laad oneens over urgentie Als niet er nu die auto had gestaan Er werd geen haar gekrenkt, integendeel... B. en W. moeten op loyale wijze aadsbesluit uitvoeren Wij staan voor u klaar uurcorrectie or huizen iider schuren' Voor de Leidse kantonrechter Wat voor muziek moest doorgaan Directeur Rijks- zuivelstation Motto zou moeten zijn: elk punt is er een Big Band in Horus ,AG 16 MEI 1972 )EN Nog altijd heeft de Leidse raad niet beslist hoe J jvesteringsprogramma voor de jaren 19721976 er 'H jaan uitzien. Na langdurige discussie, af en toe afge- jld door een schorsing, staakten gisteravond de stem- over alle voorstellen, die waren ingediend. voor vracht-, bestel- en personenwagen verhuur. AUTO PETER SL Aagtenstraat 16-20 TELEFOON 01710-34700 Special» tarieven voor contractverhuur Verhuur aan verlofganger» Leaving van alle merken lerinnering: de raad had ver keek een aantal vragen ge- larop de betreffende wet- zouden antwoorden. Boven- PAK-raadslid Van Dam 'n igingen voorgesteld in de van prioriteit, zoals die in ironkelijke voorstel stonden jaar nog zou hij aan verbete de straatverlichting willen jrken. De asfaltering van de het bouwrijp maken van :wartier en het bouwen van len voor het stedelijk gym- eerder moeten plaats- dan volgens het voorstel van ifcwoord van de diverse wet- Harmsen, Duljverman en Den Haan wierp geen :ht op de zaak. Het college mening, dat het schema it dat had voorgesteld, ge- fd zou moeten blijven. Wet- j Harmsen van Financiën iop, dat de technische voorbe- van het investeringsschema i het één en ander te wensen Van Dam was dat aanleiding jeen voorstel ter tafel te bren- mdat de technische voorberei- iaar zijn mening van groot be- B as voor de standpuntbepaling raad, achtte hij een „werk- kaïjreldings-urgentieschema" roti ivendien wilde hij ieder in het natop te nemen project voor- oi »n een korte verduidelijking, de Leidse raad al niet eens weet wat alle punten in het betekenen, hoe moet „Den het dan wèl weten?", voeg- socialistische fractieleider In hieraan toe. De raad krijgt eken om zich nader te bezin- ?|ant burgemeester Vis onder- [een enkel bezwaar toen hij Ide om dinsdag ha Pinkste- t te vergaderen. nst k! entieus lscussie, die al vanaf het be^ „nietes-welles"-karakter .werd wat ruzie-achtig toen ïw Kerling (PvdA) kritiek uit- brief, die B. en W. aan de van Volkshuisvesting en lijke Ordening hadden ver- naar aanleiding van de n over de huur harmonisatie, dentieus", vond zij het, dat B. n de brief wèl hadden ver- tt een voorstel van het PAK huren van de vooroorlogse 1B[en van de gemeentelijke wo- chting voorlopig niet te ver- slechts met een meerderheid én stem was aangenomen, 1 niet had geschreven het college gewonnen Ingen in datzelfde debat ook nippertje werden „binnenge- lehoorlijk", vulde In 't Veld 1 louder Kret, die voor het col- mtwoordde omdat wethouder TT™ n afscheid genomen heeft, B. en W. loyaal hadden wat de raad had opgedra- De PvdA-raadsleden In en Van Aken willen via vra- B en W aan de weet ko- het zit met de huren van woningen in de Maurits- omgeving. De huren voor gemeentewoningen zijn ge- sommige huizen hebben en anderen niet. er nu gebeuren? Wor- ontbrekende schuren alsnog Of gaat de huur omlaag huizen die niet van een voorzien? Volgens de vra- is dit laatste toegezegd gemeentebestuur. Zij wil wanneer die huurcorrectle vindt. Het geschil dateert 1967. Van De heer M. J. van opzichter A bij de ge- reinigingsdienst her- 't feit dat hij 25 jaar in dienst trad bij dit bedrijf, er in 1947 als reiniger in dienst. In 1952 wepd hij en in 1969 opzichter. Het van de heer Van Blitters- vanochtend gevierd tijdens „.