ehaaid Glasgow Rangers opt vaardig Dynamo: 3-2 rotest Dynamo Moskou Goede argumenten om met de ABN over uw vakantie te praten: sen in spannende slotfase dicht bij gelijkmaker <V~Y> Bulgarije schakelt Jong Oranje uit: 2-0 hosier Boom die Brazilië naam gaf dreigt te verdwijnen m0 Algemene Bank Nederland Tweekamp Sijbrands- Andreiko Militair elftal haalt eindronde niet DOKTERS CUP VERRASSING IN RONDE VAN ITALIË IKoopmans (G 25 MEI 1972 ADVERTENTIE kasteel KEUKENHOF LISSE Slachtoffer van vertragen SOFIA Jong Oranje het Nederlands voetbalelftal bestaan de uit spelers tot 23 jaar heeft gisteren in Sofia de beslissings wedstrijd in de kwartfinale van het toernooi om het Europese kampioenschap verloren van Bul garije met 02. De Bulgaarse doelpunten wer den in de 34ste en 60ste minuut gemaakt door Denev. De eerste twee wedstrijden tussen beide ploegen eindigden in 22 en 00. De Nederlanders zijn in het meer dan 32.000 toeschouwers gevulde Wassil Levski-stadion het slachtof fer geworden van hun pogingen tot vertragen. Direct na het begin- signaal van de Oostenrijkse arbiter Woerer begonnen de oranjehemden elkaar speels tikkend de bal toe te schuiven. Maar dit was nu juist in de kaart gespeeld van de Bulgaren, die, opgezweept door de menigte op de tribunes, stormaohtig in 't offen sief gingen. Door hun enthousiasme overrompelden zij de Nederlanders, Week-end Koopjes van Uw drankenadviseur 3 familieflessen SINAS f 1,95 3 familieflessen TONIC f 1,60 3 flessen LIKEURWIJN f5,95 STEENSTR 8 TEL 21361 HERENSTR 6 - TEL 30069 HAARLSTR 204 TEL 21611 DONDERDAG-KOOPAVOND Tot 9 uur geopend. Nieuwe uitgaven De man met de twee levens, door Theun de Vries. Uitg.: Em. Querido. Amsterdam. Wat drijft en bezielt ons? Essays over motivatie en maatschappij onder re dactie van P. J. Roscam Abbing. Uitg.: Boom, Meppel. De ombudsman, door Marcel van Dam. Uitg.: De Arbeiderspers, Am sterdam. Mieke Maaike's obscene jeugd, door Louis Paul Boon. (De Arbeiderspers). Het boekebeest. Kinderboek door B. Jagt met illustraties van Peter Vos. Uitg.: van Holkema en Warendorf, Bussum. Naar het ziekenhuis, verteld door Herma Vergouwe met tekeningen van Karen Bodenhausen. Uitgegeven voor Ouders van Nu, door L. J. Veen, Wageningen. die in fysiek en technisch opzicht toch een betere indruk maakten. Binnen dertig minuten passeerden de Bulgaren doelman Harry Schel- lekens tweemaal, maar beide keren stond een doelpaal een treffer in de weg. In de 34ste minuut gebeurde dan toch het onvermijdelijke. Middenvel der Denev opende de score: 10. Dit doelpunt deed Oranje mentaal ineen storten. Het spel van de Ne derlanders werd zelfs stuntelig. De tweede helft bood hetzelfde beeld. De Bulgaren bleven stormen. Slechts sporadisch kwamen de Nederlanders tot een uitval. In de 60ste minuut beslechtte Denev het pleit met een kopstoot: 20. In de halve-finales spelen de Bul garen tegen de Sowjet-Unie. RIO DE JANEIRO De boom welke eens dit land haar naam ge geven heeft, loopt gevaar geheel te verdwijnen. Toen de Portugezen in 1500 in Brazilië landden was het hele bekken langs de Capbaribe ri vier tot aan de monding bij Recife bedekt met wouden van deze rode hardhouten bomen. De rode gloed, of braza in het Portugees, was af komstig van een rood sap dat een uitstekende kleurstof voor textiel bleek te zijn. Er bleek in Europa