'Babel' is nu opeir ROB VAN REIjN IMPONEERT In eerste kwartaal 71 zaken DUIVENSPORT Voorschoten I: kans op remise Trimmers: f 400 bij actie voor Hartstichting SUCCESSEN VOOR SWIFT STEEDS VOORUIT 25 JAAR MAANDAG 8 MftA Stadhuis (kamer 503) Spreel Burgerlijk Pensioenfonds 2.30 Oude Singel 26, Informal >»i Baha'i 8 u. nam. Dansschool Mekel (Hogewoerd teit voor alleenstaanden 8 u. fy Rehoboth (Rapenburg 10) I Amateurfotografen vereniging, Stadhuis: Gemeenteraad 1 Stadhuis: Openbare vergade Commissie economische zakei Jeugd in Zoeterwoude ludiek onder dak WASSENAAR In het Dierenpark Wassenaar heeft een „Tanrek"-echtpaar een inseoteneter met bor stelhaar die in de vrije na tuur alleen op Madagascar wetrdt aangetroffen een serieuze poging gedaan om het zoogdierengeboortere- cord te breken. Het trok zich nl. niets aan van de veelbe sproken Hollandse overbe volking. want moeder Tan- rek liet niet minder dan 31 jongen het levenslicht aan schouwen. Dat zijn er veel. heel veel zelfs, ook voor de begrippev. van de doorsnee-Tanrek di met 15 jongen meestal we' tevreden is. De jongen in het Dieren park Wassenaar worden i: deze eerste dagen door de moeder zelf gevoed, waarb- het zoals de foto laat zier natuurlijk wel dringen is ge blazen met zoveel gegadig den. De Tanrek wordt onder dr zeldzame diersoorten gere kend die vrijwel in geen en kel dierenpark voorkomt. Hv is een van de primitiefstr zoogdieren maar staat he laas genoteerd op de lijst de met uitsterven bedreigde diersoorten. Gelukkig biedt de beschermende omgevino van het dierenpark ook de Tanrek weer nieuwe kansen die zij dan ook duidelijk niet onbenut hebben gelaten. Burgerlijke Stand van Leiden GEBOREN Alex Paul zn v H. H. B. Ravensbergen en W. van der Voort: Gijsbertus Wil helmus Jan Maria zn. v. G. L. Els- geest en G. M, M. Vink; Ramon zn. v P. M, van Leeuwen en W. A. Kat te staart; Jeroen Willem zn. v. W. Kroe- semeyer en M. Overduln; Danielle dr v L. J. van Kooy en T. Hofkes: Gerar- dus Hermanns zn. v. A. Vogelaar en J. Nijhuis; Wendy dr. v. L. Steenbergen en C. J Link; Michiel Pieter zn, v. J. G. van Velsen en E. M Voskuil: Constant Dirk zn. v. D. de Kreuk en C. Schoemaker; Shofle Eva dr. v. H. G F. Verhoog en M. C Voortman: Barbara Johanna Maria dr v. H. L van Amsterdam en M. H. Koek. Rob bert zn. v. S. R. van Os en C. C. M. Cazander M. H E. Banens 641 Heerlngen (76) man; H. Riebeek (63) echtgen. van W. van Oosten: J. D. Pa- gels (51) man; A. Vonk (56) man; J. B. Ladan (50) weduwe van J. Wagner: E. M. Godijn (72) echtgen. van M C van den Berg; R. M. Schuier (31) echtgen. van A. B. Vetter; N. Dl|kwel (56) man; A. G. van der Tol (64) weduwe van C. Heemskerk; W. Verdel (64) weduwe van A. D. de Regt. We kunnen er niet omheen en er is ook geen enkele reden, waarom we het zouden willen: Rob van Rcijn is een brilliant perfectionist die bij een slechts ten dele gevulde zaal zeker de belangstelling miste die hij zonder enige twijfel ver dient. Het blijkt voor het grote publiek altijd wat moeilijk de weg naar het LAK-theater te vinden wanneer er een pantonieme-voor- stelling wordt gegeven, zonder dui delijke aanwijsbare reden overigens. Er zijn typische toneelgangers en concertbezoekers en er is zonder twijfel ook wel een groep, die zich voor beide kunstuitingen interes seert. maar de kunst van het oan- tomime-spel blijkt wat moeilijk te liggen. De zaal bestond derhalve zater dagavond uit een kleine groep be- j wonderaars van de "kleine-grote" man. die zijn capaciteiten volledig j onderkenden en vanuit die visie bijna