Uerkloosheidsgolf door fluorideerd drinkwater' If Voorhoeve: Logisch dat Feijenoord zo raar voetbalt Weer betoging in Malagasie CDU geeft verzet tegen Ost-verdragen op Nieuwe uitgaven zomer MEN DAAL Werkloosheid is een van de dui- gymptonen van onze zwaar zieke economie. Als Voorhoeve (76), kras actievoerder uit Bloemen- eten geloven, duurt het niet lang meer of er staan wat meer mensen brodeloos op straat. )AAL Werkloosheid de duidelijkste sympto- zwaar zieke econo- Rolf Voorhoeve 76) oerder uit Bloemendaal, ven. duurt het niet lang staan nog heel wat meer jeloos op straat. 'oorhoeve weet ook wie. titers aan de produktie en genotmiddelen, ten tot babyvoeding, van Hsdranken. Hun bazen de poorten sluiten, [drijven over de kop zijn schuld van de fluoride- et leidingwater, waartoe [n een gestadig groeiend derland overgaat. >ert de door zijn leeftijd ds in zijn spraakgebruik Rolf Voorhoeve, dat al een half miljoen van fluor ongevraagd moe- Is al erg genoeg. Maar de export van met ge- water bewerkte artikelen Omzet daalt rolgen van dien. De om- soepfabriek loopt onrust- de werkgever kan zijn niet meer betalen en sluit met een snik de schien dat men tussen «n in blik nog het geld apparatuur aan te nodig is om het fluo$ iet water te onttrekken, babyvoeding heeft men ikke portemonnaie. Dus g met je handje, mand zeggen, dat Voor heeft gewaarschuwd, aat vandaag of morgen van Nederlandse voe- enotmiddelen verbieden, ze, net als op het hele tan West-Europa trou- broertje dood aan fluor boycotten omdat de wet lokter het tenminste niet liddel heeft voorgeschre- Door Daan Overhoff onze grondwet nauwelijks aangege ven. Waarschijnlijk, omdat men er hier nooit aan heeft gedacht, dat een overheid ooit nog eens zo krankzinnig zou kunnen ingrij pen". Fluor weet Rolf Voorhoeve, is in de anorganische verbinding, zoals het hier in steeds meer lei dingwater wordt gedaan, een gif. Alle zakken Het staat nota bene gedrukt op alle zakken, waarvan hij er eentje uit een waterleidingbedrijf heeft ge smokkeld. Vraag het bovendien maar aan een apotheker. „Daar kan Je fluor als medicijn alleen op doktersrecept krijgen", smaalt Voorhoeve, „maar nu worden opeens een paar miljoen Nederlanders gedwongen dat gif te drinken. Je wordt gewoon beledigd. Zeker, in Amsterdam zijn vijf pun ten waar Je het oude water kan krijgen. Vijf voor zo'n stad. Een be spotting van de democratie". Niet sollen Duitsland solt niet met zijn bur gers. Daar is het algemeen vrij heidsrecht vastgelegd en het kostte de waterleidingdirecteuren en de AGV dan ook geen enkele moeite een kleine proef met gefluorideerd water in Kassei de grond in te bo- Maar de Nederlandse regering lijkt doof voor een redelijke redenering en veegt de wetenschap vooralsnog van tafel. Toen Rolf Voorhoeve dat merkte, deed hij. zoals hij het zelf zegt, een aanval op de economie Aan de grens werd de toeristen en pamflet in de handen gedrukt, waarop nauwkeurig in kaart was gebracht waar het in Nederland ge vaarlijk is de kraan open te draaien. Een waarschuwing, die tot ver in Duitsland doorklonk en die ook de AGV ter ore kwam. „En daar weten I ze nog helemaal niet dat er in Ne- Geen milligram' derland met gefluorideerd water wordt gewerkt", vernam Voorhoeve. e sinas of de j maar nu wnien ze alle levensmid- fc.fal„b.re±°:Lge^ delen, dranken en conserven uit zich in Duitsland tegen fluorbewer- king verzet." De Betuwe Dat het Duitsland menes is, mag blijken uit de reactie van De Betu we. Dat bedrijf heeft maar vast een eigen zuiveringsinstallatie aange schaft