In'toog springende verkeersborden en onzichtbare correcties. 30! heeft er 'n vernuftig Scotch-produkt voor. lora-leden gaan weer stemmen over 3 ha Verkeer krijgt het moeilijk Buitengewone algemene vergadering op 29 mei in Leidse Holiday Inn ntvoering was 4an korte duur Filmprijzen Cannes Reconstructie kruispunt Rijnsburgerweg-W assenaarseweg S ZATERDAG 20 MEI 1972 VARIA ADVERTENTIE PAGINA 15 Want 3M is nogal een groot bedrijf. En nogal een vinding rijk. Is nu al 70 jaar bezig. In 160 landen. Op zoek naar dingen die het leven makkelijker kunnen maken. Wat dikwijls tot verrassende vondsten leidt. Tot verbazend duur zame reflecterende folie bijvoorbeeld. Entotverbluffend werkzame onzicht bare tape. Die u, als zovele 3M produkten, herkent aan de naam Scotch.3M be weegt zich op allerlei terreinen. Van achter- grondmuzieksystemen tot kopieermachines. En van medische produk ten tot geluidsbanden. Met duizenden produkten die allemaal verschillen hebben en één overeenkomst: dat ze net iets beter in elkaar zitten en net iets vernuftiger. Dus of u nu opvallende ver keersborden wilt aanbrengen of onopvallende cor-x recties: 3M heeft ook voor aan trekkelijke oplossingen voor lastige problemen. 3M, de uitvinders. 3M heet in Nederland Minnesota [Neder land) N.V. En als u meer wilt weten hoeft u maar te bellen of te schrijven: Rooseveltstraat 55, Leiden. Tel. 01710 - 4 50 44. IJNSBURG Moet het bestuur de bloemenveilingsvereniging jra" het gemeentebestuur van isburg alsnog verzoeken de drie tare grond, die destijds aan de I zijn aangeboden, te be- iimen als veilingterrein? Hetant- td op deze vraag zal maandag- d id 29 mei in het Leidse „Holi- Inn" worden gegeven. Dan wordt elijk door het bestuur op ver van 166 Flora-leden uitgeschre- es Combee dea buitengewone algemene leden- [adering gehouden. Het laatste rd over het vertrek van de vei- uit Rijnsburg is dus nog (lang) gesproken, in uit de leden benoemde „Com- ie 3 ha", bestaande uit de Rijns- jJ3prs H. P. van Klaveren, P. van J. Paauw en P. G. Kralt, Noordwij kerhouter J. Broekhof, Voorhouter J. van Steyn en de tenburger G. Vis, heeft onder de t een handtekeningenactie voor houden van deze buitengewone adering gehouden. De lijst ver- 'le 167 namen, waarvan er 166 het ledenregister van „Flora" flden ingeschreven: 118 Rijnsbur- 22 Valkenburgers, 8 OegstgeCs- ren, 6 Katwijk-Rijnders, 6 Noord- V erhouters, 3 Noordwijkers, I fhouters en 1 Leiderdorper. Ooi B( ROTTERDAM (ANP) De 38-jarige fabrieksarbeider H. D. [j Kit Beverwijk heeft in de nacht 7HA ''"an donderdag op vrijdag zijn r Tiendin, een 49-jarige vrouw Kit Rotterdam in een auto ont roerd. riij werd hierbij geholpen ioor zijn 37-jarige collega A. K De schakers zijn in de loop ■an de nacht in Beverwijk in brekend. De vrouw, M. van H. Üe weieens met D. heeft samen- ?ewoonó, werd ln zijn huis aan getroffen. Ze is weer naar Rot terdam teruggekeerd. De ontvoering gebeurde op de ?utse Bocht in Rotterdam-Zuid. t*-| De mannen sleurden de vrouw in de auto en snelden vervol- bns naar hun woonplaats. Het -omantisohe avontuur duurde 'lechts kort. Voorbijgangers za- bn de ontvoering gebeuren en bven het kentekennummer van Ir le auto aan de politie door K bi by zijn aanhouding dat hij collega tegen betaling had bholpen. Het tweetal zal wor den overgebracht naar Rotter dam, Het LD berichtte als eerste en enige reeds enkele weken geleden over deze actie en wijdde er een uit voerig artikel aan. Ook dat tijdens deze bijeenkomst de volgende motie op de agenda zou moeten worden ge plaatst: „Veilingvereniging „Flora" verzoekt het gemeentebestuur van Rijnsburg de destijds aan onze ver eniging aangeboden, ten westen van de veiling gelegen, 3 ha grond, als nog de bestemming veilingterrein te geven". Het Flora-bestuur heeft op grond van artikel 22 van de statuten aan het verzoek voldaan en een buiten gewone algemene ledenvergadering bijeengeroepen. De uitvoerige convo catie met agenda en toelichting be reikt vandaag of dinsdag de leden van „Flora". Het agendum is voor zien van een uitvoerig voorwoord op het bewuste agendapunt en van een toelichting over de onderhandelin gen met het gemeentebestuur en de gevoerde briefwisseling sinds 