elk gebaar op niveau wisten te beoordelen. Het bleek weer dui delijk. dat pantomine niet hetgeen is, dat de leek of liever de niet-ge- ïnteresseerde er zich van voorstelt Het is een kunst, waarbij men met één mogelijkheid tot communica tie minder (nl. het gesproken woord) moet trachten toch die indruk te wekken, alsof die hindernis niet be staat- Dit is een kunst op zichzelf. I die makkelijk lijkt, maar moeilijk blijkt. Je moet er bijvoorbeeld voor naar de pantomineschool van Jan i Bronk. zoals ook Nellie de Wekker deed, die Rob terzijde stond in zijn optreden en ook wel zelfstandig optrad hoe maak ik vrienden». j Dit optreden was overigens het enige, waarbij even inbreuk were! gedaan op het principe. Men maak- te namenlijk gebruik van een stem die als een soort situationeel kader j om de situatie was gebouwd. Zeer sterk was bijvoorbeeld ook De Kas- sier. de persiflage op de man ach- j ter het loket, die in zijn vrije tijd j zijn gedachten de vrije loop laat en I in zyn dromen als astronaut de i maan betreedt. Zeer tekend waren j ook de vondsten van Rob, die ik ongewild meer noem dan Nelly, j daar hij mij meer imponeerde. De j appel aan de boom bijvoorbeeld of de twee violen. Het was echter te I betreuren, dat deze perfecte voor stelling soms wat hinderlilk wer onderbroken door misverstanden over de belichting. Het mag niet voorko men, dat Rob in zyn handen moet klappen om een bepaalde spot te doen aanflitsen. Misschien is diepgaander over leg tussen belichtingstechnici en acteurs een oplossing. Ik geloof, dal het heel menselijk is, bepaalde voorstellingen, waartegen men een al dan niet gegrond vooroordeel heeft, niet bij te wonen. De totale bewegingsbeheersing van Rob van Reyn en van Nellie De Wekker ne men eventuele vooroordelen echter volledig weg. Als Rob in het vervolg de sketch van "30% meer licht" waarin hij van het betekenisveld van een blinde man gebruik maakt uit zijn optreden schrapt dit blijft voor mij namelijk onaanvaird- baar» zal hy in de toekomst zyn kring van bewonderaars zeer zien toenemen. A C. Koekebakker Jr ZOETERWOUDE Zaterdag was het dan ao ver. Met veel in spanning en hard werken, ge steund door het gemeentebestuur en vele inwoners, konden de le den ran ..Babel" hun intrek ne men in de oude sacristie aan de Zuidbuurtisesveg. De dag begon met een optocht vol hindernis sen, voorop gegaan door de fan fare. De opening geschJ^de door burge meester J. A. Detmers geassisteerd door wethouder A. C. J .Duindam Zij plaatsten een ladder tegen de muur waarna één van de leden naar de binnenplaats ging om daarna de deur te openen (op foto Holvast). Na voorlezing van proclomatie en uitnodiging binnen de veste te ko men nam burgemeester Detmers hel woord: Babel, Schouten en Schepen en. het verheugt mij dit geestelijk en ludiek gebouw in te wijden. Op 12 Juni 1864 ging deze kerk door brand grotendeels verloren. Parochianen zorgden voor restau ratie en nieuwe kerk. Wat nietmee: geschikt bleek voor restauratie Het men zo als het was. Jaren verstre ken totdat Babel wegens plaatsruim te-gebrek de handen uit de mouwen staken en van de oude sacristie een clubgebouw maakten, dat er zijn mag. Ik heb veel respect voor deze Jonge lui die veel verzet hebben. Het ge meentebestuur stond er sympathiek tegenover, doch ook bezorgd. Groe peringen waren goed, verstaanbaar en begrepen. Daarom heeft het ge meentebestuur hiervoor gelden be schikbaar gesteld. Het leeuwenaan deel heeft Babel zelf gehad. Jullie wilt creatief werk doen. Hopelijk gaat het je goed. Een van de werken