Het Bruggehoofd' geopend 'deelnemers' Meer dan 100.000 Lezers schrijven Bouw van Witte Singel-complex Veertig jaar op Bonaventura Ds. Meyering deed f intrede bij Leidse ïremonstr. gemeente It AANPAP 8 MEI X972 LEIDEN HORLOGES De mooiste en de ruimste keuze, in de allerbeste merken. SEIKO - ETERNA - CERTINA CITIZEN PRISMA - LASITA JUNGHANS - EWE ANCRE. Voor f39,50 heeft U by ons al een echt Anker Uurwerk, Schokvrij, Onbr. Veer. Door eigen ateliers, de beste vak-service. Uw horloger v. d. Water Haarlemmerstr. 181 - Leiden jleids pand uit zeventiende eeuw prachtig gerestaureerd De fraaie vergaderzaal op j het begin van de zeventiende i schuw 11. eerste verdieping van het uit eeutv daterende pand Steen- (Foto Holvast) LEIDEN Zondagmiddag herdacht mej. Amnie ter Haar het feit, dat zij I 40 jaar aan het Bonaventura-College (tegenwoordig scholengemeenschap Is verbonden tijdens een zeer druk bezochte receptie in het gebouw van t de school. Mejuffrouw Ter Haar is veertig jaar werkzaam als hoofd van de huishoudelijke dienst en heeft daarbij het beheer over de kantine. Tijdens de receptie speelde de band van de zeeverkenners "Paulus" een paar leuke liedjes. Ook zongen de leerlingen van klas B V A een lied, waarin het leven van mej. Ter Haar op een leuke manier de revue pas seerde. Ze werd toegesproken door de voorzitter van de réunisten, die haar geld aanbood voor de aankoop van een kleurentelevisie. Hij volgde hier mee het voorbeeld op van het lera renkorps en de leerlingen die teza men probieren het benodigde geld voor die kleurentelevisie bij elkaar te brengen. Op de foto (Holvast) feliciteert rector Overeem mej. Ter Haar tij dens de receptie in de school. Naar aanleiding van het stukje in dit blad van 5 mei. getiteld: „Mening Werkgroep ronduit belachelijk", is het misschien nuttig, teneinde mis verstanden te voorkomen, om de be treffende passage uit de brief van de werkgroep milieubeheer aan de leden van de gemeenteraad van Leiden over het Witte Singel-plan nog eens in zijn geheel te bekijken, dit on danks het feit dat dit blad op 21 april reeds een voortreffelijke sa menvatting van die brief publiceerde. In de bespreking van de gevolgen die de bouw van het Witte Singel complex voor de stad en haar ge meenschap zou hebben schreven wy, onder het hoofdje „Economische en sociale gevolgen" het volgende: Zoals eerder opgemerkt beperkt het Witte Singel-plan het gemeentebe stuur in de vrijheid een prioriteiten lijst naar eigen voorkeur op te stel len. Het project is een handenbin der: grote bedragen moeten worden gereserveerd voor de uitvoering van verkeersvoorzieningen. Die bedragen zijn beter besteed als Leiden ze voor eigen problemen kan aanwenden. Ook op andere wijze zou de gemeen- schap meer dan nodig is moeten by- dragen in de ruimte-uitbreiding van de Universiteit. De kosten van het 1 Witte Singel-propject zijn immens hoog (en het gaat nog slechts om een raming). Door gedecentraliseerd uitbreiden kan men bestaande insti- tuten handhaven en met naar ver- houding geringe verbouwingskosten j nog jaren lang zinvol gebruiken; I ruimte-uitbreiding kan gevonden j v/orden door meer gespreide nieuw- bouw op kleine schaal, in de woon- gebieden geïntegreerd. Wij hopen dat uit dit citaat duide- worden door de bouw van het Witte Singel-complex is naar onze mening zeer aanvechtbaar. Wij zijn verheugd dat naar aan leiding van de vragen van de heer Al nu ook binnen de Universiteits raad discussie op gang zal kunnen komen over de problemen die het Witte Singel-plan zal oproepen, niet alleen voor stad en gemeenschap, maar ook voor de gebruikers. Speci aal over dit laatste zal binnenkort een brief de Universiteitsraad berei ken, opgesteld door een aantal toe komstige gebruikers en de werkgroep milieubeheer. Namens de werkgroep milieubeheer, H. VAN DER STARRE J. N. VAN DER MOLEN Oproep Dit is één van de ingezonden stuk ken, die onze redactie in de afgelo pen dagen hebben bereikt. Wij be waren de andere tot de pagina Me ningen, die deze week verschijnt. Eén van de briefschrijvers is opnieuw J. J. Bekker, die als adres opgeeft: Utrechtse Veer 34 in Leiden. De PTT zegt, dat dit nummer niet bestaat en stuurde een brief onbestelbaar re tour. Wil briefschrijver J. J. Bekker