„i ntieiTie bijeenkomst in de kan- ,l^ het bedrijf. gen, namelijk de minister van Volks huisvesting en Ruimtelijke Ordening van de raadsbesluiten in kennis stel len. Eén stem Het PAK vond dat niet, en diende een motie in, waarin het col lege werd opgedragen terstond stap pen te ondernemen om alsnog op „loyale wijze" het raadsbesluit uit te voeren en om de raad van deze stappen op de hoogte te houden. Doordat inmiddels PvdA-raadslid Duijvesteijn in de zaal was gearri veerd, werd deze motie met één stem verschil aangenomen. Het PvdA-raadslid Van Peype werd be noemd als lid van de werkgroep sub sidie-regelingen. PSP-er Gerke- ma werd benoemd tot plaatsvervan gend lid van de Culturele Raad, zijn fractiegenoot Amptmeijer tot lid van de commissie voor de beroepsschrif ten. LEIDEN Een 66-jarige automo bilist uit Leiden stond gistermor gen voor de Leidse kantonrechter, J. I. van Dijke terecht omdat hij in de late avond van de 10-de februari Jl. op de Lange Voort in stgeest pardoes tegen een rechts van de rijbaan geparkeerde auto was opgereden. „U richtte een enorme schade aan die auto aan,' 'Stelde de kantonrechter na raadpleging van het proces-verbaal vast. Hij nam LEIDEN Harry Sparnaay en Polo de Haas, samen het Duo Fu sion Moderne vormend, vonden gis teravond in de Lakenhal weinig af trek voor de dloor hen ten gehore gebrachte muziek. Muziek, of liever wat daarvoor door moest gaan. Neem nu zo'n Annestis Logothetis, die blijkbaar 'n leuke titel in z'n hoofd had: Diptychon, dat is Tweeluik; het bestaat uit twee velletjes papier, met op het ene een tekening van een kos misch tafereeltje (of zo u wilt een plattegrond van de Acropolis na een bombardement) en op het andere 'n groot aantal door lijnen verbonden punten (een soort kinderpuzzel in de trant van: verbind de opeenvolgen de cijfertjes door een lijn en er ont staat een poolhaas). Het klankresultaat was hard er verscheurend, maar wie is hier de schuldige? Wanneer de componist t anders bedoeld heeft moeten de uit voerenden berispt worden, in t an dere geval lijdt de auteur aan zelf overschatting of hij neemt zijn ver eerders bij de neus. Ook Hartepijn van Paul van Veelen en Registers, van Louis Andriessen hadden be ter niet aan het papier kunnen wor den toevertrouwd. Atem van Mauricio Kagel kan men maar het beste opvatten als een persiflage op de hedendaagse compositie- en uitvoeringspraktijken. Als zodanig is het werk niet onaar dig, misschien wel wat aan de lange kant. In elk geval kon Harry Spar naay hierin zijn kunnen op alle mo gelijke klarinet- en blokfluitachtige instrumenten ten toon spreiden. Redelijk aanhoorbaar waren Theo Loevendies Music for Bass-Clarinet and Piano, en Fusion pour deux Rob du Bois, die hierin blijk gaf een canon in de spiegelende kreeft te kunnen schrijven. Het kwalita tief beste stuk was van Jos Kunst: Solo-Identity I voor basklarinetso lo. Het werd door Harry Sparnaay op kunstige vooral muzikale wij ze vertolkt; het aandeel van pianist Polo de Haas werd deze avond ge kenmerkt door luidruchtigheid e: show. R. G. HARMS het verdachte bijzonder kwalijk, dat deze na de botsing was doorgere