E-10 Koudekerk ordt niet jevallig ampioen sinus Alphen en Teylingen in kwellende situatie it Rijnvis volgt Pools bij Teylingen op TIJDHJJK van98uoor UNER BOELEE EN ELFTALLEIDER WAGENAAR OVER 3-JARENPLAN lleen TSB ian feest opnieuw) erstoren.... sa Dynamo Moskou in eindstrijd Europa Cup 2 5PHMML voor de slanke lijn De fluisterdiesel van Mercedes: 76 decibel 10 21 APRIL 1978 DEKERK Traner Ferry Boelee (30) verklaart onbe- leel sterk de nogal professionele „inslag" bij zaterdag- lasser Koudekerk als hij aan de vooravond van de lenswedstrijd tegen Randstad Sport zegt: „Alleen de ti- Het belangrijkste van zo'n wedstrijd is, dat je wint. kampioen wordt. Als dat dan ook nog in een knappe ijd gebeurt, is dat alleen maar meegenomen''. udekerk morgenmiddag voor bliek kampioen wordt van de ise A ofschoon „de Sport" idioten in de eerste compe- Iryd de roodwitten op 33 dan is hel geen tffer. De formatie van trai- bezet vanaf de eerste com- de bovenste plaats en heeft redstrijden niet alleen de anten verzameld (34, slechts rlaag: 10 bijCapelle) maar ecste goals gescoord (40). ippe prestatielijst beschouwt elee, die twee jaar geleden van Nieuw-Venmep, als: sch gevolg van de doelge- bouw en aanpak." Boelee: mijn eerste seizoen eindigde ic als vierde, vorig jaar als 'dus" kan hett dit seizoen iEKERK Om kam- (e worden heeft Koude- ïog twee punten nodig, rerwinning op Randstad dat overigens de punten st kan gebruiken om het itiegevaar definitief af te u morgenmiddag Dg kwart over vier) vol- zijn. Bij een nederlaag er voor Koudekerk van van het feestje nog geen te komen, omdat er nog lit) wedstrijd tegen UVS Concurrent TSB mag legen in de laatste drie jden morgenmiddag (thuis) en SVOW en even (beide uit) geen leer verspelen. voor Koudekerk het de derde klasse wor- iventien jaar geleden club ook wel kampioen, n ging de promotie niet een overwinning (10) rlaag (52) werd de ilissingswedstrijd met rloren. Tegenstander in romotiewedstrijden was TSB. MP - TEL in B« i and? TER zaak* Eerst de punten Voor het bereiken van dat doel heeft Koudekerk vooral de laat'site weken duidelijk resultaatlvoetbal ge speeld. Geeft Toon Wagenaar. de ge makkelijk pratende en inspirerende elftal <bege)leider van de roodiwitten eerljjk toe: "Op het ogenblik tellen bij ons de punten méér dan het spel- op-zich. Daarom was ik vorige week na die één-nul tegen DEVJO een magere zege gezien het norme veld- overwichit en de cornerverhouding 20-2, red. ook best tevreden. Min der het spel, want dat is dit seizoen echt wel beter geweedt." Door Cees Onvlee Foto Wim Dijkman Dat "simpele" voetbal-om-het-re- suitaat typeert duidelijk de kracht van Koudekerk èn vrij-professioneel denlkenide trainer Boelee. Die zegit: "Juist bij Koudekerk is die omscha keling, d«ie misschien niet bewust maar in ieder geval kwèm, niet een voudig geweest. Want Koudekerk heeft zich, dacht ik, de laatste ja ren een bepaalde naam verworven als een van de beter voetbal spelende vierdeklassers. Bovenldien heeft de ploeg eigenilyk al vanaf de eerste wedstrijd bovenaan en dus onder druk gestaan." Nervositeit Koudekerk heeft het dit seizoen inderdaad niet gemakkelijk gehad. Toon Wagenaar terecht: "Het heeft ons niet meegezeten. Er is teveel krachtverschll geweest: tussen Kou dekerk en TSB enerzijds en de rest. omdat TSB ons zo op-de-hielen is blijven zitten, werd dat een extra- druk voor het elftal. Omdat wij steeds weer niet moohten verliezen, werd de nervositeit groter. Ik heb wat dat be treft meer angst voor de zenuwen van onze jongens dan voor de tegenstan ders gekregen." Meer voetbal Die