Jan Lubbers zichzelf aietMegen Montcho ASC tikt Roodenburg weg ■f INGST AAN VOORAVOND VAN GROOT TITELGEVECHT u »«Tototips PATRI/1 DIGESTIVE Volleybals trijd tussen Leiden, Gouda en Delft in Vijf Meihal Alosery: snel klaar met partij Steveniers traint als echte 'keizer' in Belgisch kamp Koersen Sensationele start van nederlaagserie WOENSDAG 3 MEI 1972 AMSTERDAM Jan Lubbers vroeg via een spraakwaterval i begrip. Terwijl soigneur Wim de Haan de windsels van ibber s eeltige knuisten draaide, excuseerde de door de uropese) B(oks) U(nie) als uitdager van de Europese kam en halfzwaar, Chris Finnegan, aangewezen pugilist zich t>r zijn passiviteit tijdens het duel met Expedit Montcho. Ibbers-" „Iedereen die mij kent weet dat ik anders ben dan tdi. Ik ben altijd bereid geweest vooruit te boksen, erin te egen. Maar geloof me, dat kon ik vanavond niet. Stel je voor t ik tegen een klap op loop. Dag titelgevecht. Dag gage". excuus werd door de omstan- begrijpend knikkend geaccep- 3. Tenslotte bood Jan Lubbers publiek in bijna dertig profpar- l goede waar voor het dure Nochtans kon je het voor- fd fronsen bij de gedachte aan itoten die Jan Lubbers ondanks op zeker boksen op lichaam en fd kreeg toegediend. er niet in de vijfde ronde ke geweest van een granaathar- rechtse directe van de povere list, die Expedit Montcho (on- (nde gebronsde atleet uit Daho- in feite was? En leek het er niet op dat Jan Lubbers even j de knieën ging, na die voltref- lop het puntje van zijn kin? »ers verontwaardigd: „Hoe kom Br bij? Ik draaide net weg. (door léék het of ik last had die stoot". Veel hinder het ook zij, de doorgaans aan- nde bokser Jan Lubbers onder - I gisteren wel veel hinder van feil die wanneer hij de dans nauwelijks opvalt. Want zijn waterdichte dekking bood tcho vaak, veel vaker dan Henk ing lief was, de gelegenheid Lubbers te raken. De wan- skreten van hoekman Rudi ►ers (ome Biet Termeulen was i ,ndere) „Handen niet laten en" onderstreepten dat. Lub- „Ik ben nog nooit bang ge- t. Voor niemand, ook voor deze M^cho, die in de Voorburgse Vlie- lolen tegen Rudi bokste, niet. T je moet begrijpen dat ik me- niet was. Ik voel dat ik in i ben Finnegan het minstens Jioeilijk te maken". isse-Fc Den Bosch twe Haag-Utrecht rta-Feyenoord ilsior-MW lin.-G. A. Eagles j éfcVolewijckers .^lem-Roda JC jf67-Wageningen |§Jgij hov.-Veendam - J-de Graafschap :.B JC-Heerenveen I rlem-Veendam ✓-PEC Zwolle t-Helm. Sport Wit-Fort. VI. buur-Eindhov. erl.-Bulg. (o. 23) i-Zwitserlaiid i arl. 14/51 JC-AZ '67 14/51 Jan Lubbers bokst definitief op 6 juni in Londen om de Europese ti tel halfzwaar gewicht tegen Chris Finnegan. Gisteravond werden in het door 600 kükers bezochte Carré de laatste obstakels uit de weg ge ruimd tussen Henk Ruhling en matchmaker Mickey Duff. De con tracten zullen 0p 11 of op 18 mei in Londen worden getekend. Wat aan vankelijk al gisteravond zou zijn gebeurd maar Chris Finnegan, di in tegenstelling tot Jan Lubbers financieel nog niet akkoord is. was niet naar Amsterdam gekomen. De organisator van het titelgevecht. Mike Berrett: „Met Finnegan komt het ook wel goed. Niets staat het duel meer in de