outs.: Inca- International. Icy-prijs: 1. Keen Speed 2. Jack 3. Iskander Outs.: Jonathan i Roodnoot. D-prijs: 1. Fabiola Kitty 2. Dear 3. Dumas Outs: Faith landia. Kinley-prijs: 1. Jacky Spen- Gay 3. Fury Spencer Outs.: i en Herwouter Trix. rseille-prijs: 1. Goeam 2. Granda ïancisco Outs.: Fillipine Hf Hovi. ^nst-prijs: 1. Joke 2. Hellen Car lari 3. Ida Belwin Outs.: Gold led B. Iman-prijs: 1. Intrepide 2. Ingrid odnoot 3. Johannes Trix Outs. obus O. ®4 advertentie Zilveren Molen Toernooi NSDAG 30 MEI, 8 UUR N.M. L.F.C.-U.V.S, (om 3e en 4e prijs). Terrein Boshuizerkade. Door Lex Muller vele adhesie-betuigingen van de kranten. In het vaste trainingskamp van In- ter, La Pineta in het vredige Ap- piano Gentile, verzucht hij„Vier dagen voor een wedstrijd komen er al enorme stukken in de bladen. En na de wedstrijd druppelen ze nog eens drie dagen door. Zo staat er altijd wel iets over de competitie in. Voor ons spelers is dat oerverve- lend, want op die manier kan je je nooit uit de sfeer losmaken, lekker even relaxen, alles vergeten". Belasting De Engelse praktijk gunt de voet ballers wel even de noodzakelijke rustpauze. „Neem nou de schokken de nederlaag van Engeland tegen West-Duitsland. Zondag en maan dag werd er uitvoerig op ingegaan. Maar daarna gingen de Engelse kranten over tot de orde van de dag. Hier zeuren ze nóg over de uitschakeling tegen België. Jimmy Greaves hield het, door die waan zinnige drukte er omheen, in Italië niet uit. En ook Denis Law kon hier niet aarden. Al dat geschrijf is een zware psychologische belasting, die je wel eens te veel wordt". Facchetti zelf waggelt momenteel onder het juk van de met macht beklede Italiaanse kranten. Insiders wijten zijn onmiskenbare inzinking aan de hetze tegen hem. „Persoon lijk vind ik niet, dat ik uit vorm ben. Ik vlieg weliswaar niet meer zoveel langs de lijn naar voren, maar dat komt door het iets gewij zigde systeem van Inter. Het is nog altijd het beproefde catanaccio, maar het middenveld organiseert meer de contra-attaque. Als ik me er dan ook regelmatig mee bemoei, schiet er helemaal wei nig ruimte over voor de afmakers. Bovendien moeten alle Italiaanse clubs rekening houden met de smaak van het publiek. Dat eist in de eerste plaats, dat zijn favoriete club niet verliest. En pas in de tweede plaats een overwinning". Die redenering definieert eigenlijk kernachtig het catanaccio, dat vóór alles tegendoelpunten moet vermij den om dan met uitvallen zo moge lijk winst te maken. Helen io Herre- ra, de prediker van het super-ver dedigende geloof, vormde in de tac tiek Facchetti tot een legende. Hij werd beroemd om zijn uitbraken niet zelden met een doelpunt tot slot. Sinds '61-'62. het seize erkenning, scoorde hij er 52 Inter (in '65'66 tien, in deze petitie 4). „Daarom kan ik moeilijk schelden op het catanaccio. Het heeft mij gepromoveerd tot een aanvallende back. die alom bekend is geworden". Blindelings Dat dankt hij aan HH 1, nog altijd een met achting uitgesproken naam bij Inter. Soms wakkert de nostal gie zo fel aan, dat een aantal spe- Steevens weg bij Pellenaars MAASTRICHT Harry Steevens, aan het begin van het seizoen voor drie maanden gecontracteerd door Kees Pellenaars voor de ploeg van Goudsmit-Hoff, heeft van Pellenaars geen verlenging van zyn contract ge kregen. Steevens, die