Oude glorie 'Noordwijk' en 'Quick Boys' tegen elkaar Verpleeghuis (200 bedden) bij Alphens ziekenhuis Op Koninginnedag (1 mei) op Nieuw Zuid strijd tussen twee roemruchte elftallen DUBBELE FUNCTIE VAN VERPLEEGHUIS PRIMEUR VOOR NEDERLAND DONDBBPAO M AFKfo HONDERD JAAR „IN DE MELK" LEIDEN Drievoudig feest za terdag iii de Kraaierstraat bij zui velhandel van Schie: het 100-jarig bestaan van de zaak, het 40-jarig zaken jubileum van de huidige eige naar en het 25-jarig huwelijksfeest van de heer en mevr. Van Schie- SlieringG. Op de foto's, de zaak de bruid en de jubilaris-bruidegom. Cor is de derde generatie van het geslacht Van Schie, dat zijn bedrijf uitoefent in de Kraaierstraat. In 1872 richtte zijn grootvader hier een melkslijterij in. Hij had één koe Nu zetten de twee zaken Van Schie zijn broer begon aan de Sitter - laan per week 15.000 liter melk om Sinds 1947 komt die van Menken. Cor van Schie komt in een groot deel van de binnenstad. Zijn zoon Koos één van de acht kinderen voorziet het Morskwartier. Samen hebben ze 800 klanten. Die worden zaterdagavond vanaf 8 uur ver wacht op een receptie in gebouw Steenschuur 6. KATWIJK AAN ZEE Heel Katwijk spreekt er over. Het LD- bericht, dat de oude glorieën van „Quick Boys" en „Noordwijk" op 1 mei tegen elkaar in het strijd perk zullen treden, is ingeslagen als een (goedaardige) bom. Dit voetbaltreffen belooft het hoogte punt te worden van het toch al veel spectaculaire onderdelen tel lende feestprogramma van de Oranjevereniging „Katwijk aan Zee". Wat niemand weet is, dat de grote promotor van deze 'kust- derby' Koos den Hollander (34, bestuurslid van de O.V. „Katwijk aan Zee" en keeper-trainer van „Quick Boys") is en dat hij er alles aan heeft gedaan dit onder deel aan de Koninginnefeestvie- ring in de bad- en vissersplaats toe te voegen. Door Cees Combee Foto's Jaap v. Duijn In het kantoortje achter zijn drogisterij aan de Princestraat ver telde Koos den Hollander hoe het nu precies gegaan is met het organise ren van deze wedstrijd tussen het ..Quick Boys"-elftal, dat in de Ja ren 1958, 1960 en 1962 landskampioen van het zaterdagmiddagvoetbal werd en de oude glorie van „Noordwijk." die ook heel veel lau weren heeft geoogst door het beha len van talrijke titels. Koos nadrukkelijk: „Op het Pas- luniorentoernooi van „Quick Boys" liep ik Kees Marijt '..Noordwijk'") en Floor van Duyn '„Quick Boys"> te gen het lijf en die zeiden tegen me: „Koos, wat zou het leuk zijn als de „oude hap" van „Quick Boys" en „Noordwijk" nog eens een keer te gen elkaar uitkwam. Joh, dat moe ten we eens zien te realiseren". Pracht stunt Dat babbeltje liet Den Hollander niet los Op paasmaandagavond niet en ook de dagen daarna niet. Hij sprak erover met O.V-voorzitter Jan Minnee en zijn medebestuursleden, 1 Het elftal van ..Quick Boys", dat in 1962 het landskampioen schap behaalde. Het was de laat ste keer, dat deze titel bij de za- terdagvoetb~llers van ..Nieuw Zuid" terecht kwam. Die vonden het een pracht stunt als deze ontmoeting tussen de „oude glorieën" nog dit jaar als onderdeel van het Koninginnefeest kon wor den gerealiseerd. Koos liet het niet bij zitten. Hij trad in contact met zijn Noordwijkse voetbalvrienden en ontmoette daar een aandachtig ge hoor. „Top," zeiden de Noordwijkse voetballers uit het roemruchte elf tal van een jaar of tien. vijftien ge leden. We zullen proberen zo volle dig mogelijk op „Nieuw Zuid" aan te treden". Inmiddels had oud ..Quick Boys"- doelman Koos den Hollander ook reeds contact opgenomen met „zijn" spelers uit de kampioensjaren 1953— 1962. Ook bij hen ontmoette hij veel bijval. Ze wilden op het groene ta pijt van „Quick Boys"-terrein nog wel eens laten zien, dat ze technisch nog behoorlijk uit de weg kunnen, al verheelden ze niet, dat het tempo wel wat gedaald zou zijn. Toen is Den Hollander verder gaan organiseren. Hij kreeg van alle kanten medewerking. Wat hem het meest, goed doet is het enthousiasme van de Katwijkers bij het horen en lezen van dit bericht over het duel I tussen de twee ploegen, die op de zaterdagvelden zoveel triomfen hebben gevierd. Oud-doelman Koos den Hollander is. nadat hij in 1963 