jVjax inaakt Vitesse" ïonderd vol SCHEMA" IN SIJBRANDS VOORDEEL JEZEK: DEN HAAG NADERT DE TOP llCK VAN DIJK VIERT AFSCHEID MET HATTRICK loerslips Scorebord Noor voor FC Den Haag Best aan Costa del Sol PSV sluit seizoen mager af (2-0) ASC - UVS Van Kesteren en Marijt in Zwaluwen Profiteren van jeugdige talenten Roodenburg viert zijn verjaardag bescheiden HTTC wint in Frankfort f llleen plotseling zege Andreiko kan Nederlandse triomf nog voorkomen fERDAG 20 MEI 1972 SPORT PAGINA 11 oe dit b«! JSTERDAM Op de Europa Cup na had Ajax nog onvervulde wens op het verlanglijstje staan: opnieuw honderd halen in de nationale competitie. In dat streven len de Ajacieden gisteravond: tegen „arm Vitesse" rd via een alleszeggende 121 de honderd méér dan vol M naakt: 104 vóór en 20 tegen 2i8film een kwartier na de rust ;d Gerrie Muhren aan het ■oek van het publiek ("Hon- rst hon-derd"). Die treffer be- le overigens Ajax' achtste. it daarvoor had de Amster- ■3«e schutterij de „tegenstand" Vitesse allang gebroken. de zich uitlevende AJax-aanval iart^ak gisteravond in de Meer ^^-?nd aanvoerder Piet Keizer, r Kovacs had hem wegens een lichte blessure vrijaf gegeven tèSJroor hem Dick van Dijk opge- i L Voor Van Dijk betekende dat 24 lopig of hij moet nog in de •finale worden ingezet het teLj&eid van Ajax. 's Morgens zette Dijk in Parijs zijn handteke- over een contract dat hem voor 5 jjLmende vier jaar aan Nice ver- (In het stadion werd gefluis- dat de transfersom rond de den zou liggen). Van Dijk W|rstreepte die verbintenis door r Snella van zijn nieuwe werk- drie doelpunten aan te bieden, was een verdienste van Vitesse, iiwJAjax de kans werd gelaten om te urs ballen. Al zullen de Arnhemmers de doelman Beukhof geen enkele >sj|ld aan de twaalf treffers had, achteraf wel hebben afgevraagd inliet nu werkelijk zin heeft ge- bij 9—0 slaagde Vitesse erin gebruikelijke eer te redden. Voor treffer van Veenendaal bracht Amsterdamse publiek (nauwe- vijfduizend) de handen ovatio- ölop elkaar. tot nnen: tmster prijs: 1. Atlas, 2. Acce- da, 3. Wild Cat Outs: Quick iy en Afterthought S. ote prijs van Den Haag: 1. Stal JÏ adel, 2. Stal Geran. 3. Capri bod Outs: Forest Star en Eggerik. raster prijs l. Tuscan kt, t, 2. Ronald. 3. Corrien Outs: n y en Germa. nerijen: pize prijs: 1. King Westlandia, i'nalus P, 3. Karoline N. Outs: i Kandia en Karme Buiten- :e Hanover prijs: 1. Jaro- 2. Iwan, 3. Jack For tuna Outs: ie Boy en Ih You Baker. ddy Scott V prijs: 1. Kapitein h, 2. Kees Dunst, 3. Kees Outs: JfiJ nga. ote Pinkster prijs: 1. Henri j inzorg, 2. Hardy Regina, 3. erVolann Outs: Helios CH. prijs: 1. Junoschka II, 2. Isis d'Or, 3. Jo fra Outs: Jet q landia en Jonathan. mina prijs: 1. Jody Con Dios, mmer Treu, 3. litis Hollandia Ideal Prise en Habanera, raier Mars prijs: 1. Gonda sh, 2. Gratie Norton, 3. Fair Outs: Janky Buitenzorg. Scoreverloop: 10: Neeskens 10, 26: Neeskens 2—0, 30: Cruyff 3—0, 35: Cruyff 4—0, 47: Cruyff 5—0, 50: Van Dyk 6—0, 51: Van Dijk 7—0, 63Gerrie Muhren 8—0,71Hulshoff 9—0, 75: Veenendaal 9—1, 77: Cruyff 10—1. 81: Van Dijk 11—1, 84: Nees kens 12—1. Ajax 34 30 3 1 63 104-20 Feyenoord 34 26 3 5 55 73-24 Twente 33 16 14 3 46 43-13 Sparta 33 17 10 6 44 69-37 Den Haag 33 16 10 7 42 55-33 Utrecht 33 14 10 9 38 52-40 NEC 33 14 8 11 36 40-43 PSV 34 13 10 11 36 47-42 Go Ahead 34 13 8 13 34 48-49 MVV 33 10 10 13 30 35-45 Telstar 33 9 11 13 29 38-48 Groning. 