15 ok tober 1968. Ten aanzien van de handteke ningenactie wordt opgemerkt, dat 154 handtekeningen afkomstig zijn uit het gebied Rijnsburg en directe omgeving. „Hoewel het bestuur niet kan beoordelen in hoeverre de actie, CANNES (AFP) De grote prijs van net filmfestival 1972 in Cannes is toegekend aan twee Italiaanse films, respectievelijk „De zaak Mat tel" van Francesco Rosi en „De ar beidersklasse gaat naar het paradijs" van Elio Petri. De jury had veel lof voor het spel van Gian Maria Volonte in deze films. De prijs voor de beste mannelijke vertolking ging naar Jean Yanne voor zijn spel in „Wij worden niet oud samen", van Maurice Pialat. Die voor de beste actrice kreeg Susannah York voor haar rol in de Ierse film „images" van Robert Altman. „Solaris" van de Rus André Tar- kovski en „Abattoir V" van de Ame rikaan George Roy Hill werden met een speciale prijs bekroond. Milkos Janesco uit Hongarije ontving de re- gieprijs voor de film „Het rode lof lied". Strijd om de macht Direct na de definitieve bekrachtiging van de verdragen met Moskou en Warschau is gisteren in Bonn de strijd om de regeringsmacht weer opgelaaid. Op positieleider Barzel verwierp het voorstel van bondskanselier Brandt voor een vrijwillig akkoord over nieuwe verkiezingen en verzocht Brandt af te treden omdat de coali tieregering van socialisten en libera len geen effectieve meerderheid in het parlement heeft. onder andere in Noordwljkerhout en Noordwijk is gevoerd, zou het feit, dat uit deze gemeenten slechts negen namen op de lijst voorkomen, de in druk kunnen wekken, dat men in die plaatsen minder geporteerd is voor de2e actie", zo wordt opgemerkt. „Uitgaande van het aantal leden, heeft slechts ongeveer 10 procent dit verzoek ondertekend, hetgeen in zijn totaliteit geen beeld geeft van de werkelijke mening van de leden. Ge zien het feit, dat „Flora" als veiling niet meer uitsluitend een aangele genheid van Rijnsburg en onmiddel lijke omgeving is, hetgeen men uit de herkomst van deze handtekenin gen zou kunnen concluderen, roept het bestuur alle leden met klem op, deze zeer belangrijke vergadering te bezoeken". Het Flora-bestuur heeft de com missie voorgesteld de redactie van het agendapunt te wijzigen. Daar mee wenste men echter niet akkoord te gaan. Het bestuur nadrukkelijk: „Weliswaar moet worden begonnen met de indiening van het verzoek by het gemeentebestuur van Rijnsburg, echter wordt door deze redactie de schijn gewekt, dat het gemeentebe stuur zonder meer over het wijzigen van de bestemming van de 3 ha kan beslissen. Dat is een onjuiste voor stelling van zaken. Redactioneel zou men dus het agendapunt discutabel kunnen stellen en de algemene leden vergadering erop moeten attenderen, dat het niet in behandeling kan wor den genomen, omdat het praktisch onuitvoerbaar is, daar uitsluitend G.S. van Zuid-Holland de bestem ming van de 3 ha kunnen wijzigen en niet het gemeentebestuur van Rijnsburg. Uiteraard wil het bestuur niet zover gaan, doch zonder meer ingaan op het verzoek van de com missie de vraag aan de leden voor te leggen of al of niet moet worden overgegaan met medewerking van het gemeentebestuur pogingen te ondernemen de 3 ha te bestemmen als veilingterrein". Secretaris Henk J. den Haan geeft een uitvoerig overzicht van de gang van zaken over „Frederiksoord", ver duidelijkt met foto-copieën van enige brieven, onder andere van een schrij ven van 6 september 1971 van het gemeentebestuur van Rijnsburg, waarin het mededeelt, dat de raad bereid is voor het behoud van de veiling in Rijnsburg boven het reeds gereserveerde veilingterrein in het bestemmingsplan „Frederiksoord" de voor hoogbouw bestemde 3 ha te be stemmen voor veilingterrein en mede werking te verlenen, dat deze grond eigendom van „Flora" gaat worden tegen de geldende kostprijs". Dit schrijven werd door het be stuur, in overleg met de raad van bijstand van de hand gewezen. Tij dens de 18 oktober 1971 gehouden ledenvergadering koos 60 procent van de aanwezige leden voor het be- stuursstandpunt. Aangevoerde pun ten waren en zijn want bestuur en raad van bijstand hebben hun me ning niet gewijzigd nu nog: Aangezien naar het inzicht van bestuur en de raad van bijstand