Regen, wind en toch feest agenda Gemini dames kampioen Leidse financien en het wijkwerk 'Neerlandia' speeldt bijzonder nauwgeze Veertig jaar Randstad- sport PAGINA I STAD EN RAND MAANDAG 17 van Sparta. VOORSCHOTEN Randstad Sport heeft dit weekeinde ge heel gevuld met sportieve prestaties en festiviteiten. De regen en de wind hebben ernstige schade aangebracht. Het bezoek aan de diverse sportonderdelen was geringer dan verwacht werd. De bezoekers en deelnemers, die zich toch in het spor tieve gebeuren gestort hebben, moesten daarna hun pak en jas te drogen hangen maar hebben kunnen genieten van het ge- bodene. Zaterdagmorgen trokken honderden Jongens en meisjes achter de muziek van het showorkest D.V.S. van de sporthal door het dorpscentrum naar het Burgemeester Van der Hoeven- sportpark om door middel van een grote ballonnenwedstrijd de wyde om geving in kennis te stellen van het veertigjarig jubileum van Randstad- sport. De ballonnen, die het "gehaald" hebben en niet te pletter spiongen door de rcfin en de wind zullen wel erg ver e jens neerdalen. De win nares of winnaar wacht een fiets. Tijdens de muziekshow op het veld was het redelijk weer en onder de lonen van de muziek namen vele Voorschotenaren deel aan een presta tieloop. In de middag maakten de Randstad Sport-ladies een rondgang achter de muziek door het dorp en lokten de mensen naar het sportveld. Vele honderden kwamen voor de voet balwedstrijd "Sparta's Kampioer.is- ploeg 1958" tegen Rrandstad Sport. Deze wedstrijd is de onbetwiste top per van het jubileum, Andries van Dijk, de oud-keeper van Sparta en Feyenoord moest driemaal de bal uit het net vissen. Tin us Bosselaar, Ton- ny van Ede, Janny Schilder, Jan Sel- lirius, Pim Visser, Preek van der Lee, Hans de Koning, Piet van Miert en Bep Zaal, bekende namen voor de "veertigers" plaatsten zes maal de bal in het Randstad Sport-net. Het hadden er rustig meer kunnen zijn. De uitslag telde niet. Alleen voor de historie: ruststand 23; eindstand 3—6. Voetbalreclame Deae wedstrijd was een reclame voor voetbal. Ondanks het slecht be speelbare veld zagen de Spartanen kans om een biljartwedstrijd op het voetbalveld weg te geven. De enthousiaste Voorschotenaren liepen van het kastje naar de. muur, Rand stad Sport werd "dol gedraaid", maar nimmer voor schut gezet. Tinus Bos selaar schoot van bijna de midden stip het net van Stands tad Sport in flarden, dat was het eerste doelpunt. Alle negen doelpunten, ook de drie van Randstad Sport waren echte goe de treffers. Randstad Sport groeide zelfs tot grote hoogte, maar de "mees ters" uit de jaren 1958 beheersten het spel. Randstad Sport gooide vijf of zes invallers in het veld, de „oude" elf klassieken waren in het geheel niet moe. De grote feestavond in het Cultu reel Centrum zaterdag "Klaar voor het feest" bestond uit een cabaret- variété met o.a. Gonnie Baars, The Three Jackets en Bob Vierling. Zon dagmiddag speelden de Randstad- Ladies tegen de dames van Postdui ven. Ruststand 21; eindstand 41. Na de dames bracht Randstadsport een voor Voorschoten onbekende sport op eigen terrein. Een rugby wedstrijd "Het Gooi" tegen "Utrecht se Studenten" De eindeloze regen val deed vrijwel alle kijkers huis waarts vluchten. Concert Leids Accordeonorkest Inbraak in lunchroom LEIDEN In de nacht van vrij dag op zaterdag is ingebroken in een lunchroom aan de Breestraat. Ont vreemd werden vijftig pakjes siga retten en een klein bedrag aan geld. De daders zijn binnengekomen door forcering van de ruit in de voordeur. De Jotale schade zou ongeveer twee honderd gulden bedragen. 