Inspraak voor de lu WANDELENDE POPPENSPELER OP RUK-IN Nieuwe restaurants en andere zaken open GROTE VERSCHEIDENHEID OP TWEEDE TRIËNNALE Procedure voor nieuwe wijk Stevenshof Snel beginnen met restauratie van pomp Harmoniekapel geen eenheid WISSELBEKER L.D. VOOR J. VAN LOON Wassenaar op de mat met barones LEIDEN Hoe zien burgemeester en wethouders de in spraakprocedure (voor raad en burgerij) voor het plan Stevenshof? Naar hun mening houdt de inspraakprocedure nauw verband met de wijze van aanpak en de ontwikkeling van dit gebied, welke aanpak anders zal zijn dan tot nu toe gebruikelijk was. Vóór de tot standkoming van de wet op de ruimtelijke ordening deed zich de moeilijkheid voor, dat een weinig getolereerde afwijkingsbe voegdheid slechts het ontstaan van „starre" plannen mogelijk maakte, waarbij de positie van de stedebouw- kundige dominerend was. B. en W. menen, dat een bestemmingsplan dient te groeien uit een voortduren de gecoördinerende bewerking, waardoor de vroegere starheid van een uitbreidingsplan kan worden doo broken. Voor de opbouw van het bestem mingsplan voor het gebied Stevens hof is een werkgroep ingesteld. In deze werkgroep zullen administratie, techniek, financiën en bestuur elkaar dienen te vinden. Naast deze werk groep zullen nog teams inge steld worden, die zich gaan bezighou den met de verwezenlijking van ob jecten. die in het bestemmingsplan worden bepaald. Om efficiënt te kunnen werken is de omvang van de werkgroep beperkt gehouden. Een nauwe samenwerking tussen de bij het plan betrokken groepen is niet alleen nodig om het meest ac ceptabele plan qua leefbaarheid etc. te bewerkstelligen, doch ook om een bouwplan op de meest eco nomische wijze te kunnen realise ren .Een goed woon- en leefklimaat garandeert immers een goed beleg gingsklimaat zonder welke het niet mogelijk is tot een goede uitleg van een stad te komen. Tevens voorkomt deze werkwijze, dat langdurig in on afgewerkte wijken moet worden ge woond, aangezien de wijken telkens kan en klaar kunnen worden opge leverd. Er zal een rapport met al ternatieven worden voorgelegd en niet direct een stedebouwkundig plan. Zodra de raad zich heeft uit gesproken zal in overleg met beleg gers-bouwers het plan kunnen wor den ontwikkeld en gerealiseerd. Bij de voorbereiding van het be stemmingsplan zal aan de Rijndijk bewoners gelegenheid gegeven wor den hun wensen kenbaar te maken, omdat de ontwikkeling van het be trokken gebied voor hen vele conse quenties kan hebben. Het is nage noeg onmogelijk om de toekomstige bewoners gelegenheid tot inspraak te geven, omdat niet bekend is wie de toekomstige bewoners zijn en waar zij zich thans bevinden. Aangezien enige secretarie-afde lingen en gemeentelijke diensten dusdanig bezet zijn. dat geen ander werk meer kan worden aangenomen, hebben B. en W. het Instituut Stad en Landschap ingeschakeld voor de planologische adviezen en het Neder lands Economisch Instituut voor het opstellen van de programmerings- eisen. De kosten voo advise ring worden geraamd op f 200.000 per Jaar. Deze zaak wordt dinsdagavond besproken in de raadscommissie stadsontwikkeling «om 8 uur in ka mer 203 van het stadhuis i. VOORSCHOTEN Volgende week vrijdagavond komt de Voorschotense gemeenteraad om 8 uur bijeen. Bij het begin van de vergadering zal de heer A. Oosterbaan