'Benoeming in Wateringen kwam eigenlijk op een ideaal ogenblik' agenda Bruidegom werkte maar twaalf van zijn zestig huwelijksjaren Popbladen te wein aandacht voor Elvis Middenstand avondmarkt vraaj terug Nog mee militaire giften in Leide Marco van der Meij voorzitter van de Nederlandse Elvis Presley - fanclub fAOIKA I STAD EN RAND W OEN 3D AO 12 APRl Burgemeester Langemeijer van Warmond: WARMOND De laatete tele foontje», afspraken en bespre kingen om alle® zoveel mogelijk afgesloten achter te laten. Dat is het werk van Warmond® eerste burger drs. F. K. Langemeijer (48j, die vrijdag officieel afscheid van het Kaagdorp neemt. Er zul len weinig suggesties of onge vraagde raadgevingen voor zijn opvolger achter blijven op het grote half ronde bureau in de burgemeesterskamer. Burgemees ter Langemeijer: „Mijn opvolger moet het allemaal zelf maar on dervinden". Hij vindt dat War mond na de Langemeijer-periode die tien jaar duurde, nu aan een man boe is, die alles weer fris kan bekijken. ..De benoeming naar Wateringen 1c eigenlijk op een ideaal moment ge komen. We hadden het er vaak «huis over dat wanneer de kinderen naar andere vormen van onderwijs zouden overgaan het mooi zou zijn om naax een andere gemeente ver huizen. Dat het nu allemaal zo mooi klopt ia natuurlijk puur toe val". Wateringen, de Westlandse gemeen te met 13.000 inwoners, is geen ech te voorkeur van Warmonds eerste burger geweest. „Het was niet Wa teringen of niets anders", verzekert hij. „Maar na tien Jaar voelde ik gewoon dat ik weg moest uit War mond. Het moment was gekomen waarop ik de beslissing moest nemen of hier altijd blijven of weggaan. Als ik nu niet naar Wateringen gaan. zou het erg moeilijk zijn ge weest op een later tijdstip Warmond vaarwel te zeggen. Je raakt gewend aan de bevolking, de problemen loof me het is nu al moeilijk". Woensdag Oegatgeest Oeversstraat 06) Socië teit voor kamerbewoners en alleen staanden 8 uur nam. Breeatraat 19 Sociëteit TwentweJ (voor kamerbewoners en alleestaan- den) 912 uur nam. Stadhuis Spreekuur sociale raads vrouw 46 uur nam. Oegstgeest (Kennedylaan 11) Infor matie-avond Baha'i 8 uur nam. Zaal Doopsgezinde kerk Koffie-och- tend Ned. Ver. van Hulsvrouwen 10 Stadsgehoorzaal Pauze-orgelconcert Joppe Poolman van Beusekom 12.45 Rembrandt - scholengemeenschap (Burggravenlaan 2) Voorlichting re constructie Rijndijkstraat 8 uur nam. Beloftekerk NCvB, afd. Morskwar- tier Spr. mevr. Prins-Bouwmeester over verdovende middelen 8 uur nam. Café 't Derde Deurtje Ledenverga dering Winkeliersvereniging „De Mors- atraat" 8 uur nam. Donderdag Molen De Valk Mobiel kantoor ANWB 10 uur voorm.4 uur nam. Boommarkt 12 Sociëteit voor ge handicapten 7.3010 uur nam. Volmolengracht 19 Welfare-winkel Rode Kruis 79 uur nam. Tltua Brandsmalaan 76 „De Duik boot" Clubhuiswerk handenarbeid 8—- 10 uur nam. Natuurvriend 8 uur nam. Kantine Adlerfabrieken (Roosevelt- straat 20) Contactavond „De Natuur vriend". 8 uur nam. Boshuis (Hoflaan) NCVB, afd. Zuid- West Jaarvergadering 7.45 uur nam Vrijdag Zijlsingel 2 Evangeliecentrum: Jeugd- byeenkomst 8 uur nam. Leiderdorp (Fred. Hendrikplantsoen 25)Gespreksavond Baha'i 8.15 uur Het Mierennest (Morsweg 59): Kla ver jasa vond 8 uur nam, Oegstgeest (Geversstraat 65); Socië teit voor kamebewoners en alleen staanden 8 uur nam. Boshuis (achter Hof laan 78): Ruil beurs 79.30 uur nam. Breestraat 19 (Sociëteit Twentwel): voor kamerbewoners en alleenstaan den 912 uur nam, Oegstgeest (Lljtweg 7)Sociaal Me disch Adviesbureau, spreekuur voor be. jaarden 24 uur nam. Rijnlandflat: Leidee Smalfilmliga Jubileumfilm 1967 en 1972. 