op 20 april in LuikBastenakenLuik een zware val maakte, heeft daardoor een ver loren voor-seizoen gehad. Steevens zal de rest van dit jaar rijden voor Van CauterMagniflexDe Gribal- dy, een ploeg die onder leiding staat van Lomme Driessens. Fuente blijft Giro leiden MONTESANO TERME De Ita liaanse wielrenner Fabrizio Fabbri heeft gisteren de vijfde étappe van de Ronde van Italië gewonnen, een rit over 238 kilometer van Foggia naar Montesano Terme. De Spanjaard Jose Manuel Fuente behoudt de leiding in de algemene rangschikking van de Giro. De uit slag van de vijfde étappe is: 1. Fabbri (It) 238 km in 6 uur 52 mi nuten en 20 seconden; 2. Bellini (It) zt; 3. Bitossi (It) op 11 sec; 4. Merckx (Bel) op 13 sec; 5'. Roger de Vlae- minck (Bel) zt. Algemeen klassement: 1. Fuente (Spa) 30 uur 21 minuten 31 seconden; 2. Lasa (Spa) op 1 min 35 sec; 3. Motta (It) en Merckx (Bel) op 2.36; 5. Lazcano (Spa) en Gösta Pettersson (Zwe) op 2.46. Iers zijn terugkomst bepleit. Mazzo- la. die af en toe het Engels van Facchetti verduidelijkt: „Voor mij blijft hij de beste, die ik ken. Hij voelt blindelings aan op welke posi tie hij ieder móeten zetten. Inver nizzi praat veel met oms. Hij stelt de tactiek samen, maar die bestaat grotendeels uit onze inbreng". Helenio Herrera was (en is) geen type voor adviseurs. Zo dicteerde hij, in '60. zonder ruggespraak of inmenging de aanschaf van Giacin to Facchetti, 18-7-1942 geboren in Treviglio. Dat ligt verscholen in Bergamo, nabij de Oostenrijkse grens, in welke bergachtige streek ook Felice Gimondi zorgeloos op groeide. HH 1 verkoos Facchetti om zijn flinke lengte en snelheid op de 100 meter. Nog vóór de koop leefde bij Herrera het beeld van de op zijn tijd langs de kalkstreep rennende back. In de jaren '64 en '65, toen Inter achtereen de Europa Cup in sloeg (31 tegen Real, 10 tegen Benfica) werd Facchetti het begrip, dat Herrera gedurende de transfer bedoelde. Vlak voor Inters vierde EC-finale (in de derde smaktehet over Cel tic) bloeit het jeugdsentiment als nooit tevoren bij de oudere kern, die almaar Herrera's tijd oproept. Facchetti: „Het Inter anno 1964 en 't Inter van '72 hebben één ding ge meen: 't was en is allebei tot toppres taties in staat. Maar acht jaar gele den was de ploeg constanter, toen was zij te vergelijken met Real in zijn goede jaren. Nu ligt de gemid delde leeftijd te hoog om dat opti male peil te continueren. Maar ik beweer, dat wij als wij snel en ac curaat spelen, net zo goed kunnen voetballen als acht jaar terug. Wij pieken als het ware steeds op één belangrijk evenement. Staar je niet blind op onze matige rol in de competitie. Wij konden er ons, door de Europa Cup, niet voldoende op concentreren. In Nederland lukt dat Ajax wél, omdat het in Feyenoord slechts één gelijkwaardige, tegen stander heeft. Bij ons bestaat er weinig niveau-verschil". Onzeker De naam van Ajax is gevallen. „Ik ben nog wel het meest geimponeerd door Suurbier. Als die gaat hollen, kan het knap lastig voor mij wor den, want onze aanvallers verdedi- itterdam Coach Piet Roozen- ffg had het bij het juiste eind. lis we de Russen willen verslaan a B moeten we onze opstelling af- ur luimen op die van het Rssische p i irn". Dit had onder andere tot volg dat de kersverse wereldkam- ien Ton Sijbrands aan het vijfde (d speelde. Deze tactische opstel- S miste zijn uitwerking niet. rnd l0r eers^e maaI de historie Tnnen de Nederlandse dammers. ar wordt deze zesde inter- MUfidwedstrijd over vier speeldagen oordeeld, maar Roozenburg cs si door de 86 winst een goe- basis, voor de eindzege gelegd, overwinning had zelfs nog gro- kunnen zijn als Varkevisser de nende voortzetting had gezien De Ruiter in een zes om zes id het hoofd koel had gehouden. 