ls o.a. geweest een kaJe muur in de Dorpsstraat een ludiek aanzien te geven. De menin- WÊSB&v W. Buurman 40 gesloteji gen zijn hierover verdeeld, doch hei is geen kale muur meer. Ik heb veel waardering voor jullie arbeid. Ik ver- LEIDEN Vele honderden duiven hebben zaterdag deelgenomen aan 'n wedvlucht vanuit Neufvilles. Voor di verse aan deze vlucht deelnemende! postduivenverenigingen was de uit slag als volgt: De Blauwkras '295 duiven): F. Franken 1; H. Bodyn 2; H. Moenen i 3; P. Sloos 4 - 8: P. J. de Haas 5 - 6 - 10; S. Springer 7; A. Noorder- meer 9. P. V. Warmond (122): J. I Sleeker 1-2-5-6-9; J. Colsen 3I A. v. d. Drift 4 - 7 - 8 - 10. Het' Oosten (343): 1 -8 J Mooten; 2 W. Gysman; 3 - 4 P. Juffevmans; 5 -101 F. Bouwman; 6 H de Haas; 7-9 C. Gysman. De Snel vlieger1 A. v.j Noord; 2 B. Delsasso: 3. 4. 5. 9 J. Roest 6 K v. d. Berg; 7 A. Compier: 8 F. Heemskerk; 10 M. de Lange en: Zn. De Rynklievers (143): 1, 3. 4, 5.1 7, 8 J. van Laar. 2 en 6 C. Dokkum.| 9 K. Boekee. 10 M. Leyerse. De Leidsche Postduivenclub nam gisteren deel aan een vlucht vanuit St. Ghislain, waarby de volgende uit slag werd genoteerd: 1, 3. 4, 6, t.e.m. 10 W. v. d Hoogte, 2. J. van Alphen en 5 W. Ons-ten k. OEGSTGEEST In het Ge meentecentrum werden drie jubila rissen. werkzaam by het aannemers bedrijf Proper gehuldigd De heer B Proper verwelkomde burgemeester Van Eysinga, de wethouders Var der Voet en Temminck, de gemeen tesecretaris en de heer C. Kamsteeg voorzitter van het district Leiden van de Ned. Aannemers en Pa troonsbond, tevens als vertegenwoor diger van de Ned. Mij van Handel en Nijverheid. Hij schetste de le vensloop en de betekenis voor hei bedrijf van de heren Den Ouden, Bervoets en Ketting, reep. 40 jaar, I 25 jaar en nog eens 25 jaar by het j j bedrijf werkzaam (met vrouwen op foto Holvast). Burgemeester Van Eysinga onder scheidde de heer Den Ouden met de eremedaille in goud in de Orde van Oranje Nassau. De heer Kamsteeg overhandigde aan alle drie Jubila rissen het getuigschrift van de Ned Mij. v. Handel en Nijverheid en de daarbij behorende legpenning. Namens de personeelsvereniging werden geschenken aangeboden door de heer Seller. De heer J. B Proper gaf namens het bedrijf een enve loppe met Inhoud, terwijl de heer Proper senior (de oude baas) elk der jubilarissen een gouden horloge met inscriptie aanbood. jaar organist LEIDEN Tijdens de gisteroch tend gehouden chr. gcref. kerkdienst heeft ds. Carlier aandacht geschon ken aan het feit, dat de heer W. Buurman uit Oegstgeest veertig jaar organist van deze kerk was. De predikant baseerde zijn preek deze ochtend op Psalm 150, waarin gesproken woord om God te loven met bazuingeschal, harp en citer en dankte de jubilerende organist voor diens bezielend spel. dat altijd zo prachtig aansloot bij de predi king en bood hem namens de ker- keraad muziek- en platenbonnen aan. Na afloop van de dienst was er gelegenheid om de heer Buur man in het Juist zaterdag geopende "Bruggehoofd" geluk te wensen. Simultaan in Leiderdorp LEIDERDORP Dit weekend or ganiseerde de Schaakvereniging Lei derdorp een simultaan wedstrijd voor de jeugd. Aan dit schaakfestijn na men zeventien Jongeren, onder wie één meisje deel. Als simul taan - gevers traden drie eerste tientallers van Leiderdorp op. Wanneer een jeugdschaker een partij gespeeld had. mocht hij of zij het daarna nog eens met een andere crack probe ren. Van de simultaanspelers bleven drs. H. Goeman en P. C. v. d. Leek ongeslagen, maar J. Pool eerste bord spelen- van het eerste tiental van