„DUBBELE RECEPTIE" ZEER DRUK BEZOCHT Doeslaan eenrichtingverkeer Banken lan Zijlwaterini Kinderen zelf op pad voor 'hun' speeltuin „Noodvoorzieningen voor zwembüd De Zijl Seth op herhaling Drive-in show Ad.. VRIJDAG 14 API I Randstad Sport viert promotie en jubileum VOORSCHOTEN „Het bestuur ▼«n Randstad Sport Voorschoten heeft de populariteit van de vereni ging onderschat. Ik heb niets tegen "De Gouden Leeuw", maar een gro ter gelegenheid dan deze bovenzaaj ■ou het geheel eenvoudiger gemaakt hebben" Deze feliciterende en tevens kritische woorden kwamen van de voorzitter van de KNVB afdeling Leiden, mr. J J. de Jongh, voor wit het een zichtbaar genoegen was om het vroegere Rouwkoop thans Rand stad Sport te mogen gelukwensen met het dubbele feest. Voor hem sprak de official van de KNVB West II. die de bonds vlag overhandigde. Een nieuwe vlag aan gepast aan deze tijd. Burgemeester dr J. van d«r Haar legde het ver band tussen de vroegere naam Rouwkoop met de juridische bena ming. die spijt uitdrukt. Hoewel hij direct daarop liet volgen dat de naam een andere betekenis voor de voetballers van Voorschoten gehad zou hebben. Namens het gemeente bestuur en de functionele commissie voor sport en recreatie bedankte de burgemeester de jubilerende vereni ging voor de inbreng binnen het maatschappelijk leven en wenste nog een lange reeks van jaren toe gevoegd Hoewel cie bovenzaal aan zeker honderd bezoekers een ruime plaats bood. bleek de zaal te klein. Met drommen kwamen ae vrienden en bekenden van Ranostad Sport bin- j nen Voorlopig kunnen er weer heel wat ballen weg of lek getrapt worden want de bal bleek ook tijdens deze j receptie niet vergeten te worden. Er waren ongeveer afgevaardigden j van ruim vijftig verenigingen. Naast de zustersvereniging SVLV was aan- 1 wezig vrijwel alle voetbalverenigin gen uit Leiden en omgeving, terwijl vanuit Voorschoten naast de speci- I fieke sportverenigingen o.a. aanwe- I Burgemeester Van der Haar feliciteert het bestuur van Rand stad Sport. (Foto Holvast) zig was de IJsclub, diverse vrouwen verenigingen en niet te vergeten d<> ereburger dr. M. van der Stoel, die Randstad Sport nog als "baby" ver eniging -heeft gekend tijdens zijn artsenpraktijk Zarerdag zijn er dc gehele dag festiviteiten rondom net sportveld. Hoorzitting in de Kooi Onderzoek boeken van bijzonder onderwijs LEIDEN De PvdA-raadsleden Van Peype. In 't Veld en Jonker hebben een voorstel ingediend, waar bij de raad B. en W. verzoekt ten minste eenmaal per 2 Jaar bij de be sturen van de bijzondere scholen in zage te vragen van de boeken, die betrekking hebben op de inkomsten en uitgaven .Zij vragen voorts de re sultaten van dit onderzoek ter inza ge te leggen in de zg. geheime trommel. Het college wordt voorts ge vraagd om bij het indienen van voorstellen tot het verstrekken van voorschotten met de resultaten van de onderzoekingen rekening te hou den. B en W. zijn van plan de raad voor te stellen dit besluit niet te ne men. Ze baseren dat op een pre advies. waarin ze omstandig uiteen zetten. dat een dergelijk onderzoek een veel te zware druk zal leggen op het ambtelijk apparaat. Een fi nancieel offer in verband met de aanstelling van een geschoolde kracht achten zy niet aanvaardbaar. Een steekproefsgewijze controle, zo als nu wordt verricht, achten ze ge wenst. Tegen de gevraagde verslaggeving heeft het college geen bezwaar. Met wetsartikelen toont het aan. dat B. en W. niet bevoegd zijn bij de be paling van voorschotten rekening té houden met de uitkomsten van con troles. Dit voorstel en het pre-advies ko men aan de orde in de dinsdag om 4 uur in