weg." ^Illllil'llllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllillllllll „Ik ga er ook alles aan doen. Een trainingskamp, ik denk aan Papen dal; medische begeleiding, ik stel me voor dokter Rolink in de arm te nemen. En ik stop zelfs vanaf vandaag met het werken in mjjn schiettent. Echt, het mag best een paar centen kosten". „En verlies ik die partij dan straks toch dan hoef ik mezelf niets te verwijten. Dan weet ik dat ik er al les aan heb gedaan om de top te bereiken. Daarom moet Je de wed strijd tegen Moncho niet als maat staf nemen, zo snel mogelijk ook vergeten. Ik zoek niet naar uit vluchten, wil ook niemand iets voor de voeten werpen". Erg matig „Maar wanneer Rudi in Duitsland bokst dan ga ik met hem mee om te sparren. Maar nu staat er voor mij veel op het spel, krijg ik einde lijk de kans om uit de schaduw van mijn broer die altijd in de publici teit stond, te stappen en dan moet Rudi zonodig een Spaanse vakantie gaan houden. Hij is net terug, waardoor ik minder goed heb kun nen sparren dan me lief was". Het gevecht Jan LubbersExpedit Montcho (in het zwaargewicht, Lubbers telde 83 kilo, wat 3,7 kilo boven het vereiste half-zwaar fcitel- gewicht was) bleek dus erg matig. Tijdens de eerste vier ronden was er zelfs sprake van surplace-pugilis- tiek. Lubbers liet bovendien zijn linkse directe te weinig lopen, kwam aan een rechtste stoot zelfs helemaal niet toe. De man uit Da homey (een kop kleiner dan Lubbers en met zijn 83,5 kilo zwemmend in het vet) vond dat erg prettig, kon slechts als gevolg van datzelfde lage tempo een stoot plaatsen. Wat in de vijfde ronde evenals de volgende versie trouwens meermalen ge schiedde. Waardoor Montcho die toe ren ook op zijn debet schreef. In die periode keek Lubbers meer naar de naast Mickey Duff en Mike Berrett gezeten Henk Rühling dan naar zijn opponent. Maar Rühling kon zijn pupil slechts adviseren zijn benen te gebruiken cn links direct frequenter te gaan prikken. Een ad vies dat Jan in de zevende ronde opvolgde, waarna eindelijk die loupe zuivere rechtse hoek op de kaak van Montcho werd gesignaleerd. De negende ronde kwam Jan Lub bers ook nog slecht door, waarop Rühling de bokser toesiste geen on nodige risico's meer te nemen, om dat hij de partij al zo goed als in zijn zak had. Niet als Rudi Lubbers later: „Ik ben niet zo als Rudi. Dat weten de mensen toch. Ik voel me overigens wel tof, zou best nog een paar rondjes kunnen draaien". Een Mickey Duff, de matchmaker: „Groet gelijk Lubbers. Hij lijkt me een erg slimme jongen. Dat moet in Londen wel een goed gevecht worden". Commentaar van Henk Rühling: „Nou hoor je het ook eens van een ander...." VOETBAL FC Groningen heeft gisteravond een vriendschap pelijke wedstrijd tegen Borussia Mönohengladjbaöh met 05 (rust 0—1) verloren. Er waren 5000 toe schouwers. TENNIS De Spanjaard Ma nuel Orantes heeft het open tennis kampioenschap van Italië gewonnen Hij versloeg in de linale de Tsjech Jan Kodes met 46, 61, 75. 62 De dubbelspeltitel ging naar de Roe menen Tiriac en Nastase: hun tegen standers Hoad/McMillan staakten bij de stand 36. 36. 63. 