Leiderdorp, moest zelfs een neder laag Incasseren. Henk van Osna- brugge brandde de stelling van Pool geheel plat. De scores in vogel vlucht zijn; J. Pool: 12 gespeeld; 11 gewonnen en één verloren; 91,6 pet. drs. H. Goeman: 14 gespeeld; 14 ge wonnen: 100 pet. P. C. v. d. Leek Jr.; 12 gespeeld; 12 gewonnen: 100 pet. VOORSCHOTEN Zaterdagmid dag trad Voorschoten I, de kampioen van de Leidse Schaakbond, in Schie- broek aan voor de promotiewedstrijd tegen de kampioen van de Rotter damse Schaakbond, Schiebroek I. Behalve de beide bovengenoemde (earns is ook de kampioen van de Haagse schaakbond. DD IV in deze poule ingedeeld. Dit drietal zal in on derlinge duels moeten uitmaken wel ke twee tientallen rijp zijn voor een plaats in de tweede klasse van de KNSB Voorlopig heeft Sohiebroek I een 43 voorsprong op Voorschoten 1 genomen. Met nog drie uit te spelen hangpartijen is de kans op een ge lijkspel nog geheel aanwezig. De persoonlijke resultaten zijn: Schiebroek I-Voorsohoten I: 43 (prognose: 55. B. Tak-A. J. C. v. West 01. J. Schellingerhout-W. J. Thieme *4. A. P. de Knegt-C. A Schuckinck Kool x-x. S. D. Foekens -B. Smit x-x. R. C. v. d. Kamp- J. J. Wouters x-x. H. J. de Kleynen -G. Oosterman >4-&. R. V. Duin- G P. Sluiter 1—0. E. Drijver-J. F.B de Winter 1—0 C. F. Blesheuvel- R Verstraeten 1—0. T. v. Bokhoven -A. F. Houweling 0—1. DEN HAAG 'ANP) In het eer ste kwartaal van dit Jaar hebben zich 71 bedrijfssluitingen voorge daan en waren er 95 inkrimpingen van bedrijven. De cyfers over dezelf de periode vorig Jaar waren respec tievelijk 91 en 29. In 1971 werden er in totaal 293 sluitingen geconsta teerd en 188 inkrimpingen. Minister Boersma (Sociale Za ken) heeft de Tweede Kamer een overzicht gezonden van de bedrij ven die collectief ontslag van perso neel hebben aangekondigd. Daaruit blijkt, dat in het eerste kwartaal van dit jaar daarbij 8090 arbeids plaatsen waren betrokken. De ver deling was als volgt: noorden 652 plaatsen, oosten 2193 plaatsen, wes ten 2318 plaatsen en zuiden 2927 plaatsen. In 1971 waren bij slu.ting of inkrimping in totaal 24.217 ar beidsplaatsen betrokken. ZOETERWOUDE De propa- gandamiddag, die de trimmers op "Haasbroek" organiseerden trok on der prima weersomstandigheden vele belangstellenden. Lachen de derde was de Nederlandse Hart stichting die de netto opbrengst van ruim f 400 mag incasseren. Na de rondgang van de geluidsauto za terdagmiddag werd gisteren op nieuw de trom geroerd voor dit sportief gebeuren. Dat geschiedde door de drumband VIOS die haar optreden afsloot op de grasmat van "Haasbroek" met een show die veel bewondering oogstte. De voetbalwedstrijden met zestal len volgens de ijshockey-formule vermochten de toeschouwers niet bijzonder te boeien. Toen de drie eindecores bij elkaar geteld werden bleken de Trimmers met de cijfers 14—8 de overwinning behaald te hebben. Onder de jeugd werd ten slotte een tiental ballen verloot. zet. De burgemeester bood twee enve loppen met inhoud aan. Deken Lamot: wij pastoren van Zoeterwoude geven hun vertrouwen en advies. Wij hebben veel bewonde ring voor Uw werk. Hierbij zijn alle groeperingen bij betrokken. Hou de band met de pastores vast. Jac. Schuur: wij zijn zeer geluk kig en met mij allen die hiermede aangewerkt hebben. Ik hoop dat vele mensen hier iets aan hebben. Foto graaf J. van Bemmelen bood hier na 4 foto's van de in brand staande kerk aan. Bij aanvang vn de ope ning gaf de drumband VIOS enige nummers ter gehore. Deze komende week zal Ba bel 's middags en 's avonds belang stellenden