EIDSCH DAGBLAD Gangsters in Parijs gegrepen SANOceL vandaag Uittocht uit Labour B&O KLERKS (SNEGERHUT VOOR PRINSJE Grootste Nederlandse reisorganisaties samen LEIOSCH DAGBLAD erlcht I maart 1860 WOENSDAG 12 APRIL 1972 No. 33681 [eur: <3. Koopman sdacteur: Drs. J. R. Soetenhorst DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN f 23,39 per kwartaal (postabonnementen f 25,75), 7,90 per maand (by vooruitbetalinggiro 57055, losse nummers f 0,35 Witte Slngei L, Lelden TeL: 25041. Redactie: 21507 Na bezorging tot 20 uur. tel 30500 (zat 18 uur) BOSCH (ANP) Plotselinge ontbranding van een M ische lijm voor het leggen van vloerbedekking is de af- 'Ji i nacht het gezin Schippers in Den Bosch noodlottig ge- ,J De achtjarige Ruud en de tienjarige Robbie zijn in hun oor het vuur verrast en om het leven gekomen. ren W. en J. Rooymans wa lg vloerbedekking aan te op de eerste verdieping van ïhuis van de familie Schip- >en een steekvlam onver- de trap naar de zolderver vuur en vlam zette. Ruud Schippers sliepen daar. de vloerenleggers, W g zichzelf door vlam- I ÜIJ ZONNIG lonnige perioden en op de ilaat-sen droog weer maar in en vroege ochtend plaatse- I. In het algemeen weinig lumtemperaturen van 4 wn zee tot om het vriespunt Haxima morgen van 11 gra de kust tot ongeveer 14 in lenland. (Opgemaakt om 12.20 uur) 13 APRIL 5.48 uur; onder: 19.34 uur. 5.07 uur; onder: 19.40 uur. Sr te Katwijk te 2.35 en l&agwater te 10.46 en 23.10 mc omringd. Alleen door een ge weldige sprong wist hij zich in vei ligheid te brengen. De onthutste ouders zagen geen kans naar boven te gaan om hun zoontjes te redden. De heer J. Rooy mans probeerde via een slaapkamer raam de zolder te bereiken maar deinsde voor de enorme hitte terug Een en ander voltrok zich in lut tele minuten. De brandweer, die vrijwel onmid dellijk ter plaatse was, slaagde erin de brand tot de zolderverdieping te beperken. De twee dochtertjes uit het gezin Schippers konden worden gered daar zij een verdieping lager sliepen. Het gezin is bij familie on dergebracht. De politie stelt een onderzoek in naar de omstandigheden waaronder de lijm met zo'n steekvlam kon ont branden. Vast staat, aldus de politie, dat niemand tijdens het werk heeft gerookt. Een complete bosnegerhut kwam vanochtend met het motorschip „Neptunus" aan in de haven van Amsterdam. Het is een verjaarsgeschenk voor de oudste zoon van Prinses Margriet, Prins Mau- rits, die volgende week maandag vier jaar wordt. De hut, die 4V2 meter hoog en 3V2 meter lang is, vormt een geschenk van de Koninklijke Nederlandse Redersvereni ging. NIEUW FRONT IN CAMBODJA SAIGON (AFP, Reuter, UPI) Volgens regeringswoordvoerders in Saigon en Phnom Penh hebben Noordvietnamezen, Vietcong en pro- Sihanoek guerrillastrijders een nieuw front geopend in Cambodja. Zuid- vietnamese en Cambodjaanse troepen trachten sinds gisterochtend zich staande te houden lang weg nr. 3 (135 km ten zuiden van de Cam bodjaanse hoofdstad Phnom Penh). De versterkingen die Saigon gis terochtend langs autoweg nummer 13 zond aan het garnizoen van de be dreigde stad An Loc (op 100 kilo meter ten noorden van Saigon) zijn er nog niet in geslaagd de stad te bereiken. Wel hebben per hef schroef- vliegtuig aangevoerde parachutisten contact kunnen maken met de verde digers van An Loc. Den Haag Onder druk van het Duitse reisbureau Neckermann, dat Ter kennismaking: het 4 weken voor de halve prijs Ik word abonnee per 26 april 1972 en ontvang de krant reeds vanaf heden. Stuur mij 4 weken het Leldsch Dagblad voor half geld en noteer mij aansluitend als abonnee Bats: k]e zwart maken, bon Invullen In open envelop (zonder fckegel) sturen aan Leldsch Dagblad antwoordnummer l. Lelden. bezig is een belangrijk marktaan deel in ons land te verkrijgen, heb ben drie van de grootste Nederland se reisorganisaties zich verenigd. Het zijn Eurotours, Centouri en FIT, die nu samen ongeveer veertig procent van de reisomzet in handen hebben. De samenwerking van de drie zal voorlopig niet het karakter krijgen van een fusie, maar de aandelen worden wel ondergebracht in een houdstermaatschappij, die onder de naam Touristfondr gaat opereren op het gebied van de inkoop van bedden en vliegtuigplaatser.. Ook administratief wordt samenge werkt. Het hele reisreserveringssy- steem zal worden geautomatiseerd en gecentraliseerd, waardoor het overboeken van plaatsruimte