beëdigd worden als gemeente-secretaris; daarna vol gen voorstellen van B. en W. tot vaststelling van de verordening tot tiende wijziging van de Voorscho tense politieverordening; het be schikbaar stellen van een krediet voor restauratie van de dorpspomp; tot wijziging van de Winkelslui tingsverordening Voorschoten 1969 tot vaststelling van een nieuwe ge meenschappelijke regeling inzake woonwagencentra in het rayon Lei den en enige onderwijsvoorstellen Ook wordt behandeld de nota inzake bestrijding tandbederf. Het Ministerie van Cultuur. Re creatie en Maatschappelijk Werk heeft reeds in 1967 ten behoeve van de restauratie van de dorps pomp in de Voorstraat te Voorscho ten een subsidie van 40 pet. in de op f 13.000,- begrote kosten toegekend. De uitvoering van de restauratie werd vertraagd omdat in de ge meenteraad de wens geuit werd de betreffende pomp te vervangen door 17e of 18e eeuwse hardstenen pomp Ondanks alle pogingen is het tot op heden niet gelukt een dergelijke pomp te krijgen. Omdat het ministerie de subsidie intrekt indien niet snel een begin gemaakt wordt met de restauratie van de bestaande pomp en mede omdat de kosten nog steeds gelijk zijn aan die welke in 1967 werden begroot, wordt de gemeenteraad voorgesteld 'n krediet beschikbaar te stellen van f 7.800,-. Naar alle waar schijnlijkheid kan ook een sugsidie verwacht worden van provinciale zijde, aldus B. en W. De Voorschotense gemeenteraad krijgt ook een voorstel tot wijziging van de Winkelsluitingsverordening Voorschoten 1969. Deze wijziging houdt in dat voor de avondopenstel ling met het oog op feestdagen vol ledig aansuliting is gezocht bij de Weekmarktverordening Voorschoten 1971. De avondverkoop is op vrijdag avond met uitzondering indien op deze dag één der Kerstdagen, de Nieuwjaarsdag, de paardenmarkt of Koninginnedag valt, dan wordt de avondverkoop verschoven naar de voorafgaande woensdagavond. De Katholieke Leidse Harmoniekapel gaf gisteravond in 't Antonius Club huis zijn donateursconcert. Onder di rectie van B. van der Burg begon de harmonie met de Air uit de 3e sui te van Bach, dit ter nagedachtenis aan twee gewaardeerde medewer kers. Na een kort welkomstwoord door de voorzitter, dhr. J. C. Wijmer zetten de muzikanten de mars Ar- romanches var Kelly in. Volgden 2 ouvertures van Boedijn en Jour- quin, die de componisten niet van hun meest inventieve zijde lieten zien. Werken van Hautvast, Darling, Lee man. Dominguez, Ruiz en Abel completeerden het programma. Spe ciale vermelding verdienen Long- street Dixie en Rimbalzello (Abel) en Pi Scheffers meesterlijke arrange ment van Perfidia. Als toegift diende een wat houterige bewerking van de hit Als het om de liefde gaat. Van de uitvoering is Intussen niet veel goeds te melden. De blazers maakten al te vaak de indruk, dat ze hun partijen kort tevoren voor het eerst hadden gezien. Ook had men niet de moeite genomen de instru menten nauwkeurig op elkaar af te stemmen, zodat er van harmonie geen sprake was. Het orkest vorm de bovendien geen eenheid, hetgeen nogal nadrukkelijk werd bevestigd door één van de trompettisten, die voortdurend zo hard speelde, dat het gehele programma leek te bestaan uit trompet-soloconcerten. R. G. HARMS. LEIDEN Bewoners van de 5e Binnenvestgracht zijn vanmorgen begonnen de straatstenen los te breken uit