'Geen verwijten aan arbeiders" LEIDERDORP Prof. Van Zu- then heeft zelf een commissariaat neergelegd omdat hij onvoldoende in formatie kreeg. Hoe kan hij dan de arbeiders verwijten maken? Aldus vice-voorzitter W. Wamsteeker van de industriebond NW. Hij sprak op een vergadering van de PvdA in Lei derdorp. De heer Wamsteeker noemde de uitspraak van het Amsterdamse Hof over het vonnis-Steehman verheu gend voor de werknemers. De werkge vers hebben cassatie aangevraagd en daar is het NVV eigenlijk wel blij mee: dan raken we eindelijk eens af van het „goedkope-vlaggen-arrest" Op de beschuldiging, dat de vakbewe ging zelf de ooi-zaak is van het. uit blijven van een stakingswet. zei de heer Wamsteeker. dat hij helemaal geen behoefte heeft aan een stakings wet Een stakingsrecht neergelegd in de grondwet is hem voldoende. De regering moest bovendien eens haast maken met de ondertekening van lietj Europees Sociaal Handvest. LEIDEN Het Leids Hohner Ac- j cordeonorkest "Neerlandia" gaf za- terdagavond zijn voorjaarsconcert. I voor een matig bezet Antonius Club huis. Het programma bestond uit voornamelijk Duitse werken en be werkingen. Laatstgenoemde katego- rie kenmerkt zich door vaak wat minder gelukkige registervoorschrif- ten en het soms niet aanwezig zijn, van bepaalde stemmen. Wat betreft de oorspronkelijke composities en hierbij valt vooral de naam van R. Würthner op zou ik willen stellen, dat er in de eerste plaats sprake is van studeerkamerwerk; het derde rangsmateriaal moet worden geca moufleerd door een knappe instru mentatie. of liever registratie. Maar voor accordeonorkesten is er nu eenmaal weinig betere litera tuur, en men kan eigenlijk niet veel LEIDEN De 32-jarige Ja panner Kojiro Hirayama heeft meer dan iemand anders poli tiecellen van binnen gezien. Hij heeft gedut in cachots van hon derden steden in tientallen lan den. Hirayama maakt namelijk een wereldreis op de fiets En als zoon van een politieman heeft hij het vraagstuk van de overnachting handig én goedkoop opgelost. Hij klopt gewoon aan bij het plaatse- Afscheid can S. Verduin WARMOND In verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd heeft de heer S Verduin za terdagmiddag afscheid genomen van het jachthavenbedrijf van de heer Haarsma; waar hij 25 jaar werkzaam is geweest. In 't Trefpunt werd hem een receptie aangeboden, die door vele water sportliefhebbers werd bezocht Vele bloemen en geschenken werden aan geboden. Warmonds Fanfare, waar van de heer Verduin vele jaren lid was. zorgde deze middag voor een muzikale hulde. Na de receptie werd de scheidende jubilaris een diner aangeboden. lijke politiebureau, als de nacht valt. Hirayama (hij is doofstomis al sinds januari vorig jaar onder weg. Zijn reisdoel? Hij wil gewoon wat van de wereld zien. Zijn route heeft onder meer geslingerd over Formosa. India, RuslandItalië. AfrikaSpanje. Frankrijk, Enge land. Dit weekeinde ivas hij in Nederland. Leidse collega's van zijn vader Maandag wilden wel even met Hirayama op de foto. Voor het plakboek, dat hij van zijn wereldtrip bijhoudt. Na zijn overnachting op het politie bureau van Leiden, pakte hij zijn minimum aan bagage weer op zijn lichtgewicht fietsje en tornde te gen de wind in weer verder. Rich ting Denemarken. (Foto Holvast) ▼OORSCHOTEN - Het eerste da mesteam van volleybalclub Gemini (.Voorschoten) ia kampioen geworden van de eerste klas Leiden zonder een enkel verliespunt. Het vierde achtereenvolgende kam pioenschap werd hiermee een feit evenals de promotie naar de promo tieklas van het district Zuid-Holland. Op de foto vJ.n.r.: achter: Anneke Versteegen, Ellen Zanen. Ans