van het ene reisbureau naar het andere een minimum aan tijd zal vergen. ADVERTENTIE BEOMASTER 1400 Catalogusprijs f 1195,— 'Showroommodel 50% f 600,— U BETAALT f 595,— Slechts 2 stuks. RADIO WAGNER Wagnerplein 13 - Leiden (Van onze correspondent) PARIJS Om twee uur vannacht zijn de drie gang sters, het echtpaar Ségard en Christian Jubin, die maan dagavond twee magistraten en een stenotypiste als gijze laars kidnapten om hun vlucht vanuit het paleis van justitie in een auto te kunnen dekken, in Parijs ingerekend. Het hoogst gevaarlijke trio, waar van het zondenregister al twee moor den en meer dan 30 gewapende over vallen vermeldde, heeft zich tenslotte zonder tegenstand laten arresteren. Een al bejaarde brigadier. die in zijn wijk zijn nachtel V rondgang maakte, hoorde in een stille straat een vrouw schreeuwen. Het ge schreeuw kwam uit een auto. waar in zich twee vrouwen en twee man nen bevonden. De twee mannen waren de in heel Frankrijk sinds maandagnacht ijve rig gezochte bandieten Jubin en Sé gard. Een der vrouwen was Evelyne, die doorging als het brein achter de brutale kidnapping en ontvluchting. De andere vrouw bleek de eigena res van de auto te zijn. v.iarvan het drietal zich juist meester had ge maakt. Het misdadig trio had weer geladen revolvers in de hand. Niettemin hadden ze oor voor de agent, die hen aanried nu verder geen stommiteiten meer uit te ha len. Ze toonden zich zelfs bereid het gevaarlijke speelgoed aan de briga dier af te gevén en zichtbaar ont- \ndere regionale samenwerking voor woonwagens in rayon Leiden LEIDEN Als de gemeenteraden ermee akkoord gaan komt er een nieuwe gemeenschapplijke regeling inzake woonwagencentra in het rayon Leiden. Volgens burgemeester en wethouders van Leiden is het gewenst te komen tot een herziening van de samenwerking met de ge meenten Leiderdorp, Oegstgeest, Rijnsburg, Sassenheim, Voorscho ten. Warmond, Zoeterwoude, Was senaar, Katwijk, Valkenburg, Hil- legom. Noordwijk, Noordwijkerhout en Lisse. Voor het maken van een nieuw regionaal kamp in Leiden moeten op korte termijn belangrijke Investe ringen worden gedaan. Hiertoe wordt een rechtspersoonlijkheid be zittend lichaam gevormd, dat een zelfstandig vermogen heeft en tot het lenen van geld kan besluiten. Dit krijgt tot taak het beheren en exploiteren van één of meer woon wagencentra. Elke gemeente krijgt één vertegenwoordiger in het alge meen bestuur. moedigd werden ze even later in een politieauto naar het paleis van Justi tie teruggebracht. Dr. Gijzen en de abortus Van de nieuw benoemde bisschop van Roermond dr. Gijzen is bekend dat in zijn streven geen politiek past van sparen en sussen. De nieuwe bisschop, die veel waarde hecht aan de traditionele ge- loofsbeweging schuwt allerminst de publiciteit. Hij zorgt ook voor de nodige beroering. Zo heeft hij in een interview met het blad De Limburger gesteld, dat katholieke politici die meewerken aan de wettiging van abortus zich niet langer katholiek mogen noe men. Daarmee heeft de bisschop zich rechtstreeks in de lands- politiek gestort. Toen het nieuwe kabinet-Biesheuvel tot stand kwam is er in het regeerakkoord een uiterst behoedzame, men mag wel zeggen vage, paragraaf opgenomen over abortuswetgeving. Volgende maand mot minister Stuyt van Volksgezondheid, zelf lid van de KVP, een wetsvoorstel bij de volksvertegenwoordiging indienen. Dat voor stel zal niet zonder meer een afwijzing of totale strafbaarstelling van abortus kunnen inhouden, gezien de politieke gevoelens in de Tweede Kamer. En daarom zal het voorstel dan ook onaanvaardbaar zijn voor dr. Gij zen. In het rooms-katholieke kamp heerst nu al heftige ver deeldheid over de uitspraken van de bisschop van Roermond. Prof. Steenkamp, kraamheer van deze regering was er verbijsterd over. De fractieleider in de Tweede Kamer van de KVP. mr. Andriessen heeft gezegd dat de bisschop niet moest oordelen voordat het wetsontwerp is ingediend. Maar die bitse reactie is zinloos. De bisschop vindt nu eenmaal dat abortus niet mag, punt uit. Ook onder priesters en gelovigen zullen de reacties uiteenlopen van emotionele ondersteuning tot felle veroordelingen. Voor de poli tieke gemoedsrust in ons land zou 't beter zijn geweest als de bis schop zich niet zo vierkant had uitgesproken. Maar dat is een stukje wijsheid achteraf. Toen dr. Simonis tot bisschop werd be noemd, stak er een