gespannenheid heeft ook wel enige weerslag gehad op de presta ties. Vooral aanvallend is het wat moeizamer gegaan: de eerste 12 wed strijden leverden 27 treffers op, de volgende 8 nog niet de helft (13). Wagenaar weer: "Als wij kampioen wordensis dat in de tweede compe titiehelft de verdienste van de ach terhoede. De verdediging sluit voor treffelijk en vanuit die verdediging wordt er rustig opgebouwd." (Tussen haakjes: aanvoerder-doel man Teun Ver gunst is met 11 doel- punten tegen dit seizoen één van de minst gepasseerde keepers. Vorige week tegen DEVJO bleken verder de aanvallende capaciteiten van vleugel- verdedigers Albert Hakkebrak en Joop de Vrind nadrukkelijk). Die "mogelijkheden" binnen het elftal eigenlijk een twaalftal, want er heeft wekelijks een speler moeten rouleren; Boelee: "Ergens natuurlijk fijn zo In extra man, maar ook soms moeilijk; want wie moet ik er nu morgen in de kampioenswedstrijd naast zetten?" doet oefenmieester Boelee de toekomst met vertrouwen tegemoet zien. "In de vierde klasse hebben wij een drie-jarige opbouw gehad en die lijn wril ik gewoon Badminton- toernooi LEIDEN Zaterdag en zondag zal in de Vijf Mei-hal een groots op gezet badminton-toernooi verspeeld worden. Aan het toernooi georga niseerd door de vereniging Smash nemen 160 B en C -spelers deel. De 245 partijen die op het programma staan, zullen zaterdag en zondag vanaf tien uur 's morgens verspeeld worden; de finale's beginnen zondag middag om 14.00 uur. De toegang tot de Leidse Vijf Meihal is gratis. ADVERTENTIE voortzetten. Handhaven zal volgend seizoen het eerste doel zijn, maar wèl op een positieve manier: ik wil weer echc voetbal zien. Er moet vooruit gang in het spel blijven zitten. Als ik dat niet meer zou kunnen ontdekken, ga ik weg. Want dan heb ik het elf tal en de club niets meer te bieden." Toon Wagenaar '38 jaar, import- Koudekerken op zijn beurt over de letterlijk en figuurlijk vernieuwde "erytourrage" bij de roodwitten "Noem het met een groot woord maar: een gezonde proffessionele aanpak. Er is een behoorlijke accommodatie, een bekwame trainer, een capabel bestuur en spelers, die graag willen. Buiten het veld vormen zij geen ty pische vriendenkring, maar in het veld zyn ze geweldig solidair: er wordt alitwd overgenomen en door die sfeer is er een groot zelfvertruowen gekomen Schema van 36 Vóór de competitie heeft Koudekerk ook een oefenwedstrijd gespeeld tegen Quick Boys. Na de ontmoeting (2-2) spraken de Katwij'kers hun verbazing uit over het feit, dat Koudekerk "zo laag" speeldet. Wagenaar met ge paste trots: 'Dat hebben trouwens meer clubs gezegd. Aan het begin van de competitie heeft Boelee ook de spelers vertéld dat de tijd er nu rijp voor was. Hij had toen ook een sche ma gemaakit, waaruit bleek dat 36 punten voldoende zouden zijn voor het kampioenschap.'' De twee mannen achter het succesvolle Koudekerk langs de lijn: trainer Ferry Boelee fwij zend) en elftal(bege) leider Toon Wagenaar. MOSKOU Dynamo Moskou heeft zich gisteren geplaatst voor de finale van het toernooi om de Euro pese beker voor bekerwinnaars, waarin de Moskovieten zullen uitko men tegen Glasgow Rangers. Deze finale wordt op 24 mei in Barcelona gespeeld. De Moskovieten bereikten de finale door de tweede wedstrijd tegen Dynamo uit Oost-Berlijn „op strafschoppen" met 41 te winnen. Evenals in Oost-Berlijn eindigde de ontmoeting in 11, welke score ook in de verlenging ongewijzigd bleef. Bij het nemen van de strafschop pen waren de Russen aanzienlijk trefzekerder dan de Oostduitsers. De wedstrijd werd voor 25.000 toeschou wers gespeeld in Lwow