wegens drukke zakelijke beslommeringen de voet balschoenen aan „de wilgen" had ge hangen, „Quick Boys" toch trouw gebleven. Hoe kon dat ook anders Als elfjarige deed hij zijn intrede ir de blauw-witte gelederen toen nog op het terrein aan de Piet Heinlaan werd gespeeld. Met zijn zestiende jaar stond hii al in het eerste onder de lat en heeft deze plaats niet meer afgestaan tot hij in 1963 noodge dwongen moest stoppen. ,,'k Had best nog Jaren door kun nen gaan" zegt Den Hollander nu „Het heeft me wel wat gedaan toen ik mijn laatste wedstrijd speelde. Toch ben ik „mijn" Quick Boys blij ven dienen. Ik train op dinsdag avond de keepers. Mijn prettigste herinnering uit mijn voetballoopbaan is deze. dat we drie landskampioen schappen hebben behaald. Dat heeft na ons nog nooit meer een „Quicx Boys"-elftal gepresteerd. Helaas, moet ik wel zeggen". Den Hollander verheugt zich al op de wedstrijd, die maandag 1 mei 's middags om kwart over vier op „Nieuw-Zuid" begint. Hij heeft in enkele dagen tijds zijn elftal rond gekregen. Zeer tot zijn genoegen doen de twee „standbeelden" van Quick Boys. Ar ie van den Oever (44i en Floor van Duyn (35) ook mee. De eerste maakte reeds furore toen Koos in de lagere elftallen uit kwam en speelde nog als profvoet baller voor „Scheveningen Holland Sport) en de laatste heeft er twee jaar geleden nog voor gezorgd, dat „Quick Boys" van de tweede klasse waarin het verzeild was geraakt weer in de eerste terecht kwam Hi weet helaas nog niet in welke for matie „Noordwijk" binnen de lijnen zal komen, doch vast staat wel. dat nagenoeg alle „oudjes" present zul len zijn: Piet van der Lippe, die graag voor die wedstrijd uit België overkomt. Kees en Map Marijt, Kees Haasnoot en Joop van der Niet. Het elftal waarmee de oude glorie van „Quick Boys" zich zal presente ren is als het volgt samengesteld: Koos den Hollander (doel). Henk de Mooij (rechtsback), Leen Aandewiel (stopper) en Kees van der Plas linksback), Floor van Duyn (rechts half) en Jeroen den Hollander (linkshalf). Cor van Duyvenboden j 'rechtsbuiten). Peter Viool «rechts-1 binnen I. Arie van den OeVer (mid denvoor). Joh an Korndorffer dinks- I buiten) en Hans v. Rooyen (rechts- I buiten). Den Hollander vanmorgen vroeg nog telefonisch: „Het is zo goed als j zeker, dat als scheidsrechter zal op- j treden de heer Noorlander uit Gou- j da, die in onze voetbaljaren veel kampioenswedstrijden voor „Noord wijk" en „Quick Boys" heeft geflo- j ten. Hij heeft reeds voorlopig toege- j zegd dit „oude gloriefestijn" met z'n i fluit te zullen opluisteren". Huisvrouwen verzorgden eigen modeshow Koos den Hollander (34, oud- doelman van ..Quick Boys" en be- j stuitrslid van de Oranjevereniging j Katwijk aan Zee") is de grote promotor van het treffen tussen de oude glorieën van „Quick Boys" en „Noordwijk". WASSENAAR Mannequin zl is een vak. Maar dat er op het bied van "showen" van kleding oo door a matrices goede prestaties gt leverd kunnen worden bleek in foyer van de Zijllaankerk. w voor_ de Wassenaarse afdeling vt de Nederlandse Vereniging Huisvrouwen een modeshow georganiseerd, Kleding van de fi ma Witteveen werd getoond i drie leden van de vereniging twee dochters van leden. De belangstelling was gr dan men verwacht had. collectie die getoond werd. was ze aantrekkelijk en betaalbaar, voor niet zo welgevulde beurzen. Mi vrouw S. de Jongh-Sciaroni tri als lady-speaker op en ook dat voortreffelijk. De Vereniging van Huisvrouw heeft veel van haar leden een zierige en toch ook instructieve ocl tend bezorgd, zodat verwacht nu worden, dat een show als deze wel eens herhaald zal worden. De volgende samenkomst vereniging is op vrijdag 28 april a 's middags kwart over 2 in het bouw van de NPB aan de Lal Kerkdam. De heer W. Maschhaw ting, docent in de kleurenleer, spreken over "Kleuren in het levi van de vrouw". 