8 uur nam. Kleine Burcht: Selskip Fryslan Jaar vergadering 8 uur nam. Apothelcert De avond- nacht- en zondagsdienst wordt waargenomen door Apotheek Centraal. Breestraat 74. Apotheek Voorschoten. Leldseweg en Apotheek Oegstgeest, Wtlhelmlnapark 8 Gezinsverzorging Aanvragen hulp beiaarden en lang durig zieken Oude Rijn 190, van 910 uur voorm tel '23200 Idem gezinsver zorging Morssingel 8 .tel 24800. 910 uur voorm SOS-dienst SOS- Teief oniscbe Hulpdienst ru (01710)—-25202 Vooi alle die LD moei lijkheden verkeren berelkbaai elke werkdag van acht uur om tot acht uur vjn doorlopend tn net weekeinde d wjb van vrijdag acht uur n.m tot maandag acht uur vm Nieuwe problemen De nieuwe gemeente van bur gemeester Langemeijer is voor hem een heel aantrekkelijke plaats. „Er spelen zoveel andere problemen. De Zwanburg-zaak was voor ons een groot probleem. We hebben er met 't college en met de raad veel tijd aan moeten besteden, daarom bleef er vaak weinig tijd over om ook eens Iets anders aan te pakken. Als je je bestuurlijke taken goed wil uitvoeren moet Je ook eens andere dingen kun nen aanpakken. Bovendien is de Zwanburg-zaak in een gunstig sta dium gekomen om afscheid te nemen De zandwinning is rond. Als de be slissing van de Kroon valt kunnen er huizen worden gebouwd. Hoe die huizen er gaan uitzien, dat mag mijn opvolger gaan bepalen. Ik heb het fundament gelegd, hij bouwt het huis, helemaal naar zijn eigen in zichten. Ik ben met die Zwanburg- poder nu al een Jaar of acht bezig. Mijn ideeëen zou je dus al „verou derd" kunnen noemen". Ziet burgemeester Langemeijer Warmond als zelfstandige gemeente voortbestaan. „Ja zeker. Er is geen aanleiding om Warmond met een andere gemeente samen te voegen. We sluiten niet duidelijk aan op Oegstgeest, Sassenheim of Leiden, we zijn niet onbestuurbaar of financieel noodlijdend. Ook in het gewest Lei den of een groter samenwerkingsver band zie ik nog wel plaats voor een zelfstandig Warmond. De belangrijk ste functie van Warmond binnen dat gewest zal de recreatie zijn, zeker nu door het aanleggen van de Zwan- burgerpolder een goede verbinding met de Kagerplassen altijd het probleem voor Warmond tot stand komt". Het Joppe Wetswinkeltje Juridisch adviesbureau voor gratis rechtshulp: werkdagen (beh maandag) 9-13 uur; zaterdag 10-18 uur; donder dag 19-22 uur Adres: Leldse Volkshuis Apothekersdilk 83 Release Hulpverleningsdienst Release, Nieu we Ryn 20a. bel. 24555: maandag t/ro vrijdag 8-10 uur nam en dinsdag, woensdag en donderdag 3-6 uur nun, In het kleine dorpje Warmond draait alles om Zwanburg. Burgemeester Langemeijer wil het niet hele maal toegeven, „we hebben toch ook Endepoel van de grond gekregen"., maar de meest draden zijn toch wel tot dat plan terug te voeren. Bij zijn afscheid heeft burgemeester Lange meijer niet veel wensen, maar die ene slaat dan toch wel op Zwanburg. De plas die deze zomer al voor de helft bevaren kan worden, en die in de herfst helemaal klaar is, heet nu nog altijd „Zwanburgerplas". „Geen leuKe naam", vindt drs. Langemeijer. „Onze gemeente-archivaris heeft een veel betere gevonden: Het Joppe. Ga mee zeilen op het Joppe, dat klinkt toch heel anders". Dat is misschien de enige suggestie die hij ook voor zijn opvolger zal achterlaten Stad Na tien Jaar het kleine „betrekke lijk zorgloze zusje" van de stad Leiden te zijn geweest, zegt hij over de verhouding stad-dorp; „We moe ten over eikaars grenzen leren kijken. Vroeger was dat niet zo nodig maar tegenwoordig moet Je elkaar helpen, Het dorp is geneigd de stad als een bedreiging te voelen, dat is niet goed we moeten in streekverband leren denken. Je hoeft dan als