ontvangen. LEIDEN De Swift jeugdrenners hebben gisteren hun vrije dag van de Zuidhollandse competitie nuttig gemaakt in een ontmoeting tegen de sterke Amsterdamse formatie „Victo rie". Ook in de tweede ontmoeting waren de meeste punten voor de blauwwitten (15—13). Bij de A-jeugd 'sprintte de Amsterdammer Bessems snpller dan Aad de Jong en Jaca Aertssen. Terwyl ook by de B-jeugd John Zeyerveld «kamp van Ned» sneller was dan de Leidenaars Alex Jansen en Aloys Goossen. Alleen C- klasser Hannie Bavelaar hield de eei j in Leiden. Nico Knijn en Tonny v. Weeren volgden hem kort daarna. Daniel Trampe was de sterkste 7- jarige voor Johnny Eradus en Enri co Robijn. Swijft reed op het zelfde par cours In de Waard een onderlinge wedstrijd voor amateurs, nwl. en adspiranten. Ton v. d. Valk zege vierde voor Peter Jansen. Rob La ken was cte sterkste adspirant ter wyl Joop Ouwerkerk verrassend de veteranenwedstryd in zyn voordeel Maandag Dinsdag Zijlsingel 2: Evangeliecentn iel evang. J Zijlstra 8 u. nam. Wijkcentrum Driftstraat 49: uur sociale raadsvrouw 10.30 1 Gew. Arbeidsbureau: Spreekt j Man-Vrouw-maatschappij ove time-werk 9.30-10.30 uur voir„ Het Mierennest (Morsweg jaardensociëteit 2-4 uur nam, Breestraat 19; Sociëteit TwU (voor kamerbewoners er den) 9-12 uur. nam. Boommarkt 12: Sociëteit handicapten 2-5 uur ns Jeugdhuis (Breestraat 19): uur Chr. Emigratiecentrale Diamantplein 27: Gespreksai yv Bevrijdingskerk: Eerste Leic ig( EHBO-brigade. verplichte oelj Zuiderkerk Beethovenavonf 0' glum Musicum 8.15 i Woensdag Ook waren Swiftrenners druk in de weer in verschillende rondes. Peter Post uit Oegstgeest werd 5e i VI a ar dingen, in Den Haag. In Baarn hadden jeugdrenners van Swift ook succes. Bij de 8-Ja- rige won Tonny van Weeren de fi nale vóór Heene (Halfweg) en de Groot (Utrecht). Ook Aloys Goossen won weer eens bij de li-Jarigen ditmaal voor Adriaans (A'dam) en Klabbers (Wieringen). LEIDEN Sleutels 2 (Dek, Goed hart. Goutler, Zwartsloot, en Spoor) heeft kans gezien ln de in het week einde gespeelde finale te promove ren naar de nationale overgangsklas se. De eindstand van de eerste vier teams-rechtgevend op promotie was „Schiedam 59"-37 punten, „ABBV." en „De Sleutels" 22. Apothekers De avond-, nacht- en zond wordt waargenomen door Blanken. Hogewoerd 171, Voorschoten, Leidseweg 66 en Oegstgeest. Wilhelminapark 8 op Hemelvaartsdag). Gezinsverzorging Aanvragen nulp Dejaarden durtg zieken Oude Rijn 190, uur voorm tel 23200 Idem zorging Morssingel 8 .tel. 248 uur voorm Release Hulpverleningsdienst Relea we Rijn 20a, tel 24555: maa WARMOND De Warmondse vereniging Steeds Vooruit afdeling tafeltennis heeft zaterdag het 25 ja rig jubileum herdacht. Door het voeren van diverse acties heeft h Jjubileumcomlté de benodigde gelden bij elkaar gekregen om d vereniging naast het cadeau (een prijzenkast) een receptie en een avondfeest aan te bieden. Tijdens de receptie, waarbij d. hun gelukwensen aanboden, was namens het gemeentebestuur loco burgemeester, G. Tulp, aanwezig die de vereniging een prachtige wedstrijdtafel met toebehoren aan bood. Deze tafel, die binnenkort in de sportzaal zal staan, zal uitslui tend gebruikt worden voor de be langrijkste wedstrijden. De afdeling Den Haag was ver tegenwoordigd door voorzitter Koe! mans, die een beker schonk, te ver spelen in een toernooi. Hij schon de vereniging een bokaal die als in zet moet dienen voor een onderlin ge oompetitie. Op de foto (Holvast) overhandigt de heer Koeimans te beker.

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 2