53 de strijd omdat zij het te donker von den Jan Lubbers moest tegen Ex pedit Montcho vaak op-zijn-tan- den-bijten. ADVERTENTIE volkorenbiscuits gezonde biscuit uit goud-geel graan ©6 voordeel LEIDEN - In de Leidse Vijf Mei hal wordt zaterdag 6 mei de drie steden-volleybal-ontmoeting Leiden- Delft-Gouda gehouden. Het is al weer de tweede editie van het toer nooi sinds de instelling van het dis trict Zuid-Holland van de NeVoBo. Bij de ontmoeting m 1970 kwam de wisselprijs definitief in Leidse han den en vorig jaar wist Leiden met één setwinst opnieuw de beker te Amsterdam Tijdens de bijpar tijen van het boksgala in Carré maakte Nico Alosery korte metten met de Algerijn Ben Lachemi. Al na nauwelijks een minuut drong de agressieve Alosery de Algarijn tegen de touwen en plaatste een loupezui- vere linkse op de kaak. Lachemi kwam weliswaar na acht tellen wankelend overeind, incas seerde onmachtig nog een serie op hoofd en lichaam, kreeg wederom acht tellen (staande) rust van arbi ter Bril, maar zag toch tot zijn op luchting de handdoek voor zijn voe ten neerdwarrelen. Iwan Roesli won ook zijn derde partij als prof. De Italiaan Salvator verdedigde zich knap maar aanvall- lend bracht hij er, uitgezonderd wat linkse hoeken naar het lichaam, weinig van terecht. Roesli scoorde vooral met knappe rechtste opsto ten. Voor de grote show zorgden de voor het eerst in Nederland boksende Surinamer Sugar Ray en de Portu gees Miquel Maquinez. De Portugees lichtgewicht bleek een pure paljas. Meer dansend dan boksend en vreemd zwaaiend met zijn armen zag hij in de eerste en tweede ron de toch kans de met weinig kracht stotende Sugar Ray voor joker te zetten. Maakte na een berisping een zelden in de boksring vertoonde knieval voor de arbiter en kreeg ook daarmee de lachers op zijn hand. Hij bood de Surinamer soms speels zijn kin, maar moest dat in de der de ronde bekopen toen Sugar Ray hem vast tegen de touwen zette. Op een harde rechtse hoek kromp Ma quinez naar het canvas. Hij mocht de „strijd" na acht tellen weer her vatten, maar in de volgende ronde vond Sugar Ray weer een levens grote opening in de wrakke defensie van de Portugees en toen was acht tellen rust volgens arbiter Krom onvoldoende om de Portugees de show te laten afmaken. Tot groot ongenoegen van het publiek werr de Portugees naar zijn hoek verwe- HENK MEIJER De wedstrijden, waaraan per rayon wordt deelgenomen door een adspi- ranten- en een junioren team meis jes en jongens èn een dames- en herenteam, beginnen om een am. De toegang is gratis. Haarlem Hoewel het duel Neder landBelgië in de voorronde van het pré-Olympisch basketbaltoernooi nog 24 uur op zich laat wachten, gaan de gesprekken in de Kenne- mersporthal over weinig anders. De mensen, die na de twee oefenwed- Hilversum Rugbyprijs, eerste afd.: 1. Harold Signal (A. Brouwer) (1.23.9); 2. Ida Roodnoot; 3. Judy. Toto: w. 5.50; pl. 2.00. 