misschien even contact opnemen op nemen met de stadsredactie? I lijk blijkt dat de strekking van deze paragraaf anders en veel genuan- ceerder is dan men aan de hand j van het artikeltje van 5 mei zou kun- I nen denken: ook de werkgroep is zich terdege bewust van de ruimtenood die in vele instituten heerst. Dat die ruimtenood opgelost zou moeten Titel voor NZH-Tramboys LEIDEN Evenals in 1970 be haalden de N.Z.H. Boys dit seizoen het kampioenschap en de daaraan i verbonden zilveren tram wisselprijs) van afdeling A van de voetbal-com- petitie voor vervoersondernemingen I in Noord- en Zuid-Holland. tu* kamwutf&Z CONTESSA,fijn datje d'r bent ,EIDEN Na een stijlvolle restauratie, waarvoor men ar- tect Van der Steorre uit Leiderdorp in de arm had genomen, iet uit het begin van de zeventiende eeuw stammende pand lenschuur 11, waarvan de muren zelfs dateren uit de mid- eeuwen, weer in volle luister hersteld. Als bevestiger ging ds. H. J. Adri- aanse, uit Den Haag voor, die tot tekst koos Johannes 14:9: „Jezus zeide tot hem: Ben Ik zo lang bij u, Philippus en kent gij My niet? Wie Mij gezien heeft, heeft de Vader ge. zien; hoe zegt gij dan: Toon ons de Vader?" Dr. Meyering sprak naar aanlei ding van Deuteronomium 4 12: „Toen sprak de Heer tot u uit het midden van het vuur; een geluid van woorden hoordet gij, maai' een ge stalte naamt gij niet waar". Het is moeilijk, om in deze tyd, in God te geloven, n.l. welke gedaante of gestalte, wij ons van God moeten stellen. Nog moeilijker is het, hoe wij het Woord van God hebben vóór te stellen. Er is géén weg terug, naar vroeger, het was vroeger gemakke lijker, in God te geloven, de tekst spreekt van een geluid, van woorden, alléén een stem. Toch moeten wij vast blijven houden aan de stem van God. Waar komt die stem vandaan? Er is géén reden om te twijfelen, aan het bestaan en de stem van God, wij moeten de stem redden. Zoeken naar de gedaante van God, leidt op t spoor tot afgoderij. Jezus' gestalte is het zichtbare teken van de levende God. Wij noe men Hem, de Messias. Zijn gemeente, wordt Zijn lichaam genoemd. Het geloof in God blijft moeilijk. God belooft, dat wij die gestalte zullen /yn, aldus de predikant. Namens de remonstrantse kerke raad voerde de heer K. M. de Raaf het woord, die het echtpaar Meyering een welkom toeriep. Namens de doopsgezinde kerkeraad voerde mr. P. de Clercq het woord. Ds. H. van Bil- ierbeek begroette als collega dr. Meyering. De dienst werd bijgewoond door heidens burgemeester Vis en enkele burgemeesters uit de omgeving. Uit de vorige gemeente van dr. Meyering. Amersfoort, waren velen gekomen. TRMACTIEOP LEIDSE WARENMARKT Bt grote deskundigheid heeft de Van der Sterre, op wiens naam de restauratie van de Hoogland- ;erk staat, er naar gestreefd om van de oorspronklijke toestand tot leven te roepen, pand, dat ingericht is als cen- van alle verenigingsactiviteiten de er naast gelegen Chr. Geref. idingskerk en waaraan de "Het Bruggehoofd" is gegeven, iterdagochtend onder grote be- flling geopend. heer Van Dam, voorzitter van ;ommissie van Beheer en in die jteit ook voorzitter van de bouw- lissie. droeg deze ochtend het iw op symbolische wyze het digen van de sleutels over de voorzitter van de kerkeraad, geref. predikant, ds. Carlier. :er, die er dankbaar voor was, een uniek pand voor Leiden iden was gebleven, herinnerde de vele moeilijkheden, die sinds :oop van het gebouw in 1968 n worden overwonnen. Dank- jcnte- Ztuinigheids- Aoertocht an Skoda IIDEN Acht Skoda-dealers uit westelijk deel van de Randstad nporteur Englebert in Voorscho ol lebben voor zaterdag aanstaande lente-zuinigheidstoertocht op gezet voor alle klassen Skoda's. e berijder van dit Tsjechische eet is persoonlijk uitgenodigd on\ parten in één van de drie klassen, rijsuitreiking heeft plaats op za- tg 27 mei in Avifauna in Alphen den Rijn. In elke klasse is een radio als hoofdprijs beschikbaar !ld. De regels van deze toertocht erg eenvoudig. Men kan op vrij- elk gewenst tijdstip zaterdag en bij één van de deelnemende :sa' ijven en zelf de route kiezen de andere garages om tenslotte te keren bij de startplaats, deelnemende bedrijven zijn: idfege Rek in Haarlem, Garage Pol- oeIi Hillegom, Shell Station Borst omloordwijk