den. U meldde zich pas de andere morgen bij de politie. Was het aan vankelijk uw bedoeling om de eige naar met de brokken te laten zit ten," zo vroeg hij zich af. Verdachte ontkende dit ten stel ligste. „Ik reed weliswaar door, doch keerde een poosje later weer terug om mij bij de eigenaar te melden. Ik kon de plaats van de botsin niet meer terugvinden en wachtte daarom maar tot de volgende mor gen. Ik ben toen rechtstreeks naar de politie gegaan om met een poli tieagent samen de eigenaar op te zoeken," aldus de essentie van ver- dachtes lezing van zijn late melding. De kantonrechter hechtte kenne lijk weinig geloof aan dit verhaal en stelde de vraag: „Had U soms al cohol gedronken". Ja dat had ver dachte wel. Doah slechts 4 glaasjes wijn. En nog wel vroeg in de avond. Dit kon zzijns inziens dus geen invloed op een en ander hebben ge had. Tot zijn verdediging voerde hij nog aan, dat hij achter die auto moest remmen voor een tegenligger en door was gegleden. Tot zichtbare verbazing van het rechtscollege betichtte hij hierna de eigenaar van de geparkeerde en zwaar beschadigde auto van een flinke portie mede schuld. „Hij par keerde zijn auto weliswaar aan de rechter kant van de rijbaan doch nam een flink stuk hiervan in be slag. Als hij daar niet had gestaan zou er totaal niets zijn gebeurd". De kantonrechter repliceerde hier op vrij scherp: „De rijbaan van de Lange Voort is vrij breed en on danks die tegenligger had u gemak kelijk langs die geparkeerde auto gekund". Voorts vroeg hij verdachte nog of deze nooit zijn auto langs een rijbaan parkeerde. „Neen edel achtbare want ik heb een garage," luidde verdachtes antwoord. „En als u ergens op visite gaat?", hield de rechter aan. Hierop bleef verdachte het antwoord schuldig. Rijbewijs kwijt De officier van Justitie, mej. mr. A. Heiwig kwam tot de conclusie, dat verdachte enkele ernstige fouten had begaan en eiste ter correctie hiervan zowel een geldboete van f 60 subs 6 dagen als de voorwaardelijke ontzegging der rijbevoegdheid voor de tijd van 3 maanden met een proeftijd van 2 Jaar. Deze eis achtte de kantonrechter veel te laag. Zowel het alcoholge bruik het doorrijden als verdachtes poging een groot deel van de schuld op een ander te schuiven deed hem concluderen, dat deze feitelijk niet als automobilist op de weg thuis hoort. Vandaar ook dat hij vonnis te met een onvoorwaardelijke ont zegging voor de tijd van 3 maan den. Voorts verhoogde hij de geld boete tot f 100 subs 10 dagen. Kneusje Onder de vele eigenaren van "kneusjes", die de wegen onveilig maken, bevond zich ook een 35-Jari- ge systeem-ontwerper uit Leiden. Toen hij destijds met zijn vehikel in Valkenburg werd aangehouden, stel de verbalisant onder andere vast, dat de remmen ervan nauwelijks functioneerden, de banden spiegel glad waren en het plaatwerk op ve le plaatsen gevaarlijk doorgeroest was. "Er was niet veel meer goed aan dat vehikel", stelde de kantonrechter aan de hand van het politie-rapport vast. "Ik begrijp het niet", antwoord de verdachte, "want enkele weken tevoren werd ik ook aangehouden en toen maakte de politie geen enkele op- of aanmerking". De kantonrech ter kon dit maar moeilijk geloven. "Toch is het zo", hield verdachte vol. "Dergelijke vehikels vormen een groot gevaar op de weg en het is onbegrijpelijk, dat iemand daar mede de weg nog op durft te gaan", aldus mej. Heiwig in haar