34 8 12 14 28 37-55 NAC 33 8 9 16 25 37-57 DWS 33 7 6 20 20 27-51 Excelsior 33 4 12 17 20 16-49 D. Bosch 33 6 8 19 20 24-63 Volendam 33 5 7 21 17 16-51 Vitesse 34 5 7 22 17 23-74 DEN HAAG DC Den Haag/ADO heeft gisteravond de Noorse voetbal ler Thor Fugleset voor 2 jaar gecon tracteerd. Fugleset kwam uit voor Ski Og Lynn uit Oslo. De centrum spits speelde ook in het Noorse elftal. MALAGA (ANP) George Best, de befaamde rechtsbuiten van Man chester United, bevindt zich sinds woensdag in Marbella, aan de Costa del Sol (Spanje). Hij heeft het per soneel van zijn hotel strikte orders gegevén hem niet te storen. Best had donderdag in Glasgow moeten zijn, waar het Noordierse elftal zich voorbereidt op de wed strijd tegen Schotland, welke van middag wordt gespeeld. Het is de derde keer dat Best „wegloopt". Twee keer eerder in Ja nuari 1972 en 1971 liet hij zijn club Manchester United in de steek en dook een paar dagen onder. EINDHOVEN PSV heeft het nogal teleurstellend verlopen seizoen afgesloten met een "magere" 20 overwinning op Go Ahead Eagles. De zege, waardoor de Eindhovena- ren tenslotte op de achtste plaats eindigden, was meer dan verdiend. Maar de produktiviteit liet met na me in de tweede helft veel te wensen over. De eindstand was reeds bij de rust bereikt. En in beide treffers had Bengt Schmidt Hansen een groot aandeel. In de 25ste minuut misleidde hij met een slalom drie Deventer verdedigers en bood ver volgens Johan Devrindt een niet te missen kans om doelman Nico van Zoghei te passen (1—0). Vijf minu ten later stelde de blonde Deen zelf de overwinning veilig. Hij profi teerde van een mistrap van aan voerder Somer en rondde een lange solo met een onhoudbaar sohot af: 2—0. In de tweede helft wisselt Go Ahead-trainer Barry Hughes twee spelers. Maar die omzettingen in de Deventer formatie (waarin overi gens Ruud Geels ontbrak) resul teerden slechts in een kwartier stormlopen op het doel van de excel lerende Van Beveren, Daarna be heerste PSV de strijd weer volledig. Maar de thuisclub liet met na me de voor Mulders in het veld ge komen Hoekema nogal wat kan sen liggen Dick van Dijk voorlopig afscheid met hattrick ADVERTENTIE DINSDAG A.S. 18.30 UUR NEDERLAAGWEDSTRIJD Terrein de Kempenaerstraat. Alle rangen f 1,Jeugd 50 et. DEN HAAG Bondscoach Fran- tisek Fadrhonc heeft zestien spelers aangewezen voor de wedstrijd Jong OranjeBulgarije, die woensdag in Sofia wordt gespeeld. Het is een be slissingswedstrijd om uit te maken welk land overgaat naar de halve fi nales van het Europese kampioen schap landenploegen voor spelers on der 23 Jaar. De zestien spelers zijn: Arnold Mühren, Rep (Ajax), Krijgh (FC Den Bosch), Van Eeden, Van Vliet (FC Den Haag), Overweg (DWS), Arntz, Smid (Ge Ahead Eagles), Ho- venkamp (FC Groningen), Schelle- kens. Visser (NEC), Hoekema (PSV), Visser (Sparta), Notten (FC Twen te), Bonsink (FC Utrecht) en Loek- ken (Veendam). Voor de wedstrijd van het Neder lands amateurelftal, dat op 24 mei in Londen onder de naam Zwaluwen te gen Middlesex Wanderers speelt, zijn de volgende vijftien spelers aange wezen: Gerardu, Jansen (Caesar), v. d. Leek (CVV), Vreeburg (DOS). Warringa (Eilermark), Meertens (Emmen), Ensinck (Heer), Van Kes teren, Marijt (Noordwijk), Van Dul- lemen, v. d. Oever (RVC), Veeken (Uithoorn), v. d. Broek (Veerse Boys), De Jong en Meyster (Xer xes). DEN HAAG Jezek laat FC Den Haag onaf achter. Straks in Praag zal hij opnieuw (en even vergeefs) klagen dat hij de gelegenheid had moeten hebben de creatie te voltooien. „FC Den Haag is in ontwikkeling. Ik vind het erg jammer, dat ik het niet kan afmaken". De 49-Jarige Tsjech had de verhui zing nog