stroom van verontwaardiging op. Deze Rotter damse bisschop heeft zich in het afgelopen jaar ter wille van de eenheid in de kerk, niet tot felle uitspraken laten verleiden. Zijn vriend dr. Gijzen doet dat wel. Niet ten gerieve van de eenheid in de Nederlandse rooms-katholieke kerk. En bovendien laat hij een spoor van onrust achter in de Nederlandse politiek. Desondanks zal het erg moeilijk vallen om hem te beletten uit te komen voor zijn fel beleefde overtuiging. ADVERTENTIE LITERFLES f(jne Schiedamse Bessenjenever niet van essences maar van zuivere rode bessen gemaakt. Overal 9,95. Bü ons altijd 6,95 Nu afhaalprijs 5,95 SLIJTERIJ - WIJNHANDEL Kennedylaan 7 - TeL 42836 Bevrydingsplein 19 - Tel. 33561 LEIDEN Z.W. de enige matras met de juiste celbalans Koningin Juliana is gisteren ty- dens de eerste dag van het staatsbezoek van het koninkiyk paar aan Engeland een deel van een kostbare oorbel verloren. Ty. dens de begroeting in Windsor Home park (foto) had de Neder landse vorstin nog een volledig paar. Later bleek, dat het onder ste deel van de rechter oorbel verloren was gegaan PAGINA 3 24 PAGINA'S Johnny Kraaykamp zegt, dat hy RÜk de Gooyer in de loop der jaren steeds beter is gaan grüpen PAGINA 5 Volendam heeft het Ajax op de weg naar de bekerfinale niet bus- ter moeiiyk gemaakt PAGINA 11 Bert van der Helm kijkt naar de Europese kampioenschappen PAGINA 13 Door de vele buitenlandse tracten dreigt de Nederlandse aardgasconsument in de knel te komen PAGINA 17 LONDEN De Labourpartij heeft nog meer klappen gekregen na het uittreden (een dag tevo ren) uit het zogenaamde schaduw kabinet van Roy Jenkins, en twee andere schaduwministers. Nu volg den de woordvoerder voor buiten landse politiek en defensie, Lord Chalfont, en de woordvoerder voor financiën, Taverne. Lord Chalfont was betrokken bij de onderhandelingen over Enge- lands toetreding tot de EEG in de periode dat de Labourpartij aan het bewind was. Hij is nu lid van het Hogerhuis, waar hij zich uit de voorste gelederen terugtrekt om j Labour heeft zich tegen de toe treding tot de EEG gekeerd, nadat zij door de conservatieven in de laatste verkiezingen was verslagen. Daarvoor had de partij de toela ting van Groot-Brittannië tot de EEG verdedigd. De mannen die er aan hadden meegewerkt, met name Jenkins en Chalfont, konden de dramatische ommezwaai van Ha rold Wilson maar moeilijk geloof waardig vinden. Aanvankelijk hielden ze zich aan de partijlijn. Maar nu Wilson alles ln het werk stelt een referendum te houden over de toelating tot de EEG, is voor de voorstanders van het verenigd Europa binnen Labour de maat vol. In het conservatieve regerings kamp wrijft men zich tevreden in de handen over een tegenstander als de Labourpar*' die al haar Ja renlange interne splijtingen niet heeft kunnen verbergen en dat op een voor de Britse politiek zo'n be langrijk moment. (Bucf ^Jlte teuwA Vandaag honderd jaar gele den stond in de krant: Aangelokt door de hooge dagloonen en den overvloed van werk, zijn dezer dagen verscheidene werklieden uit het dorp Randwijk naar Pruisen vertrokken. De lust tot verhuizen schijnt in de Betuwe in den laatsten tijd toegenomen te zijn. Men hoort steeds meer van ge- heéle huisgezinnen die met pak en zak opbreken om of in Amerika of in Pruisen hun brood te zoeken. In Catalonïè hebben zich eenige Carlistische benden vertoond. Zij zijr door de burgerwacht uiteengedreven. Op het ogenblik is het over al rustig. Vandaag 50 jaar geleden: Gisteravond is te Utrecht een vergadering gehouden van middenstanders en allen, die de beginselen der Anti- Revolutionaire of Christelijk- Historisch partij wenschen hoog te houden, doch van meening zijn, dat de huidige sociaal-economisch poli tiek van de Regeering alleen is gerichi op de belangen der arbeiders en ivel op zoodanige wijze, dat de billijkste wen schen van alle andere stan den worden genegeerd. Uit New York wordt be richt, dat tusschen beroeps smokkelaars van sterke drank een zoo hevige twist is ontstaan, dat de politie ge dwongen was in te grijpen Zij had daarbij het fortuintje zich meester te kunnen ma ken van 36.000 quarts wijn, whiskey en cognac. De Amerikaansche spoor wegmagnaat Huntington heeft besloten zijn prachtige bibliotheek en zij:, schit terende schilderijenverzame ling aan de natie te geven V lor 13y4

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 1