requisi toir, dat resulteerde in een eis van f 150 subs. 15 dagen en de vernieti ging van rijkswege van het in be slaggenomen "vervoermiddel". De kantonrechter vonniste conform. (Foto Holvast) PvdA bijeen LEIDEN De gisteren in deze krant aangekondigde ledenvergade ring van de PvdA-afdeling Leiden is verschoven naar vrijdag 26 mei a.s. in "Ons Centrum". Aan de orde komt het wethoudersoverleg. Even tuele resultaten van het overleg zul len worden besproken. LEIDEN Per 1 Juni as. is de benoeming van ir. J. B. Roos tot directeur van het RiJkszuivelstation in Leiden te verwachten. Hij wordt opvolger van ir. J. G. van Gin- kel, die op die datum met pensioen zal gaan. Ir. Roos werd in 1913 geboren en studeerde in 1938 af als scheikundig ingenieur aan de technische hoge school in Delft. Na een functie in het bedrijfsleven te hebben vervuld was hij van 1940 tot 1942 assistent aan de Hogeschool in Delft. In 1942 trad hij in dienst bij een handels- en researohlaboratorium, sinds 1954 was hij al werkzaam bij het RiJks zuivelstation. Hii is daar nu hoofd van de afdeling Onderzoek. In voetbaltermen noemen ze het geloof ik eindeloos tik-takken op het middenveld"Voor de kenners mis schien wel erg mooi, technisch gaaf waarschijnlijk, maar niet de meest effectieve manier om tot scoren te komen. Op het gevaar af morgen door alle Leidse sportkenners met hoongelach te worden begroet: Ik zie liever recht- -voor-zijn-raap-werk"dat als uitgangspunt heeft het scoren van zoveel mogelijk doelpunten in de daatoe be schikbare tijd. De eerstgenoemde manier van voetballen zou ik willen vergelijken met het spel, dat de Leidse raad speelt. Leiden verkeert in duidelijke degradatie-moeilijkheden. Al heel lang bungelt de club aan de staart van de finan ciële ranglijst, maar zo slecht als het nu gaat is het lange tijd niet gegaan. Het is dus zaak, dat er punten worden binnengehaald. Maar door elkaar de bal op het midden veld Vrolijk te blijven toespelen, kom je nauwelijks dich ter bij het doel. Een „club" in de positie van Leiden kan maar één ding doen het is niet de eerste keer dat het hier wordt gezegd, en het zal helaas ook wel niet de laatste zijn en dat is: met man en macht oprukken. „Ieder punt is er weer één", zou het motto moeten zijn. Wie dat punt scoort, ivat doet het er toe. Deze lange vergelijking omdat de discussies in de Leidse raad gisteravond weer eens verliepen in wat collega Hans Melk&rt ooit „een nietes-welles-sfeer die ik mijn kinderen verbied" heeft genoemd. Tijdens de begrotingsbehandeling bleek er wel degelijk één lijn geiwlgd te kunnen worden. De samenwerking tussen PAK enerzijds en college en overige partijen an derzijds leverde een begroting, die erop gericht was om er voor Leiden uit te halen wat er in zat, zonder dat deze begroting onredelijk leek. Natuurlijk moet het voor de raad dan ook een pijnlijke ervaring geweest zijn, om een groot aantal posten met het rode potlood bewerkt terug te krijgen. Macür juist nu, nu het degradatiespook de klauwen al rond de hals van Leiden heeft, zal Leiden moeten tonen in staat te zijn goed, slagvaardig voor zichzelf te kunnen zorgen BERT VAN DOMMELEN Discussie over rapport Rome LEIDEN Het forum dat don derdagavond in Leiden over het rap port van Rome gaat discussiëren, zal worden geleid door Wouter van Die ren. Hij vervangt de verhinderde W. L. Brugsma. Het forum bestaat uit prof. Bot