kamer 204 van het stad huis te houden openbare vergade ring van de raadscommissie voor het onderw'ijs. LEIDEIN De gisteravond door het PAK georganiseerde hoorzitting in de Kooi trok een vrij klein aantal belangstellenden. Opmerkelijk was, dat er weinig aandacht werd geschon ken aan „grote lijnen," die leiden tot het achteruitgaan van de wijk. Deze lijnen werden zo af en toe wél te berde gebracht bij betogen over detailpunten. Nu heeft het PAK al eens eerder een hoorzitting in de Kooi gehouden, zodat de problemen bekend zijn. Opgelost zijn ze echter niet. Nog lang niet. Voorlopig be schouwt men ze kennelijk maar als «en gegeven. LEIDEN De Leidse Stadsge hoorzaal vertoonde gisteravond ake lig lege plekken toen daar bij open doek cabaretier Seth Gaaikema het vergrote podium opbeende. Hij bracht er. met medewerking van ca baretière Marijke Philips, de Blue Diamons en het trio Henk van Dijk, een samenvatting van twee van zijn vorige shows. t.w. „Tien Miljoen Ge boden" en „En ik, zei Seth". Seth Gaaikema heeft méér theaterpersoonlijkheid dan enkele ja ren geleden; de stroefheid is ver dwenen en de mimische mogelijkhe den waarover hij toch wel beschikt worden aardig uitgebuit. Seth Gaai kema heeft de allerhoogste toppen van de kleinkunstwereld nog niet be reikt, maar als tekstschrijver is hij zonder meer briljant. Tijdens de voorstelling in Leiden toonde hij op nieuw zijn heerschappij op het ge bied van de woordspeling. Hoewel bij een „herhalingsavond" als deze de verrassing van de eerste kennisma king ontbreekt, bleef er gisteren vol doende te lachen over. Nummers als „Jan uit de provincie" en liedjes als „Pastorie" bijvoorbeeld behoren tot de klassiekers van Seth's repertoire. Jammer dat de verstaanbaarheid van Seths Leidse optreden, waarschijnlijk ook door de slechte bezetting van de zaal te wensen overliet. Het pu bliek was niettemin gul met applaus. P.R. OEGSTGEEST In het gemeen tecentrum aan de Lijtweg zal de Holland Management drive-in Show morgenavond om acht uur plaatjes komen draaien. Dankzij de goede contacten met diverse Neder landse platenmaatschinpijen zullen er een aantal primeurs ten gehore worden gebracht. Discjockey is o.a. Rob Vuuren. P.v.d. A.-raadslid Verboom vertel de. dat er plannen zijn om de wijk van straatverlichting te gaan voor zien. De verlichting die eerst voor de Churchilllaan bestemd was, zal nu naar de Kooi gaan. Minder goed nieuws konden de raadsleden melden over het zwem bad „De Zijl". Volgens de bewoners zijn de kleedhokjes van zeer slechte kwaliteit. Zolang er echter geen sprake is van een nieuw bad wil men het oude niet sluiten." omdat het bijna de enige wijk voorziening is die wij hebben". Voorzitter van West- broek van het wijkcomité zei in elk geval noodvoorzieningen voor het bad te willen. „Het mag niet zover komen dat het bad zo gevaarlijk wordt dat het dicht moet". De speeltuinvereniging „Oos terkwartier" bevindt zich in zorgelij ke financiële omstandigheden. Al sinds 1969 heeft zij geen subsidie meer ontvangen. Bestuurslid Harte- veld meldde dat men op dit moment f 33 in kas heeft. Het bedrag dat men nog aan subsidie tégoed zou hebben is volgens hem f 3400. „Al jarenlang krijgen wij geen enkele hulp. Zelfs een verkeersbord om de overstekende kinderen te be veiligen kan er niet af. Ook de vei ligheid in de speeltuin zelf wordt door de gemeente verwaarloosd". LEIDEJN '„Wij zijn er finaal tegen dat onze speeltuin weg moet om plaats te maken voor een weg. Wegen zijn er al genoeg in Leiden, maar speeltuinen niet. En de tui nen die er zijn staan allemaal op een kluitje in Zuid-West". Mariska van der Westen '10 Jaar, vierde klas van de St. Anthoniusschoolen Ro gier Brussee (9. vierde klas van de Prinses Margrietschool zijn niet van plan om „hun" speeltuin aan de Rijn- en Schiekade zonder slag of stoot uit handen te geven. Met een paar vriendjes zijn ze een handtekeningenactie begonnen, en ze I willen met de verzamelde handteke- ningen op woensdag 20 maart naar wethouder Kret van Stadsontwikke ling en Verkeer. „De actie loopt erg goed;" vertel- len zij. „In een paar uur hadden we al ruim negentig handtekeningen i bij elkaar.". Mariska en Rogier zijn op het idee van de actie gebracht door Rogier's vader. Zijn moeder heeft hem aan geraden om ook een brief aan de raad te sturen. „Dan moet erover Caravans mogen in Stevenhofjespclder LEIDEN Gedeputeerde Staten j hebben afwijzend beschikt op een verzoek van J. Th. Chrispijn uit Lei den om ontheffing voor het hebben van caravans in de Stevenhofjespol- der. GS menen, dat deze opslagplaats ontsierend en storend is in het land schap. De Kroon, waarby de heer Chrispijn in beroep is gegaan, heeft een ontheffing "&n het verbod ver leend De Kroon acht de tentoon gestelde caravans geen storend ele- Onrust in Boedapest In Wenen is bekend geworden dat het op 15 maart te Boedapest tot ongeregeld heden is gekomen tussen jongelieden en de politie Elke 15de maart wordt in Hongarije de opstand van 1848 tegen de Habsburgers herdacht. Dit Jaar was de viering uit de hand ge lopen toen een groot aantal jongelui, zonder politieke bijbedoelingen, wa ren gaan demonstreren op de twee grote pleinen waar de officiële bij eenkomst had plaatsgevonden. Toen deze voorbij was bleven de jongelui hangen en begonnen herrie te ma ken. waarop de politie ingreep, een aantal demonstranten mishandelde en ongeveer honderd arrestaties ver richtte. Ulrike Meinhof dood? In Bonn gaan geruchten, dat de aanvoerster van de zogenaamde Baader-Meinhof- groep, Ulrike Meinhof, eind februari gestorven is. Zij zou aan een tumor j gestorven zijn. Volgens een andere versie heeft ze zelfmoord gepleegd toen was gebleken dat ze aan kanker 1 leed. Ulrike Meinhof <371 was tot 1969 redactrice van het linkse week- i blad Konkret. Een jaar later be- hoorde zij tot degenen die waren- huisbrandstichter Andreas Baader bevrijdden. Zij gold als de leidster van de naar hen beiden genoemde I groep, die door bankovervallen en schietpartijen min of meer tot staatsvijand-nummer-een in de j bondsrepubliek uitgroeide. In poli- j tiekringen houdt men rekening met i een afleidingsmanoeuvre. gesproken worden." aldus Mariska. „dus dat leek ons wel een goed idee". Met de actie hopen ze te bereiken dat de weg waarvoor de speeltuin moet wijken een stukje smaller wordt gemaakt, of anders dat de speeltuin ergens anders in ae buurt van de Rijn- én Schiekade weer wordt opgebouwd. „Want wethouder Kret kan nu wel zeggen dat er bijna nooit iemand in de tuin is." licht Rogier toe," maar dan zal hij wel gaan kijken als de tuin dicht is. Als hij bijvoorbeeld in de vakantie was komen kijken had hij gezien dat het steeds meer dan vol De kinderen vertellen bovendien dat ze het vreemd vinden dat de tuin al snel dicht moet. „We hebben ge hoord dat de weg, het tracée Heren- straat-Doezastraat, pas over twee jaar komt". Waarom moet de speel tuin dan nu al dicht?" WASSENAAR D« bewoners commissie Van Duivenvoordelaan heeft namens de bewoners van de 212 flats aan de Van Duivenvoorde- laan verzocht zitbanken en papier bakken te plaatsen aan de zuid-oost zijde van deze flats, langs het voet pad dat evenwijdig aan de Zijlwate ring loopt. B. en W. zijn van mening dat het aanbeveling verdient alle voetpaden langs de Zijlwatering tussen de Hof- campweg en de toekomstige Rand weg van enkele banken te voorzien. B. en W. willen nu 12 banken met daarbij een papierbak plaatsen .Ter hoogte van de flats komen 2 ban ken. De kosten gemoeid met het tref fen van deze voorzieningen worden geraamd op f 6.000.