'f ALPHEN AAN DEN RIJN Het bestuur van de Stichting Zie kenhuis "Rijnoord" ontving giste ren van de minister van Volksge zondheid en Milieuhygiëne een ver heugende mededeling. In beginsel, la besloten medewerking te verle nen aan het voornemen van de Stichting om in Alphen aan den Rijn een verpleeghuis met een ca paciteit van totaal 200 bedden (te weten TOO voor langdurig soma tisch zieken en nog eens 100 bed den voor geestelijk gestoorde be jaarden te bouwen. Het ligt in de bedoeling het verpleeghuis, met al les wat daarmee verband houdt, te bouwen op het terrein gelegen aan de Delftzichtweg recht tegenover het ziekenhuis „Rijnoord" (achter de Ned. Herv. Kerk aan de Ouds- hoornseweg). Het bestuur van de Stichting heeft daar een optie op een terrein groot drie ha. Het gehele beschik bare terrein is daar nog groot zes ha. daarvan het bestuur er nu dus 3 wil aankopen. Het tei-rein wordt begrensd door de Delftzichtweg en Herenweg, de in westelijke rich ting door te trekken Burgemeester Bruins Slotsingel en de oprit van de toekomstige brug over de Rijn. richting Prins Bernhardlaan. Er was al een oud plan voor een ver pleeghuis voor 120 bedden. Dil plan dateerde nog van uit de eerste bestaansjaren van het ziekenhuis Deskundigen hebben het bestuur thans echter aangeraden dit oude plan van het vroegere bestuur te laten varen en een nieuw op te zet ten voor 200 bedden verdeeld als boven genoemd. Het gehele plan zal gedeeltelijk in laagbouw namelijk voor de gees telijk gestoorden en gedeeltelijk in hoogbouw voor de chronisch zie ken worden uitgevoerd. Ook zal een flink zusterhuis gelijktijdig ge bouwd worden. Voorzitter Nauta. van het Stichtingsbestuur wees er tijdens de gistermiddag gehouden bespreking nog op. dat de combi natie als door Alphen gekozen, na melijk een verpleeghuis met een dubbele functie, iets nieuws is voor ons land. In het verpleeghuis zal tevens worden gezorgd voor voldoende re- creatie-mogelijkheden. Er zal een kerkzaal in worden opgenomen als mede een revalidatie-centrum. ter wijl ook de in oprichting zijnde zie kenomroep er in kan worden on dergebracht. Ook een zwembad, voor de z.g. natte therapie moet worden ingebouv5 Met de totaal kosten, grond inbe grepen, denkt het bestuur dat een bedrag van rond de 20 miljoen gul den gemoeid zal zijn. Hopelijk zul len deze gelden kunnen worden aangetrokken onder garantie van de gemeente Alphen aan den Rijn, "dat is echter niet onze eerste zorg" aldus de heer Nauta. "Wij moeten nu onze voorbereidingen verder gaan uitwerken en ook daar mee is veel tijd en kosten gemoeid. Het bestuur hoopt in ieder geval, begin volgend Jaar van start te kunnen gaan met de bouw. Hoewel men zich wel realiseert dan mis schien net in een moeilijke bouwpe riode sneeuw en vorst te be ginnen. "Maar wij willen in ieder geval trachten tegen het einde van 1974 het verpleeghuis in gebruik te kunnen nemen", aldus directeur Bergsma, die in feite reeds als zo danig is aangesteld voor het ver pleeghuis en waarnemend direc teur is van het ziekenhuis Rijnoord In het verpleeghuis komt plaats voor ruim 200 personeelsleden, zo dat Alphen aan den Rijn een nieuw "bedrijf" rijker gaat worden. Er zal nu met spoed worden ge werkt aan het ter nadere goedkeu ring in te zenden programma van eisen en schetsontwerp. Gehoopt wordt, dat deze voorbereidende ac tiviteiten, met inbegrip van de daaraan verbonden administratieve en goedkeuringsprocedures, ge heel volgens plan zullen verlopen, zodat het einde van de bouw ze ker het jaar 1974 niet zal ovei-schrijden. Nadrukkelijk wees de heer Nauta er op, dat dit verpleeghuis een streekfunctic gaat krijgen, eigenlijk nog meer dan het ziekenhuis Rijn oord en dus zeker van een regiona le voorziening kan worden gespro ken. Reeds nu moeten tal van chronisch zieken of geestelijk stoorde zieken vanuit het wesf van ons land zelfs vaak tot in verpleeghuizen in het oosten vi ons land worden ondergebracht. In dit verband noemde (Se hed Bergsma de doorstromingsmoge- j lijkheden, die er zullen ontsta» alsmede de goede samenwerk!] die er bestaat tussen de ziekenh] zen in Leiden en Alphen, waardi voldoende bezetting van het nie we verpleeghuis verzekerd is. Er nog geen enkel contac' geweö noch met een architect noch fflï een of ander adviesbureau wat i> bouw betreft" aldus de heer Naut» die tot slot nog verzekerde dat m* spoed de verdere voorbereiding^ zullen worden uitgewerkt.

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 4