om „schone" waar naar Duitsland te kunnen blijven expor teren. „Een hoop geld heeft dat gekost, maar daar ben Je er niet mee", vindt Voorhoeve, „een ander kan het niet betalen en gaat over de kop. En dan Calvé, een dochter maatschappij van De Betuwe, moet weer wel met gefluorideerd water werken. Er valt te knoeien. Duits- schone zaak, zo op het land zal waarschijnlijk alles weige- meer binnen dulden. Rolf Voorhoe- zelf van de Arbeitsge- (AGV) en pas op, de AGV is 6tsie belangrijker dan de hier. Tien miljoen geld, eigen laboratoria op de regering, komt niet zomaar relatie, die hand tussen stapels uittrekt. Dat is het vier Jaar lang driftig tegen de fluoridering door de over- omdat een fluorver- water tandbederf be- schone zaak, zo op het een aantasting van vrijheid", werpt Fabrieken dioht en een nieuwe golf „helaas is die in werklozen. De AGV kent geen par- eens 'n keertje goed aan het danst, moet je er een Philips batterijtje in doen. don en wat zal dat Nederland wel niet gaan kosten. Rolf Voorhoeve, van wie zijn vrouw zegt dat hij aan „fluoritis" lijdt, heeft er geen idee van. „Maar alleen de bloemenkwe- kers uit Aalsmeer schatten him verlies al op miljarden, omdat het fluor de kwaliteit heeft aangetast", meldt hij somber. Rolf Voorhoeve kan er wel om hui len, overtuigd' als hij is van de ge varen van het fluor. Neem de dose ring bij de diverse waterleidingbe drijven. „Geen enkele controle", schampert hij. „Je kan er vrij ge makkelijk inbreken. Er hoeft maar een gek te komen die wat anders in die apparaten gooit en hij zou hele steden kunnen uitroeien". In zijn inktzwarte toekomstvisie maakt Voorhoeve het tenslotte hele maal bont. „Gefluorideerd water geeft een mentaliteitsverandering onder de gebruikers", fluistert hij, „Je merkt dat. De mensen verliezen Het Britse vorstenpaar is gisteren een staatsbezoek aan Frankrijk begonnen. Gistermid dag werden Koningin Elisabeth en haar echtgenoot Prins Philip ontvangen in Paleis Grand Tria non in Parijs, waar een banket ter ere van de Britse gasten werd aangericht. him vechtlust. Hitier schijnt, zo'n kunstje te hebben willen uithalen, maar hij had er het geld niet voor. En waarom voetbalt Feyenoord zo raar? In Rotterdam is het water al zo'n tien jaar gefluorideerd. Am sterdam is pas een maand aan de gang, maar Ajax mag wel oppassen volgend Jaar". Dag en nacht Had Feyenoord Rolf Voorhoeven maar als trainer gehad. Maar dat kan ook weer niet, want hij heeft geen tijd. Vier jaar lang al niet. „Dag en nacht ben ik met het fluor bezig", weet hij. „in mijn eentje. Bij comités schiet ik niet op Daar moet je voor alles toestemming vra gen. En ik ga door tot mijn dood, want ik wil niet schuldig zijn". Het is, dat de regering het maar weet. Rolf Voorhoeve heeft gewaar schuwd. TANANARIVE 'Reuier, AFPj President Philibent Tsdranana van Malagas! heeft gisteren beloofd dat hy een onderzoek zal instellen naar de klachten van de stakende studen ten op het eiland. Hij voegdie hier de waarschuwing aan toe dat hij geen wederopleving van de geweldplegin gen zou dulden die in de afgelopen drie dagen aan ongeveer 25 mensen het leven hebben gekoat en die maan dag voortgang vonden. Aan een mars naar het presiden tiele paleis in Tananarive namen gis teren honderdduizend arbeiders, amb tenaren en studenten deel Ze eisten de vrijlating van gearresteerde stu denten en opheffing van de bekwame, maar algemeen verwenste republi keinse rijkswacht. De studenten in Malagasie willen een totale herziening van het onder wijs in hum land. Ze vinden dat