Binnen, Garage Kra- )urg in Oegstgeest, Autobedrijf >^;eleen in Leiden, Autobedrijf in Den Haag, Autobedrijf Bo en in Den Haag, Garage Zon in en importeur Englebert in schoten. zij de belangrijke subsidies van rijk, provincie en gemeente is men thans tot zulk een fraai resultaat gekomen. Woorden van dank richtte hij ook tot de velen, waaronder vele vrijwilli gers, die aan de totstandkoming van deze ingrijpende restauratie hebben meegewerkt. Ds. Carlier wees even eens op de moeilijke, doch toch ook sportieve strijd, die gevoerd is om een en ander te verwezenlijken en waar bij vele financiële deuren geopend moesten worden. In de naam van "Het Bruggehoofd" zag hij veel symboliek, van hieruit zullen wij zo wel defensief als offensief moeten optreden. Geen subsidie 3IDEN Zondagmorgen hadden iet kerkgebouw van de Doopsge- Gemeente de bevestiging en in- plaats van dr. E. P. Meyering foto Holvast), als remonstrants ikant, ter vervulling in de ont- e vacature van dr. A. W. Cramer. LEIDEN Liefst 109.000 deelnemersbewijzen zijn ingele verd tijdens de „trimactie" van de kooplieden op de Leidse warenmarkt. Zaterdagmiddag werden de prijswinnaars bekend gemaakt. De winnaars van de 52 fietsen waren eerder „getrok ken" en kwamen op de Hooglandse Kerkgracht hun fiets in ontvangst nemen van de heer J. Verplancke jr., één van de leden van de reclamecommissie, die f 20.000 heeft uitgegeven voor deze jaarlijkse actie. De foto (Holvast) geeft van de prijs uitreiking een beeld. De prijswinnaars (waar geen plaatsnaam is vermeld, is die Leiden) zijn: P. Wansink, H. M. Timmerman, Zoeterwoude, H. S. Duffels, C. Top, Leiderdorp, A. v. Teylingen, M. Ver- straaten, B. Vergunst. Koudekerk, J. Eindhoven, K. d. Hollander, A. v.d. Vijver, J. de la Rie, H. v. Oosten, M. Weeda, E. d. Roos, Marco Broers, J. H. M. Volwater, J. Visser, A. Hof man, George Kok, H. v. Zeist, J. v. Mastrigt, Trix. v.d. Veer, C. P. Neu teboom, J. T. Tims, H. D. v. Klave ren, F. J. v.d. Reijden, Oegstgeest, J. W. v. Voorthuyzen, J. v. Kuyeren, Jannie Zitman, Kamphuis, T. Struik, H. Lens, IJ. Neuteboom, H. M. v. Til, Hazerswoude, B. Heems kerk, J. Mastenbroek, Mevr. Jans sen, P. Vlasveld, Devilee, A. Nie sing, rv.d. Heuvel, B. Hueting, v.d. Top, E. D. de Boer, J. Sloos, v.d. Haas, Hazerswoude, D. Nekeman, G. Rietveld, D. Bekooij, E. Loovens, C. M. S. Koetsier. Zoetermeer, Mar cel Molenkamp, Zoeterwoude, C. v.d. Ham, J. H. Galjaard, H. v.d. Berg, F am. Buitenhek. J. A. W. v.d Meer Zoeterwoude, W. P. v. Zijl, Valkenburg, E. Bloos, Nieuwkoop. A. H. de Tombe, A. Hoetmer, Oegst geest, M. J. Stigt v. Vliet, J. Groene- dijk, Presse, Stokkermans, Wansink, J. v.d. Lelie, S. Jansen, A. H. v Krol, Voorschoten, C. v. Wingen, H Vuurpijl, D. Wit, Blikman, J. Tet- teroo, A. Geerlings, Noordwijker- hout, P. Landsbergen, J. Taverne Vinkestein, N. Stikkelorum, Wolfslag F. Stokkel, N. Fillippo, D. Kalkho- ven, E. Habraken, J. Stouten, C Moeliker, Voorschoten, J. G. Gorlee. H. Hutten, Leiderdorp, A. Hoog, Katwijk, Boschma, M. J. Vessies, A. Röling, J. H. Otto, Petra Mom- berg, Oegstgeest. N. P. Elijzen, G. J v. Baaren, v.d. Berg, M. Groen, H. Bakker, Bennebroek, J. Bontje, W. Stol Jr. Nadat de heer Van der Sterre het een en ander over de historie en de restauratie van het pand had ver teld het heeft de ramp van het kruitschip overleefd en diende in de pruikentijd tot huisvesting van def tige families voerde wethouder Kret, die nog Jeugdherinneringen aan kerk en orgel bewaarde, het woord namens het gemeentebestuur. Spreker, die ook zeer gelukkig was met het bereiken van zulk een prach tig resultaat, zei dat deze restauratie precies op tijd was gereedgekomen. Juist deze week was bij het gemeen tebestuur bericht binnengeokmen, dat in de komende Jaren geen subsi dies meer zullen worden verstrekt voor restauraties van monumenten. B. en W. zien dit als een ernstige handicap en buigen zich het hoofd wat hieraan nog te doen is. Nadat ook de consulent, ds. Van Nieuwen- huizen namens de classis Den Haag, pastoor Saers van de Lode wij kskerk en ds. Van der Weeele, oud-predi kant van de Chr. Geref. Kerk in Lei den het woord hadden gevoerd, was er gelegenheid het gebouw te bezich tigen.

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 3