in de Oekra ïne. SASSENHEEM Drie dagen na Ter Leede dat DWS' hulptrainer Cees Duindam als nieuwe oefenmees- ter aantrok) is ook Teylingen "rond" met een nieuwe trainer. Lex Rijnvis (39 jaar. op het ogenblik nog werk zaam bij amateur-vierdeklasser Rijs wijk) zal met ingang van het nieuwe seizoen LeicLenaar Antoon Poots bij de roodzwarten opvolgen. Hagenaar A (lex) Rijnvis is in de Nederlandse voetbalwereld geen on bekende. Hij maakte in de vijftiger jaren deel uit van het befaamde ADO-elftal, dat later ook1 nog in ds beginperiode van het betaalde voet hal tot de top behoorde. Lex Rijnvis (op zijn 16e gekozen in het Neder lands jeugdelftal en daarna ook re gelmatig in Nederland-B) speelde bij de Zuiderparkciub als zeer schotvaardigelinksbuiten naast mannen als Theo Timmermans, Mick en Cook Clavan en Carol Schuur man. De laatste twee, met wie Rijn vis nog even bij DHC in Delft heeft gespeeld, hebben vorig seizoen nog hun na-dagen bij het Rijswijkse RVC gevierd met een afdelingskampioen schap. De verbintenis tussen Teylingen en Rijnvis, in bezit van het C-trainers diploma. zal volgens Sassenheimse "traditie" voorlopig worden aange gaan voor één seizoen. Dat contract moet overigens nog worden onderte kend. Beide partijen bereikten deze week echter reeds een akkoord over de voorwaarden. Rijnvis «als oefen- meester werkzaam bij Rijswijk en daarvoor bij het eveneens in de vier de klasse uitkomende Spoorwjjk) zal tweemaal in de week de roodzwarte selectie onaer hancen nemen Te vens krijgt hij de A-jeugd onder zijn hoede. Ook Duindam Dat Teylingen pas na Ter Leede "rond" is gekomen met een nieuwe trainer is niet zo verwonderlijk. De roodzwarten hadden namelijk óók DWS' tweede oefenmees ter (onder Pim van der Meent) 31-jarige Cees Duindam op hun "verlanglijstje" staan. Bestuurslid Van der Meer daarover: "De aanbieding van Ter Leede is voor Duindam financieel aantrekkelijker geweest Met het aantrekken van Rijnvis zijn wij ech ter ook erg tevreden. Wij zien met hem de toekomst vol vertrouwen te gemoet Wéór die "toekomst" van Teylin gen volgend seizoen ligt, is nog al tijd niet bekend. De Sassenheimers zijn op het ogenblik in een slopende na-competitie gewikkeld met Alphen en VEP. Eén van die drie cluhs zal naar de vierde klasse moeten degra deren. Zondagmiddag kan Teylingen het derdeküasserso'nap veilig stellen door Alphen. dat vorige week in Sas- senheim met 1—0 van VEP verloor, te verslaan. Daarna rest Teylingen eventueel nog een duel met VEP. In Woeraen aai zondagmiddag trainer Poots normaal de leiding over het elftal hebben. De Sassenheimers die weliswaar met het eerste een weinig-succesvol seizoen (bijna) ach ter de rug hebben, maar zowel het tweede ais derde elftal kampioen hebben zien worden hadden ove rigens een "aanbieding" van oud trainer Van der Klugt om bij-te- springen. Van der Klugt, tegenwoor dig oefenmeester bij de Amsterdamse eersteklasser SDW; "Toen ik hoorde dat Teylingen degradatiewedstrijden Een jeugdfoto van Lex Rijn vis: genomen in de periode dat hij nog bij ADO speelde. moest gaan spelen, heb ik onmiddel lijk gevraagd of ik soms kon helpen. Want voor mij hoort Teylingen ge woon in die derde klasse thuis. De jongens spelen veel te goed om te degraderen". ADVERTENTIE De motor van een Mercedes Diesel is een bijzonder stille. Bij 120 km per uur bijvoorbeeld produceert deze fluisterdiesel, waarvan alleen Mercedes - dank zij een 35-jarige ervaring - het geheim kent, 76 decibel. Dat is evenveel als de benzinebroers 200 of 220 bij die snelheid. De diesel en benzine zijn eigenlijk - op de motor na - identieke