protest tegen het feit, dat de straat altijd vol geparkeerde auto's staat, waardoor de kinderen niet veilig meer op straat kunnen spelen. De 5e Binnenvestgracht ligt juist buiten de blauwe zone. en is daardoor een geliefde parkeerplaats voor veel automobilisten. (Foto'. Holvast». LEIDEN De wisselbeker van het Leidsch Dagblad, om het bezit waarvan de Leidse leden van de Ned. Bond van oud-strijders en dragers van het Mobilisatiekruis in het afgelopen seizoen verwoed heb ben gestreden, blijft dit jaar een „familiebezit". De beker dit het vorig jaar werd gewonnen door de heer P. van Loon, kw-am nu in han den van zijn broer, de heer J. van Loon, die met 515 punten in de A- serie beslag legde op de eerste prijs. Een goede tweede werd de heer D van der Linden, die in totaal 508 punt wist te verzamelen. De derde prijs kwam op naam van de heer P van Loon te staan (507 punt), die aan het einde van de avond toch nog weer met een wisselbeker naar huis ging: in het afgelopen schiet- seizoen schoot hij de meeste keren in de roos. Proficiat! In de B-serie gingen de prijzen naar P. van El- burg <498 pnt.>, J. v.d. Geest <490» WASSENAAR Een koffie- tentje en een twee meter hoge rieten mat: stille getuigen van een stille stijd aan de stille Buurtweg in Wassenaar. Voor lopig ziet het er naar uit. dat mevrouw C. F. Postma. barones Van Harinxma Thoe Slooten. 't onderspit zal delven en de rie ten mat door een haag van groen zal moeten vervangen. Mevrouw Postma heeft niets tegen koffietentjes, al maakt ze er zelden gebruik van. maar wèl tegen de rommel, die er door wordt veroorzaakt. Welis waar heeft de eigenaar van de koffietent grote afvalmanden geplaatst, maar kinderen én volwassenen plachten papier en bekertjes bij voorkeur in de tuin van de barones te deponeren. Een gevlochten afscheiding was dus zinvol, maar in artikel 10. eerste lid van de Kommen verordening van de gemeente Wassenaar staat duidelijk dat afscheldingsheggen en hekken niet hoger mogen zijn dan een meter; alleen voor een rietmat ter bescherming van Jonge aan plant zou tijdelijk ontheffing kunnen worden verlpend. Het college van B. en W. is door de rietmat van de barones ln zijn esthetisch gevoel ge schokt en bovendien ziet men er een precedent in waardoor Wassenaar één lange muur van rieten matten zou kunnen wor den. Mevrouw Postma is het daar niet mee eens: „Dit is een unie ke situatie. We hebben trouwens al geprobeerd om een goede heg te laten groeien, voor duizend gulden coniferen, maar die heb ben tussen de hoge bomen geen enkele kans. Nu willen we het met bamboe proberen, maar de gemeente geeft maar tot sep tember de tijd en dat is veel te kort". Dat Wassenaar èn een baro nes het ooit op de mat zouden uitvechten, wie had het kunnen voorspellen? O, tijden! O, ze den! O, Geertsema! De Provinciale VW Zuid-Holland zal op vrijdag 26 mei a.s. in de raad zaal van Boskoop zijn jaarvergade ring houden Om 10 uur des morgens zal burgemeester Van Dedem de gasten verwelkomen Het ligt in de bedoeling dat het gezelschap 's mid dags een rondvaart door Boskoop maakt en een van de kwekerijen be zoekt. Een en ander is georganiseero door de plaatselijke Vereniging voor Vreemdelingenverkeer Boskoop LEIDEN Het werk van amateurs en beroepskunstenaars naast elkaar en door elkaar is te zien op de twee de Triënnale van het