gemeente heus niet Je eigen identiteit te ver liezen. Ik vind het heel normaal dat Leiden meespreekt in de recreatie- plannen van Warmond en dus deel neemt in .het recreatieschap dat we proberen hier van de grond te krijgen. Van de andere kant lijkt het me wel nuttig als ook de randge meenten een stem krijgen in bijvoor beeld het afsluiten van de binnenstad voor verkeer. Zoals de stedeling zijn recreatie bij ons zoekt, komen wij in de stad. In de toekomst zou gemeen schappelijk overleg over deze zaken i met een antwoord komt „de raad normaal moeten zijn". niet moeilijk geweest. De kritische I instelling van de raadsleden ging De raad vooral af van het probleem. In Zwanburg zijn ze heel diep inge Heeft u het de laatste Jaren moei lijk gehad met de raad. Er zijn vaak nogal kritische vragen gesteld. Het is even stil voor drs. Langemeiijer gaan en dat vroeg van 't college veel werk om goed tegenspel te geven. Verder kijk maar om Je heen, is de toon van de maatschappij veel kri- Het gezin Langemeijer van rechts naar links (Drs. F. K. Lan gemeijer, Beate (16), mevrouw Langemeijer, Daan (12), Frans (19) en Timo (5). (Foto Holvast) tischer geworden. De aanval komt nu rechtstreeks. Vroeger zei men het zelfde op wat mildere toon VOORSCHOTEN De Voorscho- tense middenstand wil de vrijdagse I avondmarkt zo snel mogelijk weer terug. Sinds drie maanden is de we- kelijkse warenmarkt op de Voor- I straat een dagmarkt. De ledenver gadering van de Algemene Winke liersvereniging was onverdeeld de mening toegedaan dat de gemeente lijke overheid niet de belofte waar gemaakt heeft dat de Voorstraat tij- I dens de koopavond begaanbaar zou j zijn. Na het ontbreken van de markt om zes uur 's avonds blijft de hele Voorstraat een chaos en is pas weer begaanbaar na negen uur, waar door de winkeliers in de Voorstraat verstoken blijven van klanten. Tij dens de bespreking met de wethou der voor middenstandszaken is af gesproken dat de markt tussen zes uur en zeven uur opgeruimd zou zijn. Ook vinden de winkeliers de controle op de sluitingstijd van de marktramen. onvoldoende, er zijn regelmatig standhouders, die al om vijf uur vertrekken. Alleen als de plaatselijke overheid de winkelsluitingswet zo verande ren wil dat op zaterdagmiddag de Besluit Leidse mensa nog niet afgekomen LEIDEN Op een vraag van de student Bonarius uit de Leidse uni versiteitsraad antwoordt het univer siteitsbestuur, dat er ten aanzien van de nieuwe mensa nog steeds geen beslissing is gevallen. Minister De Brauw zou in maart kiezen uit vestiging van de mensa in het St. Elisabeth Ziekenhuis aan de Hooigracht óf in de voormalige Beuth-fabriek aan de Kaiserstraat. De minister vindt de keus echter moeilijk, omdat "Beuth", waar de Leidse universiteit graag heen wil, veel meer kost dan onderbrenging in het ziekenhuiscomplex, dat be gin volgend jaar vrij komt. Het uni versiteitsbestuur wil eerst de beslis sing van het ministerie afwachten, alvorens eventuele verdere stappen te ondernemen. LEIDEN Het echtpaar Van der Beek (op foto Holvast) viert over enkele dagen het 60-jarig huwelijksfeest: een dia manten huwelijk. „Op de katechesatie hebben we elkaar ont moet", zegt mevrouw Van der Beek, „we waren op het eerste gezicht verliefd. Maar ik was pas 18 en hij 22, mijn ouders wil den eerst zien of hij echt zin had. Hij ging drie jaar naar Indië. Hij kwam terug en we zijn getrouwd". Dat was op de 18e april in Nieuw Hellevoet (eiland Voorne). der Beek is 1 divan de Algemene Mi litaire Pensioenbond (vakbond voor gepensioneerde militairen) en van de Bond van Oud-Onderofficieren. Mevrouw Van der Beek zegt: "We zijn 60 