het huidige systeem niet aansluit bij de reële behoeften. In het raam hiervan eisen ze ook de herziening van de cul turele verdragen met Frankrijk. Philips batterijen zien er zó goed uit, dat laatst iemand kwam vragen om statiegeld- BONN (AP) De leiders van de oppositie in West-Duitsland hebben gisteravond bekendgemaakt dat zil de laatste bezwaren tegen de verdra gen van West-Duitsland met de Sowjet-Unie en Polen hebben opge geven waardoor het vrijwel zeker wordt dat de beide verdragen met een grote meerderheid morgen zul len worden geratificeerd in de Bun destag. Rain er Barzel. de leider van de christendemocraten heeft uiteindelijk tijdens een bijeenkomst van de lei ders van de oppositie die vijf uur heeft geduurd de laatste bezwaren tegen de ratificatie uit de weg ge ruimd. De bestuursraad van de par tij. waar Barzel deel van uit maakt, heeft men 24 tegen één stem besloten dat de verzekeringen die door do regering zijn verstrekt over de hou ding van de Sowjet-Unie ten op zichte van de verdragen voldoende zijn om de christendemocraten op Rolf Voorhoeve waarschuwt tegen giftig fluor. Gids voor een milieubewust leven. door P. Swatek Vertaald en aange past door Jo Fiedeldlj Dop-Phaff Uitg. Elsevier Nederland N.V. en de Raad voor Milieudefensie. Overleden we dit? door Barry Commoner. (Elsevier/ Raad voor Milieudefensie). LSD-story, door J. Cashman. Uit geverij: Banana Press N.V. Kapellen (Bos) Antwerpen, België. VIP. Very Important Per sons, 34 interviews. (Banana i Press) De Jezus-beweging, door R C Palms Prisma-boeken. Uitg: Het Spectrum, Utrecht Antwerpen. Het meisje in het blauw, door P G. Eodehouse. Prisma-roman. «Het Spectrum). De Shing -begoocheling, door Ur- sala Leguin. Prima-Science fiction (Het Spectrum) De avonturen van Kick Wilstra. Deel 1: De wondermidvoor Kick Wilstra in Engeland Kick Wilstra terug. Uitg.: Skarabee, Laren. woensdag voor de ratificatie te doen stemmen. Maar individuele leden van de fractie werden vandaag in de gele genheid gesteld om tijdens een bij eenkomst van de fractie te besluiten hoe zij persoonlijk zullen stemmen Het besluit van de leiders van de christendemocraten betekent dat zij weer heit compromis aanvaarden dat met de regering werd bereikt in óe vorm van een gezamenlijke verkla ring waarin het standpunt van West-Duiteland over de verdragen werd vastgelegd In een verklaring van het partij bestuur na de bijeenkomst van gis teren werd opnieuw het standpunt van de christendemocraten ten op zichte van de verdragen in vijf pun ten vastgelegd. Hierin werd gesteld dat de oppo sitie de verdragen besahouwt als overeenkomsten waardoor vredelie vende coëxistentie met de Sowet- Unie en met Polen wordt bereikt tot op het moment dat de vier grote mogendheden een vredesverdrag met de beide Duitelanden ondertekenen De verklaring van een aantal leden van de oppositie in de afgelopen dagen maken het waarschijnlijk dat een aantal leden van de christen democratische fractie zich van stem ming zullen onthouden of morgen tegen die ratificatie zullen stemmen. De Amster damse boetiek Rock-In 64 heeft gerekend op eer zonnige zomer waarin volop gelegenheid zal zijn een fraaie blote rug te tonen. Ter compensatie van al dit bloot zijr. de benen weer bedekt, het wordt echt veel maxi vooral voo- de boulevard, hel strand en tuin feestjes. Uit de uitgebreide exclusieve collectie van de Rock-In 64 kozen wij twee jumpsuits van arnel jersey die tachtig gulden kosten. Ki B MEI WT2 Burgerlijke Stand

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 15