gewest Leiden. Het enorme aantal inzendingen is over drie achtereenvolgende exposi ties verdeeld. Op de eerste expositie is een 120-tal schilderijen, tekenin gen, wandkleden, keramische voor werpen, penningen en glaswerk bij eengebracht. Een enorme verschei denheid. niet alleen in techniek en onderwerp, maar ook in kunnen. Rijp en groen hangt naast elkaar, en de bezoeker moet zelf uitmaken wat hem het meest aanspreekt. Om maar eens een greep te doen: De Iraaie knotwilg van P. J. A. Cox. Als een spookbeeld doemt hij op te gen een okergele achtergrond, haar scherp en tegelijk onwezenlijk. Wor tels en takken leveren een rijk ge schakeerd patroon. Henk Hollcbeek geeft in directe, onvermengde, kleu ren autowegen met viadukten en ver keersborden weer. Heel duidelijk staat alles voor je, monumentaal en geluidloos. De natuur is allang ver dwenen. De tekeningen van C. de Jager zijn vlot. Er zijn landschappen met bomen, waarboven indrukwekkende wolkenvelden voorbijglijden. Soms is het moment weergegeven, waarop de zon door de wolken heenbreekt. Wiesje Schaafsma geeft haar schil derijen nog een extra dimensie door geplooid doek als ondergrond te ge bruiken. In de fijne, visionnaire penteke- LEIDEN De eerste Wimpy- hamburgers zijn vanmiddag over de toonbank gegaan in Leiden. Wethou der Lijten (economische zaken) nut tigde als één der eersten een brood- Je. Kort daarvoor had hij de eerste plaatselijke Wimpy geopend. Het snel-restaurant ligt in de Haarlem merstraat, tegenover de Rex-bio- scoop. Er zijn 120 zitplaatsen. Klanten worden bediend Als menu kunnen zij kiezen uit Wimpy's in allerlei va riëteiten. al dan niet met friet, met daarnaast ijs. bier en frisdranken. „We mikken op een winkelend pu bliek", zegt de in Zeist woonachtige ondernemer G. M. Zeegers van Mi- resto b.v., „en aan scholieren die even een uurtje vrij hebben. We bie den hen een snel en goed klaar ge maakt produkt in een plezierige om geving. In de drukke Haarlemmer straat hopen we een goede omzet te halen". De Leidse Wimpy is alle dagen, behalve zondag, open van half negen 's ochtends tot acht uur 's avonds. Woensdagavond geschiedt in Sche- veningen de opening van het Sein post-restaurant met terras, een nieu we activiteit van de Leidse slagers onderneming Teekens. Koning Wil lem I zal opnieuw landen om het complex te openen. O.a. zal daarbij minister Geertsema van Binnenland se Zaken aanwezig zijn. Leiden heeft er op de Aalmarkt een boetiek voor vrijetijdskleding bijgedragen. ..Slopop" heet de zaak van Hans Sloos en Bert Poptie. Op de Stationsweg wordt volgen de week vrijdag een rayonkantoor geopend van Delta Lloyd verzeke ringsgroep NV. Van 4 tot 6 uur is er receptie. ningen van Hanneke Kop ontdek Je steeds meer, naarmate je er langer naar kijkt. Gerard de Wit maakt ge bruik van sobere kleuren, bruin en grijs, maar weet daar een enorme rijkdom in aan te brengen. Zijn onderwerpen zijn ook sober, stenen bijvoorbeeld, maar als Je zijn werk bekijkt realiseer Je Je hoe boeiend zo'n „gewone" steen kan zijn. Het grote wandkleed, dat F. A. J. Wijn stra-Span van grijs plastic maakte houdt een waarschuwing tegen da milieuverontreiniging in. Het is maar een kleine greep uit de enorme hoeveelheid die er in da Leidse Waag te zien is. Dit eerste gedeelte van de triënnale blijft tot en met 27 mei- HAWIE