de situatie t.a.v. het ruimteprobleem mede door de steeds grotere omvang van de aanvoeren en verwerking van de bloemen eerder is verslechterd dan verbeterd, blijft de behoefte aan meer reservegrond voor de veiling ten volle bestaan. in dit licht bezien is de situatie, zoals reeds weergegeven in ons schrij ven van 15-10-'68 nog sterker van kracht geworden en biedt het aan bod van het gemeentebestuur nau welijks enige verlichting. De door de medewerking van gemeente Rijnsburg eventueel te ver werven 3 ha grond ligt rationeel to taal ongunstig t.o.v. de uitbreiding van het veilingcomplex, om van dc verwervingskosten, die zeer hoog zul len zijn, nog maar niet te spreken Het blijft het bestuur en de raad van bijstand vreemd aandoen, dat het gemeentebestuur, ondanks het feit dat door het bestuur van Flora op verscheidene manieren is getracht om de 7 ha te verwerven, op geen enkele wijze bereidheid toon de hierin tegemoet te komen. Zo is o.a. door het bestuur van Flora mon deling aangeboden om het gemeente bestuur 7 ha vervangende grond te laten kopen, waarbij Flora de prijs LEIDEN Dinsdag a.s. wordt begonnen met ae reconstructie van het kruis punt Rijnsburgerweg - Wassenaarse- weg en van het eerste deel van de Het werk wordt uitgevoerd door N.V. Aannemersbedrijf voorheen J. Visscher en Zoon uit Leiderdorp, die met een bedrag van f 707.199 als laagste inschrijver uit de openbare aanbesteding te voorschijn kwam. Het werk omvat de reconstructie van het gedeelte Rijnsburgerweg van de Mariënpoelstraat tot even voorbij de Houtlaan, en het nog niet geasfalteerde deel van de Wass- naarseweg. Voor de uitvoering van het werk is gerekend op 200 werkba re werkdagen. In de allereerste fase, die ongeveer twee weken in beslag zal nemen, worden de lantaarnpalen tussen rij wielpaden en rijweg verplaatst naar de trottoirs, waarna de rijwielpaden worden verwijderd en vervangen door noodrijbanen met een asfalt- deklaag. Daarna begint men in het mid den van de Rijnsburgerweg met de aanleg van een 6 meter brede nood- rijbaan. Die hoopt men eind Juni gereed te hebben, vlak voor de bouw vakvakantie. In de laatste fase wordt het nieu we kruispunt voorzien van een uit gebreide verkeerslichteninstallatie Doorrijden Het bestek vermeldt als voorwaar de bij de uitvoering van het werk, dat het verkeer over de Rijnsburger weg steeds in beide richtingen door gang moet vinden. Niettemin zal vooral in Juni de verkeersregeling moeilijk zijn. Tezelfdertijd wordt nl. in Oegstgeest het kruispunt Oegst- geesterweg/Warmonderweg gerecon strueerd, waardoor de eerste 4 a 5 weken de Oegstgeesterweg niet als omleidingsroute kan dienen. Van deze nood wordt een deugd gemaakt, doordat de gemeente Lel den nu gelijktijdig het laatste, slech te deel van de Oegstgeesterweg (het 2-baansgedeelte) kan gaan asfalten De volgende verkeersmaatregelen worden getroffen Auto's en bussen. Dit verkeer zal met behulp van de aan te leg gen noodrijbanen doorgang kunnen vinden. Wel komt er in de eerste fase een aanbevolen route voor automo bilisten uit de richting Oegstgeest in de richting stad. Die route loopt via de Endegeesterstraatweg en de Wassenaarseweg. De bushalte bij de Mariënpoelstraat blijft gehand haafd, die tegenover de Houtlaan wordt m.i. v. 29 mei enkele tiental len meters verplaatst in de richting Oegstgeest. Fietsen en bromfietsen. Omdat de rijwielpaden plaats moeten ma ken voor noodrijbanen, is het nood zakelijk de fietsers van de Rijnsbur gerweg „af te halen". Dat zal ge beuren door een omleiding via de Mariënpoelstraat en de Anto- nie Duycklaan. Dat het gemeentebestuur de voningbouw laat prevaleren boven iet veilingbelang, ls een zaak die te gemeente-bestuurders van Rljns- ourg aangaat. Maar als men weet dat op die 7 ha evenveel huizen wor den gebouwd als op de bij schrijven van 6 september 1971 bedoelde 3 ha, blijft het voor het bestuur en de raad van bllstand van Flora een raadsel. Dat het gemeentebestuur Juist vóór de te houden algemene leden vergaderingen d.d. 11 en 18 oktober 1971 (zie schrilven d.d. 6 september 1971) met dit denkbeeld is gekomen, geeft te denken. Het bewijs is echter niet te leveren, dat het hiermede als nog heeft getracht