zoveel belangstelling voor dit verf hout te zijn dat binnen 200 Jaar vrijwel alle wouden uitgeroeid wa- Haast als een soort curiositeit is onlangs een boom geplant in de bo tanische tuin van Rio de Janeiro. Het jonge boompje was afkomstig uit het laatste reservaat van Per- nambucohout bomen in een bos dat toebehoort aan de landbouwkundige hogeschool in Pernambuco. Dit reservaat zal binnenkort ook verdwijnen door de bouw van een stuwdam. De botanicus en ecoloog, Vasconcellos Sobrinho probeert van de regering gedaan te krijgen dat de bomen uit het reservaat verplant zullen worden naar de oevers van het stuwmeer om ze voor Brazilië en de wereld te redden. COSTADELSOL COSTABRAVA JOEGOSLAVIË RIMINI ROEMENIË 3 DAGEN LONDEN "vanaf 430 gulden "vanaf 404 gulden "vanaf 470 gulden "vanaf 472 gulden "vanaf 438 gulden *twee weken vol pension voor 167 gulden (logies ontbijt) Als u een appartement wilt, liggen bovenstaande prijzen trouwens nog lager. U wilt nóg wat argumenten? Ten eerste is dit maar een klein aantal van onze v" vliegreisaanbiedingen, we hebben ook nog andere. Ten tweede kunt u al uw reisbeslommeringen door orw laten regelen zoals: verzekeringen, vreemd geld, vakantiesafe, alles. Bovendien krijgt u van onze medewerkers vakkundig advies. 0 U zult ontdekken dat er géén makkelijker manier is om een vakantievliegreis te boeken. BOEKELO Ton Sijbrands en Andris Andreiko zullen elkaar vol gend Jaar oktober ontmoeten in een tweekamp om de wereldtitel dam men en wel in Nederland. Dit is gisteten besloten op het congres van de werelddambond <FMJD>. Een dergelijke tweekamp tussen de nieu we (Sijbrands) en de oud-wereld kampioen is reglementair. Het kandidatentoernooi 1974 zal plaats hebben in Italië, welk land in 1973 ook de toernooien om de Europese titels (individueel en voor teams.) zal organiseren. Het wereld- toernooi 1976 wordt in Senegal ge houden. TERNI Het Nederlands militair elftal heeft de eindronde om het CISM-kampioenschap niet gehaald. In Terni verdienden de Italiaanse soldaten de reis naar Bagdad door Nederland met 32 te verslaan. Het was de derde wedstrijd tussen beide, teams. Beide vorige wedstrij den eindigden in een gelijkspel. Door hun woeste gedrag ver scheidene keren kwam een hor de het veld op boezemden zij mijn spelers grote angst in. Ei genlijk wilden ze niet eens spe len, want al voor de wedstrijd werd Szabo aan het hoofd ge raakt door een fles, toen hij hei veld opkwam. Zij vreesden wer kelijk voor him leven. Ik heb nog nooit zoiets meege maakt. We hadden medelijden met de Spaanse politie, die zich bewonderenswaardig heeft ge weerd, hoewel ver in de min derheid". De „Guardia Civil" maakte na Spaanse EHBO-mannen voeren een tegen een wapen stok van de Guardia Civil opgelopenSchots supporter af. het eindsignaal driftig gebruik van de wapenstok, om het Schotse legioen van het veld te drijven. Hierbij raakten ver scheidene fans gewond. De Rus sen zullen officieel protest aan tekenen tegen „de onregelmati ge omstandigheden waaronder de wedstrijd moest worden ge speeld." 