REENEMAN Vliet bedreigd LEIDEN/DEN HAAG Bestaat het gevaar dat de Vliet in de omge ving van Leiden ernstig verontrei nigd wordt door de lozing van gro te hoeveelheden afvalwater? Die vraag zal beantwoord moeten wal den na een onderzoek dat Gedepu teerde Staten van Zuid-Holland zul len instellen. Het onderzoek wordt ingesteld op aandrang van mevr. ir. N. C. de Ruiter (CHU) uit Voor schoten. Tijdens de statenvergadering merkte zij op dat ongeveer op de zelfde plaats waar nu de waterzui veringsinstallatie Leiden Zuidwest haar afvalwater loost, straks ook de nieuwe Heineken-vestiging uit Zoeterwoude haar afvalwater zal gaan lozen Mevr. De Ruiter vreest dat het ontoelaatbare toestanden zal leiden. LEIDEN De grote manifestatie die op tweede pinksterdag onder de naam Ruk-in in het jeugddorp Zuid-West zal worden gehouden, krijgt er een bijzondere attractie bij. Voor het eerst sinds 200 jaar zal er in Nederland weer een oud-Japanse manier van poppenspelen worden gedemonstreerd: de "wandelende poppenspeler". De speler is hierbij geheel ingebouwd in zijn theater. Het wordt als het ware om hem heen gebouwd. Deze manier van poppenspelen, die vroeger in Nederland nog wel eens werd gehanteerd, zal weer tot leven worden gebracht door de be kende Leidse mini-theatereigenaar Piet Onderwater. Zijn bedoeling is. om een zo actueel mogelijk program ma te brengen, waarop het publiek terstond kan reageren. Een tweede als „stunt" georgani seerd programmapunt is de komst van de Children of God uit Amster dam, een religieuze groepering die zich kenmerkt door openlijke en mas sale getuigenissen, dikwijls met be- Bedreigingen Het Koblenz-ho- tel in het Oostenrijkse Salzburg heeft al vele anonieme telefoontjes gekregen waarin wordt gedreigd dat het zal worden opgeblazen. In het hotel zullen president Nixon en kan selier Kreisky zondag de lunch ge bruiken tijdens de tussenstop van 36 uur die de Amerikaanse president hier maakt op zijn reis naar Mos kou. hulp van popmuziek. Ook het Micro theater Imperium zal optreden. Hun programma is nog niet bekend. In elk geval zal er mime gespeeld kun nen worden. Verdere troeven, die de organisatie onder het motto., ludie ke stunts" heeft aangetrokken, zijn de Leidse folk-zanger Jan van Ree- nen. en de balletgroep van Marjo lein Briër. Bij de opzet van het festival heeft de creativiteit van de bezoekers een belangrijke plaats gehad. Er is zeer veel ruimte en materiaal aanwezig voor om. tekenen en verven, weven met kralen, stoffen of touw. alle soorten knopen, sieraden maken met kralen, zilverdraad of leer. verven van T-shirts en „rare toestanden" bouwen met kippegaas, gips en af- valmaterialen. Van diverse Leidse fabrieken heb ben de organisatoren stoffen, verf e.d. ter beschikking gekregen. Veel medewerking heeft men ook gehad van de plantsoenendienst. Ook de Leidse popgroep White Rabbit (foto) heeft aangekondigd, dat er tijdens haar optreden een ver rassing te verwachten is. ':A Zaterdag den) 912 uur nam. Het Mierennest (Morsweg fle-bar 122 uur nam. Oegstgee6t (Geversstraat 65) j teit voor kamerbewoners en i staanden 8 uur nt Schaakzolder (Morsweg 114) Jeugdschaaksocieteit 25.30 uuj, Scarabee (Pieterskerkchoorste Protest- en folksong Bard van 8 hoven 8 uur nam, Zondag Zijlsingel 2 Eva-ngeliecentru# ©vang. J. Zijl6tra 10 uur voorn. Middelweg 19c Poppenthe&t# Rijnland6lyceum (Apollolua Gem. voor oorspronkelijk christ* afd. Oegstgeest Spr. evang. Brugge 7.30 uur nam. Leiderdorp Wilhelminastra# Gespreksavond Baha'i 8.15 uurnt Vestestraat 39 Jehova getuij uur voorm. Breestraat 19 (Sociëteit T* (voor kamerbewoners en alleen >t en 8—12 uur Scarabee Pieterskerkchoorstee Protest- en folksong Bard van li hoven 8 uur i Maandag Scarabee (Pleterskerkchooratn t; Popgroep Lotus 8 uur nam. Jeugddorp Zuid-West Jeugd.