cher, lid van de Club v. Rome, Hans Gruyters, kamerlid D'66 en Bram v. Lek. ex-kamerlid PSP. Het ge spreksonderwerp is: „Het rapport en de politieke gevolgen". De bijeen komst die wordt gehouden in socië teit Minerva aan de Breestraat be gint om precies kwart over 8. Dit in verband met een film die eerst zal worden vertoond. LEIDEN In de Leidse studen- tensoos Horus (Rapenburg) 127 speelt donderdag de big band van Frits Landesbergen om negen uur. De band bestaat uit 5 saxofonisten, 4 trombonisten, en evenveel trompet tisten, een bassist, gitarist, pianist en een drummer. Het repoertoire wordt gevormd door arrangementen van Stan Kenton en Neal Hofty (swing la Count Basie). Kappers uit Leiden en omstreken showden LEIDEN Er is geen haar geknipt gisteravond. Toch waren er heel wat kappers in de Burcht. Zij knipten niet, maar maak ten vooral op en kamden veel. Het was de jaarlijkse kapshow van de Nederlandse Kapperspatroonsbond, afdeling Leiden en omstreken. De kapshow en daarna de prijs-uitreiking vormden de afsluiting van het seizoen ,71-'72. Vele vrienden en vriendinnen van kappers waren er bij elkaar zo'n 250 man. Eerst zagen zij een show, een demonstratie van 12 kappers uit Leiden en omstreken die elk bij verschillende modellen het haai behandelden. Het Jongste model was twee Jaar en ook bij hem werd van zijn haar iets moois gemaakt. Eén van de kappers vertelt: "Ge woon knippen is er hoe langer hoe minder bij. Je bent als kapper geen kapper meer, maar "visagist". Je moet rekening houden met de breedte van het gezicht, de vorm van de neus, de hoogte van het voorhoofd. Vroeger werd er bij de heren geknipt en "gesneeën". En bij de dames was er wat bij- behandeling maar weinig knipwerk. De laatste jaren is vooral het heren- kapwerk veel ontwikkeld; het haar moet nu ook veel meer worden op gemaakt terwijl bij sommige dames een heer-achtig dameskapsel ge maakt moet worden". Na de show sprak de heer E. Lan- gezaal (eerste voorzitter van de pa troonsbond, afdeling Leiden), en met op de achtergrond een zacht klassiek muziekje zei hij onder meer: "De waarde van het leven wordt steeds dieper als Je belange loos iets doet voor Je medemens". Na trompet-geschal gaf hij de ere prijs van verdienste aan Henk de Greef (Wassenaar) en Ton van Eyck (Alphen aan den Rijn. Daarna gaf de studieclub Bloem- sierkunst uit Leiden een paar de monstraties en vertelde de heer Langezaal wie de beste resultaten hadden bereikt tijdens de vakcur sus van het afgelopen seizoen. Bij de dames kreeg Coby van Dijk uit Noordwijk de wisseltrofee voor de eerste prijs, en bij de heren Henk de Graaf uit Wassenaar. De tweede prijs was voor Gert Jan van Zuilen uit Leiden (heren) en Will Huis- man-van der Linden Leiden (da mes), de derde prijs voor John Deg- ger, Noordwijkerhout (heren) en Riet Esveld-Paauw, Leiden (dames). De slagzin van het Jaar, bedacht door mevrouw Perdaan uit Nieuw - Vennep luidt; "Hier gekapt, is opge knapt". En na het plechtig onthul len van deze slagzin werd aan de 40 mensen die de vakcursussen goed gevolgd hebben een diploma uitge- reikt. Een diploma waar rechts-bo-lis morgen anders". I Spuiten met lak, dan doe je ven in de hoek een spreuk staat van Een "Bal de la Coiffure" besloot je ogen dicht, monseigneur Bekker: "Wat heden ia,1 deze gezellige avond. I (Foto Holvast)

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 3