graag twee seizoenen ver- laat, want in dat tijdsbestek moet de toekomst van FC Den Haag zich aftekenen. „In de competitie van '73'74 nadert de club Ajax en Feyenoord. Dan profiteert de ploeg van Kila, Van Eeden en ik denk ook van Van Hijkoop. Als de laat ste zo doorgaat als de laatste weken in het B- elf tal komt hij er zeker. In de nieuwe competitie schuift FC Den Haag al wat dichter toe naar de grote twee. Ik verwacht trou wens een veel interessantere compe titie, want PSV komt etrug en FC Utrecht en Go Ahead zullen zich ook in de sub-top dringen". De afzondering van Ajax en toch ook Feyenoord is volgens Jezek voorlopig niet op te heffen. ,3ij de voetballerij is het wel zo, dat suc cessen de problemen oproepen. Ajax moet die voor zijn. Anders kan het mis gaan. Maar ik voorzie, dat Ajax zeker nog drie, vier jaar onbertik- baar blijft. In de afgelopen bekerfi nales waren wij even machteloos als Wageningen in de ronde daar voor tegen ons. Feyenoord wordt weer een echte concurrent, indien het erin slaagt twee spelers van Europese klasse te kopen". Versterking Om te kunnen inlopen, zal ook FC Den Haag de markt opmoeten, meent de scheidende Jezek. „Het lijkt mij noodzaak twee goede aan kopen te doen. Alle clubs zoeken versterking voor hun aanval. En net zoals iedereen, heeft ook FC Den Haag het dringendst behoeftle aan een spits. Ik heb Fuglset bekeken. Hij is een goede voetballer, sterk in de lucht, heeft een gave traptech- niek. Wat ik gezien heb, zegt voor mij voldoende. Maar in de analyse moeten we wel bedenken, dat hier de tegenstanders moeilijker zijn". Meer namen van door FC Den Haag geraadpleegde buitenlanders laat Jezek zich niet ontvallen. Wel zegt hij: „Dan zijn er nog Rogge veen en Couperus. Beider contrac ten lopen af. Een van de twee moet zeker blijven. Het hangt af van welke transfers lukken. Roggeveen is een goede voetballer, maar hij past niet in elk systeem. Bovendien draait hij minder, wanneer hij wei nig ruimte krijgt. Toch ben ik niet in hem teleurgesteld. Hij heeft nog al wat wedstrijden voor FC Den Haag gewonnen." Likwidatie Roggeveen vormde met Roodnat en Louwerlens de inbreng van Holland Sport in de Haagse fusie. Jezek weigert nog steeds in samensmel ting als een fusie te karakteriseren. „Ik noem het de likwidatie van Holland Sport. We zijn er in de breedte sterker van geworden. Maar mij doel was een compleet elftal te maken. De overneming van de paar Holland Sport-spelers heeft het toch bemoeilijkt, want ze moesten ook maar in het concept passen en daarnaast raakten wij Schoenmaktr kwijt, waardoor Couperus wegzak te". Toch bewaart Jezek ook aan dit vrijwel opgeknapte seizoen blijmoe dige herinneringen. „Mijn tweede Jaar is wat de competitie betreft het beste geweest. We werden der de, na een zesde plaats in het eer ste jaar als trainer hier. Nu eindi gen wij als vijfde, met als we van Volendam winnen 44 punten. Da* zijn er zes minder dan het seizoen daarvoor. Natuurlijk kan ik niet be weren, dat wij dit Jaar beter heb ben gevoetbald. Maar we hebben ook niet zoveel minder gepresteerd. Er zit een mooie opgaande lijn in mijn drie Jaar bij ADO: In tertoto, UEFA-Cup en Europa Cup n", al dus de dringend teruggeroepen Je zek, die over drie Jaar opnieuw de vrijheid krijgt om eventueel een buitenlandse club te coachen. „Wie weet, wordt het dan weer la Nederland", poogt hij voor zichzelf het afscheid te verlichten. LEIDEN Roodenburg viert za terdag 27 mei zijn 45ste verjaardag op een bescheiden, niet officiële wijze. Hoogtepunt voor de