0NA De Schotse club Glasgow Rangers heeft ;rste keer in zijn geschiedenis beslag gelegd op de beker voor bekerwinnaars. De Rangers versloe- avond in Barcelona in de eindstrijd van 't Euro- m aernooi Dynamo Moskou (Rusland) met 32. verloop was: 23. Stein 10, 39. Willy John- """O, 49. Willy Johnstone 30, 59. Esjtrekov 31 'ikov 32. hter: Ortiz de Mendibil (Spanje), vers: 50.000. Ie derde keer dat Glasgow Rangers in de finale de vorige keren verloren de Schottenin 1 961 van Fiorentina (Italië) en in 1967 met 01 n München, de club die zij nu in de halve eind- hakelden. BLONA Na afloop finale om de Europese i or bekerwinnaars heeft B Moskou bij de Spaan- enwoordiger van de Eu- oetbalunie (UEFA) een protest ingediend. De ivan de Russen gelden »B van de 20.000 Schot- 1 irters voor, tijdens en - verloren wedstrijd 1 ^sgow Rangers. Konstantin Basjkov, Dynamo, verklaarde: procent van de Schot ster s was stomdronken den en het spe'. van Dynamo "maak ten". Indien zij er var. het begin af waren bij geweest zou ook de derde bekerwinnaars-finale voor de Ran gers, die in Willie Johnstone enGreig hun beste spelers hadden, wel eens minder prettig kunnen zijn afgelo pen. Willie Wad dell, manager van Glasgow Rangers toonde zich opge lucht over het resultaat, dat ener zijds èen uit de schaduw treden- van Celtic betekent en anderzijds Euro pacupvoetbal ook in het nieuwe sei zoen waarborgt: "Gelukkig liep het bij ons in het begin enorm goed, want in de slotfase hadden we weinig meer tegen de Russen in te brengen". De legendarische doelman Lev Jasj'in, die bij Dynamo Moskou de rol van een soort geestelijk adviseur speelt, jammerde betraand: 'Waarom duur de de wedstrijd toch niet wat langer. Wat zijn we in diie laatste minuten nog vaak dicht bij de gelijkmaker ge weest", om dan toch weer met enige trots op te merken: "Maar we hebben in elk geval bewezen niet voor d'e winnaar onder te doen". SASSENHEIM Voor het toer nooi om de Dokters Cup zal zaterdag één wedstrijd worden gespeeld. Ter Leede komt uit tegen Rynsburgse Boys. De Sassenheimers zullen dit thuisduel echter in Rijnsburg af werken omdat het Sassenheimse sportpark in verband met (dringend noodzakelijke) herstelwerkzaamhe den reeds is gesloten. Het duel begint om 4 uur. Zoals bekend komen de beide andere deelnemers aan het Dokter Cup-toernooi, Noordwijk en Quick Boys zaterdag in Katwijk voor de vierde ronde van het KNVB- bekertoernooi tegen elkaar uit. Eén van beide zal hierdoor afvallen en de Dokter Cup-reeks kunnen vervol gen. De winnaar speelt mogelijk het streektoernooi op doordeweekse avonden. Rijnsburgse Boys-secretaris en wedstrijdleider Breedijk: „Voorlo pig kijken we zaterdag maar weer hoe het met de afwikkeling van het toernooi verder gaat". Overigens: Noordwijk en Quick Boys moeten elkaar naast het KNVB-beker-duel nog twee keer voor de Dokters Cup ontmoeten. Binnen enkele weken dus wellicht drie keer het treffen tussen de beide streekrivalen. Stem middeni scoort het eerste Schotse doelpunt. FOSSIA De vierde etappe van de Ronde van Italië heeft een ver rassing gebracht. In het eerste ge deelte, een klim over 48 km van Foggia naar de Blockhauspass, toonde de Spanjaard Jose Manuel Fuente zich een ware kllmgeit. Met een voorsprong van 1.35 minuten op zijn landgenoot Lasa en van maar liefst 2.36 minuten op Eddy Merckx bereikte hij de finish en nam zo de rose trui over van de Italiaan Colombo. Het tweede gedeelte van de etap pe, 210 km naar Foggia, leverde een overwinning op voor de Italiaan Wilmo Francioni, de snelste spurter in een kopgroep van negen man. Merckx slaagde er niet