12-^d-wereldkampioen Andreiko, die 'ekend had op een revanche te gen Sijbrands. zou het varkentje Varkevisser wel eens wassen. Ra zendsnel deed hij zijn zetten, daar mee hopend dat Varkevisser zijn tempo zou volgen. De Katwijker, geroutineerd als hij is, gebruikte zijn tijd echter volle dig. Andreiko had voor de vijftig zetten slechts een kwartier nodig terwijl Varkevisser de volle twee uur benutte. De stand was er dan ook naar, want onze landgenoot had liefst twee schijven voorsprong en sloeg het remise-aanbod van de Rus met een hautain gebaar af. Voor Andreiko reden om nog eens een kwartier aan zijn stelling te besteden. Door de ongunstige schij- venverhouding van onze landgenoot slaagde de Rus er in de partij tot een puntenverdeling te brengen. Na afloop van de partij toonde Baba Sy aan hoe Varkevisser had kunnen winnen. Andreiko's laconieke reac tie: „Ik had de combinatie wel ge zien, maar door de grote tijdnood zou Varkevisser de winst toch wel niet vinden". De Ruiter had tegen Koeperman geruime tijd het betere spel, maar in de eindfase "verwaterde" de stel ling. In een zes om zes stand ging De Ruiter nog in de fout en moest zich gewonnen geven. Roozenburg moest zich tegen Gantwarg op ver dedigen toeleggen, kreeg wel wat nadeel, maar wist toch een punten verdeling te bewerkstelligen. Voor Wiersma was de aardigheid er snel af. Korchow ruilde wat er te ruilen viel en gaf de Fries geen en kel aanknopingspunt. Wat Wiersma ook probeerde, met grote regelmaat verdwenen de schijven van het bord. Ontmoedigd door deze nega tieve spelopvatting stelde Wiersma een remise voor, wat de Rus dank baar accepteerde. Sijbrands gaf Tsjegolew een dam- lesje. Met fraai positiespel werd de stelling van de Rus ondermijnd in het eindspel sloeg de wereldkam pioen definitief toe. Hermelink verraste met een prach tige zege op Mogiljanski. Op het moment dat de Rus meende stand ingesnoeid te hebben was schijfoffer voldoende om naar de verdiende zege af te gaan. Gordijn nam tegen Dadidov geen enkel risi co en aangezien deze ook al niet erg strijdlustig was, kwam de remi se niet onverwacht. UITSLAGENVarkevisserAndrei ko 1—1, De Ruiter—Koeperman 0 2, RoozenburgGantwarg 1- Wiersma—Korchow 1—1, Sijbrands Tsjegolow 20, HermelinkMo- giljanski 20, GordijnDavidov 1 1. Totaal: 8—6. Giacinto Facchetti (met cup): „Wij pieken steeds op één belang rijk evenement" gen nooit mee. Ik het het idee, dat ik gewoon als linksback tegenover Swart kom te staan. Hoe oud is die eigenlijk precies? E wie is sneller: Swart of Keizer"? Giacinto Facchetti blijkt toch een tikje onzeker, zoals dat de laatste weken ook in het veld niet afdoen de is te verheimelijken. BARCELONA Supporters van de Glasgow Rangers heb ben gisteren met grote stellig heid verklaard dat de „knuppel- grage" Spaanse politie het ge weld na afloop van de EC-2-fi- nale had ontketend. „Als zij geen charge had uitgevoerd zou er niets