jaar getrouwd. En van die 60 jaar heeft hij 12 Jaar gewerkt. Ja hij was een dure hoor. Maar we hebben een gelukkig leven gehad hoor. We zijn kerngezond. En weet u wat het mooie is; we zijn nog steeds samen". Burgemeester en mevrouw Vis zullen zaterdag de heer e mnevurow Van der Beek-van Marion een be zoek brengen. winkels om vier uur 's midd sloten moeten zijn, is de A) reid om dit te stimuleren. ten de meeste winkeliers omi op de zaterdagmiddag. Een zoek zal ingesteld worden mogelijkheid om te komen gelijke middagsluiting in Thans zijn van maand» woensdag vele zaken geslots consument stuit regelmatig i tingen, die branche voor verschillen. KONINGINNI Op Koninginnedag wordt vies gegeven een sluiting u uur, 's middags terwijl sumptiebonnen voor de jeugJj wisseld kunnen worden le plaatselijke winkeliers. Als vertegenwoordiger» commissie voor middenstat gelegenheden werden gel ren Vesseur, Saverije, Verdoorn. Aan de gemeenteif| verzocht worden deze vert digers te benoemen. Volgende maand gaat dtl" paal de grond in voor de wi lerij op de strook zwarte gron p Schoolstraat, aldus een med£ van de voorzitter. Het m iddens t a ndsw a r e nlh uismifc totaal 600 m2 winkelruimte i in aparte verkoopruimten. LEIDEN De 20.000 dolll de Leidse hoogleraar J. J. va van het Amerikaanse leger voor het uitvoeren van een onderzoek, blijkt niet de ei taire subsidie in Leiden te blijkt uit het antwoord van gelijks bestuur van de univerÉ* een vraag van de student Bjuv tevens universiteitsraadslid. Er is ook nog sprake van eeij1^ gift van 10.000 dollar. Deze de zomer van '70 toegekend Leidse hoogleraar J. J. M. ker en prof. J. I. Steinfeld Massachusetts institute of te gy in Amerika. Zij voeren lijk een onderzoek uit naar h ten van moleculen door mld^j lasertechnieken. Naar aanleiding van de protef^ in de Leidse universiteitsral gerezen tegen het systeem t r<j litaire subsidies voor wetens [a lijk onderzoek, heeft het u teitsbestuur toegekend een pieel standpunt hierover tébte neerleggen in een nota. D(Do vermoedelijk in mei in de ujog; teitsraad ter sprake komen, i Marinus van der Beek werd Hellevoetsluis opgeleid tot verpleger bij de Marine. Hij zegt: "In 1897 kwam ik als jongen bij de Marine in Leiden. Je werd goed getraind. De matrozen zaten achter Je aan met een touw met knopen erin; als Je niet snel genoeg de touwladders in klom kreeg je een klap op je achter ste. Dat noemde ze "een haal uit de mok" Hij vervolgt: "Daarna ging ik naar Hellevoetsluis. Ik heb nog ge varen op de "Nautilis", een volge- tuigd driemast zeilschip, en op stoomkruisers als de Friesland en de Gelderland". Zijn vrouw vult enthousiast aan: "Ja, hij heeft heel wat van de wereld gezien. De Mid dellandse Zee, Scandinavië, de Ca- narische Eilanden. En hij was on deugend hoor". En de 88-jarige heer Van der Beek gaat vlot verder: "Ik heb nog op een politieboot gevaren, 'De Zeehond". We voeren tussen vissersboten en als die over eikaars netten voeren, dan begonnen ze te echten. Dan moesten wij tussen beide komen. Uit die tijd heb ik ge leerd hoe Je haring moet kaken. Hel was een geweldige tijd. Als ik weer moest kiezen, ging ik weer bij de Marine". De heer Van der Beek heeft niet tang gewerkt Dij de Marine. Daar over zegt hij: "Ik diende niet naar mijn zin. Ik werkte in het hospi taal Nieuwendiep in Den Helder als sergeant-majoor verpleger. Zwaar werk. Tenslotte werd ik ziek en vc de dienst afgekeurd. Ik was 40 en heb toen vroegtijdig pensioen gekregen". Mevrouw van der Beek geestdrif tig: "Toen hebben we een motor boot gekocht en zijn we 33 Jaar el ke zomer gaan varen. We kochten een omgebouwde