jeugd, die de blauwzwarte Noordclub zo graag zo goed mogelijk en in zo groot mogelijke getale wil opvangen is ongetwijfeld de komst van AVRO's Top Pop. Georganiseerd door de Jeugdraad van Roodenburg, in samenwerking met de Leidse Clubhuizen die in Noord hun werk terrein hebben. Aan de vooravond (vrijdag 26 mei) viert Roodenburg i n eigen fcrilng oudejaar". Aan dat familiefeest in het St. Antonius Clubhuis zullen de "Randstad Spe lers" onder leiding van Bram Lam- booy hun medewerking verlenen. Conferencier is Harry Touw. Na de ontspanning bestaat voor de oude ren de gelegenheid voor nog wat inspanning op de dansvloer: met The Midnight-Combo en zangeres Corinne Vin court. Roodenburg, dat zaterdags nog een toernooi voor B.- en C.- junio- FRANKFORT HTCC heeft de eerste wedstrijd voor het toernooi om de Europese beker voor landskam pioenen (hockey), dat in Frankfort wordt gehouden, gewonnen. De Eind- hovense ploeg won met 3—0 van MDA Rome. Bij de rust was de stand 1—0. ren organiseert, heeft een grote wens: het jeugdtoesluur wil van de lange wachtlijst (inmiddels zo'n 160 namen) af. Wanneer de officiële in stanties daaraan, even serieus als Roodenburg zijn sociale plicht in de Kooi heeft opgevat, willen gaan wer ken, wil de blauwzwarte Jeugdraad best over vijf jaar, wanneer er weer een officiële receptie is, de feestneus opzetten. Sjaak Roggeveen "past niet in elk systeem ADVERTENTIE Roodenburg - Jubileum Viering 1927 1972 1. Alle LEDEN en DONATEURS kunnen voor de grote feestavond VRIJDAG 26 MEI a.s. in 't St. Antoniusclubhuis m.m.v. oa Harry Touw (gastheer) De Randstadspelers (lente parade) The Midnight Combo Talensio in 'n Magnic Act Show Programma's f 3,— (tevens toegangsbewijs) afhalen bij de herent W. van Weeren, Corantijnstraat 53; A. de Boer, Grevenstraat 2; J. Fakkel Herengracht 93; aan de zaal vanaf 19.15 uur, zolang de voorraad strekt. 2. ZATERDAG 27 MEI: B en C junioren toernooi op 't sportpark Noord aanvang 10.00 uur. 3. ZATERDAG 27 MEI: aanvang 8 uur. Voor de jeugd van de Kook AVRO'S TOP komt naar 't Sportpark. Voorverkoop entreebewijzen f 2,50. Leden van Roodenburg bij de heer N. Vogelenzang. Leden van Clubhuls 't Anker bij de heer André van Kooperen. Leden van Clubhuls 't Honk bij de heer A. Bacx. Leden van vooronder bij de heer Van Oudshoorn. ENGELO De vijftiende ron- ?os "an het wereldkampioenschap ziel ®ien, gisteren in Hengelo ge- ftpp, heeft uitsluitend resulta- opgeleverd die reeds voor de ang der partijen met aan ze- ïid grenzende waarschijn- ?ld voorspeld konden worden, door onderging de kop van [lijst vrijwel geen verande- oe 5 Franse grootmeester Michel rise ^rd ble k opnieuw niet opgewas- M: het sterke spel van wereld- ta ;Pioen Andreiko. In een klassie- ng' :9ftij. door de Fransman verre 1 correct opgezet, legde Andrei- met een vrij vroeg gespeelde ghestem-doorstoot de basis voor de fraaie overwinning, die hij later zou boeken. Koeperman en Kuyken speelden een aantrekkelijke positiepartij daarin had de oud-wereldkampioen vrijwel de gehele partij door het ini tiatief. maar dank zij koelbloedig verdedigen (ondanks de voor Kuyken haast spreekwoordelijke tijdnood) wist de Zwitser een niet eens zo moeilijke remise uit het vuur te slepen. Agliardi maakte tegen Wiersma geen enkele duidelijk aanwijsbare fout, en dat resulteerde in een mooie positiestrijd, waarin de Monagask met zijn rechtervleugel ver, doch ge vaarloos opdrong, terwijl Wiersma de vijandelijke linkervleugel onder zware druk zette. Na een vijftigtal zetten sloeg Wiersma's