# j geren groepen 10 uur voorm.-i 1 's nachts. Dinsdag Stadhuis (kamer 263). Openblijf f adering commissie Stadsontwik) uur nam. Ts< Zijlsingel 2 Evangellecentrua evang. J. Zijlstra 8 uur nam, Breestraat 19 Sociëteit Twi (voor kamerbewoners en alleen den) 912 uur nam. Het Mierennest (Morsweg it jaardensociëteit 24 uur nam. Diamantplein 27 Gespreksav# ha'i 8.15 uur nam. Jexigdhuis Breestraat 19 Spn Chr. Emigratiecentrale 78 um Hooigracht 38. Spreekuur 81i Ot hulsvesting werkende jeugd 7.# Gew. Arbeidsbureau Man- Maatschappij over part-time w 10.30 uur voorm. Driftstraat 49 Spreekuur raadsvrouw 10.3011.30 uur Breestraat 19 Sociëteit voor s cap ten 25 uur nam. Steenschuur 6 Leidse Ver. v« zegel verzamel aars 8 uur nam. Woensdag 1!« lid Lidwinahuis (Lammensehann Jaarvergadering R.K. Ouderve i'" Zorgenkind" 8 uur nam. Breestraat 19 Sociëteit (voor kamerbewoners en allee den) 912 uur na Dijkstraat 2a (Morskwartier) ti-r uur sociale raadsvrouw 10—1 8 voorm. Stadhuis Spreekuur sociale vrouw 4.306 uur nam. Oegstgeeet (Geversstraat 63) teit voor kamerbewoners staanden 8 uur nam. Oegstgeest Kennedjlaan II formatie-avond Baha'i 8 uur \t Apothekers De avond-, en nacht- en zot dienst wordt tot maandagochl y uur voorm. waargenomen doorat theek Kok, Rapenburg, aju g Voorschoten, Leidseweg en ap Van Breest Smallenburg, Loei n 6, Leiderdorp. De avond- en nachtdienst vanaf maandagochtend 8 uuri waargenomen door Doeza-apc Doezastraat 31, Alpotheek Oegf on Wilhelminapark 8 en Van Smallenburg, Loevestein dorp. Doktersdiensten Leiden Tot zaterdagmorgt uur raadplege men de eigen arts, daarna tot maandagnii tie uur uitsluitend voor spoed* de dokterstelefoon 22222. Leiderdorp Eerste pinlu dokter De Bruyne. Hoofdstraat lefoon 22208, tweede ipnksterd ka Schellaard, Merelstraat 180,1 21290 (wijkzuster R. v. d Burggravenlaan 190, Leiden, 33773). Oegstgeest Eerste pinla dokter J. W. de Haan, Duiveni straat 3, tel. 54294, tweede pil dag dokter E. W. F. van Wil Oranjelaan 29, tel. 52130 ter M. Warmenhoven, Tromplaan 162, tel. 53448 54500). Warmond Dokter L. H. J pers, Churchilllaan 13 V(X 10140 (wijkzuster C. van Boekesteyn, Teijlingerhof Wif tel. 3730). Wassenaar Eerste Pinl de art-sen J. A. Römer, L. 56 tel. 2501 en J. H. Jaars tenburgerweg 106, tel. 9676. J Pinksterdag de artsen E. M. i terbaan. Pr. Marielaan 14a. ij en W. J. de Jong, Wittenbi 188 tel. 9124. Voorschoten Dokter pinksterdag J. E. James, 51, tel. 2520, tweede pinkstërf ter S. v. d. Kooy, Schimméjj v. d. Oyelaan 13, tel. verpleging Gezondheidsei gaardenlaan 2) Gezinsverzorging Aanvragen hulp oejaarden durig zieken en gezinsverzorgtó! singel 8. tel. '24800. 9—10 uur J|)£ SOS-dienst SOS-Telefonische (01710)—25202 Vooi alle dl® lykhedeD verkeren borelkbtfi - werkdae van acht uut qjd ff lie ink: ■env Release

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 2