2.10, 1.30; kop. 9.80; trio 114,10. Voetbalprijs, eerste afd.: 1. Kassiana (K. Woudstra) (1.27.0); 2. Korry Bui tenzorg; 3. Karin van Hovl. Toto: w. 2.60; pl. 1.20, 1.30, 1.30; kop. 5.80. Criterium der Amateurrijders; 1 Guit (J. de Groot) (1.24.8); 2. Hlbma A: 3. Gonda Scotch. Toto: w. 16.50; pl 2.30, 2.10, 2.40; kopp. 4.90: trio 289,60. Voetbalprijs, tweede afd.: 1. Kandy Buitenzorg (J. v. Dooyeweerd) (1.28.9); 2. Karlna Dear: 3. Karper K. Toto: w. 1.90; pl. 1.30, 2.60, 1.10; kopp. 7.50. Handbalprljs: 1. Gay Rodney (W Duivenvoorden) (1.21.6); 2. Feny Hol- landla; 3. Gravin Rita W. Toto: w. 6.20; pl. 1.50, 1.70, 1.40; kopp. 8.70; trio 123,10. Rugbyprijs, tweede afd.: 1. Inlca (P. Smit) (1.25.2); 2. Ivo D; 3. Jona Bui tenzorg. Toto; w. 3.50; pl. 2.30, 3.90. 1.80; kopp. 22.-. Waterpoloprljs1. Hetty Hanover (A. Suljkerbuijk) (1.24.4); 2. Fury Hollan- dla; 3. Ineke R. Toto; w. 30.10; pl. 4.80, 2.60. 2.10; kopp. 20.80; trio 1290,40. 1. Hoop van Rhea (R. 2. Hlspano; 3. Gregor M. Toto: w. 8.60; pl. 3.90. 2.40; kopp. 10.80. Volleybalprijs: 1. Inn Sprookjeshoff (W. Hauber) (1.24.5); 2. Ida Belwin; 3. Gerardus O. Toto: w. 7.40; pl. 2.20, 1.40, 3.90; kopp. 14.70; trio 536,60. Hockeyprljs: 1. Kapteln Mister B (K. Woudstra) (1.27.5); 2. Irene Braun; 3. Irona. Toto: w. 1.40; pl. 1.30, 2.30; kopp. 2.70. Totallsaitor-omzet f 290.737,-. VOETBAL In de Engelse League werden gisteravond de vol gende wedstrijden gespeeld: Coven try CityArsenal 0—1, Derby Coun tyLiverpool 10, Leeds United Chelsea 20 West HamSouthamp ton 10. Stand: Derby 4258, Leeds 4157, Manchester City 4257, Li verpool 4156. strijden van het Nederlands team tegen Bulgarije onverdeeld positief waren voor wat betreft de kansen van het Nederlands team, hebben na het zien van de training van de Belgen toch weer enige vraagtekens geplaatst. De Belgen kunnen natuurlek bas ketballen en individueel zullen ze wellicht beter zijn dan de Neder landse ploeg, maar de ploeg geest is op het ogenblik ver te zoeken in het Belgische kamp. Coach Guy den Broek, die deze ploeg pas drie wedstrijden bij elkaar heeft, twee tegen de Franse nationale ploeg en een tegen een team van Amerikaanse Belgen, gaat volgend jaar dan ook weer een clubteam coachen, en wel de ploeg van Willy Steveniers. Eural Goldfingers, waar in ook de Amerikaan Vic Dheil speelt. Beide spelers waren vroeger ook al in een clubteam verenigd met Guy van den Broek. Willy Steveniers, te elfder ure bij de Belgische ploeg gehaald, trainde gisteren in alle glamour die een „keizer" mag omgeven. Hij was ge kleed in een knickerbocker met ra fels, een wit wollen truitje, lange witte kousen en een gele haarband. Een wat vreemde ultfit voor een sportman van 33 Jaar, maar hij oogstte er veel bekijks mee, en dat zal dan ook wel de bedoeling zijn geweest. In Heerlen is het toernooi al weer twee dagen aan de gang en gister avond werden de krachtsverhoudin gen nog eens duidelijk neergezet: Oostenrijk-Turkije 76-100, Zweden- Bulgarije 72-92. Waardoor dus de wedstrijd Turkse Zweden van belang wordt voor de tweede plaats, die borg staat voor een reisje naar Amsterdam. Prins Claus heeft gisteren in Hengelo het toernooi om het we reldkampioenschap dammen of ficieel voor geopend verklaard. Vandaag worden de eerste par tijen gespeeld: Sybrands-Koeper- man. Baba Sy-Wiersma, Hisard- Gantwarg, Smith-Andreiko. Op de foto v.l.n.r.: Andreiko (Rusland), prins Clausde Belgi sche wedstrijdleider Picard en Sybrands. OEGSTGEEST Vinnig ASC heeft gisteravond wel heel gretig zijn tanden gezet