in iets van zijn achterstand op Fuente in te lo pen. Beide renners bevonden zich in de grote groep, die 17 seconden na Francioni finishte. De uitslag van het eerste gedeelte van de vierde etappe is: 1. Fuente (Spa.) op 1 min. 35 sec. 2. Lasa (Spa.), op 2.35, 3. Motta (Ita), 4. Bergamo (Ita), 5. Merckx (Bel.). Tweede gedeelte: 1. Francioni (Ita.) 5.31.11, 2. Pao- lini (Ita.) z.t., 3. Santambrogio (Ita) z.t., 4. De Geest (Bel.) z.t., 5. Swerts (Bel.) z.t. Algemeen klassement: 1. Fuente (Spa.) 23.27.58, 2. Lasa (Spa.) 23.29.33, 3. Motta (Ita.) 23.30.34, 4. Merckx (Bel.) z.t., 5. Laz- cano (Spa.) 23.30.44. zien van de finale tus- rs en Dynamo door toe- gemist zou hebben vraag zou worden had gewonnen, geantwoord1: Dy- De Russen toonden vaardige voetballers. en met conditie. In tegen- Russische speelwijze jaren geleden, viel er waar te ne- die aanvallen a lier- ataitósch en vastom- i-, gercutineer- spel, speel- zoverre de wedstrijd dat elke scoringskans Zij waren in de mindere van doch zegevierden een grotere ge- zich onder meer ma- een groot aanltal be-^ overtredingen hun grotere disei- van de zege afge- in de tweede helft over de grove char- met gelijke munt te constateren arbiter Ortiz de Men- In die fase ook 9—3 terug tot 2'3. dit tweetal treffers voor het einde. De tijd was te kort in te halen, wat ge- zeker gerechtvaar de eerste het sterke izabo - Sjoekov Bai- n de vleugelspelers Je- Jakoebik voortreffelijk Onmiddellijk na deze treffer ver manden d'e Russen zich en stormden verbeben McCloy-waants. De lange goalie doorstond met verve een aan tal bange minuten. De druk van Dy namo werd zelfs zo groot dat Jardlne bijna in eigen doel schoot. Dezelfde speler redde overigens vijf minuten voor het einde zijn ploeg weer door de bal van de doellijn te halen na een schot van Esjtrekov, die in de 57sbe minuut voor 13 had gezorgd. Vier minuten voor het einde scoorde Makovikov de "aansluiitingstreffer", dooh meer stonden de wanhopige Schotten tcch niet toe. Zij werden I hierbij geholpen door 'n deel van de I 20.000 supporters die hen na 't 2de j Russische doelpunt door een bestor- J ming van het veld even de gelegen- aangespeeld, zodat zich diverse ge vaarlijke momenten voordeden in het Schotse strafschopgebied. Bij een on gevaarlijke tegenstoot van Glasgow demonstreerde de Russische defensie voor de eerste keer haar afkeer van hard ingrijpen. Na een overigens zware overtediing van Conne kwam de bal bij Derek Johnstone, die over grote afstand Stein bediende. De Schobsse spitsspeler s-ohudde zijn be waker Zikov op snelheid af en scoor de met een fraai hoog schot: 10 in de 23ste minuut. Zestien minuten la ter kopte Willy Johnstone vol komen ongedekt h simpele voor zet van Smith in en de verbouwe reerde Russen, die hun ontzetting over de onvoorstelbare tolerantie van Ortiz de Mendibil slechts uit hun ge laatsuitdrukking lieten blijken, ston den met 0—2 achter. Drie minuten na de hervatting dreigde een drama, toen weer Willie Johnstone uit een bijzonder verre uittrap van zynddel man McOloy ijzig kalm doelpunt nummer drie deed aantekenen. heid gaven uit te blazen van het Rus sische offensief. Opvallend Het was opvallend dat na de rust de twee Russische invallers Esjtrekov en Gersjkovitsj voor het tempo zorg-

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 13