- De commissie Openbare Werken heeft zich met dit voorstel akkoord verklaard, mits de twee banken ge projecteerd nabij de in aanbouw zijnde koopwoningen aan de Van Duivenvoordelaan worden geplaatst naast het pad langs de Zijlwatering bij de drie flatgebouwen aan genoem de weg. Doordat de panden Achterweg 42 en 44 zijn gesloopt is ruimte beschik baar gekomen, die benut kan worden voor de verdere aanleg van de zuid westelijke rijbaan van de Luifelbaan. W ijkcontactraad bepaalt stand punt 20 april VOORSCHOTEN Onder de kop Noord-Hoflanders zijn ontevreden roerden wij gisteren enkele pun ten aan, die de bewoners na aan het hart liggen. Om misverstanden te voorkomen: dit is niet het officiële standpunt van de wijkcontactraad Deze raad zal pas in de vergadering van 20 april het standpunt bepalen. Menken-Landbouw mag bouwen aan Rust en Vreugdlaan WASSENAAR Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben een verklaring van geen bezwaar afgege ven. waardoor het mogelijk is gewor den aan de firma Menken-Landbouw N.V vergunning te verlenen voor het bouwen van een opslaghal on het terrein aan de Rust en Vreugdlaan in afwijking van het bestemmings plan. Er is een hoorzitting gehouden Daarop bleek, dat de bezwaren van omwonenden zich niet zozeer richt ten tegen de bouw van de opslaghal. maar meer tegen de huidige situatie bij het bedrijf, waarin echter, Juist door de bouw van de hal. verbete ring zal worden gebracht. Burgemeester en wethouders van Wassenaar hebben zich op het standpunt gesteld, dat aan de bouw van de bedoelde hal alleen medewer king kan worden verleend, als door de firma Menken aan een aantal waarborgen wordt voldaan. Er is nu een privaatrechtelijke overeenkomst, opgesteld die aan de raad ter goed keuring is voorgelegd, en die intus sen ook door de firma Menken is aanvaard. In deze overeenkomst verplicht de firma Menken zich de opslaghal aan drie zijden te omgeven door een 12 meter brede beplantingsstrook. Met, de aanleg van deze beplantingsstrook moet begonnen worden binnen 14 dagen na ontvangst van een van ge meentewege opgesteld „maskerings- plan". De firma verbindt zich verder de strook in goede staat te onderhou den Burgemeester en wethouders zul len daarnaar iedere jaar een onder zoek instellen. Verder verbindt de firma zich. de nieuwe hal niet te gebruiken voor fa- bricagedoeleinden en na het tot stand komen van de hal geen emballage materiaal of voorraden op of bij het fabrieksterrein te zullen opslaan. Het aantal parkeerplaatsen door met 10 worden uitgebi Volgens het komplan Wi dorp moet de Achterweg Luifelbaan worden aangesk dat dit uit verkeerstechnisch] nog niet noodzakelijk won! en hierdoor bovendien keerplaatsen aan de Luifell loren zou gaan. is ook uit punt van kostenbesparing fende ombuiging va achterwege gebleven. De kosten van de uit werken worden geraamd op In deze raming zijn begrep« ten voor het noodzakelijk van een elektriciteitskabel aanpassing van de openbare ting ter plaatse. B. en W. stellen van f 28.000.