wagens. Dezelfde veiligheid, wegligging, vering, schijfremmen en rammelvrije carrosserie. Vandaar ook die hoge inruilwaarde. Voor een goed onder houden en schadevrije Mercedes Diesel ligt die na 2 jaar en zo'n 80.000 km rond de 11 a 12.000 gulden. (Elke bonafide handelaar in tweedehands auto's kan u dit bevestigen). Bovendien rijdt u i dag in, dag uit voor nèt even 2* cent de kilo meter aan brandstof. Als dit - zoals men zegt - het jaar van De Economie wordt, dan wordt dit ook het jaar j van Mercedes DieseL Mogen we u noteren voor een proefrit in een200Dof 220D? Rijdend Nederland berekende in zTn readiest d.d. 4 december 1971 de brandstofkosten zelfs op 1*7 cent! Mercedes-Benz Diesels 1 omwille van comfortabele veiligheid N V. L.I.A.M., Leiden, Vondetlaan 45, tel. 01710 - 4 45 45 ROOYAKKERS AUTOMOBIELBEDRIJF N.V., Oegstgeest, Leidsestraatweg 1, tel. 01710 - '26 43/4 LEIDEN In de degrada tie-competitie van de derde klasse A staan de drie erbij be trokken ploegen nu in het voorportaal van de beslissingen. Zondag komen op het terrein van VEP in Woerden Alphen en Teylingen tegen elkaar uit. Voor Alphen. dat afgelopen week met 10 van VEP ver loor. is het de allerlaatste mo gelijkheid zich in de derde klas se te handhaven Bij een nieuwe nederlaag van de Alphenaren is de zaak beslist. Maar ook bij een ge lijkspel zou het er zeer som ber voor Alphen uitzien. Want Teijlingen heeft in dat geval tegen het al veilige VEP aan één punt genoeg om het derde klasserschap te prolongeren. Alphen is eigenlijk alleen ge baat bij winst, dan is het ook direct uit de perikelen. Ter her innering: bij een gelijk punten- aantal in deze na-competitie be slist het doelgemiddelde zoals dat in de gewone competitie is berefkt. Dat is van Alphen een fractie beter dan van Teijlin gen en VEP. Alphen—Teijlingen dus. In de twee duels, die voor de nor male competitie werden ge speeld, trok Alphen beide ma len aan het langste eind: met 01 in Sassenheim en met 31 op De Bijlen. Dat zegt natuur lijk niet alles. Voor Teijlingen geldt dat het dit seizoen in uitwedstrijden (dus op vreemde grond) over het algemeen veel beter voor de dag kwam dan Alphen. Uit de elf uitwedstrij den vergaarden de Sassenhei mers maar liefst tien punten veel voor een degradatiekan didaat tegen Alphen slechts vijf. En Alphen—Teijlingen wordt tenslotte op voor beiden vreemde grond gespeeld. Voor Alphen is de slotfase van de competitie weinig gelukkig geweest. De incidenten tijdens de wedstrijd tegen ADS kwa men haar duur te staan schorsingen voor Dick Boesveld een wedstrijd) en Ykema (drie wedstrijden) straffen die pas vorige week, vlak voor de strijd tegen VEP, afkwamen. Daar naast verloor Alphen Klaas de Bruin (topscorer met acht doel punten), die een ernstige ver wonding aan een hand opliep. Boesveld is zondag weer van de partij en naar verluidt zou ook De Bruin weer meespelen. Daarmee krijgt de Alphense aanval, die tegen VEP een krachteloze Indruk achterliet, weer enige macht. Althans op papier. Het zal daar op het VEP-ter- rein ongetwijfeld een duel worden waarin de zenuwen een hoofdrol vervullen. Teijlingen kan met een iets grotere ge moedsrust aan het duel begin nen dan Alphen. Als de Sassen heimers verliezen, hebben zij nog altijd het duel tegen VEP achter de hand. Alphen daar- Dick Boesveld, die tij dens Alphen-ADS door scheidsrechter Van der Leek uit het veld werd gezonden, entegen staat met de rug vrij wel tegen de muur. Het zal spannen In Woerden. Maar goed voetbal behoeft men er nauwelijks te verwachten.

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 15