in de eerste van de serie nederlaag wedstrijden, die de 'good old' heeft uitgeschreven ter gelegen heid van zijn 80-jarig bestaan. Voor eersteklasser Rood'enburg met Sam den Os en Koos van Es terug in de gelederen werd het door arbiter Van der Leeck niet al te sterk geleide duel op het veld aan de De Kempenaerstraat een (lichte) af gang. De club uit Noord verloor met 3—0 Cijfers die zelfs voor een na de zware competitie .uitdrijvend" Roodenburg wat moeilijk verteerbaar waren. Bij ASC speelde vooral aan voerder-centrumverdediger Ben Boers een formidabele partij. Zo wel voor als na de rust beheer ste de lange (Haagse) ASC'er het terrein vóór Roedoe's veste vol ledig. In de eerste helft, toen Roodenburg-trainer Smits „Ik heb tegen de jongens gezegd er geen potje van te maken" Koos Hannaart en 'Niertje' Verkuylen op het 'bankje' hield, ging dut Boers al héél gemakkelijk af en ook na de hervatting, toen de Noordclub op volle oorlogssterkte uitrukte, hield de ASC-aanvoer- der de verdubbelde aanvalsdrift van de Roodenburgers knap on der controle. Aanvankelijk zeker in het eerste half uur leek het voor het ge- routineerder, technisch wat vaardi ger en aanvallender spelende Roo denburg een „aangenomen" karwei te zullen worden ASC mocht zich zelfs gelukkig prezen, dat scheidsrechter Van der Leeck bij een overtreding tegen André Ooyendijk de voordeelregel niet toepaste, waar door een treffer van De Klerk ge annuleerd moest worden. Maar naar mate de strijd vorderde, het met grotere inzet spelende ASC de Door René Vos schroom van zich ging afwerpen en De Goey dat rond de twintigste mi nuut met een tweetal scherpe inzet ten ging onderstrepen, werd het op vallend duidelijk, dat de aanvals- kracht van het Roodenburg-trio Klinkhamer-Den Os-Van Es op de ze zomeravond niet toereikend zou zijn. De Noordclub raakte zelfs geheel uit haar (bescheiden) ritme, toen in de 30ste minuut een schot van Huib de Goey na een pass van Hans Dreef wegsprong van de borst van doelman Mat Keereweer („schoonheidsfoutje") en rechtsbui ten Freese dankbaar 10 scoorde. Zeven minuten later ging Keereweer (die een voorzet verwachtte) by Freese opnieuw „het schip ln". Met een verrassend door-het-oog-van- de-naald passje bracht hij de stand op 2f. Na de hervatting is Roodenburg, nu met Verkuylen en Hannaart in de ploeg, overwegend in de aanval geweest. Maar ASC bleef onder de steeds zwaarder wordende druk van de na rust ook wat feller spelende Noordclub soepel overeind, al moest in het wat moeilijker laatste kwar tier het houtwerk Herman Roedoe éénmaal te hulp schieten. Rooden burg kreeg het doelpunt, waar het tenslotte verwoed voor vocht, niet. Wel kwam er nog een voor ASC. In de 32ste minuut, bij een van de (weinige) roodzwarte uitvallen, liet Hans Dreef een gecamoufleerde schuiver van zijn schoen vertrekken, waar Mat Keereweer (tweede .schoonheidsfoutje") mooi overheen dook: 30. Volgende week (9 mei) is LFC de tweede „klant" in de nederlaagserie van ASC. Freese gaat hier het eerste ASC-doelpunt scoren. Links op de foto Roodenburg-doelman Mat Keereweer, rechts Peter Siere. (Foto Holvast)

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 13