- beschikbaar len. Burgemeester en wethoe len de gemeenteraad diet van f55.806 te voteren) we verbindingsmiddelen ten van de politie. Het gaat ou vanging van 4 mobilofoons i tofoons, de aanschaffing oplaadinrichting en de aan! een draagbaar mobiloh raat. dat als vaste post kt bij een bewakingsobject dien kan worden gebruikt ali set. in het geval een apparaten uitvalt. Vrijdag Zijlsingel 2 Evangellecenti >mst 8 uur nam. rdorp (Fred. Hendi bijeeuko: 25): Gesprek6avond B Het Mierennest (Morsweg verjasavond 8 uur nam. Oegstgeest (Geversstraat telt voor kamebewoners ti staanden 8 uur nam. Boshuis (achter Hoflaan beurs 7—9.30 uur nam. Breestraat 19 (Sociëteit T voor kamerbe' den 9—12 uur Oegstgeest (Lijtweg 7): Sofu disch Adviesbi Jaarden 24 Uur nam. Rijnlandflat: Leidse Snuf1 vergadering 8 Doopsgezinde Kerk Jaar Zaterdag Het Mierennest (Morsweg fiebar 12-2 uur nam. Oegstgeest Geversstraat 6 teit voor k staanden 8 Breestraat 12 uur nam Schaakzolder (Morsweg 11 ,j Jeugdschaaksocieteit (Jongens jes 8-15 Jaar 10 uur voo nam., ouder dan 15 jaar In den Vergulden Turk Re< Zondag Leiderdorp jesprekst Oegstgei Gespreksavond Baha'i 8.15 Voorstellen aan Leiderdorpse raad LEIDERDORP De Leiderdorp- se gemeenteraad, die op 17 april 's avonds om acht uur bijeenkomst moet weer enige verkeersmaatrege len goedkeuren. De Meijelaan zal eenrichting ver keer worden. De verkeerscommissie heeft deze beslissing genomen omdat de rijbaan in deze laan maar vijf meter breed is en het passeren van twee elkaar tegemoetkomende moei lijkheden oplevert De kasten die hiermee gemoeid zijn bedragen f 230 De Zijllaan zal 'n eenrichtingsverkeer weg worden omdat daar de situatie vrijwel gelijk is aan de Meijelaan. De kosten hiervan zijn eveneens f 230. Voor een zelfde bedrag zal ook de Koningstraat eenrichtingverkeer krijgen. De verkeerscommissie heeft hiertoe besloten omdat het wisselend parkeerverbod, dat in 1958 is inge steld de vlotte afwikkeling van het verkeer niet meer kan waarborgen. Een van de gevaarlijke punten in de Hoofdstraat wordt gevormd door de kruising van die straat met de Doeslaan. Het verkeer dat in de Hoofdstraat rijdt, verkeert vaak in de veronderstelling dat deze krui sing een voorrang kruising is. De verkeerscommissie wil nu, na over- elg met de bewoners van de Does laan deze laan vanuit de richting Tuinstraat naar Hoofdstraat, met uitzondering van bromfietsers en fietsers sluiten. De kruising Vronkenlaan. Van Poelgeestlaan. Van der Marckstraat Heemraadlaan zal een voorrangs kruising worden. De bestaande voor rangsregeling op dit kruispunt leid de tot verwarringen en bovendien dreigen de schoolkinderen, die op deze kruising moeten oversteken van de onoverzichtelijke situatie de dupe te worden. De kosten die met deze maatregel zijn gemoeid bedra gen f 475. Om het blokkeren van uit ritten tegen te gaan zal er een parkeerverbod komen in de Dreven, de Horsten en de Schansen, de Me- relstraat en de KoeKoekstraat. De Leiderdorpse Korfbalvereni ging "Velocitas" heeft voor de ac commodatie in "De Bloemerd" een schetsontwerp laten maken voor een club- en kleedgebouw. B. en W. zijn in principe bereid de benodigde gelden beschikbaar te stellen. De bouwkosten worden naar de huidige prijzen geraamd op f 160.000. Dit is f 30.000 meer dan het bedrag dat in de aanbiedings brief genoemd wordt. Dit komt om dat de kosten van zelfwerkzaam heid door de leden van de vereni ging reeds waren afgetrokken. Een en ander wekt echter in het nadeel van de vereniging bij toepassing van de "Subsidieverordening Club gebouwen Sportorganisaties". Hier in wordt namelijk de zelfwerkzaam heid beschouwd als eigen inbreng van de vereniging. Het toe te ken nen subsidiebedrag kan daardoor op een hoger bedrag worden be paald. B. en W. stellen de raad voor in principe te besluiten toepassing te verlenen aan de subsidieverorde ning "Clubgebouwen Sportorganisa ties" en de Leiderdorpse Korfbal vereniging "Velocitas" een subsidie toe te kennen van f 120.000, waar van f 80.000 als bijdrage ineens en f 40.000 in de vorm van een rente dragende lening. Voor de vernieuwing van de in ventaris van de Willem de Zwijger- school, die door brand werd vernield en voor het herstel van het school gebouw vragen B. en W. de raad een krediet van f99.860 beschikbaar te stellen. De oudercommissie en het hoofd van de 4e openbare lagere school aan de Wilddreef hebben verzocht aan de school de naam "De Spring- schans" te verbinden. Met deze naam heeft men proberen aan te duiden dat de school mede als aan loop dient voor de kinderen, ter voorbereiding op de plaats die men in de maatschappij hoopt te verwer ven. Voorts is aansluiting gezocht bij de straatnamen in de wijk, waar de school is gesitueerd. B. en W. stellen voor het advies op te volgen. Voorstel tot benoeming van een lid van het algemeen bestu"r van de streekmuziekschool "Rijnakkoord" Verkoop van een perceel grond in het bestemmingsplan Binnenhof aan de heren D. Lolkes de Beer te Hazc-r^woude en J. C. van Steijn te Leiden. 0 Verlenen van geldelijke steun als bedoeld in artikel 60 van de Wo ningwet aan de Algemene Woning- j bouwvereniging Leiderdorp voor de bouw van 64 woningen in het be stemmingsplan Binnenhof. Vaststellen van verkeersmaatre gelen. Subsidiëring van de* Leider dorpse korfbalvereniging "Veloci tas". Beschikbaarstelling van een krediet voor herstel van de brand schade aan gebouw en inventaris van de Willem de Zwijgerschool. Verhoging verzekerd bedrag fraudeverzekering (Frauderisico- Onderlinge van Gemeenten te Gravenhage (F.O.G.). Verlenen van medewerking op grond van artikel 72 der Lager-on- derwijswet 1920 voor het inrichten van een informatie- en documenta tiecentrum in de Siem van der Stoelschool. Verlenen van een voorschot op de exploitatievergoeding ex artikel 103 der Lager-onderwijswet 1920 over 1972 aan de Stichting Paro chiële Scholen Meerburg te Zoeter - woude. 0 Verlenen van een (aanvullend) voorschot op de exploitatievergoe ding ingevolge de Kleuteronder wijswet over 1972 ten behoeve van de bijzondere kleuterscholen. 0 Aanleg van een diepriool langs de PersantSnoepweg vanaf het in aanbouw zijnde ziekenhuis naar het persgemaal aan de Engelendaal. 0 Benoeming van leden van de kommissie onderwijs c.a. en de kom missie maatschappelijk welzijn. 0 Treffen van salarismaatregelen voor het gemeentepersoneel per 1 januari en 1 april 1972. 0 Benoemen van een commissie ad hoc van 3 leden, balast met het onderzoek van de bedrijf srekenin- gen en gemeenterekening 1969. 0 Voorstel tot het vaststellen van comptabiliteitsbesluiten. kamerbewoners et staanden 11 uur voorm.- 2 Hogewoerd 175 Jehova g«! uur voorm. en 2.30 en 5.15 uui Vestestraat. 39 Jehova gel [j, Breestraat 19 Sociëteit (voor kamerbewoners en alli den) 9—12 uur nam. Oegstgeest (Rijnlandslyceu: voor oorspronkelijk chrlstendpi evang. N. v.d. Brugge 7.30 Doktersdiensten uitsluitend 33773 Warmond Dokter L. H. pers. Churchilllaan 13. Voo 10140 (wijkzuster P. De) gaardelaan). Wassenaar dr. R. S te. Burchtlaan 9 tel. 3027 K. de Wit, Kerkstraat 42, 2460. Apothekers De avond-, nai wordt waargenc apotheek. Haven 18 en A] schoten. Leidseweg 66. Gezinsverzorging Aanvragen hulp SOS-dienst SOS-Telefonische HulpdN (01710)25202 Voo» alle die UjkbedeD verkeren berelk^pt werkdag van acht uur f uur vjd doorlopend In n d.w.z van vrflaag acht maandag acht uur vm Wets winkelt je Adres: Leidse f er rdag 10-12 uur; Apothekersdilk 33 Release Hulpverleningsdiens ReleM J8 i-oensdag en donderdag 3-6 I

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 2