de Bok en Ineke Bartels. VoorNel Passchier Cora Brussee en Leontine Hina. Het als vierde senioren-team spe lende meisjesteam van Gemini be haalde ongeslagen het kampioen schap van de 2e klas in het rayon Leiden en omstreken en promoveert hierdoor naar de le klas, waar het de plaats gaat i ate team. LEIDEN In het Academisch Ziekenhuis te Leiden zijn de dames 6 T. Klous en M. W. Schoonwater geslaagd voor het eindexamen zie- keov«s-?rgster. Dinsdag Stadhuis Openbare vergadering Commissie Onderwijs 4 uur nam. Zijl - singel 2 Evangeliecetrum Spr. Evang. J. Zijlstra 8 uur nam. Arbeidsbureau (Doezastraat) Spreekuur Man-Vrouw Maatschappij over part-time werk 9.30- 10.30 uur voorm. Breestraat 19 Socië teit Twentwel (voor kamerbewoners en alleenstaanden) 912 uur nam. Boom- markt 12 Sociëteit voor gehandicapten 25 uur nam. Jeugdhuis Breestraat 19 Spreekuur Chr. Emigratiecentrale hoorzaal K en O spr. dr. A. v. d. Heu vel over „Wat doet de Wereldraad van Kerken" 8 uur nam. Apothekers De avond-, nac wordt waargenc apotheek. Haven 18 en Apotheek Voor schoten, Leidseweg 66. Gezinsverzorging Aanvragen nulp oejaarden en lang durig zieken Oude Rijn 190 uur voorm tel 23200 idem zorging Morssingel 8 .tel. 24800. 910 SOS-dienst SOS-Telefonische Hulpdienst nr (01710)—26202 Vooi alle die Id moei lijkheden verkereD berelkbaai elke Kwart eeuw bij Kamsteeg OEGSTGEEST De heer A. Kra nendonk is gisteren door diverse in stanties in de bloemetjes gezet. Re den hiertoe was zijn 25-jarig jubi leum bij Kamsteeg's Automobielbe drijf. De heer Kranendonk ontving uit handen van de directie namens de Maatschappij ter Bevordering van Handel en Industrie een vererend getuigschrift met daar bijbehorende zilveren legpenning. Van Kamsteeg ontving hij een horloge met inscrip tie. In deze periode van 25 Jaar heeft de jubilaris bijna alle veranderingen aan de Volkswagen van nabij mee gemaakt. Hij startte zijn loopbaan omstreeks de tijd dat de eerste VW- kever uitgebracht werd en was getui ge van de modernisering van deze kever tot de huidige conceptie. Parkeerheffings- regeling DEN HAAG Binnenkort zal een ontwerp-parkeerverordening aan de bijna negenhonderd gemeenten kun nen worden aangeboden, dis als leid raad kan worden gebruikt, indien een gemeente een parkeerheffing zou willen invoeren. De opbrengst daar van zal de gemeenten en niet het ryk ten goede komen. Particulieren en bedrijven kunnen, wanneer een gemeente de verorde ning heeft ingesteld, een vaste par keerplaats huren, waar dan geen an dere auto's mogen staan dan die van de huurder. De in te stellen heffing zou gelden voor door de gemeente speciaal aangewezen wegen en stra ten in de stadscentra. J. C. STAFLEU OVERLEDEN OEGSTGEEST In de leeftijd van 73 jaar is gisteren plotseling overleden de heer J. C. Stafleu, oud directeur van de N.V. Ned. Rotogra vure Maatchappij. De heer Stafleu, die in 1968 aftrad als directeur, heeft gedurende bijna een halve eeuw zijn krachten aan dit bedrijf gegeven. De teraardebestelling van het stof felijk overschot vindt woensdagoch tend oir. 11.30 uur plaats op de be- het Groene Kerkje. meer doen dan er van te mah er van te maken is. En dat] kolfje naar de hand van Neeri dirigent W. van Geldre. Deze exact tot klinken te brengen l eei Dobler. Würthneh, Seiber, Neumann en noem maar muziekpapier hebben toeveró dat deze figuren uiteindelijk i hemd komen te staan. Erger; Van Geldre kennelijk mentaliteit van een kamers heeft, althans te oordelen naf Interpretatie van Oscar Brahms en Sousa: hier am hij teveel, en musiceert te i Een vaste greep op het orke hem niet ontzegd worden: hi geert bijzonder snel en precies aanwijzingen. Mijn kritiek riet dan ook niet op de leden i land ia: welke accordeonmii dirigent zou niet graag dit orkt den? Tot slot nog een opmerking daad schaadt, en dit geldt zeke het electronium (een verkapt tronisoh orgel)het geluid v strument is nogal opdringerig vind het bovendien slecht in een accordeonorkest. R. G.H \Vetswinkeltje LEIDEN Het wijkcomité Plan-Noord maakt zich ernstig zorgen Uitgelekt is wat in de vorige week maandag gehouden geheime raadsvergadering is besproken. Het schijnt zo te zijn, dat burge meester en wethouders terug willen naar de oorspronkelijke be groting voor dit jaar, omdat dit tekort voor „Den Haag" het enige aanvaardbare zou zijn. De door de raad aanvaarde begroting, waarin een deel van de al ternatieve begroting van het PAK is verwerkt en waarvan het te kort hoger is, voorziet o.a. in aanpak van het wijkwerk. Dit zou komen te vervallen, evenals subsidies aan verenigingen e.d. De ge meentelijke belastingen zouden omhoog moeten. Misschien wordt de soep niet zo heet gegeten als ze nu in de ge ruchten wordt opgediend, maar waar rook is moet vuur zijn. Het wijkcomité maakt zich dus niet voor niets zorgen. Woordvoerder Cavé van het wijkcomité Plan-Noord noemt het een onaanvaard bare zaak. Wij zijn van plan, aldus Cavé, duidelijk te gaan maken, d^t er best geld voor het wijkwerk is. Er blijft volgens zijn zeggen veel geld aan de kleefstok hangen. Als wijkcomité zullen we dit aan de kaak stellen als niet het minimum wordt gedaan voor onze en andere wijken in Leiden, waar het leefmilieu beneden peil is. Het wethoudersberaad is in een vergevorderd stadium. Vanavond kan een nieuwe „opstelling" van het college worden overeengeko men. Het wordt tijd. dat er duidelijkheid komt. ook ten bate van de Leidenaars, die zich zorgen maken over zaken als hierboven aangestipt. HANS MELKERT Ongelukkei op de weg LEIDEN Een 65-Jarigi gangster uit Leiden stak zati middag zo plotseling de rijbai de Trekvlietbrug over da richting van het Lammenschai komende Voorschotense auton haar niet meer kon ontwijkt vrouw, die tegen het wegdek gesmakt, kreeg een gecompb linkerbeenbreuk en een link! fractuur. Op de hoek van de Steenstr de Eerste Binnenvestgracht v terdagavond laat een 26-Jarig! ganger uit Leiden aangereden een auto, die komende uit de ri van het station rechtsaf de B vestgracht in wilde slaan. De man brak zijn rechterbeen. Burgerlijke Stan van Leiden Robert Michaël, zn. van B. A. M. Vos: Boukje Anna, dr. Haas en E. Walraven; Jan-Joo van H. Steenvoorden Droogh; Natascha Mari van Dinten en J. P. W. Adriana Jolijn, dr. van D. Voge! G. W. Zuithoff; Menno Andreas.; W. H. G. Lieuwens en M. Sd I Michel, zn. van C. J. K. van Li g en Y. M. van den Berg; Mlrjl sanka Jasperlne, dr. van J. E. en P. W. Stafleu: Brigitte Mi_ van B. M. Rijnhout en H. J. M.< te Jan-Willem, zn. van J Schroder; Martine. dr. Kampen en C. T. Looijestijn; D a; Christina Maria, dr. van A. vat venbode en W. J. de Wit; Cl T. Smulders en J. M. W. T. Tifii ONDERTROUWD L. Jansen en J. M. Snijder: C A. E. B. de Wit; H. Vliet en M. R. M'. Ahsmann; B Verkooijen en J. M. H. J. 1 el Kruljn: W A Klijmeij en R M terse: J. CR. Veltcamp HelbacS C. H van der Linden; W A. Be-1 Y. L. Franken; W. B. van Hei;: rai S. G. C. Hockx: P. J. Vii E. Pauw; J. F. Feenstrj Bij de foto's (Holvast): Links de muzikale show en rechts een beeld uit de voetbalwedstrijd te gen oud-Sparta. Links Theo den Hollander van Randstad Sport, die zijn duizendste wedstrijd speelde. Rechts Henk Schouten

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 2