de veiling voor Rijnsburg te behouden en de plan nen voor een vestiging buiten de ge meente Rijnsburg te dwarsbomen. Nogmaals zij vermeld zie agendapunt 2 dat het besluit om de 3 ha te reserveren als veilingter rein. niet tot de competentie van het gemeentebestuur behoort, want hier toe bezit het geen enkele bevoegd heid. lleen G.S. kunnen hierin be slissen en voordat een dergelijk be sluit tot het al of niet wijzigen van het bestemmingsplan ter kennis van de belanghebbenden wordt gebracht, moet men wel het nodige geduld be trachten. De leden zullen zich hierover en over een voorstel te komen tot bouw van een demontabel koelhuis van 300 k 400 m3, dus 29 mei moeten uit spreken. Wat het resultaat zal zijn ligt nog in het verborgene besloten. Woordvoerders van de commissie vermoedelijk P. G. Kralt en G. Vis en van het Florabestuur voor zitter P. van Delft zullen op deze avond elkaar van repliek dienen. Zonodig zal door het bestuur nog informatie worden verstrekt over de plannen tot vestiging van de be drijfsgebouwen in een andere ge meente. Het bestuur meent, dat wij ziging van het besluit van 18 okto ber 1971 situaties kunnen scheppen, waarvan de draagwijdte niet is te overzien en die een totale ontwrich ting kunnen inhouden van het be sluit tot vestiging elders. Wij tekenen hierbij aan, dat Voor hout het verzoek het bestemmings plan ten gunste van „Flora" te wij zigen niet zo bar enthousiast heeft ontvangen. Een besluit viel er dan ook niet. Wel werd een motie aan genomen hogere instanties te raad plegen en het intergemeentelijk over legorgaan van de Bollenstreek te verzoeken een studie te maken van de planologisch gezien optimale plaats voor vestiging van de veiling. Bur gemeester G. Stolwijk .zei woensdag tijdens de opening van het vleeskeu- ringsgebouw nadrukkelijk, dat Voor hout beslist niet ieder bedrijf, dat omv estiging in zijn gemeente ver zoekt, accepteert. Nu maar afwach ten wat de volgende scène brengt in „Flora, Frederiksoord, Voorhout". Leiden heeft van de week op twee achtereenvolgende dagen kennis kunnen nemen van verzwegen plannen, die de binnenstad betreffen. Het verzet komt uit verschillende kokers. Uitgangspunten van beide groeperingen is de leefbaarheid van het centrum van Leiden. De belangen lopen evenwel uiteen. Natuurlijk zijn de zakenmensen, die ageren tegen (verdere) af sluiting van het centrum, veelal ook binnenstadsbewoners. Maar ze denken over de binnenstad duidelijk als zakenmensen. In hun ogen ls de auto een heilige koe. Ze zijn als de dood zo bang, dat de con sument-per-auto zich van Leiden zal afkeren. Hoe groot het percentage kopers is, dat per auto komt, ln verge lijking met kopers, die andere middelen van vervoer gebruiken (be nenwagen, (brom)fiets, openbaar vervoer), weten de zakenlieden niet. Ze willen van de gemeente wetenschappelijk onderzoek naar de gevolgen van afsluiting alvorens hiertoe wordt overgegaan Ze willen daaraan een bijdrage leveren. Het lijkt me nuttig te onderzoeken welke groep de grootste koopkracht uitmaakt. En ook hoe de consument in stad en streek over afsluiting denkt. De consument wordt niet gevraagd. Die hoor je ook nooit, in tegen- steeling met de middenstand, die een sterke actiegroepis. Dat is geen verwijt, evenmin als het feit. dat ze eigen belang dient. Ik vind dat niet verkeerd. Geen eigen belang, maar het algemeen belang dient m.i de werk groep milieubeheer van de Leidse universiteit, die zich na de acties tegen de elektriciteitscentrale en de Leidse Baan heeft gericht op de universitaire plannen in de binnenstad. De werkgroep wil af van uitvoering van het tien Jaar oude Witte Singelplan en ze is niet de enige. De inzichten zijn in de afgelopen jaren gewijzigd. Er zijn elders dingen gedaan waaruit Leiden lering kan trekken. De ideeën voor een "cité universitaire" zijn het over wegen en in elk geval een onderzoek waard. Het lijken voor de stad fijne vooruitzichten. De bedreigde Pleters- wijk kan op deze manier nieuw leven worden ingeblazen Ik zie Leiden-in-nood deze forse ademtocht niet opbrengen. De universiteit die geen staat in de stad wil zijn, kan meeblazen HANS MELKERT

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 15