voordeel door. Ook in de partij Delhot-Sijbrands beet de underdog feller van zich af dan velen hadden verwacht. Maar in een stelling van beiden zeven schijven was het duidelijk dat de Fransman er niet meer aan te pas zou komen. Gantwarg won na een lange en een moeilijke partij van de Italiaan La- porta. die dit toernooi wat teleurstel de. hoewel h ij zeker niet slecht speelde. Aliar won uiteraard van Ja- necek terwijl de partijen Delaurier- Smith en Fanelli-Baba Sy in remise eindigden. Deze laatste uitslag kwam pas na 5,5 uur spelen tot 6tand. Vandaag gaat de meeste belangstel ling uit naar de ontmoetingen Kuy- Baba Sy—Andreiko en Sijbrands— Fanelli. Nu ons nog maar twee ron den van het einde scheiden, lijkt het mij interessant opnieuw de balans op te maken. Misschien herinnert u zich nog dat ik eergisteren het spe lerspeloton in drie groepen verdeel de: een eerste groep ,die uit de vier titelpretendenten (Andreiko, Gant warg, Wiersma en Sijbrands) be stond, een derde groep van spelers die het tegen deze titelkandidaten niet hebben kunnen bolwerken. En een middengroep van spelers, die wel tot puntenverdelingen met een of meerdere titelpretendenten zijn ge komen. Dat deze indeling volstrekt niet op speelsterkte, doch uitsluitend op in dit toernnooi verrichte prestaties be rustte, mag onder andere blijken uit het feit dat de Italiaan Fanelli en kel en alleen vanwege zijn remise met Wiersma in groep 2 is opgeno men, terwijl Koeperman's plaatsing in deze groep uitsluitend een gevolg is van zijn nederlaag tegen Andrei ko. En een speler als de Belg Ver- poest zou qua speelsterkte natuurlijk niet in de derde, doch in de twee de groep thuishoren, maar hij heeft nu eenmaal van alle spelers uit de eerste groep verloren. Daarom heb ik hem dus toch in de laatste groep ingedeeld. Schema Misschien weet u zich ook nog wel te herinneren, dat ik bij de zes spe lers van groep 2 de namen van Kuy ken en Hisard voegde, omdat ik ver moedde dat zij de nummers 1 tot en met 4 nog wel een puntje zouden af snoepen. Welnu, wat Kuyken betreft, heb ik gelijk gekregen want hij speelde diezelfde dag remise met Andreiko. Of Hisard in groep 2 thuis hoort moet nog afgewacht worden, want zoals bekend verloor -hij giste ren van Andreiko. en hij ontmoet al leen nog maai* Wiersma in de laat ste ronde. Maar rekent men hem er wel toe. dan luidt de stand thans aan de kop: Sijbrands 12 uit 7 (moet nog tegen Fanelli)Andreiko 11 uit 7 (moet no tegen Baba Sy); Wiersma 9 uit 6 (moet nog tegen Kuyken plus Baba Sy)Gantwarg 8 uit 6 (Kuyken plus Fanelli) Mocht ik vandaag van Fanelli win nen, en eindigen de partijen Wiers maAndreiko en AndreikoSij brands in remise, dan kan de titel mij dus niet meer ontgaan. Maar een plotselinge overwinning kan dit schema natuurlijk volledig door de war gooien. Uitslagen Vijftiende ronde: Janecek (TsJ.SL> —Aliar (Sur.) 0—2, Deslauriers (Can.)—Smits (VS) 1—1, Delhom (Fr.)Sy brands (Ned.) 02; Fanelli (ID—Baba Sy (Sen.) 1—1, Andreiko (Rus.)—Hisard (Fr.) 2—0, Koeper man (Rus.)Kuyken (Zwits) 11, Wiersma (Ned.)Agliardi (Mon.) 2—0, Gantwarg (Rus.)—Laparte (It.) 20. De Berg Verpoest was vry. Stand na 15 ronden: L Sijbrands 24 punten uit 14 partijen, 2. Andreiko 22—13. 3. Wiersma 21—13, 4. Gant warg 1913, 5. Koeperman 1914, 6. Kuyken 18—14. 7 Baba Sy 17—14, 8. Smith 1614, 9/10. Bisard en Deslau riers 1514. 11/12. Delhom en Aliar 11—14, 13. Fanelli 10—13, 14. Ver poest 9—14, 15. Laporte 6—15, Agliardi 314, 17. Janeoek 0—IA

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 11