zijn gebeurd," zei een van de 25.000 fans, die gisteren terug vlogen naar Glasgow. „Ik zag een van de politieagenten met een getrokken revolver lo pen". Een andere fan, Donald Fra- ser, vertelde: „Ik zag een agent zijn pistool tevoorschijn halen. Hij liet zich op een knie zakken in schiethouding, maar werd toen door een Schot met een fles in het gezicht geslagen". Een politieagent uit Glasgow, die zijn naam niet wilde geven, noemde zijn Spaanse collega's een weerzinwekkend spelletje lafaards. „Zij wisten dat de supporters het veld op zouden gaan alles wees daarop maar namen geen enkele voor zorgsmaatregel. Sommigen van hen lieten de fans op de gras mat toe, alleen maar om ande ren de kans te geven de Schot ten naar de lijn terug te knup pelen". John Mains, de burgemeester van Glasgow, die overigens de wedstrijd niet bijwoonde, was het niet met zijn stadgenoten eens. Gisteren verklaarde hij tegenover de pers, dat de sup porters zich schandalig hadden gedragen". Het is erg dat men sen zo tekeer gaan en een eer biedwaardige club in diskrediet brengen". Mains was van mening dat inderdaad, zoals de Russen hadden beweerd, een groot ge deelte van de supporters dron ken was geweest. „Drank is goedkoop in Spanje. Vooral de jongeren slaan los als zij ver van huis zijn en drinken dan veel meer dan goed is". De Schotse supporters heb ben niet alleen voor tienduizend guldens vernield in het stadion, waar o.m. de vijf koffiekamers kort en klein werden geslagen, maar ook in de omgeving van de Catalaanse hoofdstad on voorstelbare verwoestingen aangericht. Waar de Schotten waren geweest aan de Costa Brava waren winkelruiten ver brijzeld en auto's gekanteld. In Lloret del Mar werden elf schotten gearresteerd nadat zij verwoestingen hadden aange richt. In Callela gebeurde het zelfde, hetgeen de arrestatie van veertien Britten tot gevolg had. Negentig supporters van de Rangers moesten in een andere badplaats, Mataro, uit hun hotel worden verwijderd, nadat zij amok hadden ge maakt. De eigenaar van hotel Castel Demata vertelde dat hij dergelijke gasten nooit meer binnen zijn muren wilde heb ben. „Zij hebben opzettelijk de eigendommen van anderen be schadigd, er is gestolen, het per soneel van het hotel en andere gasten zijn beledigd". Het duidelijkst echter was het wangedrag van de Schotten in Barcelona zelf, waar de groot ste groep van de ongeveer 25000 supporters was geconcentreerd. Ook de Russische voetbal bond heeft zich tot de Europe se Voetbalunie (UEFA) gewend met het verzoek de finale van het toernooi om de Europese beker voor bekerwinnaars tus sen Glasgow Rangers en Dyna mo Moskou te laten overspe len. De bond sluit zich aan bij het protest van Dynamo Mos kou tegen de „bijzondere om standigheden die een normaal verloop van de wedstrijd on mogelijk maakten". ADVERTENTIE opzegtermijn direct beschikbaar inleg vanaf rente 2 weken f 1.000,- f 100,- 414% 3 maanden f 1.000,-' f 100,- 4l/i% 6 maanden f 1.000,- i f 250,- 5% 1 jaar vast rente jaarlijks f 1.000,- 5 m 2 jaar vast rente jaarlijks f 1.000,- 6%% 3 jaarvast rente jaarlijks f 1.000,- 6'/2% 4 of 5 jaarvast rente jaarlijks f 1.000,- 6%% bankiers Den Haag, Lange Houtstraat 8, tel. (070) 183340, postgiro 473501. Geaffilieerd met F. van Lanschot Bankiers

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 11