sloep, de "Wilmar". We hebben heerlijk genoten van de natuur, een leven zonder zorgen We hebben onze gezondheid daar aan te danken". Het echtpaar heeft een geweldige tijd gehad. Tot haar 76e jaar was mevrouw van der Beek nog veel op het water. Het diaman ten echtpaar heeft geen kinderen. Vindt u dat erg? Mevrouw van der Beek antwoordt: "Toen we Jong wa ren vonden we het erg, maar nu niet meer". Hoe gaat u het feest vieren? Me vrouw antwoordt: "We hebben ons zelf een kleurentelevisie cadeau ge geven en we gaan 4 dagen op va kantie in London. Met de familie hebben we een etentje". De heer Van VOORSCHOTEN Postbus 103 in Voorschoten is sinds ruim een maand een begrip voor een kleine duizend Nederlanders. Geen willekeurige briefschrijvers, maar bewuste fans van het reeds zeventien jaar bestaande fenomeen Elvis Presley, The King Het vrij zakelijke Voorschotense postbusnummer is de weg. waarlangs de verering voor het idool Presley, ruim tien jaar gekanaliseerd in de Elvis Presley Fanclub, thans wordt gevoed. Marco van der Meij (20) heeft de redactie van het fanclubblad, en daarmee de belangrijkste taak bin nen de club, ongeveer anderhalve maand geleden op zich genomen. In een tijd waarin de belangstelling voor fanclubs tanende is. wil hij met een net van buitenlandse cor respondenten en medewerkers op muziek- en filnjgebied trachten de club weer wat op te peppen. Ook de EFC deelde in mindere mate in de fanclub-malaise. Het ledental daal de de afgelopen vier jaar van ruim 1200 tot circa 800, Desondanks constateert Marco met voldoening dat Elvis ook nu jonge ren aanspreekt. „De gemiddelde leef tijd is toch rond twintig Jaar geble ven. We hebben veel jonge mensen erbij, teenagers, die lid geworden zijn. En daaruit blijkt dat er be hoefte bestaat aan de informatie, die wij verstrekken". Marco, die voor zijn eindexamen havo zit over de bestaansgrond van zijn fanclub: „Over andere popsterren en -groepen verschijnt de laatste Jaren voldoende informa tie in de muziektijdschriften en an dere bladen. Maar Elvis is een uit zondering. Aan hem wordt in de muziekbladen totaal geen aandacht besteed". En daarom beijveren Mar co ik ben de vierde fanclubpresi dent in ruim tien Jaar") en zijn medewerkers zich die informatie ongeveer maandelijks te verstrek ken. Marco wil af van de wat zware en ongenuanceerde aanpak van zijn voorgangers. „De laatste tijd kreeg je de indruk dat Elvis 'n God is en de president zijn profeet. Die bena dering van het fenomeen Elvis moet veel luchtiger", aldus president Marco, die zelf ongeveer vijf Jaar geleden fan van de Amerikaanse zanger werd. „Ik ben toen naar zijn films gaan kijken. Voor die tijd vond ik hem een griezel. Nu is Presley voor mij de brug tussen populaire en klassie ke muziek. Gevoelsmatig staat hij op een lijn met Barbara Streisand en Tsjaikowski". Een steeds weer terugkerend onder werp in het clubblad is de vraag ol Elvis nu eindelijk eens naar Europa komt. Sinds Elvis zeventien Jaar ge leden de eerste zwoele noot ten ge hore bracht houdt deze vraag Pres- ley-minnend Europa voordurend be zig. Vage uitspraken van Presley's ma nager zijn goed voor pagina-lange spekulatieve artikelen, waarin niet wordt geschroomd zelfs data te noemen: Elvis zou dit Jaar nog op treden. op 27 mei in Parijs en 3 Juni in Londen. „De geruchten over Elvis' komst zijn sterk", vertelt Marco, dat zijn ze al Jaren. Ik durf n w niets zinnigs over te zegfl Me manager ziet heel, goed dat i ten verkoop niet meer is wal weest is. Misschien pru'leert 1 zulke uitspraken de verkol iet wat om tè buigen".

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 2